Hulpgebouw, Haarlemmerstraat 54 llEIElSTIifiï 54. I jaars, 15 Seculiere en 2a Reguliere Gees telijken en 63 vrouwelijke studenten (waar van 12 Zusters). Uit den Amsterdamschen Raad. Do Zakelijk© B e d r i j f s- belasting gehandhaafd. De gemeenteraad heeft gisteren met 27 tegen 15 stemmen verworpen een motie- Drubbe-Romme om op de begrooting van '26 niet meer te rekenen met de Zakelijke Bedrijfsbelasting en met 25 tegen_ 18 een motie-ïtoinme c.s. om bij vermindering van belastingdruk aan afschaffing der Za- lelijke Bedrijfsbelasting de «orkeur te ge- 815Y BE ©BlIOEWiliü BOSKOOP. De bloei der veiling. "Woensdag 19 November j.l. werd op de Boskoopsche vei ling door de fa. D. Veerman Jr. alhier de geraamde begrooting voor 1924 overschre den, door een partijtje Chrysanthemum Sax export af te drukken, waardoor de voilingomzet nu reeds f 13.000 hooger is dan over het geheele jaar 1923. Als bijzonderheid willen we nog vermel den, dat door dezelfde fa. de eerste koop in bet nieuwe veilngsgebouw (wat des tijds nog door den afslager geschiedde) werd gemijnd, en de eeT&te koop op het electrisehe toestel is afgedrukt. Adoro Te. "Woensdag j.l. werd alhier de Congresfilm vertoond. Aanvankelijk dachten de bezoekers teleurgesteld te wor-» den daar de motor weigerde te werken, doch na eenigen tijd was dit verholpen Alle aanwezigen keerden na de vertoo ning zeer voldaan huiswaarts. GROENENDIJK. I_> jm De afd. Hazerswoude van de L T B hield dezer dagen in. café Boers aan den RijncHjk een bijeenkomst waar de wenschelijkheid werd besproken om in sa menwerking met de afd.^ van de Holl. Mij. van Landbouw, welke hiertoe het ver?"0 r had gericht, en van den Chr. Boeren- Tuindersbond, een z.g. kaasdag to orga- niseeren ia heb a.s. seizoen. Door den Eijkszuivelconsulent,den heer W. J. Huisman, te 'Gouda, werd een lezing eehouden over „Kaasbereiding en kaasge breken", met voorbeelden. Niet alleen wer den op zeer bevattelijke en onderhoudende - wijze de grondbeginselen der zuivelberei ding uiteengezet en verschillende nuttige wenken gegeven in het belang der kaasma kers, doch werd ook, met het product et bij, aangetoond hoe ze wel en hoe ze met moet zijn. Dit gaf uit de vergadering aan leiding tot verschillende vragen, die tot ieders voldoening werden opgelost. Jammer dat niet meer kaasmakers van deze gelegenheid hadden gebruik gemaakt om hun kennis te verrijken. Na deze leerrijke lezing besloot de ver- "gaclering eenparig de meeste medewerking iixjg «agevaaraigaen van de bovengenoemde zusterorganisatie, die bereids hun medewerking toezegden. Het bestuur kan dan ook met genoe; op dezen welgeslaagden avond terugzien, die zeker den leden tot nut zal strekken. WARMOND. Mo'orboctonderneming. Zal „drie- anaal is scheepsrecht" hier bewaarheid worden? was de eerste gedachte ioen wij dezer dagen in de gelegenheid gesteld werden een proefvaart mede te maken met de nieuwe motorhoctdienst (die eigenlijk "Warmond Hl moot heelen) „De Onderneming". Wij kunnen al vooral zeggen, dat wij dit gezegde gerust als onze verwachting durven uiten. Na de Warmond I en II, is thans voor de derde maal een motordiens-t geopend voor het vervoer van passagiers. De on derneming met deze „Onderneming", is wel een onderneming die een ondernemer noodig had. Doch het feit, dat de vroegere diensten werden opgeheven, wegens an dere oorzaken dan om behoefte aan passa giers-vervoer (dit was zelfs zeer bedui dend), heeft de heer v. Dijk er toe ge bracht het nu eens.als particuliere