Rheumatiek belasting behoeft te betalen. Dan zouden ■verschillenden vrij zijn, merkt de heer Houwaard op. In het Ooslpad s-taat geen enkele lantaarn. B. en W. zullen deze zaak onderzoeken. De heer P. Meerburg zegt, dat lieL een slechten indruk gemaakt heeft naar buiten, dat in den Baad gesproken is over één leerling der Visscherijschool. Spr. zegt dat 36 leerlingen deze school bezoeken. Dan bespreekt do heer Meer burg de wenschelijkiheid om aan de sphooi les te geven in En.gelsch. De heer Houwaard vraagt of de houten zieken barak moot worden afgebroken. Spr. meent dat op lieden de barak bewoond wordt. De Voorz. zegt dat op 'advies der Diaconie een gezin die zonder onderkomen ■was, voor ongeveer 3 weken deze barak bewoont. Daarna zal deze worden afge broken. wordt veroorzaakt door opeenhooping van hel urinezuur in de gewrichten. T o g a I taet deze ziekte direct ia don kern aan, lost het urinezuur op en maakt Uwe gewrichten weder lenig Als voorheen. Togal het vermaarde middel bij Rheumatiek, Jicht, Spit en Zenuwpijnen zal ook U genezen. W J Koop vandaag nog een flacon. Gene- lË/ zing en onschadelijkheid gegarandeerd. Bij alle Apoth. en Drog. k f 0.80 en f 2.» 3©ga!-tabletten 'j KATWIJK AAN DEN RIJN. Verkeer. Voor do verkeersverbele- tringsweg WassenaarKatwijkNoord- wijk is het Dagelijksch Bestuur dezer ge meente in onderhandeling over een strook grond lanngs den Noord wij kor weg, eigen dom van den heer Nic. Bos. Het is de be doeling den weg itogelijkertijd te verbree- den, waarvoor die strook grond van 1 M. breed dan dienst zou moeten doen. De onderhandelingen hebben groote kans van slagen. LISSE. Eer Winkelweek. Onze plaatselijke M'ddenslandsvereeni- gingen ,.De Hanze" en de Christelijke Mid denslandsvereeniging hebben grootsche plannen. De besturen der beide organi saties hebben in gecombineerde bestuurs vergadering in beginsel besloten een win kelweek te organiseren. Inderdaad een grootsch plan! Laten we echter terloops even opmeken dat we in Lisse al veel eerder en winkelweek verwacht hadden en hadden kunnen hebben ook. In een plaats waar ,de handeldrijvende middenstand krachtig georganiseerd is. is het organi- sceren van een winkelweek een eisch des tijcis en ook een. eirch van eigenbelang en zelfbehoud. Zefcer, van het etaleeren wordt ook hier ter plaalse-gaandeweg meer werk gemaakt, doch dit is iets waar de gewone mensch aan gewoon raakt. Hij moet zoo af en toe eens epii nieuwen prikkel heb ben. Om een winkelweek te doen slagen Is de medewerking noodig van alle win keliers. Allen moeten eens laten zien wat hier ter plaatse te koop is, waardoor zij bet gaan koopen in de stad kunnen be perken. Om tot uitvoering van dit grootsche plan te komen wordt Maandagavond te 8 uur een vergadering gehouden in café Tijssen voor den R.-K. Middenstand en in de "Witte Zwaan" voor den Gliristelijken M:ddenstand. Welnu men sla de handen ineen, en niemand blijve thuis en de ■winkelweek zal hier een feit worden niet alleen maar zal ook slagen! N00RDWIJKERH0UT. De wegverbetering. Zooals reeds ge wield hebben Prov. Staten van Zuid-Hol- iand in hunne vergadering van 16 dezer Jbesloten aan Noordwijkerhout een subsi die te verleenen ten behoeve van de van gemeentewege uit te voeren reconstructie >van den Gooweg, den Hoogeveenschen Duinweeg. den Zilker Duinweg en den Zilker Schulpweg, zich uitstrekkende van de grensscheiding der gemeenten Noord- iwijkerhoutNoordwijk tot de grens van iBloemendaal. Ongetwijfeld is deze re-con- etructie hard noodig. want zoo langzamer hand begint de toeBtand van den weg gevaarlijk te worden. Vooral na den oorlog ontwikkelde zich tip dezen weg, voornamelijk als gevolg V.n bet sterk in bloei