Hulpgebouw MANUFACTUREN 0 cn li jaar oud. Deze jongens hebben, in vereeniging met nog een derden jongen, in vier kerken de offerblokken opengebro ken cu de gelden daaruit ontvreemd. Eerst bozcehtcn ze de 11. K kerk van het H. Ha rt te Gestel en daarna achtereenvol gens de R K kerken te Aalst, Valkens- ■waard 'en Veldhoven; ze reisden per auto bus van de eene plaats naar de andere. Een brutale straatroof. Gistermorgen ongeveer elf uur is op het Damrak to Amsterdam een looper van de „Bijenkorf" beroofd van een bedrag van 1 2000 De looper was geweest op bet bijkantoor van de Amsterdamsche Bank en had daar het genoemde bedrag geïnd. Juist toen hij de twee bankbiljetten in zijn portefeuille wilde bergen, griste een onbekende, die in gezelschap was van een anderen man, het geld weg De beroofde trachte nog de ple gers van het misdrijf te achterhalen, maar zoo gauw was alles in zijn werk gegaan en zoo spoedig hadden zij het hazenpad gekozen, dat zelfs niet bij benadering was vast te stellen, welke richting zij waren in geslagen. De gelegenheid had hem ontbroken de beide mannen nauwkeurig op te nemen, zoodat hij slechts een vaag signalement bij de politie kon opgeven. Hij vermoedt, dat vreemdelingen hem de poets hebben gebakken en is, nadat hij aaDgifte van het geval had gedaan, zelf aan het opsporen gegaan De daders zijn echter nog niet gevonden „Hbl." Inbreker aangehouden. Door een surveilleerenden agent van po litie weid in Aerdenhout des avonds 7 uur de 21-jarige H. v. O. uit Utrecht aange houden Bij onderzoek van een pakje, dat hij bij zicli droeg bleek de inhoud afkom stig to zijn van diefstal. H. v. O kwam zoo juist uit de tijdelijk onbewoonde villa „De Stove" van den heer v. d Mast Spack- lcr, waar hij zich door het stukslaan van een ruit in de keuken toegang verschaft had. Hij bad alles overhoop gehaald en zich een tweetal costuums, een kistje si garen, een cape. een .fototoesetl en een revolver toegeëigend Diefstal van rijwielplaatjes. Het aantal verduisteringen van rijwiel- plaatjes heeft te 's-Gravenhago zoo'n om vang aangenomen, dat de politie er toe is overgegaan, strenge maatregelen te tref fen, door afschrikwekkende voorbeelden te stellen Deswege zijn de vorige week twee personen en deze week een persoon inge sloten in bet Huis van- Bewaring, die zich aan hét stelen van rijwielplaatjes hebben schuldig gemaakt. Op deze wijze hoopt men dit kwaad den kop in te drukken. Een lot uit de loterij. In December 1.1. had te Roosendaal ter gelegenheid van een pluimvcetentoons' el- ling een goedgekeurde loterij plaats De eerste prijs, een toom kippen, viel op een lot, dat door een meisje was gevonden. Toen zij den prijs wilde in ontvangst ne men, was een jongeman, die het lot had verloren, aanwezig en protesteerde, waarop de politie ingreep en de zaak in onderzoek nam Daarbij bleek, dat het meisje het lot had gevonden, niettegenstaande zij volhield het lot te hebben gekocht. De kinderrechter te Breda- eischte tegen haar 6 maanden tuchtschool. Dat was snel. Op Oudejaarsdag herinnerde iemand op Ba-lang in Ned. Indië zich een familielid, die hij op Oudejaarsdag een mand met blcemen wen-schte te geven. Om elf uur zond hij draadloos een bestelling naar Holland, met het gevolg, dat om kwartier over een nl dus slechts twee uur later, cTe bestelde mand bloemen door de firma Eggink te Voorschoten per auto werd af geleverd aan het bestemde adres te Leid- schendam. „Kweekersblad." len. De temperatuur is in 28 uur 44 graden gedaald. Het verkeer in de besneeuwde