onder neming aan te durven. Voor de zomer maanden is het zelfs een onontbeerlijk vervoermiddel, en gedurende het minder gunstige jaargetijde kan het. behoorlijk verwarmd worden, wat het reizen veraan genaamd. De voorkajuit met" glazen omlijsting geeft ruim inzicht. De eenvoudige smaak volle beschildering en kleurige bekleeding van zittingen en rugsteunen geven het .ge heel een gezellig aanzien. De kajuit biedt zitruimte voor 15 personen, terwijl op het beschutte achterdek een gelijk aantal per sonen plaats kan vinden. De 4 cyl. motor, 25 P.K., geeft een rus tige, voldoende snelle vaart en belooft vrij groote bedrijfszekerheid. Vooral door hen die ijveren, voor steeds betere verbinding met Leiden, zal ze ker met genoegen vernomen worden dat Maandag a.s. reeds met den dienst, zal wor den aangevangen. De deskundige exploitatie zal ongetwij feld het slagen in de hand werken, waar aan wij ook niet twijfelen. Voor de dienstregeling en bet tarief ver wijzen wij naar de desbetreffende adver tentie in dit nummer. KATWIJK. Waterleiding. Nu het jaar ten einde gaat loopen, heeft het misschien zijn nut onze lezers even te herinneren aan het dezen zomer door den Raad genomen be sluit, waardoor men verplicht wordt alle huizen, gelegen aan straten of wegen waar de huizen der waterleiding liggen, aan deze leiding aan te sluiten vóór 1 Januari 1925. Bij uitzondering kunnen B. en W. hiervan dispensatie verleenen tot 1 Januari 1926. In verband met een heerschend misvei'- £tand in deze kunnen wij mededeelen, dat de geheele kosten van aanleg, dus vanaf de aansluiting aan de hoofdhuis, komit voor rekening van den aanvrager. Dit is dus geheel anders dan bij het gas- of elec- triciteitsbedrijf waar het bedrijf de kosten van aanleg vanaf de hoofdleiding tot het perceel van aansluiting, tot een maximum van 10 M. voor hare rekening neemt. Die dus bij de waterleiding de hoofdhuis lanw het huis heeft liggen is in gunstiger con ditie dan degene bij wien de hoofdhuis op eenigen afstand lgt. Dit is nu eenmaal de verordening vastgelegd. Men neme van don datum, 1 Januari a.s,, goede nota. Dan moet n.l. de aansluiting zijn tot stand gebracht. NIEUWKOOP. Uitvoering. Zondag en Maandagavond a.s. zal door een Tooneelgezelschap uit Rotterdam een uitvoering worden gegeven voor de St. Jozefgezellenvereeniging in het Po f ronaatsgebouw' Landarbeidersbond. Gisteren verga derde do Land-, Tuin- en Veenarbeiders- bond in het Patronaat. Tot voorzitter werd gekozen de heer G. van Koert. Het werkloozenreglement werd voorgelezen en breedvoerig behandeld, Een controlecommissie werd gekozen, n.l. de boeren N. v. d. Voorn en Jac. v. d. Voorn, OEGSTGEEST. R.-K. Geitenfokvereeniging. Op de gisteravond gehouden bestuursvergade ring van bovengenoemde vereeniging is be» paalcl. dafc de volgende maand door den heer Tukker, veeteeltconsulent, een lezing mot, lichtbeelden zal worden gehouden, welke zeer interessant belooft t-e zijn. Te-rens kunnen wij nog mededeelen. dat deze a winter wederom .zoo'n groote propa ganda vergadering zal worden gehouden, zooals verleden jaar, waaraan een ieder, die het genoegen had, die vergadering bij te wonen, met pleizier terug denkt. De Hanze. Gisteravond werd in St. V ilhhrnd een vergadering gehouden van j*. Tv. middenstanders over de vraag: aan- sl.uiten bij de atd. Leiden of een afzonder- hjke afdeeling oprichten. Een beslissing werd nog niet genomen. De uitslag hiervan 90]gt morgen. Gemeenteraad. Voorz. burgemeester A. J. Schölvmck, Afwezig