1.11! imi hiim A. WAALS. luchtvaart fsSaSiF®^1®®8® We®rbet*Sefe* ,.„ns waarnemingen verricht in den morgen van 4 Nov. 1924, mede'gedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. ■hopste Barometerst..769.9 Valentia. ^gste Barometerst.: 746.5 Wisby. Verwachting tot den avond van 5 Nov.: gWakke tot matigen Noordelijken tot Westelijken wind, nevelig tot halt bewolkt, ft-einig of geen regen, waarschijnlijk nacht- forSt, iets zachter overdag. Barometerstand. De stand van hedenmiddav 3 uur is ar..t- pijpven door den gronfen wijzer. Het dmr- lijntje beduidt den stand van gister" iddag 3 uur. LUCHTTEMPERATUUR Hedenmiddag 3 uur 8.8" gr. G. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a Dinsdag 4 Nov. nam. 4.49voorm. 6.27 l bloemen zijn de laa'sfe dagen laag waardoor wanneer dit voor de Chrysanthen zachte weer blijft aanhouden, dg uitkomst riet loonend zal zijn voor de kweekers. De Dabh'a's zijn thans .weg. De knollen worden bij de meeste kweekers al gerooid voor eventueele vorst. KATWIJK AAN DEN RIJN Ongeval. De werkman G. v. d. Bent. werkzaam in de Zanderij Westerbaan, be rend zich op een trein ledige zandwagens, toen een dezer wagens derailleerde "en v. B met zijn been bekneld raakte tusschen twee wagens Niettegenstaande de machi- fst in zoo'n geval, (dat derailleeren komit dikwijls voor) direct stopte, kon toch niet voorkomen worden dat v. d. Bent ernstig gekneusd werd aan een der beenep. Dr. ïïueting, direct ontboden, achtte over brenging naar het academisch ziekenhuis noodzakelijk. Na het noodverband gelegd Ie Kobben, werd hij naar Leiden vervoerd HILLEGOM Onjuist L'r het Voornaamste Nieuws hebben wij gisteren medegedeeld dat in Hillegom kcuringsgebouw wordt gesticht. Zoo als den lezer van het Raadsverslag is ge ileken heeft de gemeenteraad een terrein senevens f 50.000 aangeboden voor seuringsgebouw voor Bloembollencflltuur STADSNIEUWS IMWMDSNG R. K. JONGENS- EN MEISJES- L. O. SCHOOL AAN DEN HEERENSINGEL Vanmorgen heeft op plechtige wijze de inzegening plaats gehad van het scholen complex, dat onder leiding van de archi tecten L. en ir. Jan A. van der Laah. gebouwd aan den Heerensingel, tus- len Lusthoflaan en Os- en Paardenlaan. waarin zijn ondergebracht twee R. K. L, 0. Scholen, een voor jongens en een Voor meisjes en een Fröbelschool. Met het oog op de betrekkelijk geringe ruimte, kan met recht gezegd worden, dat bier gehaald is wat er te halen viel. Zoo economisch mogelijk is bij den bouw te iverk gegaan en de scholen zijn symme trisch gebouwd, aan de eene zijde ver bonden door een gemeenschappelijk gym nastieklokaal, terwijl aan den anderen bant de Fröbelschool is aangebouwd. De meisjes- en jongensschool heeft elk zeven lokalen, de Fröbelschool drie, benevens een overdekte waranda en een speelplaats ingang van de Meisjes- en Fröbel- )1 is aan de Lusthoflaan, die van de Jongensschool aan de Os- en Paardenlaan. Degelijk en eenvoudig is het gebouw opgetrokken en het interieur doet stemmig ou gezellig aan. Wat zijn de scholen van tegenwoordig toch paleizen, vergelekep bij 'o van vroeger! He bouw is uitgevoerd onder leiding van hoofdaannemers W. Oudsboora en Zo en, wien een woord van lof voor hun uitnemend werk zeker niet onthouden mag gorden. Het betonwerk van dit omvang- l'jke werk is uitgevoerd door de N. V. Bijnlandsche Beton-Mij. Het geheel zit ■keurig jn de verf, waarvoor de schilder A. jJ- Bleijs uitmuntend zorg droeg. Ook de beer Joh. de Best, die het stucadoorswerk uitvoerde, heeft eer van zijn werk. De uebrs. Koelman uit Oestgeest legden de eiectrischo verlichting aan en verzorgden het smidswerk, terwijl de heer P. L. i der Drift het loodgietorswerk en de 'r B- L. v. d. Klugt het