goedgekeurd vleesch inhet klein wel eteeds voldoende politietoezicht ia. De Voorzitter zegt, dut de politie wel op gezette tijden komt toezien, doch er den heelen dag niet hij kan staan. Dad gaat goed in de stad, maar op het platteland moet men ,al handelen naar omstandigheden. De heer P. Warmerdam vraagt of men hij noodslachting is aangewezen. mp het noodslaehdingsgehouw te Noord- wijkerhout of dat men ook naar Lisse mag gaan De Voorzitter antwoordt dat gerust naar Lisse kan* worden gegaan. Bij don post van „Onderhoud van hui- ren en dorens" vraagt de heer van Eeuwen ofB. en W. het niet wensohelijk vinden, dat de toren eens opnieuw wordt gevit. De Voorzitter antwoordt dad deze aan gelegenheid een punt van bespreking heeft uitgemaakt in de vergadering van B. en W. B. en W. hebben het echter geladen om de kosten, die nog al bedui dend zijn en die door den gemeenteop richter worden geraamd op f 350. Im mers als de toren wordt gewit dient men Van het steigerwerk gebruik te maken om de klankborden en wijzerplaten ite ver ven en dit alleen kan men reeds op een kleine f 100 stellen. Als intusschen de Raad tegen de kosten niet opziet, zullen B. en W. zich tegen het witten van den toren niet verzette'1. De heer van Eeuwen stelt voor den hetrekkelijken post mat f300 te verhoo- gen. De Voorzitter merkt op, dat als men den toren in orde gebracht wil zien men het bedrag moet voiteeren, dat door den opzichter is geraamd en de post met i350 verhoogen. Diens overeenkomstig wordt bij accla matie besloten. Bij den post „Wegen en voetpaden'" merkt de heer Geerlings op, dat vooi etraatwerk f1500 is geraamd. Spr. vind dat verbazend boog. Ook den Voorz. komt f 1500 voor etraatwerk nog al hoog voor. 't Is jam mer dat de heer Geerlings niet met een enkel woord vóór de vergadering omf trent deze aangelegenheid heeft gespro ken, dan had spr. aan den gemeenleop- richter en nadere specificatie gevraagd. Wethouder Oostdam merkt, op dat de riolen moeten worden schoongemaakt, en het opbreken der riolen veel straat werk vereischit, waarop de heer Geer lings de opmerking maakt dat de on kosten van dit straatwerk bij den post „Onderhoud riolen" thuis hooren. De Voorzitter zal met den gemeenteop- zichter over deze aangelegenheid nader spreken, waarna d.e post wordt goedge keurd. Bij den post „Kosten van pompen en riolen bespreekt de heer van Parera de wenschelijkheid om jaarlijks een ge deelte van het riolennet te vernieuwen, te beginnen met het riool van de Steeg naar Schippersloot. De Voorzitter antwoordt, dait dit niet 'gaat men moet het riool naar Schipper- E'loot intact laten of van systeem veran deren en het geheel vernieuwen. Het is 3n elk geval noodzakelijk dat in den ko menden winter of het voorjaar het Tiool wordt opgegraven en schoon gemaakit. Omdat dit nu toch moet gebeuren hebben B. en W. zich de vraag gesteld of deze gelegenheid niet moet worden benut om een nieuwe riool in den Schipperslootweg He leggen. Dit kost echter pl.ro. f2000 meer dan schoonmaken en daarom heb ben B. en W. gemeend het te moeten na laten. Spr. geeft volkomen toe, dat theo retisch het riolennet niet geheel in orde fis. Want in verhand met de afmetingen der andere riolen heeft het riool te wei nig capaciteit. In de praotijk gelooft spr. dat het echter nog al mee zal vallen, al thans B. en W. willen den toestand eens afzien, vooralmeer zij groote kosten voor een