met kennisgeving de héér Mol- huijzen. Met gebed opent de Voorz. de vergade ring, waarna voorlezing geschiedt van de notulen door den secretaris, die daarop worden goedgekeurd. Mededeeling geschiedt van de goedkeu ring door Ged. Staten van eenige raads besluiten. Ingekomen is een adres van eenige in woners van de gemeente Alkemade, wo nende in het buurtschap de Zevenhuizen, die subsidie verzoeken voor het onderhoud van den Lagen Boekhorstweg. Dit ver- izoek was hierop gegrond, dat dit een par ticuliere weg was, waarvoor de^ gemeente CVarihoncl 'geferurk maken voor school en kerkbezoek te Oud-Ade. De Voorz. meent, dat daar deze weg buiten de gemeente ligt» dit buiten het ka der valt, om door deize gemeente gesub sidieerd te worden. De heer v. Stijn vindt dat het heel niet op den weg der gemeente ligt om parti culiere wegen-onderhoud te subsidieeren, daar men dan aan de particuliere dam men hier ter plaatse voor hetzelfde feit gesteld werd. De heer van Schie licht toe, dat de vroe gere aangelanden gezamenlijk dit onder houd en het toezicht er op bekostigden, doch dat door verandering van eigenaren weer tot een nieuwe overeenkomst moet worden besloten. Dit heeft aanleiding tot dit adres gege ven. Z.i. is het wel een direct Lagelands- belang, doch in hoeverre er rechtsgrond of billijkheid bestaat, is door hem niet te beoordeelen. Dat echter, „het in andere gemeente liggen" een groot bezwaar kan zijn is mogelijk, waarom hij dan ook geen stemming vraagt erover. Het adres wordt voor kennisgeving aangenomen. Van den leider van den Teekencursus, den heer Berklheij, is een begrootingsstaat ingeleverd, waaruit blijkt dat eenige sub sidie noodig is, en deze wordt hierna goed gekeurd tot een bedrag in totaal van f 50 Aan de orde komt thans het voorstel wijziging belas ingverordening. De voorzitter deelt mede, dat een uitge werkt voorstel is ingekomen van het lid Heijl, waartegenover B. en W. zeer sym pathiek staan, en dat ter beoordeeling aan de leden is toegezonden. De hoofdlijnen zijn dat de kinderaftrek tot f 100 per kind wordt gebracht; en de opcenten op de inkomstenbelasting op 50. Dq hoofd, omslag zal daardoor dalen tot 2 pet. Voor den 'hoofd, omslag is begroot f42000, de inkomstenbelasting bedraagt f54.000 zoodat daarvan f27.000 inkomt, en het alzoo niet onmogelijk is dat de 3,5 pet. van nu, nog beneden 2 pet. komt voor hoofd, omslag. De beer Haverkort zegt] dat hij dit voor stel heeft nagegaan, en bij er mede ac- coord kan gaan, waarom van hem geen voorstel in dien geest te wachten is. In stemming gebracht, werd het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Dq heer van Stijn wenscht den heer Heijl geluk met de aanneming van zijn voorste], dat veel werk en studie heeft ge vraagd. Eenige comptabiliteitsbesluilen worden goedgekeurd. De Voorz. deelt nog mede in antwoord op de vraag of er voldoende toezicht op het lossen en laden is aan de Losplaats, dat het bedoelde riet en de mest toebe hoorden aan de familie Machen. Do mest wel, zegt de heer v. Stijn, het riet weet hij zeker van niet. De Voorzitter zal het nog nader onder zoeken. m Wij ontvingen eenige wagons IJZEREN- EN HOUTEN MEUBELEN =g welke wij om fabelachtige lage Prijzen gaan verkoopen. |j Bezoekt met Uwe kinderen onze magazijnen zij staan vrij voor U ter bezichtiging. »i 0.18 Poppen Ledikanten Extra groote maat met Koperen Piek Poppen8chommels Poppen Schommelwieg op standaard Poppenwagens, opklegbaar Zware Beuken Kinder stoeltjes, prima gelakt Zware Beuken Tafeltjes met lade Tafelstoelen, opklepbaar, met speelbord en telraam 7.70 0.59 0.44 (.25 0.80 8.20 V PIIMH GESTCFFEERGE DIUIS. Slaapkamertafels Nachtkastjes Waschtafeis Beuken Kinderledikant Beuken Kinderledikant in prima wit laqué 2-persoons Ledikant Prima Linnenkast, Mahonie gelakt in eiken gereitet in prima Eiken Gezondheidsmatrassen, systeem Auping, 1-persoons 2-persoons 5.75 j§ 5.75 H 7.25 jig 9.50 6.65 29.