Aanbesteding. Moeder Onveilig strand. In de volgende week aal het strand tus- 8clien Scheveningen en Wassenaarsche slag Donderdag van 9 uur voorm. tob 1 uur nam onveilig zijn wegens het. schieten met mi trailleurs en Vrijdag tot Katwijk van 10 uur voorm. tot 2.30 nam. wegens het schier ten met geschut. De aandacht wordt er op gevestigd dat het. strand slechts dan weder voor het- pu bliek toegankelijk is, wanneer de vlaggen, waardoor de onveiligheid van het strand -yordt aangeduid, zijn ingehaald. Buitenl. Berichtten HET PROCES-HAARMANN. Beklaagde bekent alle moerden te hebben bedreven. Gister is het proces-Haarmann voortge zet. De president bracht de kwestie ter sprake of Haaranann in betrekking heeft gestaan 'tot de politie te Hannover en. of hij ook op politiek gebied diensten heeft bewezen. De beklaagde zeidè, dat hij in het geheel niet wist wat politiek eigenlijk beteekende waarop de president constateerde, dat de beklaagde niet op politiek gebied werk zaam geweest zou kunnen zijn. Wel ver klaarde het 0. M. echter, dat Haarmann in betrekking heeft gestaan lot de politie van Hannover en constateerde, dat de be klaagde in het geheel slechts in drie ge vallen als spion heeft gediend en in twee andere gevallen zich slechts als particu lier tot de politie heeft egwend. Haarmann heeft echter nooit een belooning van de politie te Hannovèr ontvangen. Bij zijn verder verhoor verklaarde de beklaagde, dat in ieder geval zijn mede plichtige Grans geweten moet hebben van de verschillende moorden die in zijn huis zijn gepleegd. Grans echter ontkende, dat hij daarvan zou hebben afgeweten. Iu het proces kwam verder een sensa- tioneele wending, toen Haarmann ver klaarde, dat wel degelijk Grans en een zekere Witkowski een moord ten huize van Haarmann li ebben gepleegd. Op deze mededeeling ontstond groote beweging in de gerechtszaal. Haarmann drong er op aan, om Witkowski onder verdenking van dezen moord, waarvan hij hem had beschuldigd, te arresteeren. Grans echter ontkende met beslistheid, dat hij niets van den bewusten moord, dien hij zou hebben begaan, zou afweten en lachte daarbij zeer cynisch. Overigens erkende Haarmann verschil lende moorden, die hem ten laste werden gelegd. De beklaagde wees er ook op, dat Grans van hem vele voordeelen heeft ge noten. Voorts beperkte het verhoor zich giste ren tot nadere bijzonderheden over de moorden. Op een vraag van den president wat de beklaagde met de lijken zijner slachtoffers heeft gedaan antwoordde Haarmann: Het eerste heb ik ter aarde besteld, de andere lijken heb ik in de rivier de Seine gewor pen. De kleeren heb ik deels verbrand, verkocht of weggegeven. Mijngas-ontploffing in Wales. Negen arbeiders gedood. Gisterenmorgen heeft in een 'mijn bij Wrexham, in Noord-Wales, een ernstige mijngasont.ploffing plaats gehad. Negen arbeiders werden gedood. Een in aanbouw zijnde loods ingestort. Donderdagavond is te Antwerpen een in aanbouw zijnde loods van gewapend beton aan de haven ingestort. Zestien arbeiders die op het dak werkten, werden in den val meegesleept. Allen zijn met. kneuzingen van onder het- puin uitgehaald. Vier mannen zijn ernstig gewond. UIT DE OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN. Postspaarbank. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerendo hulppostkantoren werd gedurende de maand November 1024 ingelegd f 18508.55 en terugbetaal f 31055.89. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 16312. Chr. Landbouwonderwijs. In een ge houden vergadering van Ged. St. van Zuid Holland is in handen eener Commissie ge- fteld een voorstel van Ged. St. tot toeken ning van een subsidie aan do Vereeniging 4ot Bevordering van het Landbouw-onder- wijs op Chr. grondslag, ten behoeve van hare Lagere Landbouwschool in deze ge meente. BOSKOOP. St. Nicolaas. Woensdagmiddag arri veerde St. Nicolaas vergezeld van zwarte i*iet, per stoomboot Volharding. Honder den kinderen hadden zich hij den aanleg steiger opgesteld. Te paard is St. Nicolaas door het dorp gegaan, begeleid door een massa zingende kinderen. Het was aardig om te zien. KATWIJK AAN DEN RIJN. Industrie. Door de Zandsteen fabriek aan de Sandtlaan is vergunning gevraagd aan B. en W. tot exploitatie van dat be drijf. Brug-aanvaring. De Kanaalhrug is gisteren voor de zooveelste maal door een van Katwijk aan Zee komend schip aan gevaren. Het «chip werd te Katwijk aan den Rijn aangehouden en tegen den schip pei- procesverbaal opgemaakt. Tuinbcuw. Het blijft met de tuin- producten nog steeds misère. Ronde en gele kool staan zeer laag in prijs. Ook de uienprijzen gaan meer naar beneden dan naar boven. De bloemkool is weg. Deze heeft tot liet einde beste prijzen opge bracht. Voor peen blijft, de prijs op de zelfde hoogte. De aanvoer van groenten is, in verband met den slappen handel, ge ring. Als regel gaat het in de eerste helft van December erg mat. Vanwege St. Ni colaas? NOORDWIJK. SI. Jercens-Bibüctbeek. In de lange winteravonden is het noodzakelijk, dat door ons een nuttige afleiding wordt ge zocht om deze avonden door te brengen. Een zeer nuttige afleiding biedt ons nu onze Katholieke Bibliotheek, met een zeer groot aantal prachtige boeken zoowel voor groot als klein. Dezer dagen kregen wij inzicht in de catalogus daarvan, wel ke aan alle parochianen is toegestuurd, doordat het bestuur, gesteund door een aantal geplaatste advertenties van inge zetenen, daadwerkelijke steun mocht ont vangen. Laten ook de overige parochianen hun steun aan deze instelling niet ont houden en ruimschoots van de geboden lectuur gebruik maken, vooral van de blauwe boeken. OUD-ADE. IJsclub.. De IJsclub Oud-Ade heeft de jaarvergadering gehouden in het café Klein Rustoord, onder voorzitterschap van den heer P. Bakker. De presentielijst werd geteekend door 62 leden. Door den secretaris, den heer L. van Leeuwen, werden de notulen voorgelezen, die onver anderd werden goedgekeurd. De penning meester. de heer Joh. Jansen, bracht het verslag uit van de inkomsten en uitgaven. Het jaar sloot, met een batig saldo van f 263.32. De lieeren Pennings en De Hol lander zagen de boeken na en bevonden ze in orde. Daarop volgde de verkiezing van 4 aftredende bestuursleden, de heeren L. van Leeuwen, C. Bens, J. Opdam en H. v. d. Voort, die met groote meerderheid wer den herkozen. Hierna de verloting van schaatsen, si garen en speculaas. Besloten werd nog hef bodegeld van 5 op 42 pet, te brenger. Daarna kregen we nog een mooie voor dracht te hooreii van den heer G. Droog. OUDE WETERING Bioscoop. Donderdagavond had in Hotel van den Bosch een bioscoop-voor stelling plaats, gegeven door de reizende bioscoop „Casino". Slechts ongeveer 40 personen waren aanweig. Wij kunnen niet anders dan ónze «tevredenheid betui gen over hetgeen we te zien kregen. Het programma werd op een, vooral voor een reizende inrichting, uitnemende wijze uit gevoerd. ROELOFARENDSVEEN. Tuindersvergadering. Donderdag had de vergadering van den Kring Roelof- arendsveen „Tuindersvakgroep van den L. T. B." plaats in de St.