toenemen der badplaats (Noordwijk een zeer druk doorgaand ver keer. en wel in die mate, dat de onde-r- houdslast voor onze gemeente, die wel de Jasten maar niet de lusten van dat verkeer beeft, aanmerkelijk verzwaard werdeh. Om den hierbedoelden weg in althans dragelij- fcen toestand te houden moest de gemeente Zich steeds toenemende uitgaven getroos ten. Het wegenonderhoud dat voorheen i 3000—4000 kostte, steeg in 1922 tot ruim i 18000Het gemeentebestuur vond hier- Sn aanleiding zich in Januari 1921 tot. Prov. Blaten te wenden met het verzoek om sub- eidie in de jaarlijksche onderhoudskosten der wegen te willen verleenen. Dit verzoek .werd in de zomerzitting van 1921 afgewe zen Evenwel had het adres dit nut, dat bet stelsel van subsidieering van wegen op .voorstel van het Statenlid den heer Scha per opnieuw in studie werd genomen. On- dertusschen was het gemeentebestuur niet «lil blijven zitten, maar werd ter bevoeg- der plaatse herhaaldelijk met. klem van redenen het goed recht op subsidie verde digd. Zoodoende kwam eindelijk in de na- jaarszitting van dit jaar een voorstel van Ged. Staten bij de Prov. Staten in behan deling. zooal9 wij dat boven hebben ge- eehreven en met het bekende gevolg. De .bovengemelde wegen zullen nu worden ge deconstrueerd tot bitumineuze steenslagwe gen met een verhardingsbreedte van 5 Me- iter, De kosten van deze reconstructie zijn (geraamd op f 385.000.De provincie ver- Deent hierin een subsidie van f 367,000—, terwijl de gemeente Noordwijk een subsidie fran f ÏO.OOO.geeft. Voor rekening van 1 Noordwijke.rhout blijft, derhalve f 8000. Onze gemeente krijgt dus voor een luttel bedrag een prachtige verkeersweg volgens het nieuwste systeem aangelegd. Zeer zeker heeft de gemeente dit succes mede te danken aan het onvermoeide op treden van den burgemeester, wien alle lof hiervoor toekomt.. Dat het gemeentebestuur er verder geen gras over laat groeien om de plannen wer kelijkheid te doen worden, blijkt wel hier uit, dat Dinsdag jl. de heer L. AV. van der Made uit Dordrecht is aangewezen om be stek en verdere plannen te ontwerpen. Heden zal reeds een conferentie met den hoofdingenieur van den Prov. Water staat plaats vinden ter uitwerking der plannen. Het voornemen is reeds zoo spoe dig mogelijk een aanvang te maken met het grondwerk, zoodat wij dezen winter wel geen werkloosheid in deze gemeente zullen kennen. Aanbesteding. Vanwege de gemeente zal op Maandag a.s. plaats vinden de aan besteding van het laden, karren en lossen van puin-grint, koolasch, basaltslag, kalk- puin, zand en slijk; alsmede het laden, ver voeren en lossen van de klinkersteenen voor de verharding van den Kerkweg, de schoollaan en den Delfweg voor 1925. DKJkSIPÊÊ&T- Gemeenteraad. (Vervolg). Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur. Do heer J. v. d. Voet wordt herbenoemd. Tot lid van het Heilige Geest-Armbe stuur wordt herbenoemd de heer J, C Spaargaren. Do commissie tot wering van schoolver zuim bestaande uit de heeren Benes. van Noort, van Deeveren, Breedijk, van de Meene, Paardekooper, Verhaar en van deT Hulst, wordt in haar geheel herkozen. De heer B. J.van de Meene wordt her benoemd als lid van de pl, commissie van toezicht op het L. O. In de plaatselijke commissie voor de werkloosheidsverzekering wordt benoemd: als lid-werkgever, in de plaats van den heer J. van der Voet de heer N Hazenoot. terwijl de heer J. W. den Dubbelden als lid-werknemer wordt herbenoemd. Het schoolgeld-kohier voor het vervolg onderwijs wordt ongewijzigd vastgesteld. Voorgesteld worden enkele af- en over schrijvingen op de begrooting van 1924, w.o. f 500 extra""voor de gemeentereini ging. Conform besloten. Voorstel