Voor de Nieuwjaar. Firma IMEI1, alta WsinM, lel. 15 rTol«9r«fiaob WwiWi»H "Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 29 Dec. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 772.8 Cornna. Laagste Barometerst.: 727.0 Vardoe. Verwachting tot den avond van 30 Dec. Matige tot krachtige Zuidelijken tot Zuidwestelijken wind, meest zwaarbewolkt ©1 betrokken, waarschijnlijk regenbuien, jets zachter. Barometerstand. Do stand van hedenmidda® 3 uur is aart- gesoven door den grnoten wijzer. Hot dnn- lie lijntje beduidt den stand van gister" middag 3 vv. LUCHTTEMPERATUUR. l'\ 6.4 gr C. Y LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnam.4.21 tot Dinsdag- voorm. 7.39 Maria van do H. Prexedes. Daarbij werd het predicaat zeer good (9) toegekend aan de Eerw. Zusters M. Inimaculata, M. vail den H. Alphonsus voor Godsdienst leer en Kerkgeschiedenis en aan Zuster M van liet H. Hart voor Godsdienstleer en Bijbelsche geschiedenis. Doize Eerw. Zusters zijn de eerste in liet Bisdom, aan wie hot diploma is uit gereikt geworden welke plechtigheid vanmorgen plaats had door den "Wel Eerw. Rector Kleintjes van Oegsigeest. HÖGGMADE. Afscheid hoofd der school. Velen zullen zich nóg herinneren, hoe twee en een half jaar geleden Hoogmade bet veertigjarig jubileum vierde van het hoofd der R.-K. school. Die dag"getuigde hoezeer de heer -Meijer een algemeen ge zien en geacht man te Hoogmade was eu ook gisteren kon men bemerken, dat ge heel Hoogmade. hem als het ware op de handen draagt, toen hij den dag gekomen achtte om zijn plaats in de school aan een jongere kracht af te staan, wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd. Nadat 's morgens onder de Hoogmis d< ^eereerw. heer pastoor Borshoem als voorz. van het schoolbestuur reeds een woord van dank en afscheid gesproken had, kwamen des namiddags de leden van 'het schoolbestuur ten huize van den scheidenden leeeraieester hijeen om hem en zijn familie gezamenlijk naar een zaal van café Hillehrancl te voeren, alwaar de geheele schooljeugd en tal van oud-leer lingen, nu ouders van talrijke kinderen en vele belangstellenden hijeen gekomen wa ren. Toen de heer Meijer «en cenige ge- noodigden plaats genomen hadden op het verhoogde podium, zongen de aanwezigen hom een afscheidslied toe. Daarna hield de pastoor een rede, waarin hij memo reerde, hoe de heer Meijer in de loop van de ruim 42 jaren zeer velen geleid en ge vormd heeft tot goede inwoners van Hoog iRade en flinke degelijke menschen. Een enkel woordt richtte hij tot mer vrouw Meijer zonder wien de lieer Meyer niet zou geweest zijn wat hij thans voor het geheele dorp geweos<t is. Het schoolbe stuur meende den man, wien allen d« meest hartelijke gevoelens toedragen, niet zonder herinnering uit Hoogmade te mo gen laten vertrekken en bood hem een leuningstoel aan. Zichtbaar aangedaan dankte de heer Meijer den pastoor en het schoolbestuur. Een aantal kinderen der school, waar onder een viertal kleinkinderen, boden hem namens alle leerlingen een bloemen hulde aa.n met een keurig vers. Het was aandoenlijk te zien hoezeer uit hun trek- Ken sprak droefheid wegens het vertrek De meester dankte allen van ganschev harte en zeide, dad, als hij soms dezen, of genen hard had tegeschenen, hij dit toch steeds gedaan had in het belang der ■kleinen, die