KEELPIJN? Jbridsvoorwaardon van het provinciaal personeel in verband met de rapporten der Bezuinigingscommissie voor de Provin cial Ziekenhuizen. God. Staten vereenigen zich met het advies om den arbe:dsduur voor bet ver plegend personeel op 54- uur te stellen. Verder stellen Ged. Staten voor over te gaan tot het sluiten van arbeidsovereen komsten met leerling-verplegenden. De commissie voor georganiseerd overleg be veelt aan daarvoor een salarieering vast te stellen van f 400, f 500, f 650. De bezui- nicrngscommissie stelt voor f400 f450, f 500. Ged. Staten gaan met het Georgani seerd Overleg mede. Thans rijn de loonen der leerling-verplegers f 780f 1040. Dc Provinciale Tuindersvoorschotten In Noord-Ho'land. Terugbetaling vóór 1 April. Naar men verneemt hebben Gedep. Sta ten van Noord-Holland aan de boerenleen banken bericht, dat de provinciale tuin- fleTSvoorschotten vóór 1 April a s. moeten dijn afgelost. Alleen in zeer bijzondere gevallen mag uitstel worden verleend. De beer W. Balk, te Alkmaar-, secretaris der provinciale commissie uit de veilingen, is aangewezen om hierop toezicht uit te oefe nen. Het zi'veren huwelijksfeest van de Koningin. De Vereeniging Koninginnedag Utrecht heeft het voornei|»en alle Oranjevereeni- gingen in den ïande uit te noodigen lot een b'jeenkomst te Utrecht op een nader te bepalen dag in de maand Februari e.k., teneinde te geraken tot oprichting van een Centraal comité, dal plannen zal beramen om aan de Koning'"n en baar gezin, na mens de gezamenlijke O ran je ver een i gin gen. een stoffelijk bb'jk van hulde aan te bieden ter herinnering aan den dag, waarop zij 25 jaar getrouwd zal zijn (7 Februari 1926). Deeds hebben enkele commissarissen der Koningin zich bereid verklaard in een eere-comilé zitting te nemen. R. K. Rijkskieskring Gronhmen. In de vergadering der R. K. Kieskring Groningen worden vragen gesteld door verschil]endi© aanwezigen. Resultaat hier van was, dat aan de afgevaardigden ter Bondsvergadering opdracht werd verstrekt te stemmen vóór het Bestuursvoorstel om de organisatie „St. Michael" van wege den vorm van haar reglement niet goed te keuren. Met bijna algemeene stemmen weTd be sloten den beer Van Vuuren als eerste en dr. TakkenbeTg aks plaatsvervangend can- ch'daat aan te bevelen. Nuttige wenken werden gegeven bij het punt ..te voeren mondelinge en schrifte lijke propaganda voor het dagblad „Ons 'Noorden". 5e benzine-prijs. Verhooging. Ue benzine-prijs zal, naar mede'gedeeld 'wordt, met in ran- v aft triëêle prijzen uniform geworden. Dc Vaderlanders Onlangs brachten de couranten berich ten over een nieuwe partij. Er komen nu nadere bijzonderheden over los en het bbjkt. da» de partij zich noemt „Vadcr- landsch Verbond". Of ze verband houdt met de ..Vaderlaudsehe Kromek" of de -.Vaderlander" 0f andere aclualislen of fase sten. blijkt niet, maar naar de begin- sron te oord celen, i.s bet toch iets derge- Ji'ks. Er wordt n.l. veel geschermd met vrijheid, hervorming van het kiesrecht. Oranje, meer weerbaarheid en dergelijke punten. OndcT de leden, die blijkbaar meeat uit den oud-liberalen hoek voortkomen, zien J-e bv. prof. ,T. de Louter, W Stork, W.Hon. Simon Maas. ir. Niersfrasz, mr. J de Beaufort, v. Lü1>en Seis en dergelij- ken. Ook A. F. L. Faubel, welbekend uit vrijmefselaarspropagnnda, en jhr. Do Jong van Beek en Donk, een bekend