W\ Ytmm jionistisch stelsel 'heeft geen retorsie Spr. beroept zich op het woord Min. vnn Buitenlandsche Zaken, het afsluiten van verdragen op ,et van meestbegunstigde natie, mpositie tegen dit ontwerp staat bui- jhouding van de belangrijkheid van twerp. Het verkrijgen van de meest jtiging wordt over het algemeen it. Het bezit daarvan was dikwijls jfeiachtige waarde omdat men toch s zag door splitsing der tariefkos- maar toch te treffen door 'hoogere 1 De Minister van Buitenlandsche maakt zich eigenlijk van de zaak in een goed-ingericht tariefstelsel indslag kan zijn van onderhande- verwacht spr. veel meer dan van ujeid aan de Regeering gelaten om egelen te treffen. financieel oogpunt acht hij dit ont- alleszins aannemelijk, heeren Mac Donald en Harriot wa- 0 Genève zeer vóór ontwapening met sancties en de heer Herriot die is prof. Van Embden een vrijzinnig- is, was vooral vóór militaire De Monté Verloren (A.- nstateert dat. de linkerzijde het po- element heeft gebracht in een aan- >id die vrij van politiek moet blij- [ij betreurt die houding ten zeerste sent dat zij onbillijk is. Vervolgens delt hij de rede van den heer Van die z.i. een verkeerde scheidingslijn usschen protectie en vrijhandel. Van jsverhoogingen die 'het gevolg zou- ija van deze tariefverhooging valt le voorspellen. Dat die verhooging i! zijn wat men ter linkerzijde vreest lij buiten twijfel. [inancieele toestand des lands eischt groote voorzichtigheid van de hg. Spr. is er b.v. niet gerust op, ogere opbrengst der inkomsten- over 1925, diie op f 5 millioen d, niet te gunstig is geacht. Spr. )t van de wederopleving van Wand een enorme concurrentie voor en het is zaak dat do Regee- SPORT list acht hij de voorstelling dat deze Qgverhooging dient om bezuiniging rkomen. Juist wanneer 't evenwicht rsteld zal reorganisatie van den iienst dringend noodig zijn tekorten te voorkomen. Het zal zijn om nieuwe tekorten 'te voor zal noodig zijn onze finan te herzien en het is een rijke taak dat de Regeering tracht inaiën des lands op beteren voet te Zij verdient daarvoor den dank is land. leer Kersten (Staatk. GerefPar- sent dat de vrijhandelaar eer conser- is te noemen, omdat hij vasthoudt ouden vorm van de handelspoli- de vrijstellingen gaan' de vrij- aren echter ook niet accoord en zij dus niet iedere vermindering van je. Niet afschaffen van het be- e is dus eigenlijk de leuze. Wat in tcirie aan grenzen is ontstaan, is de Is, en wij moeten die eerbiedigen trachten te verflauwen. Principieel lus niet tegen dat ontwerp al kent iet protectionistische tendenzen toe. rnstige bezwaren is reeds veel tege- de bestrijding is te hoog lerd en spr. ziet niet in dat verhoo- 5 tot 8 pGt. een ramp is voor ons Set nadeel voor den landbouw wordt ontkend. Wat baat de goedkoopte werkeloosheid is? Dè Regeering echter voorzichtig zijn en alleen in van nood met belastingverhooging Spr. neemt dus aan dat die nood en hij hoopt dat de Regeering ernstig naar belastingverlaging zal storting van 12 millioen voor het domspensioen kan zijns inziens nog at wachten en hij vraagt den Minia te overwegen. Groene weg (S. D.) ziet in illingen, die de Minister voorstelt, al ""'ijs, dat men prijs,stijging vreest belaste artikelen. Sommige leden i ons, dat de binnenlandsche arti- niet duurder zullen worden. Door de eve mededeelingen daaromtrent van don v" Heuvel is spr. niet over- htei' heer S m e e n k (A.