rT<a!9S»»®*3»0S» «faa-J-haHolsS Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 27 Dcc. 1024, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometer8t.: 770.3 Muenchen. Laagste Barometerst.7U.3 Isafjord. Verwachting tot den avond van 28 Dec.: Stormachtige tot krachtige, later al- nemende Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, regen buien, aanvankelijk zeilde temperatuur. Barometerstand. LUCHTTEMPERATUUR. 6J4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagnam. 4.19 tot Zondeg- voorm. 7.41 en sabel de vijanden de baas en hij hield er ceni.ge zoolang in bedwang tot er hulp kwam opdagen. Door zijn moedig en vastberaden volhouden heeft ihij beiden officieren het leven gered. Dij mooie jubileum is dus grootendeels ©en persoonlijke berinnering voor den heer Mensen zelf en hoewel het alleen in huiselijken kring gevierd wordt, gaven toch meerderen blijken van belangstelling Daaronder was natuurlijk het bestuur van den Ned. Bond van Militaire Wil- lems-orden en het bestuur van de afd. Leiden van dien bond. De Raad van Arbeid en de Banken. Do Minister van Arbeid H. en N. heeft, ing 1 Jan.. bepaald dad de werkgevers in den zin der Ongevallenwet 1921 in het gebied van den Raad van Arbeid" alhier de door hen verschuldigde premiebedra gen kunnen voldoen aan een door dien Raad aangewezen bankinstelling, indien hun door deze bankinstelling vanwege dien Raad voor het verschuldigde bedrag een quitantie wordt aangeboden. De Raad van Arbeid is verplicht meit de desbetref fende bankinstelling tweemaal per week af le rekenen. Tentoonstelling betreffende de Leidsche Hoogeschool. Ter herdenking van het 350-jarig bestaan der Leidsche Hoogeschool heeft zich een commissie gevormd tot het organiseeren van een tentoonstelling betreffende de Hoo. geschool van hare oprichting af. Deze ten toonstelling zal worden gehouden in het Stedelijk Museum de Lakenhal en ver moedelijk 9 Februari 1925 worden geopend. Belangstellenden, in het bezit van por tretten. schilderijen, voorwerpen of be scheiden. die- voor deze tentoonstelling be langrijk kunnen zijn en geneigd zijn deze tijdelijk af te staan worden vriendelijk ver zocht, hiervan mèdedeeling te doen aan den secretaris der commissie den heer A. Coert, Stedelijk Museum de Lakenhal. Sf. Fraimscus-Liefdewerk. De belangstelling voor genoemd Liefde werk was gisteren groot. Zoo talrijk was hel bezoek aan het nieuwe gebouw, dat om 7 uur reeds de prijzen van tombo la, enz. zoo goed als verdwenen waren. Maar ze ziijn al weer gauw aangevuld men is voorbereid op een even groot be- izoek vandaag en morgen. Men leze de advertentie in dit nummer. In liet St. Aiiloniuspatronaat werd len en 2en Kerstdag een tentoonstelling ge houden van kleedin-gst ukken, vervaardigd door de leden der Naaikrans van de Der de Orde. Daar was een groole voorraad ondergoederen en nieuwe en verstelde hoven Meeding, waarmede menig buisge zin weer verblijd zal kunnen worden. Het was er heide dagen van 2—6 uur druk en de verloting, die menig aardig prijsje be vatte en waarvan de hoofdprijs een fraai kerststalleTje was, was 't middelpunt voor alle bezoekers.De artikelen der verloting wa ren van milde gevers ontvangen. Moge deze tentoonstelling in alle opzichten aan haai- doel beantwoord hebben! Morgen zal in de Parochiekerk van den Zeereerw. Deken onder de 3 H. Missen de Zeereerw. Pater Dominicaan Meijer pre diken, ten voordeole van de St. Vincen- tius-Vereeniging. (Wij