IRVING S GIST-TAMINE TABLETTEN bij geeft toe, dat de zaak niet au serieux behandeld is. Do Voorz. zegt dat het hem er geens zins om te doen is den burgemeester on aangenaam te zijn, doch hij blijft er bij, dat door den burgemeester' nieit correct -gehandeld is en de Hanze is genegeerd, men moet verder kijken; er zijn nog men- echen, die nu eenmaal zaken niet van per sonen kunnen onderscheiden. Do heer Willemse houdt alsdan een lange bespreking, hij vindt de houding van den burgemeester afkeuringswaardig en hij stelt voor een schrijven te richten aan den burgemeester, dat do vergadering zijn daad ten zeerste afkeurt. De Voorz. is hier echter tegen, hij wil geen gevoelens opwekken; do pers is hier •toch aanwezig en zal deze zaak voldoende naar buiten brengen. Nog eenige andere heeren voeren het woord, de lieer v. Wijk, raadslid van Stompwijk, vindt het ook onnoodig den burgemeester te schrijven, daar door hem dn den Raad van Stompwijk hierover voldoende is gezegd en de burgemeester op zijn handelwijze zeer terecht gé- wezen is. De Voorz. is ook van deze meening; zeer duidelijk is thans naar voren ge bracht, dat de zaak door den burgemees ter zeer oncorrect is behandeld, zoowel in den Raad van Veur als van Stompwijk; het advies dei- Hanze, ofschoon eerst ge vraagd, is geheel weggedoezeld en er is enkel gehandeld naar hei tegenadres en do vele handteekeningen, welke meest verkregen zijn door pressie. Hij wil ech ter de besprekingen sluiten en verder do zaak laten rusten; hij heeft thans de over tuiging, dat door de Hanze zeer correct is gehandeld, hetgeen allen nogmaals ten volle beamen. Do heer Willemse blijft echter bij zijn meening, hij wil absoluut en zeer terecht den burgemeester schrijven, dat de ver gadering van hedenavond ten zeerste zijn houding afkeurt; dit zal ons een volgen de keer vrijwaren; de burgemeester weet dan. wat de meening der vergadering is; hij zou later kunnen zeggen, dat hij het verslag dezer vergadering niet gelezen had en nu weet hij de juisite meening. Do Voorz. vraagt, of do heeren met het voorstel-Willemse accoord gaan; met op 1 na algemeene stemmen wordt dit voor stel aangenomen, zoodat dus den burge meester een schrijven zal gezonden wor den, dat zijn houding ten zeerste wordt afgekeurd. Do Voorz. dankt daarop de aanwezigen voor hun besprekingen en hun opkomst, in het bijzonder de heeren weth. en raadsleden, hijhoopit, dat, wanneer de Hanze eens iets mocht noodig hebben, waarbij bun medewerking noodig was, hij dan ook op hunne medewerking zal kunnen rekenen; hij spreekt do hoop uit, dat, al mocht de Hanze nog 100 jaar be staan; nooit een dergelijke zaak zal mogen voorvallen. door den ZoerEerw. heer pastoor ge schonken vaandel in bezit te nemen. Zijn- Eerw. zelve tegenwoordig, sprak vooraf een hartelijk woordje tot directeur en leden, waarin hij vooral hun ijver en liefde prees voor het Fanfarecorps, waar mede zij een zoo nuttig werk leverden voor het parochiale leven, waarna hij het vaandel inwijdde en met klem de leden er op wees, dat dit hun symbool was, om eendrachtig saam to werken tot heil hun ner vereeniging. Hierna volgde nog een tweetal muzieknummers: „Fantasie sur L'Opera Tancréde" van G. Rossini en ,.Le Trouvére" van Kessels. Ter afwisseling komt nu de bekende Tooneelclub „Utile Dulci" op de planken met het blijspel in drie bedrijven „Jonas de Recruuil"- of „Grooto stelen en kleine stelen", een stukje vol koddigheid, waarin vooral Jonas eenig onverbeterlijk© tooneeltjes to z:,en gaf en allen deed schateren van 't lachen. Den regisseur, den heer C. v. Zeist, komt een woord van lof toe. De tusschenpauzen werden met zeer goede muziek aangevuld door den heer Corel aan de vleugel en den heer Thomas op de viool. Na een korte