hem waren toevertrouwd. Hij beval zijn opvolgers hij hen aan en sprak don wenscli uit, da>t als zij zooveel voor dezen zouden voelen als voor hem, het voor den nieuwen meester een lichte taak zou zijn zijn plaats in te nemen. Nadat nogmaals een lied gezongen wa werd er gelegenheid gegeven om afscheid te nemen met een handdruk, waarvan al len in de meer dan volle zaal druk bruik maakten*. Een kleine tractatie der kinderen besloot deze bijeenkomst, die een blijvende herinnering zal nalaten. De lieer Meyer zal wel zeer gemist wor den, niet alleen bij de schooljeugd maar ook bij tallooze anderen, voor wie hij een ware vriend was en in de talrijke eenigingen), waarvan hij bestuursfuncties bekleedde. Door gebrek aan een goede woning Hoogmade is de heer Meijer genoodzaakt, zich een andere woonplaats (e kiezen. Hij heeft deze gevonden aan den Hoogen Rijndijk onder Zoelerwoude, niet ver van Hoogmade dat hem zeer na aan het hart ligt. Moge het hem gegeven zijn nog tal van jiuen te genieten van een waardige rust. STOMPWIJK. Gemeenteraad. Dinsdagavond te 7.30 uur kwam dc Raad dezer gemeente in opoibare vergadering bijeen, Voorzitter burg. W Keijzer. Afwezig de 1 hoeren v. Dam en van der Meer. De Voorz. opent de vergadering met ge bed, waarna de. notulen worden voorgele zen en onveranderd goedgekeurd. 2. Het voorstel van B. en W. tot toeken ning van een gratificatie aan de onbezoldig de ambtenaren ter secretarie wordt z. h. s. aangenomen. 3 Voorstel van B. en W. inzake steunre geling 1925. De Voorz. zegt, dat B en W be sloten hebben de steunregeling, die voor 1924 was vastgesteld, ook voor 1925 vast te stellen, met dit verschil echter, dat de Commissie voor de steunregeling zal opge heven worden en B en W deze werkzaam heden nu zullen verrichten; ook is besloten de ongehuwde niet-kostwinners geen steun te verleenen. Na lang© besprekingen wordt het voorst-el van den heer Verheyen om ge huwden f 12.50, 50 voor iedbr kind te geven en ook de comm. niet op te heffen in stemming gebracht, en met 6 tegen 3 stemmen verworpen, zoodat het voorstel van B. en W wordt aangenomen. 5. Het kohier van de straatbelasting 1924 ordt vastgesteld, zooals het door B. en 1 aan den Raad is voorgesteld. 6. Het voorstel van B. en W. tot het openen van een rek.-courant bij de bank oor Ned. Gemeenten wordt z. h. st. aan genomen 7. Inzake het voorstel van B. en W. op adres om subsidie voor de kweekschool voor vroedvrouwen te Heerlen, adviseeren B. en W. om afwijzend te beschikken. Hpt voorstel van den heer de Groot om f25,subsidie te geven wordt daarna echter verworpen. Het voorstel van B. en W tot wijzi ging gemeente-begrooting, dienst 1924, als mede het voorstel tot wijziging van het rloopig vaststellingsbesluit van de gem. rekening, dienst 1923 wordt z. h. st. aan genomen. 13. Voorstel van B. en W. inzake open stelling Stompwijksche Weg voor auto verkeer. De Voorz. merkt op, dat- B. en W. steeds hebben aangedrongen bij Ged. Sta ten om dezen weg open te stellen voor auto's met een laadvermogen van 2000 Kilo. Thans hebben zij zich wederom ■feed. Staten gewend en deze hebben liet verzoekschrift terug gestuurd en voorge steld d't aan denJRaad voor te leggen. Na enkele besprekingen wordt deze zaak gesteld in handen van B en W. om nader onderzoek Ingezonden