nieuwe riool gaan maken. Bij den post „Kosten van havens en •waterwerken" maakt de heer van Eeuwen de opmerking, dat hij den uit getrokken post onvoldoende acht daar 5iet z.i. noodzakelijk is een groot ge deelte van de Schippersloot. uit te bagge- ren. Wethouder Oostdam zegt dat het de be doeling is het uitgetrokken bedrag van 1350 niet vóór in de haven, maar verder OP te laten verwerken. De heer van Eeuwe» zegt dat de ver zanding van Schipper sloot voor een goed deel het gevolg is van stoomen. Spr. zou een verbod om in Schippersloot te stoo men wel geweDschit vinden. Er kalft soms ook veel grond van de belandende perceelen af, waardoor de «loot natuurlijk ook vernield wordt. Ver ifier zou spreker wenscken, dat de ha venmeester meer toezicht hield op de na leving der bepaling der politieverorde ning die zegt, dat op een afstand van i Meter van de vaart niet mag worden ge lost. Het is spreker hekend, dat de ha venmeester dit oogluikend toelaat. Wethouder Marijnen merkt op, dat de jangelanden voor Schippersloot volgens ie politieveordening zelf verplicht zijn «org te dragen, dait door afval van hun land of verstuiving de Schippersloot niet Wordt verontreinigd De Voorzitter zegt, dat B. ^en W. na iler zullen overwegen in hoeverre een Verbod om in Schippersloot te stoomen Wenschelijk is. Wat de havenmeester be treft, het ia spreker ook wel eens voor gekomen, dat hij wat de naleving der po litieverordening betreft, zijn taak wel eens wat gemakkelijk opvat. De •Voorzitter zal echter de noodige maatre gelen treffen, dat dit niet meer voor- bomt Bij den post „onderhoud algemeene begraafplaats" merkt de heer van Eeuwen op, dat in 1923 wel een bedrag is uit getrokken, doch niets is uitgegeven, Spr. zou wenscken, dat het bedrag, dat thans op de begroeting is uitgetrokken inder daad wordt besteed. Wethouder Oostdam zegt dat in 1924 de begraafplaats is opgeknapt. Bij den post „vergoeding van kosten van bijzondere scholen" merkt de heer van Eeuwen op, dat indertijd door den burgemeester aan het bestuur der Chris telijke School is itoegezed, dat de school van gemeentewege na de overname zou worden opgeschilderd, omdat het seizoen niet toeliet dit vóór de overname te doen. Spr. zou wenschen, dat alsnog een be drag wordt uitgetrokken, om dit van ge meentewege te doen. De Voorzitter zegt, dat hij zich die toezegging -niet herinnert, doch het komt hem volstrekt niet onmogelijk voor dat zij is geschied. Spreker erkent, dat wait de sc-hoollocaliiteiten betreft, het bestuur der Christelijke Schoolvereeniging be scheiden geweest is in zijn eischen, zoo- dait de overname op de voor de gemeente- financieel weinig bezwarende wijze is kunnen geschieden. In dit licht beschouwd willen B. en W. nog wel eens nader over wegen, in hoeverre het opverven' inder daad noodzakelijk is en zullen eventueel daaromtrent in een volgende vergade ring nadere voorstellen doen. (Wordt vervolgd.) ALPHEN AAN DEN RIJN. Bijz. Vrijw. Landstorm. De uitslag van den dezer dagen gehouden plaatse lijken schietwedstrijd is thans hekend. De schutters waren verdeeld in twee klassen A en B. Tot A behooren zij die onlangs een prijs gewonnen hadden, tot B zij die nog geen prijs wonnen. Het aantal deel nemers bedroeg 77; vorige maal was dit 104. Voor dezen wedstrijd waren o.a. door de fa. Niermeyor uit Groningen 12 nik- kelèn tabaksdoozen, gevuld met prima tabak, beschikbaar