PMM SPECIALE DEKüH-HECLlEl LEEUWlN's l,Tens waarnemingen verricht in den morgen van 22 Oct. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.768.6 Lerwick. Laagste Barometerst. 752.1 Grianez, Verwachting tot den avond van 23 Oct.: Matige tot krachtige Noordelijke tot "Westelijken, later afnemenden en omloo penden wind, nevelig tot zwaar bewolkt, aanvankelijk nog kans op regen, kouder vooral in het Zuiden. Barometerstand. Be stand van hedenmiddag 3 uur ïs aan gegeven door den groofcn wijzer. Het dun ne lijntje beduidt den stand van gister" middag 3 uur. LUCHT-TEMPERATUUR Hedenmiddag 3 uur: 6.8 gr. G. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag 22 Oct.: 5.36 uur n.m. tot Donderdag 23 Oct. 5.50 uur v.m. voorraden diverse artikelen zijn geëtaleerd -51 gedurende dezen verkoop is er vrij en tree. Het tweede hulpgebouw, het kapitale ieeren'buis van wijlen notaris mr. Coe- jiergli op de Breestraat, wordt binnen een zestal weken geopend. De verbouwing der magazijnen op de Haarlemmestrraat zal geruim en tijd duren, daar men in het voorjaar van 1926 denkt gereed te zijn. Men zal zich ongetwijfeld afgevraagd hebben, wat toch die driehoekjes met 10 November erin in de afgeloopen weken te ieteekenen hebben. Wij kunnen hierom trent thans het volgende mededeel en: Een uitgebreide commissie, bestaande lit de heeren Jhr. Mr. Dr. N. C. de Gij zelaar, Eere-voorzitter, Dr. J. Roos, Voor- jilter, E. Loeb, Yi ce-voorzitter, A. Franken iecretaris, R. van Dam, Penningmeester, 5e Dames P. G. van Aken, R. van Dam, Eeltjes, J. Roos en de heeren C. Eeltjes, 41 J. A. A. v. d. Horst, is doende een roctsch feest te organiseer en ten bate van -.et „Centraal Israëlitishe Wees- en Door- angishuis" alhier. Het zal een „groot Ja- .•aiiiseh Nachtfeest" worden-en plaats-vin- '?n Maandag 10 Nov. e.k. te 8 uur in d!e zalen der Stadsgehoorzaal. Voor de mooiste Japansche costuums gorden fraaie prijzen beschikbaar gesteld, jostumeering is evenwel geen verplichting. De Commissie deelt ons mee, dat het «est zal bestaan uit een Gabaret-avond en 'al van attracties. Men noemde ons o.a. aet geheele gezelschap Pisuisse, het he tende moderne orkest „Het groene zoodje" ^en origineele Amerdcan-Bar, verlotingen, ten tombola met 1000 pi-ijzen zonder nie ten en nog vele andere vermakelijkheden, d:e nog een verrassing moeten blijven. Wij verwijzen voor nadere details naar de in dit nummer geplaatste advertentie. Op de Blauwpoortsbrüg is gisteren ze kere A. A. M. W. uit Rotterdam van ach teren aangereden door de Haagsche Tram, waardoor het achterwiel van de fiets werd vernield. De schuld van de aan rijding lag bij den wielrijder zelf. Gisteravond omstreeks 6 uur is uit den tuin voor de woning van den heer y. d. O aan den Rijnsburgerweg een fiets ont vreemd. Op een in het gebouw „Prediker" ge houden vergadering werd besloten van bet batig saldo van de 3 Oct. feestversie ring Janvossensteeg en gedeelte v. d. Werfstraat voor liefdadige doeleinden af fe dragen aan de volgende instellingen: Jeruël f 16.98; St. Yincentiusver. f 16.98; leger des Heils f 16.98; Geb. Prediker i 16.98; totaal f 67.92. Sinds eenigen tijd kon men 's avonds, "Wanneer men zich van het Pieterskerkhof begaf, in een der hoornen het gekrijsch van wil en hooren. Maandagavond hebben senigq mannen, doe daartoe in den boom ïtfjn geklommen, met behulp van een sterk ^cblgevenden lantaarn zich van deze die- ^51 in het geheel vier, waarvan een 2*>od in een holte van den hoorn lag -*• tweester gemaakt. Het eJcctrische tramverkeer heeft van- ijiiddag van kwart over 12 tot kwart voor i stilgestaan wegens gebrek aan stroom fusschen heet Station der tram alhier en Öegstgeesf. De trams van den Hoogen Rijndijk en van Den Haag konden wel het Station bereiken, doch konden niet verder JQoch terug, zoodat er ten slotte een