-Pancratiuszaal, alhier. Pl.m. 50 tuinders waren aanwezig waaronder eenige van omliggende dorpen o.a van Noorden, Langeraar en Leiraui- den. De voorzitter, de heer C. Huigsloot, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze, en gaf daarna het woord aan den heer Wiersma rijksfuinbouwconsulent te 's-Gravenhage, die reeds eenigszins met het Veenscho bedrijf bekend was, door voor de verg. bij sommige tuinders een kijkje te gaan nemen. Genoemde heer sprak over de glascultuur wait betreft de vervroeging van groenten, de oogstzeker- heid en de meerdere arbeid, die deze ■tengevolge had. Door de vermeerdering van arbeid wordt voorkómen, dat tuinders knechten wegtrekken om na korten of lan gen tijd geheel ongeschikt voor den tuin bouw terug ite keeren. Spr. wees op de verschillende manieren om kassen te bou wen en op punten waarop men diende te letten alvorens daartoe over te gaan o.a. of een kas speciaal voor een enkel arti kel wordt ingericht of wel voor meer dere, wat van zeer veel belang is. Ook het warenhuis werd besproken. Voorts deed spr. uitkomen, hoe men in een waren huis de Veeusche producten het beste kan teelen, maar wees er tevens op, voorzich tig te zijn en de glascultuur langzamer hand in te voeren, opdat men zich niet in schulden heeft te steken om ook een kas of warenhuis te krijgen. Dat deze lezing in den smaak viel van de aanwezigen be wees wel het langdurig applaus nadat zij was geëandigd. Door verschillende tuinders werden nog eenige vragen gesteld, die naar genoegen werden beantwoord. De Geest. Adv, die daarna het woord kreeg dankte den heer Wiersma voor zijn duidelijke uiteenzetting van de verschil lende punten, de glascultuur betreffende. Z.Eerw, wees er op, dat het vorige jaar een lezing is gehouden over het onder wijs en bracht onder de aandacht van de aanwezigen dat zij zooveel mogelijk moes ten trachten den weg te volgen, die in deze en de vorige lezing werd aangewe zen. Daarna dankte de voorz. den heer Wiersma voor zijn leerzame rede en sloot hij de vergadering met den Chr. groet, Pcsjing tof inbraak. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is een poging tot inbraak gedaan ten huize van den heer Stockman alhier, De dief (dieven hebben (heeft) eerst een poging gedaan om aan de achterzijde bet buis binnen te dringen. Aangezien aan den achterkant evenwel twee deuren te forceeren waren, waarvan er slechts één wilde bezwijken beeft, (hebben) zij later geprobeerd door de slaapkamer binnen te dringen. Hiertoe werd een raam door middel van ren hoor opengeschoven, waarna de blinden wer den verschoven. Op dit geluid ontwaakte do heer S., juist terwijl de kamer door middel van een elec'rischen lantaarn werd verlicht, De dief(dieven, zich ontdekt z'ende, namens ijlings de vlucht, zonder dat zij de gelegenheid hebben gehad, iets te ontvreemden. De politie stelt een ern stig onderzoek in. RIJPWETERING IJsclub. Op Woensdag 3 December, vergaderde iu café Zoetemelk dc Rijpwe- teringsche