collectieve inzending deelt d® heer J. van dor Meer namens de plaatselijke perma nente tentooustellings-commissie een en ander over deze inzending mede, welke na veel moeite en opoffering van enkelen ie tot stand gekomen. Hij brengt dank aan diegenen, voor hun bereidvaardige hulp in deze. doch spreekt tevens een woord van afkeuring to.t het grootc aantal welke hier in totaal niets hebben bijgedragen, hetwelk hij ten zeerste bereurt, daar het hier toch geldt een groot vakbelang. Deze col lectieve inzending bestaat uit Dubbele vroege Tulpen in de variëteiten: Mr. v. d. Hoeff, Peach Blossom, Murillo, Electra, Theeroos, Vuurbaak, Salvator Rosa en Lac v. Haarlem, totaal ongeveer 33000 stuks. De heer van der Meer uit hierbij den wensch dat deze inzending aan alle ver wachtingen mag beantwoorden en een goeden indruk moge geven. Deze collec tieve inzending geschiedt buiten het pro gram om. Inzake candidaatstelling voor jiet hoofdbestuur door aftreding van de heeren J. Roes en W. Warnaar wordt be sloten hierin alsnog een afwachtende hou ding aan te nemen en een belissing te ne men wanneer de voordracht van het H. B. 3s samengesteld. In de bestuursvacature, door bedanken van den heer Joh. v. Ko nijnenburg, werd met bijna algemeene «temmen gekozen de heer O. Alkemade Azn.. die deze benoeming aannam. Daar de rondvraag geen bijzonderheden opleverde bracht de Voorz. alsnog een waardeerend woord aan het afgetreden bestuurslid J. v. Konijnenburg, voor diens vele werken in deze en hoopt en vertrouwt dat het nieuw- gekozen lid zijn krachten zal geven voor de afdeeling, waarna hij onder dank voor de opkomst deze bijeenkomst sloot. ZOETERWOUDE. Burg. Stand. In de maand October na<i den er 12 geboorten en 2 overlijdensaangif- ten plaats, terwijl er zich 24 personen ves tigden en 14 naar elders vertrokken. Eene vermeerdering der bevolking dus van 20 personen. Vergunning gevraagd. Door de N.V. Draadvlechterij ,,Esdeka" alhier is een nieuw verzoek om vergunning ingediend voor de oprichting van een ruwolie motor van 25 P.K. De R. K. Kiesvereeniging. Haar we vernemen zijn er geen candidaten gesteld voor de ontstane, vacatures in de R. K. Kiesvereeniging alhier, wegens periodieke aftreding van het thans zittend bestuur. BOSKOOP. Geme- aad. Vergadering van Woensdag 5 November Voorzitter de heer P. A. Colijn, burge meester. Aanwezig alle leden. Na opening van de vergadering worden de notulen der vorige vergadering vast gesteld, nadat er op verzoek van den heer Loef een kleine wijziging aangaande het door hem gesprokene is aangebracht. Bij de behandeling der ingekomen stuk ken vraagt de heer Brand het woord naar aanleiding van de goedkeuring van de re kening der bouw vereen. ,,Goed Wonen", tëpr. vraagt of de post ..renteverlies" groot ruim' f 300 een permanente is, of slechts voor één keer. De Voorz. deelt medo dat het hier renteverlies betreft dat tijdens den bouw werd geleden, dus er behoeft in 'b vervolg niet mee te worden gerekend. Wel zal de rekening over 't volgende jaar een grooter tekort aanwijzen, omdat de thans aangebodene niet over een vol jaar gaat. Aan de orde komen dan eenige benoe mingen. Stembureau I, voor de raadsverkiezin gen. In de plaats van den beer J. K. G. Loef, die vertrekt, wordt benoemd de heer F. H. A. Houdijk, in de plaats van den heer Jon- gejan wordt tot voorzitter van bureau II de heer E. Guldemond benoemd, terwijl diens plaats in bureau IV wordt ingeno men door den heer P. Loef. Tot leden van de comm. van toezicht op het algemeen vormend lager onderwijs worden benoemd de heeren A. Abben- broek en J. F. v. d. Geer. De heer W. v. Bergen wordt