fcaiser 8 min. 7 8/8 seö.] 7. Van Vloten 8 min. 12 4/5 sec. 5000 meter: 1. Roelfsema 9 min. 43 2/5 nee.: 2 Haag 9 min. 57 sec.; 3. Sissing 10 min. 27 2/5 sec.; 4. De Blecourt 10 min. 28 sec.; 5. Van Vloten 10 min. 87 4/5 sec.; 6 Veens tra 11 man. 11 sec.; 7. Kaiser 11 in in. 23 2/3 sec. Do totaal uilslag was, dat de beker ge wonnen werd door Roelfsema, tweede •was Haag, derde de Blecourt. Voor het Europeesöh kampioenschap op 0 en 7 Fe bruari a.8. zijn ingeschreven Boot, Roelf sema, Lex Haag, W. Kos, Kuipers en als vertegenwoordiger van andere landen Larsen, Olsen, Thunberg, Kurhar (Liem- berg), Hassler (Frankrijk), Polacsek en Mos er (Oostenrijk). Er werden nog onderlinge wedstrijden gehouden onder de Nederlandscbe rijders over 5000 en 1500 meter met de volgende *esultaten: 6000 meter: 1. Boot 9 min. 42 sec.; 2 Pronk 9 min. 57 4/5 sec.; 3. Kos 10 min. 81/5 sec.; 4. Hooftman 10 min. 43/5 sec.; 5. Kuipers 10 min. 12 4/5 sec. 1500 meter: 1. Boot 2 min. 411/10 seo.; 2 Pronk 2 min. 45 4/5 sec.; 3. Kuipers 2 ïnin 46 sec.; 4. Kos 2 min 40 4/5 seo-; 5. Hooftman 2 min. 58 1/5 sec. Totaal uitslag: 1. Boot, 2 Pronk, 8 Kos. Blaisse naar de wereldkampioen- schanpen. Kaar wij vernemen zal de heer Sjef Blaisse, die op het oogenblik te Hamar fZweden) traint door den Koninklijken Nederlandschen Schaatsenrijdersbond af gevaardigd worden om deel te nemen aan de wereldkampioenschappen te Oslo. welke £1 en 22 Februari a.s. worden gehouden. BOKSEN. Dempsey tegen Harry Wills. Vólgens berichten uit Amerika heeft Bempsey zich eindelijk bereid verklaard', een match tegen den neger-bokser Wills aan te nemen. Deze wedstrijd zal eenige maanden na de vastgestelde match met Gibbons plaats vinden. DE OLYMPISCHE SPELEN 1928 De subsldle-kwestle. Gisteren heeft het dagelijksch Be stuur van het Nederlandsche Olympisch Comité te Amsterdam een bijeenkomst ge houden met vertegenwoordigers van de pers. Kapitein P. W. Scharroo opende de vergadering en betreurde het dat in de bladen reeds een bericht versohenen was, dat de regeering een wetsontwerp ontwor pen heeft betreffende een rijkssubsidie van een millioen gulden voor de Olympi sche Spelen in 1928 te Amsterdam. Spr. 'had het nieuws nu aan de heeren van de pers willen mededeelen. Hij spreekt er niettemin zijn voldoening over uit, dat onze regeering reeds drie jaar van te voren een dusdanig subsidie voorstelt. Voorzitter Soharroo deelde intussChen mede, dal met deze 1 millioen de helft zou zijn gedekt van de geraamde onkosten en dat aan de gemeente Amsterdam f 400.000, aan do provincie Noord-Holland f 100.000, aan de provincie Zuid-Holland f 60.000, aan de provincie Utrecht f40.000, aan de provincie Drente f 10.000 en aan de overi ge provincies f 20.000 subsidie was ge vraagd. Spr. verzocht den steun van de pers, om he>t verleenen van financieelen steun voor de Olympische Spelen te be vorderen, hetgeen ook den Minister aange naam zou zijn. Mocht het voor te stellen rijkssubsidie «door de Staten Generaal eventueel worden geweigerd, dan zal het Comité zich ge noodzaakt zien aan het in Mei a.s. te Praag bijeenkomend internationaal Olym pisch Comité voor te stellen de Olympi sche Spelen 1928 aan een ander land dan Nederland te geven, omdat het comité de onmogelijkheid inziet een dergelijk bedrag uit particuliere bronnen bijeen te krijgen. Afgezien nog van het feit, dat dan op het verkrijgen der