Tweede Blad Leitt M' Zaterdag 22 i*ovemi:erl92^ uit eE mmEmm AARLANDERVEEN. Uitvoering. De leden der R.-K. Too- neelvereeniging „Oefening kweel t kunst' zullen op Maandag 24 en Donderdag 27 November een uitvoering geven voor R.-K. bovpj v 13 jaar. Verwacht wordt; dait e$ evenals allo andere jaren er weer veel ge- brui k;=yan goipaakit zal worden. ALKEMADE. Personalia.Tofc klerk bij den Ontvan ger der Directe Belastingen alhier is noemd de heer Witteveen uit Meppel. ALPHEN AAN DEN RIJN Te water. In een. onbewaakt oogenblik viel gist Ter middag aan den Oudshoorn- echenweg het vijfjarig zoontje van B. in den Bijn. Op zijn hulpgeroep kwamen en kele personen toeloopen. doch de klei wist zich intusschen eigenhandig uit het natte element te bevrijden. HILLEGOM. R.-K. Vrouwenbond. De afd. Hille gom van den Ned R.-K. Vrouwenbond hield Donderdagavond in Café Flora' eene ledenvergadering onder presidium van mevr. Nitjens-v. d. Donk. De ZeerEerw. heer Pastoor Krook hield een lezing over: „de H. Eucharistie en hai-e wonderen". Deze lezing vond een oaudachtig gehoor bij de talrijke aan •wezigen. «Na de lezing werd even gepau zeerd terwijl van deze gelegenheid ge bruik werd gemaakt voor propaganda voor do liefdadigheidsuitvoering van a.s. Zon dag ten bate der St. Martinuskerk. Do Presidente deed vervolgens verschil lende mededcelingen. Medegedeeld werd, o.nv. dat het met den naaicursus goed gaat hot aantal gegadigden bedraagt thans 25. Een vriend van goede werken schpnk een nieuwe naaimachine, waarvoor hartelijk dank werd betuigd. De Adoro Te-film zal waarschijnlijk in Januari hier komen. Daarna sprak Mevr. Nitjens een opwek kend woord ter bevordering van het lid maatschap der Vereeniging. Zij wekte hijzonder de jongeren op, zich als lid op te geven, temeer daar dit voor haar zoo veel nut kan afwerpen in verband me,t den Verban dieercursus, die binnenkort geopend wordt. Daar zich slechts enkele leden op gaven voor een aan de veTeeniging te ver binden Tooneelclub, zal deze niet worden opgericht. Daar de kas der vereeniging niet bij machte is eene uitdeeling yan 'kleoren te houden zal deze zeer tot spr. leedwezen vervallen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia De beer J. A. Schimmer. met ingang van l December a.s. bevorderd tot adjunct-commies aan het kantoor der Directe belastingen te Leiden, is thans met ingang van denzelfden datum in gelijke be trekking naar hier verplaatst. Visscherij. De palingvisschers hebben dit jaar geen goede vangst gehad. Dit kwam doordat het weer voor dit bedrijf zter ongunstig was. De keernetten zün ook reeds opgebroken" en de werkzaamheden en de vangst kunnen wel als geëindigd worden beschouwd. Tuinbouw. Nu de bloemkool zoo goed als van bet tooneel verdwenen is, is het al leen het artikel uien wat op heden nog eenigszins de aandacht vraagt. De andere koolsoorten n.1. worden weinig gevraagd en do prijzen zijn van dien aard, dat do overgroote meerderheid der tuinders het er op waagt de best bewaarbare op te log gen voor den winter. Zoolang b.v. gele en roode kool beneden f 10 per 100 blij ft.komt van aanvoer in massa weinig. Gehoopt wordt, dat in den loop van dezen winter wel vraag voor export zal komen waar door betere prijzen zullen kunnen worden bedongen. De prijzen zijn thans allesbe halve loonend. KATWIJK. f Arbeidsbeurs. Aan het Gemeentelijk Arbeidsbureau staan op heden ingeschre ven 39 personen. In hoofdzaak grondwer kers en losse arbeiders. 