om een stuk sloot., vóór den tocht in de 2de de Kempenaerstraat te dempen en te vervangen door een verza- melput voor de uitwatering der riolen. De kosten zijn f 1800, waarvan f 250 door een particulier is toegezegd. De sloot is voor de helft van de gemeente, voor de andere helft van den heer Juta, die in dit opzicht zijn rechten heeft afgestaan aan den heer de Jong, die trouwens ook de bijdrage heeft toegezegd. De heeren Zandbergen en S c h o on der woerd dringen tevens aan op dem ping van de sloot langs den tuin van de Zendingsschool. Is reeds in voobereiding, zegt de Voor zitter. Het voorstel wordt aangenomen en het crediet van f 1800 toegestaan. Ter tafel komt dan wederom het ver zoek van eenige ingezetenen om met de gemeente Leiden in onderhandeling te treden over gebruik van de voormalige militaire zweminrichting aan het Poelmeer met uitvoerig advies van B en W. Het laatste luidt ongunstig. De afstand naar de inrichting is te groot, evenals de oppervlakte van de inrichting zelf. terwijl de gemeente waarschijnlijk verplicht zou worden, de afstand, eigendom van het Min. van Oorlog, geheel te vernieuwen, daar zij in slechten staat verkeert. Wel verklaren B. en W. zich voor een eventueel subsidie aan een lichaam dat de exploitatie zou willen (er hand nemen De heer Schoonderwoerd vraagt inlichtingen. Het andere water in de ge meente is door den Zwembond voor dit gebruik afgekeurd uit hoofde van de wis selende temperatuur. De Voorz. legt op enkele bezwaren den nadruk De lasten zouden nogal zwaar worden, waar de gemeente er alleen voor staat De heer Schoonderwoerd vraagt of reeds met de militaire autoriteiten ie overlegd. Spr. weet dat met afbreken wordt gewacht, totdat Oegstgeest een be slissing zal hebben genomen De Voorz. antwoordt ontkennend B. en AV. achten bij voorbaat „het heele ding'' ongeschikt. Besloten wordt-, afwijzend op het ver zoek van de adressanten te beschikken. Aan de orde is- dan het. subsidie-voorstel De heer v Egrnond wil een onderzoek naar de mogelijkheid van gemeentelijke exploitatie, als het niet te veel kost. De Voorz. wil liever den indruk ver mijden alsof de gemeente er nog over denkt om het zelf te doen. De adressan ten moeten dan zelf eerst maar aanpakken Die handteekeningen hebben weinig* waar- do De gemeente is nog niet groot genoeg voor een eigen inrichting. De heer Schoonderwoerd wil ook een onderzoek. De Voorz.: Als u dat voor een aardig heidje wilt De heer Sch. protesteert 't Is heel geen aardigheidje. De heer v. Egrnond voelt in de eerste plaats voor exploitatie van particuliere zijde, De heer Bakker waarschuwt tegen verder onderzoek De gemeente houde zich voorloopig verre van eenige exploitatie ten dezen is spr's advies Overeenkomstig het voorstel van B. en W, wordt besloten. Bij de rondvraag vraagt de Voorz. of de raad er prijs op stelt, zelf het nieuwe adres aan den Minister inzake de woning- bouwcredieten op te stellen. Beataat geen behoefte aan, zegt de heer v. Egrnond. B en W. zullen het dan zelfstandig doen.. De heer v Egrnond constateert dat het doel van den plaats gehad hebbenden woningbouw aan den Morsch slechts half is bereikt, doordat de woningen voor de helft worden bewoond door gemeente-per soneel, hoewel voor de laatste categorie aanvankelijk afzonderlijk woningen zou den worden gebouwd. Hoe staat, het met die plannen. De V o o r z. acht het niet zeker dat er genoeg aanvragen zouden komen, wanneer er aan den Morsch nog woningen leeg wa ren. Daarom hebben B en AV. over het oude plan niet meer gedacht. Hierna sluiting. VEUR. Gemeenteraad. Maandagavond te 7 uur kwam de Raad der gemeente Veur in openbare vergade ring hijeen. Voorz. burgemeester