mfó IT ontvangt Al phi a I en zal zich tarter op de 2e plaats nestelen. I J3 ontmoeten de heide candidaten je. onderste plaats elkaar, beide zwer l en O. N. A. III hebben nog geen wedstrijd gewonnen. Terreinvoor- p^eft o.i. de Zwervers de meeste kans tJoor O. N. A. muurvast op de on- plaats komt. .hecht IHaastrecht I is voor leencemd© welke daardoor mede. een candidaten voor de eerste plaats I, Iu de 2e Ivlasse A. wederom 2 can- |fn voor de onderste plaats. Wocr- H ontvangt O. N, A. IV; de beide zullen wel in Woerden blijven Öoor de gasten met 6 verloren wed- jen op de onderste plaats blijven. ,1e definitieve bezetting van de eer plaats is de wedstrijd Vriendschap toop)—Oudewater van belang. Win de gasten dan' zijn zij reeds in het van het Kampioenschap harer af- g, Vriendschap zal dan ook wel te mets trachten Oudewater een der pun- afhandig te maken of hen de eerste jclaag toe te brengen. In 2 B zal Gou- [II weinig moeite hebben tegen Schoon en III. In de derde klasse zal Bode- i III wel van de gelegenheid ge- maken zich de tweede plaats te lekeren. zulks ten koste van O. N. A. Iwelk© eveneens muurvast op de laat- plaats zit. De O. N. A.-elftallen schij- dit jaar wel weinig te pestee- Voor Gouda IV is volgens het pro- nma een uit en een thuiswedstrijd (gesteld hetgeen wel op een misver- zal berusten. Voor de 4e Klasse vcr- hten vij overwinningen voor de thuis- ATHLETIEK. wereldrecord Polsstok-hoog verbeterd. aar uit Tokio aan de Engelsche bln- «•ordt geseind heeft Woensdag 5 Nov. Spearow, die Amerika vertegenwoor- op de Olympische Spelen 1914. het ird polsstokhoogspringen gebracht op M. (13 ft, 10K inch), el had Spearow in de Olympische voor- I rijd en in Amerika, de 13 ft. gehaald. Parijs sprong hij slechts(l): 12 ft. inch. Het oude record stond op naam Hoff in Christian ia (Sept. 1922) met 6 4/10 inch (4.20 M.). BILJARTEN. Arie Bos in Amerika. ..Chicago Tribune and Examiner" 25 October bevat een enthousiaste hrijvinig van een wedstrijd waarin landgenoot Arie Bos uitkwam in een over drie banden tegen Robert L. inofax, wereldkampioen over drie ban- Hollamder versloeg den wereldka.m- met 50 tegen 40 in 4-6 beurten. Deze italie vindt het blad des te merkwaar daar Bos slechts als nivaller fun- rde. daar Ralph Greenleaf, die oor- rakelijk als tegenstander van Gannefax aangewezen, door ziekte van zijn va- ver h'nderd was. WIELRENNEN, ische Ren- en Toeristvereen. „Vios" forgen zal er een 60 K.M. betrouwbaar- isrit gereden worden, waarvoor 6 prij- beschikbaar zijn gesteld door enkele luursleden en een hekend lid der veree- ing. )e samenkomst is te 814 uur in het blokaal „Bavaria" vanwaar de renners 9 uur vertrekken naar de Haagscbe ow, waar te 914 uur de -start zal i's hebben. WATERSPORT J. J. K. Ooms t de „Tel." verneemt is de bekende •race-roeier J. J. K. Ooms. in de wan- !Qg Janus Ooms geheeten. na een lang- rige ziekte Donderdagmiddag overleden. Ooms was een onzer allerbeste roeiers de negentiger jaren. Zijn meest opvul de overwinning was die in Henley in eras kwam het eerst in 1839 als sculler In dat. jaar veroverde bij zoo goed als prijzen in de junior-nummers, bleek B reeds een der sterkste skiffeurs. In jaren 1890, '91 en '92 zette hij zijn üwinningenreeks voort met als glans- winnen van de Diamond Sculls Daarom sloeg hij eerst den be- Engelschman Michalls daarna, ®ry en In de finale Bovd. Behalve in 'geland, is Ooms herhaalde malen in Nkrijk uitgekomen, eveneens met veel lp. Na 1894 zien wij dezen skiffeur niet in de boot. Later logde Ooms zich toe het oefenen van anderen. Zoo trainde len skiffeur K. M. de Haas; ook ploo- oefende hij; eenigen tijd trad hij als h op van de Groninger club de Hunze •"ik De j ma ju SCHAATSENRIJDEN. Eerlijkheid bij hef Schaafssnri'jden. 