provinciale subsidies even eens weinig hoop bestaat. Uit gestelde vragen bleek nog, dat de pogingen om een voorzitter voor het N.O. C. te vinden tot nog toe niet geslaagd wa ren. Van de bestuurstafel waarachter behalve kapitein Scharroo, de secretaris- ten kapt. Van Roesum en luit. Westervuën van Meetoren namens het Olympisch Co mité 1928 zetelden werd tegengesproken het gerucht, dat men de verkiezingen van 'Juni wilde afwachten, om na te gaan, of met kans op succes minister Van Karne- beek voor die functie kon worden uitge- noodigd. Verzocht, werd nog, pogingen in het werk te stellen om het Olympisch Congres te Praag en de vergadering van de Internationale Athletiek-Federatie toe gankelijk te maken voor de pers* evenals zulks voor de F. I. F. A. het geval is. Kapt. Scharroo deelde mede, dat hij Baron do Coubertin reeds gewezen had op de Wensohelijkheid, om althans een belang rijk deel van de vergadering van het Olympisch Congres voor de pers toegan kelijk te stellen. Wat de winterspelen betreft, deze zijn piet van Amsterdam of Nederland ver vreemdbaar De voorz. deed nog mededeeling van fcte oprichting van een „Indisch Olympisch Comité", dat zich ten doel stelt, gelden te Verzamelen voor deelneming aan de Spe- ïein te Amsterdam en eventueel aan de jBastorn Games, ten onrechte genoemd Ooslerseh Olympische Spelen, die in di- Verso landen rond den Pacific worden ge organiseerd. Overwogen was, zelfs een Voetbal-elftal uit te zenden. Intusschen beeft het N.O.C. er op gewezen, dat afge vaardigden uit Indië alleen kunnen uitko- Ken voor Nederland en wanneer zij door ederland zijn gekozen. Ten slotte had nog een uitvoerige ge dachten wisseling plaats over de samen- Vrerking tusschen het N. 0. C. en de pers, krelke, naar de vertegenwoordigers der bla dten meenden, In het gedrang was geko men, "door de stichting van het Weekblad *De Olympiade" Aangedrongen werd op Oen zodanige berichtgeving, dat minstens UaWiktfjdige publicatie mot. het officieel orgaan mogelijk was. Het comité zegde toe, zijn medewerking in die richting te zullen verleenen, door een bespreking met de uitgevers van het officieel orgaan. STADSNIEUWS Voikszangavond. Ontwikkel het tchoone, gij zaait daardoor het Goddelijke. (JSchiller). In een boekje van 1724 vond ik reeds de gulden les, dat „opvoeders hebben zorg te dragen vanaf de eerste kindsheid den klei nen bij te brengen bet welgevallen voor het «ohoone en den afkeer voor het leelijke". Om echter da-t ideaal te kunnen ontwik kelen, en neiging voor het echoone in ande. ren aan te kweeken, moet men zelf er voor en er door bezield zijn niet alleen, doch ook over een groote mate taot beschikken om anderen dit zoo probaat middel toe te dienen. En voor al waar het geldt d© ver edeling van den volkszang, dit zoo be schavend wPrk, heeft men rekening te hou den met bijzondere paedagogische eiecben, die wanneer men ze juist weet toe te pas sen. in de ontvankelijke kinderziel de be hoefte zullen wekken zich aan het mooie echoone en edele te laven en de kennis daarnaar als een heerlijk genot te leeren waardeereii. En waar nu ook zingen een kunst is die eischen stelt, waarbij gevoel en smaak een belangrijke rol spelen, waar de gelegenheid wordt geboden den geest to richten naar het hoogere, den smaak to veredelen de ver schillende in den menseh vaak sluimerende cmotiën, ten leven te wekken, daar is