Elsctr. Spiegel- en Liistenlahriek AANDACHT Tdasnfiu'i WeertwrieM Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 1 Dec. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometer8t.: 766.5 Janmayen. Laagste Barometerst.740.8 Yalentia. Verwachting tot den avond van 2 Dec.: Meest matige Zuid-Oostelijke tot Zuid- Westelijken wind, zwaar bewolkt of be trokken, waarschijnlijk eenige regen, iets zachter. Barometerstand. 'iid van hedenmiddag 3 uur is aaa- pp<xpvpn door den grnoten wijzer. Het dun ne lijntje beduidt den stand van gister" middag 3 uur. LUCHTTEMPERATUUR. 8 5 gr. G '"'""F LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnam. 4.19 tot Dinsdag 7.12 voormiddag. De Meid, door Herman Heyer- rnans. Theater Odeon. Het is wel 'een dien-(tragische gedachte, te denken hoe ditzelfde stuk, door het Odeon-gezelschap thans opgevoerd ter nagedachtenis van Heyermans, vóór nauwelijks 10 dagen nog werd gespeeld ter eere van het a.s. jubileum van dezen au<teur. Men had hem deze week willen eeren en zijn kommervolle dagen willen verlichten Het heeft niet zoo mogen zijn. Heyermans was de laatste jaren niet gelukkig met zijn stukken. Hij genoot dezelfde waardeer'ng n;et meer van het Schouwburgpubliek, welke hij indertijd ondervond met zijn ,.0p hoop van, Zegen", met zijn door ons minder geapprecieerde „Allerzielen", met ..Schakels", ..De wijze kater" en andere. Heyermans kon zeer realistisch de wantoestanden van onze huidige samenleving schetsen, vaak was hij daarbij zeer oppervlakkig, maar gees tig en vol rake zetten was hij altijd. Heyermans heeft de val van sommige zijner toonoelstukken geweten aan het slechte spel hij de uitvoeringen. Slecht spel kan een goed stuk nekken zooals goed spel een middelmatig stuk tot een succes kan maken. En spelers als een Jan Musch (de Wijze Kaler"), mevr. de Boer (Kniertje), Louis de Vries (Pan- cras Duif) heeft Heyermans niet altijd gevonden „De Meid" vond gisteravond bij het Odeon-gezelschap wèl een 'goede vertol king. Mevr. de' Boer-v. Rijk, als de oude meid, die een onduldbare tyrannie uit oefent over mevrouw, omdat zij een be treurenswaardige zwakheid van mevrouw te weten is gekomen, welke wetenschap zij op alle mogelijke manieren uitbuit ten eigen voordeele. Mevr. de Boer heeft in verscheidene stukken van Heyermans buitengewoon dankbare rollen gevonden en ook deze rol is voor baar geknipt. Mevr. de Boer bad gisteravond bij het vrij talrijk opgekomen publiek veel suc ces. Ook de rol van bet vrouwtje, werd heel goed gespeeld door Jo de Boer-v. Wal raven. Flor la Roche was haar man, de ingenieur. Aan dit spel van Heyermans ging voor af de één-acter „High Life" een wel aardig stukje, dat niet veel om 't lijf heeft. In 'de pauze tusschen de beide stuk ken kwam de heer Veltman voor 't voet licht. lid van den Leidscbe Bestuurders- bond, om namens de S. D. A. P. en de Leidsche Bestuurdersbond een ..kort woordje" te zeggen over partijgenoot Heyermans. Ofschoon de spr. beloofd bad niet over de politiek te zullen spreken, kon hij evenals meneer Dick uit ..David Copper- field" het hoofd van koning Karei I niet uit de memorie kan houden de a.s. verkiezingen en de „halve" sociale wetge ving er niet buiten houden. Over Heyer mans zelf zei hij al bijzonder weinig. Ten slotte wekte bij allen op mee te doen aan