'i lezen in de „Leeuw. Crt.: jaarv er gad er in ge n van de IJsclubs weer begonnen, de aanstaande cam- tn l"9 W0T,*t weer besproken en vastge- Vaak komt daarbij ter sprake, hoe dikwïj's de hardrijders vóór of tijdens wedstrijd afspraken maken omtrent verdeelen der prijzen. Een omstandig er aar van de gevolgen vaak bij het verloop van de wedstrijden duide- 11 jn waar te nemen. De fut is er uit, animo van het publiek is wegII Men maatregelen aan die afspraken een eind te maken, doch tot nog ï4 toil- n*e* lili) eKicht gelukt dit in het aanstaande i' WfLarvoor de IJsclub te Grijps- nü richting heeft aangegeven. Bij ijd ^hardrijderijen gaf een electrisch ap- •aat aan, aan welke rijde de eerstaan- ade was. Bij de finish reed deze draad door, v/aardoor contact ontstond .J1 de zijde van des winnaars baan een J>«ch licht ging branden. Men beweert a' het heel wel mogelijk is, dit appa- hot rdf] ik Gesprongen Handen Ruwe Schrale h^iid Springende Lippen en Hu ld wondjes raat zoo uit te breiden, dat de tijden van de rijders worden opgenomen. Men wil dan aldus: Bij het vertrek geeft de starter contact aan de finish, waar door chronometers daar in het werk ge steld. worden. Bij aankomst rijdt elke rij der door een afzonderlijke draad, waar door het contact wordt afgebroken en de daarbij betrokken chronometer direct stopt. Op die manier zou de tijd van el- ken rijder secuur kunnen worden opgeno men. Want er moeten tegenwoordig chro nometers zijn, waarvan de wijzers zeer snel ronddraaien en deze stop horloges zouden de lijden tot op een vijftigste van een seconde kunnen aanwijzen. Blijkt deze proef te gelukken, dan zal het „op tijd rijden" met zijn demi-finale- of finale spoedig zijn intrede deen en juist dit stelsel is het eenige, dat de knoeierijen omtrent het doelen van prijzen met succes zal kunnen bestrijden. Terwijl het boven dien van de hadrijd.ers((ster.s) lang zoo veel inspanning niet eischt. Het is een eer lijker. spannender en voor de dee-'ne- Hïc-'-'VerB) gemakkelijker stelsel. DE IXe OLYMPIADE. Wat doet Amsterdam? In het vorige nummer va-n De Olympia de heeft het blad een briefje gepubliceerd, dat het van wethouder Wibaut mocht ont vangen. Thans geeft het orgaan een brief van den burgemeester van Amsterdam, den heer W. de Vlugt. De brief luidt als volgt: „In antwoord op uw schrijven van 21 de zer heb ik de eer U nogmaals de verze kering te geven, dat de voorbereiding der in 1928 alhier te houden Olj'mpische Spe len de grootst mogelijke belangstelling van het gemeentebestuur van Amsterdam heeft. Dit vooropstellende, acht ik het even wel zeer moeilijk vooruit te loopen op de besprekingen. welke te dezer zake onge twijfeld tusschen het Ofympisch Comité en het gemeentebestuur van Amsterdam zullen worden gevoerd." Gesnelde Berichten De watersnood Het water was gistermiddag te Roer mond reeds ruim 14 Meter gevallen. Als dit droge weer blijft aanhouden kan ver wacht worden, dat de Maas binnen eenige dagen haar gewonen loop zal hebben her nomen. Men schrijft uit Doetinchem d.d. 7 No vember aan de ,.'Msb.": De invloed van het hooge water laat zich thans ook in onze omgeving gelden. De tram ZutphenEmmerik heeft het ver keer tusschen Baak en Zutphen moeten staken, daar de lijn onder water staat. De dienst ZutphenBaak wordt via Warns- veld met autobussen onderhouden. Te Doesburg is sedert van morgen de Cont.re Escarpe overstroomd en de weg