eerste en voornaamste' eiaob het onderwijs zooda nig to regelen, de analiseering van woord en wijs te onderstreepen door 't deskundig voorbeeld, dat er bij den leerling ontwaakt dat subtiele gevoel naar het Bchoone, dat immer meer zich ontwikkelende verlangen naar het hoogst bereikbare, in elke men- schenziel geboren, doch zoo ruw en schan delijk vaak misbruikt En ook in de Volkszangavonden hebben wij blij een poging te begroeten om aan dat verheven bouwwerk in en om den mensch mee te arbeiden en het sehoone te dienen. Meer nog, tevens daarbij aan te kweeken de liefde tot het lied van eigen taal, op eigen bodem geplant om er te bloeien en te gloeien in d® harten van een volk dat boven alles zijn taal dient lief te hebben, want „mijne moedertaal is de schoonste taal" zong reeds voor jaren de dichter en „wie haar ook kleineere, ik houd haar steeds in eere"! Echter een vragel Zal de prijzenswaardige poging van de Vereeniging voor den Volkszang, die de volkszangavond leidt wel het succes bren gen wat zij er zich van voorstelt? Wij stel len den arbeid, de paedagogische tact van Joh. Oostveen op zeer hoogen prijs en bewonderen nog de verkregen resultaten op zoo'n avond, waar de meest heterogene krachten te zaam komen om hun lust en liefde voor het eigen lied, in velerlei op zicht te laten leiden in goede banen, zich met meerdere kennis toe te rusten Er dient echter meer te worden gedaan I Reeds op de schoolbanken dient den leerling in het ontvankelijk gemoed te worden gestort een kostelijk goed. wat toch ook de kennis van lied en toon is en door de liefdewpk- k.ende behandeling van deze zoo edele leer. stof zal kunnen bereikt worden dat iuwej dat den mensch onteerende geraaskal van wat uit vuile lust in lied en zang werd geboren, te verstikken in den rijpen bloei van het geestelijke en goede profane lied, dat kwinkeleerend den mensch vergezelt in alle perioden van het rijk wisselende le ven. Wij kunnen het niet helpen dat wij in een volkszangavond slechts een zwakke poging zien om het ideaal te bereiken. Een ondergrond moet er worden gelegd, ©en heohfc fundament in de eerste kinderjaren cd eens paal en perk gesteld aan dat vaak mishandelen van kinderstemmen. En Dinsdagavond blek het ons duidelijk wat er nog een edel materiaal aanwezig is en hoeveel schoons et oog braak ligt. Hoevele liederen waren ons een lust. voor de ooren, om bouw en woord en vooral om de wijzp waarop Oostveen ze wist te doen zingen. Er waren stemmen die in klank en omvang en timbre onze bijzondere aan dacht trokken. Er werd dapper gezongen, doch ook hierin ligt door het in massa zin gen weer een gevaar. De mutatie, die zoo van groote beteekenis is voor het behoud en de stemzetling van bet kind, lijdt ge vaar onder de massa zang Wij wenschen de vereeniging toe dat haar pogen eens zal worden ondersteund door het noodzakelijk ingrijpen van den Staat bij een zoo bij uitstek der menschen leven vullend deel van alles wat hein door den Schepper is toebedeeld in sehoone gaven. Sp. UtT DE CSSIGEVBHG RIJNSBURG. Bloemenlust. De veilingvereeniging „Bloemenlust" hield gisterenavond haar jaarvergadering. Dat deze belangrijk was beweeg de opkomst. 