.51 A.WAALS Haarl.straat 114 Onze Manufacturenzaak Haarlemmerstraat 132-136 is wegens Verbouwing GESLOTEN BEDDEN - DEKENS - TAPIJTEN dat het bestuur der R. "K. kiesvereeniging te Utrecb' niet had willen ingaan op tot hem gerichte voorstellen. De voorzitter deelde in antwoord hierop mede, dat in- derdaad tweemaal voorstellen door de R.K. V. P. tot het bestuur gericht waren in zake het ontwerp tot wijziging van het kiesreglement. Deze voorstellen waren hier evenwel niet aan het juiste adres; zij hadden moeten gericht zijn tot het be- etuur van den Algem. Bond en «pr. uit zijn leedwezen, dat het bestuur zoo onbe leefd geweest is aan de R. K. V. P. niet te •hebben bericht, dat de voorstellen aan let verkeerde adres gericht waTen. „Mndmrg." -r Pauselijke onderscheiding. Gisteren is begiftigd met het gouden kruis- Pro Ecolesia et Pontifice den heer Henricus Tops te Eindhoven, een bekende figuur in R.-K. kringen. De Nieuwe Haagsche Courant. Naar wij vernemen is de (anti-rev.) „Nieuwe Haagsche Courant" overgegaan in handen van de „Rotterdammer' en zal zij als z.g. kopcourant van de a.-r. „Rot terdammer" verschijnen. Aan het personeel ie met vier weken ontslag aangezegd. (,>Ned.") De gewone audiënte van den minister van arbeid, handel en nijverheid zal Don derdag 27 November niet gehouden wor den. SPORT VOETBAL. R. K. FEDERATIE. V. E. P. I—P, V. C. n 2—1 P V. O. wint den toss en speelt met den wind in den rug. P. V. C. is direct in den aanval en al spoedig in de meerderheid Onophoudelijk zweven zij voor V. E. P.'s doel en meerdere malen moet keeper Ruijs handelend optreden. Tenslotte komt er dan ook een doelpunt. V. E. P hierdoor geprikkeld komit nu meer opzetten. Waar schijnlijk hadden zij het vlugge spel van P. V. C. onderschat. Enkele aanvallen van V E. P. mislukken, keeper of lat red- tien. Een der backs van P. V. O. maakt twee malen hands, doch dit ontgaat den scheidsrechter. De derde maal ziet hij dit en kent een penalty toe. Dit brengt voor V. E. P. den gelijkmaker. Rust komt nu spoedig met gelijken stand. Na jrust is V. E. P. bijna geregeld in de meerderheid. Er wordt mooi spel van beide zijden gegeven. Boom zorgt voor het tweede doelpunt, een derde doel punt wordt wegens aangeschoten •niet toegekend. T*. V O. doet alles nog om gelijken stand te krijgen, doch V. E. P.'s achterhoede is safé. Einde komt met een welverdiende 21 overwinning voor V. E. P. j DIOO. HAARL. BOND, 1 I Overzicht. De uitslagen van de wedstrijden' van gisteren zijn, vooral wat de eerste klasse betreft, slecht binnengekomen. Concordia in Hillegom ging op den goe den weg voort door opnieuw te winnen, thans van de Haarlemsche Zwaluwen. T. Y. B. B wist maar op het nippertje van H. B. O. II te winnen. E. M. 8. I deed wat we wel konden; ver- wachten en knapte het doelpuntengemid- delde danig op door eeni fiksche 100 overwinning op de Leiden-reservee. Dat gaat den goeden kant uit met de jongens van Braun. O. V. V. deed bijzonder aardig werk, door de Sassenheimers een punt afhandig te maken. Met wat meer zorg voor het be houd van een overwicht, was de overwin ning binnen geweest. Een kleine rectificatie van den compe tities tand in desze afdeeling vinde hier een plaats. Door een fout in de off. mededeen lingen. in de Sport-Ill. hebben we Teylin- gen I den wedstrijd tegen S. J. O. IE la ten verliezen, terwijl hij gewonnen was. i\Vo zullen er bij een volgende opgave van den stand rekening mode houden Concordia II toonde zich gisteren, weer een hevige concurrent van Teylingen I door van Lisse II te wihnen. Misschien I worden het wel twee kampioenschappen 1 in Hillegom, A. V. V. I verloor van Westlandia I in een flink gespeelden wedstrijd, waarin A. V. V. danig gehandicapt was. De A. V. V.