de geldinzameling om de nagelaten be trekkingen van Heyermans uit hun kom mervolle omstandigheden te redden. Op verzoek van den spreker stond het pu bliek op en herdacht gedurende enkele oogenblikken in stilte den afgestorven schrijver. Het Bestuur van den Leidschen Schouw burg deelt ons mede. dat de directie, van het Odeon-Theater had toegestaan, dat een bestuurslid van den Leidschen Bestuurders- bond voor de opvoering van ,,De Meid" van H. Heijcrmans een kort woord ter herde.n- 'king van den ontslapen auteur zeide. Het Schouwburgbestuur beeft zich da-arte; niet verzet, maar beeft dé uitdrukkelijke voorwaarde gesteld, dat iedere politieke propaganda aan bet gesprokene vreemd zou zijn. Aangezien de spreker zich tegen Zijn toezegging niet aan deze voorwaarde gehouden heeft, heeft het Bestuur van den Schouwburg aan den Leidschen Bestuur dersbond medegedeeld, dat liet in het ver volg bij berdenldngsuitvoeringen onder geen omstandigheden een vertegenwoordi ger van dezen Bond meer bet woord zal geven. - 'msmaa® De groootste keuze Spiegels, Schilderijen, Etsen, Portretlijsten, enz. vindl U 1055b Nieuwe Rijn 51. L. QUESTROO, Tetef. 1414. Tevens het adres voor smaakvolle ENCADREMENTEN GEMEENTERAAD. Vergadering van hedenmiddag onder leiding van den burgemeester. Jbr. Mr. Dr. N. C. de Gijselaar. Afwezig de heeren Splinter en van Eek, wegens ongesteldheid. Bij de opening zijn 17 leden aanwezig. Do Voorz. opent de vergadering. De Voorz. doet mededeeling van zijn voornemen om de henoeaningen, vervat in do agendapunten 1—-7, eerst later te be handelen. Aldus wordt besloten. Mededeeling wordt gedaan van een aan tal ingekomen stukken (reeds voor het meerendeel door ons vermeld). Enkele ingekomen stukken, die betrek king hebben op begrootingsposten zullen bij de desbetreffende punten worden be handeld. In behandeling komt punt 8o. Voorstel tot overplaatsing: a. naar de Meisjesschool voor U. L. 0. aan de Breestraat: Mej. M. H. B. Teeu- wen, thans onderwijzeres aan de school Paul Krugerstraat A; b. naar de school Paul Krugerstraat A: Mej, J. J. Ragut, thans onderwijzeres aan de school Schuttersveld B; c. naar de school Schuttersveld B: den heer W. F. de Bree, thans onderwijzer aan de school Duivenbodestraat A. Aangenomen. 9o. Voorstel tot verhuring van verschil lende perceelen wei- en teelland. In antwoord op den heer v.. d. Heuvel deelt weth. Mulder mede, dat de ge meente het steeds in haar hand heeft, het terrein een andere bestemming te geven en de huur op te zeggen. lüo. Voorstel tot verhuring van eenige perceelen grond en water langs den Haar- lemmertrekweg en het Poelmeer onder Oegstgeest, aan J. G. Spaargaren. Aangenomen. llo. Voorstel om B. en W. te machtigen de verschillende lokalen der Stadsgehoor zaal tegen verminderd tarief af te staan aan de Leidsche Pluimvee-Vereeniging ten behoeve van hare in Februari a.s. te hou den tentoonstelling. Aangenomen. 12o. Voorstel om de perceelen gemeente Leiden, Sectie P nos. 850 t/m. 859 en 813, te ontslaan uit het hypothecair verband, gelegd tot zekerheid van de betaling van de kosten van slTaataanleg op een terrein tusschen den Rijnsburgerweg en den War- monderweg door de N.V. „Leidsche Ex ploitatie Maatschappij voor Onroerende goederen". Aangenomen. 