oud gouverneur van Curacao. B'i den aanvang van zijn colleges na de Kerstvakantie deelde prof. J. R. Slote- maker de Bruine gisterochtend mee, dat de bewijzen van gehechtheid, van de zijde der studenten ontvangen, bij hem den doorslag hebben gegeven om te bedanken voor een hem aangeboden oandidatuur voor de Tweede Kamer. De Raad der gemeente Zwolle heeft •met 17 tegen 7 stemmen besloten de zake lijke bedrijfsbelasting te handhaven. Do opbrengst bod-raagl ongeveer f25.000 waarvan de Ned. Spoorwegen een derde dool betalen. gewone audiëntie van den minis ter van justitie zal Zaterdag 24 Januari niet r.'aats hebben. Land» en Tuinbouw Een nieuw veilinasoebouw Ie Aalsmeer. Opkomende oppositie tegen den nieuwbouw. Er is onder de leden der machtige coö peratieve Centrale AaJsmeersche Veiling een zekere partij, die stelling neemt tegen den bouw eener nieuwe veiling, en in 't algemeen een opposante houding tegen over liet bestuur aanneemt. Het groote veilingsgebouw, dat reeds door verschillende verbouwingen zooveel mogelijk uitgebreid is, voldoet niet meer aan de ei.schen. Men is daarom reeds lang doende een oplossing te vinden, wat ech ter geen ander resultaat had. dan dat men besloot een nieuw groot gebouw te «tiriifen. Een slecht bezochte ledenvergadering keurde het plan om in principe te be- '"den tot bouw cener veiling, die waar schijnlijk vijfhonderd duizend gulden zou iosstCD goed, alsmede een bestuursvoor stel om voortaan tegen 10 pet. te gaan vei len. Van d:e 10 pet. was dan 5 pet. voor de veiling en de andere 5 pet. als storting op obhgatiën. die de leden dan in de groo te leening zouden bezitten. Toen het bestuur der coöperatie in deze gerugsteund door een aantal voor aanstaande kweekers-leden, tevens een voorstel indiende, om den band, waarmede de leden aan bun coöperatie verbonden waren, te versterken, en wel in deze voege, dat men voortaan slechts in zeer beperkt aantal zijn lidmaatschap kon opzeggen, toen kwam de oppositiepartij daartegen in opstand. En nu bleek, dat het niet alleen ging tegen d'U statutenwijziging, doch dat men geheel tegen nieuwbouw was. Uitbreid'ng van het oude gebouw voerde zij als voor naamste argument aan, waartegenover bet bestuur stelde, dat alleen nieuwbouw de oplossing kan geven. Wegens de beperke ruimte worden de snijbloemen thans in twee gebouwen ver werkt, wat niet in 't behang van zender en handelaar beschouwd mag worden. De m:mte in een nieuw gebouw denkt men zich nu als volgt: Een groote zaal van 2100 M2. voor do ptaats'ng der bloemenwagens: 1400 M2. pakruimle; een overkapping van 2100 M2. een emballagewprkp'aats van 800 M2.; een autopark van 800 M2. Voor- en tegenstanders doen nu hun uiterste best, om bun standpunt in den breede irteen te zetten. Wanneer men weef, dat bet geheele kweekersliedrijf te Aalmeer op coöpera tieven grondslag, geschoeid is. dan kan men zich indenken, dat men hier met be langstelling bet verloop dezeT geschiede nis volgt. „Tel.T Raad zonder belang. In een vorig artikeltje werd gewaar schuwd legen „raad uit belang". De ge grondheid van deze waarschuwing zaD ni em and tegenspreken Ditmaal komt een „raad zonder be lang" uw' aandacht vragen. Niet van ondergeteekende is deze raad. Zoo menigmaal gaf hij dien reeds onge vraagd, dat men al zoo langzamerhand al wel weet., in werke richting die wijst, en er alzoo de kans zou bestaan, dat men schouderophalend verder ging, zonder er veel nota van te nemen. Neen, d;tmaal is bet een woord van een man van gezag op het gebied van de erfe lijkheidsleer, 'n man die al zijn leven biervan reeds studie heeft gemaakt, en be schikt over een berg van feiten, om te be- wïken wat hij beweert, waar men ver steld van staat. Het is "Dr. J P. Lotsy te Velp, 'n auto riteit op dit geb'"ed. 