herbenoemd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur. Tot leden van de comm. tot wering van schoolverzuim worden benoemd de heeren Jac. M. Nieuwesteeg, J. E. Evers, D. Veer man Sr., J. Deyö, P. D. Noest, J. v, d, Graaf, W. Boon. H. Boer Pzn. en J. Bruins. In behandeling komt een voortsel van 33. en W. om de verordening op het hef fen van vermakelijkheidsbelasting aan te vullen met een bepaling waardoor naast bioscopen en tentoonstellingen, ook zweef molens enz. worden belast. Naar aanleiding van een vraag van den lieer Boekraad, die de formuleering niet erg duidelijk vindt, zegt de Voorz. dat tooncclvoorstellingen en voordrachten onbelast zullen blijven. Het gaat er slechts om, een rechtvaardige heffing toe te passen jegens de „voortbrengselen" uit eigen plaats. Bijzondere gevallen zullen door B. en W. afzonderlijk moeten worden beoordeeld. Tot nu toe is er over een min soepele toepassing niet te klagen geweest. Het voorstel om enkele kleine gedeelten van de Alphenerwetering aan te koopen ten behoeve van het bouwrijp maken van een terrein aan de Zuidkade wordt z. h. st. aangenomen. Bij het voorstel van de woningen Reyers koop Gl, 63, 65 en 67 onbewoonbaar te ver klaren spreekt de heer H o u d ij k als zijn meening uit dat B. en W. hier verder zijn gegaan dan het rapport der gezondheids commissie noodig oordeelde. Dit zou moei lijkheden kunnen opleveren voor sommige menschen die geen goede woning kunnen beialen. De Voorz. wijst op de soepele toepas sing die lot heden is moeten worden ge volgd door het gebrek aan woningen. Het rapport der G. C. adviseert in elk geval tot onbewoonbaarverklaring, en het duurt altijd vrij lang eer ze definitief worden ontruimd. De termijn van ontruiming moet- dikwijls worden verlengd. De lïecrenBrand en v. d. Wolf drin gen aan op spoedige ontruiming, want de woningen die het hier geldt, zijn meer dan slecht. Laatstgenoemde is zelfs zoo erg to noemen dat de bewoners beter buiten kunnen wonen. De heer Verkade vindt dat er in Boskoop nog veel meer woningen zijn die voor onbewoonbaarverklaring in aanmer king komen. De nieuwbouw gaat wel niet hard, maar zoo'n „scliandbord" op de hui zen kan toch geen kwaad, al was het slechts om de menschen die van een an dere plaats komen, en een huis zoeken, te waarschuwen. De Voorz. spreekt zijn voldoening uit over do stroomiug in den raad, om de woningverbetering kraehtig voort te zet ten. Spr. zegt goede handhaving van de verordening toe, waarmede de bespreking over dit punt wordt beëindigd. De voorgestelde wijziging van art. 16 der „Voorwaarden en Tarieven" der bron waterleiding wordt goedgekeurd. Verbrui kers die niet beschikken over een goot steen zullen nu geen meterhuur behoeven te betalen omdat zij van een meter geen gebruik maken. Besproken worden dan de prijzen van het licht- en muntgas. De heer Mesman zegt nog geen defi nitief oordeel in deze aangelegenheid te hebben kunnen vormen, daar hij niet ach ter de juiste productieprijs is kunnen ko men. Het meest geschikte oogenblik daar voor acht spr. de behandeling in de be- drijfsbegrooting, tot welken tijd Bpr. ver zoekt de behandeling van dit voorstel nog aan te houden. Do heer Boekraad had verwacht dat B. en W. een grootere verlaging hadden ^•rgesteld. Wanneer over de 800.000 M3. nog een cent meer wordt verlaagd, zal die f 8000 minder inkomen toch zeker een f6000 minder winst beteekenen. Daarbij zou ook meer cokes kunnen worden afge leverd, waarvoor thans goede prijzen wor den gemaakt. Ten slotte sluit spr. zich aan bij het verzoek van den heer Mesman. Ook de heer Verkade doet zulks. De Voorzitter aclit uitstel niet noo