vestigen er de aandacht op dat slechts om de 3 jaren in één Parochie de Liefdepreken voor onlze Vereeniging worden gehouden"). Het schijnt ons niet overbodig de aan dacht te vestigen op een Liefdewerk, dat de Vereeniging bij de anderen gevoegd heeft, hetgeen in dezen tijd zeer zeker aan een groote noodzakelijkheid tegemoet komt: n.l. het liefdewerk voor stille arme n, z.g. Pan vre s H o n l e u x. Reeds heeft do Vereen, het voorrecht geihad, onder de strengste discretie, steun te verleemen aan geloofsgenooten, die niet den moed hadden hunne zorgen toe lo Vertrouwen aan particulieren of vereeni- gingen, wat te hegrijpen is, en toch..is aan ons menig keer in het striket vertrou wen de toestand blootgelegd van de zul ten. en konden wij door een spoedige hij stand (want. nietwaar: „wie ving helpt, helpt dubbel"') ewger achteruitgang voor komen, zedelijken steun en maatschappe- lijken hulp verleeneu. Het ware te betreuren, dat dit schoone liefdewerk, zoo noodig 3)ij tegenspoed van vroeger goed-gesitueerdon, aap gebrek van fondsen zou moeten ophouden te bestaan. Do discrete wijze waarop de Presiden ten hun tusschenkomst voideenen, ver biedt ons verdere mededeel in gen te doen, doch doen wij een beroep op de offervaar digheid van allen om ons liefdewerk en tevens onze Vereen. a.s. Zondag kraehtig te gedenken. D. Onze stadgenoole mej. J. Boekkooi, slaagde voor het examen piano, hoogste klasse, aan het Kon. Conservatorium te 's-G raven hage. De telefoniste 2e klasse mej. J P. Ger- st-el is van hier naar Den Haag cn de tele foniste 2e klasse mej F J van Es van Den Haag naar hier overgeplaatst. Voor het examen derde stuurman ter koopvaardij is te 's-Gravenhage geslaagd de heer P. J. Staal, alhier. Voor het voorloopig machinisten-diploma is te 's-Gravenhage geslaagd de heer B. J. Shmmers, alhier. De gewezen belasting-ambtenaar G. al- bier, <15e eenige dagen geleden gearres teerd is wegens verduistering van f 300 te Rijswijk is vanmorgen near het Huis van Bewaring te Den Haag overgebracht. Donderdagmiddag om 4 uur is vlak hij het station alhier door het te vroeg overhalen van een wissel van een ran geerenden trein een personenrijtuig ont spoord. Het rijtuig kwam dwars over den weg te staan, waardoor de treinen uit Utrecht 'het station niet konden binnenrij den. De reizigers voor Leiden werden hij den Haagweg uitgelaten en die voor de richting Rotterdam en Amsterdam door spoorwegpersoneel langs de lijn naar het staf ion begeleid. Eerst om 10 uur 's avonds was de haan weer vrij. Er was geen materieel© schade Ten kantore van d®-0 Rijksbouwmeester te 's-Gravenhage is aanbesteed liet afbou wen van Het gebouw voor gynaecologie van het nieuw academisch ziekenhuis alhier, In gekomen dertien biljetten: C M J Horvers te Tilburg voor f 101.874M van der Vel den en P G de Jong, Rotterdam voor f 103.480: Gebr. van Rijswijk, Heemstede voor f 174.100; C A Willemse, Vreeswijk voor f 178.900; S van der Zaag en F. F. de Bruyn, Den Haag voor f 179,000; H. van Keulen, Amersfoort voor f 184,000; Z. Ge-lens. Den Haag voor f 187.500; L. J. He mels, Amersfoort voor f 188,000; H. Schilt, Den Haag voor f 193,200j Gebrs. Wircx, Breda voor f 218.500; Firma C. en A van der Loo, Rotterdam voor f 258,300; P J Vaessen. Vught voor f 298,000; J. van Boxtel, Vught voor f 299,000. TOOMEEL. Tocnedconceurs „Vondel". De derde avond was inderdaad oen avond van zeer goede tooneolspeelkunst. Kunst en Vriendschap van