heelc ïij trams op den Stationsweg stond tot .kan den Rijnsburgersingel toe. Ook vanmorgen om half negen .was er Heeds eenige vertraging geweest. MUZIEK. - f- Haarlemsche Orkest-Vereeniging. (Allerminst had ik vermoed, dat na de fakes (uitvoering van verleden week (in den Schouwburg) het Haarleansch orkest Jfeer zoo «moedig hier zou musicecren. Toen heb ik geschreven: „ik zou dit or kest wel eens in een andere omgeving wil len hooren 't toonee! van den Schouw burg is als orkestpodium niet geschikt, enz., enz." en nu dit orkest in de Gehoor zaal heeft gespeeld moet ik erkennen: 't heeft mijn verwachting overtroffen. Dit is niet geringschattend bedoeld integen deel als een compliment aan den knappen dirigent en de zeer actieve orkest-leden, 't Programma bevatte zes mooie en goed geschakeerde werken; overwaard dooreen ieder gehoord te worden. De entree-prijs was zoo gesteld, dat zij voor iederen be reikbaar was, en toch was de zaal niet stampvol. Dit is buitengewoon jammer. Dirigent Oerharz legde uit, dat het 't stre ven der H. O. V. is goede en mooie mu ziek te brengen onder hereik van een ieder en tot ontwikkeling en leering van een ieder. De kosten moeten evenwel ge dekt worden, en zou dit door onvoldoend bezoek niet gebeuren, dan zou de proef mislukken, en menigeen verstoken blijven van goede kunst. Met de le symphonie van Beethoven word begonnen. Beethoven's 1ste (haagt meermalen een Mozart-karakter, maar ^te vens is Beethoven hier zoo volóp -zichzel ve als Beethoven maar ooit geweest is. Het eenvoudige „Andante'-thema wordt fugatisch verwerkt, dat „allegro molts'' beteekent de voorlooper van het Scherzo. Historisch en aesthetiserh is dit werk zeer hoogstaand en aller belangstelling waar dig. Dan volgde Schubert's „Ballet-musik aus Rosamunde" en Weber's „Oberon- ouverture". De inleiding hiervan werd duister gehouden, met een sforzando werd overgegaan in Webers breed jubelende klanken en melodieën. Onmiddellijk maak te de uitvoering een goeden indruk. Wat tempi betreft kan ik mij niet geheel met de opvatting van den dirigent vereenigen b.v. in het „Andante" van Beethoven, 't Was mij te langzaam en hoewel 't contra punt duidelijk was, zou ik het transpa ranter gespeeld wenschen. In het tweede deel van het programma kwamen orkest en leider eerst Yolop tot hun recht. Toen werd ten gehoore ge bracht „Zorahayda" van den Noor Svend- sen. Diep overschaduwd als deze folklor ritische muziek is, zingen hieruit de stem men der zee, de geheimzinnigheid der fjorden, de eigenaardige weemoed van 't volk; muziek die ons zeer interessant voor komt, en inderdaad 't ook is. Dan volgde „Andante Cantabile" voor strijkinstru menten van Tschaïkowsky. Hoe heel an ders komt hier de leedverklanking tot ons! Met een briljant gespeeld „Vorspiel meis- v ter sing er" werd deze mooie avond beslo ten. Orkestmeester Willem Knikker speelde met fraaien toon en muzikale voordracht de violo in Svendsen's Legende „Zora hayda". Het koper maakte dezen avond een machtigen indruk. Als dit orkest in do toekomst zal kunnen beschikken niet over zeven eerste violen en ongeveer het zelfde aantal tweede violen, maar over een vijftien eerste en tweede violen, dan zal dit orkest, onder de energieke en talent volle leiding van Nico Gerharz, nog veol meer bereiken dan op heden. Op 11 November zal de H. 0. V. weer hier spelen en naar wij hopen voor een talrijker publiek. Alle aanwezigen gaven door lang en meermalen herhaald applaus blijk van gr00te waardeering. J. K. Raoul ven Kockzalski Vrijdag a.s. zal de groote Poolsche mees ter, Raoul von Kockzalski, ook in onze stad komen, spelen op het le Abonne- ments-Goncert der Int. Concert-directie Ernst Kranss (voorheen serie Hans Augustin). Onbeschrijfelijk groot is het succes dat deze van „wonderkind'' tot „wonderman" gerijpte