1 LANGERAAR. Het jubileum der Zusters. Ter viering Van het koperen jubileum der Eerw. Zus- tors van het St. Antoniusgesliiobt op mor gen, hebben de leden van liet Studiefonds ïorg gedragen voor een eerepoort met ver siering. De Hoogmis zal worden opgedra gen uit dankbaarheid tot intentie van de Eerw. Zusters. Na de Vespers in den na middag zal door de leden van. „Arti et neligioni" een serenade worden gebracht. Verpachting. Het vischwater in den Koordeind- en Geerpolder zal Vrijdag 12 December, des namiddags zeven uur in Café Hoogendijk publiek worden ver pacht. Prijsverschil. Hoezeer onze tuinbouw Producten door VTaag en aanbod in prijs kunnen verschillen, blijkt thans bij bel .artikel pronkboonen. Brachten deze een Jarig jaar f 118.50 per H.L. op, thans zal ht nauwelijks 1/4 per H.L. van genoem den prijs bedragen. LEIDSCHENDAM. R.-K. Volksbond. Woensdag- en jonderdagavond vierde do Ned. R.-K. rlltsbond, afd. Leidschendam, de St. Wil- prordusfeesten in het Patronaatsgébouw Peb medewerking van de Harmonie-Kapel v t- Cecilia" en de Tooneel vereeniging ..St. tonesius." Beide avonden opende de Voorz,. de /"«or Blokland, om pl.nv 7.30 uur den feestavond en heette de aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder den nieu wen Geest. Adviseur, kapelaan Bekkers. Hij memorierit in het kort de organisatie en herinnert aan bet onlangs gevierde feest van het 123^-jarig bestaan, hoe toen allen beloofd hebben de organisatie te steu nen en naar bun beste krachten mode te werken en vraagt de aanwezigen, of zij hun belofte nu ook gehouden hebben. Hij spo.ort allen aan niet alleen de feestavon den bij te wonen, maar ook de maande- lijksche vergadering te bezoeken, waar meer zakelijke dingen behandeld worden en waar het nuttige met bet aangename wordt afgewisseld. Hij wenscht ten slotte allen een prettiger avond. De Harmonie „SC Cecilia", onder lei ding van den heer Joh. Bonle, gaf ge durende den avond eenige mooC stukken ten beste, die allen keurig werden uitge- voerd. De Tootieelve.reeniging voerde daai-nla op het tooneelspel in 2 bedrijven met voorspel „Vergelding", in welk stuk de verschil lende rollen en vooral de hoofdrollen keu rig werden weergegeven. Gedurende de pauze had er een verloting plaats van verschillende voorwerpen, waarvan de opbrengst moest dienen om de kas een beetje te stijven. Het ..Rad van Avontuur" deed hierbij weer zijn onont beerlijke diensten. Na de pauze werd door de Tooneelver- eeniging nog opgevoerd het blijspel in 1 bedrijf „Ik wil rust hebben", inderdaad een stuk waar zeer veel in zit en waarin de rollen alle zeer goed werden gespeeld: dit stuk viel zeer zeker in den smaak der aanwezigen en heeft allen nog eens doen genieten, vooral de 2 muzikanten, nader hand veranderd in kelners, gaven blijk het ■tooneelspelen wel te kennen. Na nog eenige imooio muziekstukjes keerden allen om pl.m. 11 uur voldahn huiswaarts. LISSE. Revue. De revue „Waar blijf je Nou" heeft bier in Liss® succes gehad. Was Woensdagavond hier en daar nog een plaatsje open, Donderdagavond was de zaal tjok vol en waren er 's middags al geen kaarten meer te verkrijgen. D" zang was keurig en Louw. Pauw en Roosje waren uitstekend en deden door hun grap pen menige lever schudden. Het waren' avonden rijk aan afwisseling. Heerlijk klonk het vier-stemmige welkomstlied