13o. Verordening, tot wijziging van de verordening van 2 Augustus 1920 (Gem. blad No. 35), betreffend© het verkenen van een bijslag op de pensioenen aan Ge meente-ambtenaren en hunne weduwen en weezen, toegekend krachtens de verorde ning, regelende het verleenen van pen sioen en wachtgeld aan gemeente-ambte naren en de verordening, regelende het verleenen van pensioen aan weduwen en kinderen van Gemeente-ambtenaren, zoo als deze luiden na de wijziging van 26 Maart 1914. Aangenomen. ï4o. Verordening, tot wijziging van cle verordening van 19 Juni 1919 (Gem.blad No. 19), regelende de uren, waarop het bureau van den Burgerlijken Stand te Leiden voor het publiek i*s geopend. 15o. Voorstel inzake het verleenen van een vergoeding voor liet jaar 1923, krach tens art. 100 der Lager Onderwijswet 1920, aan de besturen van verschillende bijzondere scholen voor lager onderwijs alhier. Aangenomen. 16o. Voorstel in zake de vaststelling en de uitkeering van het voorschot op de vergoeding voor 1923, bedoeld bij art. 101, 9e lid, der Lager Onderwijswet 1920, aan de besturen van verschillende bijzondere scholen voor lager onderwijs alhier. Aangenomen. 17o. Voorstel in zake het sluiten van kasgeldleeningen, gedurende het Ie kwar taal 1925. Aangenomen. 18o. Voorstel tot het aangaan van eene geldleening, groot f 600.000 bij de Leidsche Spaarbank. Aangenomen. 19o. Prae-advies op bet voorstel van den heer Sijtsma en mevr. van Itallie Van Embden, in zake het overwegen van de mogelijkheid van het aanbrengen van zoodanige vereenvoudigingen in den Ge meentelijken Reinigings- en Ontsmettings- dienst, dat de kosten van dezen dienst niet onbelangrijk zullen verminderen Aangenomen. 20o. Begroo ting van inkomsten en uit gaven der gemeente voor den dienst 1925 De algemeene beschouwingen worden geopend De heer S y t s m a doet voor de 23ste maal mee aan de bespreking van de be grooting. Spr. memoreert, hoe vroeger de geheele begrooting in één middag werd afgehandeld. Men kan daar met weemoed aan denken, zegt Spr., nu men het vooruit zicht beeft, hier 4 middagen te moeten zitten. Spr. memoreert dan do opkomst van zijn partij ter plaatse, waaraan ook de hulp van den heer Witmans niet vreemd is geweest. Spr. merkt op dal er niet in alle opzichten reden meer is om de gemeente Leiden als achterlijk te bestem pelen, gezien het vele goede, dat op sociaal gebied is tot stand gekomen. Veel daar van is tot stand gebracht, zonder de hulp van de meer radicale elementen, zoo als de S. D. A. P. en de Communist. Wat de ingediende voorstellen voor deze be grooting betreft, heeft Spr. de overtuiging dat er heel wat bij zijn die niet overwo gen zijn, waarom Spr. ze niet in bet be lang der gemeente aebt. Spr. zal dan ook tegen dergelijke voorstellen stemmen, waar bij het gemeentebelang stelt boven pro paganda voor zijn partij. Ook moet ernst worden gemaakt met de belastingverla ging. al wil Spr. hierbij een uitzondering maken voor do zakelijke bedrijfsbelas ting. De beer Witmans gaat ook terug naar den tijd, toen hij in den raad kwam en er voor meer democratische denkbeel den nog weinig werd gevoeld. Spr. verkiest dan ook den tegenwoorda- gen toestand boven die van vroeger. Spr. pleit voor medezeggenschap, die zeker te een af anderen tijd haar intrede zal doen. Spr. heeft er eenigen tijd geleden tegen gestemd omdat hij de menschen