pauze maakten wij kennis een minder be- kendo onderafd. der gezellen: de Zang- vereeniging ,Lauda Sion", welke ten itoo- neele bracht „De landelijke concertproef' (zang), hetwelk en door muziek en door goede uitvoering van dit komische stukje een dankbaar applaus mocht inoogsten. Iets moeiten we in deze onderafd. nog be jammeren, n.l. Jiet kleine getal leden, dat zij telt. Alsnu liet Excelsior zijn blijde tonen weder door de zaal rollen met do marsch „Le Volontair" van M. J. II. Kessels. op gevolgd door „La Reconnaissance" (fan tasie) van V. J. Benoodt en „Le Khedive" van G. Faust en als finale „Potpourie no. 1" en als toegift werd „Wonnetraum" ten beste gegeven. De geestelijk adviseur bracht hierna dank aan allen, die hadden medegewerkt itot het slagen van dezen avond, in het bij zonder aan den directeur van „Excelsior" den heer S. Hiep. voor het velo door hem verricht ten. dienste van het muziekkorps, waarmede allen luid instemden. ZijnEerw. dankte tevens voor de getoonde belangstel ling en steun der aanwezigen en sprak vol vertrouwen een tot, weerziens. Gisteravond hebben de tadetrafdeeÏD'nt» gen der Gezellen een tweede uitvoering gegeven voor overige donateurs en kunst lievende leden, waartoe men zich ten alle tijde kan opgaven. NOORDWIJKERHOUT Gemeenteraad. Aanwezig all© leden. Voorz. de Burge meester. De Voorz. opent, de vergadering met gebed. Aan de orde wordt gesteld toelating van het nieuw benoemde raadslid P. War merdam. De geloofsbrieven in orde bevon den zijnde, wordt de heer Warmerdam als raadslid toegelaten en beëedigd. De commissie stelt vervolgens den Raad voor de rekening 1923 voorloopig vast te stellen en wel op den gewonen dienst in ontvangsten op f 159816.5914, in uitgaaf op f 139041.7814, alzoo met een batig saldo van f 20774.81. Op den buitengewonen dienst in ontvangst, op f 58044.7714, in uitgaaf op f 64436.71, alzoo met ccn nadeelig saldo van f 6391.93 K', Dit nadeelig saldo vindt zijn oorzaak in de omstandigheid dat in 1923 buitengewone uitgaven zijn t gedaan voor de Chriatelijko en openbare school, waar voor eerst n 1924 is geleend. Overeenkomstig het advies der commis sie wordt do rekening 1923 voorloopig vastgesteld. Het voorsfel van B en W. om de ver ordening op de plaatselijke inkomstenbe lasting aldus te wijzigen, dat de kinder aftrek wordt gebracht van f 80.op f 120.per kind, vindt algemeene im- stemming en wordt hij acclamatie aan vaard. Vervolgens kwam men aan het laatste en belangrijkste punt der agenda: behandeling begrooting 1925. De Voorz. merkt op dat de Raad in de vorige zitting heeft besloten 'geen com missie to benoemen, doch de begrooting artiikelsgewijzo te behandelen. De Secre taris zal do diverse artikelen één voor één voorlezen en de heeren, die aanmerkingen hpbben te maken, of vragen hebben te stellen kunnen dit dan bij het betreffend artikel doen. Do heer Langeveld zegit dat elders ge legenheid wordt gegeven tot het houden eener algemeene beschouwing en zou dit hier ook wenschen. Do Voorz. zegt dat gelegenheid daartoe bestaat en geeft den heer Langeveld het woord De heer Langeveld wil daarop een be schouwing houden omtrent de gemeente wegen maar de Voorz. interrumpeert hem al dra en maakt aan spr. duidelijk dat hij zijn opmerkingen hij de diverse posten die over de wegen handelen, heeft te berde te brengen. De heer A. H. v. Noort vraagt daarop het woord voor een algemeene beschou wing. Spr. zal kort zijn, .doch wil toch met een enkel woord B. en W. hulde brengen voor de indiening dezer begrooting, die een frisse ben geest ademt. Speciaal heefit het spr. genoegen gedaan, dat B. en W. als uitvloeisel der begrooting zijn ge komen met een verhooging van den kin deraftrek, waardoor zij, die voor de zwaarste zorgen