hDriolcrisQÉeladaai. DRAISItlA-wN-VALKEMBURG'S'* e A --iLEVERTRAAf •LEEUWARDEN- kocht© villa., onder voorwendsel in het. af pel oopen jaar geen verdiensten te hebbern gehad, vrijgesteld kan worden van school geld. De wet is eenmaal zoo, wat 'treurig is en daarom moet spr. er zich bij neerleg gen. Ook de heer L. v. d. Zwan zegt zoo'n geval treurig te vinden. Iemand die geen kapitaal bezit, zal daardoor moeten beta- Jen .voor kapitaalkrachtigen. ■Sij de rondvraag zegt. de heer v. Tonge ren do aandacht van B. en \Y. te willen Vestigen op het in de Tramstraat liggend doode tramspoor dat boven den weg uit steekt hetwelk gevaar oplevert. De Voorz. ff,egt hieromtrent nog geen rapport van den hoofdopzichter te hebben ontvangen. "Wanneer dat binnenkomt zal hierin zoo noodig worden voorzien. Dezelfde spr. vindt het rangeeren aan het einde der Tramstraat gevaar opleverend en zou o.m. lichtsignalen aangebracht willen zien als bij do v. Egmondstraat. De Voorz. zegt dat enkele wenschen niet uitvoerbaar zijn andere niet. zoozeer noodig volgens B. en W. De heer Grimbergen vraagt, of het ge oorloofd is dat vanwege de N. Z. H. T. al sinds eenige weken midden in het dorp langs de tramrails nieuwe rails worden gelegd, gevaar opleverend voor ieder die den weg over moet steken. Als een parti culier iets op den openbaren weg laat staan wordt hij bekeurd. Hoe lang zullen deze rails nog moeten blijven liggen? De Voorz. zegt dat B. en W. hun volle aan klacht aan deze zaak zullen wijden. Dan sluiting der vergadering. ALPHEN AAN DEN RIJN, Gemeer.teraad. De Raad dezer gemeente vergaderde gistermiddag te 2 uur. Voorzitter burgemeester dr. H. J. Lo- vink. Aanwezig alle leden. Na opening met gebed worden de notu len der vorige vergadering na een recti ficatie door den heer Herngreen goedge keurd. De Voorz. doet mededeeling van de in gekomen stukken, w.o. verschillende door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluiten. Naar aanleiding van een door den heer de Wolf in de vergadering van 21 Augus tus gestelde vraag, waarom door den Com missaris van Politie in overleg met den burgemeester is verboden het zingen van de Internationale in een volksconcert, ant woorden B. en W. dat zulks is verboden in overleg met den wn. burgemeester, om dat men vreesde voor manifestaties. De heer de Wolf is hiermede niet geheel tevreden, omdat de comm. van politie als reden opgaf, dat hij voer een derge lijke propaganda geen toestemming mocht geven. Spr. vindt zulks een bekrompen standpunt en hij hoopt, dat iets derge lijks in den vervolge niet meer zal voor komen. De Voorz. zegt hieromtrent nog,' dat B. en-W. van meening zijn, dat iets derge lijks ook niet meer in een gemeente als' Alphen moet voorkomen. Naar aanleiding van een vraag van den heer v d.. Neut, of het niet mogelijk is het rijden met autobussen op Zondag in do gemeente te verbieden, antwoorden B. en W., dat er geen enkele grond is, waar op zij zulks zouden kunnen verbieden. Verschillende ingekomen stukken wor den in handen gesteld van B. en W., om pracadvies. Hierna is de agenda aan de orde. 1. Voorstel van B. en naar aanleiding van een Vferzoek van den heer C. Panne- vis Sr. alhier, om vergunning tot straat- aanieg. Z.h.s. goedgekeurd. 2. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een nieuwe verordening ingevolge art. 314 bis der Gemeentewet voor de Water en Lichtbedrijven; tot vaststelling van het bedrag der zekerheid voor den Boekhouder dier bedrijven en tot goedkeuring van het reglement van orde voor de Commissie van Bijstand voor die bedrijven. In deze verordening is thans een artikel opgenomen, waarin B. en W. de bevoegd heid gegeven wordt om de drie maanden de kas van den boekhouder der water- en Bohtbedrijven te controleeren. De verordening wordt zonder bespre king goedgekeurd. Het bedrag dep zekerheidstelling voor den boekhouder wordt vastgesteld op f 10 000. Het reglement van orde wordt z.h.s. goedgekeurd. 