- B 34- II 11.75 13.75 P Wij vragen Uwe aandacht voor de prima afwerking en het buitenge- g| wone mooie Schilderwerk onzer Meubelen. Bedelen en Tapijten. Gemeentelijke Aankondii De vergadering ging hierop in geheime zitting. AARLANDERVEEN. Tocnecl. Maandag- en Donderdag avond zal de tooneelvereeniging „Oefening kweekt Kunst" haar uitvoeringen geven, gespeeld zal worden „'t Hoogste Goed", blijspel in 3 bedrijven en „De Gedulds- pröef". NOQRDWIJK. Jubileum. Zaterdag 22 November a.s. zal het 25 jaar geléden zijn, dat de heer treden. Dat liet den jubilaris op "deze" cEag niet aan belangstelling moge ontbreken voor zijn trouwe diensten ter eere Gods. Muziek. Deze week maakten wij voor het eerst kennis met Noordwijks Muziek- en Strij k-En sembl e, waarvan wij kunnen getuigen dat dit groepje e.en zeer verdien stelijk avondje kan orga-niseeren. Het was dan ook jammer dat. zoo weinigen in hun mooi en verdienstelijk werk belangstelden. Wij vertrouwen echter, dat bjj het volgend optreden van het ensemble op Woensdag avond a.s., zich meerdere belangstellenden in de zaal van café Flora, zullen vertoonen. „Crescendo". De uitvoering van .Cres cendo" in Royal was er een die er wezen kon, Een mooi en afwisselend programma. De voorz.. de heer K. de Bes, opende de zen avond met e,en welkomst voord. Spr. deelde mede, dat de directie van Royal vo.or^ dezen avond gratis eenigé filmnum mertjes zou geven. Hij dankte de directie voor hun prachtige aanbieding alsook voor de medewerking reeds ondervonden. Het muziekprogramma dat voor een volle zaal gespeeld werd luidde: Marsch. Op naar 't park, van M. J. H. Kessels; Ouverture Duizendschoon van J. R. v. d. Glas; Sol- datenlieder Walzer van Jos. Gungel en Rêverie solo voor trombone (gespeeld door den heer G. Heyser) van Pollemans. Hier na draaide de film een paar mooie humo ristische stukjes af vol gezonde humor. Na de pauze werd Ouv. Lustspiel gespeeld van Kèler Bèla, La Reine d'un jour van A. Adam; Fantaisie La Belle AlsUcienne van Jos Kessels en Marsch Petit Borain van W. Pera. Crescendo mag zeggen; we hebben best gespeeld 1 De bioscoop kwam toen weer aan het ^woord, weer met lach nummer tje s De film is mooi duidelijk en wordt correct afgedraaid. Een zeer gezellig hal onder lei ding van Jo. Berkemeijer besloot dezen avond. RIJNSBURG. De eerste tulpen. Hedenmorgen wer den alhier in het veilingsgebouw „Flora" de eerste tulpen (Oliarlet Due) .geveild k 10.20f 10.30 per 100 stuks. De kwaliteit 5 best. Het vorig jaar, had de veiling der eer ste tulpen 9 dagen later plaats. SASSENHEIM Bioscoop. A.s. Zondagavond wordt in het Iv.S.A.-gebouw alhier wederom een mooie bioscoop-voorstelling gegeven. Als hoofdnummer wordt vertoond: „De Pastoor van St. Victoire", slachtoffer van het biecht geheim. Groote kosten#zijn door het K. S. A.