jonge dokter had den professor een gegeven en fluisterde hem iets toe. professor verklaarde nog een kort con met zijn assistent te willen houden; zii bij den graaf terugkeerden, zei de lessor Graaf, al heb ik u ook weinig moed even. in ernstige gevallen moet de dok- pvenveel moed hebben als een soldaat strijd. Het gaat. hier om een operatie misschien niet. zonder gevolg zal zijn, levensgevaardijk isWilt u zich het gevaar onderwerpen? Ik ben bereid, verklaarde, de graaf. Goed, dan zal mijn assistent, die ze- .',er van hand is. de operatie verrichten, toebereidselen voor de operatie wer- aanstonds gemaakt. Ip professor gaf den bediende de noodi- iclicbting en assisteerde nu zelf zijn as- pat.. De blinde werd met zijn stoel dich- lij het licht, gebracht, jabriel hield behoedzaam de hand van ouden graaf vast. Op heb gelaat van jongen dokter vertrok geen spier, hij thans geheel de koelbloedige, bedaarde terwijl hij met zijn mes den patiënt |?rde. Deze lag doodstil en had de oogen geopend. Een lichte snelle beweging des dokters hand. toen nog een een jpijnlijk oogenblik toen een uitroer) den ouden graaf: ..Licht, ik zie üfcht!" lij viel in onmacht in zijn stoel terug, jonge, arts was doodsbleek. De juist 100 rustige man sidderde nu over al leden en moest zich aan een stoel Graden om niet te vallen, jen graaf Ottokar uit. zijn onmacht, ont- He. had men hem een verband voor de tl gelegd en hem te bed gebracht. Gabriel, vroeg hij, waar is de dokter? oude dienaar kwam bij hem. De professor is weggegaan, zei hij I maar die andere meneer, die de ope- verricht heeft, is gebleven en zal wel komen om u het. verband af te ne- doltter kwam en nam het verband af. gelijks had dP graaf den geneesheer of hii viel hem onder den uitroep: irarl mijn zoon t" in de armen, eiten zoon had den graaf genezen. Kunt ge me vergeven, Conrad? vroeg i ?oon drukte hem de hand en zei: ben genoeg beloond door uw genezing. EEN VREEFELIJK AVONTUUR. ck Fay bracht zijn wintervacantie in nileestrekte wouden van Louisiana Zijn vader had daar een nog bijna jebruikten zaagmolen gekocht en een hoeveelheid zeer geschikt liraraor- Jack dacht, het een kapitaal idee, bij mr. Casey, den machinist, die met aantal arbeiders de werkzaamheden aangenomen, zou meehelpen. Al had ;hler ook al niet gedacht aan een ge- olijk leventje in de wouden, na een ijf van vier en twinitig uur had hij i te over. om zich zelf te verwen- I, dat hij niet lekker thuis gebleven want in dien korten tijd had hij een ondervinding opgedaan, die zelfs loedigsi'e hart zou kunnen doen tril- a welke gebeurtenis wij hier willen 'en. I was in dat seizoen vochtig en on- 'ritr in de wouden. Een moerasdamp, liasmen, besmette de lucht en' de regens hadden den grond in poelen bapen. Zulke nadeelen als deze waren r voor Jack slechts kleinigheden. Hij irkte den inwendigen mensch met oede dosis kinine, wierp zijn lichte nen weg en trok een paar gebruikte lilaarzen aan, die hij inveen der leeg de kantoren gevonden had. Weinig Milde hij, toen hij, zeer in zijn schik met dezen ruil. zijn voeten nog eens he keek, dat deze laarzen hem wel in doods gevaar zouden brengen, maar hem tocli ook zouden redden van den vreeselijksten dood. De machinist en zijn arbeiders waren den eersten dag reeds begonnen den stoomketel en machinerieën te zuiveren. Zij maakten daarmee zulk een voortgang, dat den volgenden dag 's middags mr. Casey zijn mannen verdeelde in twee groe pen en hen met zijn vertrouwden naar het dichtste gedeelte van het woud zond, om