IJsclub, onder voorzitterschap van den heer J. Bakker, die de bijeen komst te ongeveer half acht met een woord van welkom opende. De notulen werden hierna gelezen door den waarn. secretaris, den heer A. Bakker, welke zonder op- of aanmevkingen werden goed gekeurd en vastgesteld. Nu volgde verkiezing van 2 bestuurs leden. Bij eerste stemmihg werden de vol gens rooster aftredende leden II. Duiven voorde Jzn. en O. v. Haastrecht herkozen Dan moesten, wegens overlijden van den ijverigen voorzitter, den hoer J. v. Benten en vertrek van den zeergel. heer dr. Jans- sens, nog 2 bestuursleden gekozen wor den, waartoe een viertal g'ommingen noo- dig waren. Tenslotte werden gekozen de heeren F. de Graaf en C. Jagers, die bei de de hun aangeboden bestuursfunctie aan vaardden. Hierna kwam aan de orde de groote attractie dezer jaarvergadering, n.l. dc ver loting van een zestal prijzen onder de aan wezigen. De prijzen werden acliteryol- gens gewonnen door de heeren: 1. F. de Graaf, 2. B Hoogenboom, 3. P. Straat hof, 4. D. Dongelmans, 5, N. Duivenvoor de en 6. P. Zoetemelk. Bij de daarop volgende rondvraag werd het Bestuur in overwegihg gegeven, bij een vólgende gelegenheid ook de vrouweu die lid van de IJsclub zijn, te laten mee- loteri, wijl deze meestal niet in staat zijn, tegelijk met haar mannen op de vergade ring aanwezig is zijn. Het bestuur verklaart, dit in overwe ging te zullen nemen en tevens dal zorg zal worden gedragen voor de banen op „De Poel" in geval van sneeuw. Hierna sluiting der bijeenkomst. STOMPWIJK. Wit-gele kruis. De koninklijke goed keuring is verkregen op de statuten van de vereeniging het Wit-gele Kruis, RK. vereeniging voor volksgezondheid en zie kenverpleging, gevestigd te Stompwijk. VOORHOUT St. Nicolaas. Vrijdagmiddag te hall drie kwam Sinterklaas met zijn knecht te Piet-Gijzenhrug per auto onze gemeente binnen en bracht allereerst een bezoek hij een zwakzinnig kind,, dat om die reden het kinderfeest van den Volksbond niet kon bijwonen. Daarna begaf hij zich naar de R. K. Meisjesschool, vervolgens naai de R. K. Jongensschool, en te ongeveer half vijf arriveerde hij aan 't Palronaats- peboiyw, waar 123 kinderen van Volks bondleden bijeen waren. Alle opgeroe- penen, op een paar ziekep. na, waren ver schenen. De goede Sint onderhield zich met de kinderen, berisptto de deugnieten en prees de brave kinderen. De Sint trac- iteérde op chocolademelk, speculaas en pepernoten, en gaf nog een pakje met lekkers en een vrijer van taai-taai moe naar huis. De kinderen toonden zich zpor voldaan. De z'ieke kinderen werden niet vergeten. De Zeereerw. Heer Pastoor sprak nog oen enkel woordje. De Voorz. van den Volksbond vroeg de jongens later flinke Volksbondleden te worden, wat zii dan ook beloofden. Sinterklaas vroeg de kinderen nog, vooral vader aan te sporen, de vergaderingen te bezoeken; er kon wel eens over Sinterklaas gesproken worden. Verschillende Sinterklaasliedjes werden gezongen. Te half zes gingen de kinderen welvoldaan naar huis. ZOETERWOUDE. R.-K. Kiesvereenioing. Van de gele genheid tot candidaalstelling voor het be stuur van de R.