-bestuur gemaakt, en het bestuur ver trouwt dan ook, da-t de zaal even goed be zet zal zijn als met de Adore Te-film, toen er ongeveer 700 bezoekers in de twee voor- stellingen waren, en vooral met den gratis- avond aan de Obligatie-houders, toen, ge lijk vanzelf spreekt de zaal ook best bezet was. Laten we, allen meewerken, den avond doen slageli, daar dit voor de Adtfent de laatste voorstelling is. Voor afwisseling door strijkje en voordrachten is gezorgd. STOM PW IJK. IJsclub. De ijsclub „Nut en Vermaak" hield gisterenavond de jaarvergadering bij Mej, de Wed. van Esveld in het" café „Het Blessepaard". Na opening met Chr. groet en notulen- lezing werd het jaarverslag en de rekening van den penningmeester goedgekeurd. De rekening werd door de heeren J. Suiten en C. van Zijde Cz. nagezien en in orde be vonden. Het batig saldo bedraagt f 59.70. De verkiezing vlotte ook uitstekend; beide leden werden herkozen. Uitvoering van art. 6, het werkplan, werd aan het oor deel ..yan.het bestuur overgelaten. Van de '"°en aan net prijsjasseiiT feilen strijd van 3 uren kwamen al9 win naars P. B. Wijsman en Jc. Groot Cz. met den len prijs uit, den strijdC. C. van Veen en A. L. Janson 2en prijs; W. van Bohemen en L. L. Suiten 3en prijs. De. troostprijzen vielen teil deel aan de heeren W. van Vliet en Q. Onderwater le prijs; Joh. van der Zijde Cz. en Joh. van Rijn Jaapz., 2e prijs en ten slotte P. Wensveen en Q. van der Helm 3e troostprijs. Daarna werden de prijzen door den Voorzitter den heer Huis man, met een toepasselijk woord uitge reikt, waarna hij de vergadering sloot. AL.PHEN AAN DEN RIJN Wcggelcepen. Dooi- de politie Haarlemmermeer is aldaar aangehouden een minderjarige jongen, welke de Mar- thastichting alhier was ontloopen. Hij ia door de zorgen der politie weder naar voornoemde Stichting teruggebracht Personalia. De agent Van politie M. v. Donk, is op zijn genomen besluit- om eervol^ ontslag-aanvrage teruggekomen en blijft in dienst. Uitvoering. Gisteravond gaf de R.-K. Gem. Zangvereeniging „Oefening baart Kunst" onder leiding van den heer H. van Niekerk fe Leiden een uitvoering, welke een avond vol kunstgenot is ge weest. De Voorz. der vereen., de beer P. Brui nes, heette in zijn openingswoord de aan wezigen, inzonden den hoogeerw. beer deken, welkom, en verzocht aller mede werking om de katholieke zang in Alphen tot grooter bloei te brengen. Met. de afwikkeling van bat rijk voorzie ne programma werd daarna een aanvang gemaakt. De welwillende medewerking daarvoor was verkregen van de heeren P. Couvee (Viool) en J. Snel (Piano), die zich op keurige wijze van bun taak heb ben gekweten. De aanwezigen loonden dan ook na elk nummer door warm applaus hunne waardeering voor hetgeen de beide heeren hun te genieten gaven. Het koor gaf eveneens blijk van ijver en toewijding en de verschillende nummers van bet pro gramma werden zuiver, beschaafd en met veel gevoel gezongen. Het glanspunt van den avond was wel no. 9 van bet program: „De bekoring", van J. Q. Gent, getoonzet voor Sopraan, Alt en Bas, hetwelk schit^ (terend vertolkt werd door mej. M. Heyne- man, den jongeheer van Niekerk en den heer P. Bruines. Hun viel een langdurig applaus ten deel. Het groote succes van dezen avond heeft do vereeniging O. B. K. voorzeker te danken aan de bezielende leiding van haren bekwamen directeur,' den heer H. van Niekerk, die met vaste hand zijn koor in de goede richting weet te leiden. De HoogEerw. lieer Deken bracht een welverdiend woord van dank aan directeur en leden van O. B. K. en aan de heeren Couvée en Snel voor het kunstgenot, dien avond genoten, en riep hen en spoedig weerziens toe. VOORHOUT R.-K. Volksbond. De R.-K. Volkshond GEMEENTELIJKE VISCHVERKO Aan den Gemeentelijken Visclnyj Viéchmarkt 18, Telef. 