door de ruime zaal en als de toeschouwers even verwonderd naar de grooten klok keken, die achter het doek te voorschijn komt, worden hun blikken direct getrokken naar „Roosje" die de oude klok bezingt, waarna de cijfers uit de klok worden weggenomen en 12 meisjeskopjes door de open ruimte gluren en met haar lieve stemmen „De Tijd" bezingen. Vervolgens wordt nog do Zeeuwsche en Friesche klok bezongen en aks slot van het eerste bedrijf eindigt de „Zonnetijd" met oen stemmig lied van een gemengd koor. De clou der revue is wel het tweede deel „De vier Jaargetijden". Voor een revue is de kleeding wel een hoofdvereischte, en er mag gelegd worden dat er niets aan ontbrak. De Lento in lichtgroene kleeding, de Zomer in rozen, de Herfst in geel en de Winter alles wit. De decors waren in overeenstemming ge bracht, zoodat men gedurig van een goed geheel genoot. Het derde deel is de Missieactie. Javanen en Chineesche in hunne kleederdrachten, en daartusschen reclame voor steun aan de Missie en keykengebouwen en reclame voor de Nederlandsche Spaarvereeniging voor Roomsche Katholieken, ten doel heb bende in 't klein te sparen en daarmee kerkenbouw te bevorderen. Een en ander hield de aandacht gespannen. Het laatste deel was het Verleden, bet Heden en de Toekomst, betrekking heb bende op de oude kerk van Pastoor van Leeuwen te Hillegom en reclame voor den bouw eener nieuwe kerk. Naast de mooie tafereelen heeft de zang, bijgestaan door een mooie orkestje, alles onder leiding van den heer P. v. d. Meij te Hillegom, een voornaam deel van den avond ingenomen. Zoowol solo's, duetten, kwarteten en koren werden over 't algemeen keurig uitgevoerd, terwijl tus- schen de tooneelen hot trio Louw, Paauw en Roosje de tijd goed wisten aan te vullen. Gedurig daverde het applaus door de zaal. Hun leuke en* soms rake zetten waren legio. Om den „Jaszband" die zij vormden is tranen gelachen. Aanvankelijk was be sloten de revue bier maar twee avvonden op te voeren, doch daar velen niot konden worden toegelaten wegens te volle zaal, zal ze a.s. Dinsdagavond nogmaals worden opgevoerd. De roep toch is enorm en komt men elkaar tegen dan is 't „Waar blijf je Nou" of „ik schaam me dood voor die knul." Wij voorspellen nu reeds dat hot Dinsdagavond weer overvol zal zijn, want velen welke de revue reeds hebben gezien gaan nog eens graag' IN DAMES-EN MEJSJESCONFECTIÉ.. Haarlemmebstr. 114. Leiden, NQORDWIJKERHOUT. Raadsvacature. Door liet Centraal Stembureau is tpt lid van den gemeente raad benoemd de beer P. J. Warmerdam in de Zilk ter voorziening in de vacature H. Heemskerk, aangezien de heer D. War merdam zijne benoeming niet heeft aan genomen. Aanbesteding. Door B. en W. is aan besteed het maken van de binnenleiding en het aansluiten op het gasbuizennet der woning van het hoofd der openbare Lagere School. Ingeschreven is door A. Vermin oor f 24.J. Timmermans voor f 20. en W. Seijsener voor f 28.Het werk is gegund aan den laagstcn inschrijver. Hinderwet. Door B. en W is aan de N.V. Acetylena te 's-Gravenhage vergun ning verleend tot het maken van een ben- ne-installatie met ondergrondsche rescr- oir en bovengrondsche aftapinrichting op liet perceel Seotie E No. 1044 voor de auto- garage van Jac Heemskerk. Militie. Het door deze gemeente drag'-n aandeel in de tot gewoon dienst plichtige bestemde ingschrevenen der lien- ting 1925 is bepaald op 14. Tengere1 