gedeeltelijk vernield. Het tramverkeer naar De Haven is stopgezet. Nader meldt men uit Doesburg d.d. 7 November: Onverwacht ging het IJsselwater heden morgen over de Contre Escarpe en stortte zich in de stadsgracht. Hierbij werd veel grond meegenomen, zoodat groote gaten in den weg geslagen werden en de tramrails in de lucht hingen. Het 'tramverkeer moest stopgezet worden, zoodat het vervoer de „Achterhoek" in daar veel vertraging door zal ondervinden. Watersnoo d-v a t i a De Limburgsche redacteur van de „Msb." schrijft: Buiten Maastricht kwam een wankel huisje wat verlaten staande in het veld, door den plots opkomenden vloed onder water te staan en werd geheel afgesloten van de omgeving. In het huisje woonde alleen een oud vrouwtje dat natuurlijk den zolder op moést vanwege de overstrooming. Er was evenwel geen zoldervenstertje aan de voor zijde van het huis. zoodat ze naar de be woonde wereld geen teekens kon geven. Wel aan de achterzijde. Het mensch had intusschen geen brood meer in huis en begon dus in nood te ver- keeren, reden waarom ze, evenals schip breukelingen doen, met -een doek begon te zwaaien om de aandacht te trekken. Dit had ze al bijne heel den dag gedaan zonder dat iemand het gewaar werd. Ge lukkig kregen op de speelplaats eener school zich bevindende kinderen de nood signalen in het oog. Spoedig werd nu zorg gedragen, dat de boot, die brood rondbracht in de over stroomde omgeving, het huisje aandeed. Wat hard noodig was, want de bewoonster had niets meer te eten. Ze was echter niet tevreden met brood alleen. Ze wilde ook haar woning uit. De bootslieden, die opdracht hadden de men- schen in hun huizen te laten, weigerden dit. Eerst toen de bewoonster bij herhaling had gedreigd radicaal ia het water te zullen springen namen ze haar mede naar het vasteland. Een respectabel ambtenaar woonde In een nieuw eigen huisje. De nieuwe kelder begint onder water te loopen. Hij en echt genoot© besluiten beschadiging van him eigendom te voorkomen. Voor dag en dauw beginnen ze als maar emmers water te scheppen en weg te dragen. Ze zwoegen eenige uren lang tot mijnheer's kantoortijd. - Toen overzagen zij him werk. En ontdekten dat het water nu nog eenige centimeters hooger stond. Brand. Donderdagavond te zes uur brak brand u t vermoedelijk, naar de bewoner van het perceel zegt, door een lek in de gas leiding in het woonvertrek boven den bakkerswinkel van den heer Harmsen in de Lange Kerkstraat te Goes. De brand, die zich snel uitbreidde, kreeg spoedig een ernstig aanzien, In deze straat staan r. 1. de huizon dicht aaneen gebouwd het is de winkelstraat van Goes terwijl de historische Groote Kerk in de onmid dellijke nabijheid staat. Van het meubi lair kon niets meer worden gered. Alleen van den winkeliüvenlaris kon nog in aller ijl een en ander in veibgheid worden ge bracht. In niet meer dan een half uur brandde het geheele perceel (woonvertrekken en winkel) uit. Het gelukte de brandweer de belendende perceelem te behouden. De verbrande kerk te Burgh. 1 De Bond van Loodgieterspatroons- en Fitterspatroons in Nederland deelt mede dat aan den brand van de kerk te Burgh geen loodgieterspatroons schuld hebben, doch dat de schuldige is de zoon van een grof-hoefsmid, die als roekeloos bekend staat en al eens een begin van brand heeft veroorzaakt. Hij heeft zijn werk verlaten om te gaan schaften zonder de noodige voorzorgsmaatregelen te treffen. De „oplichting" van een R. K. geestelijke In Twenthe. In verband met hetgeen we een ander maal berichtten, deelt ter gedeeltelijke rec- bficatie kapelaan Schneider