rTotegPffl«ffl®a> „„teens waarnemingen verricht in don ILm van 5 Febr. 1925, medegedeeld door bet Ken. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Leste Barometerst.: 778.2 Clermont, aagste Barometerst.730.4 Seydisijord. Verwachting tot den avond van 6 Febr.: Meest krachtige,later wellicht afnemende mdelijke tot Westelijken wind, zwaar 'vol kt tot betrokken, waarschijnlijk enige regen, zeilde temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aan geven door den groot en wijzer. Het rhm- ie lijntje beduidt den stand van gister- niddag 3 uur. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 9.8 gr C. I [pur OP vppp FIETSERS e« Donderdag 5.21 uur n.m. tot Vrijdag 05 uur v.m Ook zullen met ingang van Maandag de locaal-frams van Leiden naar Katwijk en tfoordwijlc en omgekeerd reizigers opne men en uitlaten aan de halten, gelegen lusseken Leiden en Oegstgeest. doorgaande train van Katwijk en Uoordwijk naar Den Haag en omgekeerd zullen evenals voorheen niet aan de ge noemde halten stoppen. Het ecre-docforaaf aan de Koningin. Naar wij vernemen zal aan de Koningin bij haar bezoek Maandag aan de Leidsche Universiteit in de Senaatskamer Prof. Mr. I van Vollenhoven namens het Leidsche Universiteitsfonds aan H. M. aanbieden' litxe-uiteave. van Pallas Leydensis MCMXXV, gebonden in bruin lederen baud en on Japansch papier gedrukt. R. K. Hutsvestmgs-Ccmité Men verzoeke ons mede te deelen, dat 0ietvertrek van den kindertrein uit Boe dapest, clfe reeds einde Januari hiér zou zijn gearriveerd, vertraagd is wegens ïioothakelijke herstellingen. De aankomst zal nader worden hekend gemaakt. Opgravingen op Delos. Zooals de vorige jaren heeft de directie van het Rijksmuseum van Oudheden alhier ook dezen winter een reeks archaeologi- lezingen ingericht. Dinsdagavond Ie de Brusselsche professor Mayence, conservator aan het Musée du Cinquante- naire, de reeks dezer lezingen. "ij sprak over de opgravingen- op het eilandje Delos en in het bijzonder over de bultusgehouwen. Prof. Mayence, die zelf een viertal jaren aan deze opgravingen deelgenomen, herinnerde er aan, dat iros reeds dit eiland bezong als de mythologische geboorteplaats van Apollo en zijne zuster Artemis. Evenwel missen wij zoo goed als alle litteraire gegevens 'over het oude Delos. q was dus aangewezen op systemati sche opgravingen. Deze zijn sinds 1880 on- [geveer, onder leiding van de Ecole Fran- caise d'Athènes, ter hand genomen en tot op heden met onvermoeiden ijver en bui- tenewoon succes voortgezet. Prof. Mayence toonde aan hoe- het thans mogelijk is, op grond van deze onderzoekingen vier perio den te onderscheiden in de ontwikkeling van Delos, gaande ongeveer van de acht ste tot de eerste eeuw vóór Chr., waarin het eiland afwisselend bloei, stilstand en nieuwen opbloei kende om ten slotte onder Romeinsch regiem door gewelddadige ver nieling ten onder te gaan. Na een overzicht te hebben gegeven van de talrijke tempelgebouwen, waarvan het belangrijkste aan Apollo was gewijd, toon de spr. enkele treffende voorbeelden van beeldhouwwerk tijdens de werkzaamheden gevonden. Hij wees ook op het bijzondere helang van de inscripties in den Apollo- tempel gevonden en waarin uitvoerig ver slag wordt gegeven van de bezittingen en het beheer van dezen tempel. Uitstekende lichtbeelden luisterden deze .ezing op, die een talrijk gehoor vond. Het hoofdbestuur van den R.-K. Smeden- patroonsbond heeft alle R.