-R.) bestrijdt ook !ens de opvatting, dat dit ontwerp is. Protectie zou 20 pGt. tarief turnen heeten. i volgens gaat spr. na hoe vóór den 'L' iu Duitse hl and de toestand was. De re a waren daar 80 pGt. hooger dan nu maar het leven was er niet 80 pGt. JlSfler. Echter is een beroep op te van vóór dm oorlog van weinig ielas kenis meer omdat de toestanden zeer k! vrat matige recht, dat thans wordt voor- i 1 de prijzen niet noemenswaard stijgen. De tariefverhooging op nij- eves msproducten kan zelfs leiden tot ndfl ^eer v. d. Waerdon (S. D.) acht gal c,eel deze wet niet-noodig. De Minis- n di heeft zijn bewijs daarvoor niet vol- pargumenteerd. agens bestrijdt hij tal van pas- u't de redevoeringen der verdedi- het ontwerp o. a. ten aanzien 0 houding van het Ned. Landbouw- tich wel degelijk tegen deze I o Mt verklaard. f. Miittister van Financiën, de heer lijn en; »- s aan liet woord, maar zal !0(,1 ^.Jn aanvangen. Spr. betuigt *ijn dank voor den hem ver- a fiteun. Hij zegt niet te zullen wij- punten, want bij dient nog 0o" nota van wijziging in. Spr. zal m v Hnanctfeelen toestand, de .prle ^V°^Wding, de technische in- iri tv.» ^et karakter van het dhurte-argument en de inter- •U"' wordt verdaagd tot VOETBAL. Het Nederlandsch Elftal tegen Z.-Afrika. Naar het ,„Rott. Nieuwsblad" mededeelt, zou v. Lingen voor het Nederlandsch elftal bedankt hebben. Bul van Peijenoord maakt een goede kans als spil van het Oranje-elf tal te worden aangewezen. Om den Holdert-beker, De „Nederlandsche Corinthian" meldt, dat op een verzoek van de Corinthians aan heb Bestuur van den N. V. B. om de beker wedstrijden weder in eere te herstellen, en daarvoor met een elftal e.ere-leden te mogen inschrijven, het N. V. B.-bestuur heeft be sloten de mogelijkheid te overwegen om voor elftallen gevormd uit spelers die niet in competitie-wedstrijden uitkomen, wed strijden te organiseeren om den Holdert- beker. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Junioren-Competitie. District Leiden. Voor genoemde competitie hebben slechts vijf elftallen ingeschreven. Wel was door S. N. A., te Stompwijk. be,richt van deel name gezonden, doch wij konden dit elftal niet accepteeren met het oog op de groote reizen die de Junioren, door opname van S. N. A„ dan zouden moeten maken. Ge tracht wordt alsnog dit elftal in.de Junio- ren-afdeeling van het District Den Haag onder te brengen voor het seizoen 1924 1925. Gezien de deelname, is er dit jaar slechts één afdeeling gevormd, waarin zullen uit komen de navolgende Junioren-elftallen: E. M S. I, E. M. S. II, Leiden, Lisse en S. J. O. De competitie zal, zoo spoedig dit moge lijk is, een aanvang nemen. De Competitieleide,r. MOTORSPORT Een nieuw wereldrecord. Op de baan te San Bardino (Californië) heeft, de coureur Ludlaw op Henderson het wereldrecord over een kwart mijl met vlie genden start verbeterd. Zijn gemiddelde snelheil bedroeg 205.298 K.M. PAARDEN. De Kon. Mi!. Sportvereenïglng, Gistermorgen zijn bij de IJsselbrug te Deventer de 16 deelnemers aan den 4- daagscben afstandsrit van de Kon. Mili taire Sportvereeniging samen gekomen. 