dig.. Men kan niet zeggen dat er niet ge noeg bescheiden zijn. Natuurlijk kan men er altijd nog meer wenschen. maar dat er niet genoeg zouden zijn, moet spr. ont kennen. Het voorstel is van alle kanten bekeken. De behandeling duurt reeds ge- ruimen tijd. Een verzoek van uitstel is reeds meerdere malen ingewilligd en spr. vreest dat de leden die zich van nog geen oordeel hebben kunnen vormen, dit ook over 4 weken nog niet zullen hebben ge daan. Uitstel zou spr. ten zeerste betreu ren. Daarbij is het blijkens de notulen steeds de gewoonte geweest om aan de be groot ingsagenda niets toe te voegen. De heer Mesman reageert op dit ant woord. Bpr. zegt slechts 3 dagen tijd te hebben gehad. Spr. maakt van zijn ver zoek een voorstel. Het voorstel-Mesman wordt met 76 st. aangenomen. Voor stemden mede de hee ren Baud, Grootendorst, v. d. Wolff, Boek raad, Houdijk en Ver kade. Bij het bespreken van een heffing van staangeld van motorrijtuigen wijst de heer N ij h o f f op de wenschelijkheid van eenige vrachtrijders die soms een uur lang dezelfde los- of laadplaats innemen, wat .strenger aan te pakken. Wordt toegezegd. De concept-verordeningen op heffingen en invordering worden goedgekeurd. Voorstel tot aanvulling van de verorde ning op de heffing van legesgelden. De heer v. d. Wolf vindt het vreemd dat B. en W. ten opzichte van de bouw- verordenng aan den eenen kant het bou wen aanmoedigen doch het van den an deren kant weer belemmeren. Wanneer de gem.-arehitect door het handhaven der verordening meer werk krijgt kan spr 't begrijpen, doch in het andere geval is spr. t-egen deze beffing. De heer Mesman gevoelt in 't alge meen niet veel voor indirecte belastingen, maar vooral deze heffing vindt hij onge rijmd. Ook de heer Boekraad acht de hef fing ongewenschL De Voorz. voert aan dat thans al het vele werk ten dienste van gemeentewer ken geheel gratis wordt verricht., terwijl voor het teekenen van een ,,druifluis"ver- klaring wel tegen worden geheven. Voor de teekening van een arbeiderswoning zal niet meer dan f 5.woiden geheven. Het spreekt dat we niet graag belasting beta len, maar men moet niet gaan zeggen dat het hier kleine bedragen geldt, die ,,toch niets" geven. We moeten thans meer dan ooit op de kleintjes letten, wat spr. dui delijk illustreert. Het bouwen kal geheel niet worden be lemmerd en de beschuldiging van den heer Mesman moet spr. dan ook afwijzen. De heeren v. d. W o 1 f en Ver kade trachten het salaris van den architect er bij te halen, maar de Voorz. weet de bespreking te beperken tot het leges-voor stel De heer Houdijk is tegen leges bij handhaving der bouwverordening. Het is louter een algemeeD belang, dat gemeen telijke instellingen gratis moeten dienen. De Voorz.: de kosten voor den vleesch keuringsdienst worden anders ook ver haald. In beide gevallen gaat bet toch om bescherming van de gezondheid. Het voorstel van B. en W. wordt met 3 stemmen tegen aangenomen. Tegen de heeren Mesman, v. d. Wolf en Boekraad. De bespreking van het voorstel tot in trekking van de verordening tegen het gebruik van tabak door jeugdige personen wordt ingeluid met sympathiebetuigingen van de heeren v. d. Wolf en Grootendorst. Eerstgenoemde wijst erop dat in de 7 ja ren dat de verordening bestond, slechts 4 keer proces-verbaal werd opgemaakt. Den Voorz. verwondert dit niet, daar op geen der bekeuringen een veroordeeling volgde. Op die manier moet men wel uitscheiden. De verordening tast trouwens wel wat heel sterk de persoonlijke vrijheid aan. daar zij zelfs verbiedt dat jeugdige per- soien tabak bij zich dragen. De heer Grootendorst betoogt nog dat het do