rapport uit te brengen, waar zich speciaal best timmerhout bevond. Nadat de arbeiders vertrokken waren, begon hij niet Jack's assistentie de ma chine op stoom te brengen. Nauwelijks be gon hot waiter te borrelen, of een der ar beiders kwam terug met de boodschap aan mr. Casey, dat zij tot nu too wel timmer hout hadden gevonden, doch niet van het beste, en of bij dus mee wilde gaan om te onderzoeken, waar zij het fijnste konden hakken. Om dié reden verliet, hoewel een wei nig aarzelend, mr. Casey den molen. liet zou op z'n meest niet meer dan twintig minuten gaans zijn en overigens had hij alle vertrouwen in Jack, die zijn kindsheid n de machinewerkplaats had doorgebracht en reeds een getuigschrift van bekwaam heid had verworven. Jack was niet weinig trotseh op 't ver trouwen in hem gesteld en nam gaarne alle verantwoordelijkheid op zich. Hij had nog eenigen arbeid buiten; nu en dan ging hij even naar het vuur kijken, dat helder brandde, en wierp er af en toe oen weinig brandstof op. Spoedig zou hij mot zijn arbeid gereed zijn, waarna hij voortdurend op do machine zou moeten letten. Nog echter was hij niet klaar, toen oneens een licht kloppend geraas zijn aandacht itrok. Vlug liep hij naar -de deur der machine kamer en keek naar binnen. In de weinige minuten, die er sedert mr. Casey's vertrek waren verlóóp en, was er iets bijzonders gebeurd. De stoom had zich spoediger ont wikkeld dan hij gedacht had en de trillen de meiter toonde reeds een drukking van 110 L. 13. Jack herinnerde zicb, dat mr. Casey gezegd had. dat de weer..land van dea ketel slechts 100 L. B. was, en hij er kende, dat uit dezen stand van zaken eeno inderdaad dreigende ontploffing kon volgen. Bij die g" lachte sprong hij snel door de geopende deur de machinekamer binnen, maar gleed uiit in zijn groote gummilaarzen en viel languit op den vloer. Zijn uitgestrekte hand gaf de deur een stoot en tot zijn schrik hoorde hij niet slechts het dichtslaan der deur. n. .ar ook het scherp tikken van het springslot, dat hem tot gevangene maakte. Er waren geen vensters in dit machine kamer, een olielamp verlichtte slechts schaars de ruimte, waaruit geen tsnap- pen mogelijk was. Er was geen levende ziel in den omtrek, anders zouden zijn jon ge sterke longen hem een goeden dienst bewezen 'hebben, wanneer althans het go- raas van den stampenden en stoolenden ketel zijn meest scherpe kreten niet had gesmoord. Zijn eonige kans op behoud was de vei ligheidsklep. Al zijn moed bijeenrapend, naderde hij den brullenden ketel en keek naar de klep: geen wolkje stoom ontsnapte daar. Een ontzettende gedachte kwam bij hem op: indien door een of andere oor zaak de klep weigerde te werken? Ge lukkig. een ladder stond tegen den ingemet seld en ketel, vlug klom hij naar boven, doch welk een afschuwelijk tooucel deed zich daar in 't half duister aan zijn oog voor! Ineengekronkeld als een spiraal. lag daar. gekronkeld om de veiligheidsklep, een donker glinsterend voorwerp, dait hem weldra bleek een enorme ratelslang tc zijn. "Mof een ijselijken kreet liet Jack zich bliksemsnel langs den ladder afglijden, doch het bloed sloldo hem in de aderen, toen hij, eenige stappen doende, op een glibberige zachte massa trapte, en daarna rondom zich kijkend, was het al flikkering wat hij zag. De slangen waren uit de muren van den in langen tijd niet gebruikten molen ge komen, waar zo haar winterkwartieren hadden. De hitte van het vuur had ze doen pntwaken uit de sluimering, waarin zij gewoonlijk de koude maanden