lijk Armbestuur vraagt veel te -weinig geld aan. De Voorzitter: Volgens de Armen wet hoeft u dit niet te beoordeelen. Do heer Knuttel: .Ta maar wij kun nen dat bestuur toch afzeilen? De Voorzitter: U kunt net ter gele- gn:r tijd al of niot herkiezen. De heer Knuttel: A!s we een motie van wantrouwen aannemen zal het toch wel fatsoen genoeg hebben om heen te gaan De heer Wilbrink: In Rusland blij ven ze lekker zi'tert. (Gelach). (Een heftig dispuut ontslaat tusschen de heeren Knuttel en Wilbrink waarin de eerste den ander verwijt niets van het le ven in Rusland af te weten, en do Voorzit ter tevergeefs tracht lusschcnbeide te ko men). Di? heer Knuttel bespreekt dan de huidige belastingheffing, die zwart-reactio- nair is. Do lasten van de kapitalistische maatschappij te leggen op de minder-gc- goeden, daar komt zij op neer. Do volkshuisvesting besprekende, merkt Spr. in tegenstelling met den heer Wit- mans op, dat er nog veel meer woningen moeten worden afgekeurd. Spr. noemt b.v. sommige huizen in de Gortestraten De Voorzitter: Bent u er in ge weest? De heer K n u 11 e 1: in doze toevallig Jiiet.maar je kunt van buiten wel zien dat de verhoudingen bepaald onvoldoen de zijn. Ook huurverlaging is noodig. Ech ter verwacht Spr. van de verlenging der annuïteiten niet veel heil. Bovendien zou die kwestie zich in zekeren zin zelf oplos sen, als er maar genoeg huizen werden bijgebouwd. Do huren zullen dan vanzelf da'en. De heer Duhbeldeman: De regee- ringstoeslag zit er toch op. Do heer Knuttel acht dat' van minder be'ang. Spr. zou het niei onverstandig vin den van de wouingbouwvereeni gingen wanneer zij op een concurrentie in dien geest gingen afsturen. Spr. zou aan den woningbouw in 't alge meen veel hoogero eischen willen stellen dan thans gedaan wordt. Het type van de Eendracht b.v. kan hem niet bekoren. De woningen moeten veel ruimer zijn. Het mag niet voorkomen dat men b.v. op den zolder slaapt, zooals nu het geval is. Daarbuiten leidt het nu gebruikelijke ar beiderswoning-type tot volslagen slavernij van do buisvrouw Op verzoek van den Voorzitter on derbreekt hier do heer Knuttel zijn rede, waarna wordt overgegaan lot de benoemin gen. 1 o. Benoeming van een lid der Gommis sin van Financiën (vacalure-v. d. Wall). Benoemd wordt do heer J. Splinter. 2o. Benoeming van een lid der Commis sie voor de Strafverordeningen (vaca'ure- v. d. Wall). Benoemd wordt de heer Ph. Deurner, die de benoeming aanneemt. 3o. Benoeming van 5 leden der Commis sie bedoeld in art. 2, le lid, sub 3o der verordening, houdende Reglement voor de Commission van Advies betreffende de arbeids- en dienstvoorwaarden van bet personeel in dienst van de gemeente Lei den. (Aftredend: do h.h. R. Zuidema, J. Wilbrink, P. Heemskerk, dr. B. D. Eerd- mans en H. J. Baart). De aftredende heeren worden bij accla matie herkozen. 4o. Benoeming van 5 plaatsvervangen de leden dier Commissie. (Aftredend: de h b. B. J. Huurman, J. Splinter, Th. M. W Bergers, K. Sijtsma en F Koois'ra). De aftredenden worden herkozen. 5o. Benoeming van een Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, uitsluitend belast mei het sluiten der huwelijken. Benoemd wordt de heer R. Zuidema. De heer Zuidema neemt zijn benoe ming aan. - 6o. Benoeming van een Stads-genees- heer, voor het tijdvak 1 November 1924-^ 1 November 1925. Benoemd wordt Dr. H. W. Blote. 