Delft gaf: ..Het gedwongen talent", een keurig stukje in 2 bedrijven, waarin do velo goede spelers die dit gezelschap heeft, Volop gelegenheid hadden talenten te ontplooien. De hoofd rol was wel Wat geforceerd en was er over het algemeen in het eerste bedrijf een goed tempo, in het tweede bedrijf trad er oen riterdando in, dat merkbaar tot eend- ge matheid leidde en de goede spelkwali- fceiten van de 'hoofdpersonen aanmerkelijk aan handen legde, waardoor ten slotte niet het voldragen effect werd gekregen, waartoe dit knap geschreven en logisch zich ontwikkelende stuk.gelegenheid 'te over bood. Deze hiaat moet de regie aanvullen Adolf Kolping van de Leidsche St. Jo- zefs-Gdzellen had een dankbaar stuk in: „Een beleefd mcnsch". Keurig is er ge speeld en was het stuk, uit liet Fransch vertaald vol van die echte Fransche guitigheden, die niet alleen de speler, doch ook liet publiek moet snappen. Het is aan Kolping in groote mate gelukt, het motief uit te bouwen tot een geheel van groote genieting. Al gingen de echte fijnheden wel eens schuil onder wat grof spel, de regie had zorg gedragen, dat de voortdu rende vlotheid van hel tempo het geheel een fleur en kleur gaf, dat zelfs bet hier en daar dikke spel van de Vicomte ge noegzaam opving om hinderlijk te Zijn. 't Is inderdaad moeilijk en slaagt men zoo als Kolping, dan ligt daarin een bewijs van ernstige studie en co-rrecte regie. Ook de aankleeding en grime was dezen avond perfect en liet publiek gang hoogst voldaan huiswaarts.- Sp. UST BE OERGEV1NG ALPHEN AAN DEN RIJN. Autc-cngcluk. Naar wij vernemen is de toestanr van H. uit Aarlanderveen, die door het auto-ongeluk van Dinsdag j.l. ernstig inwendig werd gekneusd, thans bevredigend. De auto werd Woensdag uit het water gehaald en bleek slechts weinig beschadigd. Ongeval. Een kuil in den weg, was oorzaak, dat lsten Kerstdag in wijk Hoorn, een jongmensch met zijn fiets in de sloot reed. Hij werd floor rappe handen uit het ongewenschte had geholpen. HAZERSWOUDE. Verkccping. De boerderij van G. v. Meurs niet ruim 3 hectaren weiland is bij publieke verkpoping overgegaan aan G. v. Aalst voor f 16400. HILLEG0M. Auto-dienst. De heer N. v. Tol te Zilk is voornemens een auto-dienst te openen van Stajion Hillegom naar hot dorp. Hel tarief zal uiterst matig zijn. De dienst zal zich natuurlijk regelen naar do aankomst en liet vertrek der treinep. Dootielijk tramcngeJuk. Gistermorgen te 8.30 uur is de 16-jarige v. d. B., ter wijl hij aan de Remise op ,de rijdende tram wilde springen, tusschen de wagens gevallen en overreden. Do ongelukkige is kort daarop overleden. Verkooping. Dinsdagavond had ten overstaan van notaris A. Goldenberg al hier de verkoop bij afslag plaats van het volgende: Een woonhuis niet schuurtje en tuin, ge legen te Hillegom, Loosterweg 2, no. 48, groot 1.46 Aren, eigendom van den heer P. Kommer alhier. In bod gebracht op f1450, verhoogd met f200, afgemijnd door den heer M. J. van Beden op fl 110, die eigenaar werd voor f 1760. Perceel ge gund. a. Hot gebouw der HiU. Melkeen frale, gelogen aan de Meerstraat, groot 2.24 A. In hoogste bod gebracht op f 5000, niet verhoogd en niet gemijnd. Niet gegund. b. 3 arbeiderswoningen met tuin, schuur en erven, gelegen ten Oosten van het vo rige. Ingezet op f 3000, verhoogd met f 100, afgemijnd op f200 door den beer M. Zandbergen. Combinatie van a. en b. niet gemijnd- Geen van beide gegund. Een burgerwoonhuis aan de Hoofd straat