3. Voorstel van B. en W. tot bet aangaan van een geldleening ad f 150.500.— en .van «en ad f 150.000. Z.h.s. goedgekeurd. 4. Voorstel van B. en W. om aan den Ge meente-architect een jaarlijksche rijwiel vergoeding ad f 50.— toe. te kennen. Z.h.s. goedgekeurd. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging Van de overeenkomst met den Staat om trent overname door de gemeente in onder houd en beheer van strooken grond gelegen nabij het station. Z.h.s. goedgekeurd. 6. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van het adres van de bouwvereeniging „Volksbelang" alhier, houdende verzoek om beschikbaarstelling van de benoodigde gel den uit de gemeentekas voor den houw van zes woningen aan de Toussaintstraat. Z.h.s. goedgekeurd. 7. Voorstel van B. en W. tot het beschik baarstellen van een crediet van f 150. voor het maken van een voldoende riolee- ïing bij de Burgemeester Bloemstraat. De heer Herngreen vraagt hoe het komt dat de toestand daar niet in orde is. Er is toch nog niet lang geleden, daar een riool gemaakt. Is dat niet goed gemaakt? Da Voorz. moet hierop bevestigend ant woorden. Het schijnt, dat' dit riool abso luut onvoldoende is,zoodat bij hem voortdu rend klachten hierover binnenkomen. Daarom moet er dringend verbetering aangebracht worden. Omtrent de oorzaak van die inrichting, aldus zegt de Voorz., dat er destijds verschil van meening hier omtrent geweest is. Het voorstel wordt hierha z.h.s. aange nomen. 8". Voorstel van B. en W .inzake de aan vrage van J. L. J. Gaillard e.a. om finan- eieele interesse van de gemeente voor de stichting, en exploitatie van een zwemin richting. De heer Noomen is voor de oprichting van de zweminrichting (aan het Aarka naal, niet, in de allereerste plaat, om dat de kosten geheel voor rekening der gemeente komen, maar omdat hij voor goedkoopere baden is. Hij zou er echter bij voegen willen, dat de inrichting ook een of tweemaal opengesteld worde voor de schooljeugd voor degenen, wier ouders zulks goedkeuren. Ten aanzien van het tarief voor on- en minvermogenden meent spr., dat het he ter is, de vereeniging daarin vrij te laten in plaats van haar aan banden te leggen. De heer Herngreen is ook voor het voor stel van B, en W., maar hij is van mee ning, dat men naast een zwem.- ook een badinrichting hard noodig heeft. De financieels regeling bekoort spr. niet. Als de gemeente een bedrag van f 12000 renteloos afstaat, moeten de par ticulieren niet 6 willen eisclïen, temeer wijl de gemeente toch op het tekort der exploitatie-kosten jaarlijks nog f 1500 zal bijdragen. Hij hoopt, dat de particulieren hun eigen belang ook bier zullen dienen. De Voorz. dankt voor den steun en de welwillende woorden van de raadsleden. Voor de genoemde ideeën voelen B. en W veel. De voorstellen van den beer Noomen nemen zij graag over. Met den heer Hern green zijn zij het eens, dat er zoo zuinig mogelijk beheerd moet worden, om de on kosten niet te groot te maken. In die rich ting zullen B. en W. met de Commissie werkzaam zijn. Wat het idee van den heer Herngreen betreffende de bad-in- rickting betreft, zegt de Voorz. dat B. en W. ook hiervoor veel voelen, doch zij zijn van meening, dat dit niet aan de oprich ting van een zweminrichting moet verbon den worden. Blijkt later, dat ook vooreen had-inrichting animo en gelegenheid is, dan kan inen zulks altijd nog overwegen. Het voorstel van den heer Noomen om half tarief te veranderen in verlaagd ta rief wordt door B. en W. -overgenomen, waarna het geheele voorstel met algemee- ne stemmen wordt aangenomen. 