straten waar nog sneeuw van den vórigen sneeuwstorm op enkele plaatsen lag wordt zeer bemoeilijkt. Er zijn 16000 sneeuwrui mers in dienst, genomen. Naar raming zal het sneeuwruimen dezen winter 10 millioen dollar aan de stad kosten. Uit het Noorden van den staat New- York wordt 42 graden vorst gemeld. De St. Laurensrivier is over een afstand van 100 mijl bevroren. In het midden-wpsten is de temperatuur na een hevige koude weer stijgende, maar in do katoenstaten van het Zuiden heerseht nog strenge koude. De be richten daaromtrent hebben geleid tot een stijging der katoenprijzen. Dp Popocatepetl waarvan gewoonlijk alleen de kruin met sneeuw bedekt is is thans geheel onder de sneeuw bedolven. De mislukte aardappeloogst in Ierland. De bevolking in groote ellende. Berichten uit Ierland makpn melding van de vreeselijke ellende in Zuid-West Terland tengevolge van het feit. dat de aardappel oogst, die het hoofdvoodsel van de bevol king oplevert door de hevige regen is mislukt Dp Iersche regeering organiseert steunmaatregelen cn zal levensmiddelen en brandstoffen distribueren. Volgens den Dublinsclien correspondent- van de ..Daily Chronicle" moet de toestand in de graafschappen Donegal, Galway, Con- ngmara cn Kerry reeds doen denken aan de vreeselijke jaren 1847 en 1879. Reeds zijn gevallen van hongerdood vooi-geko. men cn in verscheidene arme districten dreigen epidemieën. Ten gevolge van den voortdurenden vegen is het ook vrijwel on mogelijk de turf te snijden, zoodat in vele huizen al geen vuur meer brandt. Tot over maat van ramp hebben de meeste Ieren het afgeloopen jaar niet in Engeland gewerkt, zoodat er van spaarduitjes ook geen sprake is. Duizenden kinderen lijden honger en loonen in lompen rond. De graafschapsbesturen zijn reeds begon nen met de distributie van 6000 to/i steen kool en 10,000 ton brandhout, en zij zullen dagelijks een maaltijd verzorgen voor 15.000 schoolkinderen. De Iersche regeering heeft reeds 250.000 pd.st. toegestaan voor het hulpwerk. De Bank van Ierland heeft de inschrijving op een steunfonds geopend met een bedrag van 2,100 pd.st. De melaatschheid in Indië. Een oproep van graaf Reading, den on derkoning van Indië, tot steun van het werk tot bestrijding der melaatschheid out moet veel sympathie in de Engelsche bla den. Uit de vele persbeschouwingen blijkt, dat Reading's campagne beoogt een nader onderzoek der ziekte, oprichting en uit breiding van leprozengebouwpn en de ver vaardiging van speciale genpesmiddelen. Het aantal huizen in Indië, waar me- laatschen verpleegd worden bedraagt vol gens de „Times" 73, in elk waarvan onge veer 100 nielaatsefhen kunnen ondergebracht worden. Het aantal dezer zieken wordt echter geschat tusschen de vijfhonderd duizend en een millioen. Alleen de armeen bedelende leprozen, die vrij rond loopen en een gevaar voor de bevolking opleveren, vormen volgens bescheiden schatting een leger van 40,000 personen. Nieuw bankschandaal te Berlijn? Het „Berliner Tageblatt" weet wederom over ^en ernstig financieel schandaal te berichten. Er bestaat een Pruisische Landhypolheek bank. aan het hoofd waarvan vele jaren lang de geheime regeevingsraad Neliring stond Deze directeur heeft plotseling ont slag genomen met. afstand van pensioenen, alle andere rechten, welke hij op de bank kon laten gelden. Het schijnt, dat deze hypotheekbank zich met andere zaken dan het geven van hypo theken bezig houdt, met name liet specu- leei'en in grond en in nieuw gebouwde hui zen in het Westen van Berlijn. Er zouden hiermede