te Hengelo, nog het volgende mede, aldus de „Msb.": De feiten zijn deze. De priester uit de Oekraina die zich aan onze pastorie ver voegde en een zeer ongewonen levensloop achter den rug had, deelde mij mede vroe ger Russisch priester geweest te zijn, als zoodanig ook getrouwd, doch zijn vrouw en kind waren in Amerika overleden, al waar hij ook kwestie kreeg met z:jn Bis schop. Hij liet zioh in 1914 te Philadel phia R. K. priester wijden na eerst in een industrie-branche te hebben gewerkt. Tij dens den oorlog" zeide de Archimandriet (zooals hij zich noemde ):'n Rusland werk zaam te zijn geweest en na den oorlog 'n 5-tal jaren zware ontberingen te hebben doorslaan van de Bo-'sjewiki. Ook bad hij de Oekraina vertegenwoordigd in de Spie gelzaal te Versailles. Bovendien had Z.Eerw. nog tijd volgens eigen niet- zu.inig beweren om zich op te werken als den hesten predikant van geheel de Oekraina benevens 60.000' Bussen te be- kceren, dus een behoorlijk armee. Ik nam den man na het aanhooxen van dit alles mee naar m'n kamer om hem wat reis geld te geven, omreden bij beweerde naar Amerika weer te wi'Slen vertrekken. In Rot terdam zouden z'n vroegere Amerikaan- sche parochianen hem een som golds stu ren voor den overtocht. Tweemaal f25 ontving "hij uit mijn geldkastje, benevens geld om z'n 3e klas kaartje in een. 2de ie veranderen, alsmede nog een ander soort gift. De afreis naar Rotterdam had p'aats. M'n verwondering was groot een paar dagen later, toen Z.Eerw. mij plot- seb'rg uit Osmabrück een schrijven stuur de uit een Woinhaus lsten Ranges, met de volgende onware mededeelimg: dat hij plo'seling op het laatste moment, bericht had gekregen van zijn Bisschop, Mgr. Szeptvcki te Lemberg, om j. p. v. naar Amerika te vertrekken, te gaan naar Stockho'm in Zweden om 6000 Russen te bek e eren. Als Twentenaar met nog wat handei's- bloed in m'n aderen, begon ik zijn H.Eerw. te wantrouwen, en met mij meerdere priesters en pientere Twenl'hers. Reden waarom ik schr?ef. met bijvoeging van des Archimanrlriet's brief, naar een pater Je- suiet van het college te Katwijk. Na eeni ge dagen kreeg ik van dezen pater bericht terug, dat hij geïnformeerd had in Lem berg (niet Limburg, zooals in het onjuiste bericht), alwgar men geen R. K. Priester van zijn naam kende Daar had je de ko gel door de kerk! De Archimandriet schrijft van Mgr. Szeptvcki opdracht te hebVn gekregen en Mgr. Szeptycki deelt positief mede den'man n-'et te kennen. Toen ging ik voor de eerste maal in m'n leven naa.r het politiebureau en ver zocht maa'regelen te nemen tegen dezen vermoedelijken oplichter. Ik wensebte nu om den waarheid wille, den man wien ik zoo'n aardig duitje uit medelijden af stond. hetwelk hij me later zon retour nee- ren uit Amerika (niet van uit Rotterdam zooals in 't bericht van de courant) per soonlijk te ondervragen. Dit zou natuurlijk met mij een ieder ge daan hebben. Immers was hij R. K. Priester, dan diende hij afdoende ophel dering te kunnen geven; was hij het niet, dan zag ik hem liever naar Almelo (ge rechtshof) dan naar Amerika gaan. Bo vendien wenschte ;k m'n geld liefst dade lijk terug, om dit aan een meer ver trouwd man te schenken. Onder politie-geleide kwam de Archi mandriet aan waarna in het bijzijn van de inspecteurs van po'itde van Tilburg en van Hengelo het verhoor plaats had. Tk stelde Z.H.Eerw. de vraag, waarom hij mij voor den 2den keer geld had gevraagd, notabene ond'.r bijvoe.g:ng ran een op dracht te hebben van Mgr. Szeptycki. ter- wijl ik hem het schrijven toonde, dat Mer. Szeptvcki hem niet kende als priester. Nu