-K. Kies vereeniging is door de leden geen gebruik gemaakt. Het bestuur heeft echter nog eenige candida- ten weten te vinden, die nu met enkele aftredenden het bestuur zullen vormen Door den afgetreden voorzitter is het bij enkele candidaatslelling gekozen be stuur geïnstalleerd, hetwelk nu reeds mol de werkzaamheden is begonnen. Do con tributie zal worden geïnd; hierna zullen eenige politieke lezingen worden gehou den. Ontwikkeling op politiek gebied zal zeker ons, Katholieken, ten goede komen! Kcrenbond „De Rijnstreek". Woens dagavond zal er vanwege don Korenbond „De Rijnstreek" in het Patronaat aan den Ilooge Rijndijk een Gregorius-avond wor den gehouden. Bij dezen hond zijn aange sloten de R.-K. koren van Groenendijk, Ilazorswoude (dorp), Hazerswoude (Rijn dijk), Hoograade, Zoeterwoude (dorp) en Zoeterwoude (Rijndijk). ZOETERWOUDE (H -R.) St. Barbara-vereer,iging. Vrijdag a s zal de jaarvergadering worden gebonden van de St. Barharavereen., in het Patro- naalsgebouw. Voor deze belangrijke ver gadering, waar o.m. Reglementsherzie- ning aan de orde komt, beslaat alsnog ge legenheid bij bet bestuur zich voor het lidmaatschap op te geven. Land- en Tuinbouw Het a-s. bloemenfeest te Heemstede. üp de terreinen der groote bloementen toonstelling te Heemstede, zal behalve het gebouw voor de tijdelijke, tentoonstellingen mi gebouwen voor industrieele inzendingen, ook worden opgericht een flink restaurant. Het. restaurant wordt op een der meest be schutte gedeelten geplaatst, vanwaar men een goed overzicht van een deel van de tentoonstelling zal hebben. Een uitgestrekt terras te midden van bloemen'en planten zal ee.<i der meest gezochte plekjes op bet uiigestrekte terrein vormen. De exploitatie van bet restaurant is in handen van de Maatschappij Noord-Zeebad, die ook het Groot-Badhuis te Zand voort exploiteert. CORR£ ^OWDENTIE X. te L. Op uw vragen betreffende rentmeester moeten wij antwoorden, dat rentmeesters van hofjes e.d. worden be noemd door den reclitmatigen. eigenaar (of bestuur), aan wien alleen 'zij verant woording schuldig zijn. Als men aanmer kingen heeft, op het bestuur kan men zich wenden tot den eigenaar (of bestuur) van liet hofje. Openbaar zijn de resultaten van liet beheer niet; als een particulier eigenaar of beheerder is, zou openbaar heid van de rekening en verantwoording ons wel in vele gevallen geweuschf lijken. Maar verplicht is men daartce natuurlijk niet. C h r. J. t e R. Wij hebben Maandag in een driestar betoogd, dat. het li u niet de lijd "is, over wijziging Bondsrcglemenl te praten. Is U liet daarmede niet eens? G. A. te L. -Uw idee is ons sympa thiek. Maar om niet onbillijk te zijn zou liet o.i. moeten worden aangevuld. Kunt U niet 'ns even komen praten? AGENDA'S NED. R. K. VOLKSBOND, Afd. Leiden. Dinsdag 3 uur. Ledenvergadering R. K. Graf. Bond. Dinsdag, 8 uur Ledenvergadering „St. Raphael". Dinsdag 8 uur Bestuursvergadering Ned. R. K. Volksbond. Woensdag 7.30—8.30 uur Rechtsk. Bur. Zaterdag zitting Spaarbank van 8—9. Zitting Voorschotbank van 89 uur. Zitting Retraitefonda van 89 uur. Zitting Volkstuintjes „St. Isidarus" van "*.30—<8.30 uur. Zitting „Onze Reiskas" van 7.309 uur. Zitting Brandstoffencommissie van 7.30 C.30 uur. Zitting „E'igen Huis" 7.30—8.30 uur. 7—9 uur uitgave boeken Bibliotheek. 