K l5el ig. Talat"*®*»*®» iap' uens waarnemingen verricht in den 'morgen van 24 Oct. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.: 777.7 Kopenhagen. Laagste Barometerst.: 740.1 Akureyri. Verwachting tot den avond van 25 Oct.: Matige tot krachtige Noord-Oostelijke tot Oostelijken wind, meest licht bewolkt, weer, zelfde temperatuur. Barometerstand. ])e stand van hedenmiddag 3 uur is aan gegeven door den grooten wijzer. Het dun- lijnlje beduidt den stand van gister" Idacr 3 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vriidag 24 Oct.: 5.34 uur n.m. tot Zatesr- (Jag 25 Oct. 5.52 uur v.m. LUCHTTEMPERATUUR Hedenmiddag 3 uur: 7.5 gr. G. de Nieuwe Sloot in bod gebracht op f 6700.— werd niet gemijnd en toegewezen aan A. Dorrepaal te Sassenheim. De perceelen ii, III, IV en VI werden niet toegewezen. BOSKOOP. Auto te water., Woensdagavond ora- itreeks 6 uur geraakte langs den Zijde- weg alhier een auto, beladen met manu facturen te water. De Wetering was daar ter plaatse dicht met kroos bedekt, waar door de bestuurder bij het uithalen voor een passagiersauto misleid werd en zoo het water instuurde. De beide inzittenden kwamen er met den schrik en een nat. pak af. De auto is gisteren gelicht. HILLEGOM. Groote veiling. Donderdag werd in hotel Sistermans ten overstaan van Mr. O. J. Boerlage te Heem stede bij afslag geveild: A. Een complex Duingronden, genaamd .,Het Lokhorster- onin" en Jan van Zanen Duin" met bloem- bollengrond, bosch, boerderij, woning en arbeiderswoningen, alles aaneengelegen te Hillegom en Bennebroek ten westen van den Rijksstraatweg en langs den Doodweg, «trekkende tot aan de Leidsche Vaart en den Spoorweg HaarlemLeiden, ter groot te van ongeveer 59 H.A. 69 cA.; B. diverse perceelen weiland en bosch aan dê. Zand- laan en de Ringvaart van den Haarlem mermeer, in den Oost einderpolder en den Bennehroekerpolder. onder Hillegom en Bennebroek groot 28 H.A. 62 A. 50 cA. De belangstelling was buitengewoon groot. De totale opbrengst beliep f454634. Aan verheugingen was «en totaal be drag van f65275. NQORDWIJK. De begroeting. Op de ontwerpt groo ving 1925 voor deze gemeente zijn de ge wone inkomsten geraamd op f 442734.85, de gewone uitgaven op f412734.85. De gewone dienst begint dus met een batig saldo van f30.000. De buitengewone uit gaven zijn geraamd op f 59839 56, gewo ne inkomsten op f 61679.56. De buitenge wone dienst begint dus met een batig sal do van f 1840. Dat de gewone dienst op de foegrooting reeds een batig saldo oplevert 'komt, omdat daarin is opgenomen het ba tig saldo van den gewonen dienst 1925, groot ruim f 88.000. De Drankwet. Door het gemeentebe stuur is een vergunning verleend ingevol ge de Drankwet aan den heer Feikema voor het pension „Sole Mio". Villabouw. Door het gemeentebestuur js aan H. Haak te Noordwijk aan Zee vergumnng verleend voor het bouwen van twee villa's aan den Rembrandweg. n OUD-ADE. Poging tot inbraak. Woensdagnacht «eeft een tofc nog toe onbekend gebleven persoon gepoogd in te breken bij den landbouwer D. van der P. alhier. Terwijl de vröuw tegen middernacht nog enkele piselijke bezigheden had te verrichten, boorde zij dat men bezig was het raam van de woonkamer te openen. Toen dit gelukte IleP zij luide haar man te hulp die met «en mes kwam opdagen erL den inbreker op de vlucht dreef. De politie stelt een nader roelofarendsveew. Personalia. De Rijksontvanger alhier,- de neer