7o. Benoeming van een Concierge aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. Benoemd wordt de heer A. Oudshoorn. De Voorzitter schorst de vergade ring tot 8.15 uur. 1 Avondvergadering. Te kwart over 8 heropent de V o or ient t o r do vergadering en geeft het woord aan den heer Knuttel. Spr. vindt de motie van den heer El- ikerbout eenigszins zonderling; men kan daarvan niet anders verwachten dan een .afwijzende houding van B. en W., aange zien bet standpunt van dezen voldoende bekend is. Spr. komt vervolgens op het onderwijs. Re resultaten van het onderwijs, en spe ciaal van het volksonderwijs, zijn niet wat ze" weizen moesten. Spr. heeft dit in alle drie de klassen van scholen nagegaan, en 'hèpft gemerkt het nadeel van de groote klassen, o.m. doordat do leerlingen te [weinig beurten bij het lezen krijgen. 1 Ook beeft Spr.. gezien het groote nadeel "van de afschaffing van het Fransch op het L. 0.; juist het leeren van een vreem de laai geeft een heler inzicht in den bouw [van de eigen taal. Van het onderwijs kan volgens Spr. dan ook niets meer af; hoe wel op liet onderwijs wel heel wat had kunnen bezuinigd worden. Spr. denkt in verband hiermee aan de pacificatie, waar door .heel wat geld vermorst wordt aan (tallooze onnoodige en overbodige schooltjes Spr. dient ten slotte een motie in, waar in gevraagd wordt een nieuwe regeling op het openhaar lager onderwijs door ophef fing van bet onderscheid in leerplan tus schen do verschillende scholen, alsmede eventueel dalfoniseering der heide hoogste iklassen. Spr. wil voorts nog een enkel woord spreken over de Schoonheidscommissie. JVan een Schoonheidscommissie kan ver wacht worden dat de ergste misstanden Jkunnen vermeden worden. Over schoon- r (beid beslaan verschillende opvattingen, ^jbefgeen Spr. met het voorbeeld van „Ami- citia" aan de Sleenstraat uitvoerig toe licht. Toch zijn er eenige eischen van boven- kundig fatsoen, waarover geen verschil van gevoelen bestaat, maar die toch bij 8 van de 10 gebouwen in de stad met voeten getreden worden. Spr. verwacht alzoo van de Schoon heidscommissie geen opbouwend, doch wel preventief werk. Aan den heer Zuidema antwoordt Spr., dat do heer Zuidema niet onjuist de S. D. A. P. heeft gekarakteriseerd als do terug val van wetenschap tot utopie. Doch '<le heer Zuidema is eenzijdig geweest, doch er is nog een ander socialisme, dat van Radek, ontwikkeld in zijn brochure ,,Het Socialisme van utopie tot daad". Men- schen zonder zonde hebben we niet noo dig voor do nieuwe maatschappij, ant woordt pr. voorts aan den heer Zuidema door den strijd zal de arbeidersklasse ge schikt worden voor haar historische taak. Mevr. v It all iev. Emden wil nog een opmerking maken aan het adres van den heer Zuidema: Spr. heeft daarin ge vonden een toon van eigengerechtigheid; in dit opzicht onderscheidt de partij van den heer Zuidema zich in ongnstigen izin van do geestverwanten van- den heer Lob man, onderscheidt men hun breedte van geest en wijsheid van hart. Stem: We krijgen hier les in anatomie Spr. zou gaarne wat meer waardeering van andersdenkenden gezien hebben bij den heer Zuidema. De heer Eerdmans zal niet ingaan de op rede van den heer Zuidema, doch wel een enkel woord spreken over de schoonheidscommissie. Deze zal volgens spr. meer een bron van ergernis