Stokken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) De werkleven en de R. K. Volksbond Mijnheer de Redacteur. Dc leden'van de Ned. R. K. Volksbond, afd. Leiden, die langdurig werkloos zijn geweest, brengen het Bestuur en het co mité tot steun aan de werkloozen harte lijk dank voor alles wat. voor hen werd gedaan ter gelegenheid van het Kerst feest; in het .bijzonder een woord van dank aan den WelEerw. Pater v. d. Donk, den Geest. Adviseur, en ook aan allen, die door hun bijdragen het comité in staat stelden, do werkloozen een Kers (gave te schenken. Hoe heerlijk steekt bij de hou ding van den R. K. Volksbond en de Ka tholieke burgerij af hij die van degenen, die steeds den mond vol hebben van :dlee wat ze willen doen en dan au di vragen het te doen. De R. K. Volks bond werkt in stilte, eegt niets, belooft niets, maar weet telkens wot te geven en meer dan anderen zelfs durven b e- loven. U, Mijnheer do Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte, teekenen wij Eenigo katholieko georganiseerde "Werkloozen STADSNIEUWS Congres Oostersch Genootschap. Het vierde congres van het Oostersch Genootschap in Nederland zal Maandag 5 en Dinsdag 6 Januari 1925 in het academie gebouw alhier worden gehouden. Aan het congres gaat Maandag des mor gens een huishoudelijke vergadering voor af. De agenda hiervan vermeldt: Opening door den voorzitter, prof. dr. C. Snouck Hurgronje; mededeelingen van liet be stuur en bespreking van den datum voor de volgende algemeene vergadering of heb volgende congres. Des namiddags 2 uur is er in het groot- auditorium een bijeenkomst van leden en belangstellenden', welke tot 4 uur duurt, In deze bijeenkomst zal prof. dr. F. W. Freiherr von Bissing (Den Haag) een lezing met lichtbeelden houden over: De knust der Phoeniciërs, e.n prof. dr. N. J. Krom (Leiden) een lezing met lichtbeelden over Het grensgebied der Hindoe-Javaansche kunst. Vervolgens houdt prof. dr. J. Ph Vogel een lening over: De zegels van Ha- rappa (Pundjabj. Na afloop dezer bijeenkomst zal het be stuur receptie houden in den foyer der Stadsgehoorzaal. Het congres wordt Maandagavond 8 uur voortgezet met een bijeenkomst voor leden en belangstellenden in het groot-audito rium. In deze bijeenkomst zal prof. Sir Thomas Arnold, Litt. D. te Londen, een lezing houden over: De Profeten van den Islam in de kunst. Dinsdag 6 Januari is ei' van 10 tot 12 uur voorin, en van 2 tot 4 uur 's namiddags vergadering van de secties, Na de sluitingsvergadering des namid dags vier uur in een der lokalen van liet academiegebouw zal cr gelegenheid tot het- bezichtigen eener keuvcollectie voor werpen uit Borneo, tentoongesteld in liet Efhnografisch Museum (Rapenburg). Des avonds 8 uur is er een bijeenkomst van leden en belangstellenden in de groote zaal van het Leidseh Volkshuis. Hier gegeven worden een Wayang-voorstelling door Raden Ng. Poerhatjaraka met game- lanhcgeleiding. Fragment uit den lakon Arjuna-wiwaha": de strijd tusschen Arju- na en den Kirata. Daarna zullen Javaansche dansen worde.n uitgevoerd door mej. Webcr en de lieercn Raden Soepomo en Raden Prodjodikoro. Raden Ng. Poerbatjaraka zal hierbij een toelichting geven. Alhier is Zaterdag op 65-jarigen leeftijd rerleden de kunstschilder Adolf van Dijk, oud-bestuurslid van de Academie voor Beeldende Kunsten te Rotterdam en lid van