9. Voorstel van B. en YV. tot het verlee- nen van een subsidie over 1924 aan de. ver eeniging tot bestrijding van tuberculose. De Voorz. merkt hierbij op, dat dit de jaarlijksche subsidie van. f 1500 betreft, doch dat B. en W. daarbij de cohditie maken, dat de bijdragen van particulie ren moetenvermeerderd worden, om in den vervolge aanspraak te maken op "sub sidie. Z. h. st. aangenomen. - 10. Voorstel van B. en W. tot verlaging van de# gas- en electriciteitsprijzen en ta xieven der waterleiding. Z. h. st. goedgekeurd. 11. Voorstel van B. en W. tot reorganisa tie van het Brandwezen. De heer v. Dijk stelt voor dit punt bij de a.s. begrooting te béhandelen. Dan heeft men nog ruimschoots gelegenheid het voorstel in te zien. Do Voorz. meent dat het bij de begroo- fingsvergadering t© weinig de aandacht der leden zal hebben. B. en W. zijn niet legen uitstel, maar wenschen toch wel het gevoelen van den Raad te kennen. De heer Noomen heeft uit dit voorstel begrepen, dat B. en W. voornemens zijn de handspuiten af te schaffen, om goed- kooper te kunnen werken en motorspui ten aan te schaffen om daardoor practi- scher te kunnen werken. Spr. is van het voordeel, dat men zich hiervan denkt, niet overtuigd, De aanschaffing zal f 9000 kos ten, wat aan rente f 500 bedraagt. Daar bij komt het salaris van den Commandant ook f 500, samen dus f 1000. Spr. zegt, dat het niet veelvuldig zal voorkomen, dat het brandwezen in een jaar f 1000 kost. Wat de practische beteekenis betreft, meent spr., dat over het algemeen de brandweer te laat gewaarschuwd wordt. Hij zou daarom een premie willen uitloven voor dengene, die het eerst het bericht van den brand brengt. De heer Herngreen zegt, dat hij er wel iets voor voelt een auto-motorspuit aan te schaffen, omdat zulks wel vlugger zal werken. Maar hij is absoluut tegen het benoemen van den directeur der water- en lichtbedrijven tot commandant De. heer v. d. Neut is tegen het voorstel Hij zou willen voorstellen om de bestaande motorspuiten door een auto naar het ter rein van een e.y. brand te brengen. Hij is verder tegen het aanstellen van een commandant. Immers wanneer er één brand in een jaar is van 4 uur, dan ver dient een brandweerman f 1.25 per uur en d© commandant f 125 per uür. De heer de Wolf voelt er meer voor om de brandweer in handen van de politie te geven. Ook hij is tegen het aanstellen van een commandat op vast salaris. Hij zou hem ook per uur willen uitbetalen. Ver der beplyeit hij om de spuiten onder te brengen in het gebouw van de burger wacht. Weth. van Leeuwen is van oordeel, dat er deskundige leiding noodig is, zoowel bij branden zelf als bij de behandeling Van het materiaal. De heer den Ouden is van meening, dat het practisch onmogelijk is de brandweer bij de politie onder te brehgen. Verschillende leden voerden hierna voor de tweede maal het woord, terwijl de heer v. d. Linde er de aandacht op vestigt, dat dit punt óp de agenda is geplaatst, omdat men ontevreden is over het resul taat van den huidigen dienst. Do aan- Van Roomboter niet .te onderscheiden en de helft goedkooper ia De Gruyter's hoogfijne Melange. Per pond slechts 80 ct. Alléén in De Gruyter's winkels! stelling van den directeur der water- en lichtbedrijven tot commandant is slechts voor een jaar. Hij zou willen adviseeren deze zaak niet op de lange baan te schui ven. De Voorz. zegt, dat. verandering ten zeerste noodig is. Spr. weerlegt