worden dan dat zij mede helpt aan de verfraaiing der stad. Do heer Knuttel: Volkomen buiten de werkelijkheid. Spr. komt vervolgens tot de woning- politiek; er git volgens hem te veel arbeids loon aan het bouwen der huizen, vandaar de hooge huren. Wat belastingverlaging betreft, verheugt het spr. van do overzijde dergelijke loonen vernomen te hebben, al weet spr. niet of deze sprekers namens hun fractie gespro ken hebben. Spr. eindigt met zijn veront schuldiging aan te bieden dat hij geen voorstel aan den Raad heeft aangeboden; in dit opzicht is do Vrijheidsbond wat achterlijk en conservatief. Do heer v. d. Heuvel licht zijn voor stel tot instelling eener schoonheidscom missie nader toe. Hij is daartoe niet ge komen dan na lange aarzeling. Toen men- schen, die meer Van dcize zaken weten clan Spr., n.l. de heeren Huurman en Knuttel, opmerkingen maakten over het gebouwtje in de sectievergadering, waar ook cl© lieer Knuttel ovei1 gesproken heeft de lieer Huurman zou er zelfs geen glaasje bier willen drinken bleek spr. dat hij moest trachten', deze zaak aan het rollen' t© brengen, teneinde verbetering te krijgen in dezen toestand. Vandaar spr.'s voorstel Spr. wil nog een paar andere opmer kingen maken. De heer Sijtsma, een uiterst bezadigd man, heeft in het indienen der voorstellen niets anders gezien dan pro paganda, de heer Wifmans heeft die voor stellen betiteld als „God zegen de greep". Spr. gelooft niet dat de heer Watmans, ge zien wat hijzelf in den Raad gepraesteerd heeft, een dergelijke kwalificatie mag doen De heer Zuidema heeft aanhalingen ge daan uit „Het Volk'' en uit een brochure. De waarde van dat aanhalen is maar be trekkelijk. Wal de heer Zuidema het aan halen van brokstukken uit dagbladen en brochures invoeren, dan zullen wij ons daarop prepareeren, en dan kan het ver bazend gezellig worden, doch het peil van het debat zal er niet door stijgen. De heer Zuidema heeft willen aantoonen.dat Spr.'s partijgenooten niet regeeren volgens Gods Woord. Spr. acht dit een groot woord. De toestand in streken, waar de Anti-Rev. de overhand hebben, is toch niet zoo, dat ieder die daar komt, direct ziet:* hier wordt geregeerd naar Gods Woord. Spr. noemt in dit verband Zeeland1, waar de Anti.Rev. Partij sterk is. De heer Heemskerk heeft in de sec tie-vergadering niet veel van de begroo- ting gezegd, en zal dit ook thans niet doen, omdat hij er zich in hoofdzaak mee kan vereenigen. Spr. wil een opmerking maken over de verlaging der belastingen en speciaal op de zakel. bedrijfsbelasting.Naar spr.'s over tuiging geeft alleen de inkomstenbelasting een zuiver beeld van de inkomsten. Daar om gaat spr. er accoord mee, dat de zake lijke bedrijfsbelasting van rle haan gaat. Doch Spr. wil we] vragen: is do toestand zoo, dat we optimistisch kunnen staan te genover de opbrengst der belastingen. Spr zou het sterk betreuren indien door de af schaffing der zakelijke bedrijfsbelasting van een verlaging der inkomsten niets zou komen, aangezien de inkomstenbelasting het sterkst drukt op de lagere inkomens. Spr. bespreekt vervolgens de werkloo- zen-uitkeeringen. Men ziet in het ramen van een lager bedrag van de uitkeeringen e©n tendenz tot verlaging der uitkeeringen, doch gelukkig is dit niet geval, doch is do werkloosheid1 afnemende. Spr. hoopt evenwel dat de werklootzen de uitkeerin gen zullen krijgen, waarop ze recht heb ben, indien onverhoopt do werkloosheid weer mocht toenemen. Spr. gelooft, in te genstelling met den heer Knuttel, dat het peil der werkloosheids-ondersteuningen beter is geworden dan 'n paar jaar terug. Toen varieerden de loonen der arbeiders tusschen 30 en 40 gulden, thans varieeren verschillende arbcidsloonen tusschen 20 en 25 gulden. Het verschil tusschen de werklooze en de werkende arbeiders is dus minder groot geworden.