taak der ouders en niet die van de overheid is, om op zulke dingen te letten, Spr. heeft dit van wijlen prof. H. Bavinck, De verordening wordt ingetrokken. Voorstel om eenige perceelen bouw grond aan do Zuidkade te verkoopen. De heer Mesman hoopt op strenger toezicht van B. en W. op de aesthetische eigenschappen der te bouwen woningen. De heeren Boekraad en Loef drin gen ernstig aan op voorzichtigheid bij eventueelen verkoop op afbetaling", om de gemeente voor schade te vrijwaren. De Voorz. dient de heeren van ant woord. Wat het. eerste betreft kan hij de heeren geruststellen. Verder achten B. en W. het stelsel van erfpacht den meest ge- schikten, weg voor bouwvereeni gingen; niet zoozeer voor particulieren. In sommige gevallen kan verkoop bij af betaling gcwenscht zijn. De gemeente kan verschillende waarborgen vragen. Het Rijk geeft bovendien een tweede hypo theek ran 6 middels de gemeente voor den bouw van arbeiderswoningen die bee neden een zeker bedrag blijven. We moe ten, als 't noodig is, ook de menschen een beetje'helpen. Do kwestie van den woning bouw zal nog jaren aan de orde blijven en de gemeente meet zeker ©enigszins aan het aanvankelijk reeds ontwaakte initia tief tegemoetkomen. Of Ged. Staten geen bezwaar zullen maken in sommige gevallen?, vraagt de heer Boekraad. Laten we daarmee wachten tot zoo'n geval e1' is. adviseert de Voor z., waarmee de raad zich algemeen vereenigt. In antwoord op een vraag van den heer N i j h o f f, die de schoonbeidskwestie raakt, spreekt de Voorz. er zijn voldoe ning over uit dat. hij thans de uitspraak van den raad achter zich heeft. Waar het echter reeds gevestigde buurten betreft, zal eenige soepelheid moeten worden be tracht. Het voorstel wordt aangenomen* De nieuwe instructie voor den gemeente geneesheer wordt vastgesteld, nadat de Voorz. in antwoord op den heer Mos man heeft medegedeeld, dat het onder zoek van kinderen die tot de lagere schoei worden toegelaten, zal plaats heb ben zoo kort mogelijk na de toelating. B. en W. kunnen echter den geneesheer geen toegang verschaffen tot particuliere scho len. Aanbiediug heeft plaats van de gemeen terekening, van de rekening en begrooting vair do bedrijven en van het Burg. Arm bestuur. Al deze bescheiden worden ge steld in handen van de comm. voor de Te kening en begrooting. Lje Voorz. wenscht aan de agenda nog een punt toe te voegen naar aanleiding van een schrijven dat hedenmorgen van Ged. Staten inkwam* houdende de beslis sing op het raadsbesluit waarbij het ver haal op de pensioensbijdragen voor de ge meente-ambtenaren werd gesteld op 8è Ged. Staten keuren het besluit niet goed, doch zouden zich wel kunnen vereenigen met een heffing van 3 tot 5 Dè heer Boekraad protesteert er te gen dat Ged. Staten de ambtenaren in een bevoorrechte positie plaatsen, en de gemeenteraden knotten in ■hun bevoegd heid. In tegenstelling hiermede herhaalt de heer Mesman wat hij bij de behande ling van het voorstel indertijd heeft ge zegd, ml. dat de raad genoegen meet ne men met de vrijwillige storting van 5 Spr. vraagt verder of nu de oude regeling van '22 automatisch weer in werking treedt. Den heer v. Kleef bevreemdt het dat Ged. Staten, terwijl de raad reeds twee maal een andere uitspraak deed. toch den levensstandaard van 4 jaar terug tot ba sis nemén. Voorloopig zal spr. met B. en W. meegaan, maar hij behoudt zich het recht voor, er bij de behandeling van de begrooting op terug te komen. De heer Verkade protesteert tegen iedere verlaging van salaris, in welken vorm ook, omdat het leven nu toch weer duurder zal worden, en de salarissen hier nooit aan den hoogen kant zijn