passeeren Thans waren ze hongerig en boosaardig uit haar schuilplaats gekropen en lagen geen el van Jack verwijderd op den vloer, den zwarten kop, met vlammend groene oogen. dreigend opgericht. Eén oogenblik en een slang, het dichtst nabijzijnd, sloeg onverwacht haar scherp tongetje in Jack's heen. Indien li ij 't echter niet voor eigen oogen gezien had, zou hij het niet geloofd hebben, want hij gevoelde geen pijn. Eerst wist Jack niet waaraan dit zonder linge felit toe te schrijven, dan echter ont dekte hij met vreugde, dat. zijn gummi laarzen' de oorzaak daarvan waren; de gummi was ondoordringbaar. Ind en hij nu maar een of ander wapen had, dan zou hij zich spoedig van die ongewenschte gasten verlost hebben. De tijd drong, de machine raasde en brulde hoe langer hoe harder. ,,'t Is dan nog beter in duizend dêelen uiteengeseheurd .te worden bij de ketel ontploffing. dan dal mijn bloed vergiftigd wordt en liet leven verstikt door den heet van deze walgelijke reptielen," dacht Jack Instinctmatig strekte hij zijn hand uit en lot zijn geluk vond hij een ijzeren slaaf, die legen den muur stond Jack huiverde, toen hij voorbij den ketel kwam, de grond daverde onder zijn voelen zóó groot was de trilling, een volgend oogenblik echter was hij zichzelf weer meester. De slangen kronkelden zich om hem heen, hem bedreigende met den vreese- lijksten dood, maar Jack zwaaide de sitaaf in de lucht on liet zo met kracht op de slangen neerkomen. Iedere seconde bracht den dood aan zoo'n dier. De moedige jon gen wist echter wel, dat het eigenlijk ge vecht eerst zou beginnen tusschen hem en de slang om de veiligheidsklep. Deze slang was als razend geworden door de steeds toenemende hitte van haar eerst zoo aangename rustplaats en toen Jack haar naderde, maakte zij zich. on der vervaarlijk gesis, gereed, haar venijn op Jack u:t te storten, snel ontwond zij eenige kronkelingen en wierp zich op hem doeli Jack wist haar gelukkig te ontwijken. Vruchteloos beproefde h'j het ondier den genadeslag toe te brengen de sluwe slang liet er hem den .tijd niet toe. Ieder oogenblik werd het zelfs moeilijker het gevaarlijke beest te naderen. Kronke ling na kronkeling verliet zij de veilig heidsklep, waarom zij zich geslingerd had. voortdurend op eigenaardige wijze mót den afschuwelijken kop in de lucht sitöo- tend. Elk oogenblik bracht Jack dichter bij den dood: door vergif of ontploffing. Het was niet langer moer oen strijd tus schen Jack en de slang, neen, het word een krachtproef tusschen de slang eri den ketel en degene met 't meeste uithoudings vermogen zou den strijd winnen. De slang was nu bijna van de veiligheidsklep af; ind'en hel Jack gelukte haar er geheel af te krijgen, zou het wellicht mogelijk zijn een ontploffing te voorkomen. Jack wierp een blik op den meter en zag dat thans de stooinspann'ng reeds «tot 120 L. B. gestegen was. Bijna maakte zich de vertwijfeling van hem meester. Met al de kracht zijner ziel onderdrukte hij-echter zijn angst en ont wierp een plan, da.t hij oogenhlikkelijk uit voerde. Langzaam en voorzichtig naderde hij weer de slang, haar moedig kwellende met zijn staaf, dan weer oogenschijnlijk zichzelf daarmee slaande. Deze tactiek had een goed nrevolg; do slang kwam op hem af en de veiligheidsklep raakte vrij. Snel sloeg Jack too en het ondier viel zwaar getroffen op den vloer, maar daarna richtte het zich bliksemsnel op om zijn aanvaller den doodelijken heet toe te bren gen. doch als een dorschvlegel kwam nog eenmaal de staaf op het ondier neer