stoffeerderswerk goede wijze verzorgde. De cerntrale ver warming is aangebracht door de fa. Huy- "W* en Geveke uit Amersfoort, fo 9 uur hedenmorgen werd door den lerEerw. Heer A. J. Leusen, voorzitter het R. K. Schoolbestuur, in de Mon •rere-Kerk een stille H. Mis opgedragen, Gods zegen over de nieuwe scholen ai te smeeken. Deze H. Mis werd door de schoolkinde- en vele hunner ouders bijgewoond, a afloop daarvan begaven alle kinderen 'ch, de meisjes getooid met bloemen, aau het nieuwe schoolgebouw, waar zij aich in een tweetal lokalen der Fröbel school verzamelden. Te 10 uur had de plechtige inwijding der schoolgebouwen plaats door den HoogEerw. Heer Deken P. L. Dessens, in tegenwoordigheid van de besturen der Pa rochiale Jongens- en Meisjesscholen, de Weleerw. heeren Th. P. Blom, P. J. Si mons en Pater G. Frigge en de heeren leden der bouwcommissie van de St. Jozef kerk, onder welke parochie de.scholen res sorteeren. Kinderen, zusters, onderwijzers en on derwijzeressen luisterden de intieme plechtigheid met gezang op en nadat de HoogEerw. Heer Deken de inwijding had verricht, hield hij een korte toespraak, waarin Zijn HoogEerw. zeide, dat, indien het overal en altijd betaamt O. L. Heer te danken voqr zijn goede gaven, dan moet zeker die plicht heden en hier vervuld worden. Na de inwijding der scholen op het Pieterskerkhof en in de Caeciliastraat, werd hier aan den Heerensingel wederom over twee nieuwe scholen Gods zegen af gebeden. Wie had zulks nog maar weinige jaren geleden kunnen denken, dat er voor die talrijke Ropmsche kinderen thans eigen scholen zouden zijn. Zoo blijkt al weer opnieuw, dat wat voor den mensch soms onmogelijk lijkt, voor God mogelijk is. Voor allen, voor spr. in bet bijzonder, die at zoo lange jaren de schoolgeschiede nis in deze stad heeft meegemaakt, is 't eigen':ik geen menschenwerk maar werk van God. Zich daarna tot de kinderen richtend, wijst zijn HoogEerw. erop. wat mooie scholen zij tegenwoordig toch hebben, zoo degelijk, net en doelmatig, dat hij geen woorden kan vinden om het naar waar heid uit te drukken. Terugdenkend aan zijn eigen school, zoo karig en sober in gericht, zegt spr., dat alles thans zoo mooi is en daarmee wenscht hij de kin deren van harte geluk. Doch dat is niet het belangrijkste. Het voornaamste is het doel, waarmee de kin deren op school komen, n.l. om te laeren en meer dan dat om God te leeren kennen en te beminnen. Herinnerend aan de plechtigheid der inwijding, uit de Hoog Eerw. Deken den wensch, dat de kinderen in zich op mogen nemen de deugden van goedheid en zacht moedigheid, nederigheid, willigheid en ge hoorzaamheid. Hierna richtte spr. een woord van ge- lukwensch tot het onderwijzend personeel, dat voor de moeilijke taak staat den kin deren een goede opvoeding te verzekeren. Die opvoeding der kinderen Is een kunst, die gaat boven die eens schilders of boven die van den beeldhouwer. Immers, deze vervormen de doode materie, de onderwij zer heeft de onsterfelijke zielen te leiden en te vormen. Verder dankt spr. de besturen van jongens- en meisjesscholen, vooral den voorzitter daarvan, pastoor Leusen, die hiervan 'wel het zwaarste werk heeft ge had. Wel heeft hij eeniger mate tegen spoed ondervonden, doch spr. herinnert aan het geschreven woord „In tranen ge zaaid, in vreugde gemaaid", en Zijn Hoog Eerw. besluit met den wensch, dat Pas toor Leusen in lange jaren de vruchten van zijn werk moge plukken. Ten slofte dankte de HoogEerw. Deken de architecten en houwers en eindigde met den wenscht, dat Gods overvloedige ze gen "moge nederdalen op het werk van hen die onderwijs geven en het ontvangen. Hierna werden de gebouwen bezichtigd, waarna vervolgens door de Eei*w. zusters aan de kinderen versnaperingen, aan de genoodigden koffie werd gepresenteerd. Het hoofd der school, de heer v. d. Ploeg, voerde bierhij nog hot woord en feliciteerde in het hijzonder den Zeereerw. Heer Pastoor Leusen. Hiermede was de plechtigheid afgeloo- pen en werden er weer twee nieuwe L.O.