'n man, waarnaar ieder die belang heeft bij de erfelijkheids leer graag luistert. En er zal toch wel geen dhkele veefokker zoo onnoozel ziin om té beweren dat bij daar geen belang bij heeft. 't Ts alleen maar jammer, dat zoo veel veefokkers maar zoo weinig hiervan heb ben geleerd, en 't is vooral de jongeling- 3unit «trnueveieii aan dit onderdeel van hun bedrijf meer aandacht te schenken. Laat ze maar beginnen met het woord van Dr. Lotsy tor harte te nemen, en het diep in hun geheugen in te prenten. Men kan bet vinden in het werkïe „Grondbe ginsel van oordeelkundig fokken' en trien, u'tgegeven door de vereeniging voor We tenschappelijke teelt, en het luidt: „Niets is gevaarlijker, niets kan een fok- en teelrichtin.g meer hopeloos in. de war brengen dan invoer van een fokdier of eiamp'ant van onbekende samenstel- Hng'in stal of cultuur, hoe fraai dit of deze zich ook uiterlijk moge voordoen Fokkerij met dieren van ombekende sa menstelling, hoe schoon ook van uiterlijk, is loterij." Het wil me voorkomen dat het verstan dig is hieraan niets meer toe te voegen. Men begrijpt dat dit slaat zoowel op plan tenteelt als op veeteelt, omdat daarvoor dezelfde regels gelden, maar de waarschu wing wordt gelanceerd in de richting van de laatste, omdat, wat daar eenmaal ho peloos is verknoeid, in geen jaren weer kan worden hersteld. Men houde het zich voor gezegd. J. W. BAKKER. LEGER EN VLOOT Jaar- en dienstpreniia. In de legerorders 1925 wordt mededee- ling gedaan van de intrekking van: lo. het Kon. besluit van 9 Juli 1909, Nr. 48, en 2o. art. 10 van de sedert gewijzigde en aangevulde instructie op de werving, vast gesteld bij K. B. van 23 Febr. 1912, Nr. 54. Bepaald is: a. dat een vrijwilliger, die op 1 Januari 1925 uitzicht had op jaarpremie, in zijn aanspraken daarop, naar de bestaande be palingen, blijft gehandhaafd; b. dat de dienstpremie aan den vrijwil liger, die daarop op 1 Januari 1925 uit zicht had, geheel zal worden, uitbetaald, op den datum, waarop hij naar de Be staande voorschriften daarop aanspraak verkreeg; c. dat bij tusschentijdsche verbreking van de op 1 Jan. 1925 loopendo verbinte nis, anders dan wegens ziekten of gebre ken. welke niet het gevolg zijn van eigen moedwilige handelingen of ongeregeld ge drag, elke aanspraak op premie of dienst premie verloren gaat; d. dat, indien de op 1 Jan. 1925 looponde verbintenis wordt verbroken wegens ziek ten of gebreken, de d'enstpremie wordt ge noten in evenredigheid van den volbrach-' ten diensttijd, waarbij gedeelten van een maand voor een volle maand moeten (el len; dat bij overplaatsing bij de koloniale troepen of de zeemacht, alsmede bij ver breking van een verbintenis op verzoek door den vrijwilliger zooveel twaalfden van zijn laatstelijk genoten jaarpremie moeien worden terugbetaald, als er maan den zijn in hel on verschenen gedeelte van het jaar, hetwelk door hem niet geheel ia- volbracht. Herhairngsoefcningen zeemilitie. De minister van marine brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat krachtens verleende Koninklijke machtiging in 1925 geen herhalingsoefeningen voor zeemili ciens zullen worden gehouden dan alleen voor hen die in een vorig jaar daarvoor waTPn opgeroepen, doch inmiddels ver gunning verkregen om de herhaïings-oefe- ningen in 1925 te volbrengen. Zij, wien uitstel van opkomst werd ver leend tot 6 April 1925, zullen zich op dien datum, gek'eed in hun bij' vertrek met groot verlof medegenomen nrlitavre kle dingstukken en voorzien van bun koopgoe deren, zoomede van hun zakboekjes, be- hooren te melden ter plaatse als aangege ven in de bun nader toe te zenden kennis geving betreffende hun oproeping. Voor de zeemilicien-kustwachters, wien uitstel werd verleend tot in den loop van den zomer van 1925, zal de datum van opkomst nader worden bepaald. De zeemijicien-verlofgangers van de lichting 1923 zullen vermoedelijk in 1926 voor herhalings-oefeningen worden opge roepen. Candidaats-examen Rechten de heer S. Meihuizen (Wassenaar). Letteren en Kunst BOEKEN. J Kleyntjes S J. en H. J. de Bie, Scherts der Nederlanésche Geschie denis, voor Mu^-scholen en lage re klassen der kweekscholen. 3de druk. H. J. Dieben, Leiden. Dit boek beeft zijn practisclie bruikbaar heid reeds lang en breed bewezen, wat ons niet mag beletten van deze nieuwen uitgave nog iets te zeggen. De schrijvers, ervaren schoolmannen, •hebben de stof zoo overzichtelijk mogcl'jk ineedeeM in tien hoofdstukken, die weer onderverdeeld zijn in paragrafen. De pa ragrafen zijn weer gesplitst in gedeelten, waarvan een paar vetgedrukte woorden aan' 't begin den hoofdinhoud aangeven. Op deze wijze is een geheel verkregen, dat zich na mondelinge behandeling ge- makkebjk laat memoriseren Er zit sys teem 'n do behandeling der stof. Bovendien is het bock door het gebruik van tweeërlei lettertype in den tekst ge schikt voor concentrisch gebruik. Tusscben den tekst.vindt men een groot aantal doohnatig gekozen illustraties, die pas op de tweede plaats dienen om het boek mooier te maken en in de eerste plaats om do, leerstof te verhelderen. Ze zijn ontleend aan kaarten, prenten, gra vures. ponningen. enz. ontstaan in het tijd vak of naar aanleiding van de gebeurte nis. d;e men er in het "hoek moe wil ver duidelijken Een lijst dezer platen vindt men achterin; benevens een drietal ge slacbtslijsten. vn^tritx-uri^cTrnTvers. voor zoovér dit'fn dit beknord werk noodig kon z'fn reke ning hrbben gehouden met de nieuwste uitkomsten van 't historisch onderzoek en mot voorzicht',ge object ivitfceiH; de laalste jaren hebben behandeld. Tevens viel ons on het inzicht, dat zij aan de hand d<-T feiten geven. b.v. 'ft de woelingen der 16de eeuw, of den Be'gi- schen opstand. Ik heb me steeds afge vraagd, wrike bezwaren toch eigenl'jk an dersdenkenden tegen deze wijze van voor stelling kunnen hebben. We hopen, dat dit werk, dat zich ken merkt door beslistheid en door een sobe- ren maar aaneen am en verhaaltrant; dat zonder vaagbe'd precies zegt wat. er te zoggen valt en korte, heldere definities geeft van historische of staatkundige be grippen. In zijn nieuwe uitgave steeds meer ingang zal vinden, ook buiten het Roomsehe erf. Een aardige symbolische teekening van Ni na-hes van Evben siert den band. 