84 personen hadden aan den oproep gehoor gegeven. De 2de voorzitter, de heer R. W. v d. Burg opende de vergadering en wenschte de leden in 1925 in stoffelijk en geestelijk opzicht een goed jaar. De heer v. Wieringén zegt het vreemd te vinden dat een der bestuursleden gemist wordt. Wat kan hiervan de oorzaak z jn. De voorzitter zegt dat straks gelegenheid ge geven zal worden om'hierover te spreken. De secretaris, de heer B. v. Delft Az, leest de notulen. Deze worden goedgekeurd. Ook het jaarverslag wordt dan gelezen. Uit alles blijkt dat de vereeniging in alle opzichten er prachtig voor staat. De se cretaris wordt dank gezegd voor zijn werk. Uit het verslag van den pennuigmeesler blijkt, dal ook de financieel© toe-siand der vereeniging rooskleurig ïf. In Ï924 zijn b.v. alle renlelooze aandeelèn afbetaald. Over 1924 was er een batig saldo van f 1083.62. Geveild was er voor f 166 548.14, een record. De penningmeester doet dan nog verslag der gegeven salarissen. Tot leden der commissie tot nazien dezer re kening worden benoemd de heeren. D. v. Egmond en W. Kralt. Ala ingekomen sluk is dan aan de orde een schrijven van den heer A. den Heijer, waarin deze mededeelt als voorzitter der vereeniging te bedanken. Naar aanleiding van dit schrijven vraagt de heer W. v. d. Meij het woord. Spr. zegt, dat als iemand iets schept, iets voortbrengt, hij daar bij voorkeur aan zal hechten. Als een kunst schilder b.v. een schilderij maakt, zal hij als voortbrenger hiervan aan zoo iets hechten. Zoo, ook, zegt .spr., moet het zeer begrijpelijk zijn, dat de heer de Heijer, deze veiling, waarvan hij de oprichter is geweest 10 jaar geleden, ongaarne verlaat. De Heijer heeft het kindje zien op groeien tot een grooten jongen. Het hpeft spr. dan ook bevreemd, dat tot heden het bestuur nog geen woord van dank bracht aa.n den heer de He'jer voor hetgeen hij in deze presteerde. 3pr. zegt, ook gehoord te hebben, dat hij na het bedanken in een bestuursvergadering is geweest. De 2de voorzitter zegt van meening te zijn, dat de heer v. d. Meij te hard van stapel loopt. Persoonlijk is de heer de Heijer zeker bedankt en in het. openbaar zal dit nog plaats hebben. De heer G. Vos zegt, dat hetgeen de heer v. d. Meij zegt, niet geheel juist is, en weerlegt dit. De heer de Heijer vraagt het woord en brengt in herinnering wat hij tot heden voor de vereeniging deed en zegt nog veel voor de vereeniging ie willen doen. Het spijt. spr. dat de kwestie, waar het over ging, zoo geloopen is. De heer Wolthuis vraagt of, waar het bestuur van meening is., dat de heer de Heijer had moeten bekennen dat deze de oorzaak van deze kwestie was, het bestuur leedwezen betuigd heeft. En als het bestuur werkelijk op prijs steït het geen de voorzitter voor de vereeniging ge daan heeft, deze dan door het bestuur zal worden voorgedragen als eerelid. De heer v. Wieringen vraagt naar interne aange legenheden over de bestuursmoeilijkheid, waarna een langdurige gedachtewisseling plaats heeft over deze zaak en waarbij wel eens eenige verwarring in de bespre kingen ontstond, mede een reden om dit niet uitvoerig weer te geven. Ten slotte werd aan de orde gesteld bestuursverkie zing Bij eerste stemming werden uitge bracht op den heer B. v. Delft aftr. 71 stemmen, op den heer A. den Heijer 50 stemmen, de heer D. Knijff 28 stemmen, verder eenige personen met-1 en 2 st. Vol strekte meerderheid hebben dus de heeren B. v. Delft, en A. den Heijer dde beiden de benoenrng aannemen en dank zeggen voor bet in ben gestelde vertrouwen. Uit het vohaltige bestuur moest toen een voor zitter gekozen