8—9 uur Bolastingsparen. De spaarders worden verzocht de rente te laten, bijschrijven. ST. JOZEFGEZELLEN VEREENIGING. Zondag bijeenkomsten van 12.302.30 uur van 6.30—10.15 uur; van 8.15—9.15 uur ver pliehtc bijeenkomst voor de Gezellen. Na het Lof loting voor de Retraite, die gehouden wordt van 23—26 December, en levens voortzetting biljart- en kaartwed- strijden. baandag feest van Maria Onbevlekb Ontvangen tevens geboortedag van den Ge zellen Vader Adolf Kolping. De leden kun nen op de-zen dag een vollen Aflaat verdie nen op de gewone voorwaarden, 's Avonds te half 9 afrekening St.. Petrus Liefdewerk Afd. Gezellen, 9.15 uur voor de Gehuwde Zelateurs. Maandag, Donderdag en Zaterdag van 810.15 uur bijeenkomst voor de Gezellen. Dinsdag te 8.30 uur Maandelijksche bij eenkomst voor 'de Gehuwde Gezellen en Jaarverslag Ziekenkas. Te half 9 op het bo venzaaltje gezellige avond voor de com missie afd. Ongeil. Gezellen vanwege de ver jaardag van Albertus Vreeburg Senior on zer vereeniging. Woe "-.dag 8.15 uur Gezellenavond voor do Commissarissen, tooneelister en Zelateurs. Zaterdag van 8.30—9.30 uur bibliotheek. Dinsdag, 16 December, Studieclub Petrus Ca nisi us. ST. PETRUS PATRONAAT. Zondag te 4 uur Conferentie waarna re creatie, gelegenheid tot Contributiebetalén en spaarkas bij dep Directeur van de pa tronaatsspaarbank. Ook voor de a.s. retraite. Donderdag 89 uur Arbeidsbeurs. Zaterdag van 8.30—9.30 uur bibliotheek. ST. AGNES-PATRONAAT. (Par. O. L. V. Hemelv. Mon Père). Maandag van half 8 to-t half 10 uur Kookles. 2e leerj. naailes. Dinsdag van half 8 tot 9 uur 3e leerjaar Naailes. Woensdag van half 8 tot 9 uur le en 2# leerjaar Herhalingsonderwijs. Donderdag van half 8 tot 9 uur 2e-loer* jaar Handwerken; 5e leerjaar bijeenkomst; 3e en 4e leei'jaar Naailes. Vrijdag van half S tot 9 uur Ie leerjaar Handwerken. Donderdag Bibliotheek van 7.309 uur. Spaarkas voor en na de lessen. ST P.®NCRATIUS JONGF.NS-PATR. (Par. O. L. V. Hemelv. Mon Père.) Zondag te kwart voor zeven precic- H. Mis. waaronder Alg. H. Communie voor de leden der Maria-Congregat'?. Van half een lot half drie biieenkomst der Gezellen. To kwart voor vijf Maria-öongregatie, waar onder plechtige Opdracht dev nieuwe le den. Te verdienen volle aflaat. Geen Patronaat. Te 7 uur bijeenkomst der Gezel len. (Van hrif negen tot tien uur ver plicht* bijeenkomst). Maardag. Feest van de Onbevlekte Ont vangenis dev Allerheiligste Maagd. Titel- fe'est der Maria-Congregatie. Te verdienen vollen aflaat. Te half zeven uitreiking der TT. Communie. Maandag, Dinsdag, Donderdag en Zater dag bijeenkomst der Gezellen van acht tot tien uur. Woensriaq van 7.30—10 uur. Ontspan ning .voor Afd IV; Dcpderc'ag van 89 uur Arbeidsbeurs. Spaarkas en Bibliotheek lederen Zondag van 6—6.45 uur. Tevens gelegenheid tot snaren voor de a.s. Retraite, welke gehou den wordt van 26—29 April a.s. (Vergoe ding f 6.50 vereischte leeftijd 15 jaar). ST. ANTONIUS-PATR0NAAT fHartebr.) Zondag half 5 Conferentie waarna ont spanning. Wcensdag 7 uur Zangrepetitie, half 9 to^neelrepe-titie. Donderdag P—9 uur Arbeidsbeurs. Zaterdag van 6—7 uur bibliotheek, beta ling van contributie, gelegenheid tot spa ren en Retraitefonds. ST. FR ANC ISCUS LIEFDEWFRK (Tnterparochiaal Patronaat voor JoncenO. Zondag te half 9 uur H. Mis met Alg. IT. Communie. Retraitefonds. ZITA-VEREENIGING, Noordein'e 44. Afd. Bescherm van Meisjes. Zondag té 7.30 uur H. Mis met Algem. H. Communie voor alle afdeelingen in de Kapel. Zondag vanaf 12 uur zijn de zalen ge opend voor de Hcllandsche en Duitsche meisjes. Maandag van 810 uur bijeenkomst