gesteld. Werkelijk een mooie reclame ter navolging. De prijsuitreiking vindt plaats op a.s. Maandag 1 Dec., avonds half negen in heit. Vereenigingsgehouw. Prijswinnaars groep A: P. Snel, J. H. Vierbergen, J. v. Rijn, M. W. Hoogendijk, J. G. S. Bonte, J. B. de Graaf, W. Ver kerk, A. Kool, P de Vries, J. v. Leeuwen, S. Noorlander, K. v. d. Wild, D. Roest, A. Jongenburger, H. v d. Zwan, J. Hoo- geveen, A. v. Triest, H. D. N. Kloots. Prijswinnaars groep B: H. W. de Wit, L. de Jong, W. v. Zwieten, A. Verhagen, A. van Hoorn, G. v. d. Boom, P. Borst, W, v. Leeuwen, G. Zaal, G. v. Doldcr, N. H. v. Haarlem, J. v. d. Akker, P. A. Burger, W. Vis, G. Broer, A. Bloos, C. CaTsjens, A. Redegeld, H. G. Godthelp, H. Smit, J. J. v. d. Boom, G. Kwaker- naak, J. Wolmersteitt, W. Geerlof, P. Ver kade, C. Straver, A. E. v. v. Diggele, J. Binnendijk, A v. Bolder. Tot de vergadering op 1 Deo. worden alleen de leden der voorhereidingscom- missis inzake 5-jarig bestaan der afdee- ling, de medewerkers aan den feestavond, alsmede de prijswinnaars uitgenood!gd. HAARLEMMERMEER. Belastingverlaging. Het vermenigvul- dieingscijfer voor de heffing van de plaat selijke belasting naar het inkomen voor 192526 is vastgesteld op 1.5; vorig dienstjaar 1.75. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloembollenteelt. In de voorjaars vergadering kreeg het besituur van de Veilingvereeniging „Bloembollenteelt" van de leden opdracht te informeeren of een voorschot te verkrijgen zou zijn op af te geven accepten welke Bloembollenteelt in haar bezit heeft. Deze gelegenheid meent genoemd bestuur thans te hebben gevonden bij de Boerenleenbank waarom diet be stuur een vergadering heeft uitgeschreven op a.s. Maandag te 8.30 uur. Alle leden dienen dus. indien eenigszins mogelijk, tegenwoordig te zijn. ROELOFARENSVEEN. „Si. Benedicius". Vrijdagavond werd in de Paneraliuszaal alhier een ledenver gadering gehouden van de R. K. Tuinders- pafroonsver. „Ht. Benedictus",'afd. Roelof- arendsveen van den L. T. B. Slechts weinig leden waren aanwezig. De Voorz. opende de vergadering. Het Bestuur werd gemach tigd weer de onderhandelingen te voeren over het Collectieve Arbeiderscontract voor 1925. Verder werd de beschrijvingsbrief van de op 11 December a.s. te Haarlem te houden hondsvergadering behandeld. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren G. van der Meer Bz. en C. Huig- sloot tot plaatsvervangende afgevaardigden de heeren N. Bakker Jacz. en N. Bakker Hz. Goedgekeurd werd dat de afgev. in deze vergadering de aandacht zonden ves tigen op het feit dat zoo weinig berichten voorkomen in het hondsblad, die betrek king hebben op den tuinbouw en voor tuin ders vf- ^V.ng zijn, en verder dat op R. K. f stds-cr veilingen worden gehouden. In 1 helft der maan Januari'zal een 'nadering worden gefiouden, Vc fl-ppr, bijzonderheden zullen nader wor den lie' end gemaakt, noor den voorz. van den Kring R.'veen werd medegedeeld, dat Donderdag 4 December een Kringverg. zal plaats hebben. De Voorz. noodigde alile le den uit deze vergadering hij te wonen, daar er door den heer Wiersma uit 's-Gravenhage een lezing zal worden ge houden over „De Glasculluur", die tegen woordig van veel belang is voor de Veen- sche tuinders. Tot slot bracht de voorz. verslag uit over de nog af te wikkelen za ken van de indertijd opgerichte inkoop commissie. De afwikkeling dezer zaken was gelukkig zoo geregeld, dat nog een batig saldo van f 100.