sommen gemoeid zijn, die van 3 tot 5 millioen mark worden aangegeven.. Port Alexander niet verwoest. In verband, met de alarmeerende geruch ten over het lot van Port Alexander, het Zuidelijk havenstadje in Portugeesch An- New York door eon sneeuwstorm overval- gola. dat door een zeebeving zou zijn weg- Buitenl. Berichten Een nieuwe sneeuwstorm te New York. •Hevige koude in het Noorden Voor de derde maal in dezen winter inv f\j i j BREESTRAAT 31, tegenover het Postkantoor. Modern Damesgarnituur, prima Shirting met ajour bewerking, compleet j4.62'/ l i.«ay, 1 prijzen afzonderlijk Nachthemd. Daghemd L—22—J Pantalon |.Q5 Combination j Satin Damescombination, alle kleuren 2.83 Witte Sloopen met Over slag 55 Gastinnen Lakens 2.IO 49 'i 2.40 1.621,1 Dameshemden met fijn Feston Damespantalons met fijn Feston 1.40 I 9 1.08 95 Heden- en morgen-avond speciale aanbieding COUPONS in de Hal. 1 gevaagd, heeft de Portugeesche Minister van Koloniën geruststellende verklaringen afgelegd Er is, zeide hij, slechts een zand- bankje van 100 M. lengte ondergeloopen. Öp dat zandbankje woonde geen levend wezen, zoodat geen menschenlevens verlo ren zijn gegaan. Weer een bandieten'overval te New York. Het noordelijk deel van New York werd Woensdag jl. opgeschrikt doordat, een zes tal bandieten een juwelier neersloegen en trachttcn met een aantal kastjes met. dia manten ringen en andere sieraden zich uit de voeten te maken. Een'politieagent vuur de en doodde een der inbrekers. De ande ren vluchtten en wierpen een deel van hun buit weg. Men is thans nog in de dikke sneeuwlaag, die de straten bedekt, bezig te zoeken naar de vermiste juweelen. Een bloedig gevecht met bandieten. Het gebeurde om halfzeven in het sel derijpakhuis van%A J. Sordello, te New York. Vijftien werklieden hadden juist Jiun dagtaak beëindigd en hun weekgeld geïnd, en stonden gereed om weg te gaan, toen plotseling 3 jonge mannen met revol vers gewapend het pakhuis binnendron gen. „Hands up" klonk het door de ruim te. en de 15 sterke mannen, die g ewend waren me* zware kisten selderij te ballen als met speelgoed; staken gedwee de ge spierde armen de hoogte in en zagen ge dwee toe, hoe een deT bandieten de zuur verdiende dollars uit de zakken der werk lieden haalde, terwijl de beide anderen den troep met hun revolvers in bedwang hielden. Totdat een van de werklieden knorrig wend en waagde tegen te sputte ren. Een der bandieten sloeg hem stevig met de kolf van zijn revolver over den mond en de werkman viel. Dit was echter tevens voor do andere 14 het sein om de gehoorzaamheid van het edele drietal op to zeggen. Als bij too verslag gingen de 14 paren armen om laag, gTepen bijlen en messen, waarmede zij anders de selderijkisten bewerkten, en vielen op de roovers aan. Overal vielen houwen, slagen, steken De drie indrin gers hadden het zwaar te verantwoorden. Uitgeput, en met verlies van veel bloed trachtten zij te retireeren. de deur te be reiken en door een snelle vlucht het veege lijf to redden Twee van hen Blaagden in die poging, doch de derde moest zijn bru taal stukje met zijn vrijheid bekoopen. Met vele wonden aan het hoofd en ver scheidene steken in de borst, kon de man het niet tot de deur brengen en werd ge pakt. Het „kokende dorp." De Oostenrijksche wereldreizigster A. M Karlin, die een reis om de wereld maakt, is op een van haar tochten aan gekomen in een merkwaardig dorp in Nieuw Zeeland, Whakarewara. dat zij het „kokende dorp" noemt. In dit plaatsje wordt het eten gekookt op een centraal vuur. dat- echter