worden, waarbij de heer A. den Heijer 50 st. behaalde. Ook deze benoeming neemt de heer de Heijer aan, onder dankzegging voor bet vertrouwen. Ingekomen is oen verzoek van den aan nemer P. Korf om een. tegemoetkoming voor bet werk in het veilinggebouw. Na eenige discussie wordt bes'oteu hierop niet in te gaan. De opzichter bij dit werk zou ook gaarne zijn sarris verhoogd -.den waaTmr-de de vergadering evenmin ac- coord g:ng. Het bestuur deelde nog mede dat 4 leden geroyeerd waren wegens han delingen in strijd met het Teglement, Roddvraag. De heer Wiesmeijer zegt het beter te vinden, dat d'e betaalde diensten tijdens de veilingen worden waargeno men door personen, die niet bestuurslid zijn. Dit punt zal in volgende vergadering aan de orde worden gesteld en zal het be stuur hierover adviseeren. De heer Knijff vraagt, of niet tegen lager nereentage ge- veild zou kur.n<m worden. Spr. meent van wel. Ook hierover in volgende vergade ring. De heer Wolthuis zegt het in het be lang der leden te -achten als het. bestuur aau de exporteurs fiink crediet geeft. Het bestuur zal in deze richting werkzaam zijn. Bepleit wordt nog do aansluiting aan het telefoonnet, waar het bestuur niet veel voor gevoelt. Een ander lid wil de plaat- senhuur laten vervallen, een ander de vei- lingkoslen voor de koopers. Al deze pun ten zal het bestuur in ernstige overweging nemen en indien mogelijk, uitvoeren of anders -in volgende vergadering hierover adviseeren. Daarna sluiting der vergade ring waarna een 34-tal prijzen werden verloot. Het was intusscben 11 uur ge worden. VOORSCHOTEN. Pluimveovereeniging. De Voorschoten- «che Pluimveetereeniging verzamelde Dins dagavond in Hotel Dourloo hare leden tot liet houden van een jaarvergadering. Een maal in het jaar? in gewone omstandighe den, komt deze vereeniging bijeen en ken merken de vergaderingen zich steeds door een aangenaam verloop en zeer goedi be zoek Bijna 60 leden teekenden de presen tielijst. De Voorzitter, de heer W T Lekkerker- ker riep alle aanwezigen een hartelijk wel kom toe. schetste de opkomst en besprekin gen op de vergaderingen, en bet afgeloo- pen vereemgingajaar. Het Bestuur had egn groot verlies te boeken, in het bedanken van den heer J. Vink, één der mgde-oprich- ters van de reeds verdwenen afdeeling van de V P N die in 1918 werd omgezet in een plaatselijke pluimveevereeniging. Alhoe wel de reden moet geëerbiedigd' worden, was dit aftreden te betreuren, daar de heer J. Vink steeds één der grootste wer kers in bet Bestuur is geweest. Zijn hooge leeftijd gpbood hem meer rust te nemen. De veiling maakte het jaar ook goed. Er waren groote aanvoeren en. hooge markt prijzen, zoodat dit voor vele ook een suc ces was. Na. nog met een e^kel woord gere leveerd te hebben de gehouden tentoonstel ling, besloot spreker zijn openingsrede met den wensch. dat. allen mogen samenwerken tof. grooterpn bloei van de Voorschotpn- sche Pluimveevereeniging. De notulen wprden onder dankzegging aan den secretaris, den heer A C Dijkman, onveranderd vastgesteld. De rekening en vei antwoording van den Penningmeester, den heer A C Dijkman, vermeldde aan ontvangsten f 414.01, aan uitgaven f 292.49. Aldus een batig saldo van f 121,52 wat op bet nieuwe jaar wordt ge boekt De heeren A Bins en W Anker tee kenden voor accoord. De rekening en ver antwoording van de gehouden tentoonstel ling vermeldde aan