Keijzcr. Aanwezig alle leden, behalve de heer Blonk. De Voorz. opent de vergadering met ge bed, waarna de notulen worden voorgele zen en onveranderd goedgekeurd. De Voorz. deelt mede, dat B. en AV. in zake opheffing forensenbelasting voor Stompwijk en Veur hij Insp. Dir. Belas tingen zijn geweest, doch dait dezo af wijzend heeft beschikt; ook zijn de voorz. en secr. hij het dep. van financiën ge weest, docli er is weinig hoop gegeven, dat deze belasting zal opgeheven worden. AVat dë annexaitie betreft, dit is door B. en AV. onder handen genomen en zal in de vol gende vergadering behandeld worden even als de wijziging politie-verordening voor het hardrijden in de Damstraat en den melkverkoop op Zondag. Er zal een aan plakbord geplaatst worden tusschen de St. AVillibrordusstr. en St. Jozefstraat. De ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De heer de Koning vraagt, of de koo- per van de boomen aan de Damlaan ecnig garantiebewijs heeft gegeven voor eventueele beschadiging der huizen etc. bij het rooien der hoornen. De Voorzitter antwoordt, dat de hoo rnen binnen 30 dagen moeten opgeruimd zijn en dat alle beschadiging voor reke ning van den kooper is en dit alles be schreven is. Een schrijven is ingekomen van den Vrijw. Landstorm om f50 subsidie. B. en AV. stellen voor dit niet te doen wegens rlen slechtenfinancieelen foéstand en om dat er toch geen jongens zijn. De heer de Koning is .het hiermede niet eens; al was er maar één jongen, zou hij toch de subsidie willen geven. De Voorz. licht een en ander nog- na der toe. De heer de Koning blijft - echter bij zijn meening en maakt een voorstel de subsidie wel te geven. Dit voorstel wordt echter nioit ondersteund, waarna het voorstel van B. en AV. z. h. s wordt aangenomen Het voorstel van B en AV tot 'toeken ning van een gratificatie aan de onbezol digde ambtenaren ter secretarie wordit na eenige toelichting z.*h.s. aangenomen. Voorstel B. en AV. inzake steunregeling 1925. B. en AV. stellen voor de steunrege ling, welke voor 1924 was vastgesteld, ook voor 1925 vast te stellen, doch met dit verschil, dat de uitkecring alleen zal ge schieden door B en AV. en dat dus de commissie zou opgeheven worden, en voorts aan ongehuwde nied-kostwinners geen "uitkeerïng te geven. De heer Nieboer zegt, dat hij met ver bazing gelezen heeft, dat de commissie zal opgeheven worden; hij vraagt*, wie be- 1 der het werk zal verrichten dan de commissie. Hij wiil ook in overweging geven, dat het toch niet aangaat om vrijgezellen geen uitkeerjng te geven; men moet maar eens met zulk een groot'en jongen opgescheept zitten die niet anders j doet dan eten. De Voorz. antwoordt, dat de commis sie niet bevoegd is le zeggen: nu geef ik dit en nu dat, doch dat dit door den Baad wordt vastgesteld. Spr. geeft toe, dat de comm. goed gewerkt heeft, doch B. en AV. willen dit voor de gemakkelijk- 1 heid er bij nemen. AVat nitkeering vrij- gezellen betreft, is de Voorzitter van mee ning, dat velen zeer royaal leven en dat cle Raad daaraan toch niet behoeft te 1 betalen. 1 De heer de'Koning zegt. dat na de be- spreking door den Voorz. de zaak hem duidelijker is geworden; hij zou alles aan B. en AV. willen overlaten, ook is hij er tegen, dat aan werkloozo vrijgezellen steun wordt gegeven. De heer Nieboer wil de commissie niet opheffen en wil ook do vrijgezellen steun 1 verleenen. Hij maakt daarom 2 voorstel- lerï: le cle commissie voor de steunrege- 1 ling niet op te beffen en 2e de werklooze vrijgezellen ook steun te geven. De A7oorz. kan de voorstellen van het 1 lid Nieboer niet aanraden. Hij weet. dat in deze gemeente de kinderen thuis kost- 1 geld betalen en vindt het een schreeuwend 1 onrecht dat, als soms f 30 of 40 ver- diend wordit, de ouders f 10 krijgen of 1 minder; dezo "vrijgezellen moeten dan 1 maar welen te sparen en anders moeten de ouders maar stenger optreden. In bij- f zondere gevallen wil spreker een uitzonde- ring maken, b v. bij ziekten. f De voorstellen van den heer Nieboer worden niet ondersteund, waarna het voor 1 stel van B en AV z.h.s. wordt aangeno- 5 men Het kohier voor de straat-belasting 1924 J wordt vastgesteld zooals het den Raad is aangeboden. 