zitten, worden ontlast. Spr. meent ook een woord van lof te moeten brengen aan den amblnaar die met de financieel© administratie is be last en de begrooting en memorie van toe lichting zoo keurig hec-ft afgewerkt. De begrooting wordt vervolgens arti- kelsgewijze behandeld. Bij den post pensioensbijdragen merkt zijn overgedragen feitelijk het eigendom zijn der gemeente. Bij den posit ..Schoolgelden bijzonder onderwijs" vraagt do heer A. II. van Noort of het schoolgeld van de bijzondere schoolbesturen goed binnenkomt. De Voorz. zegt, dat er met een enkel schoolhoofd wel eens een misverstand is geweest, doch dait hij over het algemeen niet heeft te klagen en de medewerking der schoolbesturen in deze waardeert. Bij den post „opbrengst bedrijfsbelas ting" stelt de heer van Leeuwen de on billijkheid dier belasting in het licht. Ge zien hetgeen do Voorz. verleden jaar bij de behandeling der begroot ing heeft ge zegd. had spreker gehoopt, dat B. en W. met een voorstel tot afschaffing der be drijfsbelasting zouden zijn gekomen. De Voorz. merkt op, dat de omstandig heden de afschaffing der bedrijfsbelas- sting niet hebben bevorderd. Minister Go- lijn huldigt eigenaardige ideeën omtfent de toepassing der bedrijfsbelasting, ideeën die niet in 't voordeel zijn der gemeente Noordwijkerhout Wij hebben nu eenmaal rekening te houden met het feit. dat wij hier met de arbeiders ziitten en de gefor tuneerd© werkgevers^ elders wonen. Bovendien weten wij nog niet, wat de nieuwe bedrijfsbelasting, dio aanhangig is, ons brengen zal. De heer van Leeuwen zal geen voorstel ter zake doen daar hij weet dat hij ver in do minderheid is, doch meent tegen de handhaving der bedrijfsbelasting te moeten protesteeren. (Wordt vervolgd.) NIEUWKOOP. R. K. Begrafenisfonds. Op de Woensdag jl. gehouden vergadering van het Begrafe nisfonds werd besloten boeten van 25 cent te stellen voor de leden, die de jaarvergade ring verznimen, welke gelden het volgend jaar aan prijzen worden verloot. De heer C. Zimmerman werd als pen ningmeester gekozen. Mededeeling werd gedaan, dat 7 vaste dragers waren geboekt en 2 reserve-dragers; de draagpe.nning zal bedragen f 2.50. Uit het finantieel verslag bleek, dat de inkomsten waren f 43.98 en het totale bezit f 89.27. OUD-ADE. Uitvoering. Dinsdag- en Donderdag avond heeft de Tooneelvereeniging „Door Vriendschap Saamgebracht" een uitvoering gegeven in café Klein Rustoord. Opgevoerd werd het drama „Caransa" in 3' bedrijven. Prachtig werd dit zware stuk door alle spelers uitgevoerd. Verder werd de avond aangevuld met leuke moppen waaronder ook zeker „Het Vischconcours" en „De toe standen van Oud-Ade" de lachspieren der vele aanwezigen in beweging brachten. Tns- sehen de bedrijven door werden wij ver gast op schoone pianomuziek van den heer Alb. van der Geest. worden zoomede aan het Staatsbedrijf der Arlillerieinriohting voor herstelling van wapenen enz. Om echter aan deze kwestie een eind© te maken is de Raad van Lèimuideii h - re'd 2/3 in de kosr'.en hij te dragen en d« gemeente Rijnzatcrwoudo zou dan I moeten betalen. Eén bedrag aan den heel Broekhuizen, groot f 300, belangloos ge leend, móet ook nog terugbetaald worden, B. en W. stellen vflor de npla's >,-te be talen maar den Raad in overweging te geven de nota's, ingediend door de Anil- lerieinrichting niet te betalen. He be heer over die wapenen was opgedragen aan den commandant van de Burgerwacht en die moet er dan maar voor aansprake lijk gesteld worden. De gemeente Leimuiden zou dan betalen f 185 10 en de gemeente Rijuzaterwoude f 92.55. De heer v. Tol heeft hiertegen n:et hel minste bezwaar nu de g 'meent o Leimui den in deze zich zoo goed houdt. Ook de aamvezlig© leden kunnen zioh geheel vereenigen met deze afwikkel'ng Aangezien niets meer aan de orde is en niemand meer hot woord verlangt, sluit de Voorz. de vergadering VOORHOUT, Geneeskundig schooltoezicht. Wij wil len iets naders over dit instituut mededee- len. Wij kunnen voorop zeggen, dat. op de verordening dienaangaande advies is inge wonnen bij de Gezondheidscommissie Ie Alphen aan den Rijn. bij de diverse school besturen en bij den gemeentegeneesheer. Op de begroeting voor 1925 is voor deze instelling een post van f 500.