-reserves moesten tegen het te sterk Blauw-Zwart het onderspit delven met 6—1. Leiden IV ging op den goeden weg voort door R. V. O. een 21 nederlaag toe te brengen. De wedstrijd Teylingen IIVoorhout II ging wegens niet opkomen van 4© gasten niet door. De uitslagen. Zerste klasse B. Concordia IR K V Z I H B C II—T Y B B I Tweede klasse D EMS I-Leiden II Derde klasse E O V. V. ITeylingen I Concordia IILisse II Derde klasse G. Westlandia IA. V. V I 20 4>. L. C. IGraaf Flo ris III ..Gr Fl. n.o. 10—0 Vierde klasse F. R. V C. I-Leiden IV Teylingen IIVoorhout II Vierde klasse G. A. V. V. IIBlauw Zwart I 1—0 Juniores-Competitie District Leiden LeidenLisse 01 E. M. 8. II—E. M. S. I 0-4 District Den Haag A. V. V. Ill—L. en Sn. V 0—0 E.M.S. ILeiden II 10-0. Onder scheidsrechter v. d. Klugt kwa men E.M.S. I en Leiden II in het veld, hetwelk een partij voetbal beloofde te wor den. Leiden wint den toss en E.M.S. trapt af en gaat vliegensvlug op verkenning uit. Zij laat den keeper onmiddellijk reeds vi&schen. E..MS. neemt het spel geheel in handen en Leiden wordt ingesloten. De rust treedt in met 40. Na de thee komt Leiden goed opzetten, doch Dirk gaf niet thuis. Spoedig neem E.M.S. het spel we der in handen en er wordt hoofdzakelijk op Leidens helft gespeeld. E.M.S. weet de score op te voeren totlO0. Voorwaar een mooie, hoewel niet moeilijke presta tie, daar E.M.S. nu 6 wedstrijden gespeeld heeft waarvan 5 gewonnen en 1 verloren met 30 doelpunten en 7 tegen. E.S.M. maakt een mooie kans voor het kampioen schap. O.V.V. I—Teijlingen I 1—1. Begunstigd door goed voetbalweer had gisteren een ontmoeting plaats tusschen Teijlinge.n I en O.V.V. I. Precies 2 uut stelden beide elf lallen zich onder leiding van den scheidsrechter Slobbe, op. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een vlug spel met O.V.V. in de meerder heid Telkens gaan de geel-zwarten goed comhineerend op het Teijlingen-doel af, doch het goede schot ontbreekt en beide backs van Teijlingen waTen safe. Lang zamerhand echter komen de Sassenhei mers er beter in, en ondernemen zij nu ook enkele aanvallen, welke deels door off-side en door keurige verdediging van Arnoldus en Koelman worden onderbroken. Plotse ling dachten we Teijlingen te zien doel punten, doch ze vinden Hoogeveen in goe den vorm en hij redt schitterend. De ge retourneerde bal belandde bij de voorhoe de, welke goed samenspelend op het Teij lingen-doel afgaat en Daan v. d. Putten weet het leder in het net te krijgen en geeft daardoor zijn club de leiding: 10. Na de thee hetzelfde vlugge spel. De Sassenheimers zwoegen hard voor den ge lijkmaker en Hoogeveen krijgt de hadden vol, doch hij is voor zijn taak berekend. De voorhoede van O.V.V. zit ook niet stil, doch jammer genoeg wilde Simonis alles alleen doen en hij verknoeit zoo twee op gelegde kansen Eindelijk denken wij Daan v. d. Putten nummer twee te zien maken, doch de back uit Sassenheim redt ten koste van een corner, alhoewel de bal in den doelmond zweefde. De corner levert niets op. Daar het bijna einde is, denkt O.V.V. gewonnen te hebben en verslapt het spel, waarvan Teijlingen tracht profijt te trekken en ge weldig komt opzetten. Op eens wordt een goed genomen bal met kracht in Oegst- geest's netten getrapt. Daarna blaast de scheidsrechter einde. De belangstelling was in tegenstelling met anders groot, doch meer sympathie voor O.V.V. uit eigen gemeente zou de ver- eeniging zeker ten goede komen. De scheidsrechter voldeed goed. R.