verder verschillende door de leden geopperde be zwaren. De beer den Ouden stelt tenslotte voor dit punt aan te houden niet tot de be- grootingsvergadcring, maar tot de eerst volgende vergadering, waarbij de heer Noomen bepleit om de e.v. voorstellen der raadsleden schriftelijk bij B. en Wi in te dienen. De Voorz. merkt nog op, dat op de eerst volgende vergadering wellicht de begroo- tipg zal worden behandeld. Het voorstel van de heeren v. Dijk, den Ouden en Noomen wordt hierna aangeno men metalgemeene stemmen. Punt 12 der agenda: Mededeeling van Ged. Staten betref fende de vermindering van de jaarwedde van den burg. met f 900 in verband met 't gebruik eener ambtswoning met voorstel van B. en W., wordt behandeld aan het eind der vergadering. 13. Voorstel van B. en W. tot verhooging van het crediet voor en tot onderhand- sche gunning van het aanbrengen van een betonschoeiing te Aarlanderveen. Na eenige. discussie over de herbeste ding van dit werk wordt bet voorstel z. h. st. goedgekeurd. 14. Voorstel 'van B. en W. inzake de her ziening van de prijzen, van bouwgronden. De beer Herngreen zegt, dat hij lang zamerhand eenig begrip heeft gekregen van de cijfers van het grondbedrijf, waar uit hem bleek, dat er een aardige winst gemaakt wordt, zoo zelfs dat hij voor stelde de grondprijzen met 15 te verla gen. Nu stellen B. en W. in dien geest voor, maar leggen tegelijkertijd een reke ning voor, waaruit blijkt, dat het verlies over 10 jaar f 127.000 zal bedragen. De heer Gesman zegt tegen het voorstel te zijn, indi.en er het volgend jaar zulk een. tekort is. De heer v. Dijk, lid van de grondcom- missie, wijst erop, dat er elk jaar een te kort is op de kuurrekening. Dit bedraagt thans f 32.000 en zal dus geleidelijk aan groeien. .Na langdurige discussie wordt het voorstel van B. en W, aangenomen met 134 stemmen. Tegen de heeren de Wolf, den Ouden, Herngreen en van H Ric'. 15. Voorstel van B. en W. orp aan J. Vonk. aannemer van de ambtswoning voor den burgemeester een vergoeding te verleenen van f 379.83 in de door hem geleden schade veroorzaakt door de Windhoos tijdens den bouw der woning. De heer de Wolf kan zich niet met het voorstel van B. en W. vereenigen, omdat hij een vorig geval ook geen schadever goeding werd gegeven. De Voorz. zegt, dat hetgeen hij die windhoos gebeurd is zoo iets abnormaals is. dat men daarop niet had kunnen re kenen. De heer Bol zou de schade door beiden voor do helft willen doen dragen. Het voorstel van B. en W. wordt bier- na aangenomen met 152 stemmen, die van de heeren Bol en v. d. Neut. 16 Voorstel van B. en W. tot ingebiuik- geving van gemeentegrond aan de N.V. „Acetylena" te 5s-Gravenhage. Z; h. st. goedgekeurd. 17. VoorsfeL van B. en W. om aan P. N. de Kwaasteniet ondershands te verhuren een perceel weiland. Z. h. st. goedgekeurd. 18. Benoeming van een boekhouder bij de Water en Lichtbedrijven. Op voorstel van wethouder Job. Vlas man gaat de Raad eenige oogenblikken in geheime vergadering. Na heropening der vergadering wordt tot stemming overgegaan. De voordracht luidde: 1. D. v. Vuuren, Heerlen; 2. C. W. Schneithorst, Den Haag 3. W. H. G. Beek, Alphen a. d. Rijn; 4. J. Braam, Bennebroek; 5. L. de Vries, Brus sel. Bij eerste stemming werden uitge bracht op no. drie 8 stemmen, op no. vier 4 stemmen, op na. vijf 5 stemmen. Do tweede stemming gaf juist hetzelfde resultaat. Bij de herstemming tusschèn Beek en de Vries werden uitgebracht 8 stemmen op Beek en 5 op de Vries, terwijl 4 stem men blanco waren. De beer Beek is dus benoemd behoudens geneeskundige goed keuring. 