- scholeu aan de bestaande toegevoegd. Directeur Dienst Sociale Zaken Naar wij vernemen, is door B. en W. den heer P. G. A. Wijkmaus, commies gemeente-secretarie, afd. militaire zaken, tijdelij'k chef afd. Werkloosheidsverzeke- rng-, benoemd tot directeur van den Dienst voor sociale zaken, De afdeeling Leiden der Democratische Partij heeft gisteravond in Café Central haar jaarlijksche vergadering gehouden. De heer L. Weyl heeft in deze vergadering een rede gehouden waarin hij critiek uit oefende op wat de voorzitter van den Yrijz. Deb. Bond, mr. Werker, in zijn openingsrede van de vergadering >te Utrecht heeft gezegd aangaande de pressie van den V. D. B. met de' D. P. De voor zitter, de heer iWtmans, onderwierp even eens deze rede aan critiek, waarna een korte gedachtenwisseling volgde. De jaarverslagen werden goedgekeurd. De kas sloot met. een flnk batig saldo. De rekening werd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren 9. I. Witmans Mzn. L. Weijl, J. Ebbink, G. Molekam en mevr. H. Dietrichde Rooy werden herkozen. Hierna werd de beschrijvingsbrief be handeld van de algemeene vergadering der D. P. op 15 November te Amsterdam en werden afgevaardigden voor deze vergade ring benoemd. Door Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland is aan de Yereenigde vergadering van het Hoogheemraadschap ingediend de ontwerp-begrooting voor het dienstjaar 1925. Zij sluit in ontvangst en uitgaaf piet een bedrag van f 843724.94. De uitgaven wijzen aan o.a. kosten van huishoudelijk bestuur f 96195, openbare werken f 25741.54, waarnemingen en toe zicht f 4923.50 buitengewone uitgaven f 243948, onvoorziene uitgaven f 34877.25. De ontvangsten wijzen aafi o.m,: inkom sten uit bezittingen f 52107.22 opbrengst va-n sluizen en- bruggen f 15582.26, omsla gen van landerijen enz. in Rijnland f 311884.05, diverse ontvangsten f 31995, buitengewone ontvangsten f 202278. De vaststelling der begrooting zal plaats Wij bieden aan: Jaeger - Ziei den prijs 1 Pantalons 82 ct. Borstrokken Qj pf met schoudersluiting Ongeëvenaarde sorteering in Gemoftonneerde Ondergoederen in donkergrijs en Jaeger, tegenverreweg de vooideeligste prijzen Haarlemmerstraat 132-134-136 hebben in eene openbare zitting' van de vereenigde vergadering op Zaterdag 29 No vember 1924, s voormiddags te 11 uur in het Ge-mecnelandshuis van Rijnland. Een koe is gistermidag in den Nieuwe Rijn geloopen, ter hoogte van de Heerèn- gracht. Het dier zwom naar het Utrechf- sche Veer en werd daar weer op den wal gebracht. G. S. uit Den Haag, is alhier aangehou den wegens een tegoed van 7 darren hech ten'* TGONEEL. Love Match. Het eu.igd Tooneel. Regie: Verkade. Love Match, Liefdeswedstrijd, interna tionaal gespeeld als geen ander. Het hu welijk is een match, een wedstrijd, soms rugby, soms voetbal, in de meeste geval len een partijtje poker, zooals het jongste zusje in dit spel zegt. Wie den wedstrijd wint is nooit met ze kerheid vooruit te zeggen, in dit geval is de stand van het speL 11. De man hier een millionarr-zakenman speelt met de kracht van zijn geoefend verstand, de vrouw met de kracht van haar Charme en vrouwelijke logica, d.w.z. volslagen ge mis aan logica. Zoodra er millionairs in voorkomen en charmante vrouwtjes, die in elk bedrijf éen ander toilet dragen, terwijl het stuk bovendien een Engelsche titel heeft., kan men er zeker van zijn, dat het een