ontvangsten f 576,80, aan uitgaven f 715,80, aldus een nadeelig •lot van f 139,Aan den penningmeester wordt een woord van dank gebracht voor zijn goed; beheer. Alvorens het jaarverslag wordt voorgelezen deelt de voorzitter mede dat. dit is opgemaakt door den heer A C Dijkman, maar dat. met ingang van 2 Fe bruari 1925 tot secretaris is benoemd de heer M G Emeis K A zn. en de heer A C Dijkman als penningmeester blijft fungee- ren. Het jaarverslag was in zeer opgewek te «temming Opgemerkt werd dab nie mand toeslag vroeg voor broedeieren, de tentoonstelling bijzonder is geslaagd, de aanvoeren op de wekelijksche veiling enorm zijn voortuitgegaan bijv. 73497 kip peneieren of bijna 16000 eieren méér dan vorig jaar, 6231 eendeneieren ruim 1400 ha nen en kippen enz. Voor de premie voor grootste aanvoel' kwamen in aanmerking de heer J. Roden burg met 5135 eiei'en. N Alblas met 4550 •tuks, P Vlag met 4441 stuks. De heer P. Vlag vraagt naar aanleiding van difc jaarverslag naar de toezegging van subsidie door de Koningin Wilhelmina- Vereeniging Door den Voorzitter worden de gestelde vragen beantwoord en hierbij tevens er op gewezen dat, gezien de zeer weinige belangstelling van de inwonend©n hef. bestuur heeft gemeend bij een even. tueele t© houden tentoonstelling dit. niet meer te doen in AugustusSeptember maar later, waardoor de tijd beter is. Bij Acclamatie wordt tot voorzitter herkozen de heer W T Lekkerkerker, welke belooft de belangen van leden en vereeniging zooveel mogelijk te zullen behartigen. In de vacaturen J Vink en Jac. Hooij- mans moet worden voorzien, in de vacature J Vink wordt gekozen met 37 stemmen de heer P. Vlag, die zijne benoeming aan neemt. In de vacature Jac. Hooijmans wordt na vele stemmingen en herstemmin gen gekozen met 40 Btemmen de heer H. J Breulrink die zijne benoeming eveneens aanneemt. Op voorstel van het bestuur wordt besloten dit jaar geen tentoonstel ling te houden, maar in het najaar de heer H L A van der Horst, te Leiden, te verzoe ken een lezing te houden, waar dit punt dan weder ter sprake kan worden ge bracht. Nadat bij den rondvraag nog enkele hee ren het woord 'hebben gevoerd, wordt be kend gemaakt dat. het veilingspercentage wordt, gebracht van 4 op 3. De Voorzitter had gehoopt hedenavond de mpdaille te kunnen uitreiken aan de winners met het grootst aantal inschrijvingen op de gehou den tentoonstelling. Dez© waren echter niet aanwezig, zoodat zij zullen worden toegezonden. Hierna had een verloting plaats van pluimvee en konijnen, e^z. Geboren Adriana Maria Engelberta, dochter van J J Nederhof en G A Zwartjes Bartholompus, zoon van G. Lamboo ©n' M Tetteroo Anthony, zoon van C. van Boven en O E van d© Velde Jannetje, dochter van D N Bekker en A Colpa Jan, zoon van J. Westhoek en A van San ten. Getrouwd W L. van d©r Ham en M P van der Burg. WASSENAAR. Gemeenteraad. Geen gemeentelijke armer.dokler. Plannen tot uitbreiding straatver lichting. Fiets-, wande!