19. Benoeming van een lid van de le com missie tot Wering van Schoolverzuim in de vacature P. van der Bijl. Aanbevolen worden de heeren: 1. K. J. J. H. van den Burgh, 2 J. Belt, 3. P. Snel. Benoemd wordt de heer K. J. J. H. van den Burgh met 11 steanenm. 20. Benoeming van drie leden van het Alg. Armbestuur wegens periodieke aftre ding van de heeren L. Gesman, J. W. van Muiswinkel en J. Kerkhoven. Aanbevolen worden: voor de vacature Gesman: 1. L. Gesman, 2. C. van Gaaien. Voor de vaca ture Van Muiswinkel: 1. J. W van Muis winkel, 2. J. B. Ruting. Voor de vacature J. Kerkhovent 1. J. Kerkhoven, 2. J. P. Bos. Benoemd worden de heeren L. Gesman, J. W. van Ruting en J. Kerkhoven. 21. Voorstel van B en W. tot regeling van de belooning van den deurwaarder der plaatselijke belastingen voor zoover zijn aandeel in de vervolgingskosten be treft. Z. h. st. goedgekeurd. 23. Vaststelling van de door den gemeen teontvanger ingediende staten van oninba re posten over vorige dienstjaren, Z. h. st,. goedgekeurd. 23. Goedkeuring van de rekening van het Alg. Armbestuur, dienst 1923. Z. h. st. goedgekeurd. 24. Goedkeuring van de rekening der Ge zondheidscommissie over 1923. Z. h. st. goedgekeurd. 25. Voorloopige vaststelling van de ge- meenterekening dienst 1923. Z. h. st. goedgekeurd. 26. Wijziging van de gemeentebegrooting. dienst 1924. Z. h. st. goedgekeurd. Hierna gaat de Raad weer in geheime vergadering. Na heropening der zitting draagt de voorz. het presidium over aan wethouder Joh. Vlasman, waarna deze punt 12 dn behandeling brengt, welk voor stel z.h.s. wordt goedgekeurd. Hierna wordt de vergadering gesloten. OeKiemgde üerüclifen Groote brand te Krommenie. Te Krommenie heeft gisterenmiddag en -avond een groote fabrieksbrand gewoed. Tegen vijf uur werd de bevolking van Krommenie opgeschrikt door een geweldi gen knal. Direct daarop zag men dat de vlammen hoog oplaaiden uit de zeildoek- weverij der firma P. H. Kaars Sypestein, staande aan het Vlieteend, op de grens van Krommenie en Assendelft. De brandweer ondervond bij het gaan naar dezen brand groote vertraging doordat de dorpstraat over haar geheele breedte en halve lengte is opgehoogd. Op het terrein van den brand vernamen wij. dat de brand ontstaan is in de zeildoek weverij. Men was juist gereed gekomen met het waterdicht maken van een partij zeil doek. waarvoor gebruik gemaakt wordt van benzine en paraffine. Terwijl men be zig was, het doek ter droging op te han gen, knalde de explosie. Met moeite kon het personeel de fabriek bijtijds verlaten. Eén' tweetal arbeiders kreeg lichte brand wonden. De fabriek alsmede de machines verbrandden geheel, het ketelhuis wist men roer te behouden. Naar de directie mededeelde, zullen voor eerst geen orders op waterdicht zeildoek aangenomen kuniien worden, daar de ma chines die hiertoe gebezigd 'worden, ziin verbrand. De groote autospuit der gemeente As sendelft verleende haar liuln bij de bestrij ding van den brand. De fabriek is op beurspolis verzekerd. ..Tel." Treinontsporing. Te B-oven karspel ziin gisteren bij het ran geeren vier wagons uit de rails celoópen, waarvan er twee z'in om<r°Vinteld. meldt de .Tel." Persoonlijke" ongelukken kwamen niet voor. Het goederenverkeer o'nderviudt eenige vertraging. De lijn AmsterdamEnk huizen is vrij. Door den trein ©verreder?. Bij Hoorn is gisterenmorgen naast de spoorlijn het liik gevonden van oeu onbe kend persoon. Vermoedelijk is hij Woens dagavond door den laatsten trein overre den. Het hoofd was van de romp geschei den. Gasvergiftiqinq. Gisterenmiddag is de 75-jarige mevrouw Ably te Hilversum aan de gevolgen van de kolendampvergiftiging overleden. Een geval van oa^bedwelming te 