'Om de 3 minuten vertrok een. der deel nemers. Het was droog weer, doch de lucht dreigde. Alle deelnemers kregen een vast num mer. De paarden waren .in goede conditie. Het was voor ritmeester Hekkema een ju- bileumsrit, omdat dit het 25ste jaar is, dat hij in wedstrijden uitkomt; de eerste maal reed hij mede in Indië, op „First". Hij won toen den eersten prijs, en zal nu trachten ook in dezen jubileumsrit een goede plaats te bezetten. De eerste en zwaarste snelheidsproef is door de meeste ruiters in korten tijd afge legd. 1. Pahud de Mortanges met Black Diamond 24.55; 2. en 3. j'hr. De Marees van Swinderen met Wise Fish en luite nant van Mierlo met Flory II 25.03; 3. Cool, 4. Hekkema, 5, Dekker, 6. Schilling, J. Momma, 8. Haytink, 9. Feist. 10 jhr. Michielse van Kessenich, 11. Steenkamp, 12. Grosjean, 13. Brasser, 14. Haitsma Muiier, 15. Stoffels. De etappe van den tweeden dag, heden, bestaat uit een parcours langs den weg van Arnhem over Nijmegen naar Guyck (34 K.M.; uursnelheid 11 K.M.); vervol gens van Cuyck naar Kamerberg, daarna crosscountry over 84 K.M. om bet snelst naar Nabbegdt, ten slotte Nabbegat—Den Bosch 28 K.M. met een uitsnelheid van 10 K.M. Het geheele parcours is 80 K.M De zwaarste dag van den afstandsrit! ATHLETIEK. De nieuwe wereldrecords. Waar vooral in den laatsten tijd tal van .wereldrecords loopen zijn verbeterd laten wij hieronder een opgave volgen van de tot thans bijgewerkte lijst dezer records: 100 yards: 9.5 sec. Hauben (uitscbl.) 1924 100 meter: 10.4 sec. Paddock (Amer.) 1921 150 yards: "14.2 sec. Paddock (Amer.) 1921 150 meter: 16 sec. Lindborg (Zweden) 1907 200 yards: 19 sec. Paddock (Amer.) 1921 200 meter: 21.2 sec. Paddock (Amer.) 1921 220 yards: 20.8 sec. Paddock (Amer.) 1921 300 yards, 80.2 sec. Paddock (Amer 1921 800 meter: 84.5- sec. Dünker (Dultschl.) 1921. 400 meter: 47.6 sec. Liddell (Schbtl). 1924 440 yards: 47.6 sec. Meredith (Amer.) 1916 500 yards: 57.6 sec. Sheppard (Amer.) 1910 500 meter: 1 min. 8.8 sec.' Paulen (Holl.) 1924-. 550 yards: 1 min. 8.7 sec. Larry Brown (Am.) 1923. 600 yards: 1 min. 10,8 sec. Sheppard (Am.) 1020. 600 meter: 1 miin. 20,4 see. Baker (Am.) 1914- 660 vards: 1 min. 20.4 sec. Baker (Am.) 191-4. 800 meter: 1 min. 51,9 sec. Meredith (Am.) 1912. 880 yards: 1 min. 51,2 sec. Meredith (Am.) 1912. 1000 yards: 2 min. 12.2 sec. Larry Brown (Am.) 1921. 1000 meter: 2 min. 28,6 sec. Lundgren (Zw.) 1922. 2/3 Eng. mijl: 2 min. 41.6 sec. Ray (Am.) 1923. 1820 yards: 8 min. 2,8 sec. Couneff (Am.) 1895. 1500 meter: 8 min. 52,6 sec. Nurmi (Finl.) 1924. 1 Ener. mijl: 4 min. 10,4 sec. Nurmi (Finl.) 1923. 2 K.M.: 5 min. 26,3 sec. Nurm'i (Finl.) 1922. 2.5 KM.: 7 min. 11,4 sec. Vide (Zweden) i 1922. S» OLOEKKOTT's VKAAGT OLDO (licht en geurig) 3 K.M.: 8 min. 28-6 sec. Nurmi (Finl.) 1922. 2 Eng. mijl: 9 min. 9,6 sec, Shrubb (Eng.) 1904. 3 Eng. mijl: 14 min. 11,2 sec. Nurmi (Finl.) 1923. 5 K.M.: 14- min. 28.2 sec. Nurmi (Finl.) 1924. 7,5 KM.: 23 min. 4 sec. Bouin (Frankr.) 1911. 5 Eng. mijl: 24 min. 13,4 sec. Nurmi (Finl.) 1924. 6 Ene. mijl: 29 min. 7.8 sec. Nurmi (Finl.) 1924. 10 K.M.: 30 min. 6,4- sec. Nurmi (Finl.) 1924. 7 Eng. mijl: 35 min. 4-6 see. Shrubb (Engel.) 1904. 8 Eng. mijl.: 40 min. 16 sec.: Shrubb (Engel.) 1904-, 9 Eng mijl: 45 min. 27,6 sec. Schrubb (Engel.) 1904. 15 K.M.: 47 min. 18,6 sec. Bouin (Frankr.) 1913. 10 Eng mijl: 50 min. 40,6 sec. Shrubb (Eng.) 1904. 11 Eng. mijl: 55 min. 54 sec. Bouin (Frankr.) 1913. 12 Eng. mijl: 1 uur 2 min. 43 sec. Thomas (Eng.) 1892. 20 K.M.: 1 uur 5 min. 32 2/5 sec. Pürsten (Duitschl.) 1924. 13 Eng. mijl: 1 uur 9 min. 27,2 sec. Ap pleby (Engel.) 1902 14 Eng. mijl: 1 uur 14 min. 52 sec. Ap pleby (Engel.) 1902. 15 Eng. mijl: 1 uur 20 min. 4,4 sec. Ap pleby (Engel.) 1902. 25 K.M.: 1 uur 25 min. 19 sec. Koleh- mainen (Finl.) 1922. 