Arti e*. Amicitiae en van de Onafhanke- lijken te Amsterdam. De begrafenis zal plaats hebben "Woens dagmiddag 2 uur op de begraafplaats der Ned. Herv. Gemee.nte Heb Groene Kerkje te Oegslgeest- Vanwege het Departement van Finan ciën werd te 's-Gravenhage aanbesteed het bouwe,n van het gebouw Dermatologie en Otologi op het terrein van het nieuw Aca demisch Ziekenhuis alhier. Het laagst was ingeschreven door dc Aannemers-Mij. .Noord-Holland" te Heemskerk f 161.800. Heden is een aanvang gemaakt met hel leggen van het tweede paar rails op do Blauwpoortsbrug voor de electrische tram naar "Wassenaar en Den Haag. Ook is men begonuen ten behoeve van dezelfde tram met het leggen der rails op het terrein tusschen de Poelbrug en het Haagsche Schouw. De gehouden collecte ten bate van de St. Vincenlius-Vereeniging, jn de Mon Père-Kerk gisteren gehouden na een lief- dadigheidspredicatie van den Zeer Eerw. Heer Meyer O. P., heeft opgebracht f 560. Wij verwijzen degenen, die een lot van. de Derde Orde-verloting hebben,, naar een advertentie in dit nummer. Zaterdagavond werd in de Stads-Ge- hoorzaal door de Vereeniging „De Leid sche Padvinders" een feestavond gehou den ter gelegenheid van het 14-jarig be staan der vereeniging. De heer M. A. A. Steyns, voorz. der af deling Leiden, opende den avond met een welkomstwoord aan allen, in het bijzon der mevr. de Gijselaar (de burgemeester was door ambtsbezigheden verhinderd), den districtscommissaris van Zuid-Hol land, Jhr. Laman Trip, de Leidsche Meis- jos gezellen, de afgevaardigden van de af- dcelingen Den Haag en Haarlem en nog verschillende anderen. Spr. uit zijn vreug de over het feit, dat de Leidsche afdee- lin-g bloeit en er een goede geest heerseht. Nadat het Padvinderslied was gezongen, werden do aanwezigen vergast Hp een parodie op een boks wedstrijd, waarhij alle sporten, als toeschouwers fungeerden. Een aardig nummer. Ben vijftiental pad- v inde rag aven daarna staaf-, knots- en halterqefenmgen te zien, wellce onder lei- dingv au den heer Planjer goed uitge voerd werden. Den. lieer Planbar werd daarvoor door den hoofdleider, den heer A. do Bruïne Groenevoldf, een herinne- ringsmedaille aangeboden. Na een „on aangenaam oogenblik' door de pijpers der Padvinders, kregen we een. nummer raddraaiers en een tooneelstukje, waarna de pauze kwam. Het stokschermien door'acht padvinder! en de gymnastische standen door een vijf tig joDgelui onder leiding van den heer A. Owel, vormde een go^d slot van het programma- De avond werd besloten met een hal in den foyer. Zaterdagmiddag om half vijf is op den Hooge Rijndijk tegenover de H. B. S. een auto, bestuurd door J. F. v. E. uit Den Haag, gereden tegen een met paard be spannen melkwagen, bestuurd door A. v. B. De melkwagen reed links van den weg. De wagen, zoowel als de auto werden ern stig beschadigd; van de auto was het voorstel geheel in elkaar gedrukt. Op het Rapenburg is Zaterdag een auto tegen een onbeheerd slaande driewielige transportfiets aangereden van v. d. M., wonend Kort Galgewater. Het rijwiel zette zich in beweging en reed het water in. De lading strijkgoed, boorden, over hemden enz., zal er wel niet mooier op geworden zijn. Hedenmorgen is op de Nieuwe Beesten markt een rijwiel ontvreemd ten nadeele van Bij de politie zajn inlichtingen te be komen