door geen mcnschelijken stoker gestookt behoeft te worden. Het dorp is n.l. gelegen in een vulcanisch ge bied en overal in het rond ziet men de kokenden damp uit den grond opstijgen. De inwoners weten van deze omstandig heid een kostbaar gebruik te maken. Hier ziet men een potje aardappelen boven een spleet te koken hangen, daar wordt een heerlijk stukje varkensvleesch gaar gebra den Ginds zit gen kind in een kleine spelonk een lauw had te nemen, verderop verzorgen nijvere huismoeders het wasch- goed in een gratis waschinricliting. De kwestie van de gemeentelijke waschin ricliting is daar niet brandend! De terugkeerende fortuin van grootvorstin Maria. De grootvorstin Maria, geboren prinses van Zweden, die tijdens de Russische re volutie haar gansche vermogen verloren heeft-, woont tegenwoordig in Parijs, waar zij, zooals zoovelen van haar lotgenooten, heeft moeten leeren voor haar brood te werken. Daarbij kwamen haar zeer te stade haar aanleg voor teekenen en schil deren, en haar smaak voor fijne kleur- schakeeringen Zij begon in 1921 met ma chinaal kloeren te naaien en zij had daar mede zooveel succes, dat zij spoedig twee jonge Russinnen aan de machines moest zetten, terwijl zij zelf niets meer deed dan ontwerpen en de kleuren uitzoeken Meer en meer wisten de Parijsche medemaga zijnen den weg naar het atelier der groot vorstin te vinden, zoodat zij langzamer hand haar werkplaats zoodanig kon uit breiden, dat zij thans beschikt over 50 arbeidsters van Fransche en Russische na tionaliteit, en voorts nog 5 teekenears in 'haar dienst heeft In 1923 zette zij 1 milr licen francs om. in 1924 bereikte zij reeds een omzet van fr. 200 000 per maand. De grootvorstin trekt uit haar nieuwen werkkring een inkomen dat haar in staat stelt een woning van 5 kamers te bewonen, drie bedienden en een chauffeur te hou den Zij verkeert veel in het mondaine le ven. maar liet meest in Engelsche en Anie- rikaansche kringen. Alle Russische hulp- comité's ontvangen van haar ondersteu ning, althans voor zoover haar middelen het toelaten UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Het Groene Kruis. Dinsdag- en Woensdagavond hield het Groene Kruis een tweetal vordrachtavonden in het ho tel ,,De Zwaan". Omstreeks 8 uur opent de voorzitter, burg W. Keijzer, den feestavond en heet de aanwezigen van harte welkom. Aangemoedigd, aldus de voorzitter., door het succes van het vorige jaar, heb ben wij ook dit jaar wederom deze avon den vastgesteld in de hoop, dat ook thans het succes groot zou zijn en gezien de vol le zaal is spreker hiervan wel overtuigd. Het bestuuT heeft alles gedaan de avon den zoo gezellig mogelijk te maken en heeft zich daarom de medewerking verze kerd van den bekenden Joop Oostdam, ter wijl eenige dames cn heeren met voor drachten den avond verder zullen opluis teren en er verder nog vele aardige attrac ties zijn Hij wenscht allen een gezelligen en aangenamen avond Terstond krijgen wij dan het optreden 'van Joop Oostdam. die gedurende den ge- heelen avond de aanwezigen door zijn populaire liedjes heeft vermaakt. Inder daad de heer Oostdam weet do< eenvoud van optreden en zijn p'achi stem een ieder te boeien. Wij hoorc!en hier en daar fluisteren; al zou de iol Oostdam den geheelen avond zingen, zou ons niet vervelen, wel een bewijs zijn eenvoudige mooie liedjes en optreden wel in den smaak vallen; welgemeend en langdurig applaus viel u' dan ook telkens ten deel. Voor do afwisseling zorgden eenige ren en Dames door eenige aardige v< drachten, die