salon stuk is. De tooneelrecensent van de „Tel." geeft daarvan de volgende geestige typeering. „Een salonstuk is een stuk, waarbij zij, die zelf een salon, maar niet veel con versatie "bezitten, komen luisteren naar de conversatie en waarbij zij, die wel con versatie hebben, maar geen ^salon, ko men kijken naar het salon. Wie èn salon èn conversatie bezit, blijft er bij thuis en beleeft het zelf; wie noch salon, noch con versatie bezit, gaat liever naar de film." Van een salon was gisteravond niet al te veel.te zien, wel viel er te genieten van een prettige, puntige en geestige conver satie. De geschiedenis is in 't kort deze: Een millionair is verliefd op een char mant vrouwtje met een gouden hartje, maar met een leeg hoofdje, dat denkt dat de millioencn van haar man er slechts zijn om te worden uitgegeven aan pretjes genoegens. Het verstand van den man neemt daartegen den strijd op. Een ge fingeerd bankroet brengt het. verwende vrouwtje in een achterbuurt, met al de narigheid van taai schapenvleesch, onge poetste schoenen, hrapdewijn drinkende huishoudsters en musiceerende bovenbu ren. Spoedig wordt het bedrog ontdekt en de ontknooping plus eindelijke verzoe ning volgt, onder de scheidsrechterlijke leiding van het jongste zusje. Verkade was de millionair en gaf de iet wat philosophische snedigheden en para doxen weer zooals hij dit meesterlijk kan doen. Nel Slants was het leeghoofdig vrouw tje. Zij geeft wel aardige momenten, maar zij heeft vpor deze rol een té intelligent gezicht, dunkt me. Nooit is mij zoozeer opgevallen, hoe akelig netjes zij de aan het einde der woorden uitspreekt, als gisteravond. Werkelijk kostelijk waren Paul Huf en Hans van Meerten, resp. als Teddy Dibble en Straker, terwijl Julia de Gruyter, hoe wel „invalster", een typische helleveeg van een huishoudster was. Het talrijk publiek gaf herhaaldelijk uiting aan z'n voldoening over het spel. Nel Slants kreeg bloemen. Het Groene Zoodje was weer op z'n post „Boefje". „Boefje" nadert zoetjes aan zijn twee honderdste verschijnin'g op de planken, wat in nauwelijks één jaar een record mag hceten. Morgen Woensdagavond wordt het stuk hier nog eens vertoond, met Annie van der-Lugt Melsertvan Ees in den titelrol. i SPOUT VOETBAL. 1>I0C. HAARL. VOETBALBOND. Door een foutieve opgave zijn gisteren, een tweetal uitslagen verkeerd gemeld. De wedstrijd S. L. G. IWestlandia I is niet gespeeld wegens terrei»afkeuring, terwijl S. L. G. II in Scheveningen van L. en Sn. III met 40 verloor. De VLIEGTOCHT HOLLAND—INDIE. Te Angora aangekomen. Morgen naar Aleppo. Volgens bij de Kon. Luchtv. Mij. inge komen bericht is de F VII gisternamid dag uit Constantinopel te Angora aange komen. Het vliegtuig zal Woensdag de reis naar Aleppo voortzetten. Laatste Berichten TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. De nieuwe Tariefwet Bij de voortzetting in de verge de ring van heden der behandeling van het nieuwe ta- riefonfcwerp, verdedigt de heer Snoeck Henk emans opnieuw zijn amende ment om garens met 5 pet. te belasten en als compensatie vrijwel alle touw met 8 pet. te belasten. De heer Boon dient een amendement in om touw niet te belasten. De Minister ontraadt het laatste, hij heeft tegen een ongewijzigd amendement Snoeck Henkemans geen bezwaar. Hefc amendement-Vliegen (om garens vrij te stellen) wordt verworpen met 47 tegen 31 stemmen. Het amendement-B o o n (opmakingsga- rens van 120 gram terug te brengen tot 50 gram) wordt verworpen rechts tegen links. Het amendement-S noeek Henke mans (5 pet. op garens en tojiw binnen zekere gewichtsgrenzen) wordt verwor pen met 52 tegen 28 stemmen. Het amendement-B o o n (post 6 met 5 pet. te belasten) wordt