1 Hot voorstel van B en AV. tot het aan gaan van een geldl-eening tot dekking kos ten verbouw O.L. school en vernieuwing Damlaan wordt z.h.s. aangenomen. Naar aanleiding vernieuwing Damlaan en de bemerkingen in de vorige verga dering gemaaakt, deelt de Voorz. mede, dat het rapport v. d. gem.-opzchter is in gekomen en dait ook door deskundigen be vestigd is, dat de bestrating oordeelkundig- geschied is en dat de steenen van goede kwaliteit waren. Wat het loon betreft wat betaald is; door de Provincie is meer be taald. De heer Nieboer merkt op, dat wanneer het werk oordeelkundig gedaan is, waar om er nu dan al gaden in de straat zijn. De Voorz. licht een en ander nader toe en vindt, dat de Damlaan best in orde is, dat hier en daar een kuil zit, is dikwjls de oorzaak, dat de straat opgebroken wordt etc. De heer Nieboer vraagt alsnog goed toezicht bij het rooien der boomen. De Voorz. doet in deze .toezegging. Voorstel van B. en W tot het aangaan van een kasgeld leening en het openen van een rekening-courant bij de Bank v. Ned. Gemeenten. De Voorzititer deelt mede, dat de kas- geldleening van zeer tijdelijke aard is; do verbouwing der O. L. School, etc. is uit eigen middelen betaald, doch nu moet er geld zijn voor rente en aflossing, doch zoodra de leening voor O. L. school en Damlaan in orde is, dan wordt de kas- geldleening afgelost. Na eenige bespre king wordit het voorstel van B. en W. aan genomen mot alleen de heer Nieboer te gen; het voorstel tot het openen van een rekening-courant bij de Bank voor Ned. Gemeenten wordit z. h. s. aangenomen Voorstel B en W. op adres P F. Gor- nelissen inzake ontsmettingskosten. Er is een request ingekomen van Gornelissen, die om ontheffing vraagt van f 4.53 ont smettingskosten. De Voorzitter licht toe, daf, wanneer er besmettelijke ziekte is geweest er ont smet moot worden door hot Prov. Groene Kruis. Dit krijgt Vi cent subsidie per in woner en er is bij bepaald, dat iemand onder f 1200 inkomen vrij van kosten is; Gornelissen moet f 4.53 betalen, doch wil hiervan ontheffing en voent er bij aan, dat door de ontsmetting een matras en wollen deken enz. bedorven zijn. B. en W kunnen daaraan echter niets doen en kun nen zich met de ontheffing niet vereeni- gen; het zijn eenmaal voorschriften en die kunnen B. en W. zoo maar niet veran deren. Na lange besprekingen wordt de uit voering van dit besluit aan B. en W. over gelaten. Het. voorstel van B. en W. op adres om subsidie voor de Kweekschool voor Vroedvrouwen te Heerlen, waarbij B. en W. voorstellen afwijzend te beschikken, wordt z.h.s. aangenomen Het voorstel van B en W tot wijziging gemeenite-begrooting, dienst 1924 wordt z.h.s. aangenomen. Het voorstel van B en AV tot wijziging van het voorloopig vaststellingsbesluit van de gemeende-rekening, dienst 1923 wordt eveneens z.h.s. aangenomen. Bij "benoeming commissie tot Wering van Schoolverzuim deelt de Voorz. mede, dat de commissie thans om cle 3 jaar in zijn geheel aftreedt. De thans aftredende heeren zijn; P. J. van Wensveen, Kasber- gen. Minkhorsd, Lambo en J. F. v. Vliet. De heer van Vliet merkt op, dat hij in zijn plaats gaarne een ander zou benoemd z'en. De Voorz. zegt, dat dit nu niet gaat, dad hij dan bij B. en W. zijn ontslag moet, indienen. Bij stemming worden de 5 aftredende heeren met meerderheid van stemmen her kozen. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur, (vacature-W. B. Blonk). B. en AV deelen mede, dat zij in deze vacature aanbeve len als No 1 de heer L. G. de Koning en als No 2 de heer J Meijer. De heer Nieboer vraagt, waarom nieit een ander raadslid kan aanbevolen wor den, die meer in de moderne arbeiders beweging zit. De Voorz. merkt op, dat het hier de vacature-Blonk gold en dat ook. thans een lid van dezelfde richting gekozen moet worden; bovendien is de heer Blonk Ka tholiek, zoodat ook volgens reglement een Katholiek in de plaats moet komen. De heer Nieboer zal"er zich bij neer leggen, doch acht het wenschelijk, dat bij een volgende vacature iemand uit do moderne vakbeweging genomen wordt. De Voorzitter doet in deze toezegging. Hierna wordit tot stemming overgegaan. Op den heer L. G. de Koning worden uitgebracht 5 stemmen en op dep heer J. Meijer 1 stem. zoodat als lid van het Burgerlijk Armbestuur werd gekozen de heer L. C. de Koning. De Voorzitter (loet nog mededeeling, dat do vorige kasgeldleening door Ged. Staiten is goedgekeurd. Er is een request ingekomen van den heer Zwennes, waarin hij verzoekt om maatregelen te treffen, dat de menschen voor zijn winkel worden verwijderd, om dat daar steeds een heele samenscholing plaaits heeft en dit voor hom hinderlijk is en schade oplevert. De Voorz. zegt. dat dit request eigenlijk thuisbehoort bij het hoofd der politie; hij wil gaarne maarregelen nemen, doch zal deze niet al te streng toepassen, omdat hij dan iedereen jou moeten wegzenden, hij zal echter een waakzaam oog houden en de politie er opmerkzaam op maken De heer de Koning kan aannemen, dat Zwennes er schade van ondervindt als daar een samenscholing van jongens of mannen is; de kooplustigen blijven niet gemakkelijk kijken om iets uit te zoeken, doch loopen door. Hij zou hier goed toezicht wenschen. vooral des avonds De Voorz. doet toezegging. De heer Nieboer vraagt, hoe het staat met de schoolgeldregeling. De voorz. kan mededeelen, dat de bon nen in druk zijn en dat voor Januari cïrw culaires aan de ouders zullen worden toe< gezonden, waarin alles duidelijk is uit eengezet. Den ouders is volle vrijheid van handelen gelaten, zoodat zij in termijnen of in eens bij den ontvanger betalen kun< nen, of iedere week per bon aan de sc h ooi- De 'bonnen zijn van 10 en 25 cent. Met d< hoofden der scholen is reeds een en an der geregeld. Hierna sluit de Voorz. onder dank dc vergadering. t VOORHOUT R. K. Volksbond. De R. K. Volksbond vergaderde Dinsdagavond. Besloten were? dezen winter de propaganda krachtig tee band te nemen. Verslag werd uitgebracht van de kringvergadering. Een twaalfW leden stelden zich beschikbaar om op de eerstkomende feest vergadering in Febru ari eenige stukjes op het tooneel ten bast« to geven. Verslag werd uitgebracht van Hulp in Nood. Dit luidde als volgt: ont vangsten f 135.17, uitgaven f49.59, batig (Saldo f85.58. Verstrekt werden 577 Liter melk en 8 flessehen levertraan. De heer F. M. Angevaren bracht ook verslag uit van de Bibliotheek: ontvang sten f 104.96; uitgaven f73.75, batig saldo f31.27. Een collecte bracht f24.39 op. Er werden 1059 boeken uitgereikt-. Het aantal boeken is 860 stuks groot. De heer Angevaren zegt, dat het bestuur eepi serie boeken heeft aangekocht, naar aan-, leiding van een advertentie, voorkomende in een onzer Katholieke weekbladen: 30 stuks voor f 10. Ze hebben er een boek uitgenomen, hetwelk begon met echtschei ding, vervolgens handelde over vrije liefde en eindigde met. zelfmoord. De 30 boeken