niet voldoende ontwikkeld achtte De heer O o st d a m: dan 'is je ontwikke ling gauw voltooid! De heer Wi 1 mer: ja, in 14 dagen. De heer Heemskerk: je moet niet terug kijken. De heer Witmans protesteert tegen de interrupties. Spr. bespreekt den wo ningbouw, die hij nog niet voltooid acht. Spr. betreurt dat zoovele woningen zijn afgekeurd. Men is daarbij veel te ruw te werk gegaan. Als secr. van de huurcom- missie heeft Spr. veel woningen gezien die werkelijk neg wel meekonden. We zijn op den goeden weg, en Spr. acht het mogelijk dat in 1926 de woningnood ten einde is. Tot de zakelijke bedrijfsbelasting ko mende noemt Spr. die niet rechtvaardig, evengoed als het onrechtvaardig is dat de patroons die belasting kunnen verhalen op de werklieden. Spr. moet nu een bekentenis doen Verscheidene stemmen: Ah!, nu komt het, 't geweten gaat spreken. Het gaat over de gemeentelijke brand- assurantie die Spr. vroeger heeft voorge staan. Spr. acht die niet moge lijk. Ook de heer Sytsma die hem hierin vroeger steunde, heeft in dien tusschent'jd ook niet op de stichting ervan aangedron gen. Oe heer Sytsma: Nu had ik het zeker moeten doen. (Gelach). De heer Witmans pleit voor oen bil lijker verdeeling van de opcenten, wat hij wel mogelijk acht. (De Voorz. ontkent). Spr. begrijpt niet waarom de S. D. A. P. zoo'n heele reeks voorstellen tegelijk in- d'ent. Spr. garandeert dan ook niet, hoe zeer hij met de denkbeelden dpr S. D. A. P. sympathiseert, dat hij ze zal steunen. De lieer v. Stralen, die de plaats van den heer v. Eek inneemt, kondigt aan dat de beschouwing van zijn fractie ditmaal niet'zoo lang zal zijn. Spr. zegt dat B. en W. niet den indruk geven van ernstig de werkloosheid te wil len bestrijden, al is het waar dat deze verminderd is. Die vermindering schrijft Spr. meer toe aan economische factoren dan aan de overheidshulp. Spr. dringt dan ook aan op uitbreiding van de laatste. Het laatste jaar zijn belangrijke verslechterin gen ingevoerd, onder drang weliswaaT van het Rijk, maar het maakt verschil, hoe het gemeentebestuur daartegenover staat. Zoo gauw hier een bevelschrift uit den Haag kwam pasten B. en W. zich aan, m betuigden zij tegenover den raad hun on macht om verslechteringen t£ keeren. Spr. oefent verder critiek op de houding van het Burgerlijk Armbestuur in den laatst en tijd. Betreffende de ingediende motie-van Eek, om den aftrek voor noodzakelijk le vensonderhoud te verhoogen uit Spr. zijn verwondering over de slapheid van den raad die het maar goedvindt dat hier de heffing begint bij veel te lage inkomens. Zelfs de Democratische partij heeft hierop geen acht geslagen De heer W itma n s: Ik steun het toch? De heer v. Stralen: Daarstraks noem de u onze voorstellen fabriekswerk. Onver- wijde afschaffing van de zakelijke be drijfsbelasting acht Spr. niet noodig. De gemeente kan de f 75.000 die deze belas ting opbrengt, veel te goed gebruiken. Spr. meent dat de gemeente nog een be langrijke taak heeft inzake de levensmid delenvoorziening, gezien de merkbare prijsstijging. Andere gemeenten cellijnen daarvan beter overtuigd dan de gemeente Leiden. In dit verband hekelt Spr. ook de voorgenomen opheffing van het Vischbu- reau, dat Spr. een „nuttig werkend" insti tuut noemt. Spr. wijst er den heer Witmans op dat deze door de voorstellen