-K. Smedenpa troons uit Leiden en Omstreken bijcenge- T°epen tegen Zaterdag 7 Februari n.m. 3 l,ur in Café Zomerzorg. He vice-Voorz. van den bond zal dan een tede houden, waarbij alle R.-K Smeden patroons worden verwacht. Niemand hun- ncr verzuime de bijeenkomst. In een vergadering van argevaardig- üen vau de Centrale Kiesvereeniging van uen Vrijheidsbond voor den Rijkskies- hi'jng Leiden is het bestuur, dat in zijn geheel moest aftreden, nagenoeg herkozen. Als nieuwe leden werden gekozen de heer nir. H. P. C. M. de Witt Wijnen, bouda; mevrouw Uittenboogaard, Leiden, en de heer L. J. Ouwehan^ Capelle a. cl. Met het oog op de propaganda werden ender-centralen Gouda en Leiden inge- Iteld. v Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dal thans 21 afdeelingea zijn aange sloten met ongeveer 3000 leden. De afgevaardigden naar den partijraad werden herkozen; in verband met de splitsing werd daaraan toegevoegd de heer H. Th. Scbels te Lisse, mot als plaatsvervanger de heer A. J. Hooyer te Voorburg. De afdeeling Leiden van den Bond van Ncd. Onderwijzers heeft haar jaarverga dering gehouden in het Nutsgebouw. Het jaarverslag van den secretaris gaf een overzicht van de in 1924 verrichte werkzaamheden. Ook bleek eruit, dat het ledental beduidend geslonken is. Bij de bestuursverkiezing werden se cretaris en penningmeester met algemeene stemmen herkozen. De vacature van voor zitter werd nog niet vervuld. Onze p.g. Jac. Tjalsma, die zich voor het voorzitter schap niet meer beschikbaar stelde, ont ving vanuit de vergadering hartelijk dank voor hetgeen hij ten bate van- de afdee ling heeft gedaan. Aan den heejr E. Bonman Nieuwen- huis, referendaris ter gemeente-secretarie, afd. financiën, is door B en W. op diens vrzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend onder hartelijken dank voor de gedurende 47 jaren aan de gemeente be wezen bijzonder groote diensten. B. en W. ihebben benoemd tot regentes van het gereformeerde minne- of arme oude mannen- en vrouwenhuis mevr. C. EerdmansDo Holl. Aan de Technische Hoogeschool te Delft is geslaagd voor het ca ndidaat-s - exam en voor electro-technisoh ingenieur de heer W_ Fontein alhier. Naar wij vernemen zullen de kantoren der N.V. Fabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen, voorheen W. Hoogen- straten en Co., op de Breestraat 81, hoven de Haarlemsche Bankvereertiging, binnen kort worden verplaatst naar Alkmaar, waar sedert ©enigen tijd ook de fabrieken zijn gevestigd. Wegens den grooten bijval dien de voor stelling van Op Hoop van Zegen heeft ge vonden, jvordt het stuk alhier op Maandag 16 Februari nog eens gegeven. Het aantal bezoekers van het Rijksmu seum van Oudheden bedroeg in het 4e kwartaal 1924 1950, in het geheele jaar 9642 personen; Voor het Rijks-Ethnogra- phisch museum zijn deze cijfers resp. 435 en 3665. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft het houwen van 182 gemeente woningen aan de Pijlslaan aldaar voor de som van f478.495 opgedragen aan den heer G. M. W. v. Emmerik, te Leiden en Haarlem. Op verzoek van den burgemeester van Ter-Aar is alhier aangehouden L. v. d. V., alhier woonachtig, verdacht van diefstal van een rijwiel. Gisteren is de 6-jarige G. A., wonend TJiterstegracht, bij liet spélen met kame raadjes van een bandwagen gevallen, waardoor hij het linkerbeen heeft gebro ken. Door zijn vader is hij naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. 