- en ruiter paden. De lnrichti/ig van „De Paauw". Gistermorgen vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den Burgemeester. Afwezig zijn de heeren: W P. Gussekloo en L. A. F. Prjjis. De notulen der vorige vergadering wor den zonder aanmerkingen vastgesteld. Ingekomen stuuken: Mededeeling ge schiedt o.a. van de goedkeuring der raadsbesluiten tot het voeren van een rechtsgeding tot Toyeering van een hypo theek op het bouwterrein langs den Kat- wijksehen weg, ondeThandsche aanbeste ding centraio verwarming ,.De Paauw", vaststelling wegenplan „Deijleroord", het verhoogen van het presentiegeld voor de raadsleden. Voor kennisgeving aangeno men. Mededeeling van Ged. St.. dat de beslis sing omtrent de goedkeuring der begroo- ting is verdaagd. Proces-verbaal van opneming der boe ken en kas bij den Gemeenteontvanger en den kassier van het Gasbedrijf. Alles is in orde bevonden. Verslag der Commissie tot wering van schoolverzuim. Rekening en begrooting van den Keuringsdienst van waren. Me- d°deeling van den voorz., dat door B. en W. het maken van een centrale stoom - verwarming voor die raad'zaal in ..De Paauw" is opgedragen aan de Firma Deerns en Westeringh te 's-Gravenha.ge, voor f J 787. Aan den heer C. F. A\ Jonkers wordt op d'ens verzoek ontheffing verleend van het betalen van grondrente voot de Schouw- laatnj omdat deze laan thans eigendom der gemeente is. an de TuinJbouwvereeni- ging „Wasenaar en Omstreken" wordt een subsidie van f75.toegestaan in de kosten van een tui nbou wwintercursus Ingekomen is een advies van heeren Doctoren in deze gemeente om honorarium voor het verlteenen van evcn'tueele kunst- hulp hij verlossingen van on- en minver mogenden. De voorz. gelooft niet, dat er gens in den lande een regeling "bestaat als wordt gewenscht. Wel vind» men Docto ren. die voor dergelijke hulp zijn aange wezen, maar niet uitsluitend daarvoor, ook h.v. voor ongevallen. Hij zegt. dat de geheole nieuwe regeling voor vervanging van de vroedvrouw in overleg met de Doctoren is gemaakt, zoodat het geen zin heeft daarop nu terug te komen. B. en W. stellen daaTom voor, het verzoek wijzen. Do hoeren Th. H. Vogels en D Barneveld voelen wel lots voor het zoek van de Doctoren. De heer pi Kluit Is er ook voor, en wijst er oj in andere gemeen Ion armendoklers De heer Mansvelt brengt in het mi dat dit ook hier het geval is. De Duetz is door R. K. en Hervormd bestuur als zoodanig aangewezen beer Drop vindt bet niet goed, dat -c menschen niet. op evenlueele'hulp hu rekenen; spr. heeft het oog op schen, die niet tot een Kerkgenoot; i behooren. De heer Mansvelt zegt, dat menschen, als door den heer Drop doeld, het Burgerlijk Armbestuur zorgen. De heer Versteeg is hot eens het voorstel van B. en W.-H'j voe! niets voor, om al dergelijke zaken laste van de gemeente te brengen. De heer J. C. Vogels zegt, dat de Yja vrouw een apart fondsje maakt, waai de menschen recht hebben op eventJ hulp. Hij vindt dat van vee? waard? voorz. zegt, dat hem dit bekend is en de vroedvrouw heeft medegedeeld, dit fonds te zullen doorgaan en vaor 1 fneele hulp uit den Haag te zullen dragen. Het voorstel van B. en W afwijzing van het verzoek wordt m tegen 4 stemmen aan,genome». I stemden de heeren Drop, Provo-Kuit, der Kroft en Th. Vogels. Thans is aan de orde een verzoet verschillende drankbesfrijdingsbonden verlaging van'het maximum aantal gunningen. B. en W. zijn van oordeel waar het maximum reeds tweemaal laagd is, er thans geen reden voor fing bestaat. Dienovereenkomstig v esloten. Besloten wordt, onderhands tot opzegging te verhuren aan H. van ren een strook grond, groot 50 Si f 0.50 per M2. per jaar. Ingekomen is beroepschrift van den heer Ben Sypkens tegen het niet tijdig nemen een beslissing op zijn aanvraag om gunning tot bouwen. De voorz. deelt