— uitgetrok ken. waarvan f 300.voor honorarium schoolarts en f 200.voor aanschaffen van andere benoodigdheden. welke in hoofd zaak in het eerste jaar voorkomen De schoolarts is benoemd voor den lijd van vier jaren. Wenscht de schoolarts van zijn functie ontheven te- worden, dan geeft hij drie maanden voor dat tüdsHn hiervan, kennis aan B. en W. De schoolarts heeft alleen toegang tot de scholen, waarvan het Bestuur een onder zoek wenscht. De geneeskundige control© strekt zich uit over personeel, leerlingen, gehouwen, meubelen, leermiddelen etc. Wanneer de ouders ""hun kinderen voor het schoolbezoek hebben doen inschrijven, kunnen zij dezen doen onderzoeken, of eventueel bezwaar tenen toelating op de school zou bestaan. Minstens éénmaal in d© drie maanden, zal de schoolarts tijdens den schooltijd een onderzoek instellen. •Wenscht een schoolhoofd e°u onderzoek, kan hij zulks den schoolarts verzoeken, dia daar zoo spoedig mogelijk gevolg aan geeft. De schoolarts noteert eventueele- afwij' kingen en deelt- deze zoover mogelijk het schoolhoofd mede. Desgewe-nscht wordt ook rapport hiervan aan B en W. en het betrokken schoolbestuur uitsreb'-aebt. Bij eiken drogist verkrijgbaar. I 16117 [enige Importeurs: O, ALGEMEENE HOUJNOSCHE HANDEL- EN INDUSTRIE-MAATSCHA.PF!). lil. „ïeasl Kite"!, üeene«eg Kü, Jen I Hierna sluit de Voorz. de vergadering met den Ghr. groeit. Zeer zeker komt een woord van hulde toe aan Voorz. Scholtes voor zijn juiste en waardige houding in deze zaak. LEIMUIDEN. Gemeenteraad. Raadsvergadering zal worden gehouden op Dinsdag 2 December, namiddag 7 uur. Behandeld wordt de ont- werp-overeenkomst inzake uitbreiding elec- trisch net. NQORDWIJK. Cabaret-avond Royal. Donderdag avond was het gezelschap Busch weer present om met zijn aardig repertoir de aanwezige*. te vermaken. Dit is hun dan ook zeer goed gelukt. De belangstelling was, dank zij het succes van den vorigen koer, heel wat beter. Het duo Busch gaf eerst een ode aan d© maand Mei; dit was direct al een goed begin. Hierna keuvel den zij een beetje over de voortreffelijk heden van man en vrouw. Mej. Caroline Heineman zong een ondeugend veps van „do brief van een hondje aan zijn oom." Van den heer Jan Blok kregen we te bgoren den proloog van Paljas, waarna het Kermisbed van Hullebroeck. We be hoeven niet te vermelden, dat deze num mertjes zeer gewaardeerd werden. Het hoofdnummer „Een dwazo vergissing" was een kostelijke grap. maar bet laatste atukje was enorm, waarin Mevr. Busch als platte Amsterdamsche huishoudster optrad. Een gezellige avond was het, waar eens hartelijk gelachen kon worden. Geen der aanwezigen zal spijt gehad hebben van dit bezoek aan Royal. R.-K. Fanfarecorps. Een onzer mooiste parochiale instellingen, het Fan farecorps „Excelsior", onderafd. van de Jozofgezellenvereeniging, heeft Donder dagavond aan hare donateurs en kunstlie vende leden een zeer gcnoegelijken avond bezorgd en doen zien, wat met liefde en ernstige studie te bereiken valt. Het suc ces dezen avond behaald, mogo dan ook voor hen een stuwkracht te meer zijn, steeds eendrachtig hun „Excelsior" hoo- ger op te voeren. De gees tel. adviseur, kap. Braakman, opende mot een kort wel komstwoord deze bijeenkomst, zijn vreugde uitsprekend over de goede