pianist door zijn phenomenaal kunnen overal in 't land heeft. De pers is overal schitteren:d De Maasbode: 17 October 1924: Werkelijk verbluffend is de technische vaardigheid van dezen pianist. Met een gemak en een rustigheid die onbegrijpe lijk lijken, overwint hij de enorme techni sche moeilijklieden; zonder den minsten zweem van aarzeling rijen de glissandi, de wisselende dubbelgroepen, de dreunen de octaven loopen zich aaneen. Werkelijk groot, verbijsterend groot. Nieuwe Rott. Courant; 17 October 1924: Raoul von Koczal.ski is een Ghopin- speler bij uitnemendheid. Dichterlijke nuanceeringSchitterde met een nage noeg onfeilbare techniek. Alg. Handelsblad; 21 October 1924: Verbluffende klaarheid en doorzichtig heid zelfs in de snelste passages en de krachtigste forts rijk-genuauccerden aanslag. 1 Telegraaf; 21 October 1924: j EènPhenomeen. WfêÏFr KOUDEKERK. DE BURGEMEESTER. Bij Kon. Besluit is aan J. C. Oeberius Kapteyn, op zijn verzoek, met ingang van 16 November 1924, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Koudekerk. 0EGSTGEEST. St. Deus-Dedit. De R.-K. Landarbeï- dersvereeniging viert heden haar vijfjarig bestaan. Wie het werken van deze sympa thieke vereeniging van nabij heeft mogen gadeslaan, zal moeten erkennen dat St.- Deus-Dedit met tevredenheid op de afger loopen vijf jaar mag terugblikken. Het ac tieve bestuur heeft dan ook terecht ge meend, dat het eerste lustrum eenigszins feestelijk moet worden gevierd. Zondag 26 October zal des morgens te* 7 uur een H. Mis worden gelezen voor de leden der veieeniging. Des avonds te uur vangt in het gebouw St. Willibrord de feestvergadering aan, welke gratis toe gankelijk is voor alle leden en verder voor alle belangstellende parochianen. De feestavond zal o.rn. worden opgeluis terd door den humoriet Lamboo en den bekenden pianist Hooger vorst. Wij twijfelen er dan ook niet aan of de toeloop zal enorm zijn. Nog zij vermeld, dat het bestuur een vaas gevuld met bruine boonen heeft ten toongesteld bij den koster, waar een ieder voor 25 cent in de gelegenheid is te raden, hoeveel boonen in de vaas zijn gestort! De uitslag wordt op den feestavond be kend gemaakt. Ook de prijzen, welke voor zeker de moeite waard zijn, kan men bij den koster bezichtigen. UIT BE OIHGEV8BSG BODEGRAVEN. **i BURGEMEESTER C. S. VAN DOBBEN DE BRUYN. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot burgemeester der gemeente de heer mr. C. S. van Dobben de Bruijn. De heer v. Dobben de Bruijn is 28 Octo ber 1873 te Bodegraven geboren. Hij is burgemeester geweest van Hazcrs- w o u d e van 9 November 1900 tot 1 Febr. 1917 (In 1904 is hij gehuwd met mej. Van Hoeken, uit Leiden). In 1917 is hij vertrokken naar Utrecht om zich daar aan industrieele zaken te wij den. Na eerst in de stad zelf te hebben ge woond, bewoonde mr. Van Dobben de Bruijn den laatsten tijd Huis ter Heide in de ge meente Zeist. Mr. v. D. is kerkelijk lid der Ned. Herv. Kerk en politiek lid der A. B. Partij. Hij was in Hazerswoude een zeer gezien burgemeester; en ook na zijn vertrek is hij voorzitter gebleven van de polders Hazers- woudsche Droogmakerij en Kleine Droog makerij. I Wij verzoeken U deze week onze J prijzen en kwaliteiten te verge lijken met anderen. Wij laten U oordeelen. Geen Uitverkoopen doch prima kwaliteiten en lage prijzen BEDDEN- EN MEUBELFABRIEKEN Tel. 2074 - Haarl.straat 208 i WOERDEN. Gouden Klo-asierfeest. De Eerw. Zuster. I-udgardis, van het pensonaat „St. Joseph" te Woerden, viert Vrijdag 24 October haar gouden klooster- feest. - - RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Overtreding Arbeidswet. Do Leidsche Kantonrechter heeft heden F. A. H. D., directeur der Leidsche Katoen- Maatschappij alhier, wegens overtreding van de Arbeidswet veroordeeld lot 272 geldboeten van 1 gulden, subs. 272 dagen