biei'van zijn de volgende jongelieden be stemd voor den gewonen d'enstflicüi; A. A. Pcunings, J. Dusoswa, H. Du:ven voorden, P. A. M. Sengers. P. J. Jansen, J. A. Duivenvoorden, P C. v. d. Putten, H. Wesseling. J Hoogkamer, J. H. Pimpe, G. J. Berbee, G. P. van Eeden, L. P. Bouw meester en J. v. d. Voort. OUDE-WETERING. Hinderwet. Door den heer J. H. Berg man alhier is aan B. en W. vergunning ge vraagd tot het uitbreiden zijner stoomwas- seherij met een nieuwe stoommachine en een stoomketel. Tooneel. Dinsdag 25 en Woensdag 26 November a.s. zal de B. K. Tooneelveree- nigirg ,St. Theodulfus" in Hotel Van den Bosch alhier zijn derde uitvoering geven. Opgevoerd zullen worden het bekende blij spel Excellentie en andere. Dinsdagavond wordt gespeeld voor donateurs en Woens dagavond voor publiek. Op Maandag 24 Nov., des avonds te zes uur wordt de groo ve repetitie gegeven, toegankelijk voor kin deren beueden 16 jaar. RIJNSBURG. Flora. Dinsdag 25 November vergadert de Veilingvereen. „Flora" te 7 uur in het gebouw. De agenda bevat o.a.: Bespreking percentage en bespreking tentoonstelling. BIcemen. Het gevaar voor bevriezen der Chrysanthen is voorloopig weer voor bij en hierdoor is er ook weer eenige op leving in den handel te constateeren met eenigszins oploopende prijzen. Gbrysan- then gaan thans per bos varieerend van 30 tot 45 ct. voor 1ste soort. Wit is het meest gevraagd. Het seizoen raakt ten ein de en de aanvoer gaat beduidend minder worden. Over de uitkomsten in het na- jaarsseizoen valt over het algemeen geno men, niet te roemen. De hoop is t/hans ge vestigd op de tulpen, die spoedig in dG kassen zullen gebracht worden. V'OCHHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente, lcomfc op Maandag 24 November a.s., des avonds 7 uur, in openbare verga dering bijeen. Agenda: 1 Notulen. 2 Ingekomen Stuk ken. 3 Vaststelling verordenining genees kundig schooltoezicht en benoeming school arts. 4 Aanstelling chauffeur voor vracht auto. 5 Vaststelling schoolgeldverordening. 6 Wijziging leges verordening. 7 Vaststelling uitkeering bijzondere scholen over 1923, krachtens art. 181 L. O. W. 1920. 8 Bespre king werkverschaffing seizoen 19241925. 9 Wijziging begrooting 1924. Gemeentezaken. B. en W. bieden den Raad een concept-verordening aan. regelen de het geneeskundig en hygiënisch school toezicht. B. en W. stellen voor dr. H. A G Bots, tot. schoolarts te benoemen. B. en W. dragen, voor de betrekking van gemeentewerkman tevens chauffeur, voor: no 1 C. van der Meij Hz.; 2 A. C. Diemei. B. en W. Btclleu voor. de verordening op de heffing van sctoolgeld'voor het gewoon lager onderwijs, welker goedkeuring per 31 December 1924 eindigt, opnieuw ongewij zigd ter goedkeuring aan de kroon aan te bieden. B. en W. stellen voor de leges-verorde ning belangrijk' ft wijzigen en bieden een ontwerp aan. Verschillende nieuwe rechten worden geheven of verhoogd, bijv.: Voor verklaringen op buitenlandsche paspoorten; voor inlichtingen uit de registers van den burgerlijken stand en bevolking; voor de voltrekking van een huwelijk etc. Ger»ïe3?