G. Jorwerda, heeft zijn benoeming gemeente-ontvanger te Woudrichem toet aanvaard, om reden hij daar geen ge likte woning kon vinden. STADSNIEUWS j ^rof. J. M. J. Schepper. °i hoogleeraar in het strafrecht1, de j w!,ï;nolo"ie en de wijsbegeerte van het I 'tn ur ?au ^discho Rcchtshoogeschool "Weltevreden is benoemd mr. J. M. J. cppor te Oegstgeest. ïic.1 Jubus Marten Johannes Schep- Werd 3 Juni 1887 te Amsterdam ge boren. Hij bezapht het gymnasium alhier en werd daarna student aan de Leidsche Universiteit, waar hij den 2den Mei 1917 promoveerde op een proefschrift, getiteld: Niéuw-Kan tiaahsche Rechtsheschouwing. Yan 1915 tot 1917 was mr. Schepper werk zaam aan het departement van financiën, het laatste jaar als commies. Toen werd hij benoemd tot zendingsconsul vanwege het Nederlandsch Bijbelgenootschap te Weltevreden, welke functie.hij in 1923 ver wisselde met die van zendingsdirecteur bij de Zendingsschool te Oegstgeest, welke functie hij thans nog vervult. Prof. Dr. D. Cohen. - De Staatscourant van gisterenavond be vat. een Kon, Besluit, waarbij dan liet Leidsch Universiteitsfond's de bevoegdheid wordt verleend aan de Leidsche Universi teit een bij zonderen leerstoel te vestigen bij de faculteit der letteren en wijsbegeer te voor het onderwijs in de geschiedenis van het Hellenisme. Zooals reeds eerder ge meld, zal voor dezen leerstoel worden be noemd Dr. D. Cohen, conrector van het Lyceum te 's-Gravenhage en privaat-doGent aan de Universiteit alhier. Prof. dr. David Cohen werd in 1882 te Deventer geboren, waar hij de lagere school en het Gymnasium 'bezocht. In 1901 inge schreven als student te Leiden, wijdde hij zich aan de beoefening van de klassieke letteren en de oude geschiedenis. Na het doctoraal-ercamen te hebben afgelegd, be zocht hij de hoogescholen te Leipzig en te Göttingen, waar hij zich voornamelijk toe legde op de studie der papyrologie, van de Septuaginta en de historie van het Helle nistische tijdpeik. In 1912 promoveerde hij cum laude op een dissertatie getiteld: De Magistraiibua Aegyptiis externas Lagida- rum regni provincias administrantibus, die nauw verband hield met deze speciale vak ken van studie. Sindsdien verscheen van zijn hand, naast, andere studies en voor drachten over meer bijzondere onderwer pen, ook een boekje over .,de Hellenistische cultuur" in het alge-meen. Sinds 1910 is Dj\ Cohen verbonden aan het Nederlandsch Lyceum te 'e-Gravenha- ge, eerst als leeraar, daarna als conrector. Deze functie 'blijft hij waarnemen naast het professoraat. In 1922 werd dr. Cohen toegelaten als privaat-docent in de Griek- sclie papyrologie aan de Leidsche. Univer siteit. Hij opende toen zijn colleges met een openbare les over: De Grielcsche pa pyrologie en hare be teekenis voor de ken nis der antieke beschavingsgeschiedenis. Prof. Einthoven verkrijgt den Nobelnrsjs Een telegram van het Zweedsohe Pers bureau uit Stokholm, dd. 23 October, meldt dat de Nobelprijs 1924 voor physioloeie en geneeskunde is toegekend aan prof. Willem Einthoven. hoogleeraar in de physiologic aan de Rijksuniversiteit alhier. Profr. Dr. j. H. Kern, nieuwbenoemd hoogleeraar bij de faculteit der letteren en wijsbegeerle, om onderwijs te geven in de Nederlandsch e taal- en letterkunde, stelt zich voor zijn ambt te aanvaarden met het houden eener openbare redevoe ring op Woensdag 19 November a s., 's namiddags te 2 uren in het Groot-audi torium van het