— viel te hoeken, welk bedrag aan de kas van de vereeniging tengoède komt, bracht een woord van rlank aan de heeren van genoemde com missie voor het afdoen van de loopendo zaken en voor hun werkzaam aandeel, vanaf de oprichting, in die commissie. Door den Geest. Adv. werd de gunstige gang van zaken gememoreerd. Z.Eerw. sprak zijn genoegen uit over de goede ver houdingen, die dit jaar weer hebben be staan tusschen patroon en arbeider, en dankt allen voor het bewerken van die verhouding. Z.Eerw. verzocht in de toe komst diezelfde medewerking, daarbij wij zend op datgene wat voor verbetering in aanmerking moet komen. RIJNSBURG. Bloemen. Thans is het met de Chry sant-hen zoo goed als afgeloopen. Enkele kweekers hebben nog eenige restanten dooh van gode kwaliteit is nu wel geen sprake meer. "Wat er nog is gaat graag weg en brengt nog van 23 tot 45 cent per bos op. Fransche Narcissen, Paperwhitte gaat van f 4.40 tod f 5.per 100. Ver schillende kweekers zijn aan het hollen in de kassen brengen. Nog ongeveer 14 dagen dus en we zitten in het nieuwe sei zoen van de getrokken tulpen. Nu is het een of zijn het 2 trekkers die Scarlett due aanvoeren. VOORHOUT. Legesverordening. Deze verordening heeft een groote wijziging ondergaan. Niet alleen, dat verschillende rechten verhoogd rijn, doch nieuwe heffingen hebben plaats. Nemen wij bijv. het huwelijk. Voorheen kon men op Donderdag gratis trouwen; nu is hiervoor een recht van f S55.ver schuldigd. Alleen de-s Woensdags. 11 uur vooral, wordt, het huwelijk kosteloos vol trokken. Wil men echter op Woensdag op een ander uur huwen, dan kost zulks f 6. Voor een huwelijk op Zondag wordt f 50 betaald en de overige dagen der week f 10. Voor verklaringen op buitenlandsche passen wordt fl vergoed. Dit, was vroeger vrij. Ook voor inlichtingen uit den Bur gelijken Stand moet betaald worden en wel f0.40 per inlichting. Hierop kan men zich ahonneeren en wej als volgt: men betaalt- voor 300 inlichtingen f 30. voor 3000 inlichtingen f120. voor iedere inlichting boven 3000, 3 cenri Ook is nieuw een uittreksel uit het bevol kingsregister, waarvoo^f 0.50 verschuldigd is. Ander nieuws is er. niet bijgekomen. Vervolgens zijn de volgende en voornaam ste rechten verschuldigd: een uittreksel der kiezerslijst, voor de T. K., Pr. St. en ge meenteraad. f 10, voor de eerste 2000 na men voor elke verdere 1000 namen of ge deelte daarvan f2.50; voor verklaringen van goed gedrag f 0.50bewijs van Ne derlanderschap f0.50;. Dit zijn de voor naamste rechten die geheven werden. Geen leges worden geheven voor: 1. Stukken ten behoeve van onvermo- gende-n in hun persoonlijk belang, zulks ter beoordeeling aan den burgemeester. 2. Attestatièn de vita (een attesta tie de vita is zooveel als een bewijs dat men nog in leven is) tot het ontvangen van lijfrenten pensioenen; gagementen, wachtgelden of riddersoldijen. Vervolgens voor inlichtingen aan andere overheidslichamen etc. etc. Hiermede, is in grove trekken de nieuwe legesverordening ontwikkeld. WASSENAAR. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdag 3 December а.s.. des morgens te 9.15 uur. Agenda: 1 Ingekomen stukken; 2. Ontheffng bouw- verhod; 3. Benoeming lid Commissie tot wering van schoolverzuim; 4. Benoeming .twee leden PI. Schoolcommissie; 5. Nadere vaststelling gom. rekeningen 1922 en 1923; Onderhandscho aanbesteding Centrale verwarming ,.Do Paauw"; 7. Vaststelling pensioengrondslagen; 8. Stichting Bijz. R -K. school aan de Driesprong; 9. Wijzi ging begroeting 1924; 10. Procedure hui zen grondwerken; 11. Voorstel aangaande Rek. Crt. met Bank van Nederl. gemeen ten; 12. Wijziging instructie vroedvrouw, 13. Gemeentehegrooting; 14. Bezwaren ontwerp uitbreidingsplan. GaRiesifjd© Eepichtsia Ernstige aanvaring op de Schelde. Zaterdagmorgen had op de Schelde bij Walsoorden een aanvaring plaats tus schen de zeeschepen „Canadian Pionier" en „Alexandre." De „Alexandre", een Belgisch stoom schip van 1890 ton, werd midscheeps aan gevaren en zonk. De „Canadian Pionier" is met belangrijke averij naar Antwerpen opgestoomcl. Doodelijke ongelukken, In do electrische centrale aan de Hoogte Ka-dijk te Amsterdam was men Zaterdag bezig met het. schoonmaken van een ke tel, toen van een 8 M. hocgo muur een aantal steenen naar beneden stortte. Een 40-jarig werkman werd er door op het hoofd, getroffen, met het noodlottig gevolg dat hij onmiddellijk dood was. Zaterdagmorgen spoedde de rangeerder G. Schouten, 35 jaar oudt wonende Lage Bakstraat te Dordrecht, zich aldaar toen de trein van Gorcum, die te 8.13 uur arri- veeren moest., binnenliep, van het goede renkantoor naar het perron om de afsluit- lcettingen tusschen beide perrons in te haken De man liep echter wat te gehaast en viel tegen de juist passee-rende locomo tief waardoor hij enkele meters werd mee gesleept. Toen hij op het perron zwaar gewond werd teruggeworpen, was hij reeds dood. De overledene laat een groot gezin achter. Mijnongelukken. Op de mijn Hendrik is de 23-jarige lo- comotiefmachinist W. v. d. L te Heerler- heide, zoodanig bekneld geraakt, dat hij den dood vond. In Staatsmijn Emma geraakte een 19- jarig mijnwerker met een been zoo tus schen een drijfriem en een kamrad be kneld, dat het been werd afgekneld Verbrand. Vrijdagavond had de slager K.die in de exportslagerij van v D. te Terborg bezig was met het slachten van varkens, het ongeluk in een grooten ketel kokend water te vallen, waardoor hij hevige brand wonden over zijn geheele lichaam opliep en onmiddellijk onder geneeskundige be handeling moest worden gesteld. Ergerlijke vervuiling. In de Louwermansgang te Zwolle woon de de 69-jarige Antenie Bosch, door de buren nooit anders genoemd en gekend dan Smit, in een klein kamertje, boven een pakhuisje, volgestopt met oud roest. Aan een touw liet hij 's morgens een em mertje neer met geld, de kinderen uit de buurt haalden boodschappen, en dan trok hij het emmertje weer op. Dinsdagavond j.l. hoorden de menschen, die langs de wo ning kwamen, gekreun en geroep van „dorst, dorst-, dorst." De deur zat op slot. De politie werd gewaarschuwd, die de deur openbrak. Een paar agenten wrongen zich met moeite door den nauwen door gang, tusschen het oude ijzer naar boven. Op het bovenkamertje, vlak voor het raam lag Bosch op den grond op een paar oude zakken,, met een kussen onder het hoofd, onder vodden, die een® wollen dekens wa ren geweest. In het vertrek heerschte een ontzetten de stank. Bosch weigerde beslist naar het ziekenhuis gebracht te worden. De agenten rnoesen hun kleed eren van het ongedierte laten ontsmetten.. De ver pleger, die met den brancard van het zie kenhuis kwam. zag geen kans den man zoo vervuild te vervoeren. De kleeren wer den losgeknipt en geheel naakt