ook wel in den smaak len en zeer goed werden opgevoerd E go dames van de zustervcreeniging Voorschoten verleenden hun welwilli medewerking en brachten eenige aapt;^ zangstukken ten gehoore, terwijl een da-mes de aanwezigen vergastte op fluitconcrt waarbij zij zich zelf op de no begeleidde. Gedurende de pauze had er een ve ting en verkooping plaats van en! W mooie prijzen, voor welke verloting (li animo bestond, zoodat de loten tell direct verkocht waren p€ De zuster van het Groene Kruis ook nog een prachtig bouquet in vangst te nemen van den voorzitter alles, wat zij voor het Groene Kruis di Vermeld dient nog, dat Mej Tak, pn en de heer Heydt, viool, tusschen de ken voor een gezellige afwisseling v den De voorzitter dankte op het einde ook allen, die hadden medegewerkt di avond zoo te doen slagen en in bet bijlui der den secr.-penningmde heer JoilR Peel, die niets onbeproefd heeft gek ei deze avonden zoo gezellig mogelijk te ken. En inderdaad, de avonden zijn zellig geweest en het Groene Kruis h va succes gehad, want *wij zijn er van tuigd, dat allen overvoldaan waren met genoegen kan het bestuur dan op deze avonden terugzien NIEUWE WETERING Ziekenhuis-verpleging. Maandagan 8 hield de vereeniging voor Ziekenhuis pieging „Onderlang Belang" haar ji vergadering in liet. café van de Wed, Wil. De opkomst der leden was bevi 11 gend Door den voorz., den heer A. den Berg, werd de vergadering goor J met een hartelijk woord van welkom, i zegt, dat de vereeining in het afgeloo jaar 3 patiënten voor bare rekening het Ziekenhuis heeft toegelaten, d>o i alen met veel succes behandeld zijn worden. Hierna las de secrde heer Klomp, de notulen. Vervo'gens bracht de secr. z:jn jaarverslag uil. De pennin bracht verslag uit over den finat:eelen stand, waaruit blijkt, dot er een b saldo in kas was van f293.21 Vj. H;i brengt de. beer G. Bontje Gz als lid conlro^ecomnrssie verslag uit en zeef, de boeken van den penningm. in orde i De aftredende bestuursleden A. van Berg, A. Klomp, C. Post en G. Verp werden mot meerderheid van stèm herkozen. Tot leden van de controle-c inissic werden in de plaats van J'. B. Eekman en S. van Beek gekozen hoeren J. J. Goert en M. Vergunst. Ve1 geus besprak de voorz. nog de toeire tot den Bond van Ziekenlnrsverp'eg gevestigd te Noordwijk. Van de rondvi werd door de leden druk gebruik gems Hierna sluit de voorzitter de vergode met een woord var dank aan do ieder OFRSTGEF'" Geitenfokvereenininq. Maandag: hield de R. K. Geilenfokvereenig'ng jaarvergadering in het gebouw ..St. 1 brord". De voorz., de heer G. Schoon woerd, opende do vergadering en MC reerde het overlijden van pastoor Boe bracht zijn belangstelling voor de ven g:ng in dankbare herinnering en ven een kort gebed voor zijn zielerust, y aan door de vergadering met eerbied voldaan. Vervolgens deelde de voorz. mede, pastoor de Vetten ook wederom zijn heeft toegezegd en thans paarde de aan het besluit door zich als donate) doen inschrijven. Naar aanleiding der gehouden keu deelt de voorz. mede, dat de heer Ma: zijn groote tevredenheid heeft, betu'gd deze af deeling en bracht in her inn er bi? do melkcontrole van onze vereenigirif aanlc'ding mag gonomnd word-rn. d O, papa, nu gaat ge nooit meer heen, niet waar? Voorloopig in alle geval niet. En wanneer ge thuis zijt, zult ge dan dikwijls bij mij zijn? Maar alle dagen. Trottje, als ge ten minste met mij le doen wilt hebben. Trott begint le lachen Neen, dat zou te mooi wezen. Hij weel goed dat zulks on mogelijk is. Groote menschen kunnen