Universiteitsgebouw. Hedenmiddag aanvaardde Dr. A. E. D. E. Carp in het klein- auditorium vam het Academiegebouw der rijks-universiteit al hier ziijn ambt als privaat-docent bij de fa culteit der Geneeskunde voor de Klinische psychiatrie, met eene openbare les, welker onderwerp luidde: „De waarde der moder ne Methoden van psychologische en biolo- g'sche onderzoekingen bij de beoefening der klinische psychiatrie/' Liefdadigfieidsultvoermg ten bate der St. ESisabeths-Vereeniging. Gezien het succes van de gisteravond in „De Graanbeurs" gegegven liefdaigheids- uitvoering, gelooven wij, dat de penning- meesteresse der St. Elisabethsverëemgmg alhier niet spoedig gekweld zal worden door een nadeelig saldo in haar* vereeni- gingskas. En zonder afbreuk te willen doen aan de liefdadige gezindheid der Leidsche Ktftliolieken, zeggen wij toch niet te veel, als wij beweren, dat, wan neer die kas den eersten tijd niet meer met ondervoeding te kampen heeft, dit voor een groot deel te danken is aan de goede reputatie, welke de tooneelafdeeling van den R.-K. Vrouwenbond „Onze Too- neelclub". geniet, 't Moet dan ook deze club, zoowel als do St. Elisabethsvereeni- ging een groote vreugde geweest zijn te kwart over acht het tooneelscherm te mo gen openen voor een stampvolle zaal, om te spelen het drie-bedrijvig tooneelspel: „Do Moeder" Het spel zelf te beschrijven zou ons te ver voeren, 't moge voldoende zijn hier te zeggen, dat het geheel den indruk vestig de, dat er grondig gestudeerd en veel ge repeteerd was, wat vooral bleek uit de rol vast beid der speelsters. Zeker, er zou den nog wel enkele aanmerkingen zijn te maken, maar dan zou men toch veel gevaar loopen in vitterijtjes te vervallen, daar aan de voornaamste vereisebten voor een behoorlijk spel alleszins voldaan werd. Vooral het monster, dat in de tooneelwe- reld den naam van plankenvrees draagt, moet bij enkele speelsters nog eens een goede kastijding ondergaan, waarvoor hèt middel is veel in 't openbaar optreden. Dat het publiek het spel waardeerde, bleek wel uit het dankbaar applaus, dat na elk bedrijf weerklonk. Mej. M. Swart, die het plan voor dezen avond had opgezet en onder wier uitne mende leiding gespeeld werd, mocht, na do opvoering van „De Moeder" een fruit mand in ontvangst nemen van de St. Eli- sabethsvereeniging, uitdankbaarheid -voor haar bemoeiingen. Mejuffrouw Coe- berg, presidente dezer vereeniging, sprak hierbij eenige hartelijke dankwoorden. Tijdens de pauze, welke thans volgde, deden eenige dames, die zich vrijwillig hiervoor beschikbaar hadden gesteld, de aanwezigen watertanden door allerlei ver snaperingen ten bate der St. Elisabeths- 1 vereeniging te offreeren. Daarna ging het teeken voor het tweede spel: „De Reisge- leide", een levensbeeld in vijf tafereelen door Joh. Moeken-boer. Ook hier mogen wij èn groote èn kleine speelsters een woord van hulde brengen, zoowel voor haar spel als voor den zang. De kleurschakeering der costumes deed in de meeste tafereelen aangenaam aan. De hegeleiding op de piano was bij den zang in goede handen. Met een slottableau, waarvan de rang schikking uitstekend in orde was, werd deze succesvolle avond besloten. Virtcentius-Bibliotheek. Dinsdag a.s. zal weder worden geopend de bibliotheek der St. Vdneentius-Ver. De bibliotheek is open Dinsdag van 7— 8.30, Vrijdags van 78 uur. Wij kunnen velen onzer lezers aanraden van deze bibliotheek gebruik te