opkomst, waar uit ten volle bleek de sympathie der pai-o- chianen het muziekkorps toegedaan, welke naast een mooie ontspanning voor haar leden, zoo nuttig werkzaam was voor het parochiale leven, door begeleiding van kerkelijke feesten. zooals processies en bedevaarten. ZijnEerw. sprak den wensch uit, dat waar deze avond hog meerdere onderafd. der Jozefgezellen voor het voet licht zouden komen, do aanwezigen een zeer igenoegelijkn avond zouden, hebben. Hierna zette Fanfare den avond in met 'de marsch „Feestgroet" van V. Gallin, 'gevolgd door „La Petilo Duchesso (ouver ture) van F. Riccius, welk© zeer verdien stelijk werden uitgevoerd, i. k)ezo avond was tevens benut om het De Voorz. Bpreekb den heer Warmerdam ongeveer als volgt toe: Ik gevoel mij verplicht, mijnheer War merdam, om namens den Raad een enkel woord van gelukwensch tot U te richten. Gij komt van uit ,,de Groene Tuin" 'achter de groene tafel. Op dien „Groenen Tuin" hebt gij goed geboerd. Gij hebt thans den „Groenen Tuin" verlaten om uw zoon ge legenheid to geven er zich te installeer en, maar uw arbeid aldaar heeft vruchten ge dragen. vruchten zoowel voor U zelf en uw gezin als vruchten voor den landheer. Ik hoop, dat uw arbeid hier achter de groene tafel hetzelfde succes mogo heb ben, dan zal zeker uw raadslidmaatschap dienstig ziiin aan de bevordering der ge- meentelike belangen. (Applaus.) De heer Warmerdam dankt den Voorz. voor zijne vriendelijke woorden. Onder da ingekomen stukken bevindt zich heit concept-contract met de ge meente Hillegom tot levering van gas in de Zilk. De Voorz. doet enkele mededeelingen uit dit contract, waaruit blijkt dat de prijs aanvankelijk 3 cent per M3. boven den te Hillegom geldenden prijs zal be dragen. doch dat bij vermeerderede af nam© do prijs langzamerhand tot 214 en 2 cent boven het Hillegomsche tarief kan dalen. De heer Geerlings zou dit punt even willen aanhouden tot de gehcimo zitting van straks. Hij heeft daaromtrent' eenige mededeelingen te doen en enkele vragen te stellen. Dien overeenkomstig wordt besloten. Het voorstel van B. en W. tot aankoop van een perceel grond van de Erven van Lynden voor f 11255 pl.m. f 1300 on kosten waartoe reeds in een vorige ge heime zitting was besloten wordt bij acclamatie goedgevonden Omtrent de gemeenterekening 1923, die was onderzocht door de heeren L. M. van Noort, G. van Leeuwen en J. Geerlings, brengit eerstgenoemde rapport uit. Uit dit rapport bliikt o.m. dat de reke ning sluit met een voordelig saldo op den gewonen dienst van f 20774.81. In dit bedrag is begrepen een som van f 10.446.47, zoodat er een zuiver baitig saldo van f 10328 83 overblijft. De oor zaak van dit voordcclig saldo is gelegen in do omstandigheid, dat verschillende uitgaven zijn gebleven beneden de daar voor op de begrooting uitgetrokken pos- ton. -torwi.il sommige ontvangsten mec-r hebben opgebracht dan aanvankelijk daar voor was geraamd. Do rekcningscGtnmissie heeft omtrent de rekening een enkele opmerking en wel deze dat het een enkele maal is voorge komen dat een uitgaaf betreffende een leveranitie was gedekt door een kwitantie j van don gemeenteopzichler. Men vond het heter, dat de rekening van den betrokken I leverancier was voorgele? 