Duitsche meisje-s. Woensdag van 8—10 uur bijeenkomst Hollandsche meisjes." Donderdag 7.30 uur F. Mis in de Kapel Donderdag van 810 uur bijeenkomst Hollandsche meisjes. Afd. Meisjespatronaat. Dinsdagavond van 7 tob half 9 patronaat (1ste jaar). Dinsdag 7.30—9.30 afd. na-patronaa'. Woensdag 8—9.30 uur tooneel. Vrijdag van 7—8 uur zangles; van 8—8.15 uur Bibliotheek; van 8.159 uur Godsdienst onderricht. Het onderwijs in huishoudelijke vakken en herhalingsonderwijs wordt gegeven aan de R. K. Vakschool Koordeinde 50. Het sloopen en weder opbouwen van TWEE W00N- en WINKELHUIZEN, 7oor rekening van den heer L. PERSOON, Slager te Lisse, $p Woensdag 17 December, des vóórmiddags te 11 uur, in iet Café „De Nagtegaal" te Lisse. Aanwijzing op het Bouwterrein op Woensdag 10 December Jes vóórmiddags te 11 uur. Bestek en teekeningen vanaf Dinsdagmorgen 9 uur, ver krijgbaar f3,(restitutie fl,50) ten kantore van den Architect C. W. BARNHOORN, Grachtweg 35, Lisse. 12049 WIELRIJDERS. In theorie goedkoop, in prac- tijk alles nog duur. Zakken moet het, wil de algemeene toestand beter worden. Lang heb ik begin gemaakt, door prijzen voor oorlog noteerend. Komt een Erijs vragen. JONGEJAN, Dol- uissteeg bij de Mare. 12034b ENGELSCH, Grammatica, idioom,lezen, ver talen, conversatie, opleiding Eng. Handelscorrespondentie Aparte les fl.75 per lesuur; Clubles fl.25 per lesuur. N. SPIJKER, Vreewijkstraat 3, Leiden 12021b S zorgt ervoor dat Uwe r ^0 kinderen in dit gure laargetijde regelmatig Levertraan-Emulsie BROCADES innemen. Dit zal nen tegen de zoo nadeelige weersinvloeden stalen waardoor uw kinderen <Jan gezond en tierig zullen opgroeien. NOODHULP Gevraagd een nette dienstbode, tot 1 Maart melden, Stationsweg 4. 1 Dag- aan- 2067b Gevraagd, een net DAGMEISJE R.-K., 15 a 16 jaar. Koorlam- mersteeg 6. 12040b GEVRAAGD een flink net Meisje voor dag en nacht. Hoog loon en ver val. N. Beestenmarkt 8. 1204!b GEVRAAGD |e Hypotheek, groot 534 a 6000 glcl., liefst van particulier op 3 Hectaren zeer goed weiland. Brieven onder no. 12072b bur. van dit blad. Pathéfoon en Gramofoon, ruim 80 nummers,pracht platen, zeldzaam binnenwerk, voor spot- pr s aangeboden. Prins Hen drikstraat 27a, bij de Gas fabriek. 12035b Gevraagd net DASMEISJE, zelfstandig kunn. werken, v. g- g. v. Salaris nader overeen te komen. Adres Haarlemmer straat 52a. 12014b LEERLING-FOTOGRAFIE Op een der bekende Foto ateliers kan een nette Leer- ling(e) geplaatst, worden. Eigenhandig geschreven brie ven onder no. 12063b bureau van dit blad. TE KOOP een zoo goed als nieuwe Crown Vulkachel, prachtstuk, wegens overcompleet. Adres Melksalon „De Sierkan", Haarlemmerstr. 52a. Prijs zeer billijk. 1201 SPOMPWUK. Dinsdag 9 December v. 't een Varken ter veilinggebi; TE KOOP 500 Roe licht Essen Hakhout. Te bevragen bij J. VAN SCHIE. Leidsche vaart, Noord wijkerhout, 12031b TE KOOP odekn een groote partij Ro ook bij kleine hoeveelhede verkrijgbaar. Te bevragen bij FLOOR en DE GROOT, 's-Gra- Vendamscheweg 92, Voorhout. 12048 WQINGGUIL. Gevraagd. Bovenwoning voor flink Benedenhuis met groote Tuin, huur 13.60. Brieve but» van dit blad onder 32042b. BIJHOUDEN VAN n. Beleafd aanbevelend! 1 OPPER, Botermarkt 25 11953 ^erwoude (H.R). i Abonnementen en advertentiér» worden aanoenomen door C. VLASVELDj

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4