verworpen rechts tegen links. De sterke was van de Maas. V. D. meldt uit Roermond: Behalve aan de op haar oevers gelegen boifvland-en heeft de Maas ook nog groote schade be rokkend aan de firma Evers, aan het Ha- tenboer, van wie ruim 700.000 roode bak- steenen door den sterken stroom medegevoerd. Een auto in brand. Gisteravond omstreeks 10 uur is op den Hengeloscben straatweg een vrachtauto van den expediteur Be verdam te Ensche de, beladen met bussen benzine, vaten pe troleum en stukgoederen, op tot nog toe onopgehelderde wijze in brand geraakt. In een oogwenk stond de auto in lichte laaie en leverde, wijl de vlammen tot hoog boven de boomen uitsloegen een indruk wekkend schouwspel op. De brandweer uit- Enschede kon met 1 motorspuit het vuur niet bedwingen. Alhoewel telkens vaten met groot geweld uit elkaar sloegen en bussen benzine tot op verren afstand werden weggeslingerd, bekwam niemand letsel. De brand ontstond, terwijl de chauffeur bezig was de stilstaande auto aan te zet ten. Van de prachtige eikenboomen langs den weg zijn 8 a 10 stuks verloren. TELEGRAPHER EM (VAN DKZEN DRAADLGOZEN DIENST). Het Argentijnsch gezantschap bij den Paus. BERLIJN, 4 Nov. (V. D.). Uit Ro me wordt gemeld, dat het besluit van de Argenlijnsche budgetcommissie, om het gezantschap bij het Vaticaan op te heffen, grooto verwondering heeft gewekt bij de Curie, daar de jongste interpellatie in het zelfde parlement over den persoon van den Pauselijken nuntius te Buenos-Ayres schijnbaar gemakkelijk werd afgehan deld. De Duitsch-Fransche onderhandelingen. BERLIJN, 4 Nov. (V. D.) De Duit- sche delegatie voor de Duitsch-Fransche economische onderhandelingen heeft zich na een onderbreking der besprekingen van 3 weken weer naar Parijs begeven. IfaSiaansch-Servtsche onderhandelingen mislukt. BERLIJN, 4 November (V.B.) Naar verluidt, zijn de onderhandelingen tus schen Italië en Yougo-SIavié mislukt in verband met voor Belgrado onaanneme lijke eischen van Italië. De Yougo-Slavi- sche delegatie zal waarschijnlijk onmiddel lijk uit Venetië vertrekken. De brief van Zlnovjef. Toch een 'vervalsphing? LONDEN, 4 Nov. (V. D.) De „Daily Herald" meldt hedenmorgen dat de com missie van onderzoek naar Zinovjefs brief in tegenstelling met de algemeene ver wachtingen rapporteeren zal. dat zij geen enkel bewijs van de echtheid van den brief heeft kunnen vinden. Het Foreign Office zou geen origineel in handen hebben gehad, doch slechts een copie. De fascistische excessen te Rome. BERLIJN, 3 Nov. (V. D-) M et be trekking tot de Fascistische excessen wel ke Zondag te Rome plaats gehad hebben ter gelegenheid van de viering van den verjaardag van den Fascistisch en op- marsch, wordt nader gemeld, dat groote scharen fascisten, die niettegenstaande het Ministerieel verbod door de straten trokken getracht, hebben de redactie- bureaux van de „Mundo" en de Centrale Vrijmetselaarsloge te bestormen. Zij wer den evenwel door bereden politie in be dwang gehouden. Ook op andere plaatsen, werden pogingen in het werk gesteld redactiebureaux van andersdenkende" bladen te verwoesten. Het spoorwegongeluk in Engeland. Het aantal dooden elf. LONDEN, 4 Nov. (V. D.) Het aan tal dooden van het spoorwegongeluk bij Lythand bedraagt volgens de laatste be richten 11, het aantal gewonden 14. Het verbod van het sluiten van leeningen MüNCHEN, 4 November (V. D.) De Beiersche regeering heeft verklaard dat de verordening van den Rijkspresident, dat de afzonderlijke staten van Duitschland geen leeningën in het buitenland mogen opne men zonder voorafgaande goedkeuring van den rijksminister van financiën niet van kracht is. Zij noemt deze verordening een misbruik maken van art. 48 van de Rijksgrohdwet