zijn aan do vlammen toevertrouwd De Voorz. dankt den heer Angevaren, voor zijn keurig verslag en het bestuur voor zijn actief optreden. Hierna werd de begrooting behandeld en zonder aanmerking aangenomen. Deze sluit in ontvangsten en uitgaven mei f908. Hierna sluiting. IJsclub. De IJsclub vergaderde Dins dag in café Boerhaave. De opkomst was goed. De heer G. M. Prins bracht het financieel verslag over 1923—'24 uit. Ont vangsten f292.79, uitgaven f 116/78, batig saldo f 176.01. Een ingekomen circulaire ovec 't red den van drenkelingen werd uitvoerig toe gelicht. De secr., de heer P. N. Vesterv liet in zijn jaarverslag uitkomen, dat ei in het afgeloopen winterseizoen 8 wed strijden waren gehouden. Een woord var dank werd gebracht aan den heer F M. Angevaren, voor het beschikbaar stellen van prijzen voor den kinderwedstrijd. De heeren P. L. Warmerdam, G. M. Prins en L. P. Zonneveld, werden met ftlg. st. tot bestuursleden herbenoemd. De ihëèr. Schölvinck van AVarmrad, di». trictscommissaris van den Z II. Bmk\ wenschte de club met haar 25-jarig be staan geluk. Spr. zet het doel van den bond uitéén. Verschillende vragen werden naar genoegen beantwoord. Hierna sluiting en verloting ZGETERMEE—ZEGWAART. „Adcro Te". Het is dan beslist een feit geworden, dat de lang verwachte Gon- gres-film „Adoro Te" b'j ons gegeven zal worden op a.s Zondag- en Maandag avond. Tevens zal heit kunstgenot nog aanzienlijk veriioogd worden door het ge ven van liturgische gezangen, onder het draaien van de film door ons kerkkoor en een jongenskoor. Het beloven derhalve voor onze Kath. plaatsgenootén een paar prachtavonden te worden, die de zaal van den h^er Veeleni'ürf eivol zullen ma ken Ook onze kinderen kunnen Zondag middag a 25 cents er van genieten. L12ÖI-STW&SRT DE HULDE AAM DE HOLLAND— INDI8- VLIEGERS. De plannen van de Commissie. Een gedenkteeken iu de Oost en in Nederi.and De voorloopige commissie, welke zich gevormd heeft voor de huldiging van dp drie vliegers, die den vliegtocht Tan Neder land naar Inidië hebben volbracht, en in welke commissie o.a. zitting hebben prof Treub, luit.-generaal Swart, de direeteuu der Rotterd. Bank, de heer Van -Haers® ma Buma, de burgemeesters van Amster dam en Leiden, de heeren Be Vlug! en jhr. Do Gijselaa'r, do directeur van de Holland-Amer ik a-Li j nde heer Rijperda Wierdsma en de voorzitter van de Jaar beurs, dr. Koningsberger, heeft een opj roep gericht aan alle Nederlanders, waar in wordt medegedeeld, dat zij ach vooi'- stelt naast de persoonlijke huldiging, de Kon. Ned. Vereeniging voor Lucht> vaart bereidt bij den terugkeer van cty vliegers in het vaderland, de verrichtf daad te doen eeren door er blijvende gö volgen aan te verbinden. De commissie stelt zicli voor d'e noodigo gelden bijeen te brengen om: le. Twee groote, drie-motorige verkeer» vliegtuigen to laten bouwen en die ter be^ schikking te stellen van de Kon. Lucht vaart-Maatschappij om daarmede van Ne derland en van Inidië uit, vluchten te la ten ondernemen ter verdere voorbereiding van een luchklienst, die de banden fusj schen Nederland en Indië krachtig zal versterken. 2e. In Nederland en in Ned.-Indië een! passend, indrukwekkend gedenkteeken te plaatsen, ter herinnering aan de eerst<3 vlucht „Amsterdam—Batavia". Do commissie verwacht, dat hot hiertoa noodige bedrag van ruw geschat f300.000 spoedig zal zijn bijeengebracht* gezien de geestdriftige stemming, die door ïict slagen van den eersten tocht .is ver* wekt. Zij hoopt, dat onverwijld in all« plaatsen in ons land, in lndiö en overal waar een aantal Nederlander, ven renij ge beleekenis woont, plaatselijke conn*

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4