hechtenis met vrijspraak van het rneer- 3re ten laste gelegde. Het O. M. had tegen bekL 278 geld boeten van f 5.geëisclit. Laatste Beriehien TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. De Voorzitter deelt mede, dat 81 October in de afdeelingen zal worden onderzocht het ontwerp tot wijziging van de Pensioen wet. De V o o r z. deelt voorts mede dat heer Gerhard (S.D.) zal interpelleer en over salarispositie der ambtenaren en dat binnenkort een Kon. Besluit 'hieromtrent te wachten is. Bij de voortzetting der beraadslagingen over het tarief ontwerp beantwoordt minis ter C o 1 ij n de sprekers. De eigenlijke sys tematische bezuiniging moet nu beginnen, doch de tariefwet en de tabakswet zijn tot dekking van het tekort van heden. De be grooting is niet te optimistisch opgezet. Toen. de middelen voor 1925 zeven mil- lioen höoger geraamd konden worden dan voor 1924, had de regeering besloten dat dit bedrag, zou worden aangewend, om voor 1925 de gevolgen van de nieuwe salarisre- geling voor de reeds in dienst zijnde amb tenaren te verzachten. De regeering is in dezen geest- werkzaam gebleven. Toen dan ook voor enkele weken bleek dat de toe stand in financieelen zin nog iets gunsti ger was dan bij de indiening der begrooting kon worden voorzien, besloot, de regeering ook dat bedrag aan te wenden voor verdere tempering der gevolgen voor gehuwden en kostwinners. Deze bedragen houden hoofd zakelijk in de groote opbrengst der jwiel- bclasting en de lagere raming van het te kort op de spoorwegdienst-en. Verder kan de regeering -niet gaan. De Regeering en de salarissen. Een interpellatie. Naar „Het Volk" meldt, zal namens de sociaal-democratische Kamerfractie mor gen een aanvrage ingediend worden tot het houden van een interpellatie in ver band met de plannen der regeering ten aanzien van de salarieering van het rijks personeel. Zooals men weet onderhandelt de Katholieke Kamerfractie met- de Regee ring. In een interpellatie zit echter meer pro- jÉen olïicieele mededeeling. Van bevoegde zijde wordt aan het Haag sche Correspondentiebureau het volgende medegedeeld: In een beschouwing, voorkomende in de Residentiebode van Zaterdag 16 October jl. ordt te kennen gegeven, dat de Regeering, ondanks de meevallers in de inkomsten, de zelfde offers van heb Rijkspersoneel blijft eischen, die gevraagd werden, toen de financieel© cijfers veel ongunstiger waren. De ontstemming bij een deel van het perso neel zou daaruit te verklaren zijn. Hier schuilt een misverstand, zooals be kend kan zijn, is er aanvankelijk op gere kend, dat de salarisverlaging in 1925 35.000.000 zou opleveren. Uit de laatste millioenen-nota blijkt, dat do Regeering niet aan dat bedrag vasthoudt, doch de be- uiniging op de salarissen op ongeveer f 27.000.000 stelt. Nu de financieele vooruitzichten iet-s gun stiger zijn, volstaat de Regeering blijkbaar aanstonds met een geringer bezuiniging. Voorts valt op te merken, dat ook het ge noemde bedrag van f 27.000.000 nog niet de finitief vaststaat. Bij een audiëntie, op 2 October 1924 aan de vertegenwoordigers van verschillende ambtenaren-organisaties verleend, is immers door den Minister van Financiën medegedeeld, dat de Regeering de beslissing omtrent e salarisregeling voor 1925 nog aanhield en nog zou nagaan, of het mogelijk is het personeel óf groepen van het personeel, nog verder tegemoet te komen. De Minister bevestigde bij die gele genheid de reeds vroeger gedane toezeg ging, dat. de Regeering bij verbetering der Staatsfinanciën verbetering der ambte naarssalarissen zou overwegen. Een tweede misverstand in het bericht in de Residentiebode betreft de loonregeling der Rijkswerklieden voor 1925. Bij de be raadslagingen daaromtrent zou de Regee ring mededeeling gedaan hebben van cij fers, waarvan kort daarna bleek, dat ze 18 