en verpletterde zijn kop. Toen de slang van de veiligheidsklep verwijderd was, v'uog deze open. uitgang gevende aan een dikke wolk van stoom, die ui een oogenblik de ruini-'e vulde en door dp openingen in het dak oen uitweg zocht. Niet zoodra zag mr. Casev de stoomwolk uit hot dak opstijgen of hij liep, vreezen- do, dat er een ongc-luk met de machine ge beurd was. als een razende .'erug naar den molen en trapte de deur open. Daar vond h:j zijn jongen vriend, be wusteloos, met enkele brandwonden op aangezicht en handen, op den vloer liggen, cis' dp de ode lichamen van zes enorme ratelslangen. Jack Fay had sedert nog vele avonturen in vreemde streken, maar hij herhaalde altijd, dat het gevaarlijke kwartier, toen hij met de slang vocht voor de bevrijding der veiligheidsklep, het meest vreeselijke was van zijn leven. IJST BE CiaCEVIHG VOORHOUT. R.-K. Landarbeidersbond. De afdee? ling van dezen bond vergaderde op Don derdagavond in hot Patronaatsgebouw. De heer Vader was voor het hoofdbestuur aan wezig. Nadat de notulen, na een kleine wijziging, zijn goedgekeurd, spoort de Voorz. de leden aan, op tijd hun contri butie te betalen. De heer A. v. Berkel werd hij enkele candidaatstelliug tot bestuurs lid aangewezen. Hierna komt de al dan niet opzegging van het collectiefcontract in de Bollen streek ter sprake. Zoowel het hoofd- als afdeelinghesluur adviseeren het contract per 1 December op te zeggen, wordt met algemeene besloten. Do heer C. v. Werkhoven Cz. wil het con- tractjaar verleggen en wel van MeiMei. in stede van MaartMaart. Do heer Vader ziet daar weinig van komen, daar evengoed de werkgevers kup- n'en voorstellen, het contractjaar van DecemberDecember le laten loopen. Gevraagd wordt naar liet verschil tus schen een los en los-vast dienstverhand, waarop geantwoordt wordt, dat in 't eer ste verhand een arbeider por week opge zegd kan worden, terwijl in 't tweede een arbeider voor een bepaalden tijd wordt aangenomen. De heer Tb. v. Leeuwen beklaagd zich over het optreden van het scheidsgcredit in een bepaald geval en wel voornamelijk over het ontactisch optreden van de werk- nemerspartij. In da.t geval is z. i. de werk gever ten onrechte in 't gelijk gesteld. De lieer Vadel' belooft liet te onderzoeken. Hierna zet de lieer Vader nogmaals het nut van organisatie irfeen en somt de voordeden op, door middel van de organi satie behaald. Spr. zegt: woest daarom al len propagandist, vooral in dezen tijd van conlractvcrandering. WOUBRUGGE. Brandwaarborgrr.aatschappij In de le den vergadering var. de onderlinge Brand wan rborgmaatschaf pij Woubrugge-Ouds- hoora, bleek uit het verslag van den se cretaris, dat het afgeloopen jaar weer van vooruitgang kon getuigen. Het ledental klem tot 70 met 75 polis sen, verzekerd Ie klas (hooi <-n sim.)) f 194.3892c klas f 033.300'; (-eive.'keh.i\y pen eu meubelen) 3e klas, (vee) f USl0*ï:j,:.0 saam f 1209328.50. De premie le klas bedraagt slechts t gedeelte, voor de andere de helft Een klein aantal deelnemers betaald do volle premie. Deze bedraagt voor de le. klas 3 0/00 en 2e klas 2 0 00 en 3e klas lé 0/00 Aan brandschade is uitgekeerd f lit, eon luttel bedrag tot liet verwaarborgde De inkomsten bedroegen f 24946.85 en de uitgaven f 557,43. barig slot t' 24389.42. Het. kapitaal is op rier plaatsen solide belegd, tegen behoorlijko renten. De vergadering was goed bezocht, do aftredende bestuursleden de hoeren F. Kroes, a. D. H Heenk en W J van der Salm, werden bij acclamatie herkozen inplaats van den heer L