met werkplaats en uilpad aan de Middenstraat, groot 2.46 Aren, eigendom van den heer J J. M. Kruijdenberg te Loosduinen. In hoogste bod gebracht op f 4600, verhoogd tot f 5600, niet gemijnd. Drie arbeiderswoningen aan de Midden straat, samen groot 1.05 Aren, eigendom van voornoemde. In hoogste bod gebracht op f 3300, niet verhoogd en niet gemijnd. Combinatie van de heide vorige gemijnd op f 475 door den lieer P. van der Knijff alhier, die dus eigenaar werd voor f 9375 KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanbesteding. Door B. en W. is aan kleed liet rooieij van een partij hoornen, slaande vanaf Kerkstraat tot Callaoweg, oen zestal staande in de Karnemèlks- huurt en een zes-tal staande op liet school plein dor gereformeerde school. Laagste inschrijvers warenvoor die op het schoolplein K. v. d. Does en voor de an deren de aannemer G. Kuyt le Katwijk aan Zee. Door het aanbesteden in meer dere perceelen kunnen verschillende werk loozen te werk worden gesteld. R.-K. Volksbond. Op uifnoodiging van den R.-K. Volksbond zal de Zeereerw Pater v. Steen S.J., op Dinsdagavond a.s. te 8 uur, in de zaal Fennes ren lezing hou den niet lichtbeelden over ftalië-Rome. Leden van den R.-K. Volksbond heb ben met éen lid van hot gewin vrije toe gang. N iet-leden betalen een. entrée van 10 cl. Wij twijfelen niet of alle leden zul len van dezen leerzamen avond gebruik maken. Dan loopt de zaal vol. Bloemen. Was er juist voor de Kerst mis eenige opleviug in den bloemenhan del, de Kerstmis is maar net voorbij, of hot is weer misère. De aanvoer is geluk kig niet groot en bestaat voor het groot ste gedeelte uit Witte due Maxim us, die niet meer dan f 3.50 per 100 voor 1ste soort kunnen opbrengen. De eerste Tho mas Moore gaan voor f 7, terwijl Due de Berlin niet meer dan f 2 kunnen halen. acinlhen wit, gaan lot f 11 per 100. Extra brengt iets meer op. N00RDWIJK. Jubileum. Morgen viert één ontzer hoogstgeachte ingezetenen, de heer G. G. J. Alkemade, een dubbel jubileum, n.l. 30 jaar als directeur en 45 jaar als lid van het parochiaal zangkoor „St. Jeroen'' Ve len zullen met ons weten, met welk een toewijding en opoffering de jubilaris al die jaren voor ons parochiaal zangkoor ter eore Gods heeft gewerkt. Wij wen- schen dat het hem nog vele jaren moge gegeven zijn, voor dit heerlijk doel werk zaam te zijn. f Inbraak in den Kerstnacht. Tijdens de Nachtmis op lsten Kerstdag i6 ingebro ken hij den heer J. V. op den hoek Wil- helminasi raatMolenstraat. Door uitsnij ding van een ruit zijn de dief(ven) aan den achterkant in huis gekomen en kon den daar ongestoord hun gang gaan, door dat man en vrouw kerkwaarts waren. Alles is aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen, de inhoud van kasten en la den lag overal verspreid, terwijl ook het bed van zijn plaats werd gebracht. Met een slechts geringe buit van ongeveer f 20 hebben de ongenoode gasten zich tevre den moeten stellen, een grootere som gelds is niet ontdekt geworden. De politie, welke direct na ontdekking werd gewaar schuwd, heeft vingerafdrukken kunnen opnemen en stelt een uitgebreid onderzoek in. OEGSTGEEST Personalia. De O. I. Ambtenaar mei verlóf, de heer A. Nota, slaagde le Lei don voor het examen voor controleur le klasse bij de P. T. T. Dienst in Ned. Indië Congresfilm. Vrijdag, 2den Kerstdag heeft de vertooning plaats gehad van do zoo geroemde film Adoro Te. Om 4 uur werd een voorstelling gegeven voor de r.og schoolgaande kinderen, welke door velen word bijgewoond. Do weleerw. heer Kapelaan Boune wist op de hem eigen prettige en duidelijke wij'ze een en ander voor de kinderen nog nader te verklaren. Om half acht werd de 2e voorstelling gegeven voor een goed bezette zaal. Bij passende momenten werden door de koor zangers eeltige kerkelijke gezangen keurig uitgevoerd. Gedurende do pauze vergastte de heer Jac Hoogervorsl de aanwezigen op zijn mooi pianospel. SASSENHEIM. R.