omtrent een roeiboot, die drijvend gevonden is in den Rijnsburger singel. Waarschuwingen. De commissaris van Rijks- en Gemeente politie te Heerlen geeft een ieder in over weging, alvorens tot het aangaan van een geldleenng in relatie te treden rael J. J. A. de Ruijstfcher, postbus 55, zaakdoende on der den naam firma K. Reuters, wonen de te Heerlen. Meester Adriaan Sassen- straat 13, inlichtingen omtrent de voor waarden dier leening bij hem in te win nen, waarvoor persoonlijk gelegenheid be staat aan het hoofdbureau van politie te Heerlen, op werkdagen tusschen 11 en 12 uur voormiddags. De hoofdcommissaris van politie te Utrecht geeft in overweging voorzichtig heid te betrachten bij liet aanknoopen van betrekkingen met het administratiekan toor „Utrecht", gevestigd aan de Rad straat No. 2 te Utrecht. Deze instelling verleent o.m. voorschotten op voorwaar den, die achteraf zeer bezwarend blijken te zijn voor dengene, die het voorschot narn Alvorens handelsrelaties aan te knoo- pen met Dirk Johannes Eavinck, gebo ren te Breda, 5 Maart 1889, wonende al daar, geeft de commissaris van politie te Breda belanghebbenden in overweging, eerst inlichtingen bij hem in te winnen. Deze waarschuwing geldt speciaal voor vischbandelaren. TUONEEL. Om de 300 jaar. N.V. „Ver- eenigd Tooneel". Wie heeft nooit eens bij zich zeiven edachf: „Ik zou wel eens willen zien, hoe het er over 'n paar honderd jaar naar toe zal gaan." En menigeen zal wel eens gd hebben: „Och, och, als de men schen van 300 jaar geleden eens terug konden komen, wat zouden zij verbaasd zijn". Welnu, dat „geluk" heit blijkt allesbehalve een benijdenswaardige toe stand te zijn! is ten deel gevallen aan een zekeren baron di Montespanto, eeTsl geleefd hebbende in het jaar duizend en zooveel. Deze roofridder .stal een kus van de vrouw van zijn vriend in tegenwoor digheid van 300 gasten en een tooverbeks deed hem verstijven.... voor 300 jaar. En telkens als vrouwenlippen die van den zwierigen ridder aanraken, en de roof ridder neemt stormenderhand alle vrou wenharten in verstijft hij weer en slaapt drie eeuwen lang. Van zijn lotgevallen in de twintigste eeuw vertelt nu dit stuk van een zekeren meneer Carlo Veneziani. Maar lieve he mel, hoe kan iemand nu zoo'n kostelijk eg-even zóó verknoeien' Wat was daar van een geestig blijspel te maken geweest, de schrijver zich eens goed in zijn stof had ingedacht Nu heeft hij een klucht in elkaar gegooid van eenige malle situaties, welke voor het grijpen lagen, en den herleefden baron als een dolle man laten huishouden. De regisseur. G. v. Kerckhoven Jr. wist dan ook niels beters te doen. dan het stuk als een dolle klucht te behandelen en in dito tempo zelf te spelen en te laten spelen. Zoodoende kwam er van het lachsucces nog wel iets terecht, v. Kerckhoven zelf haalde uit zijn rol wait er maar uit te halen was en zelfs meer Hij on Louis Gimberg, die de herrezen roofridder was. speelden met een vuur, een beter stuk waardig. Met on verdeeld genoegen hebben wij gisteravond Joh. Kaart Jr zien spelen; een koddiger huisknecht zagen wij zelden, 'n Compli ment aan den speler, die een kleine rol zoo uitstekend wist weer le geven. Men kan eigenlijk van alle spelers, ook van de dames, hetzelfde zeggen: ze mank- ,!en er van, wat er van te maken was. Ze hebben ons doen