1 MUZIEK. DrescJenfir Strijkkwartet. Het eminente Dresdener Strijkkwartet bestaande uit de heeren Fritzsche, Schnei der, Riphahn en Kropheller, zal op het 4e Abonnements-Concert der Int. Concerl- dir. Ernst Krauss Vrijdag 6 Februari in den Leidsohen Schouwburg, het volgende prachtige programma ten gehoore geven: Strijk-kwartetten van Haydn (Lerchen- quarfett), Beethoven op 59 Nn. 2 en Schu bert (Der Tod und das Madehen). Maatschappij voor Toonkunst. Het Residentie-orkest. Het uit te voeren programma van dezen avond was gewijzigd en in plaats van de „Symphonie fantastique" van Berïioz werd Franeks „Symphonie"' gegeven waarvan de -supérieure vertolking een ruime -schadeloosstelling was voor 't .ge mis van Belioz' geniaal opus te liooren. Franeks muziek is rijk aan diep bewo gen gedachten en gepeinzen. Hij heeft de genialiteit van Wagner begrepen, en ge voeld de meester maar heeft zich zelf niet verloren. Ernst is de hoofdtrek van zijn karakter. Zijn muziek is medita tie en de reflectie, van zijn reMgiéuse ziel. Sterke tegenstelling komt bij hem niet. voor, nergens komt humor of ironie om den hoek, niets van deze eigenschappen, veelal eigen aan de Franschen in hun kunst. We] heeft hij van de Franschen de voorname- gratie. Een schitterend élan ligt er in de cenige symphonie, die hij componeerde. Forsch is de stuwkracht van zijn rhythm© stil en contemplatief is de rust waarin hij weerkeert. Een won- derblamve hemel spant Franek in zijn muziek boven onze hoofden uit. Niet al leen technisch heeft Dr. van Anrooy deze symphonie' doorkeken. Hij heeft de mystieke schoonhe:d van Franeks inten ties aan ons opengelegd, bezten in 't pure licht van diens zonnige, vredige verruk king. Hierna werd .een kunstzinnig© vertol king gegeven van 't Voorspel Van liet Bühnen Weihfesfspiel Parsifal" van den grooten dramatisohen musicus Wag ner, dat als immer zijn imposanlen indruk deed gelden. Onze ooren, gewend aan de geluidsweel- de en de geraffineerde klankwendingen hij de allerjongsten hebben dezen avond niet zonder verbazing geluisterd haar de ■haast verbijsterende, maar buitengewoon boeiende muziek van den zes en twintig jarige Piero Coppola. Het gegevene is zoo weinig alledaagsch in de toonkunst (zie de verklaring op liet programma) dat zonder deze verklaring heel weinigen iels van.dit virtuoos gecon strueerde zeer gecompliceerde werk zou den hebben begrepen bij het eerste aan- hooren. De vertolking was groötsch. „La Valse van Ravel" was 't besluit van dezen avond. Hoe geheel anders is Ravel hier dan in zooveel andere muziek van hem. Wij treffen hier niet de klaarheid aan die bij de Franschen in hun composities zoo frappant is. 't Is overweldigend dit werk (van den genialen Basque), met zijn aaneenschakeling van walsen zijn buiten gewoon rhythme, de golvende deining, de geweldige brandende passie. Suggestief is de invloed, die uitgaat van dit wonderlijke orkestwerk, dat overdadig rijk van klank is. 't Orkest was- bijzonder mooi dezen avond. Dr. Anrooy heeft met groote muzi kaliteit gedirigeerd, zichzelf vergetend in zijn directie. De vertolking was voortdu rend uiterst verzorgd. Er is heerlijk ge speeld met groot élan en toewijding. 