geweest* De Voorz. beantwoordt de verschillen de sprekers. Met een beetje goeden wil kan het inderdaad zoo worden uitgelegd dat de heer Mesman gelijk heeft gekregen. Het vergelijken van de verschillende amb tenaarssalarissen, zooals do heer Boekraad doe!s is zeer gevaarlijk. De rijksambtenaren verdienen momenteel iets minder. Do regee ring achtte hun salaris echter niet te hoog doch werd alleen door do harde noodzake lijkheid tot verlagen gedwongen. Het voorstel van B. en W. kan spr. aanbevelen. We vragen van de ambtenaren dan geen offer, dat hun la-achten te boven gaat. In antwoord op dn heer v. Kleef zou spr. willen adviseeren: laat het gescharrel met die loonen nu voorloopig eens wat uit zijn. Ged. Staten hebben nu eenmaal beslist' en wo moeten ook waarde hechten aan een goede .verstandhouding met do ambteila- ren. Den heer Mesman antwoordt spr. nog, dat de nieuwe verordening niet ingetrok ken, doch slechts gewijzigd wordt. Do heer v. Kloef vraagt hoe het nu staat met het raadsbesluit volgens het welk in '25 niet meer aan de salarissen zou worden getornd, in geval de heffing van 8} werd goedgekeurd.... De Voorz. meent duidelijk genoeg te hebben gezegd hoe B. en W. er over den ken. In hoeverre de leden er zich aan zul len houden, moeten wo afwachten. Het voorstel van B. en W. om aan den wensch van Geel Staten tegemoet te ko men, wordt aangenomen. (Wordt vervolgd.) BODEGRAVEN. De Installatie van Burgemeester mr. T. F. yan Dobben de Bruijn. Hedenmiddag lo 2 uur had in openbare raadsvergadering de installatie plaats van den nieuwbenoemden burgemeester mr. T. F. van Dobben de Brnyn. Te ongeveer 2 uur werd de nieuwe bur gemeester door de twee jougste raadsle den, de heeren Anton v. Baren en T. Le lieveld afgehaald van de woning van de zuster van den burgemeester, mej. van Dobben de Bruyn in de Noorderstraat. De vergadering werd geopend door den heer P. Batelaan, loco-burgemeester, die voorlezing deed van het Kon. Besluit» waarna de nieuwbenoemde burgemeester werd binnengeleid, die in handen van den heer Batelaan de voorgeschreven eeden af legde. De heer Batelaan hield hierop een korte rede, waarop de burgemeester ant woordde. Uitgebreid verslag volgt morgen). HAZERSWOUDE. Diefstal. Bij den landbouwer v. d. V. aan den Voorweg is deze week den gehee- ien wascli ontvreemd. HILLEGOM. Gouden bruiloft. Gisteren vierde het echtpaar WeeninkWindeman, wonende aan. de Kerkstraat alhier zijn Gouden Brui loft. De geheel© straat wa-s in vlaggentooi, terwijl do woning keurig versierd was, en voor hot huis een eerepoort was aange bracht. Talrijk velen kwamen de krasse oudjes gelukwenschen en menig stoffelijk •bewijs van belangstelling ontvingen zij. Des avonds bracht de Harmonie-Kapel den Feestelingen een serenade. R. K. Landarbeiders. Gisterenavond vergaderde in het Bondsgebouw aan de Hoofdstraat de afd. Hillegom van den R. K. Bond van Land- en Tuinarbeiders „St. Deus Dedit In zijn openingswoord be treurt de Voorz. de matige opkomst, waarna bet cardinale punt dezer bijeenkomst nl.: bespreking contract aan de orde werd gesteld. Na boor en wederhoor werd met algemeene stemmen besloten, aan het Hoofdbestuur voor te stellen, het contract op te zeggen hetwelk dan voor 1 Decem ber moet gebeuren. Tegelijkertijd werden verschillende noodzakelijke verbeteringen, welke voor de toekomst- bepleit zullen wor den, besproken. Ten slotte werd er op aan gedrongen, de prooaganda-vergaderingen, die Maandagsavonds gehouden worden, beter te bezoeken. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt, zoodat de vergadering met den Chr. groet werd gesleten. LEIDSCHENDAM. R.