IC wa kern aak, overleden gekozen de heer Kranenburg. Besloten werd do verzekerde bedragen geheel in overeenstemming ie brengen mcb de werkelijke waarde, hetwelk niet ge schied is, ten gevolge van de wisselingen in de veeprijzen Berichten reeds geplaatst io een groot gcdeelts onzer vorine onlage. LEIDEN. Vanmiddag hw?ft onder vrij groote be langstelling op de begraafplaats der Ned. Herv. Gem. ..Rhijnhof" te Oogst geest do begrafenis plaats gehad van mevrouw P. J. ten Bosch-van der Tak, secretaresse- penningmeesteresse van het hoofdbestuur der Ned. Ver. voor Huisvrouwen. Een groot aantal kransen en andore bloemstuk kon dekten de lijkbaar. O.m. waren aan wezig liet hoofdbestuur der vereeniging en verschillende afdeelingshosiuren. prof. mr, A. J. Blok als vertegenwoordiger van re genten van het Oudcliedonhuis, watrrvan de overledene tal van jaren regentesse was en een deputatie van het bestuur der Coö peratieve Keuken, waarin zij vele jaren zitting had. Nadat de kist in de groeve was neerge laten en bloemen op de kist waren ge strooid. hebben achtereenvolgens het woord gevoerd mevrouw Eerdmans—do Holl de afgetreden presidente der Voreeniging, mevrouw BraimoSchagon uit Haarlem, presidente van het hoofdbestuur: mevrouw Van BraamTTouckgeest uit Don Haag namens de .afdeelingen en mevr. Rrysi al hier namens het bestuur der Coöperatieve Keuken. Allen schetsten de groolo ver diensten en voortreffelijke eigenschappen van de overledene. De heer G. F. A. ten Bosch dankte hier na voor de laatste eer, zijn echlgenoofe bewezen. Nabij de Lammebrug aan den Ileeren- weg had in de Nieuwe Vaart een aanvaring plaats tn.sschen een sleopmotor niet een schuit en een roeiboot mot aanhavigmofor, welke laatste bestuurd werd door S De heer S. viel overboord in de broodc vaart. Door toewerpinp van een aldaar aanwezige dreg werd hij uit zijn koude bad verlost. Vanmorgen te ongeveer half negen werd door een koe een ruit ing iuwd van per ceel Oude Singel no 10. Heb schijnt ons gewenscht. dat. voor de Oude Singel-bewoners een betere regeling voor den aanvoer van vee naar de markt zal worden getroffen. Zooals het. nu is. is do toestand daar onaangenaam, maar. zoo als uit het. bovenstaand^"blijkt, ook min of meer gevaarlijk Aan het politiebureau is een rijwiel ge.- deponeercl, dat onbehee d voor de R. K. Jnogjjiu.school aan het Rapenburg stond. DAMESKLEËDIN6 N A A A A 4S97 NS a ANKEDMAM iftond gevraasd, een DIENSTBODE OOSTDAM, Oosteinde' Warmond. SMEISJE gevraagd, tonrkt 19a. 9G25b Aanmelding 12—2 uur. net meisje .1 voor winkel werk ten (1516 jaar) Brie ft opgaaf van verlangd onder no. 11769b bu- 'an dit blad. BIEDT ZICH AAN R. K. Meisje oud 18 'oor hulp in de. huishou- kunnende naaien oppen. Brieven J. Wasse- Leidsche Courant onder no. 11761. klein gezin gevraagd net k. burgermeisje huiselijke bezigheden, 'onder no. 11733 agent Leidsche Courant te aan den Rijn. 'aagd nette dienstbode kunnende werken en mot koken, in klein Soede behandeling ver- Brieven onder no. bureau van dit blad. gevraagd balf December een net 'indermeisjes. voor dag en nacht. Kunnende fordfc vereischt. Laat "ki'straat 3. 11826b gevraagd °jdig mogelijk een net Meisje voor dag en Ntijd 16 h. IS jaar. nagel. Volmolengraeht 11803b "fren doet verkoopsa gevraagd Net Dienstmeisje voor de dag Morschweg 26. 11820b winkeljuffrouw Biedt zich aap nette. Win keljuffrouw voor noodhulp of •vast. Brieven onder no. 11741b bureau van dit blad. gevraagd om direct in dienst- te treden een persoon bekend niet wa- genaanlcg voor het houden van toezicht op de werkzaamhe den der werkverschaffing. Br. met aanbiedingen te richten tot den Gemeente-Opzichter van Voorschoten. 