't Was een fameus programma en èen avond om lang bi'j te blijven. Méér dan op getogen was 't huldebetoon van de talrijke toehporders. Er was een eindeloos applaus voor dirigent en orkest. J. K. REOIfTZAi&EiS. GERECHTSHOF TE 's-GRAVENHAGE. KNOEIERIJEN RIJKSGEBOUWEN. Vandaag heeft de raadsman van bekl. V., Mr. J. van Kuyk zijn pleidooi voortge zet. Hij besprak thans de Jaffa-geschiede nis, daarbij de billijkheid najir voren bren gende, dat de personen, die als tusschen- personen optraden en als zoodanig het geld fourneerden en het risico liepen, dat de Staten-Generaal den koop niet zouden goedkeuren, daarvoor eenige winst maak ten. Trouwens daaarlegen heeft het Depar tement geen enkel bezwaar. Maar was die winst nu niet te hoog'? Bekl. vond van wel; daarom heeft hij er zelf f 10.000 van ge vraagd om 't te gebruiken voor oude schul den van den Staat. PI. wees er nog op, dat de prijs van f 5 per M2., die het Rijk voor den grond be taalde, in vergelüking met de prijzen, wel ke betaald zijn voor terreinen in dezelfde buurt, zeer zeker niet te hoog was. Dat de beklaagde het geld, dat hij ontving, niet ten bate van den Staat zou hebben aangewend, 7*1 door den panklaeer bewezen moeten worden. Van het in eigen sak steken is echter niet het minste gebleken. Alles wat men evenwel van dezen bekl. gezien en gc- brv-vd heeft, wijst op het tegendeel. Wat ten slotte betreft de vraag, waarom 1 1 deze trnreactie getolereerd heeft, wees pleiter er op, dat bekl. dat wel moest doen, omdat hij door de heerschende toe standen aan het bouwbureau niet meer vrij stond tegenover zijn ondergeschikten. Hij durfde er niet tegen ingaan. Dat is de diepe tragiek van deze zaak. Nadat pleiter nog enkele juridische op merkingen had gemaakt om aan te toonen dat hier geen veroordegling werrens het aannemen van een gift kan volgen, kwam hij tot de tweede ten1* M ooring de tuf steen-levering. De brief, die over deze zaalc aan den Minister is geschreven, was vol komen '-ust eïi in geenendeele fictief. Dat het niet noodig zou zijn geweest, dat er een tuschenpersoon optrad, betwistte pl. Dat gebeurde altijd, wanneer er leveringen door liet buitenland geschiedden. De brief had finantiecl niet de minste beteekenis; dat blijkt duidelijk uit Let feit, dat er in het geheel 2100 M3. steen geleverd is 'er- wjjl slechts voor deze partij van 90ü '13. machtiging is gevraagd. Waarom deed be klaagde dat nu? Uitsluitend om later geen onaangenaamheden met den Minister te krijgen over de omstandigheid, dat hij steen uit het buitenland liet komen, terwijl in ons land werklooze krachten rondlie pen. Daartegen wilde bekl. gedekt zijn en dat is de eenige bedoeling van den brief geweest. Was deze niet geschreven en had de Minister er niet op geantwoord, dan as de levering op gelijke wijze ge schied. Pl zette vervolgens uiteen, dat de ver klaringen in het proces-verhaal van de Rechtbank in verschillende opzichten niet overeenstemmen met de verklaringen, zoo als die in werkelijkheid ter zitting zijn af gelegd. Dat van het oogmerk om zich zelf te bevoordeelen geen bewijs is, heeft thans ook het O. M. toegegeven. Deze heeft nu echter de constructie gegeven, dat de Staat opgelicht is ten voordeele van den Staat. Maar is dat nu het resultaat, nadat bekl. 20 maanden preventief gezeten heeft? Maar buitendien ia die b^'nnrdoelinc van den Staat dan .wederrechtelijk ge schied? Het Hof moet dan maar weten, welke zware straf het hem, voor dit mis drijf wil opleggen. Met betrekking tot de verantwoording van de transactie overgeschoten gelden, merkte pl. o. m. op, dat de Rechtbank als vanzelf sprekend aannam dat bekl. het in zijn zak heeft gestOfCen ÖJ de rapporten van den accountant bleek immers niet, waar het geld gebleven was. Ter terechtzit ting moest bekl. toen plotseling geheel on voorbereid maar eens verklaren, waarvoor hij het geld besfeed had. Dat gebeurde, na dat bekl. 16 