£?52© Belichten Inbraak in den Franschen Bazar Ie Rotterdam. Twee inbrekers neergeschoten. Drie goede bekenden van de Rotterdam- sclie politie hebben gisteravond getracht, op brutale wijze hun slag te slaan. Het is hun echter duur te staan gekomen. De politie had bemerkt, dat in den loop van den avond een drietal verdachte indi viduen den Franschen Bazar waTen bin nengegaan, met het klaarblijkelijke dool, zich te laten insluiten. Eenige rechercheurs verborgen zich toen in de omgeving van de byouterie-afdeeling, waarop de dieven, naar men vermoedde, het gemunt hadden. Naar achteraf bleek, was dit vermoeden juist. De Fransche Bazar sluit om negen uur. Kort nadat de bedienden bet gebouw had den verlaten het geduld der waehtende politiemannen werd niet lang op de proef gesteld kwamen de drie sujetten te voorschijn. Het bleek al dadelijk, dat de byouterie-afdeeling het doel was. Daar braken de dievpn de verschillende vitrines open en ze maakten zich meester van een roote hoeveelheid gouden ringen, man- chetknoopen, medaillons, horloges, etc naar later door de betrokken chefs der fa. werd geconstateerd, tot een totale waarde van ongeveer duizend gulden. Hiermede wilden ze zich verwijderen en ze slopen naar de trap, die voert naar het benedengedeelte van de zaak, dat op de Kipslraat uitkomt. (Do byouterie-afdeeling ligt gelijkvloers aan de Hoogstraat.) Voordat ze eckteT de trap hadden be reikt, sprongen de rechercheurs, met de revolver in de hand, te voorschijn, den dieven toeroepend, dat ze moesten blijven staan. Dezen stoorden zich niet aan dit bevel en hun buit wegwerpend, trachtten ze te vluchten. Hierop schoten de politie mannen. Twee der dieven werden aange schoten en stortten gewond neer. De derde, die hot nuttelooze van een "wanhopige vlucht inzag, gaf zich toen over. Het was de 40-jarige los werkman G. A. M. De tweo gewonden werden door den Genees kundigen Dienst, die direct gejvaarschuwd werd, naar' het ziekenhuis aan den Goal- singel overgebracht. Het waTen do 29- jarige B. F. A., een Amsterdammer, en do 30-jarige H. L„ die onder zijn trawanten en bij de politie als „de schrik van het Westland" hekend staat. A. had een schotwond jn het rechter been gekregen. De wonde was niet ern stig. Nadat hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel verbonden was, werd hij met M. op het politiebureau aan do Lango Torenstraat in verzekerde bewaring ge steld. 88 L. was er slechter afgekomen. Hij had een schotwond aan 'en hals en was tevens ernstig aan een schouder gewond. De kogel was daar dwars doorheen gegaan. Zijn toestand was gisteravond laat niet zonder gevaar. Onder leiding van den inspecteur K. F. v. d Wild, werd door de poliite een nauw keurig na-onderzoek ingesteld. Het gesto- lene is in beslag genomen. De politie heeft ongetwjfeld een goede vangst gedaan. Zooals gezegd, zijn de die ven goede bekenden. Men ging reeds lang hun gangen na. Een geval van gasverstikking in het Ziekenhuis te 's-Gravenhage. Naar wij vernemen heeft zich Woens dagnacht in het gemeentelijk ziekenhuis aan den Tapijtweg een ernstig ongeval voorgedaan. Tegen den avond werd daar een patiënte binnengebracht die in bewusteloozen toe stand verkeerde. Door do twee wachitzu3- ters van de zaal werd de patiënte in ont vangst genomen en naar de badkamer ge bracht, zooals bij opneming gebruikelijk is Toen geruimen tijd later in den nacht een der hoofdverpleegsters op de zaal kwam om een der zusters te zoeken, vond z j niemand. Men zocht en zocht, maar geen van de beide wachtzusters was te ontdekken, hetgeen begrijpelijker wijze een groote consternatie gaf. Eindelijk begaf men zich ook naar de badkamer, maar men kon de deur hiervan niet openen, daar