zoo maar niet doorloopeml zich bezighouden met kleine .kindereu. En zelfs vandaag moeien papa en mama gaan dineeren bij mevrouw Thilorier. Wat ligt ge daar te bazelen over mevrouw Thilorier? I-Iól Gaat papa niet weg? Dat is een buitenkansje? Nu zal Trott niet meer al leen ziin wanneer mama naar hals gaal en naar diners, hè? Papa begint Ie lachen. Ik hoop dat mama ons gezelschap zal houden Troll kijkf hem aan met een twijfelach tig gezicht. Dat is zoo zeker nog niet. Ma-ma geef! er niol veel om om (huis te blijven Weliswaar moet zoo'n papa tol buitengewone dingen in staat zijn. M ie 1VI.ii Al de koffei iijn opge- 11 ooi mama. papa blijft bij mij eren vanavond; zoo tiende kunt. ge u vermaken bij mevrouw Thilorier Ier dal T Qiiisc behoeft op .le blijven, oma bloost geweldig en begint le on. Troll is rcii kleine domoor. Zou werkelijk zoo dom zijn? Neen. dat zou 'lid geloofd hebben, a p-vpa misschien nuk niet. TT ij schijnt niet zoo vroolijk als straks. Zijn oogen gaan van Trott naar mama en o zoo vreemd. Men zou zeggen dat or ovor zijn gezicht al een schaduw ligt, hoewel de zon nog niet is opgegaan. De opdracht van Trctt XV Trott bevindt zich op den grond aan het strand. Zijn schop ligt aan den oenen kant, zijn emmer aan den anderen. Werk tuigelijk woelt hij in het zand met zijn handen en staart voor zich uil, zonder te weten waar zijn oogen op te rich tan. Hij ziet de kleine golven niet, die over hot strand rollen gelijk vleiende poesjes. Hij tuurt naar den blauwen hemel mot wijd opengesperde oogen. Zijn mond is open. Trott is ernstig. Trott is ongerust. Trott is bedroef. Sedert wanneer? Sinds enkele dagen, precies vanaf don dag, waarop papa terug- gekoerd is. 0! liet is iets buitengewoons dat men nauwelijks kan gelooven en toch is liet zoo. Mén had zich op voorliands zoo verheugd, dien papa te zien terugkeeren! Gedurende drie dagen dat zij hem hebben verwacht, konden mama en Trott niet op hun piaats blijven van ongeduld. Welnu! nu hij er is en nu»iedereen volmaakt ge lukkig zou moeien wezen, is Trott terneer geslagen. Waarom loeh? Dal weet men niet goed. Hol. is een btfetjo moeilijk uit to leggen. Ten eerste is liet natuurlijk niet de schuld van papa. Papa beeft steeds gelijk Men behoeft slechts in zijn groote bruine oogen to kijken, die regelrecht in uw hart blik ken. tot in het binnenste, om zeker le zijn dat hij alles ziet,'alles weet en alles beter doet dan wie ook. En bovendien is het pa pa. Maar één ding is zeker: hij is niet meer zooals hij was vóór zijn vertrek. Vroeger lachte hij, was hij zeer vroo lijk en verkocht allerlei grappen. Trott was nog heel klein toen hij zich heeft im- gescheept, maar hij kon zich nog goed herinneren dat hij soms zoo grappig was en zulke gekke dingen zeide, dat mama genoodzaakt was lieni te vermanen: „Pierre, wees toch ernstig". Papa maakt thans geen grappen, hij zegt geen gekke dingen meer. Men zou haast gelooven dat zijn zware zwarte wenkbrauwen nog zwaarder en zwarter geworden zijn. Zijn oogen schitteren zoo dat men ze bijna niet durft aankijken En zeker zijn er men schen, dio hang voor hem zijn. Sedert papa thuis is, ziet men niet meer verschij nen mevrouw de Bray, mevrouw Thilorier en verschillende andere dames, en ook mijnheer de Thilanges laat zich niet meer zien, hij, dio anders bijna iederen dag kwam. Ook mama legt geen bezoeken meer af, zij blijft thuis en zij trekt ook niet meer haar japonnen aan zonder mou wen om des avonds naar het bal te gaan. Zoo is kleine mama veranderd sedert den terugkeer van