-K. Kiesvereeniging. Maandag a.s houdt do R.-K. Kies vereen, do jaarverga- doring te halfacht in hert K S.A.-gebouw. De burgemeester zal een toelichting geven op het Rijkski es kring-Reglement voor de R.-K. Staatspartij. VOORHOUT. Brand. Op 2den Kerstdag, des mor gens om ongeveer 8.15 uur, werd brand ontdekt in de hooiberg van den landbou wer M. v. d. Vlugt, nabij do Zandsloot. Van der V. was naar de kerk. Vlug wa ren eenige hulpvaardige menschen aan wezig, die het vee de weide indreven, het huisraad gedeeltelijk naar buiten brach ten, terwijl eenige pootige kerels op het dak klommen van den aangrenzenden stal en woning en trachtten van daaruit den brand te blusschen. Do wind was niet gunstig, zoodat het ergste gevreesd werd voor de belendende gebouwen. Te half negen arriveerde de moiorspuit van Voorhout, welke spoedig water gaf. Even later arriveerde ook Sassenheim's moforspuit, doch wegens de toeloop van het nieuwsgierige publiek, kon Sassen heim's brandweer zich niet behoorlijk oriënteeron omtrent het geschikste punt waar zich van water te voorzien, zoodat men meteen begon de slangen vanaf de Zandsloot te leggen. De aanwezige voor raad slangen bleek echter onvoldoende, zoodat later post gevat werd naast de spuit van Voorhout, welke zioh van wa ter uit een poldersloot voorzag. Sassen- hoim ging toen met twee stralen water werken. De molenaar van deh polder, w. o die sloot behoorde, was ook actief en zette de sluizen open, zoodat hel z.g. bui tenwater toegang tot de polderslooten kreeg, daar gevreesd werd, dal de voor raad water op zou raken. Te ongeveer 10 uur kon men zeggen, dat men den brand meester was en deze be perkt bleef tot den hooiberg, want stal en huis hadden weinig brandschade. Do paarden werden weer uit de weide ge haald cn men begon, onder rook en vuur, het hooi uit den berg te halen en achter de weide in te rijden, wat geen prettig maai- wel oen gevaarlijk baantje was. De spuiten bleven met kracht doorwerken. Een woord van hulde komt toe aan den brandweer van Voorhout, die zoo vlug ter plaatse was; ook aan de brandweer van Sassenhedm, die ijverig meewerkte, maar ook, en niet het minst aan diege nen, die, voordat de brandweer gearri veerd was, al zoo'n moeilijk en nuttig werk verricht hadden. Do brand trok veel nieuwsgierigen en do politie had moeite genoeg dit van het terrein van den brand te weren. Wij merkten op liet terrein o.a. op: de bur gemeesters van Voorhout en Sassenheim en wetb. v. d. Laan van Voorhout. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nogm het duister. Verzekering dekt de schade. VOORSCHOTEN. St. Genesius. De tooneelvereeniging „St. Genosiue" gaf gisteravond een loo- neeluitvoering, en zooals te verwachten was, was het bezoek groot. Opgevoerd werd: ,,'t Hoogste goed", door Louis Ha ver. Prachtig werden <le rollen vertolkt van dit verbeven toonoelspel, dat een ern stige waarschuwing laat hoor en voor den Katholiek tegen het aangaan van een gemengd huwelijk. Na de pauze werden nog ren tweetal humoristische v oordra oh tengegeven, die de lachspieren in beweging brachten. Zeer is er genoten door de aanwezigen. Morgen wordt 'leze uitvoering nogmaals gegeven en hef bezoek zal ook dan wel groot zijn. Verkcoping. Ten overstaan van no taris G. J. A. Boom alhier werd Woens dag j.l. in he<t openhaar verkocht: perceel I: Een heerenhuis met erf, vóór- en ach tertuin, qan de Papelaan alhier no. 20, groot 2 A. 1 c.A. In bod op f 6600. Kooper de heer Buiser te Leidschendam voor f 6600. Perceel II: Een perceel bloembol lenland, groot 79 A. 70 c.A. In bod op f4000, gemijnd op f600. Kooper: A. J. Turion te Voorschoten voor f 4600. Perceel I werd onmiddellijk in eigen dom toegewezen. Perceel II echter nog niet, daar de huurder nog recht van koop bezit tol Februari 1925. WARMOND. Bekroningen. Op de Nationale Pluimveelentoonstelling behaalde de heer J. K. Heuer (Warmundastraat) met zijn inzendingen 3 eerste, 3 eere-, 1 twee de en 2 derde prijzen. ZOETE R.WOUDE. R.-K. Kiesvereeniging. Het nieuwe bestuur is ijverig bezig de zaken in orde te brengen; reeds is van ruim 700 leden contributie ontvangen. Het bestuur heeft besloten, half Januari een vergadering to beleggen, toegankelijk voor alle Katholieken in het Patronaats gebouw aan den Schenkehveg, waarop een bekend spreker liet woord zal voeren. LISSE Verkcoping. Woensdagavond had in „De Nachtegaal" alhier de verkoop bij afslag plaats van 2 Burgerwoonhuizen aan de Hoogewerfstraat te Hillegom en van 7 arbeiderswoningen en een Burger- woonhuis aan den Grachlweg to Lisse. De verkoop geschiedde ten overstaan van notaris A. van Pelt te Lisse. De uitslag was als volgt: Perc. 1. Burgerwoonhuis aan do Hooge- werfstraat no. 15 te Hillegom. Ingezet op f2150, verhoogd met f200. Kooper d'e beer G. Joh Bakker c.s. le Hillegom voor f 2350. Perc. II. Burgerwoonhuis (e Hillegom, Hoogcwerfstraat no. 13. Ingezet op f2400, verhoogd mot f 500, gemijnd op f 50 door den lieer P. Wialraven, te Hille gom, voor f 3000. Perc. III. Een blok van 7 arbeiders woningen to Lisse, samen groot 3.87 A. Ingezet op f 3300, verhoogd met f 500, ge mijnd op f 1 door den heer M. Maltlhijs te Lisse. Perceel IV. Burgerwoonhuis met tuin te Lisse. In hoogste bod gebracht op f 3100, verhoogd met f 500, gemijnd op f 6 door don vorige. De combinaties werden niet gemijnd. ILaatste Aanrijding trein cn autcbus. Goed a f g e 1 o o p cn. Men seint ons ui,!. Uithuyzcrnvden (Groningen): Woensdagavond had alhier een ernstig ongeluk plaats. Do groote omnibus van den heer Hckkcman die den dienst onder houdt lussclien Delfzijl en deze plaats, werd l<j ongeveer 8.30 uur aangereden door trein No. 897, die van Roodeschool kwam. Door krachtig remmen van der» machinist kwam de trein direct tot staan De carosscric van do auto werd geheel vernield. Do chautfeur J W. kwam op-een der buffers terecht, terwijl de 4 passagiers wonder boven wonder slechts met schram men eraf kwamen. De trein ondervond een vertraging van 94 minuten, daar de auto eerst met veel moeite van de rails kon worden gebracht. De locomotief had geen schade. Verbrand. Een 81-jarige vrouw is hodenmorge* verbrand in haar huisje te Blokzijl ge vonden. TELEGRAMMEN (VAN ONZEN ORAADLGOZEN OIEN9T). De opstand in Albanië. Italië b 1 ij f t s t r i kt neutraal. ROME, 27 Dec. (V. D.) Officieus wordt bevestigd, dat Italië de gebeurte nissen in Albanië als een binncnlandsche kwestie beschouwt en een strekte neutra liteit in acht zal nemen. De schoolbrand op lOerstavond. 