werd hij in een laken gewikkeld naar beneden ge bracht en vervoerd. Hij had o.a. zeven boezeroens over elkaar aan; was het eene vuil, dan trok hij e-r een ander overheen. Hij had verscheidene wonden op zijn lichaam; daar had hij lappen omheen ge naaid. Na twee dagen in het ziekenhuis te heb ben doorgebracht, is Bosch overleden. De vergeten zwerver. De agent W. Huisman, die in de zaak van den vergeten zwerver te Baam vrij gesproken is, heeft zich tot den raad ge wend met het verzoek, hem de kosten van rechtsgeleerden bijstand, ten bedrage van f 600 te vergoeden. Hij beroept er zich op, dat in het vrijsprekend vonnis o m. gezegd wordt, dat wellicht de schuld in nog sterker mate is te wijten aan een of meer anderen dan aan hem. Dezen zijn nu door den burgemeester disciplinair gestraft. Hij is echter door de schorsing en door de vervolging het zwaarst getrof fen en meent daarom aanspraak op deze vergoeding te mogen maken. Brutale straatroof te Rotterdam. Te Botterdam heeft Zaterdagavond te ongeveer negen uur een brutale straatroof plaats gevonden op den Nieuwen Binnen weg. Om dien tijd had de 18-jarige fiets- jongen Bag, in dienst van de firma H. v. d. Vijver^ handelaar in koloniale waren voor het filiaal van deze firma aan den Nieuwen Binnenweg hoek t. Mariastraat zijn fiets neergezet. In den hak van de fiets bevond zich een tas eb, waarin zich ongeveer f 4000 bevond. De jongen had slechts enkele oogenblik- ken zijn fiets onbeheerd achtergelaten, doch toen hij terugkwam bemerkte hij dat fiets en geld verdwenen waren. De politie stelde onmiddellijk een uit gebreid onderzoek naar de dader of da ders in, zonder resultaat echter. Het ge stolen bedrag bestond hoofdzakelijk uit klein bankpapier en specie. Op vrije voeten. De eigenaar van een villa te Laren, die, naar het V. D.-bureau meldde, op vermoe den van brandstichting gearresteerd werd, is, volgens hetzelfde nieuwsbureau, on middellijk weder op vrije voeten gesteld. Smokkelarij. Te Fimel onder Term un ten h door Rijkspolitie en rijksambtenaren duizoDd liter spiritus in beslag genomen. Vier smokkelaars werden gevat. Een dorado. De gemeenteraad van Bennebroek heeft besloten, dat de belasting met 25 pet ver laagd zal worden en de opoent-en op de personeele belasting van 60/75 op 30 pet. zullen" worden teruggebracht Aangezien de gemeentt nagenoeg geen schulden heeft wordt dit een ideale plaats. Buiten!. BerEchten HEVIGE STORMEN IN 00ST-EUR0PA 0p de Zwarte Zee. Verscheidene schepen verga an. In de Zwarte Zee rijn verscheidene stoomschepen en visschersvaartuigen door een zwaren storm overvallen, waardoor verschillende zijn vergaan Het Engelsche ss. „Bellerman" heeft in de nabijheid van Constantinopel schip breuk geleden, ten gevolge van den storm en is vergaan. Het lot van 14 groote stoom schepen, waaronder Duitsche, is nog on bekend). Op de Kaspische Zee. 1500 vissc hersbooten ver gli a n Naar uit Astrakan gemeld wordt, zijn minstens 48 personen omgekomen en 1500 visschersbooten verloren gegaan bij een geweldigen storm, die Vrijdag boven de Kaspische Zee heeft gewoed. Meer dan 700 visschersbooten worstelen nog op de met ijsschotsen bedekte golven. Groote sneeuwval in Roemenië. Het spoorwegvèrkoer r J s t i j gestoord. Wegens den abnoraialen sneeuwval in Roemenië moest op 14 spoorlijnen het ver keer gestaakt worden. Talrijk® personen treinen zijn onderweg in de sneeuw