maken men kan beier daè.r terecht om zijn lees lust te voldoen, dan in menige andere. Veefonds Leiden In café Zomerzorg vergaderde heden morgen het Veefonds Leiden, onder voor zitterschap van den heer S. van der Stoel, uit Wassenaar, die de weinige aanwezigen hartelijk welkom heette. Spr. herinnerde eraan, dat er in bef af- geloopen jaar veel gebeurd was en het grootste feit, dat spr. aan de vergetelheid wilde ontrukken, was hel heengaan van bestuurslid A. Verkley uit Alphen aan den Rijn. Zijn aandenken zal bij allen, die met hem omgingen in aangename herinne ring blijven. De notulen der vorige vergadering, door den beer G. Bakker uit Oegstgeest gele zen, worden onveranderd goedgekeurd. Hierna was bet woord aan den pen ningmeester, den heer P.F. Verkley, uit Hazerswoude" Aan het financieel jaarverslag is hei volgende ontleend. Geassisteerd werden 2183 runderen a f7375.nieuwe leden f 70.rente f 270.20, opbrengst vleesch en vet f 1825.84. zegels f 11.90, totale ont vangsten f 9552.94. De uitgaven waren als volgt: schade f 8876.50, diversen f 1707.37, totaal f 10583.87. Het nadeelig slot be draagt derhalve f 1030.93. Het kapitaal van het fonds bedraagt thans f 5000. De heer Heyker u't Hazerswoude con stateert naar aanleiding van deze reke ning dat het afge-loopen jaar een nood jaar is geweest tengevolge van de tong- blaar. De heer G. Bakker merkt verder nog op. dat de toestand voor de vereeniging ondanks de sterke concurrentie toch niet slecht is. De rekening, nagezien door de heeren Verkley en Wesseling, wordt goedgekeurd. De voorz. dankt den penninemeesfer voor zijn gehouden beheer en acht de vereeniging gelukkig dat zij zich, ondanks de vele moeilijkheden, goed op peil weGt te houden. Hierna volgde sluiting der vergadering. De Kamer van Koophandel voor Rijn land alhier heeft een adres aan de Tweede Kamer gezonden waarin zij in overweging geeft, evenals voorheen recht te heffen op den invoer van wollen of met wol ge twijnde 3-, 4- of meerdraads-garen, daar Je industrie op deze wijze van heffing is ingesteld, en een andere wijze van heffing nieuwe bezwaren schept. In geen geval kan zij zich vereenigen met verlaging van het gewicht en met de gedachte, nog meer garens dan thans reeds in bet ontwerp vrij worden, bij amendement vrij van in voerrecht te stellen. De Onderofficiers-vereeniging „Ons Be lang, afd. Leiden, heeft Woensdagavond in de bovenzalen van t,de Harmonie" een openbare vergadering gehouden, waarop als sprekers optraden de heeren Markus uit Den Haag, en Spaans, lid van het Hoofdbestuur. Zij hadden als onderwerp resp. salarisverslechteringen en pensioen- verslechteringen. De Voorz. van de afd. leidde de spre kers in en verwelkomde de leden van den „Marinebond G. A. M. B. O., de leden van de afd. O. B. uit Den Haag en de vele da mes. Na dezer redevoeringen en het dank woord van den voorzitter werd met alge- meene instemming.de Volgende motie aan genomen: „De afd. Leiden van de Onderofficiers- vereeniging „Ons Belang" en het C. A. M. B. Oin openbare vergadering bijeen op 22 October 1924, in de bovenzalen der „Harmonie"; Gevoeld hebbende de verschillende kor tingen op ons salaris lot een totaal van 231 gehoord de voornemens der regeerïng om op 1 Januari 1925 bet salaris op nieuw een korting te doen ondergaan; van meening, dat een korting, welke tot nu toe heeft plaats gehad, reeds een aan slag op de bestaansmogelijkheid is; const