van de S. D. A. P. inzake de invoering van de medezeggen schap, een mooie gelegenheid krijgt om te dezen zijn goeden wil te toonen. Hoewel Spr. ontkent dat het zijn fractie te doen is om propaganda, onderstelt Spr. de mogelijkheid dat haar optreden naar buiten den indruk maakt, dat zij de eenige is, die waarlijk voor de belangen van de minder goed gesitueerden opkomt. Spr. stemt in met de opmerking van den heer Witmans, dat de woningnood nog lang niet ten einde is. Spr. waarschuwt bij voorbaat tegen opheffing van do huur. commissie, wat ook voor hen die nu voor opheffing pleiten wel een nadeel zou kun nen blijken te zijn. De huiseigenaren zou den onmiddellijk de huren gaan verhoo gen, gezien de hooge huren die voor nieu we woningen moeten worden betaald. Spr. dringt aan op de stichting van een woningbeurs. In elk geval meent Spr. dat B. en W. royaler moeten zijn met bet ver strekken van gegevenis ten aanzien van de woningvoorzienyig. Verder voerden nog het woord de bee/ ren Eiker bout, D u b b e 1 d e m a n V e r w e ij, Zuidcma. Wilbrink, cn W i 1 m e r. (Wordt vervolgd.) Bestellingen welke tot en met a.s. Donderdag worden aangenomen, komen Vrijdag te 4 uur prompt gereed Mededeeling van het FOTO-ATELIER Fa. M. BONGENAAR 1=1 P. SLEGTENHORST 1=1 NIEUWE RIJN 46. De Leidscbe Zwemclub heeft aan den heer B. Kennedie te Wassenaar, toe gekend de medaille voor verdienstelijke reddingen. Het betrof de redding van een kind uit de'Oude Rijn op 5 Juli j.l. Wederom is door deze redding aange toond, hoe nuttig en noodzakelijk bet is, dat ieder de zwemkunst machtig is. Zon der dat had de redder zijn moedige daad niet kunnen volbrengen. Dat dit een aansporing zij voor de nog te vele niet-zwemmers of -zwemsters, zich deze kunde eigen maken. Naar wij vernemen, blijft de toestand van 't gemeenteraadslid, den heer Splinter, zij liet ook langzaam, vooruitgaande. Eeni ge dagen geleden heeft hij voor het eerst het bed mogen verlaten. Voorloopig zal hij echter de raadsvergaderingen nog niet kunnen bijwonen. Aan den heer G. J. Groenouwe, in bet bijzonder belast met de controle voor de belasting op tooneelvertooningen en ande re vermakelijkheden. is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als ambtenaar der gemeentebelastingen. Geslaagd voor het diploma Boekhouden van de Vereeniging van Leeraren de heeren J. Keij te Leiden en J. P. C. Schrnma te Warmond, leerlingen van den heer J. A. W, van Kluijve. Bij een twist tusschen zekeren K v. d. K. en zijn zoon F. om een familiekwestie is den vader een zoodanige klap toege bracht, dat de E. H. D. den man naar het Acacl. Ziekenhuis moest overbrengen. Er zijn nog een drietal rijwielen in be slag genomen, welke niet van eenrij- w iel belastingplaatje waren voorzien. Het is toch wel tijd, dat men er van voorzien moet zijn. Gehouden verkooping in het Notarishuis alhier op Vrijdag, ten overstaan van Mr. H. M. A. Coebergh, notaris alhier: De bouwmanswoning c. a. aan den Ruig- sloot in den Hellegatspolder, met div. per ceelen Weiland onder Sassenheim. Koop som J. H. Remmerswaal. voor f49700. De perc. Weiland onder Sassenheim en Lisse, J. Clemens voor f 13980. De perceelen onder Warmond zijn niet gegund. UIT DE OIKGEVING KATWIJK AAN ZEE. Verdronken. De 38-jarige Nic. v. de Plas, ongehuwd, is op de visscherij