-K. Volksbond. Vrijdag 7 Nov. a.s., des avonds te 7.45 *u ar komt de afd Leid- scLendam van den Ned. R.-K. Volksbond in ledenvergadering bijeen in het Patro naatsgebouw. De agenda bevat o.m.: Ope- nii g, notulen, installatie Kap Bakker als Oostelijk Adviseur, vertooning met, licht beelden en explicatie van den Weled. beer J. Bekkers. NOQRDW IJKER HOUT R. K. Volksbond. Dezer dagen verga derde de R. K. Volksbond in het café „De Witte Zwaan", 's avonds te 7AA uur. De voorzitter, de heer A. H. van Noort, open de de vergadering waarna de notulen wer den gelezen en goedgekeurd. De Voorz. wensebte de nieuwe leden met hun toetre den tot den bond geluk. Daarop volgde-een hartelijk woord van den geest, adviseur, die vooral de nieuwe leden aanmaande om trouwe leden te zijn en tevens lid te wor den van het Genootschap der H. Familie zoo hoog geschatt voor elk huisgezin en vooral voor het jongste opkomend ge slacht. Do Voorz. besprak de gewestelijke vergadering, die gehouden zal worden op 23 November a.s om wel of niet. een can- didaat te stellen. Tenslotte werd besloten een candidaat uit het bestuur op de lijst te plaatsen. De Voorz. besprak voorts de as. wintervergaderingen, om daaTOp leer rijke cursussen te houden, hetwelk na de gewestelijke vergadering besproken zal worden. Ook besprak de voorz. de Ency- eliekmeeting van 15 Juni j.l., welke in deze gemeente tot stand was gekomen en zeer goed geslaagd was. Verder las de voorz de rekening voor van inkomsten en uitga ven; een klein batig saldo van f 25*vloeide in de kas, hetwelk hem er toe aange spoord had, dezen avond een verloting on der de leden te houden* welke een genoeg lijken avond verschafte. Do Voorz. leest een schrijven voor van den centr. raad over het lezen van do Volkscourant, maar deelde ook mede dat de kas de onkosten niet kon dragen, daar men genoodzaakt zou zijn de contributie met 2 cent te verhoo- gen, hetwelk door de vergadering werd afgewezen, daar zij met hunne R. K. ge- wetselijko couranten zeer tevreden zijn. Van de rondvraag werd door 4 leden gebruik gemaakt. De heer Wijnekus dank te vooreerst den geest, adviseur voor de woorden tot de nieuwe leden gericht, waar op de voorz. ook het woord nam en zich bij de woorden van den beer Wijnekus aansloot. Daarna sloot de voorz. deze goedgeslaagde vergadering niet de chr. groet. OEGSTGEEST Winkelstand. Mochten we eenige we ken geleden melding maken van de ope ning van een nieuwe drogisterij in de Kempenaerstraat. thans kunnen we de me- dedeeling doen, dat de lieer J. H. Wolkers het heeft aangedurfd in het nieuw ge bouwde perceel Dentzstraat 19 een zaak te openen in fijne vleeschwaren en eomes- tihlesV Wij mochten een kijkje in den winkel nemen en moesten con stat eeren, dat alles er hygiënisch en friscb uitziet, zoodat deze winkel voorzeker een aanwinst voor Oegstgeost beteekent. Speciaal vestig de de heer Wolkers onze aandacht erop, dat de meeste zijner artikelen afkomstig zijn uit de bekende fabriek der firma Dros en Tieleman. zoodat een verdere aanbeve ling overbodig mag genoemd worden. Wij wenschen den heer Wolkers succes mat zijn nieuwen winkel, en twijfelen er ook niet aan, of het zal hem aan verdere belangstelling niet ontbreken. Een klopjacht. Gisterenavond is hier een damesrijwiel gestolen. De veldwachter zag den dader vluchten en zette hem ach- Ësssieeiatcü-jke Ëankacdi GEMEENTELIJKE VISCHVERKl Aan den Gemeentelijken Vischmarkt 18, Telef. J 225, is VRi verkrijgbaar: SCHELVISCH a t f0.52, SCHOL a f023—f0.42 Ki JAUW a f 0.48—f 0.53 (gek. 