-j_u 'n Slem: Ze hebben het beter. Spr. acht dat er altijd verschil zal moe ten zijn tusschen werkende en werklooze arbeiders. De heer Knuttel: Dat is volstrekt niet noodig. De lieer Heemskerk kan "zich in de zen niet op het standpunt van den heer Knuttel plaatsen. Spreker bespreekt vervolgens de weer toenemende duurte. Men had verwacht dat als gevolg van de daling der arbcidsloonen de prijzen zouden dalen, doch dit is niet het geval geweest de prijzen, in het bij zonder die der voedingsmiddelen, rijzen weer. Spreker zou aan B. en W. in overwe ging willen geven zich in verbinding te stel len met de organisaties der levensmiddelen- fabrikanten, teneinde bet daarheen te lei den dat in onze stad aan de prijzenstijging een einde leemt. Spreker wil voorts nog iets zeggen over het voorstel tot invoering van een gemeentelijken autobusdienst, waar spreker geen voorstander van is. Doch wel zou spreker willen dat den parti culieren autobusdiensten niet, de nek werd omgedraaid door allerlei kleingeestige be palingen en fitte.vijen van de zijde der politie. De heer Baart brengt het georgani seerd overleg ter sprake. Bij de organisa ties is een geest gekweekt, dat al wat B. en W. willen invoeren, door de organisaties moet worden aangenomen. Het,, bevreemdt spreker dab de heer Zuidema zich verklaard heeft tegen medezeggenschap van het ge- meent©personeel, omdat er. door de- stuwkracht dér moderne vakbeweging in christelijke kringen stommen opgaan voor het medezeggenschap. Ook met den heer Heemskerk is spreker het niet eens, dat de uitkeeringen: even hoog zijn als voorheen; de uitkeeringen aan uiteetrok- werkloozen zijn wel degelijk gedaald, hl. van f 13.50 en f 1.50 voor ieder kind tot resp. f 10.en f 1. Dc heer Groen eve ld gelooft wel dat in Leiden, evenals in andere plaatsen, de ophaaldiensten voor schoolgeld wel zullen ingevoerd worden, doch ziet niet in waarom daarmee moet gewacht worden. Spreker zou invoering van een aparten incassodieust bij de gemeente rrewenscht achten voor alle diensten, bijv. ook voor de lichtfabrieken. De beer Huur m a n spreekt dank uit aan B. en W. dat, zij ondanks de drukken de tijden met een sluitende begrooting zijn gekomen, alsmede dat zij afschaffing der zakelijke bedrijfsbelasting voorstellen. Spreker wenschfc een woord ie spreken naar aanleiding van de motie-Wilbrink. Die motie is niet af. want er staat niet in op welke wijze de bouwgrond, door de ge meente voor particulieren moet worden beschikbaar gesteld. Indien de gedachte van den heer Wilbrink is. dat de bouw grond voor een matigen prijs zou worden beschikbaar gesteld, dan kan spreker daar mee wel meegaan; mocht bet in de bedoe ling liggen dat de gemeente zelf zou bou wen dan is spreker daar geen voorstander van. Voor spr. zijn stem voor of tegen deze motie zal uitbrengen, zou spreker hierop antwoord wenscben. De