30 K.M.: 1 uur 46 min. 11,6 sec. Stenroos (Finl.) 1924. 20 Eng. mijl: I uur 51 min. 54 sec. Gross- land (Engel.) 1894. 25 Eng. 'mijl: 2 uur 29 min. 29,4 sec. Green (Engel.) 1913. 80 Eng. mijl: 3 uur 17 min. 36,5 sec. Squires (Engel.) 1885. 40 Eng. mijl: 4 uur 46 min. 54 sec. Dixon (Engel.) 1884. 50 Eng. mijl: 6 uur 13 m!in. 58 sec. Lloyd (Engel.) 1913. door uit Soerabaja gevlogen, deelde luit. Nab ons mede, zonder tussc henlanding, zooals op de heenreis te Semarang noodig was, omdat toen door den. tegenwind de machine meer kracht moest ontwikkelen en dus meer benzine verbruikte. Een monster-zeppelin voor Amerika. De leider van de Good Year Zeppelin Company te Acron (Ohio) de heer Paul W. Litchfield heeft verklaard dat hij de ontwerpen gereed heeft voor don bouw van een Zeppelin-luchtschip met een gas- capaciteit van 5 millioen kub. voet, wat tweemaal zooveel is als de Z .R. III. Het luchtschip is speciaal ontworpen voor den transatlantisch en dienst. Met de con structie wordt begonnen, zoodra Karl Arnstein, de chef-toekenaar van de Duit se he Zeppelin-maatschappij, in de Ver. Staten is aangekomen. Arnstein zal waarschijnlijk binnen 14 dagen met 12 as sistent-teekenaars uit Duitschland vertrek ken. Kapitein Ernst Lehmann, de vice- president van de Amerikaansche ondcr- nemign, die piloot is geweest op de Z. R. III bij den tocht over den Oceaan, zal aan den bouw van het nieuwe luchtschip medewerken. Vüegtcclit Batavia—Soerabaja v.v. Luitenant Nab heeft in 10 uur 15 min. van Batavia naar Soerabaja been en terug gevlogen. Het Ind. Nieuws v. d. Dag geeft nog verschillende bijzondorheden van den merkwaardigen tocht. Luitenant Nab is door dozen tocht de eerste vliegenier die het ontbijt te Batavia gebruikte, den lunch te Soerabaja en die vóór de thee weer in de hoofdstad terug was. Nooit tevoren is iemand op denzelf den dag heen en teruggevlogen tusschen Indië's twee grootste steden. Verder heeft luit. Nab bet Indische woord „nacht vliegen" op zijn naam ge vestigd. Hij vertrok toch van Antjol om 4,50 des morgens in het stikkedonker, zon der lichtbaak, zonder eonig ander licht punt op het landingsterrein steeg de avia- teur er in de duisternis'op, en koerste, eveneens geheel in het donker, naar het Oosten. Ook daarbij wees geen enkel licht hem den weg, dien hij zuiver op het 'kom pas vond. De H. 128 was reeds voor Cheri- hon, toen een lichtstreep in het Oosten de dagvorstin aankondigde. Ten slotte heeft luit. Nab records op zijn naam gevestigd voor den grootsten afstand welke hier in Indië misschien zelfs beoosten Suez op één dag door een aviateur werd afgelegd zoomede voor het grootste aantal vlieguren, dat hier op één dag behaald werd. De afstand Batavia Soerabaja bedraagt hemelsbreed ongeveer 780 K.M.; over de heenreis werd zes uur gedaan, en over de terugreis 4 uur 45 min. Een vcrtegenwooreliger van het Nieuws was aanwezig hij de aankomst van het vliegtuig. Het was precies 4.45 toen de slanke De Haviland met een sierlijken zwaai als een reuzevogel op het landingsterrein neer streek, om na een paar honderd meters over het terrein te hebben'gehobbeld, vlak voor de hangars tot stilstand to komen. V/ij constateerden met genoegen dat niet alleen luit. Nab maar ook de sergeant- majoor-méeanicien van Reen en er frisch uitzag, absoluut niet vermoeid. Ik heb op de terugreis aan één stuk HAAGSCHE BRIEVEN. Een verhaal van twee broers. "Voor deze keer ga ik