'kjj, f 0.42) per pond en HARING a foj stuk. N. C. DE GIJSELAAR, ft Leiden, 6 November 1924. Agen LEIDEN. Donderdag Graf. Studieclub, Bondsj te 8 uur. Donderdag. „Eigen Huis", Bondsgefo) 8 uur. Donderdag. Missieclub „Sancta V •Hooigracht 18. 8.30 uur. Vrijdag. Cursus Pater Hendrichs, trus Kerk, 8 uur. OEGSTGEEST. Zaterdag. Zitting Centrale Volksbasl 7 tot 8 uur mm. in het gingsgebouw. Zaterdag. Zitting Spaarkas brandj van 7 tot 8 uur n.m. ALGEMEENE AGENfi LEIDEN. Donderdag. „Sursum Corda", Stad$j zaal, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdie: apotheken wordt van Maandag en met Zondag 9 November was men door de apotheken van de H.H Croix, Rapenburg 9. telefoon 807; Blanken, Hoogewoerd 171. Telefoons te.rna. De kerel sprong over de sic Endegeest en verdween in het bosd hulp der Oegstgeesche en Leidsche werd ingeroepen, die gezamenlijk o| gingen; ook verschillende boeren m hun pest. De dader heeft men ecbti kunnen vatten, doch de fiets is in teruggevonden. SASSENHEIM AmicHïa. De achtste uitvoerh Amicitia ligt wederom achter ons kunnen getuigen dat zij ons w eenige gezellige avonden heeft Leze Niet alleen dat haar spel goed v ten de rolverdeeling prachtig in oii maar tevens ging ook van dil neelspel op godsdienstig en sociaal een opvoedende kracht uit. Vooral 1 van Iingen en Oom Klaas, broer van Ingen, speelden een goed stuk l spel temeer daar deze hoofdrollen waren. Ook de kleine Pietje gaf zich op de planken thuis to gevoele Dijk, Piet van Ingen en boogman drik en v. Erp waren voor hun rol i gekozen figuren. Na de tooneèlvm vveró nog vergast op een paar leuke voor ten als: Mefesch, maak je niet te saN Verkeersagent (welke zeer in den -nel), Blijf liever gezond en De Vrouwen. Speranza zorgde voor een stukje ge muziek, terwijl (1e zeereerw. hs toor deze uitvoering sloot met S heim als een oase te betitelen in di gelukkige wereld, herinnerende 1 hcogeerw. deken van Vogelenzasj zcide, dat Sassenheim een verea gebouw als di.t noodig had, en sp klaart dat deze goed gezien had bracht dank aan do tooneelisten, s leen voor hun spel maar ook voor 4 waarop zij Sassems Katholieken saam te binden, om te toonen I samenwerkend veel gezellige avondi nen worden gevormd. Wij van onzen kant kunnen! met zijn eerw. dat Amicitia er fi en hopen nog vele stukken van mogen aanschouwen, met dank aai jverigen voorzitter, den heer E. Tk sloot. STOMPWIJK. Posterijen. Definitief is vai dat het hulppostkantoor alirier en hiervoor in do plaats kom' esa lion. Dit Poststation is opengea werkdagen, voor postzaken: van 9- ©n 2.30—3 30 n.m., voor telegraafj foon van. 8 uur v.m. tot 7 uur na dags van 8.30 tot 9 uur v.m gek! allien tot afhalen van brieven au stukken. WASSENAAR Blauw Zwart. Het bestuur R. K. Sportvereeniging Blauw, maakt bekend dat de nieuwe lest de afd. Gymnastiek heden weder 0 vang genoemen hebben en dat zij, will worden, zich Dinsdagsavonds acht op kunnen geven in de zaan Patronaatsgebouw bij bet bestuif maakt het bestuur van de afd. bekend, dat Zondag 9 November! Ie elftal van Blauw Zwart op rein achter liet Patronaat een c( wedstrijd speelt tegen Westlandj' Naaldwijk. Het bestuur verwacW. katholieken van Wassenaar al* present zullen zijn om te tooneiy meeleven met de R. K. Sporlhewf.- in (leze tijden zoo dringend noodi? de R. K. jeugd. Do wedstrijd «i te half drie. Ernstig ongeluk. GisteremHj streets half zeven is do Leiden» wonende in de Koolstraat. die 7an zijn dagelijksch werk uit door een aut-o overreden en zeerri wond. S. fietste achter den auio hield zich door middel van^esn den auto vast. Bij een uitwijken geraakte bij onder den wagen. Eerst hedenmorgen ia de ge" het Acad. Ziekenhuis bij kennis Êe

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2