ate er d dat met de op 1 October opnieuw gekorte 5 de toestand onhoud baar wordt en ben brent tot armoede; dringt er met kracht bij de regeering op aan om hen van verdere verslechterin gen te vrijwaren; besluit deze motie Ier kennis te brengen van de Regeering, het Hoofdbestuur en de pers, en gaat over tot de orde van den dag Gedurende het 3e kwartaal 1924 werd het Rijksmuseum van Oudheden op Jiet Ra penburg bezocht door 4627 pessonen, het Rijks-et'hnografisch Museum door 1941 per sonen. Vanmorgen omstreeks 12 uur is op Je Prinsessekade een paard, waarop een ar tillerist gezeten, er van door gegaan. In bet Noordeinde kwaVn het dier te vallen. De berijder wist tijdig van zijn paard te springen en kwam er evenals dit, zonder verwondingen af. De St.crt. van gisteren bevat de Konïn- klijk goedgekeurde gewiiziMe statuten. van de N. V. Fabriek van Koek- Banket en Suikerwerken, v.h. fa. H. M. Biesiot, alhier. Bij de heden, in café restaurant Zomer zorg gehouden aanbesteding, gehouden door het bestuur van de woningbouwvere niging „Ons Belang", bouwkundige de heer J. J. Frank, van het 'bouwen van 24 Beneden- met 24 Bovenwoningen en 6 Eens- gezinswoningen aan de te verlengen Van Lennepstraa-t nabij den Haagweg, waren ingekomen 16 inschrijvingen, t, w. van: W. Oudshoorn en Zoon f 191.500; C. Fiedeler en Zoon, Bergen op Zoom f 191.000; G. W. Proper f 189.600; Th. Baymakers, Wouw N.-Br. f 182.200; P. F, van Kaan, Bergen op Zoom f 177.000; A. Vosma, Noordwolde {Gr.) f 175.950; M. Jacobs, Arnhem f 175.000 P. A. van Wijnen, Dordrecht f 174.400; N.V. Handelsmaatschappij „De Zaan", Di rectie Spreeuw en Sta-m, Zaandam f 169.980 N.V. Mandelsmaatschappij „de Zaan", Di recteur S. Kruit Zaandam f 156.993; R. Massaar f 156.000; J. Warnaar f 155.200; C. en W. van Emmerik f 151.200; h. C., Heems kerk en W. F. Marceïis f 148.000; N. Stik- voort f 145.000; Firma Tilburg en Holm, Haarlem f 142.600. Zooverre geen woonplaats vermeld, is deze Leiden. ONDERWIJS R. K, „Nijverheids" Onderwijs voor jongens en meisjes in het Bisdom Haarlem. Op Dinsdag a.s. zal in Den Haag, Gebouw j.Veritas", Westeinde 15 om 3 uur een ver gadering werden gehouden voor allen, die belang stellen in bet R. K. Nijverheidson derwijs voor jongens en meisjes (schoolon derwijs en werkplaatsopleiding). De agenda luidt: a) De samenstelling van de Diocesane Vereeniging voor het R. K. Nijverhe-idson- derwiis in het Bisdom Haa-rlem. b) Het Nijverheidsonderwijs. I. Schoolonderwijs voor jongens en meis jes. II. De weikplaatsoplefding. Laatste Berichten tweede kamer. Vergadering van heden. Bij den aanvang der vergadering vraagt de heer Gerhard verlof voor een inter pellatie inzake het standpunt der regeering ten aanzien van de ambtenaars-salarissen in verband van het nieuwe K. B. en tevens in verband met haar houding ten opzichte van het georganiseerd overleg. Dinsdag zal op dit verzoek worden beslist. Na aanneming van een aantal kleine ont werpen wordt het nieuwe tarief behandeld. Minister C o I ij n waarschuwt, dat, in dien alle amendementen, tot nu toe inge diend, werden aangenomen, de opbrengst van de Tariefwet met 9 millioen zou ver minderen. Het amendement-Boon om niet hooger te belasten de verschillende kantoormachines wordt verworpen met 48 tegen 35 stemmen. visschersvaartuig vergaan? Men meldt uit Hoek van Holland: Het visschersvaartuig „Goeree 15" wordt vermist. Vermoedelijk is het in den storm