't. Uiterlijk is in alle opzichten uitste kend verzorgd, best panier; heldere letter types, en scherp uitgevoerde illustraties. Het laatste moet vooral bij eenige kaart jes. die er in opgenomen zijn, o.a. van Leidens beleg, heel moeilijk zijn gewéest. N. J H S. Ingezonden Stukken (Bulten verantwoordelijkheid dor Redactie) Mijnheer do RedacteurI Da t er wel eens minder juiste verslagen van vergaderingen worden gegeven is lot daar aan toe. En, als het niet al te gek is wat men een spreker laat zeggen, kan hij er liet zwijgen aan toe doen. Wat mij echter in den mond gelegd wordt in een. (uit „Do Maasbode" overgenomen) verslag van do vergadering van den Kieskring Over- ijsel te Almelo gehouden, is toch al te gortig. Als U een betrekkelijk juist verslag wilt lezen, kunt U dit vinden in het Over- ijselsch Dagblad van Maandag 19 dezer. Om verkeerde gevolgtrekkingen bij het lezend publiek te voorkomen de onder vinding leerde mij dat dit noodig is meen ik verplicht te zijn tot de verkla ring, dat ik geen woord gezegd heb van alles wat op mijn naam slaat, behalve den aanhef. Met ware hoogachting Uw dw A. H. J.' ENGELS. SPORT AGitDEfljHE-NlEUBfS LEIDEN. Geslaagd voor liet: Candidaats-examen Rechten de heer K. R. Semnielink (Den Haag); Candidaats-examen Indisch Recht de heer C. C. J. Maassen (Den Haag); VOETBAL. DiOO. HAARL. VOETBALBOND. Junioren-Competitie. District Leiden. Uitslag van Zondag 18 Januarif Lisse—Leiden niet doorgegaan Programma voor Zondag 25 Januari: 12,45 uur: LisseLeiden Th. van Bezu 1 uur: E M S I—S J C Do Competitieleider. Sioomvaartfoerichten KON. NED. STB. MIJ. ERATO vertr. 20 Jan. vaïi Amsterdam naar Hamburg. ULRSSES vertr. 20 Jan van Rotter dam naar Vigo. KON WEST-IND. MAILDIENST COMMÈWIJNE arr. 20 Jan. van Para maribo te Amsterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. ALCHIBA (uitr.) arr. 20 Jan. te Port Said HEEMSKERK arr. 20 Jan. van Zanzi bar te Tanga. HOLLAND-AMERIKA LIJN. BLIJDENDIJK arr. 19 Jan. te Philar delphia. HOLL. BRITSCH-INDIE LIJN. KOUDEKERK (uitr arr 19 Jan te Colombo MEERKERK (thuisr.) verlr. 19 Jan. van Colombo. HOLLAND—OOST-AZIë-LIJN. OLDEKERK (uitr.) vertr. 20 Jan. van Honk Kong. HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. SCHELDESTROOM vertr. 18 Jan. van Lagos naar Cotonon ROTTERDAMSCHE LL0YD. GORONTALO (uitr.) arr. 19 Jan te Soorabaya. JACATRA (uitr.) arr. 20 Jan. te Ma- la'S r STOOMV. MIJ. „OCEAAN." JASON arr 20 Jan te Gravesend. UIT DE OütlGEVÜftSG Carusol, 30 ct. per doosje DE TOOVERPASTILl 31J UW DROGIST, Gemeentelijke Aankondigt B. en W. van Leiden brengen ter al meene kennis, dat door wed. P. J. C GleefMichels, wonende te Leklen, verzoekschrift is ingediend, om vergt ning voor den verkoop van sterken dra in bet klein voor gebruik ter plaatse verkoop en elders, in het perceel Raa steeg 63. Katholieke Agentia LEIDEN Woensdag. Missieclub „Sancta, Maria", tronaat Hooigracht, te 9 our. Woensdag. R. K Bond van Overheidspe: neel, Bondsgebouw, te 8 uur. Zondag, R K. Bond van Transportaii ders „Sint Bonifacius", Bondi bouw, t-e 7.30 uur. Z0ETERW0UDE (Dorp). Donderdag R. K. Volksbond, Patronaat, ALGEMEENE AGENDA LEIDEN Woensdag. Ilare Koninklijke Hoogheid, Vrouw", Schouwburg, te 8 uur R0EL0FARENDSVEEN. Variétévoorstelling. Dinsdagavond had in het hotel ,,De Vier Heemskinde ren" alhier een variétévoorstelling plaats onder leiding van de bier zoo bekend staande kunstwielrijders Arend en .Kitty uit Den Haag. Velen