u eens een ver haaltje vertellen. Ik hoop en vertrouw dat ik er u eenige oogenhlikken mede zal amuseeren, omdat we toch eigenlijk alle maal en in het algemeen beschouwd klei ner of grooter kinderen zijn, en» zelfs de grootste onder ons lezen wel eens graag een verhaaltje als tijd passeering. Met deze bedoeling althans ga ik u het vol gende vertellen. U zult bemerken dat de dramatis personae buitenlanders zijn, en dat bet stuk begint te spelen vóór den oorlog. Er waren eens twee broers, afkomstig uit een provincieplaats, die zdch in de hoofdstad waren komen vestigen. De oud ste, Jan, was employé op een der bureaux van het ministerie van financiën, de jong ste, Piet, verknoeide papier door bet ma ken van optellingen, aftrekkingen, verme nigvuldigen, hij was n.l. boekhouder op bet kantoor van een financieele instelling Hun ouders waren brave, godsdienstige menschen, die met veel succes gedurende tal van jaren een groote boerderij hadden geëxploiteerd, en aldus in zeer goeden doen verkeerden. Na den dood van deze twee kwamen de twee broers in het bezit van him erfdeel, dat in ronde cijfers voor ieder een bezit beteekende van honderd duizend francs. Nu kwam de groote vraag. Wat aan te vangen met het ver worven. fortuin? Hoe bet best deze vruch ten van het arbeidzame leven hunner ouders te gebruiken? Laat ik u zeggen, dat we nog in de voor-oorlogsche dagen leven, zoodat al de moeilijkheden, die zich beden ten dage voordoen bij het be leggen van gelden, nog verre te zoeken waren. Jan, de employé van financiën, be schouwde het als zijn plicht van staats burger om S'taalsleeningen te nemen. De staat, aldus redeneerde bij, bad. behoefte aan geld om do rijkdommen van bet land zoo goed mogelijk te kunnen exploiteeren. Als goed patriot kocht Jan voor honderd duizend francs staatspapieren, die een rente opleverden van drie procent. Het is waar, de rente was allesbehalve boog, maar bet bezit was zeker, wat wil je ze kerder dan staatsstukken, die altijd in de familie blijven en van geslacht op geslacht overgaan. Je hebt geen zorgen meer aan je hoofd, je beloopt de kans niet van plot- selingen en ongemotiveerde dalingen. In één woord, je voelt je eigen safe, en je hebt slechts een paar maal in bet jaar een schaar te nemen om de coupons te knippen en de verschenen rente bij de een of andere bank te incasseren. Piet, de jongste, gedachtig aan 't spreekwoord „De Jonkheid past wat stouts", besloot zijn vaderlijk erfdeel te beleggen in steenen, ik wil zeggen, in bui zen. Hij kocht voor zijn honderd duizend francs twee huizen, die hem jaarlijks aan buur zes duizend francs opbrachten. Als men daar jaarlijks duizend, francs van reserveert voor onderhoud en noodzakelij ke reparatiën, hield Piet schoon fr. 5000 rente over. Niettegenstaande dat grootere voordeel, was Piet toch nog niet erg ge rust met z'n bezit en meende steeds dat zijn oudere broer Jan, de employé aan financiën, toch eigenlijk veel verstandiger gedaan had. Maar daar kwam de oorlog! Jan trok nog steeds do gebruikelijke drie procent. Piet stond een van zijn huurders, die zich door den oorlog zeer benadeeld zag in zijn inkomen een lagere huur toe, terwijl een andere huurder, die zeer voordeelige en winstgevende zaken deed, gaarne de ivoHe huur betaalde. De wapenstilstand kwam, welke een geweldige verandering teweegbracht in den financieelen toestand der twee broers. Het land was door de ge weldige uitgaven tijdens