van Woensdag jl. vergaan. Aan boord be vond zich de visecher C. Hokker met zijn 2 zoons en twee broers. Door een auto overreden Donderdagavond slipte met zijn rijwiel op den Soesterweg nabij Dirkhoven te Amersfoort de 18-jarige J. S en werd door een goederenauto overreden. Naar het St. Elisabefchs-G asthuis vervoerd, overleed hij na korten tijd. Botsing autobussen. Op den Geldropschcn weg nabij Eind hoven zijn twee autobussen met elkaar in botsing gekomen. In een der bussen za ten arbeiders, die op weg waren naar Eindhoven, de andere auto uit Helmond was nagenoeg leeg. Verschillende inzitten den kregen letsel. Bruïlofts„pret'r Door de politie te Tubbergen fs gear resteerd en in verzekerde bewaring gesteld een zekere K. te Vasse, die aldaar na af loop van een bruiloft een dor gasten met een zakmes een diepe wonde in den rag heeft toegebracht. De verdachte heeft be- TELEGRAMMEN (MRH ONZEN BRAADLOOZEH DIENST). DE OPSTAND TE PEKING De president gevlucht Stading der vijandelijkheden g e i s ch t LONDEN, 24 October (V. D.) Uit Pe king wordt gemeld, dat maarschalk Feng de stadspoorten heeft laten bezetten en een- proclamatie heeft uitgevaardigd, waar in het staken der vijandelijkheden wordt geëischk en aangedrongen wordt, op het houden van een conferentie tusschen de eilkaar bestrijdende partijen. Volgens telegrammen uit Japan is de Chineesche president Tsao Koen gevlucht en staat het paleis van den president onder bewa king. Ook een staatsgreep te M o e k d e n? PEKING, 4 October (V.D.) De rest van de troepen van Feng heeft thans Pe king bereikt. Feng heeft nu 45 000 man te Peking. Volmaakte orde wordt gehand haafd. Geen enkel schot is gelost tijdens de revolutie. De lijfwacht van den presi dent, welke 3000 man telt, is geheel ont wapend. Men is van meening, dat presi dent Tsao Koen nog in zijn paleis ver toeft. Het paleis is omsingeld. Gemeld wordt, dat eenige Moekden-leiders een zelfde staatsgreep te Moekden uitvoeren, doch dit bericht is nog niet bevestigd. Mintstercrisis In België? BRUSSEL,'24 October (V. D.) Er loopen hier hardnekkige geruchten over een a.s. minïsterieele crisis. De Katholie ken zouden bereid zijn, de ambtenaren^ salarissen vóór de verkiezingen te verhoor gen; daarentegen zijn zijn tegenstandei-a van de noodzakelijke nieuwe belastingen. Theunis zou in dit geval weigeren de be grooting voor 1925 in te dienen, indien deze niet in evenwicht kan worden ge bracht. BRUSSEL, 24 October. (V.D.) De mi nisterraad is gisterenavond laat bijeenge komen om de consequenties van een even tueel© vijandelijke houding der- T°ohterzij de inzake de nieuwe bel«£tmgeii order de oogen te zien. De ministerraad oesKoi met algemeene stemmen een stemming in parlement uit te lokken over de nieuw© *mv lastingen. Zooals bekend, zou een deel dei Katholieke afgevaardigden tegen deze be* lastingen gekant zijn. Indien de belasting voorstellen worden verworpen, zal Theunis aftreden. Verkiezingspracii'ken LONDEN, 24 October (V. D.) De wanordelijke tooneelen tijdens conserva tieve en liberale vergaderingen duren voort. Nog nimmer tijdens algemeene ver kiezingen zijn dergelijke, tooneelen voorge komen. De verkiezingen in Noorwegen BERLIJN, 24 October (V. D.) Uit Kopenhagen wordt via Ghristianra gemeld dat in overeenstemming met den uitslag der verkiezingen de leider van de Boeren partij, Joh an Mellbye, belast zal word er met de vorming van een nieuwe Noorse