zullen zich nog wel herinneren dat vereleden jaar tijdens de oranjefeesten betzelfde gezelschap met een tent nabij bet station heeft gestaan, in welke tent gastvoorstellingen werden gegeven op gebied van kunstwielrijden. Allereerst trad op Mr Carter die liet pu iSst'-gSöêaM» Sïï dresseur, zeepblazenepel en humor Hij wist het publiek zeer aangenaam bezig te houden en de verschillende goocheltoe ren waren werkelijk raadselachtig en over troffen alles wat op dit gebied in de Veen werd vertoond Ook het optreden van Miss Corrina was in een woord schitte rend. Vooral het laatste nummer de ..Loo ping^ the loop" met de vuurverliclvte doo- dencirkel was zeer mooi en vol sensatie. Het zou ons te ver voeren alles hier w te geven. We kunnen evenwel een ieder aanraden, die werkelijk iets aardigs wil zien morgenavond eens een kijkje to gaan nemen Het entreegeld is het zien dubbel waard en geeft u een avond vol van af wisseling en waar genot WOUBRUGGE. Onderlinge Hulp. Onderlinge Hulp vergaderde in ihet hotel Guldemond onder voorzitterschap van den heer H. van der Nagel. De opkomst was ditmaal zeer groot. De secretaris, de heer Bogerman, las de notulen. De penningmeester, de heer F. Kroes, deed rekening en verantwoor ding van zijn beheer. Over 1923 was hot batig slot f 1449.44, de ontvangsten over 1924 f812.11, tezamen f2261.55. Uitgaven f501.39, batig slot f 1760.16. Ziekenhuis- verpleging nadeelig slof. 1923 f 17.05, uit gaven 1924 f 554.02 (7 leden waren ver- pleegd), ontvangst f 1363.49, batig slot f 792.42. Een commissie had alle boeken en be scheiden in orde bevonden; bij monde van den iheer G. Boer werd daarvan rap port gedaan. Tot het nazien van de vol gende rekening werden benoemd de hee- ren G. Windhorst, G. Buis en C. Boer. Aan de beurt van aftreding waren dé heeren C. P. Bogerman en IJ. van den Boom; beide werden bij acclamatie herko zen. De heer Bogerman bad nu de func tie van secretaris 10 jaar vervuld en meende het. nu aan een ander te moeten overdragen. Het bestuur oordeelde anders. Als blijk van waardeering voor zijn ar- belid wierd voorgesteld hem een vulpen aan te bieden, wat aller goedkeuring weg droeg. Met alg. st. werd goedgekeurd aan ver pleegde leden in een ziekenhuis per dag f 2.50 bij te dragon. Daar niemand het woord verlangde bij de rondvraag sloot de Voorz. daarna met een woord van dank de vergadering. Bevolking. Het zielental dezer ge meente is in het afgeloopen jaar met 57 vermeerderd; er werden 85 kinderen gebo ren en 21 perkonen stierven, zoodat thans het zielental bedraagt 2481, waarvan orn^ geveer 1700 te Woubrugge-Dorp wonen. Keuringsdienst. Te Hoogmade en bier zijn in het afgeloopen jaar de win kels door den Keuringsdienst bezocht; van tijd tot tijd geschiedde uit 9 maal Raim 2400 monsters werden genomen, waarvan 178 in het laboratorium werden onderzocht, daarvan werden 28 monsters afgekeurd. 437e NED. STAATSI OTERI.f. Trekking van Woensdag 21 Janua« 5e Klasse 3e Lijst. Hooge prijzen; "4280 15.000. 3726 f2000. 21025 1500. 16188 21157 1000. 1 19020 ƒ400. 371 7963 19736 22607 ƒ200. 