met een zware stortzee overboord geslagen en verdronken. De overledene was de zoon eener weduwe. Ook aan de logger waarop bet ongeval plaats had is. groote schade toegebracht. De geheele vleet werd wegge slagen. Niets kwam hiervan meer terecht. Het loggerschip behoorde aan de reederij Joh. Parlevliet Lz. De visscherij was bijna afgeloopen. KATWIJK AAN DEN RIJN Overreden. Langs den weg van Kat wijk naar Nordwijk in de ,.Kvom" zijn een tweetal noodwoningen gebouwd. In een dier woningen is woonachtig het gezin Achterberg. Zaterdagavond zouden twee kinderen, een jongetje van elf en een van 7 jaar bood schappen halen in het dorp en namen voor verzet hun hoepel mee. Bij „De Driesprong", waar de tram den weg oversteekt kwam de hoepel op de rails juist toen twee trams naderden. Het elfjarig zoontje zou de hoepel grijpen, doch werd tegelijk door een der trams overre den. Het hoofd en een der armen werden van het lichaam gescheiden. Men kan zich de toestand der ouders voorstellen, toen zij even later dit bericht vernamen. OEGSTGEEST. IJsclub. Hedenavond te lialfacht zal in bet café „Het Wapen van Oegstgeest" van den heer Averdieck een algemeene ver gadering worden gehouden van de IJsclub „Oegstgeest". Een belangrijke agenda o.m. verkiezing 3 bestuursleden, zal worden be handeld. Ook de traditioneele verloting maaktr^wederom een agendapunt uit. De vergaderingen der IJsclub kenmerken zich vooral door liun gemoedelijkheid, en worden steeds door vele leden bijgewoond, zoodat een aanmoediging tot bezoek over bodig mag genoemd worden. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Tn de gehouden gemeenteraadsvergade ring, is subsidie toegestaan aan de Bur gerwacht (f150), Vrijw. Landstorm (f 50), Groene Kruis (f200). Toegestaan werd het sluiten van twee geldleeningcn: ééne van f50.000, a pari, tegen 6 bij Pen sioenfondsen voor do Koloniale Lands dienaren en Locale Ambtenaren; en eene van f 122.165, koers 98 rente 6 door bemiddeling van den beer Verbist te Den Haag. Deze leeningen dienen om tijdelijke kasgeldleeningen om te zetten in een vast© leening. Uitgebreid verslag volgt. TELEGRAMMEN (VAN ONZEN DRAAPLOOZEN DIENST). Het Britsch-Egyptische conflict De besprekingen bevredigend geëindigd LONDEN, 1 December (V. D.) De Egyptische regeering beeft thans de Britsclic eischen inzake de protectie van buitenlandsche onderdanen en hun bi len gen in Egypte aanvaard en de besprekin gen, die over dit onderwerp te Caïro tus schen de Britsche vertegenwoordigers en bet Egyptische kabinet werden gevoerd, zijn dus bevredigend geëindigd. Primo de Rivera BERLIJN, 1 December (V. D.) Vol gens de Londensche „Observer" is Primo de Rivera voornemens het presidentschap van het Directoire neer te leggen. Hij zal slechts de opperste leiding in Marokko be houden. Als zijn opvolger noemt bet blad admiraal Weer een greote brand te New Jersey NEW YORK, 1 December (V. D.) Een 3e groote brand in 3 weken heeft gisteren New Jersey geteisterd. De vlammen sloe gen zoo gevaarlijk omhoog, dat de brand weer ontplofbare stoffen moesten gebrui ken om het vuur tegen te gaan. Een redding op zee HALIFAX 30 November (V.D.) Hon derd achttien dagen na het vertrek uit Bermuda is de kleine schoener „Almoga- cal" Maandag j.l. door bet stoomschip „Homestead" hulpeloos op zee aangetrof