Voorz. beantwoordt, de verschillen de sprekers. Spreker dankt voor de ge brachte hulde, hoewel niet voor he,t slui tend maken der begrooting, want zooals de heer Eerdmans bij interruptie reeds gezegd heeft: dat kan met een gemeentebegrooting altijd; doch bet succes is dat dit geschiedt is zonder belastingverliooging. Alleen de heer Knuttel had eigenlijk bezwaar tegen de begrooting en sprak van reactie. Nu is reactie een vaag begrip; de beer Knuttel heeft gesproken over de afschaffing van bet Fransch. Spreker meent dat dit voorstel indertijd is uitgegaan van de vooruitstre vende heeren, en niet van die ellendige reaetionnairen. Wat den woningbouw betreft, is de heet Dubbeldeman gekomen met de opmerking van het langzame tempo. Spreker deelt mede, dat van 30 April 1914 sedert 'n 2G25 woningen, waarbij nog komen 80 in voorbe reiding en 70' waarvoor steun is gevraagd aan den Minister, gebouwd zijn. De bevolking is sedert het uitbreken van den oorlog vooruitgegaan met 4720 men seben (ongerekend de annexatie), terwijl er sedert dien gebouwd zijn 1763 woningen en 586 in uitvoering, zijnde samen 2359. Spreker rekent voor, dat er 730 woningen meer zijn dan voor den aanwas der bevol king noodig zou zijn, dus dat de woning nood sedert bet uitbreken van den oorlog niet erger doch minder is geworden, boe- wel spr. wijst op het toenemen der vroege huwelijken, mede door den steun tijdens de mobilisatie cn de werkloozenuitkeerin- gen, die voor gehuwden hooger zijn. Do heer Knuttel wijst bij interruptie op liet kleiner worden der gezinnen door de gezinsbeperking. Wat de annuïteit betreft, gelooft de Voorz. dat daaromtrent een misverstand heerscht bij de raadsleden.' Spreker rekent voor dat een verlenging van de annuïteit van 50 op 75 jaar bij een rentestandaard van 5 pet. op een buur van f 5.per week slechts een verschil geeft van 15 of 20 cent Er is te duur gebouwd, en het is een moei lijk vraagstuk, hoe te komen tob lagere woning-huren. Dit zou eigenlijk alleen mo gelijk zijn, indien we weer den rentestand van voor den oorlog kregen. Betreffende de z.g. krotwoningen deelt spreker mede, dat hij in 10-tallen van die woningen geweest is en hij is het met, den heer Wit-mans eens, dat die toestand »n niet zoo erg zijn als wel gemeend wordt. Spreker deelt, verschillen de staaltjes mee van woningen, die hij gezien heeft en meerdere afgekeurde wo ningen zouden best gerestaureerd kunnen worden. Natuurlijk zijn er wel genoeg wo ningen die terecht onbewoonbaar zijn ver klaard, doch er is ook veel overdrijving in het spel. Spreker leest, verschillende ant woorden voor van menschsn in onbewoon baar verklaarde woningen, bijv. van een baker die naar baar zin woont en dikwijls <^e „groote lui" bij liaar op bezoek krijgt, die altijd tegen haar zeggen: „Mietje, wat woon je hier mooi!" (gelach). Tot de afschaffing der zakelijke bedrijfs belasting komende, betoogt spreker, dat dit geen belang is voor de ..kapitalisten" daar het hier gaat om de vermeerdering der welvaart door de bevordering der in dustrie, die ook aan de arbeiders ten goede komt.' Van de erfpacht verwacht spreker geen heil voor een stad als Leiden met zijn kleinbouw. Spreker gelooft voorts niet, dat na de Instelling ecner schoonheidscommis sie iet-s mooiers gebouwd zal worden, vooral niet wanneer een schoonheidscommissie wordt