den oorlog, en door de tekorten, die in alle staatsbedrij ven te constateeren vielen, geweldig ver armd. Geldlceningen waren aan de orde van den dag, zoowel om de tekorten te dekken, alsook om in de behoeftige om standigheden, waarin groote categoriën van de bevolking in en door den oorlog gekomen waren, zooveel mogelijk te voor zien. Zonder zich al te veel om de duize- lingswekkende hoogten der staatsschulden te bekommeren, maakte men zich wijs dat de een of andere dag door betalingen van oorlogsschulclen, van reparatiekosten, de finantieele toestand des rijks een tijd perk van ongekende bloei en voorspoed zou gaan beleven. Maar al die scboone verwachtingen bleken ij del. Iedereen was verarmd of hield zich verarmd, de schul den werden niet meer betaald. De b tingen klopten niet alleen niet meer, maar vertoonden enorme tekorten. De waarde van het geld daalde, daalde nogmaals en bleef dalen. Jan, die altijd nog zijn hon derdduizend francs staatspapieren had ontving nog steeds zijn drie procent rente; maar de stukken, die hij gekocht had daalden spoedig bijna tot. de belft der nominale waarde. Al die mooie papieren, die hij in goud-francs had betaald, ver tegenwoordigden nu slechts een. waarde van 20 25 centimes in papier-franc. Wat was er yan zijn honderdduizend francs overgebleven? Een. waarde mis schien van twaalf vijftienduizend francs De armo Jan was woedend, toon hij zich goed rekeD schap gaf van het feit, dat hij zoo geweldig benadeeld was in zijn for tuin. Altijd had hij zijn vertrouwen ge schonken aan den Staat, met toewijding heeft hij steeds zijn krachten en capaci teiten in zijn dienst gesteld. En wat doet de Staat voor hom en voor zoovele onde ren, die in den goeden tijd hun dure geld ter beschikking gesteld hebben van het gouvernement. Niets, hoegenaamd niets' Van Piet hoor ie niets. Hij heeft zich over niets te beklagen. Integendeel, hij is content ate do meest tevreden man op aarde. Z'n twee huizen staan nog altijd daar. Zeker, ook hij heeft verliezen geleden door de waardedaling van het geld. Maar de Staat en de Kamers van Afgevaardigden heb-* ben aan hem en aan zijn belangen ge dacht. Behalve dat hij er nu en dan toe overgegaan is de huur te verhoogen, om dat toch ook de waarde, uitgedrukt in francs, steeg naarmate de koopwaarde der franc daalde, is hij zelfs gemachtigd om de huur in totaal met 100 te verhoo gen. De rente die hij dus heden ten dage trekt, is 12%, terwijl zijn broer nog altijd tevreden moet zijn met de wettelijke vast- estelde 3 procent. Jan is woedend, en als hij voor het uiterlijk geen bewijzen geeft van zijn woede, dan lijdt hij toch in stilte. Wie geeft hem ongelijk? Maar we zijn er nog niet! Er is nog een voorstel geweest om de huiseigenaren te machtigen de huur nog eens te verhoogen met 50 hetgeen beteekent een vermeer dering van 150 van de huur, die in 1914 rd betaald. In dat geval zou Piet dus 50 van zijn geld gehad hebben. De drie procent van Jan maken daartegenover een pover figuur. Piet kan werkelijk tevreden zijn met het succes dat hij met z'n „stee nen" gehad heeft. De Kamer heeft echter het voorstel van 50 ingediend door het gouvernemnent, verworpen. Het zal nu alleen nog moeien blijken, welke beslissing de Senaat gaat nemen. Het is van een algemeene bekend heid dat de Senaat steeds de trouwe wa ker geweest is van de diverse eigendom men -barer onderhoorigen, en dat zij ge tracht heeft de belangen der bezittende klasse beter te dienen dan de Kamer. Wat is nu de conclusie, zal misschien de een of andere lezer vragen. Conclusie, con clusie, dat weet ik niet. Maar men kan misschien uit dit verhaaltje een moraal trekken. En dan zou ik deze willen voor stellen en onderwerpen aan de welwillen de aandacht der lezers Het is in deze on rustige dagen, zeer moeilijk iedereen te vreden te stellen, en ook onze beide broers VIRTUS IN MEDIO. BURGE!