moest de Archimandriet erkennen, dit mo tief zuiver gefingeerd te hebben en zijnde zu'ks gehpp1' bu-'ten de waarheid. Wel was hij inmiddels van Rotterdam over Be1?;?. Osnabrück (van waaruit hü schreef) naar Stockholm gereisd. Feitelijk afschuwelij ke oplichting had niet plaats dus, maar wel ongave vau een valsche reden van doel Hij was naar Stockho'm gegaan, niet om Bussen te bekeeren, maar i. v. m. een pob'fieke act:e. Daar bij z'n papieren in orde bad. voor zoover wij dat vermogen te controleeren, heb ik de zaak toen op baar beloop gela ten en hem den raad gegeven maar gauw ons landje te verlaten. Menig Twan'cuapr zei na afloop echter: „Ik leuve dee Russe nog meer half, het kan wa waor wèn." Inbraak in een goudsmidswinkel te Rotterdam. Gisternacht is ingebroken in den des nachts onbewoond en goudsmids winkel van J. Wessink in de Crooswijkstraat te Rotter dam. Door inklimming heeft, men zich toegang verschaft en vandaar is men in den winkel gekomen. Vermist worden een groot aantal heerenhorloges, dameshorlo ges, damesarmbandhorloges, 120 dames- en heerenringen, kinderringen, oorknoppen en dasspelden tot een gezamelijke waarde van f 2000. Het valsche geld te Koog a. d. Zaan. In verband met de arrestatie van een fabrikant van valsche bankbiljetten van tien gulden te Koog aan de Zaan, verne men wij nader, dat is gebleken, dat men hier met een uiterst primitieve poging had te doen. Er is dan ook, zooals wij van be voegde zijde hoorden, geen enkel biljet ge vonden, dat ook maar met eenige kans op succes zou kunnen worden uitgegeven. De aangehoudene, heeft getracht langs li- thografischen weg bankbiljetten te maken. Hoewel hij niet geheel onbekend was met de techniek van den lichtdruk, beschikte hij toch waarschijnlijk niet over voldoende kennis daarvan, om het zeer moeilijke werk te verrichten. In elk geval ontbraken hem de financieele en technische hulpmiddelen. Reeds geruimen tijd was hekend, dat de man met zijn pogingen bezig was. Hij werd streng in het oog gehouden, maar niet gearresteerd, omdat men hem wilde betrappen op het uitgeven van valsch bankpapier. Toen dit echter wat lang uit bleef. is tot de huiszoeking beslaten. Wat werd gevonden waren twee echte bankbil jetten van f 10. met punaises op een plank geprikt en als model een aantal clicbé's, maar geen valsch bankpapier. Wel warén er tal van afdrukken op gewoon wit pa pier knap knutselwerk" oordeelden de deskundigen. Maar daar bleef het dan ook bij. Als de man nog een jaar op dien weg was voortgegaan, zou hij, naar ons werd verzekerd, er zeer waarschijnlijk toch niet in zijn geslaagd, iets wat zooveel op een bankbiljet geleek, dat het met eenig succes kon worden uitgegeven, te vervaardigen. De man ontkent eventueel valsch bank papier te hebben willen uitgeven. Hij zei- de alleen maar lithografische proefnemin gen te hebben willen verrichten. ,,Hbld." Weer vrij rooken en consumptie voor de raadsleden. Men meldt uit Zuid-Scharwoude: De gemeenteraad besloot een bedrag -op de begrootimg uit te trekken, om den raadslieden weer vrij rooken en vrij con sumptie te kunnen geven. Twee jaar gele den was dit bedrag van de begrootiing af gevoerd vooral op grond van de slechte economische omstandigheden dn den tuin bouw. LUCHTVAART DE VLIEGTOCHT NEDERLANDINDIê Te Bushire aangekomen. Van der Hoop seint d.d. 7 dezer te 3 uur 45 n.m. uit Bushire aan het Haagsche Aneta-kantoor: Wij zijn te Bushire aangekomen zonder de op het program staande tusschenlan- ding op het vliegveld bij Basra te hebben gemaakt. Het toestel en de motor blijven zich uit stekend