1. in verhand mot het destijds genomen lv-kiii, dat door don gemeonteopzichter geen leveringen J mogen worden gedaan. i de lieer A. H. v. Noort op, dat voor den wegwerker J. Brouwer slechts voor een gedeelte van zijn salaris pensioenbij dragen worden gevordrd. Spr. weet de oorzaak hiervan doch zou daarin wijzi ging willen brengen; 'it is toch maar een kwestie van enkele guldens. De Voorz. merkt op, dat indertijd door den Raad is besloten den wegwerkers eene belooning te geven van f 22.per week plus een tijdelijke toeslag van f 8. per week. B. en W. hebben bij liet opmaken der begrooting rekening te houden met de ge nomen raadsbesluiten. Het gaat hier niet om enkele guldens pensioensbijdragen maar als het voorstel A. H. v. Noort wordt aangenomen, wordt principieel afgeweken van hetgeen de Raad vroeger besloot. Daarom had spr. beter gevonden, dat de heer van Noort B. en W. volgens de afspraak en kele dagen voor de vergadering van zijn standpunt had in kennis gesteld. Thans kan de Voorz. de opinie van B. en W. om trent dez© aangelegenheid niet med©- deelen. De heer van Leeuwen voelt veel voor het voorstel-v. Noort. doch staat er eenigs- zins onvoorbereid tegenover. De Voorz. geeft den heer A. H. v. Noort in overweging zijn betrekkelijk voorstel tijdig voor een volgende vergadering in te dienen. B. en W. kunnen dan ook hun standpunt bepalen. De heer Langeveld merkt op dat er op den post „Ontvangsten van pensioens bijdragen" bijdragen zijn uitgetrokken door itwe© wegwerkers, terwijl er maar één is. De Voorz. zegt, dat bij het opmaken der bégrooting rekening wordt gehouden met den toestand, zooals die op dat oogenblik is. Toen B. en IV. de bégrooting opmaakte waren er twe© vaste wegwerkers. Nu is'er weliswaar één, m^ar binnen niet te lan gen tijd komt er toch weder een bij. De lieer Langeveld stelt voor om den bcilrekkelijken post met do bijdragen van den wegwerker te verminderen. De Voorz. zegt, dat hij zich met zulke fuliliteiten niet kan bezig houden. Bij den post „Huur van losplaatsen" vraagt de heer Geerlings, of het in de be doeling van B. en W: ligt om ook in het vervolg Hofplaatsen publiek te verhuren. De Voorz. antwoordt, dat B. en W. nog even willen afwachten tot de los- en laad plaatsen geheel gereed zijn. Dan zullen zij deze aangelegenheid eens ernstig over wegen. Nu er veel meer ruimt© cm te lossen is, verdient liet wellicht aanbe veling, dat niet meer publiek wordt ge huurd, doi li dat losplaatsen kunnen wor den gehuurd tegen een voorafbepaahlen prijs. Ook de verordening op het haven geld dient te worden herzien, want de havend:enst moet zich zelf dekken. Bij do posten „cijnsen en erfpachten" maakt do Voorz. de opmerking, dat de huizen, d;e door het Armbestuur van St Victor aan uet Armbestuur van St. Joseph RIJNZATERWOUDE Gemeenteraad. Gistermorgen kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Tegenwoordig de heeren C.- Compeer, S. J. Visser, A. v. d. Meer en C. v. Tol Af wezig de heeren Eikelenboom, Weststeyn en v. d. Zwan. Voorz.: burgemeester J. A. Bakhuizen De Voorz. opent de vergadering mét gebed. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en behoudens eene opmerking van den heer G. van Tol over de onder houdsplichtigen van de brug aan den Vriezen weg en over de bestrating van het paardenspoor, goedgekeurd en get eekend. Do Voorz. doet medeeling o.a. van de navolgende ingekomen stukken: Een schrijven van Gedep. Staten dezer provincie, waaruit blijkt, dat tegen ge meentelijke belasting ver ordeningen, waar in het tarief van leges voor de afgifte van jachtakten wordt vastgesteld, geen be zwaar zal worden gemaakt. B. en W. meenen dat het niet de moeite loont om dergelijke verordening in het leven te roepen. Er worden hier hoogstens twee jachtakten afgegeven. Daarom zullen zij niet met voorstellen bij den Raad aan komen. De Raad kan zich hiermede volkomen vereenigen. Alsvoren van Gcdep. Staten dezer pro vincie, waarbij goedgekeurd wordt terug gezonden het Raadsbesluit van 8 October 1924, betreffende het aangaan van eene geldleening, groot f 5000 voor het ver nieuwen van het paardenspoor. Een schrijven van het hoofd der 0. L. school, waarin wordt aangevraagd twee stoelen en twee bijpassende tafels en een stok met haak voor het openen der ramen