gekozen, waarin alle politieke par tijen moeten vertegenwoordigd zijn! In Amsterdam heeft men een schoonheidscom missie en spreker is, gezien den Dam, niet erg verrukt óver de resultaten. Het is dan een mode, af te geven op het gebouwtje van „Amicitia". Spreker vindt dit niet mooi, maar zoo leelijk als men het hier voorstelt is het ook niet. Van een schrifte lijk vragenrecht ziet spreker de voordeelen niet-, het brengt vrij groote kosten mee, het geeft een massa werk en zal 'n groote 'mis lukking worden. Spreker geeft vervolgens bét woord aan den wethouder van finan ciën. De heer Sanders, weth., zal iets op merken in aansluiting aan hetgeen hij bij de vorige algemeene beschouwingen naar voren heeft gebracht. Voortgaande belas tingverliooging heeft tot gevolg, behalve, het tegengaan van kapitaalvorming met werkloosheid en andere noodlottige gevol gen, ook het verlaten der stad der mee-rge- goeden, wat weer grooteren druk op de achtergeblevenen brengt. Daarom is belas tingverlaging noodzakelijk, alsmede af schaffing der zakelijke belasting op bet bedrijf. Spreker is niet van meening dat de zwaarste druk op de laagste inkomens ligt, .al ontkent hij,niet, dat de druk zwaar is; doch verzwaring der lasten op de hoo gere inkomens is niet in het belang der ge meente, hetgeen spreker, bij de bespreking der voorstellen-v. Eek nader zal uiteenzet ten. De uitkeering aan de werkloozeai, hier mede ter sprake gebracht, heeft niets met de begrooting te maken, doch is in overeen stemming met de voorschriften der regee ring. Voor werkverschaffing leent de ge meente Leiden zich moeilijk, hetgeen ook de heer Van Stralen weten kan. Het is de vraag of door werkverschaffing de werk loosheid duurzaam kan bestreden worden. Spreker licht, dit voorbeeld van de sigaren makers nader toe. bij wie de werkverschaf fing tot de gedachte leidt alsof ze wel weer eerst in 't si garenvak terug zullen kunnen komen, terwijl liet beter was dat ze naar een ander vak uitzagen. De heer Knuttel Waar ook een te veel aan werkkrachten is. De beer Sanders beschouwt de motie van den heer Van Stralen betreffende de uitkeering aan armlastigen als een motie van wantrouwen en liet beleid van B. enW. He_t voorstel van den heer van Eek tot ver hooging van den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud, zou tot gevolg hebben meerdere belasting der lioogere inkomens. Leiden behoort tot do gemeenten waar de hoogste belastingdruk is. alleen te Zaan dam is deze nog hooger. Spreker wijst op de gevaren hiervan: men spiegele zich aan Zaandam waar geen geld voor noodzakelij ke uitgaven' is en waardit aan het adres van den heer Van Stralen de steunrege ling uiterst stroef werkt. Van verschillende zijden is verder ter sprake gekomen de ophaaldienst. Spreker kan zich nog geen oordeel over deze zaak vellen; deze zaak is in studie en zoodra spreker hieromtrent een gevestigde overtuiging heeft, zal hij met, een voorstel bij B. en W. komen. De heer M u 1 d e r weth., heeft na- de woorden van den voorzitter niets meer over de volkshuisvesting te zeggen, on danks de vriendelijke woorden van den heer Dubbeldeman. In de twee jaren dat spreker hier weth. was is het grootste aan tal woningen gebouwd, zelfs is spreker te gen zijn zin er toe overgegaan, dat, de ge meente zelf ging bouwen. Dc beer Knuttel zou willen, dat er meer