's-Gravenhage. In het perceel Vaillant-laa-n 48. te 's-Gra- venhage, heeft- zich gisterenmiddag een geval van gasbedwelming voorgedaan. Buren wier aandacht getrokken was door een sterke gaslucht. waarschuwden de po litie en deze trof in de woning aan een man en een dochter, beide in bewusteloozen toestand. Door de zorg van den G.. G. D. werden zij naar het ziekenhuis vervoe.rd waar hij aankomst het bewustzijn nog niet was te ruggekeerd. Omtrent de oorzaak van het ongeval tast men nog in het onzekere. Doodelijk scheeosongevaf. Dinsdagavond omstreeks half tien had te Vlaardingen een ernstig ongeluk plaats op het' Nederlandsche stoomschip ..Kedoe". van de Rótterdamsche Lloyd, liggend aan de eerste Nederlandsche Coöp. Kunstmestfa- briek. De arbeider P. van Raay. diexneend'e getroffen te zullen worden door een over- zwaaiefide merkel deed een sprong achter uit en kwam daardoor in he.t diepe ruim van genoemd schip terecht. Hij was onmid dellijk bewusteloos en had een groote hoofd wond. De ontboden geneesheer achtte den toestand zoo ernstig, dat hij in het zieken huis moest worden opgenomen. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is hij Woêns- da-g overleden. v. R. was 31 jaar, gehuwd en woonde to Rotterdam. Doodelijk ongeval. Men meldt uit Bergen op Zoom aan de ,.Msb."ï Gisterenmiddag kwam een 20-jarig meisje v. G. venaamd, met haar verloofde per fiets van Wouw naar de kermis te Bergen op Zoom. Ter hoogte van het R. K. Kerkhof moesten zij voor ee.n tweetal motorrijders uitwijken. Daar het meisje echter slechts een hunner had bemerkt, wilde zij. zoodra deze was gepasseerd, ^eer naast haar ver loofde gaan rijden. Toen zij echter plotse ling den tweeden motorrijder voor zich zag, geraakte zij het stuur kwijt en kwam in het mulle zand terecht, waarbij zij kwam te vallenimet het gevolg dat zij door den motor werd aangereden en deerlijk aan het hoofd werd verminkt. Na korten tijd is het meisje overleden. Vrouw in brand geraakt. Twee sleepbootkapiteins, die het Eéms- kanaal bij Groningen passeerden, sagen rook opstijgen uit een daar liggend schip van P. Zij bevonden dat de kleeren van de 73-jarige vrouw G. P. B., die alleen in het vooronder was, in brand waren geraakt, ter wijl zij, met de voeten op een stoof, had zitten breien. Zij doofden hefc vu«r brachten de vrouw naar een woning waar zij naar het ziekenhuis is ver'v Haar toestand is zeer ernstig. Broeiende kolen. Te Oude-Pekela tractt sedert Wdem avond elf uur een motorspui b te ver den brand in den broeienden kolenvoot der cartonfabriek Union te blusschen; naar den turfvoorraad overgeslagen was spoedig gebluscht. Fabriek en bleven behouden. De valsshe rijwielplaatjes. Te IJmuiden zijn twee Wijkeroogers en K., arbeiders aan het Hoogovenbe in Verband met het. vervaardigen van s'che belastingplaatjes aangehouden. Ontrouw penningmeester. Do politie te. Leeuwarden heeft pr verbaal opgemaakt tegen den penningj ter van de plaatselijke afdeeling van Federatie van Sigarenmakers, verdacht verduistering van een belangrijk bedraf nadeele van de kas zijner vereeniging', Rótterdamsche inbrekers op stap, Eenigen tijd geleden werd er ingeljr in' de zuivelfabriek te Havelte (Dfe De dieven forceerden de brandkast maakten zich van f 4500 meester. Tot ongeluk lieten ze echter eenige vobi pen achter, o.a. een handdoek, zeep werktuigen. De voorwerpen werden inj gemeen Politieblad omschreven. Een specteur van het bureau aan de Gt Paauwensteeg te Rotterdam vond er leiding in, eens bij den Officier van j tie te Assen om nadere inlichtingen vragen. Deze waren zoodanig dat meende, dat hij meende, eens een huii king te moeten doe.n