1762 6799 10738 11032 16185 17673 ƒ100. Friizen van 70: 15 361 382 521 821 1054 1628 1649 2385 2507 2637 2777 2799 2829 2876 3C99 3184 3624 3729 3840 4076 4293 4408 4603 5037 5073 5087 5239 5733 5786 6257 6587 6767 6770 6878 6991 7159 7487 7879 7890 8197 8406 ,8683 9146 9470 10057 10067 10087 10792 10849 11022 11194 11250 U346 11468 11545 11811 11906 12090 12286 122S7 12387 12453 12616 12668 12725 12983 13092 13164 13F6 13235 13280 13385 13552 13591 13600 13643 13775 13904 14306 14342 14346 14351 14365 14496 14538 14556 14618 14709 14763 15235 15298 15581 15627 15696 15738 15845 15891 15905 15917 16042 16328 16505 16554 16594 17032 17133 17157 «CÜ: 1-7ACO 1 TE-64" "7F042 1S364 18678 18895 18954 19107 19185 192S1 19559 19642 19647 19842 19909 19922 20030 20269 20389 20414 20672 20761 20812 21029 21302 21313 21515 21540 21884 22241 22274 223S5 22388 22932 11 515 1064 1449 1793 2016 2361 2614 3117 3453 3824 4356 4775 4963 5149 5369 5589 5823 6170 6565 7119 7795 8052 8474 8828 9115 9639 64 570 873 1071 1571 1795 2086 2485 2663 3119 3528 3909 4471 NIETEN. 82 65 107 5166 5389 5637 582 877 888 909 1092 1113 1201 1581 1587 1601 1815 1869 1886 2161 2205 2257 2496 2512 2522 2S54 2925 2989 3131 3170 3237 3554 3644 3689 4032 4189 4216 4524 4553 4687 4806 4835 4945 4848 5018 5025 5026 5050 5227 5263 5274 5429 5439 5469 5648 5656 5719 5829 5896 6060 6078 6219 6343 6480 6525 6675 6733 6772 6908 7155 7406 7509 7625 7840 7867 7948 7965 8056 8132 8158 8170 8476 8583 8587 8625 8843 8846 8997 9030 9197 9308 9439 9509 9665 9683 9688 9708 9942 10008 10054 10202 10450 10554 10557 10612 10679 10892 10913 10915 10947 11023 11141 11170 11299 11310 11318 11589 11591 11641 11655 11677 11798 11829 11838 11842 1199& 12058 12064 12242 12416 12417 12466 12478 12490 12567 12634 12850 12857 12930 12946 13022 13137 13166 13241 13278 13281 13428 13447 13471 13513 13541 13743 13838 13884 13S99 13934 14019 14028 14117 14157 14201 14447 14452 14467 14509 14521 14785 14852 14863 14957 14960 15056 15077 15101 15163 15206 15263 15299 15350 15365 15385 15644 15668 15717 15729 15855 15923 15958 15902 1G063 16068 16167 16181 16187 16191 16192 16232 16240 16241 16265 16277 16379 16427 16456 16548 16577 16675 16686 16710 16787 16824 16986 17118 17141 17153 17188 17218 17219 17355 17401 17433 17547 17617 17655 17663 17669 17732 17744 17S41 17842 17860 1/985 17986 18002 18004 18032 18143 18154 18236 18237 18308 18347 18358 18386 18423 1S436 18530 1S539 18567 18575 18734 18819 18945 18997 19060 19067 19179 19247 19281 19316 19337 19418 19429 19461 19471 19495 19532 19534 19651 19702 1973S 19790 19802 19S07 19899 19932 19992 20019 20041 20048 20066 20115 20137 20185 20362 20481 205.36 20556 20585 20645 20664 20966 21028 21058 21101 21154 21322 21350 21423 21474 21499 21684 21737 21811 21852 21926 22032 22035 22063 22104 22171 22286 22357 22372 22375 22554 22684 22686 22726 22796 22834 22920 22967 5e Klasse 2e Lijst: 14636 m.z. 127 720 910 1372 1680 1914 2278 2565 3058 3292 3735 4332 4699 4877 5065 51 5317 5493 5725 57 6083 -61 6529 6995 7669 K 7988 80 8198 M 8763 9047 9575 9711 10435 101 10787 108 11030 111 13525 1157 11681 117 12045 1205 12447 1244 12783 1284 13079 131' 13296 1331 13623 1364 13964 1401 14271 143* 14643 14ó( 14963 1498 15225 1523 15402 1550 15873 1588 16161 1616 16193 1622 16289 1633. 16599 1665 16867 1689 17201 1721 17483 175Ö 17686 m 17967 1797 18039 1809 18314 18331 18450 18523 18769 18792 19136 19133 19367 19394 15496 I9« 19747 19771 19936 19971 26070 2009 20497 2053 20694 206® 21212 2131' 21579 2!« 21937 220 22204 22274 22569 22031 22857 22«S mei 70.

Leidsche Courant | 1925 | | pagina 2