maanden preventief zat, in welken tijd hij geen enkel stuk papier van het accountantsonderzoek heeft mogen in zien.' Dat is, naar pl.'s meening, geen pro- ces-voering, maar een zuivere paskwil. Nu vier maanden na tijd zit pleiter dit nog dwars en moet hij die grief nog eens uiten. Ten aanzien van het derde feit do valschheid in geschrifte gaf pl. toe, dat hier een formeele valschheid heeft plaats gehad. Beklaagde had echter rtiet de min ste bedoeling zich te bevoordeelen en heeft ook geen cent voordeel gehad. Is een der gelijk formeel misdrijf nu toch strafbaar? Neemt men dit wel aan, dan zal pleiter veroordeeling wegens dit feit niet zoo ernstig vinden, omdat beklaagde hier ge heel te goeder trouw was. Maar van de beide vermogensdelicten zal en moet hij vrijgesproken worden. Uitvoerig betoogde pl., dat al hetgeen hier gebeurd is niet thuis lioort in de recht -zaal, maar dat men hier met een ges'ie van een ambtenaar te doen heeft, welüo in het kabinet van den Minister be- J handeld behoort tc worden. 1. eindigde niet het Hof te verzoeken bekl.'s onmiddellijke invrijheidstelling te gelasten. De zitting is hierna geschorst tot heden middag 2 uur. De procureur, die gisteren had voorge steld het vonnis van de Haagsche Recht bank 'te bevestigen, stelde hedenmiddag in tweede instantie voor, bekl. een straf op te leggen, gelijk aan de reeds ondergane pre ventieve hechtenis. HAAGSCHE RECHTBANK. Dood door schuld. A P, medisch student te Lisse Op 12 November j.l. woonde hji bij zekeren de V. te Leiden. Uit liefhebberij ging hij daar in den tuin wel eens met een buks op kraaien schieten. Op genoemden dattim ging hij mot de geladen buks naar boven. Toen hij op de laatste trede was, kwam de pensionhoudster, mej. De V., uit haar kamer. De student schrok zoodanig, aldus de lezing van den student, dat het geweer door één of andere omstandigheid- afging. De vrouw werd in den hals getroffen Zij erd naar het Ziekenhuis gebracht en is kort daarop overleden. Den haan van het geweer had hij niet bewust overgetrokken, verklaarde bij Als deskundige werd gehoord dr. L. t© Leiden, die het lijk van de vrouw onder zocht had. Het schotkanaal bevond zich horizontaal in den hals. In het ruggemerg zat de kogel. De arts had geconcludeerd, dat de dood veroorzaakt moet zijn door de schotwond De horizontale richting van het schotkanaal had volgens deze getuige een betrekkelijke waarde, daar deze richting afhankelijk is ook van de houding van bet slachtoffer Men seint ons nader: Geëischt is tegén bekl. 1 mnd. hechtenis. LEIDEN. Gevonden voorwerpen. Portemonnaie met inhoud; portemonnaie (ledig); handschoenen; sleutels; rozen krans; zilverbon; parapluie; rijwiel-kaars lantaarn; kindertaschjeZeeuwsch broche; doublé bril; damesbont; rijwielbelasting- plaatje; gummi regenjas; boodschappen- tasch inh. 2_broeken; Zeeuwsch armbandje, damestaschje met inhoud; vermoedelijk gouden lorgnet; 2 nijptangen; lorgnet; R K kerkboekje; vulpotlood; damesket ting; kinderschoentje; zilveren broche met haar; pakje inh schriften en potlooden; zwart lederen portefeuille (ledig); bril in tui; turfmand; starter van een auto; gym nast.