bij eenige veria personen op den Schieda-mschedijL twee panden woonden daar de varei zeilen Th. K. en C. J. v. T. en de losw man J. F. e.n de publieke vrouw 0. i Het bleek, dat dezen zoowat een n: huishouden bezaten en tevens vefschi de andere pas gekochte meubelen. D( smecteur vond er nog een handdoek, \i van dezelfde soort was als die in A achtergelaten. Ook door andere aai zing kreeg de politie de overtuiging, men hier met de> inbrekers te doen Het viertal werd gearresteerd en ac slot en .grendel gezet. Hp aangehorii ontkennen "H De ssaris van politie t^A ohff'el neld verzoekt, in het Algemeen Poh aanhouding en voorgeleiding van Jzaa Cornell's Mebiu-s, geboren te Doetinclie Pebr. 1876 wonende te Rijswijk (Z.- Jan Kraak, eeboren te Zwiindrecht 2 -1887, wonende te 's-Gravenhage. Piet! straat 10H. Zij wpn verbonden aan di reetje van de Obligatie-onderneminga Nationaal Sportpaleis gevestigd tc 'sj vewhage en ziin thans voortvluchtig, worden verdacht vanoplichting, 1 valsehheid in geschrifte, gepleegd ten deele van de Maatspha-nr.il Apoldro" Apeldoorn. Verontreiniging van "rnoorwegcotip Door de directie der Nederland Spoorwegen is het betrokken persnnee op gewezen, dat. wanneer, door <3e r ge.rs rijtuig-afdeelingen worden vcron Digd door spuwen of op andere wijze, als door het plaatsen van voeten op banken de reizigers op bet ongeoorlo en op het hinderlijke, dat. de meder gers hiervan ondervinden, ziin te,wi en dat het door gepaste waarschuwing gen dergelükp overtredi-nepn moet. o[ den. ij Tevens heeft de direcu0 nog eens in innering gebracht de bcpaljngen orat de handhaving van het rookverbod Ju treinen. Inzonderheid wordt daarbij aandacht gevestigd op het verbod om zigers, die rooken in een afdeeling f!i rooken" te laten instappen. De verliefde reclassarrte teruggehaald Men herinnert zich het geval van de classeerende juffrouw, die als re.classeei de op het voorwerp van haar bemoeiit zoo verliefd werd, dat zij zich Hoorl in den trein liet- trekken en aan haan en kinderen schreef, dat ze bij hem ld Het verhaal hee-ff thans een vervolg kregen. Er was bij deze juffrouw een neel buis, dië voor een verzekering werkte,i kreeg daardoor nog al eens verzekerden hem thuis, die hun premie kwamen beta Als de neef niet thuis was, was de frouw zoo vriendelijk de-premie te id-' Zij schijnt nog wel eens vergeten te die centen af te dragen. De neef. wien niet aanstond, heeft een aanklacht w diend wegens verduistering. Zij is de politie aangehouden, naar Arnhem gebracht en ter beschikking van den* cier van justitie gesteld. Bij een verhoor heeft beklaagas J kencL Volgens haar verklaring was de® herhaaldelijk kostgeld achter, zoodf l dit geld toekwam. Hekserij in de 20ste eeuw. - Te Echten (gem. Lemstérland) is de»' bouwer K. overleden. De. Znid-FrieslaJ telt daarover het volgende: De wins" venter O. K. uit hetzelfde dorp brawl regeld zijn winkelwaren bij den »oCf' nu gaat het praatje, dat de boer doof winkelier is behekst. Het gevolg '1" is dat K. vele klanten heeft verloren^ dat vele inwoners geeü winkelwaren hem wenschen te betrekken, kien rei zelfs den armen winkelier den toega zeer vele huizen. j. Allerhande verhalen omtrent het van K. doen de ronde. Op zekeren m zijn vrouw boodschappen gekregen het uitpakken vond ze, een potlood de waren. Met dit potlood sc^hiee brief. Toen deze brief den geadït% bereikte, bleek de enveloppe een vel papie.r te bevatten. Het p° behekst geweestfoi Nogmaals schreef de vrouw Deze bereikte den geadresseerde maal niet! De vanouds bekende jes" in de hoofdkussens rijn. natuur aanwezig.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4