42 personen v c n) r a n <1. NEW-YORK, 27 December (V. D.). Aangaando den brand in een schoolge bouw le Hobaii in Oklahoma op Kerst avond wordt nader geseind: Het aantal slachtoffers, meest kinderen, bedraagt 42. Er waren 300 personen aanwezig, toen iemand con kaars van den versierden kerstboom omslootte, waardoor de ka toenen versiering in brand geraakte. Een tweede paniek onta'ond, toen een winkel aan de overzijde van het zieken huis, waarheen de slachtoffers vervoerd waren, in brand geraakte. Engeland en het Protocol van Geneve. BERLIJN. 27 Dec. (V D.). Naar uit Londen wordt gemeld, houden Austra lië en Canada een persoonlijke meenings- uil wisseling met de vertegenwoordigers der Dominions over het vraagstuk van 't protocol van Genève niet voor noodzake lijk. Zij verklaren dat een telegrafische ge dachten wisseling voldoende is. 50 Zelfmoorden tijdens de Kerstdagen. BERLIJN, 27 December (V. D). Tij dens do Kerstdagen hebben zich te Groot- Berlijn volgens do bladen 50 personen door zelfmoord va.n liet leven beroofd. Een ongeval met de ..Majestic". NEW-YORK. 27 Dec. (V. D.) Bij de aankomst van do ..Majestic" van de laat st© reis werd ©en groote barst ontdekt aan de bakboordzijde van het dek Men gelooft, dat dit veroorzaakt is door den druk tijdons liet slechte weer. Het schip zal tot April in het dok blijven. Moord te Keulen. LONDEN, 27 Dec. (V. D.) Een kor poraal van $e Hooglanders en een Duitsch meisje zijn doodgeschoten te Keulen. Vier Britsche soldaten zijn gear resteerd. Men gelooft, dat jaloezie in he# spel is. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 27 Dcc. Boter. De prijzen var boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) f 2.65 per Kg.; prima boerenboto» f 2.50 2,60 per Kg.: goede bocrenboter f 2,30 2.40 per Kg. Aangevoerd 70'8 en 13/16 vaten wegende 1540 Kg. Handel goed. Eieren. Totale aanvoer 1031 stuks. De prijzen waren: Kipeieren f 11.601-2.75 per 100 stuks. Handel vlug. Turfmarkt van 22 tot en met 27 Doe. Aangevoerd 220.000 stuks lange turf prijs f 10—11 por 1000 stuks; Korte iurf geen aanvoer en geen noteering. Z0ETERW0UDE, 23 Dec. Veiling Zorg en Vlijt. Kippeneieren f 12,1012.60 per 100 stuks. Volgende week Dinsdagavond vei ling. VOORSCHOTEN, 24 Dec, Veiling VPV. Eieren per 100 stuks f 11.6012.60. Eenden eieren por 100 stuks f 11,Konijnen per stuk f 0.80—2,60; Konijnenvellen per stuk f 0,70. STOM PW IJK, 24 Dec. Eierenveiling. Aangevoerd 915 kippeneieren, die werden verkocht voor f 11.0512.35 per 100 stuks. UITHOORN, 24 Dcc Kaas. Op de kaas markt waren aangevoerd 22 partijen. Prijs Goudsche kaas jstc soort f 57—61, 2de soort- f 5256. Rijksmerk f 5862. "Handel vlug DELFT, &1 Dec. Boter. Aangevoerd 8 en 3/16 stukken, wegende samen 150 kilo. Prijs f 2,90—3,10 per kilo. Veemarkt. Vei te Koeien le kwal. f 200 —475; Kalfkoeic» f 250—500; Vaarkoeien f 150—375; Magere Varkens f 1452; Nuch tere Kalveren f 1022; Biggen f 514 r Paarden f 150—350; Rundvlo^ch per kilo f 1.20—1.05—0.90. 'Aanvoer; 48 Runderen, 4 Paarden, 35 Magere Kalveren. 240 Var- •kens, 124 Biggen, 5 Geiten of Bokken. Wisselnntceringen (Amsterdam). (Niet Officieel). Berlijn b.58.95 Londen 1 l.ö^/g New-York 2.473/8 Parijs Brussel 12.29 Zürich 48 071/2 Rome 10.588/4 Christiania 37.30 Kopenhagen s 43.G Stockholm C6.7> Weenen 0.00311B/i» Praag i 7.50 Madrid 34.56

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 7