de ziekenwagen, waarin de patiënte naar de badkamer was ver- voord. zoodanig was geplaatst, dat de deur naar den bijftienkant niet open kon. Men begreep mtusschen, dat zich in de badkamer iets rnoost hebben afgespeeld en ten slote werd met heel veel moeite, nadat krachtig» hulp was gehaald, de deur ge opend. Men vond de patiënte op den grond lig gen, daarover een zuster in bewusteloozen toestand en verder in het vertrek de andero zuster, eveneens bewusteloos, terwijl bleek dat er een sterke gaslucht in het vertrek heerschte. Onmiddellijk werden maat regelen genomen om de levensgeesten weer op te wekken, wat zoowel bij de patiënt® als bij een der zusters gelukte. De andere zuster is eerst don volgenden middag tot bewustzijn teruggekeerd. ij onderzoek bleek, dat de geyser, waar over reeds herhaaldelijk was geklaagd, zooals men ons mededeelde, defect was. waardoor bij bet gebruik er van gas kon ontsnappen. Het is aan het toeval te danken, dat de hoofdverpleegster een der beide zusters even noodig had, dat dit ongeval zoo be trekkelijk goed is afgeloopen: anders waren hier ongetwijfeld drie slachtoffers gevallen. „Rsb." meert. Tijd- UIT DE RAniO-V/ERELO. •Wal cr vanavond ie hooien 4.20 uur Londen 365 M. C!ic 1600 M. Tijdsein en Hamburg 390 M. Cor- Radio-Paris 1780 M B.ussel 265 M. Concert Alle Engelsche stations: sein Big Ben en nieuws Hamburg 390 M. Concert Londen 365 M. Chelmsford 1600 M. Concert en voordracht. Birmingham 475 M. Tooneel Bournemouth 385 M. Concert en zang. Cardiff 350 M. Concert Manchester 375 M. Zang en viool. Newcastle 400 M. Gpncert. M. Opera-cou- ■d? 4.25 5.05 5.20 7.20 7.20 7.00 7.50 7.50 7.50 7.50 7.50 7.50 '7.50 7.50 8.35 Slroom-misère in Brabant. Men schrijft uit industrie-kringen in Oosterhout aan de „Msbd.": Na een paar jaren van voorspoed wordt Oosterhout in drie weken voor de tweede maal zonder stroom gezet en stonden bijna alle bedrijven gisteren totaal stop. Kunnen wo dezen winter weer een periode ver wachten die ons aan mobilisatiei-jaren doet terug denken? i Gistermorgen viel de schakelaar juist vijf minuten na acht uur uiit en er zijn nog geen berichten die een mogelijk herstel waarborgen. We hebben ook in dit opzicht in de PNEM geen waar voor ons duur geldl f 130.C09 verdwenen. Naar het Huis van Bewaring te Breda naar het „D. v. N. B." meldt, overge bracht de correspondentie to Baarle Nas sau van een Tilburgsche Bank door wier verregaande onachtzaamheid en slordig beheer meer dan f 130.000 moeten verloren gegaan zijn. O.m. moeten er door het verstrekken én innen van vreemd geld groote sommen ver loren zijn. Loterij Maatschappij Lotisieo. De directie van do Loterij Maatschappij Lotisieo heeft gisteren besloten in verband met de menigvuldige inbeslagnemingen door de politie gedurende de laatste weken te Amsterdam, haar bedrijf in do hoofd stad voorloopig stop ite zetten. De vindingrijke post. Een onderwijzer uit Chaam ontving, vol gens het ,JD. v. N. Br." een brief uit Zweden, welk© een uiterst vaag adres be- atte. De Zweed had naam en woonplaats van den Chaamenaar vergelen, doch door aan te geven t het dorpje zus en zoo ten opzichte van Breda lag, zus en zoo'n kerk had en dat do onderwijzer daar zoo wat moest wonen, kwam het epistel precies waar het ithuis behoorde. Het origineel ad: nam nagenoeg de ge hoede VOOrz'jJe ian i elun-e in beslag Aberdeen 495 cert. Glasgow 420 M. Dansmuziek. Berlijn 500 M. Gabaretmitzïek. Brussel 265 M. Causerie en concert Radio-Parisr 1780 M. Gala- concert.7 Alle Engelsche stations: Dans muziek van het Savoy Hotel t© Londen. Voor Zondag. 