woningen gebouwd werdén dan noodig zijn... De heer Knuttel Juist. De heer Mulder: teneinde op die wijze de huren te drukken en het kapitaal te vernietigen. De heer Knuttel: Jk bén tegen kapi taalsvernietiging. De lieer Mulder staat evenwel op een ander standpunt als de heer Knuttel en is tegen kapitaalsvernietiging. De. stratenaanleg wil spreker wel onder de oogen zien. eveneens het verplaatsen der markt en de rioleering alsmede den aanleg van een haven, welke punten door den heer Wilbrink zijn ter plaatse gebracht. Aan den heer Heemskerk merkt spreker op, da-fc hij er niet op uit is, de autobussen den nek om te. draaien. Binnenkort komt er een provinciale regeling hieromtrent en spreker zou de autobussen in het leven wil len laten. Te kwart voor elf verdaagt de voorzitter de vergadering tot Dinsdagmiddag 2 uur. SPORT VOETBAL. -V R K. FEDERATIE. Montfoort I—V. E. P. I 0—6. Zondag «peelde V. E. P. een schitteren den wedstrijd, tegen de forscho Montfoor ter,s. V. E. P. wint den. toss. Montfoort trapt af. Dadelijk zien we dat V. E. P. de meerdere is. Na 15 minuten krijgt Brand- sen den bal toegespeeld, hij passeert den rechtsback en kogelt den bal in den linker hoek 10 voor V. E. P, Montfoort zet al les in touw om den gelijkmaker. 10 minu ten voor rust bezorgt Woerdensch rechts back door het forsch afhouden van een speler der tegenpartij een penalty. Wel wat zwaar gestraft. De spil van Montfoort plaatst zich achter het leder (voor den gelijkmaker) hij schiet, doch Ruys stompt den hal weg. V. E. P. zet wederom goed op Doch het blijft 10. Na de rust maakt Brandsen er nog 4 punten bij. Daarna Smulders no. 6. Mont foort werkt, zwoegt en sjouwt maar het tegenpunlje blijft uit. De scheidsrechter was een vakman. DIOC. HAARL. BOND. Jt. K. V. V.Blauw Zwart. Het tweede elftal speelde om half een voor de Jnioren-Competitio tegen Edoh IV uit Den Hna? en wisl rai rocluij. 4—0 overwinnig te behalen. De klein» mid voor wist hiervan twee doe'punfen J maken, de aanvoerder benutte een toqn, kende strafschop cn de linksbinnen wist nummer vier te maken. Het eerste elftal speelde om 2 uur tegen Edoh III en wist een 02 overwinning te behalen, na bij de rust eerst met 2—1 ach* tergestaan te hebbeD. Na de rust had Edoh niets meer in (g brengen en werd de stand op genoemde! uitslag gebracht. NEDERLANDSCHE VOFTBAFBOND Bodegraven I—L. F. C. I 0—2. Op, een zwaar bespeelbaar veld bond t F. C. I den strijd aan tegen hel eerste elk tal van Bodegraven. Het is even twee uur als scheidsrechter Otten laat tossen waarbij do gasten goed hebben geraden en Boele voor Bodegraven aftrapt. De gasten nemen het leder over, doch brengen het niet verder dan de ven' dediging.Alsdan gaan de rood-zwarten tot den. aanval over en besluit Jon gen eel dezen eersten aanval met een fraai schot, heU welk de keeper afdoende verwerkt Bode* graven blijft dan eenigen tijd aanvallend doch de keeper der gasten is goed op dreef en verwerkt verschillende schoten naar be- hooren. Bij een uitval van L. F. C. foreeev ren clegasten een, corner welke niets op* levert. 