11800b er biedt zich aan een net persoon als Reiziger, in liet artikel boter, kaas en margarine of iets dergelijks. Brieven onder no. 11787 agent schap Leidsche Courant Al phen aan den Rijn. biedt zich aan net B. K. geh, Machinist-Sto ker ook met auto kunnende omgaan en genegen andere werkzaamheden te verrichten, v. g. g. v. Brieven onder no. 11788 agentschap Leidsche Courant. Alphen aan den Rijn. Plaatsing gezocht, voor een (linke Jongen van 15 jaar, R.K., die ongeleid wenscht to worden in een Banket- en Broodbakkerij, liefst omtrek Boskoop. Brieven bur. van dit blad onder No. 4962. te koop een net Burgerwoonhuis be vattende een gang en keuken met tegels en parketvloeren, voor- en achterkamer met al koof en plaats, boven slaapka mer. alkoof, zonder en vlie ring. T(f zien en te bevragen Groenoordstraat 7. H7G8l> gevraagd tegen 10 December een nette R. K. vergevorderde. Bakkers leerling v. g. g. v. bij P van Velzen, brood-, koek- en ban ketbakker te Hazerswoude Dorp. 11748 gevraagd een eerste Hypotheek groot f 4000 5'A of 6 pet. met jaar- li jksche aflossing op een woonhuis met schuren en erven. Koopwaarde f S000. Brieven onder no. 11740b bu reau van dit blad. te huur gevraagd 700 of 800 Roede Tuin of Wei land. liefst, aan vaarwater ge legen, voor zoo spoedig mo gelijk. Br, onder no. 11746b bureau van dit blad. te koop van particulier een lichte Harley Davidson in zeer goeden staat voor den spot prijs van f 200.Brieven on der no. 11767b bureau van dit blad. TE koop een huis met pakhuis, geschikt voor melkzaak begin Dec. leeg Alle werkdagen te zien. Te bevragen Reitzstraat no. 3, Morschweg, Leiden. llSOlb afbraak TE koop VRamen. deuren, binten, dee- len enz. brandhout. G. P. van der Drift Maredijk 157. Aan nemer van sloopwerken. 11742b HOOGMADE St. Nicolaas is weer gearri veerd. Groote keuze in alle soorten borstplaat, doozen chocolade en suikerwerken; tevens alle soorten banketlet ters. taarten enz. Beleefd aan bevelend Th. van Wieringen. wie weet met f 500.wat te verdienen? Brieven onder no. It756b bu reau van dit blad. te KOOP een beste Rijnsburgsche groen- tebrik en een beste Tilbury, of in ruil voor licht vierwielig onderstel. P. J. Kempers, Car rosserie- en Wagenmaker ij. Kruisstraat 12, Leiden. 11808b massief eiken Salonpathéfoon, zeer sterk binnenwerk, splinternieuw en 10 dubbel bespeelbare platen, wegens omstandigheden ter overname voor f 25. Muziek handel Apollo Jan van Hout- kade 11, ook Zondags. 11809b zondagavond Piano- en vioolconcert, Nieu we Beestenmarkt 8. gezellig en netjes. Prima consumptie. Billijk tarief. 11822b te KCop een goed 2de hands waterfor nuis 40 Liter, met ringen ook geschikt, om pannen op te zet ten bij J. Elsgeest, Warmond. 11804 door TELEURSTELLING vraagt Mevrouw v. d. Laan, Hoogl. Kerkgracht 23, voor noodhulp of voor vast een R. K. Duit sell of Hollands'eh Keuken of Tweede. Meisje. 11827 HEBT U NÖODIG een winterjas of demi saison, en wenscht U prima maat werk inplaats van confectie, vraag dan eens miin stalen van uitsluitend .Engelsc'ne en Schotsche Stoffen, in prij zen van 40 tot 60 gulden in circa 60 dessins verkrijgbaar. L. Ammerlaan. kleermaker. Heerenstraat 139. 