de. dat in de laatste vergadering va: en W een beslissng gevallen Is, zo dit adres voor kennisgeving kan ivo aangenomen. Op een 12-tal verzoeken te mogen bouwen op grootoren afs van een openbaren weg, wordt gunsiii schikt. Vastgesteld wordt het supp'etoir kc Hondenbelasting 1924 tot een bedrag f 166.50. Eenige pensioensgroadsl van Gemeenteambtenaren wordpn da; vastgesteld. Op een verzoek van de L. Scholen om voorschot op do ve ding, krachtens artikel 101 der Tv 0 wordt gunstig beschikt. In de Commissie voor Onderzoek geloofsbrieven worden benoemd tot. li de heeren J. Th. Wouters, J. M Droj W. P. Gussekloo en tot plaatsvervan C. C v. d. Kroft, H. C- Provo-Klu/t ei Versteeg. Ingekomen is een verzoek van den W. A. Konings om ontslag als van Burgerlijk Armbestuur. Wordt vorle. j met dankzegging voor de bowe diensten. Bij acclamatie wordt de lm- L "Rooijakkers tot zijn opvolgeit J noemd. Op verzoek van God. St, worden in de vorige vergadering ge.nomen sluit tot het aangaan van een *-eken courantovereenkomst met de Bank Ned. Gemeentel enkele bepalingen schrapt. De begrooting dienst 1924 wordt in vangst en uitgaaf voor den gewo d:enst verhoogd met f 3843.33lAen den kapi taaldienst in ontvang f44365.20 in uitgaaf met f4360 De la taaldieiMït van de begrooting dienst 1 wordt 'n ontvang en uitgaaf verin met f35116 92 Thans komt weder ter tafel het onlw algemeene politieverordening. Dooi Commissie wordt voovgesteld aa.n de Ged. Staten gemaakte bedenkingen moet te komen Diensvolgens word sloten. Aan de orde is vervolgens oen vooib van B. en W. tot verlaging van bet der kenrloonen. De heff'ng zal in vervolg bedragen voor; a. een pa a muildier of rund f 5.b. een e«el, n ezel of pink f 3.o. een paard hem een jaar, een vet kalf of graskalf f 1 d. een nuchter kalf, veulen beneden 4 ken. schaap, geit of lam f0.59; e. varken- boven 60 K G. levend gev ii f 0.75; voor onderzoek van vleoseh, i doeld in artikel 8 der Vleeschkeurii wet per 10 K.G. vleesch of gedeelte d s van, f 0.15. Dc voorz. zegt. dat dit voorste5 in oil leg met de slagers is geformu^erd. wordt met alg. st. aangenomen, behoui de goedkeuring van do gemeen'e L< welke ingevolge de overeenkomst dig is. Vervólgens komt ter tafel een 4-tal n questen van ingezetenen om uitbre: der straatverlichting. De voorz. begint te zeggen, dat een partiee'e uiibvei moeilijk is. Daarom hebben B. en W. dracht gegeven aan den lieer Huifoerf een schema tp maken van de even nood'ge uitbreiding der verlichting. I aan is voldaan en een schema is in k1 gebracht. De advieeur vindt het ecB: gewenscht, dat eerst worde uitgemi T aan welke wijze van verlichting de i J keur wordt gegeven, electriciteH of Hij heeft een onderzoek ingesteld en i de ervaring gekomen, dat aan clectri verlichting de voorkeur gegeven v Wel is het gewenscht, op de drukste ten gasverlichting te ïaten bestaan vindt zijn reden hierin, dat bij ga lichting een erootere bedrijfszekerheid staat dan bij electrische. Daar komb storing voor en dan zou er vols! duisternis zijn. Voor toepassing vai systeem, ook in deze gemeente, voe Raad veel, *zoodat dit zal worden Daarna komt het in kaart gebrachtej ma ter tafel. Daarop zijn aangebrad punten, waar gas of electrisch zou ten komen, en de wegen aangegev® het eerst voor v< rl.rhlin ~n aanmak komen. Daarbij zijn verschillende

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 4