papa. Trott heeft haar nog nooit in dien toestand gezien. Bedenkt eens dat zij bijna nooit meer lacht, dat zij bijna niet meer spreekt, dal zij nooit meer begint te dansen terwijl ze de beenen opheft, en zingt: „Tararaboem"Dat is al lemaal afgeloopen. Wanneer papa er is, dan spreekt zij zeer weinig met hein; zij houdt de oogen neergeslagen, zij laat de voorwerpen vallen, breekt ze, weel er geen weg mee. Zij maakl zonderlinge plotselin ge bewegingen zoo onhandig mogelijk. Men zou zeggen dat het Jip is, die een of an dere streek uithaalt. Wanneer papa haar iets vraagt, antwoordt zij zeer snel alsof do woorden haast hadden over haar lip pen te komen. Als zij bij toeval de oogen opslaat, kijken zij zoo vreemd, precies als wanneer men peper heeft opgesnoven of een scheutje cognac heeft gedronken ofwel alsof men straks gaat schreien. Is zij al leen met Trott dan is dat niet meer gelijk vroeger Zij neemt hem op haar schoot heel zacht, terwijl zij hem zeer leedëre woorden toefluistert en hem langzaam de haren streelt, zeer lang. En wanneer Trott har aankijkt, dan ziet hij dat zij de oogen vol water heeft alsof zij in haar binnen ste een zeer groot verdriet had, dat haar veel pijn veroorzaakte en waarvan de maat vol was. En over dit alles is Trott terneergesla gen. Wat mag er toch gebeuren? Niemand is dood, want men doet geen zwarte klce- deren aan. Niemand is ziek, want de dok ter komt niet. Trott is braaf. Het is schoon weder. Het ontbijt en het diner zijn steeds zeer smakelijk. Wat mag er toch aan de hand zijn? Het is zoo verschrikkelijk, dat liet Trott pijn doet er aan te denken. He laas' hij weet drommels goed wat er aan scheelt. Maar hij zou zoo graag willen dal hij het niet wist! Het is te vreeselijk. Er is geen twijfel meer mogelijk* Het is zoo buitengewoon iets, dat het niet denk baar lijkt. Maar het is waar, zeer waar. Wal er gebeurd is? Wel, dal de papa boos is op Bnama Dal scheelt er aan. Eeerst wilde Trott het niet gelooven, maar nu is het zeker. Langzamerhand moest het wel zeker worden. Hoe is hot mogelijk? Papa kan geen ongelijk hebben. Maar is de mamais do mama van Troll stout geweest? Hef is iets verschn lijks, dat een kleine jongen zich dal vraagt. Trott bloost alleen heelomaal die gedachte. Neen, mama is niet stout weest, dat kan niet zijn. mama is te goed en te lief- En daarbij is zij nu Èn waarom is papa dan hoos? Welnu, dat is tamelijk moeilijk grijpen, maar luistert waarom. V ging graag uit. rijden, droeg graag: I japonnen om op het bal te dansen, f de graag looneel, ging graag naar ziek luisteren, lachte en schertste r met hoeren. Men zou gelooven dat zo niets verschrikkelijk is, niet waar? Yfi wanneer mania of Trott of iemand au over die dingen een woord rept, dan deren (1e wenkbrauwen van papa el der. Het schijnt dat zijn blik zoo 21 wordt dat men de handen voor de o zou willen slaan om' er niet onder v<S terd le worden, en wanneer hij SP1 dan is zijn stom zoo lieesch, alsof woorden geraspt worden. Mama rood, haar handen beven en haar vullen zicli met water Plotseling bevit Trott zich dat ook mevrouw de Tréan tevreden scheen toen mama vertelde zij zich vermaakte. Daar gebeuren V1 de dingen, welke Trott niet goed he? Natuurlijk hebben groote menschen papa en mvrouw de Tréan niet graal men zich le veol vermaakt: mama getwijfeld niet zoo groot. Zij looft meening verkeerd dal zij gerust kon gelijk kinderen, dio zich vermaken voel izij wiibm. zonder dat iMii hel rispt. (Slot to*

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 8