he regeering. De kabinetscrisis in Yoego>-Sfav(ë BERLIJN, 24 October (V. D.) -- Do Yoego-Slavische koning heeft Davidowski met de vorming van een zakenkabinet be last. Japanners naar Brazilië BERLIJN, 24 October (V. D.) Ook de Braziliaansche regeering heeft thans tóestemming gegeven tot de immigratie van 3000 Japanners, waarvan het eerste contigent reeds einde /October zal aanko men. Rusland en het Wrangelqebied BERLIJN, 24 October (V D.) Vol gens bericht uit Nome in Alaska zou een gewapende Russische expeditie de Ameri- kaansche kolonie van het Wrangeleiland in de Noordelijke IJszee wetreehaald heb ben. j Gevechten in Marokko MADRID, 24 October (V. D.) Zeer hevige gevechten hebben plaats in Ma rokko, die voor de Spanjaarden gunstig verloopen. Er wordt veel gebruik gemaakt van vliegtuigen Er zijn 3000 Mooren ge dood. De operaties om de route Tetouan Tanger te beschermen worden voortgezet. Er zijn. posten uitgeze#»in het Noordelijk g•deelt© va-n de 'oute IHAKKTBEB8CHTEW HANDELSBEURS TE LEIDEN. Bouwmaterialen: Waalsteen. Pan nen en Cement, geregelde aanvoer. Stem ming prijshoudend. Weinig handel. Zuivel Gouda volvet 7671 cents Leidsche 20 pet. 46Vi47 cent.; Goudsche 20 pet. 46cent; Goudsche 30 pet. 57 cent6 Gouda 40 pet. 65 cents. Handel en aanvofc* matig. LEIDEN, 24 Oct. Veemarkt. Aanvoer,. 1438 Runderen, 37 Kalveren, 614 Schapen 658 Varkens en 391 Biggen. Prijzen: 19 Stit ren f 180490; 116 Kalf- en Melkkoeien f 225410; 673 Varekoeien f 180—290; 215 Vette Ossen en Koeien f J10605, schoon aan de haak f 0.801.20; 417 Graskalveren f 75155; 4 Vette Kalveren; 33 Nuchtere Kalveren f 819; 390 Vette Schapen f 42 60, shcoon a. d. haak f 1.621.80; 224 Weideschapen f 3348; 658 Magere Var kens voor fokkerij en Londen f 1346, 64— 68 cents per Kg. levend gewicht; 391 Big gen f 4—8; 1 Paard; 24 Bokken of Geiter f 5—14. Kaas. Aangevoerd 132 partijen. Be steed werd voor: le soort Goudsche kaas f 71—78; 2e soort idem f 68—73. le soorv Leidsche kaas f 7074, 2e soort idem f 64— 69 per 50 Kg. Handel voor Goudsche kaar vlug; idem voor Leidsche kaas matig. Aac de Stadswaag gewogen 98 partijen, 393é stuks, 31561 Kg. LEEUWARDEN, 24 Oct. Kaas. Sleutel- kaas f 0.76—0.88; Nagelkaas f 0.42—0.68f Gouda Kaas f 0.35—1.23; Edammer Kaav f 0.56—1.14; Commissie f 264. Aangevoerd 35338 Kg. Boter. Fabrieksboter f 2.11pci Kg. Aangevoerd 15/3 en 126/6 stu1J*er' Viaeeinoteenngen (Ar Berlijn Londen New-York Parijs Brussel Zürich Rome Christiania Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Madrid 1 fT4 V4 '.541/4 13.28 12.221/a 48.90 11.05 36.35 i 43.85 67.75 0.0035V& 7.57 34.10 BEURSOVERZICHT De fondsenmarkt was kalm en slechts in enkele specialiteiten ontwikkelde zich af faire van eenige beteekenis. Op de Olieafd. was de handel ingekrompen en Kon. zoowei als Gec. kwamen beneden de vorige slot- koersen. In de nieuwe Duitsche Staats obligaties vonden vrij flinke omzetten plaarts, grootendeels omstreeks 90K- Vrij veel beweging ontstond in Jurgens, vooral de gewone aandeelen werden uit de genomen en monteerden enkele pet. Red« jang Lebongs vrij vast ingezet, spoedig lie pen ze naar beneden. Voor Rubbers was de stemming wat zwakker en in meerdere gevallen kwamen lagere noteeringeu tob stand. Tabakken zeer rustig^ docb overi gens goed op peil- Scheepv. stil. Voor Sui- kers weinig belangstelling. Prolongatie 4% pet. -!-1

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 9