ïLl^r.F STflüO AL! MAC'r Geboren: Adrian» j» .ku Anna, dochter van Albertus van Wieringen en van Oornelia Penning de Vries Cornelis, zoon van Cornelis Bax en van Gerard a Hoek Johanna Maria Hendrica. dochter \>an Petrus Nicolaas Dobbe en van Alida Margaretha de Pris Oornelia Johanna Ignatia en Maria Johanna Antonia, doch ters van Engelinus van Klink en van Ma thilda van Zeyl. Ondertrouwd: Jacobus Petrus van der Zwet en Klazina Adriana Wesselman. Huwelijken: Ant'honius Rijkes met Lucia Elisabeth de Boer. Overleden Maria Sprengers oud 39 jaar Levenloos kind van Jacobus Hoo- genboom en van Maria Sprengers. BOSKOOP. Geboren: Hendrik Johannes, zoon van J. J. Buitenhuis en N. van der Knijff Mathijs Hendrik, zoon van H. den Besten en C. Struik Johanna, dochter van A. Spaargaren en A. van Veen Pieter. zoon van C, Groenendijk en P. Both. Ondertrouwd: A. P. de Rui]ter en A. T. van der Meij. Overleden Catharina Cornelia Boer, 51 jaar. HILLEG0M. Ondertrouwd: L. F. A. Berkhout en B. A. Versteeg. Getrouwd: G. J. W. van den Bosch en W. J. M. Borst A. van der Lans en P. Brouwer J. W. Bons en L. C. Griekspoor W Heij en M. E. Sckoon- derbeek. Geboren: zoon van G. M. van der Meij—Van der Steen dochter van M. Houtzagerde Vries. Overleden: P. de Geus m. 70 jaar. N00RDWIJK. Geboren: Anna Martina, dochter yan H. J. Christaansche en Th. M. Eijfoer Cornelia dochter van Jac. van der Niet en T. van Duijn Petrus Johannes Marti- nus, zoon van J. H. Angevaare en W. Slats Gerrib zoon van G. Plug en A. Amme* raa.l Maartje, dochter van Jac. Amme- raai en S. van der Leek Pieter, zoon van E. Plug en N. Vink Hendrik Maria, zoon van J. Hoogendam en D. van Hoog- teijlingen Neeltje, dochter veji J. van Beelen en N. Waaleman Johannes Mari- nus zoon van D. E. Bos en M. J. C. Tam- me,rijn Catharina Johanna Maria, doch ter van J. Zwarts en C. P. Vink. Ondertrouwd: Gerrit Jan Goedhart 23 jaa-r te Oegstgeest en Frances Beeht 25 jaar te Amsterdam onlangs alhier Pi°ter Hooerland 45 jaar te Upendam wedr van G. Kalf en Wilhelmina Antonia van Doorn 43 jaar te Upendam onl. alhier weel. van E. Wille Petrus Johannes van der Zaim -4 jaar en Cornelia van der Berg 23 jaar bei den alhier Clementina Hendrikus Plug 40 jaar wedr. van M. M. van Leeuw.en al hier en Martha- Teske 28 jaar te Leiden. Getrouwd: J. A. Ca-spers 25 F ar en H. Wijnants 21 jaar G. van 't Wout 37 jaar en A. P. Steenvoorden 38 jaar wed. van L. Vliet Vlieland J. A. Arends Lem 24 jaar alhier en M. L. Macht 22 ja"** Leiden J- W. Augustinus 29 jaar i O. de Haas 31 jaar C. Passchicr 3v te Aalsmeer en G. v. Rooijen 28 jaar al bier. Overleden: Levenl. aangegeven kniel van het mann. gesl. van S. Hoogervorst cn J. van Beelen Gerard us Albertus Alders 1 jaar en 6 maanden. NGORDWÏJKERHOUT. G eb eren: Margaretha Cornelia Ma> ria, dochter van C. P. van Steiju en AI Root Franciscus Antonius, zoon van J,'w. Franek en A. v. d. Berg - Hendnk» Tkeresia. do&tar van W. Th. Hulsahosch H.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5