houden en wij maken het allen opperbest. Het weer is buitengewoon mooi. De landing op het zeer goede vlieg veld, waar ons een allerhartelijkste ont vangst ten deel viel, geschiedde vlot Reuter seint uit Bagdad: Van der Hoop heeft gezegd, dat hij de omstandigheden, om door de woestijn te vliegen, uitstekend vond. De vliegers heb ben een zeer vriendelijke behandeling van de Fransche autoriteiten te Aleppo geno ten en zijn naar Bagdad vertrokken langs de Euphraatroute, 500 mijl. Het vliegtoe stel houdt zich goed, de motor werkt schitterend. Van der Hoop hoopt zijn be stemming te bereiken in 16 vliegdagen, van Bagdad af gerekend. De heer Guilonard terug. De heer P. Guilonard, de chef van den technischen dienst van de Koninklijke Luchtvaart-Maatschappij, die, zooals men weet, naar Philoppopel was vertrokken ter reparatie van de F. VII, is gistermiddag van zijn reis te Rotterdam teruggekeerd. De heer Guilonard heeft den Rofcterdam- schen redacteur van het Persbureau Vaz Dias eenige mededeelingen gedaan om trent zijn bevindingen te Philippopél. Hij bevestigde, dat het ongeval te wij ten was aan een scheur in den hulpra diator, waardoor het koelwater van den motor was weggeloopen. De gevolgen daar van waren zoo ernstig, dat de zuigers in gesmolten toestand door de uitlaatpijp van den motor liepen. De geheele motor werd onklaar en was zoodanig beschadigd, dat hij niet meer gerepareerd kon worden. Feitelijk werd hij in brokken aange troffen. Dit totale vernietigingsproces had zich in enkele minuten voltrokken. Te voor zien was dit ongeval aldus de heer Gui lonard niet geweest, daar de motor ge durende dertig uren goed had gefunction- neerd. Het bleek, toen de heer Guilonard op 't landingsterrein was aangekomen, dat het beter zou zi.in het toestel ter plaatse te repareeren, dan het over een afstand van 130 K M. naar Sofia te vervoeren. Alle reparaties zouden ter plaatse kunnen plaats hebben, behalve ten aanzien van de mo'tor. Indien er dus een nieuwe mo tor naar de plaats van de landing zou kunnen morden gezonden, dan achtte de 1 heer Guilonard het beter het toestel ter plaatse weer in orde te brengen. Zooals bekend is dit geschied eu is de heer Guilonard er met behulp van een mechanicion en de vliegers in, geslaagd het toestel weer in prde te brengen. Gedurende het herstelwerk stond het toestel onder militaire bewaking. Een tweetal Servische soldaten hielden de wacht en moesten de nieuwsgierigen op een afstand houden. De door de Fokker fabriek toegezonden onderdeelen zijn vol gens den beer Guilonard van buitengewo ne kwaliteit, terwijl ook de motor zelf zeld zaam goed funcüonneert. Bij de eerste poging sloeg de motor aan, zoodat een proefvlucht overbodig werd geacht. Yol lof was de heer Guilonard over de monteurs der Fokkerfabriek, die hem ter zijde stonden. Onafgebroken zijn de vlie- .gers hij de reparatie tegenwoordig geweest Des Maandagsavonds zijn de enderdee- len als ook de motor op het landïfagMerrein aangekomen en van Dinsdagmorgen tot Zaterdag heeft men aan het repaTeeren gewerkt. Het plaatsen van den nieuwen motor kon geheel technisch nauwkeurig plaats vinden, aangezien men zich geen enkel hulpmiddel behoefde te ontzeggen. Do reparatie werd ©enigszins bemoeilijkt door het feit dat twee dagen lang regen gevallen is, zoodat de technikers tot aan de knieën m de modder hun werk moesien verrichten. De heer Guilonard verklaarde zeer per tinent dat het vliegtuig op het oogenblik in denzelfden toestand verkeert als waarin het bij het vertrek uit Nederland ver keerde. Ten slotte zeide de heer G dat het Comité