-K. Spcrtvereeniging A.V.V. Het 1ste elftal leed j.L Zondag een eer volle 2—0 nederlaag tegen "Westlandia I; er werd slechts met 10 spelers en boven dien met 4 invallers gespeeld, zoodat bet anders zoo mooie verband in de voorhoe de geheel zoek was en er niet gedoelpunt kon worden; een woord van lof komt den kleinen invaller-keeper toe, die zijn dool op uitstekende wijze verdedigde. Enfin, jongens, een volgenden keer beter. Het 2e elftal leed een 6—1 nederlaag tegen Blauw-Zwart I, welk elftal voor de 4e klasse inderdaad te sterk is. Het 3e elftal heeft onze voorspelling be waarheid en 1 puntje op L. en S 5 veroverd De wedstrijd eindigde zooals bij begonnen was. Goed zoo junioren, een volgenden keer 2 pimtjes, dan komt het best voor el kaar. Wij" zullen er maar vast op reken oh. W': R.V.C. I-Leiden IV 1—2. Gisteren is het Leiden IV gelukt een overwinning te behalen op het sterke R. V. C. Als scheidsrechter van Dorp om 2 uur op zich laat wachten, wordt docxr bei de partijen goedgevonden, dat de heer Waasdorp, lid van R. V. C., zal leiden. Al dadelijk na het begin, blijkt het reeds dat beide partijen tegen elkaar zijn opgewas sen. Na eenige wederzijdsche aanvallen weet Leiden toch het eerste te scoren, als een schot van rechts door den keeper voor zich uit wordt geslagen en door den links binnen wordt ingeschoten (0—1). Direct hierna maakt R. V. C. gelijk (11). Nog voor rust weet de linksbuiten van Leiden met een mooi schot de leiding te herove ren (12). Na de rast is R. V. C. bijna voortdurend in den aanvad, daar zij den wind in den rag hadden en ©enigszins forsch speelden. Toch weet Leiden door taai volhouden t© voorkomen, dat R. V. G. gelijk maakt. Als de scheidsrechter einde blaast heeft Leiden een zwaarbevochten doch verdiende overwinning behaald. De scheidsrechter was onvoldoende. Als de jongens van Lei den zoo spelen als gisteren, gelooven wij, dat er nog menige overwinning behaald zal worden. Gaat zoo voort. E.M.S. I—E.M.S. II Juniores 4—0 Omstreeks 1 uur stelden beide elftallen zich op voor de Competitie. Het beloofde een vurige partij te worden daar 't tweede elftal reeds een overwinning geboekt heeft De opening van ons wordt spoedigst aangekondigd. Onze speciale zaak van DAMES- CONFECTIE blijft gevestigd: terwijl de verkoop van wordt voortgezet in ons DE VLIEGERS TE BATAVIA AANGEKOMEN De tocht volbracht. Het enthousiasme in geheel Indië. Nederland in Vlaggentooi, Uit Batavia wordt ons hedenmorgen ge seind, dat de Fokker V!! aldaar in den vrüegen middag is aangekomen. (Men gelieve er rekening mede te hou den dat de Indische tijd hij den onze 6 uur vóór is. Red.) Uit Weltevreden wordt geseind d.d. 22 November: De Holland-Indië vlieger^ worden Maan dagmiddag verwacht op het nieuwe vlieg terrein te Tjililitan, achttien kilometer ten Zuiden van Batavia. Daar het modderige pad, dat van den hoofdweg naar het vliegterrein voert, vol komen onberijdbaar is, heeft de Land voogd, om het auto-verkeer van de duizen den, die de vliegers willen verwelkomen, mogelijk to maken, hëden vijftien compa gnieën infanterie belast met bet in orde maken van den weg. Een grootsche hulde, waarbij ook de Landvoogd tegenwoordig zal zijn, wordt den kranigen vliegers aan het eindpunt van hun tocht bereid. De stad Batavia is reeds in vlaggen tooi, terwijl met koortsachtige spanning de nadering van Van der Hoop en zijn tochtgenooten wordt gevolgd. Dinsdagavond zal in den Dierentuin de algemeen© huldiging plaats vinden. De vlag uit. Ter gelegenheid van de behouden aan komst van de F. VII in Batavia werd he den van alle openbare gebouwen in Am sterdam gevlagd. Ook vele particulieren staken de driekleur uit, terwijl verschil lende auto's vlaggetjes meevoerden met het opschrift: „Holland—Indië" Ook in Leiden hingen van verschil lende