en eischt de zoo spoedig mogelijke intrekking. De Beiersche regee ring heeft verder heit door den rijksmi nister voor dr ^levensmiddelenvoorziening uitgewerkte «e aonjweto betreffende de' liquidatie Amerikaanccin jacht zoek. NEW-YORK, 3 Nov. (V. D.) De Ameri ka, ansche kruiser „Trenton" is heden ver trokken om naar het jacht „Ericsson" te zoeken welk jacht belangrijk over tijd is. Aan boord zijn 3 Amerikanen. Fauré overleden PARIJS, 4 November (V. D.) Gebriel Fauré, de beroemde componist-organist en directeur van bet Parijsche Coiyservato- rium is hedenmorgen overleden. De gearresteerde Duifsche generaal. BERLIJN, 4 November (V. D). De te Forbach gearresteerde generaal von Nathusfus is naar Rijssel overgebracht, waar het krijgsgerecht hem veroordeeld heeft. De generaal zal waarschijnlijk op nieuw voor den krijgsraad komen. ERflRKTISESÜRHTEEi LEIDEN, S Nov. Veiling. Bloemkool f 11 --19, Salade f 0.40—1.20. Andijvie f 0.70-2, Worteltjes f 411, Rapen f 3.203.50. Roo. dekool f 4—9. Gelekool f 69.80, Groene- kool f 1.20—4.50, Selderie f 0.90—1.80. ^rei f 2.20—3.20,, Knolselderie f 37 alles per 100 kilo; Spruiten f 1421. Lof f 2228. Uien f 68, Kroten f 2.703.20, Nero f 14 19, Tomaten f 3240 alles per 100 kilo. 4 November. Aangevoerd 412 stuks. 367 Vette Varkens 8790 cent, 45 licht soort 7280 cent per kg. levend gewicht. Handel matig. ROTTERDAM/!, 4 Nov. Veemarkt. Aange voerd: 297 Paarden, 14 Veulens. 1592 Ma gere Runderen, 624 Vette Runderen, 91C Vette Kalveren, 591 Nuchtere Kalveren 580 Graskalveren, 324 Schapen en Lammeren. 50 Varkens 537 Biggen en 21 Bokken. Prij zen per half kg.: Koeien 37AA405052!4 5760 cent OsseD 50—53—58. Stieren 40 4853 cent; Vette Kalveren G7M7714 9095 cent. Prijzen ppr stuk: Melkkoeien f 320—400—530; Kalf koeien f 375—500; Stieren f 100—475; Pinken f 160—210; Gras kalveren f 65135; Vaarzen f 190—280; Werkpaarden f 200—350; Slachtpaarden f 100175; Veulens f 80120; Hitten f 160 300; Biggen f 713; Overloopers f 18—34 Fokkalveren f 2035; Slachtkalveren f 15 20; Biggen per week f 1.501.75. Koeien en Ossen: aanvoer matig, handel redelijk, prijzen onveranderd. Stieren: aanvoer zeer matig handel on veranderd. prijzen onveranderd. Vette Kalveren: aanvoer ruimer, handel vlug, prijzen iets lager, een enkel puikbest beest, 2J4 cent, boven noteering. Melk- en Kalfkoe.ien: aanvoer ruim. han del vast; prijzen vast. Jongvee: aanvoer ruim, handel lui, prij zen onveranderd. Graskalveren:, aanvoer iets minder, han del stug*, priizen lager. Nuchtere Kalveren: aanvoer flink, han del traag; prijzen lager. Paarden: aanvoer zeer groot, handel re delijk, prijzen voor slachtpaarden iets la ger. overigens onveranderd. Biggen: aanvoer ruim. handel gedrukt, prijzen iets lager. Wissednoteeriagen (Anmerdar> Berlijn O.6OV4, Londen 11.465/g New-York 4 2.523/4 Parijs15.26 Brussel32.171/2 Zürich t 48.671/2 Rome li-— Christiania 36.35 Kopenhagen 43.85 Stockholm 67.35 Weenen 0.003r.6/g Praag 1 7.52V2 Madrid34. BEURSQVERZICHT. Van de affaire was heden weinig overge bleven. Op geen enkele afd. ging iets van, beteekenis om. Olie gaven nog eenige be weging en waren vastgestemd, "zoodat zij zich naar boven wisten te werken. Gec. en Kon. bewogen zich desniettemin binnen nauwe grenzen. Handel en Mijn-waarden be duidend ingekrompen. Redjang Lebongs vielen tot beneden 310 terug. Suikers mee- rendeels wat zwakker. H. van A. aan aan bod onderhevig. Op de Rubbermarkt ging iets om in Amsterdam Rubbers, die gelei delijk aan zakten. Scheepv. veronacht zaamd en weinig veranderd. Evenzoo met Tabakken. Ned. Iudustrieelen geringe aan dacht. Jurgens eerder lager. Prolongatie 4 pet.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 7