lachen en dikwijls doen vergeten, dat het stuk beelemaal niet geestig was. De zaal was matig bezet. Laatste Bei-icSiten Mr. Z'o:,mermann. Uit Weonen verneemt het Persbureau Vaz Dias, dat. vdgens inlichtingen ui! zeer betrouwbare bron, mr. Zimmermann nog geruimen tijd. vermoedelijk nog onge veer twee jaar, te Weenen zal blijven. De werkzaamheden voor het herstel van Oostenrijk zullen een vroeger vertrek hiel toelaten. Brand. Hedennacht is te Huizoafgebrand dc door twee gezinnen bewoonde boerderij mot woning en bergplaats van v. d. Hulst Niets werd gered. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. Schip eezenken Het Belgische Rijnschip „Fluvialo XI" groot 1590 ton, met kolen van Ruhrort naar Antwerpen, is Zaterdag in het Hel legat omhoog gevaren en gebroken. Na lot gesleept en te D Int el sas te zijn bin nengebracht, is het schip aldaar in de haven gezonken. De bemanning i6 gered. TELEGRAFEN (UAN ONZEN DRAASLOOZEN DIENST). nïnkrajlc do- eenige mogelijkheid is om cfk nationale eer te redden, den vrede le hor stellen en een conflict met dc Kleine Eu- icol© te vermijden. De gevolgen van den oorlog. LONDEN, 29 Dec. (V. D. Do Pniij- sobo „Matin" berekent dat als gevolg van den oorlog dc nationale schulden met du volgende percentages gestegen zijn: Groot- Brititanniü 1060; Frankrijk 330; Amerika 780, België 230 en Italië 187 Hei optreden van Ibanez. NICE, 29 Dec. (V. D.) Do Spaansche schrijver Blasco Ibanez maakt zijn wan delingen 'steeds gewapend met een re volver. Hij heeft verklaard dat hij ieder een zal neerschioten, die hem molesteert. De politie beeft speciale voorzorgsmaat regelen genomen om een aanslag op Iba nez le verhinderen. Een Fransche torpedojager naar Albanië. PARIJS, 29 Dec. (V. D.) De „Malin" meldt uiit Toulon, dat de torpedojager „Ilova" naar Albanië zou zijn vertrokken om de Fransche belangen te verdedigen. Grcotc staking in Amerika NEW YORK, 28 December (V. D- Meer dan 100.000 mijnwerkers in het mijn gebied van Wilkes Barre dreigen met staking. Een bijeenkomst van gedelegeerden der vak vereeniging zal een beslissing nemen. Grcote sneeuwstormen MOSKOU, 29 December (V. D.) Groo te sneeuwstormen hebben Trans-Kaukasiö geteisterd. Do spoorwegverbinding Bakoc- Tiflis is verbroken. De naphlavolden zijn met sneeuw bedekt. De arbeid is op vele plaatsen stopgezet. Een snceuwcycloon, die uil Kaukasië komt beweegt zich boven de Kaspische zee. Een brutale ba'.krcof. BERLIJN, 29 Dec. (V. D.). Tijdens de feestdagen hebben roovers talgijke sa fes vau het filiaal van de „Banca Com- merciala" te Genua leeggeplunderd. Dc inbrekers hebben door de stedelijke afwa- •teringskanalen naar het gepantserde ruim van het gebouw een gang gegraven. De schade wordt op verscheidene millioenen geschal. Groote ramp in Japan. Een nader bericht over deze ramp (zie Buifenl. Berichten, 2e blad) is abn. ieve- lijk geplaatst onder een ander, liet Inn.'slo bericht van deze rnbr'eV Communistische incidenten. PARIJS, 29 Dec. (V. D.). De „Matin" meldt uit Brussel, dat tijdens een commu nistische bijeenkomst heftige incidenten plaats hadden. De politie moest tusschen- beide komen. Talrijke personen zijn ge arresteerd. Bloedige gevechten in Rusland. LONDEN, 29 Dec. (V. D Uit Mos kou wordt gemeld, dat nabij Kursk bloe- i demonstraties ten gunste van Trotzki hebben plaats gehad. De infanterie vuurde op de demonstranten. Vijf personen wer den gedood, velen gewond- De verkiezingen voor de Sovjet. MOSKOU, 29 Dec. (V. D). Het onge kend hooge percentage kiezers dat zich onthouden heeft bij de verkiezingen voor de Sovjets, heeft de Sovjot-regeering aan leiding gegeven, om de verkiezingen in verschillende plaatsen opnieuw uit te schrijven. Nieuwe verkiezingen zullen eveneens plaats vinden waar delicten zijn ontdekt. De Spaansche demobilisatie. LONDEN. 