blij ven steken. Het mijnongeluk bij Swansea. Vijf der slachtoffers ge ree. Vijf van de elf in de Killan-mijn bij Swansea begraven arbeiders zijn gisteren na een gevangenschap van 50 uren gered. Eén arbeider werd dood boven gebracht. Er wordt koortsachtig gewerkt om ook de overigen t-e redden. De bedolven mannen hebben elkaar moed gegeven door he.t zingen van liederen. Het laatste uur van het bevrijdingswerk had men dopr den mijnwand verbinding met de slachtoffers. De geredden waren, toen ze boven kwamen, volkomen uitgeput en konden nauwelijks spreken. Een ongeluk tijdens een whistfoernooi. In Brighton is tijdens een whisttour- n/ooi in Victoria Hall de bodem van de tournooizaal ingestort. Velen der 350 aan wezigen werden gekwetst, doch gelukkig werd niemand gedood. Groote kazerne-brand te Regensburg. In een kazerne te Regdnsburg is brand uitgebroken. Er vonden verscheidene ex plosies plaats. Groote wapen- en munitie- voorraden rijn een prooi der vlammen ge worden Een ontzettende moerdstatistiek van Chicago. De onlangs ingestelde anti-misdaadcom- missie te Chicago, waar het moord vraag stuk acuut is, heeft een rapport over deze kwestie gepubliceerd. Wij ontleenen aan deze publicatie de volgende schrikaanjagende cijfers: lil de eerste 10 maanden van 1924 rijn te Chica go 294 moorden of 100 meer dan in het ge heele jaar 1920 bedreven. Gedurende -da vorige maand stelde de politie een onder zoek in naar 36 moordzaken, d.w.z. meer dan één per dag Een statistiek over de drie laatste jaren wijst uit, dat in deze stad 991 moorden zijn gepleegd, in verband waarmee "slechts 485 personen zijn aangeklaagd, 480 voor de rechtbank kwamen en 250 werden veroor deeld. De commissie beveelt aan, dat in liet vervolg terdege notitie zal genomen wor den van de getuigen^ rechtsgeleerden en anderen, die ten g unste van de moorde naars verschijnen, opdat do georganiseer de coöperatie ter bescherming van misda digers kan aangetoond worden. Tenslotte -adviseert de commissie om do moordenaars voortaan op te hangen. Mo menteel wachten nog 84 personen in voor arrest- de behandeling van de wegens moord tegen hen inge ie:v Ir- aanklacht af. Een frissere beweging. In een cabaret te Weenen is het Donder dagmorgen tot ernstige ongeregeldheden gekomen. Op een gegeven oogenbhk 1 het was drie uur kwam een der gasten op de idee een champagneglas onder de cabaretiers te werpen. Het glas trof een) dansenden bokser met heb gevolg, dat do glaswerper binnen zooveel tellen onder een! tafel knóck-out geslagen lag. Daarop ont stond een meer geregelde kamp, welke twee uur duurde, waarna heb eindelijk aan een honderdtal politie-agenten gelukte do zaal te doen ontruimen. Lampen, glazen, tafels, stoelen lagen in scherven en stuk ken verspreid. Een aantal vechters ügH in hot ziekenhuis Een gedeelte dei' gas ten was van de schrik zonder betaling de* conaumpt» weggeioopen SPORT voetbal. E K. F EP ERA TIE- De uHslagen. Eerste Klasse. Knul '.a-.'Rapid PalemigÖittard Overgang A. Keizer KareiMulo 8. O. G.-R. K. T. V V Constantia—-Noviomagum Overgang B. O. S. S.—'s-Bosch Overgang C, P. H.—Volharding Overgang D E. M. M.Vooruit Overgang E. Graaf Willem II—De Meer Wilhelmus—R. K. A. V. Tweede Ktasae H. LeidenGraaf Willem II 8 VOETB Al- Leiden I—Graa' WlUmn II 2: 6 i Op afdoend® wij» l' o -fit O -li 1-11 4-1 l-Ü \4 idsctj

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 6