1463 EXTRA KOOPJE 1 Gebruikt schoenmakersma chine (Patent Elastiek) werkt uitstekend. Tevens alle. soor ten Naaimachines met lang durige garantie. Naaimachine handel en Reparatie-Inrich ting. G. J. Sessink, Langcraar 33, Ter Aar. 11797 PATHéFOON voor St. Nicolaasgeschenk een mooie pathéfoon op zeer ge makkelijke betalingsvoorwaar den is te verkrijgen in den Muziekhandel Apollo". Jan van Houtkade 11, ook zonder vooruitbetaling. Apollo. Jan van Houtkade 11. Ook Zon dags. 11810b MAISON G. A BOTS Patisserie Koogewoerd 128. Cuisinier, De marsepein in vormen en doozen is eigen fa brikaat. Banketletters, staven en zeer fijn St. Nicolaas. Be leefd aanbevelend. 11793 KINDERWAGEN- EN Poppen wagenkapnen over trekken, regenzeiltjes, beklee- de.n en opschilderen van kin derwagens ook lee'rdoek en alle onderdeden van kinder wagens verkrijgbaar. Middel weg 17a. 11794b HUISMOEDERS! Roode Kool 5 cent per K.G. Witte Kool 3 cent-per K.G. Per 100 K.G. franco thuis. P. Duivenvoorden, Lisse 11777 Het oudste en beste adres voor eerste kwaliteit gedistil leerd. binnen en buitenl. likeu ren. Advocaat, vruchten op brandewijn, zeer oude Port en roode wijnen enz. is en blijft: D. J. C. Speet, voorheen W. J. van Ha. te veld. Haar lemmerstraat 35, gevestigd sinds 13S0. 116|9b te huur gevraagd een, net Burgcnvoonhuisje voor gezin van twee personen te Alphen aan den Rijn of Hoogen Rijndijk bij R. K. Kerk. Brieven onder uo. 11635b bur. va.n dit blad. 10 pracht barnevelder jonge Kuikens te koop van beein Augustus, f 3.50 per stuk bij J. van Denzen, Schelp weg H 59, Noordwijkerhout. IJ 785 D. VAN WOUW, Musicus, Aalmarkt 2a. Leiden pianist voor bijzondere gelegenheden. Pianolessen gedurende den ge- heelen dag, vanaf 's morgens 9 uur. (Ook buiten de stad). 11795b te koop inzinkbare Trapnaaimachines met 4 laden ringspoel, kan op gestopt en geborduurd worden. Nieuwe handmachines f 50, f 52.50, f 55. ook voorradig Singer. Naumann, Pfnff. Gritzner te gen concurreerenden prijs. Aanbevelend Westdorp Co. Morschstraat 56. 11802b RECLAME PATHÉFOONS Gloednieuwe Pathéfoons voor reclame met hap en met 40 zoo goed als nieuwe num mers, voor den spotprijs van f 44.50. Verkoop onder garan tie. Het adres J. van Zijp, Haarlemmerstraat 299, bij de Haven. 11775b ST. NICOLAAS Garderobe te huur en dat voor Zwarte Piet. Maskers. Mijters, staven, mutsen, hem den van papier. Ruime korting voor wederverkonpers. Baar den, pruiken, scherts en fop- artikelen, 130 surpricerijmpd - 15 cent. l TE KOC? Vletscbouwen, 1 Kocschouw 1 Bloemistschuit, bij 8195 J. SCHAKEN. OS. Warmoud. oegstgeest Corned Beef f 2.25 per blik. Fijne Vleeso.hwaren, Comesti bles. H. v. d. Leeden. Telefoon 1958. 21251 een goed werk doet uien. door zijn oude klee- ren en schoenen ten bate van de armen te laten afhalen of bezorgen aan het. St. Vincen- tiusyesticht, Hooglandsche Kerkgracht 32, ailtier. Bij voorbaat dank. 20961b bode autgdienot Dagejijksoho Bode-Autodien&b Katwijk aan Zee.Katwijk RijnValkenburg, Leiden Den Iiaag. Beleefd aanbeve lend J. v. Schie Zoon. 11641 Rechtskundige Bureaux, JOH AN BAKKER Sr. en 3. SPIERENBURG. Advies en bijstand in rechtszaken. Ver dedigen lien die gedagvaard zijn voor alle Kantongerechten. Voorkomen faillietverklaring, behandelen Huurcommissie- zaken. Mandenmaker; teeg Leiden. 4993b ATTENTIEl LET OP! Pathefoonlicf hebbersOnt vangen een prachtsorteering R. Iv. Kooropnamen van de Boschjeskerk te Rotterdam. Vraagt onderstaande praeht- nummers: O, Sanctissima> Adoro tc. Tantum Ergo, Pa- nis Angclicus. Jcsu Dulcts. O Salutaris, Angelus. Roomscho Blijdschap, Rozenkrans, bemin ik. enz. J. van Zijp, Haarl.atraat 299. Tel. 71!. 1177Gb

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5