'Even daarna heeft ook Bodegraven een hoekschop te nemen wat evenmin eenig resultaat oplevert. Plotseling breken dó? geel-zwarten dan door, Blonk van Bode graven hondt den bal te lang en kan niet wegwerken, een kalm schot op doel en de keeper trapt de hal in eigen dool. Een kapi tale blunder. Wederom is Bodegraven dan eenigen tijd in den aanval, doch alle schoten scheren de lat of de bal wordt door don keeper af-? doend verwerkt. Dc- gelijkmaker schijnt in de lucht te hangen, doch het succes komt aan den anderen kant. De midvoor krijgt hij een plo4selinge doorbraak den hal in buifenspelposilïe en doelpunt onhoudbaar. Dc scheidsrechter geeft goal. Nadat Bode* graven wederom een kans voor vrij doel heeft gemist breekt de rust aan. Na de thee pakken de rood zwarten fanatiek aan, ei\ reeds sp jedig hebben zij een hoekschop te nemen. Jongeneel kopt het leder over Ook in deze periode onder-? gaat het doel der gasten den moesten druk. Bij een gevaarlijken uitval, als de keeper der gasten is uitgeloopen, denken wij te zien doelpunten, doch het leder wordt uit .den doelmoud gekopt. Even later is het L. F. C,, dat een vinnig schot lost waarbij d.e paal te hulp komt. In <5laatste minu ten komt Bodegraven op nieuw opzetten. Vermolen wordt gehaakt juist buiten het strafschopgebied, het schot scheert weder om de lat. Achtereenvolgens gaan twee vin nige schoten resp. van Boele en Sanen rakel'ngs over de lat. Met ongewijz:gden stand komt vervolgens het einde met een onverdiende neder1 aagl Beide ploegen had den één invaller. De wedstrijd werd in cle beste verstandhouding gesneefd Scheidsrechter Otten zagdn wij vroeger wel eens heter, verschillende bes'issingéü waren aanvechtbaar. KORFBAL. Seriewedstrijden Vitfesse. Nausikaa heeft bedankt voor de uilnoo- diging lot deelname aan de jaarlijkschc Sleutelweds-'rijdcn op Zondag, 7 Deccmbei te Ledden In de plaats van dit twaalftal dingt nu D. E. V. mode. De deelnemende twaalftallen, n.l. D T V, D E V Fluks en Vitesse spelen een halve competitie. Til de tweede afdeeling komen uit De Go- viers. Billhoven, H.S.V. II, H B.S,-comb.- Fluks II en Vitesse (L) II BILJARTEN Excelsior I (Lisse)—Flcra I (Noordwijk; J. Schrama 100 17 22 .5.88 P. v. d. Voor Jr. 47 16 11 2.98 Th. Duivenvoorden P. v. d. Voort Jr. C. Duivenvoorden Chr. v. d. Voort C. Duivenvoorden B. v. d. Voort P. Duivenvoorden P. H. v. d. Voort Sr. C. Duivenvoorden Jac. Koelewijn J. Schrama Chr. v. d. Voort B. Mastenbroek Chr. v." d. Voort P.Duivenvoorden J. Koelewijn 87 26 12 3.34 100 20 20 3.84 64 21 13 3.04 .00 21 23 4.76 •00 19 17 526 58 18 13 3.22 88 20 13 4 40 100 20 20 5.~ 100 14 27 7.14 51 13 22 3 92 100 12 25 8.33 46 11 10 4.18 100 15 31 6.66 90 15 26 6.-' 63 16 17 3.93 100 16 22 6.24 Tb. Duivenvoorden 29 12 7 2.41 P. H. v. d. Voort Sr. 100 13 32 7.69 J. Schrama J. Koelewijn 100 23 16 4.34 75 32 20 3.40 B. Mastenbroek 100 10 32 lO.-* B. v. d. Voort 73 9 24 8.11 De totaal-uitslag is dus, dat Flora le Noordwijk 8 en te Lisse 5 partijen won en Excelsior te Noordwijk 5 en le Lisse 1 partijen. WIELRENNEN. De Zesdaagsche te New-York. Na de sprinten van gistermorgen, was de classeering in de New-Yorkschc zes daagsche als volgt: Van KempenMac Namara 23 p (lfl WolfStokkelynck 19 p., Mac Death— Hantly 16 p., Walt-hour-—Giorgetti 12 P. Girardenga—Egg 11 p.. Kockter—Stock holm 11 p.. GoufcteteHoeran 9 p.. Brit- miDe Rui j ter 7 p., GoossensMnrce* Guysse p., GrendalCoburn 6 p.. Hut— Neffati 4 p., HopkinsBerg&mini 2 P> P»?kmans—Meddens 2 p, Gastman--* Lawrens i p., Bcnezatto—Taykw 1 P- J

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 8