-schoen; etui inh. 1 paar gouden oor knopjes; niexiw stuk onderkleeding; jon- genspet; dekzeil en oude jas; postduif; duimstok; servet; cahier van M. Zeestra ten; portemonnaie inh. ruim f 10 (gevon den begin December 1924); leesboek; ko peren ring; 4 certificaten 1000 dollar ,,Consoledated Railway Lichting and Re- pigerating Compa-gny"; stethoscoop; das speld; etui met schrijfbehoeften van M Holtz; tabakspijp; glas met rand. van een autolantaarn; honden. Gevonden in de electrische tram (stads- lijn): leesboek ,.Het vogelmeisje"; paar dameshandschoenen; parapluie; portemon naie (ledig); lorgnet. Gevonden in het Postkantoor: portemon naie niet inhoud Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen ten politiebureele alhier eiken werkdag, behalve Donderdag en Vrijdag, tussehen 1 en 3 uur nam. LUCHTVAART. De vlucht naar den Congo. De Belgische vlieger Thieffry zal Don derdag zijn vlucht van Brussel na-ar den Congo aanvangen. Laatste Berichtten In het zand gestikt. Men meldt ons uit Laren: Het 11-jarig zoontje van den belasting ambtenaar, den heer Van Wijk, speelde in de Vredeslaan en maakte een berg van zand, ging er bovenop staan en zakte er door. Het kind stikte in het zand. TELEGRAMMEN (VAN ONZEN DRAADLOOZEN DBENSV). De verbanning van den patriarch Een Grieks oh-S e r v i s oh bondgenootschap LONDEN, 5 Februari. (V D.) Uit Belgrado wordt gemeld, dat de Serven verontwaardigd zijn over het Turksche optreden. Van bevoegde zijde wordt g©-* meld, dat de Servische regeering en mili tair bondgenootschap heeft gesloten met Griekenland- Uit Genève wordt gemeld, dat men in Volkenibondskringen de verbanning van den Griekschen patriarch als een schen ding van het verdrag vail Lausanne be schouwt. De „Daily Express" seint nog uit Athene: De Servische regeering heeft be sloten een verbond te sluiten met Grieken land. Overigens verkeert Zuid-SIavie eigenlijk nog in oorlogstoestand met Tur kije, daar geen énkel vredesverdrag tus sehen beide* landen gesloten is. De Brit- sche gezant heeft een bezoek gebracht aan Mic'hala Kopuolos, wien ihlj de sympathie voor het Grieksche standpunt betuigde. Hij adviseerde echter gematigd op te tre den, daar anders deze moeilijke kwestie onnoembare gevolgen izou hebben voor Griekenland en voor den Balkanvrede. De Fransche gezant verklaarde dén premièr, dat de verbanning een slechten Indruk heeft gemaakt op de Fransche regeering. De Fransche regeering is besloten, alles te doen om het conflict bij te leggen, doch zij waarschuwt voor demonstraties. Een Tr ij williger .sltrger PARIJS, 5 Februari (V D.) Do 'bladen melden, dat de patriarch van Gonstanfcinopel telegrammen heeft gezon den aan do regeeringen van Engeland, Frankrijk, Ifalië, Polen," Zuid-Slavië en Amerika., waarin hij protesteert tegen zijn verbanning. „De Matin" seint uit Athene, dat aldaar een beweging, is georganiseerd voor de vorming van een vrijwiligera* leger ter bestrijding van de Turken. Een orkaan in Klein-Azië. Vele slacth toffere. LONDEN, 5 Februari. (V.D.). Uit Con- stantinopel wordt genjeld, dat een orkaan, die vergezeld ging van sneeuw, boven Tre- bizonde in Klein-Azië gewoed heeft. Vele huizen stortten in. 100 personen werden gedood. Hef rapport der militaire controle commissie. LONDEN. 5 Februari. (V.D.). De Daily Tel. meldt, dat het definitief rapport van de intergeallieerde militaire confrole-com- misise nog deze week aan de geallieerde regeeringen zal worden toegezonden. De striid in Marokko. MADRID, 5 Februari. (V.D.). Ver wacht wordt, dat in Marokko spoedig nien we aanvallen der opstandige stammen zul len plaats hebben. Voleens ontvangen be richten zal de nieuwe Snaansche linie tus sehen Laracho en Arzeila door de Jabala- stammen worden aangevallen. Een bolsjewistische nrnanisatie in de" Dobroedsja. BOEKAREST, 5 Februari. (V.D.). De