12.50 uur Radio-Paris 1780 M. Tzigane- orkest. 3.20 Londen 36S M. Chelmsford 1600 M. Orgelconcert. 3.20 Bournemouth 385 M. Concert. 5.05 Radio-Paris 1780 M Concert. 5.20 Brussel 265 M. Concert. 8.00 Hilversum 1050 M. Concert Eerste gedeelte: Klassiek mu ziekprogramma van het Bus- sumsch Strijkkwartet. Tweede gedeelte: De Amsterdamsche Jazz-Baud, bestaande uit do heeren: F. Friedman, leider en saxophone; M. Nunes, piano; ^rank, viool; J. Slnizer, Drumm Programma: 1 When you and I were dancing; 2 Twelve o'clock at night; 3 Sleep; 4 Love is just a camble; 5 What I'il do; 6 Pasadena 835 Brussel 265 M. Concert. 8.35 Londen. 365 M. Cbelmford 1600 AL Godsdienstoefening 9.05 A&au.-i .ter 375 M. Orgelcon cert 9.10 Bournemouth 385 M. Muziek van Mendelssohn 9.20 Newcastle 400 M. Concert. 9 20 Glasgow 420 M. Koormuziek. 9.20 Radio-Paris 1730 M. Dansmu ziek. 9.20 London 365 M. Chelmsford 1600 M. Concert. RADIO ËüiË Complete TOESTELLEN en PNDERDEEIEN voor draadlooze telegrafie-telefonce teqen concurreerrnde prijzen. Zie onze étalane# IMMHll ELFCTRIC X MflCHIHF EBliP'. 6764 v.h. R. GEERAERTS-KERTf: MARE 70 - TEL. 1118 - L I71SN Buitertl. Hevige koude in Italië. Uit geheel Italië wordt plotseling een ongekend hevige koude gemeld. Groote brand in de haven van Triest. In de haven van Triest is een ernstige brand uitgebroken, welke ontstond in een van de groote loodsen van de Triester Lloyd. De brand sloeg over op het Joego slavische a.s. „Dana". De pogingen om den brand te blussohen bleven aanvankelijk vruchteloos, zoodat men alle andere in de nabijheid liggende schepen spoedig moest wegvoeren. De politie heeft een aantal ver dachte personen gearresteerd, die zich in de nabijheid vau do loods, waar de brand ontstond, ophielden. Hevige droogte in Z.-West-Afrika. Namaqualaad het Zuidelijk gedeelte van Zuid-West-Afrika, wordt geteisterd door droogte en sprinkhanen. De oogst is de vo rige twee jaar slecht geweest, en dit jaar is er in het geheel geen oogst. Volgens een bericht aan do .Morning Post" zijn er reeds ongveer 200.000 schapen en gelten omgeko men en ook onder de paarden en koeien de sterfte groot. Dc bevolking lijdt zoozeer, dat dc kin do ren op sohool flauw vallen en velen, die vroeger in goeden doen waren, thans in lompen oi zelfs geheel naakt rondloopen. Vele duizenden voeren een wanhopigen strijd tegen den hongerdood. Volgens een lid van den wetgevenden raad van Namaqualand, verkeeren 10 h 12.000 Europeanen en inboorlingen in een hopcloozen toestand. Er zulien krachtige maatregelen worden genomen ten einde den nood te lenigen. Jeugdige dievenbende. De politie te Chicago heeft vier 20-jarig« jongemannen gearresteerd die werkten onder „leiding" van een' 16-jarig meisje, Evelyne Krüger geheeten, en van diefstal hun emplooi-maakten. Zij worden beschuldigd van het stelen van 40 automobielen en het pleeen van vele andere diefstallen en bednecri^p. STATE W«6EMERft^L TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren Staaisbegrooting 1925. a Algemeene Beschouwingen. Voortgegaan wordt met de algemeen© beschouwingen over de Stsatsbegrooting voor 1925. Hierbij is tevens aaa de orde:

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3