29 Dec. (V. D.). De demo bilisatie der troepen uit Marokko duurt voort. Generaal Primo de Rivera zal bin nenkort naar Madrid terugkeeren. De Hongaarsche monarchisten. LONDEN, 29 Dec. (V. D De Hon gaarsche monarchisten hebben een Kerst boodschap gezonden aan „Koning Otto II". Graaf Andrassy verklaarde dal het Ko- ^MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 29 Dec. Veemarkt. 301 Vette Koeien lc kwal. f 1.201,32, 9e kwal. f 1.00—1,20, 3e kwal. f 0,80—1,— per Kg.; 100 Melk- en Kalflcoéien f 35Cb—500 per sink 36 Veile Kalveren le kwal. f 1,201.30, 2o kwal. f 1,101,20 per Kg.; 74 Nuchtere, Kal. veren f 1624 per stuk; 106 Schapen f 45 55 per stuk; 847 Vette Varkens Holl. ie kwal 95—07 cent, 2e kwal. 93—0') ccnl Overz. en Geld le kwal. 9597 ccut. 2«Jo kwal. 93—95 cent. ROTTERDAM. 29 Dcc Veemarkt A in gevoerd: 294 Runderen. 131 Vette Kalveren 811 Schapen en Lammeren, 855 Varkens. Prijzen per half Kg.: Koeien 4050—62J4 57'A60 cent; Ossen 5459 cent; Vette Kalveren 70—85—S7J<— 1.IO-J.15 «ent; Schapen 3542 cent; Lammeren f 30—42 per stuk; Varkens 373941J4 cent Koeien en Ossen: aanvoer gewnon han del tamelijk, prijzen onveranderd, een en kel puikbest dier 2'A cent boven nolcering. Ve.tte Kalveren: aanvoer redelijk, handel lui, prijzen niet lager, een enkel dier 5 e^nls boven noteering. Schapen en Lommeren: aanvoer weinig, handel redelijk, prijzen onveranderd. Varkensaanvoer tamelijk, handel vine, prijzen hooger, een enkel puikbest dier iels hooger genoteerd Wisselnoteeringen (Amsterdam! Berlijn Londen New-York Parijs Brussel Zürich Rom e Christianin Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Madrid 0.58.771/j 11.671/.. 2.4f.6/g 33 35 12.321/j 47.971/j 10.50 37.30 43.70 66.50 0.00: 47/g 7.59V-J 34.60 BEURSOVERZICHT. De beurs van heden was zonder groote omzetten De Effectenbeurs stond in hot teeken der pelroleumwaarden. De oorzaak hiervan moet gezocht worden in koersstij ging in Wallstrcet en. de verhooging der petroleumprijzen iu Amerika. Voor <•»•- cons, bestond flinke vraag Overigens droeg het zakenverkeer een kalm karakter Suiker bicven op de vorigo topprijzen Tabakken goed prijshoudend. Rubbers eveneens. Scheepv. stil en weinig veran derd Ned Ind. geheel buiten belangstel ling. De Yankcemarkt was kalm doch vast gestemd. Prol. 4i Spaansche Wijn per fl. f0.65, f0.80, fl.en hooger. Advocaat per fl. i'1.9(}. f2.15, f2.35. Boerenjongens en Abrikozen per literpot f 1,50, f2.12.50. Jenever en Bitters per liter f3.20, f3.50, f4. Brandewijn per liter f3.30, f3.50, f4. Punch per liter f2.f2.50, f3. Likeuren vanaf f2.de liter. 4 fl. Wijn Voor f2.60 naar keuze, Bergerac, Siunos, Bordeaux, Spaansche Wijn, Bessenwijn, Mei- en Frambozenwijn, Bi.sschopwijn. Bloedwijn per fl. f0.65, f0.80, fl.en hooger. 1_04

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5