millioen te ongunstig waren. Ook zou bij deze beraadslagingen door de Regeering medegedeeld zijn, dat verwacht mocht wor den, dat de levensstandaard daalde, ter wijl juist het tegenovergestelde is gebeurd. Om deze redenen zou van bet lagere perso neel moeilijk gevraagd kunnen worden, dat het aan de salarisregeling van de Commis sie-De Wilde blijft vasthouden. De hier bedoelde mededeelingen zijn ech ter, naar kan =rzekerd nimmer door de Regeering gc aai:. De Commissie-De Wilde heeft, op 12 Juni 3924 haar adries uitgebracht. Nadat dit was aanvaard, heeft zij op 12 September jl. aan de Regeering hare erkentelijkheid betuigd voor de wijze, waarop na het uit brengen van haar advies nog nader met haar in overleg is getreden en tevens bare voldoeiJng er over uitgesproken, dat bij dit overleg lussclien Regeering en Commissie overeenstemming is verkregen kunnen wor den. De Commissie zou ongetwijfeld niet aldus geschreven hebben en de vertegen woordigers van de vier werkliedenorgani saties, die aan het compromis medegewerkt hebben, zouden zich toch stellig met een dergelijk schrijven niet vereenigd hebben, indien van de zijde der Regeering eigenlijk of meer onjuiste inlichtingen waren verstrekt. vrouw baronnesse van Vredenburg, presi- Overigens kan naar aanleiding van dat beroep, dat in de laa-t-ste dagen in zoo ster ke mate op de kortelings ingetreden prijs stijging van sommige artikelen wordt ge daan. nog gewezen worden naar de juist verschenen budget-statistiek, waaruit blijkt dat de stijging van het index-cijfer sinds Juni jl. niet hooger is te stellen dan 1.4 of, baseert men zich uitsluitend op eind Sep tember, op 2.2. De daling van het index cijfer beloopt dus sinds 1 October 1920 nog steeds ten minste 21.9, terwijl de op 1 Oc tober 1924 van kracht geworden korting een vermindering oplevert van ten hoogste 17.65 (voor gehuwden met kinderen nog la- ger). Neemt men daarbij in aanmerking, da-t, zooals gezegd, voor 192b reeds belangrijke tegemoetkomingen zijn gedaan en voor het overige de definitieve beslissing voor dat jaar nog in overweging is, dan kan veilig worden gezegd, dat noch wat betreft het laatste kwartaal van 1924 nooh wat betreft 1925 voor gerechte onxstemming van het personeel aanleiding bestaat. Baronesse van Vredenburg. f Men meldt uit Boedapest: Onder groote belangstelling van vooraan staande Hongaarsche personen, evenals van een aantal weldadigheidsinstellingen had gisterenmiddag do plechtige bijzetting plaats van het stoffelijk overschot van me vrouw baronesse van Vredenburg, presi dente van het Centraal Comité van de Hol- landsche Tereeniging voor Hongaarsche kinderen. Moordaanslag. Gisterennacht heeft men op den Eindho- venaar F. nabij Oerle in Noord-Brabant, een moordaanslag gepleegd. Twee personen van circa 26 jarigen leeftijd bedreigden hem in het donker met een mes. Een mes steek op het hoofd gericht doorboerde den hoed, waarop de aangerande om hulp riep en de mannen op de vlucht sloegen. (VAN ONZEN DRAADLOOZEN DIENST). Turkije en Engeland; .Eon a 1 gem een e Turksche mobilisatie. LONDEN, 22 October (V D.) Vol gens een via Triest uit Constantinopel ont vangen en tot dusverre nog onbevestigd ge-, hieven bericht zoudén in Turkije alle lich tingen onder de wapenen geroepen zijn,, blijkbaar in verhand met mogelijk conflict met Engeland. De datum der rijksdagverkiezingen BERLIJN, 21 October (V. D.) Dt datum der nieuwe verkiezingen voor den Rijksdag is op 7 December vastgesteld. Dg Pruisische Landdag zal voor de on (bin* ding nog eenigen tijd hijeen blijven om naast de begrooting de kieswet in den zin van het reglement van de Rijksdagsver kiezingen te wijzigen, opdat voor beide de verkiezingen op denzelfden dag onder dezelfde voorwaarden kunnen plaats vin den. Sevjlla-Buenos Aires door de lucht BERLIJN, 21 October (V. D.) Naai u>t Madrid aan de „Journal" te Parijs wordt geméld zullen spoedig de noodigo credieten worden vestrekt tot grondvesting van een luchtverbinding tussehen Sevilla en Buenos Aires. Gesproken wordt van het stichten van een Maatschappij, die met een Zeppelin het verkeer zal bewerk stelligen. Ernstig ongeluk bij Cremona BERLIJN, 21 October (V. D.) Bij Gremon'a is de eerste verdieping van een molen onder den druk van het graan be zweken. Drie arbeiders werden gedood. De ontploffing aan boord van de „Trenton" LONDEN, 22 October (V. D.) De laatste telegrammen uit "Washington mel den, dat er 4 personen zijn gedood en 18 gewond hij de ontploffing van de geschut- toren aan boord van den kruiser „Tren ton". Vernomen wordt, dat de ontploffing aan betzelfde ongeval te wijten is als de ontploffing op de „Missisipi" in Juni j.l. Rusland en Japan RIGA, 21 October (V. D.) Uit be trouwbare bron wordt gemeld, dat tus sehen de Sovjetregeering en Japan een verdrag is gesloten tot verdeeling der in- vloedsferen in China. Tn Moskou wordt verwacht, dat het verdrag nog deze week zal worden get eekend Ex-Koning Hoessein JERUSALEM, 21 October (V. D.) - Officieel wordt medegedeeld, dat ex-ko ning Hoessein van Hedjaz, die korten lijd, geleden aftrad ten gunste van zijn zoon Ali, te Akaba aan de Roode Zee vertoeft. Hij heeft alle waarden, medegenomen uit de heilige stad Mekka, hij zich. De waar de dezer schatten wordt geraamd op 3 millioen pond sterling FRANKRIJK ERKENT DE SOVJET REGEERING. De oude verdragen worden herzien. LONDEN, 22 October (V. D.) Een telegram meldt, dat de Franscbe regeering aan de regeering te Moskou een telegram heeft gezonden, waarin de Russische Sovjetregering de jure erkend wordt. In het telegram wordt er evenwel de nadruk op gelegd, dat deze erkenning niet betee kent het afstand doen van eenige rechten van Fransche onderdanen als eigenaren van in beslag geonmen eigendommen of veroorzaakte schade. De oude verdragen worden bevestigd, doch de uitvoering opgeschort en de Fran sche regeering noodigt Russische ver tegenwoordigers uit naar Parijs te komen tot het voeren van onderhandelingen over de herziening van deze verdragen. r e-e r iQfccn (Amst-erd a Berlijn 0.60VS Londen T1.44V4 New-York SL'oStyg Parijs 13.35 Brussel.12.25 Zürich 48 90 Rome IJ 05 Christiania i 36.40 Kopenhagen. j 43. 0 Stockholm 67.10 Weenen 0.0026 Praag 7.57 V» Madrid 34.10 BEURSOVERZICHT. De beurs bad heden een vast voorkomen, terwijl zich daarbij in sommige soorten nogal affaire ontwikkelde. In Kon. xermde zich een flinke hoek en ontmoet! fi die goed vraag, zoodat de koers flink verbeter de. Ook Gee. hooger genoteerd. Ruime be langstelling voor Amsterdam Rubber en enkele minder courante Rubbersoorten, die boven de prijzen van gister kwamen. Suikers meer aandacht en daarbij gunstig gedisponeerd. Redjang Lebongs in reactie. In de nieuwe Duitsche staatsobligaties ging vrij veel om en vielen die beneden 90 terug. Tabakken stil en nagenoeg ongewijzigd. Ook Scheepv. op zeer bescheiden voet ver handeld met geringe wijzigingen. Ned. In- dustrieelen kalm. Prolongatie 4% pet. MARKTBERSOHTEN AMSTERDAM, 22 Oct. Veemarkt. 37 Vette Koeien, 294 Vette Kalveren le kwal- f 1.161.24. 2e kwal. f 1.041.15, 3e kwal. 0.90—1.02; 42 Nuchtere Kalveren f 16—24; Schapen; 438 Vette Varkens Holl. le kw. f 1.04—1.05, 2e en 3e kwal. f 1.021.03; Overzecsche en Geldersche f 1.041.05 29 Paarden. Advertentiën Heden overleed, voor zien van de H.H. Sacra menten der stervenden, na een lang doch ge duldig lijden, onze innig gelieide Dochter en Zuster, 4765 MARIA CATHARINA, in den ouderdom van 18 jareft. Uit aller naam: D. KOOREMAN. G. M. F. KOOREMAN- van den Heuvel. Leiden, 21 October '24. Oude Rijn 63a. Eenige en algemeene kennisgeving.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 7