vlaggen nit De vlucht over Sumatra. Een vlotte landing te Muntok. Zondagmorgen om 7 uur steeg de F. VII op uit Medan en vertrok naar Muntok. Onder enorme belangstelling cirkelden de vliegers boven Tandjong Balei, en wer den door de verzamelde menigte met vlag- gedoek toegewuifd. Het zelfbestuur liet door de artillerie saluutschoten lossen, de gewapende politie gaf salvo-vuur, terwijl de Ghineezen als groet knalbommen lieten ontploffen. Van der Hoop deelde nog mede, dat een escorte watervliegtuigen alleen noodig was voor Straat Soenda. Na een mooien tocht geschiedde de lan ding te Muntok vlot. Hedenmorgen omstreeks 7 (Indischen tijd) vertrok de F. VII weer van Muntok en vloog een uurtje later over Palembang Daarna over Telok Betong (residentie aan Sumatra's Westkust) en dan over de Siraat Soenda. Bij het eiland „Dwars-in-den- weg", had de kruiser „Wega" ligplaats genomen voor eventueel© assistentie. Een escorte van 7 vliegtuigen zou uit Ban doeng den Fokker tegemoet vliegen. De vliegers geridderd. Naar ons uit Den Haag geseind wordt is door H.M. de Koningin luitenant v. d. Hoop, de leider van de Ncderland-Indië vlucht, benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau en luitenant van "Weer den Poelman tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De mecanicien van den Broeke is begiftigd met de gouden eere medaille van de Oranjc-Nassau-orde. Het Ministerie van Waterstaat vlagt. Gemeentelijke Aankop van 60, wat onze jongens van het lste elftal wat dwars zat. Er weïd flink aan gepakt en het spel ging vlug op en neer, doch spoedig moest de keeper van het tweede elftal visschen. Niet ontmoedigd pakten ze goed aan en trokken ten aanval, doch zij strandden op buitenspel. De rust treedt in met 20. Na de thee gaven de grootere Juniores goed spel te zien, alhoe wel het tweede mooie doorbraken deed, doch de verdediging was actief, zoodat de groote Junioren den wedstrijd wonnen met 40 alhoewel onze jongste Benjamins een tegenpimt verdiend hadden. j GYMNASTIEK. Dioc. Haarl. Gymnastiekbond. Viering eerste lustrum. De D. H. G. B. viert dezer dagen, zoo als wij Zaterdag meldden, zijn eerste lus trum. De feesten zijn Zaterdagavond Ingezet met een eere-avond in het gebouw van do St. Jozefsgezellen-vereeniging te Rotter dam. De groote zaal van dit gebouw was daarvoor keurig versierd. Het programmaboekje bevatte een voor woord van den Geestelijk-adviseur van den bond, kapelaan J. J. C. M. Looyaard, en een opgewekt geschreven bijdrage van den heer Th. Thöne, voorzitter van den D. H. G. B. waarin, beiden met voldoening op de afgeloopen 5 jaar terugzien en met vertrouwen het komende tijdperk tegemoet treden. De opening van den eere-avond ge schiedde met een algemeenen opmarsch van de turnsters en turners van de ver schillende vereenigingen, die op zich had den genomen dezen avond met hun werk zaamheden te vullen, waarna de vaandel- groet aan de aanwezigen 'gebracht werd. De heer L. Reijns, voorzitter van de rege- lings-commissie, sprak een kort woord van welkom. Als eerste> programma-nummer kregen we te zien staafoefeningen van de dames- vereeniging Advendo te Rotterdam, onder leiding van den heer L. Reijns. Daarna weiden oefeningen op de evenwichitslatten te zien gegeven door do overgangs-afdee- ling Advendo, onder leiding van mej. Heynsbroek. De gymnast iek-vereeniging van Zwarn- merdam vormde het komisch nummer, dat uitgevoerd werd door de heeren van D. W. V. te Warmenhuizen, en lachwekkend als het is, gelijk altijd veel succes oogstte. Als volgend programma-nummer kregen we bragocfening van heeren-leden van den bond. In de pauze hield het bestuur van den D. H. G. B. receptie. Hiervan werd gebruik gemaakt door het bestuur van den D. H. V. B. vertegenwoordigd door den voor zitter Putter, den hoer Bodaan, ambtenaar voor de rijpere jeoigd van de gem. Rotter dam, den Rottcrdamschen Turnbond, de gymnasliekvereenigingen Maas en Ad vendo uit Rotterdam; Hollandia. Den Haa^u St. Chris top li, Rotterdam; D. 0. GEMEENTELIJKE VISCHVER Aan den gemeentelijken Vi Vischmarkt 18 (Telef. 