Vliegtocht Nederland—Indië in dezen geen blaam treft, aangezien bij de voorbereiding op dergelijke voorvallen niet kon worden gerakend Nederlandsche balion in België gedaald. Donderdagmiddag omstreeks 4 uur is te Capelle (België) een ballon van het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt ge daald. De ballon was bemand met dr. Can negieter van het Instituut en luitenant Aler. Om 12,13 te Zeist opgestegen hadden zij een prachtige vaart achter den rug. Het doel was wetenschappelijke waarne mingen op groote hoogte van tempera tuur, wind en luchtvochtigheid. Zij be reikten een hoogte van 2800 M. Daar luitenant Aler in officiersuniform was, werden de beide luchtvaarders door de Belgische gendarmen vastgehouden. Zij moesten te Capelle overnachten. De ballon werd in beslag genomen. Eerst na telegrafische instructies uit Brussel werden de heeren weer vrijgela ten. Zij konden gistermiddag naar Neder land vertrekken. BURGERLIJKE STARD ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: dochter van T. Rijnsburger geboren Van Rhijn zoon van O. H. G. M. van der Linden geboren Geurts doch ter van G. Westmaas geboren de Wit dochter van Th. v. d. Linden geboren Van den Boogaard dochter van J. Versteeg geboren Noomen, dochter van E. M. G. de Loo geboren Van Steijn zoon van H. de Graaf geboren van Schie zoon van M. van Bemmel geboren Fokker dochter van "Sf Uithol geboren Kleijne zoon van R. Kranenburg geboren Janse. Gehuwd L. van der Berg jm 27 jaar i A. Th. Brouwer jd 27 jaar A. van den Nieuwendijk jm 24 jaar en C. Heijneman jd 22 jaar G. van Brugge jm 24 jaar en M. M. Bleeker jd 21 jaar. Overleden: H. Meijer wedn. van C. Pieters 83 jaar A. C. M. Zandijk wed. van H. C. Voorn 66 jaar E. Roest echt- genoote van E. Hoogendoorn 78 jaar. Gevestigd Mej. M. B. van Dongeren van Amersfoort L. van Klaveren, van Nieuwveen J. van der Wijk van Elburg P. Dikker van Rijssen Mej. T. Ver beek van Nieuwveen Mej. G. Verbeek van Nieuwveen G. W. Onderwater van Voorhout Mj. A. de Reus wed. A. v. d. Bovenkamp van Terneuzen. Vertrokken: H. Rijn6'burger naai Enkhuizen Mej. G. Eilders naar Schie dam J. Koren naar Zwammerdam A'. van Baggem naar Amsterdam Me; H. Venne wed, Th. van Schaik naar Leiden J. V. P. Grossat. naar Delft Mej. M J. Boogman» naar Amsterdam Me; M B de Koningck naar Rotterdam Mej N. van Nood naar Woubrugge Mej. O. O. E. GondkuÜ naar Ter-Aar Mej. E Goud kuil naar Bodegraven P. Balvert naar Ter-Aar Mej. O. Kwant, naar Amsterdam. ALKEMADE. Geboren: Johanna Alida Elisabeth, dochter van Theodorus Leonardus van der Hoorn en van Petronella Johanna van der Meer Johanna Cornelia dochter van Leo. nardus Olyerhoek en van Johanna Maria de Jong Cornelia Theodora, dochter van Cornelis Johannes Wesscmau en van Ad na na Be.rnadetta Hoogenboom Johannps Petrus Maria, zoon van Petrus Cornelis Gijsbertus van Dooren en van Paula Su- zanna Maria Francisca Krugers Petrus Johannes Cornelis. zo^n van Wil' cbnus Jo hannes Fep en van Hendrika Anna vaal Neijenhoff. Ondertrouwd: Johannes Ad nanus Willebrordus Verklev en Johanna Maria Borst. Johannes P.artels en Margaretha Christina van der Meer; Wilhelmns Jo hannes Raaphorst en Maria Catnarina- Huigsloofc. Getrouwd: Jacobus' Petrus van det Zwet en Klazina Adriana Wesselman Ja cobus vau E'gmond en Hendrika Jonkmaiï Wilhelmus Kerkvliet en Cornelia d« Groninger. VOORSCHOTEN. Geboren: Dirk. z.onn vJ.n D. Mccliolw, en L. van Hoeken Willem, zoon van K. W. Rnabel en D. H. Resingen Gerard Hans zoon van R. J. Ooetergo en G. Koop. mans.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 13