Bij do fa. J. Rothuizen en Zonen te Heelsum is prijsopgave gevraagd voor de levering v*m 2 tafels mot 2 stoelen. De totaal prijs hiervan zal bedragen f 66 B. en W. stellen voor aan het verzoek tegemoet te komen en tot aanschaffing .te besluiten. Z. h. st. aangenomen. Overgegaan wordt tot de ultloting van 2 aandeel en, elk groot f 400 van de geld leening, oorspronkelijk groot f 20.000 ge sloten ten behoeve van de electrificatie dezer gemeente. Door Weth. G. Compeer worden ge trokken do nummers 33 en 48. Hiervan zal mededeeling worden ge daan aan don Gemeenteontvanger. Een comptabel besluit wordt tot eene volgend© vergadering aangehouden. Aangezien niots meer aan do orde is. wil de Voorz. nog een oude zaak ter tafel brengen en wel over de Burgerwacht. De Burgerwacht alhier is indertijd samen opgericht met de gemeente Lei muiden; is echter het vorige jaar rustend, geworden. Nu blijkt echter dat uit het financieel verslag een I. lort aanwezig is van een bedrag van f 253.65. Nog" verschillende nota's mogen aan ingezetenen uitbetaald m- I Acht de schoolarts voor een leerling een afzonderlijke maatregel, zooals het aanwij zen van een bepaalde zitplaats, noodig, verzoekt hij het hoofd hierin te voorzien. Wordt hierin niet voorzien dan wordt zulks aan B. en W. of het betrokken schoolbe stuur bericht. Acht de schoolarts medisch onderzoek of een geneeskundige behandeling voor een leerling hoodig dan worden ouders of verzor gers. door tusschenkomsr van het hoofd der school hierop gewezen. Nemen ouders geen maatregelen, wat tot een verbeterden toe stand van het kind kan leHen dan verwit tigd de schoolarts P.. en W. en school stuur. Bij het constateeren van een of meer vallen van besmettelijke ziekten, kan schoolarts in overleg met het hoofd e'i 1 Burgemeester direct ingrijpen. Wanneer een leerling lijdende is, aan c ziekle, -welke gevaar oplevert voor de geving, doch niet onder besmettelijke ziek te gerangschikt is, als-mede ia geval van ongedierte, kan de schoolarts heb hoofd1 der school verzoeken dat kind tijdelijk de school te ontzeggen. Ook het onderwijzend personeel kan ver-1 zocht worden zich aan een onderzoek to onderwerpen. SASSENHEIM, Dammen. Woensdagavond jl. is er in geslaagd een R. K. Damclub op te richten. In een daarvoor aangekondiede vergade ring, welke gehouden werd in heb K. S. A.«' gebouw, waren niet minder dan 21 perso- nen aanwezig. De heer Krom, die bereid gevonden wa» cieze-n avond te preside eren, opende de bij. eenkom-sb met den'Chr. groet, heette de aanwezigen welkom, en zette nader het doel der vergadering n.l. oprichting eener Damclub uiteen. Spreker constateerde dor drang naar zoo'n vereonining, omreden hel Damspel steeds meer beoefenaars gaat vin den, en dat juist dan iedere week eert avond spelen zoo nuttig en leerzaam is. Naast vele soosten van sport- is ook dam men een sport, die zeer zeker veel kennis vereisclit voor men een behoorlijke partil kan spelen, doch door goed te oefenen, zal men toeh ook te S^senhcim. een sleyVc club kunnen vormen. Na deze uiteenzet tuig met 21 leden de- olub opgermht welke naam verkreeg van T. O. P> E'- zullen pen worden gedaan een geesteli-k aUi te verkrijgen. Als bestuursleden wevdei. kozen de heeren-T. C'. 8ehrama, W h m, M. Zandvliet M. van Drrp^en A. Wal dorp: de heer Schranm- als Se-uetavis w r men zich steeds kan opgeven als lid of ':0" na ten r. Bes! ©tér werd de Speelavond houden op Donderdag. Na- eernee nu wenken betreffende hef practised spel het noleeren der partiien. dankte do. moi- zit.ter de leden voor hunne rnedewe.T-:«ft sprak daarbij den wensch uit. dat trouw de *,-pc!a\-md zullen bezoeker cu alles altijd mogen co an .Tot. Ons Plci'

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 12