1225, is ZATER en voorzoover voorradig ook ZATERJ AVOND verkrijgbaar: SCHELVISC f 0.12, SCHOL a f0.12-f0.14i TARBOT a f 0.65 per pond en HAF, a f 0.05» per stuk. N. G. DE GIJSELAAR, Leiden, 21 November 1924. Katholieke Agem LEIDEN. Vrijdag. Apologetische Cursus van Hendrichs S.J., St. Petrust 8.15 uur. Vrijdag. Ledenvergadering R. K. Over personeel, Bondsgebouw. te Dinsdag. R. K. Volksbond, afd. Bondsgebouw, te 8 uur. N I E U W K 0 OP. Woensdag. Begrafenisfonds in het naafc, te 8 uur. NOOROWIJK. Donderdag en Vrijdag. Muziekui| Fanfarecorps „Excelsior", v mateurs en leden, Juvenaat, uur. ALGEMEENE AGENDi LEIDEN. Vrijdog. 2e Abonnementsconcert Kraus, Schouwburg te 8 uur, De avond-, nacht- en apotheken wordt van Maandag 17 met Zondag 23 November waaig? door de apotheken van de heeren Reyst, Steen straat 35, Telefoon 135 J. Donk. Doe7astraat 31. Telefoon vergaderde Dinsdag j.l. in het Patio gebouw. De Voorz. zei de in zijn opening; het "biets buitgewoons te vinden een opkomst te moeten constateera vraagt zich af, of hieruit do conch; trokken moet worden, „dat men er van heeft." Besloten werd, dat de li der leden van den leeftijd van 5 tot! 10 jaar aan het St. Nmólaasfeest deelnemen. Eenige ingekomen slui n kennisgeving aangenomen Uit de gehouden besprekingen dat men meer heil verwacht var organiseeren herhalings-onderwijs- Tumboxiwcursus, dan van een Boe cursus. Voor de eerste twee en) gaven zich eenige personen op. I zich binnen een week aanmelden volgende personen: voor de heit iluinbouwcursus Ijij bet bestuur'E. ringen, W. v. Kampen en Ant Flo WASSENAAR. Verkooping. Een burgerwoorti de Langstraat alhier, de vorige weel zet op f 7600, werd gisteren verkoel f 8300. Kooper werd de heer H alhier. Op hol. In de Langstraat ging middag een paard, gespannen va wagen met varkensvoeder," er van Doordat de wagen met een ander vi in hotsing kwam, brak het lemoen kantelde de wagen. De kokende va: aardappelen lagen hier en daar ver; terwijl de wagen nagenoeg in stukke; Het paard rende nog een eind n werd toen tot stilstaan gebracht. Gevolgen van een ongeluk. Di merman S., die vorige week met. eea in botsing kwam, zal waarschijn® zijner oogen moeiten missen. Aan schuld is van het ongeval is tot hc niet opgehelderd. WOERDEN. Uitvoering. Dinsdag a.s. geeftdi neelvereeniging „Utile Dulci", onder! ling van den Ned. R.-K. Volksbooi uitvoering in het Patronaaitsgehouw, wij vernemen is er weder een pk stuk ingestudeerd. Dinsdag en Woensdag wordt liet programma herhaald. Dan zijn ringen toegankelijk voor eere-le iteurs en tegen entree. ACABESHSE-iaiEyW LEIDEN. Geslaagd voor het: Doctoraal examen Rechten de lis R. F. van Roggen (Nijmegen), Éevorderd tot-arts de heer A. Sol Gelpke (Den Haag), tot senii-arli 'heer G. J. M. de Graaf (Den Haag). Volkszangavond. Het stond er -zoo uitlokkend jw' lijk in de advertentie ..Komt U ook of Zangavond van de Ned. Vereeniginü den Volkszang, afd. Leiden, in de Sfadszaal?" En ziet, geen plaatsje onbezet. Elke leeftijd, stand en ontffö ling vond er vertegenwoordigers. EcuF tig samenzijn, nu eens voor een waarover allen het met- den voorzit Meijer eens waren, toen hij in zijn ningswoord zeide, dat Nederland zingen, goed zingen en veel zinged zaken, welke op dezen avond zullen den betracht, nader tot het doel te gen. Wat spr. verder zei over doel efl! ven vond bij allen warme instennnin! daar stak men val wal. Joh. OostveoA

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2