politie Reeft in de Dobroedsja een bolsje wistische organisatie ontdekt, samenge steld uit Bulgaarsche communisten. Veer tig personen zijn gearresteerd. Een misl"'-** "'«eh! oyer de Alpen. ST. MORITZ, 4 Februari. (V.D.). Er bestaat Toote ott prustheid omtrent den Britsehen vlieger Leslie Hamilton, die Dinsdagmorgen over de Alphen naar Mi laan zon vlieden tt;; zou denzelfden mid dag in St. Moritz fonm-keeren, doch tot nu toe heoff men niets moer van hem verno men. Men vreest, dat hn v: vliegen ovsr de Alpen een ongeluk heeft gehad. Een Zwitsersche vlieger hee.ft getracht langs dezcirv voute van St. Moritz naar Italië, te vliegen om Hamilton op te sporen. Doch hij werd door den sneeuwstorm te ruggedreven. Brutale overval. HAMILTON, (Ontaria), 4 Febr. (V.D.). Twee gemaskerde bandieten overvielen de beambten van het filiaal der Union Bank. Zij dwongen hen in den kelder te gaan, waar zij hen opsloten. De chef van het fi liaal vond later de bedienden uitgeput in den kelder. De inbreekster. PARIJS, 4 Februari. (V.D.). De politie heeft na een jacht van eenige maanden de hand gelegd op een 24-jarig meisje, be kend als de spookachtige inbreekster, door de wijze, waarop zij gedurende den dag wist binnen te dringen in een groot aantal huizen en zonder opgemerkt te worden, r wist te ontkomen. Zij werd gearres teerd in haar villa, waar zij zeer luxueus leefde. MABfiCTBERSCHTEN GOUDA. 5 Februari. Kaas. Aangevoerd 51 partijen, handel matig. Ie kwal. f 60 62, 2e kwal. f 5559 met rijksmerk f 66 f 70. Boter. Weinig aanvoer, handel vlug. Goeboter f 1,25—1,30, Weiboter f 1,20— 1,30 per Kg. Veemarkt. Melkvee redelijke aanvoer handel vlug f 300400: Vette Varkens groote aanvoer, handel vlug 3537 cent per half Kg.; Magere Varkens groote aan voer, handel matig 3234 cent per half Kg.; Magere Biggen redelijke aanvoer, han del stug f 812 per stuk; Vette Schapen redelijke aanvoer, handel vlug, f 35—45 per stuk; Nuchtere Kalveren groote aan voer, handel vlug, f 1623 per stuk; Eieren. Weinig aanvoer, handel vlug, f 7,00—7,50 per 1Q0 stuks. DELFT, 5 Februari. Boter. Aanvoer: 5/8 en 3/16 wegende samen 130 kilo. Prijs f 2,753.05 per Kg. Veemarkt. Vette Koeien f 200475; Kalfkoeien f 225500; Vaarkoeien f 150— 350; Magere Varkens f 1448; Nuchtere Kalveren f 1226; Biggen f 6—14; Paar den f 150350. Rundvleesch per kilo f 1,20—1,05—0.90. Aanvoer: 141 Runde ren, 8 Paarden, 159 Magere Kalveren, 27 Schapen of Lammeren, 616 Varkens. 354 Biggen en 10 Geiten of Bokken Wiflselnoteeringen (Amsterdam) Berlijn 59,08i/2 Londen 11.88?/g New-York 2.48V* Parjjs T5.40 Brussel 12.78Va Zurich 47.921/2 Rome 10-35 Oslo i 88.- Kopenhagen t 44.30 Stockholm 66.92V2 Weenen0.0035 Praag 7.32Vo Madrid 35.50 BEURSOVERZICHT. Te New York was de stemming voor Oliewaarden vast geweest en voor Kon waren dan ook weer hooger koersen afge komen, hetgeen voor de A'damsche beurs het sein was om dit fonds dadelijk hooger in te zetten. Er werd vrij veel materiaal uit do markt genomen, zoodat reeds spoe dig een. scherpe koersverheffing plaats vond, Gec. in navolging van Kon. vast. Suikers reageerden weer op de prijsbewe ging in Amerika. De koersen verschilden evenwel niet zooveel met gisteren. Tabak- kn kalm. Voor Rubbers matige belangstel ling, groote koersverschillen bleven uit, 8cheepv. wat meer aandacht dan gewoon» lijk,'doch van een merkbar© uitbreiding van affaire was nog geen sprake. Ned. ïi> dustrieelen stil. Prol. 2 3/4 J

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 7