fen. Do schoener is hier binnengesleept. De keizer van China LONDEN, 1 December (V. D.) De „Times" meldt uit Peking: De Manlsjoe- keizer verbet gisteren het huis van zijn vader, prins Chung, met 2 pol itie-a genten op de treeplank van zijn auio en na in de stad gewinkeld Ie hebben, stapte hij bij het Japansch legatie-gebouw af. Hoe wel de toesland zeer rustig is, was er eenige ongemsM""4 de houding van de sn'dafen o o .m--gene raal Fen"- AL3f«n ar afT «aar "arüs PARIJS, l |j.; - Yrti- dag zal de Britsche minister van buiten landsche zaken, Auslen Chamberlain, op zijn doorreis naar Rome besprekingen voeren met den Franschen premier. Van bevoegde zijde wordt vernomen, dal beide ministers besprekingen zullen voeren over de toekomstige politiek van Frankriik en Engeland inzako het naburige Oo-ien, Spaansch Marokko en wellicht ook om trent de houding tegenover do Sovjel-re- geering te Moskou. Verder zullen nog be sproken worden het protocol van Geneve en de kwesf'o der ontruiming van Keu'en. EIARKTBERIC&TEN Af'STERDAM, "7 Dcc. Veemarkt. 433 Vette Koeien Ie kwal. f 1.201.30. 2e kwal. f 1.04—1.20. 3e kwal. f 0.84—1.04 per Kg.; 75 Melk- en Kalfkoeien f 350550 per stuk; 39 Vette Kalveren le kwal. f 1,041,10, 2© lcwal; f 0.961.0-1 per Kg.; 44 Nuchter© Kol veren f 1524 per stuk; 79 Schapen f 45 54 per stuk; 557 Vette Varkens Holl. Ie kwal. f 0.96—0.98. 2e kwal. f 0.94—0.96; Overz. cn Geld. Ie kwal. 96—93 cenl. 2d0, lcwal. f 0.940.96 per Kg; 24 Paarden f 150 300 per stuk. ROTTERDAM, 1 Dec. Veemarkt. Aan gevoerd: 346 Runderen, 188 Vette Kalveren 1499 Schapen en Lammeren. 1354 Varkens. Prijzen per half Kg.: Koeien 405052'A 571-260 cent; Ossen 50—5458 cent; Vette Koeien 7077148090—95 cent; Schapen 3542 cent; Lammeren f 3042 per stuk; Varkens 38—40—42 cent. Koeien en Ossen: aanvoer gewoon, han del tamelijk, prijzen onveranderd, een enkel puikbest dier 2'A cent boven noteering. Vette Kalveren: aanvoer redelijk, handel tamelijk vlug. prijzen onveranderd; een enkel puikbest kalf 214 een! boven notec- ring. Schapen en Lammeren: aanvoer matig, handel traag, prijzen niet booger. een enkel lam f 1.boven noteering. Varkens: aanvoer flink, handel redelijk, prijzen iets booger. Voot heb buitenland werd weinig gekocht. "Wisselnoleeringen (Amsterdam). Berlijn 0.59 Londen 11.48i/8 New-York 2.473 Parijs ,rV Brussel - 32.20 Zurich.. 47.871/j Rome - 10.77Va Christiania f 36.70 Kopenhagen43.40 Stockholm 66.70 Weenen 0.0035 Praag .7.45 Madrid 38.92Va BEURSOVERZICHT. De beurs had beden een kalm cn prijs houdend verloop. Ook beden stonden d© verschillende waarden der Ned. Handel Mij. in het middelpunt der belangstelling, doch daar deze in herstel waren. oef<yido dit een gunstigen invloed op de overige afd. uit. De affaire bleef echter beperkt. Do hoogcre koersen, van Suikers in New-York deden de suikerwaarden iets aantrekken. Olie iets booger met weinig omzetten. Scbeepv. onveranderd. Tabakken prijshou dend met weinig affaire. Dc Amerikaansch© afdeeling in navolging van Wallstrect nog steeds vast. Rubbers prijshoudend. Prolongatie 4 pet. Ml Advertentiën. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon 105(ib VA". HENK JOS. BIK ALIDA BIK—Rijkenberg Leiden, 30 Nov. 1024 Huize „Monica" Brees(„a, i Galgewater o.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3