1225) verkrijgbaar SCHELVISCH SCHOL a f 0.16f 0.33, KAB! a f 0.35—f 0.40 (geheele KAB! a f 0.29) per pond; HAR INGE per stuk. N. C. DE GIJSELAAR. Bui? Katholieke Age LEIDEN. Dinsdag. R. K. Volksbond, afd. Bondsgebouw, te 8 uur. Woensdag. Mariavereeniging, Boa te 8 uur. Woensdag. Propaganda-leeetavoni Kruisverband, St. Jozeiu uur. Vrijdag. Afd. Leiden N. R. K. van Handelsreizigers, Dq te 8.30 uur. NIEUWKOOP. Woensdag. Begrafenisfonds, ia naat, te 8 uur. NOOR OW IJ K. Donderdag en Vrijdag. Muziel Fanfarecorps „Excelsioi* nateurs en leden, Juvean ALGEMEENE AGEt LEIDEN. Maandag „De dame met de red« scheiding", Schouwburg. Dinsdag. Symphonie-concert, Hi Orkestver., Stadsgehoon uur. Woensdag. „Nareis". Schouwburg Deze week (tot Vrijdag) in hetï ter, Stationsweg. „De Wil De avond- nacht- en Zondap apotheken wordt van Maandag met Zondag 30 November door de apotheek van <len heer Proot, Maarsmanssteeg 17 Telef Gouda: Hercules, Gouda; de rei de Snort-II lustre 'ie; Excelsior, D.O.K.. Delft en het bestuur vai trict Rotterdam van den D. H. van den RoMerdamschen Turn' De voorzitter van den D II. G de verschillende sprekers voo wenschen en de belangstelling leven met zijn bond, hetgeen in de volle zaal nog eens ten opi alle belangstellenden herhaalde Daarna werd het aardige pi verder afgewerkt. Gisteren werd hot eerste tusln lijk gevierd, terwijl verder op wedstrijden werden gehouden. Hiervan vermelden we het vol; In de drie-kamp voor dames 14 vereenigingen deelnamen, R. K. I)ames-0ymn.-Vereen, d'Are" te Leiden onder leiding heer J. Nievaart, den eersten guld zilveren medaille) met lis aantal punten. Bovendien behaal eersten prijs (verguld zilveren in den wedstrijd voor eigen geb ningen. Een woord van hulde is hier zijn plaats voor de zes kranige die de eer van haar vereeniginj hebben gehouden. ACAOEESEE-SlSEt LEIDEN. Met gunstigen gelegd het candidaals-exanwi recht door den heer P. Bollen (I UIT DE CI&GEVI VOORSCHOTEN Een aanranding? Zaterda; uur nam. kwam aan het stal' zekere J. de J. uit Rotterdam bloed hoofd en gelaat, die aldaar de omstreeks 5.30 uur te Rolteii 2e klasse coupée te zijn g sneltrein, die daar op dat ue naar Amsterdam. Hij moest ntf naar Leiden en verder per .H Lissfc. Tot Delft had hij gewb medereizigers, waarna hij lot I alleen reisde. Op het laatste s-tapte in Den Haag een heer k Wat daarna gebeurde wist hij hij indommelde. Toen bij zijn 4 gen terug kreeg, lag hij in dej langs de spoorlijn, waarlangs hij station Voorschoten liep. Naar' moet hij ongeveer een uur lan? hebben gelegen, daar de trein reeds het station alhier passé# jas, hoed en actetasch werden dam in de coupé gevonden en poneerd. Zijn geld was evenw# wezig. Door dr. R. Birkhoff ven geneeskundige hulp verleend, spoorlijn is door de politie in» de plaats waar de persoon ge« een plas bloed gevonden. De roept ieder op die eenige inlic» heldering kan geven. Verdwaald. Nabij de B.a bier liep gistermorgen, voor een geilt© dwalen en daar m;! was. dat bet beest de kerk z»3 aldus de godsdienstoefening heeft men het dier aan het hc( den. Men heeft, getracht de" te sporen, wat echter niet ge'w de politie is aangifte gedaan c3 voorloopig gestald Voorstraat NOORD WIJK Aangehouden, De verd»

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2