A. WAALS f HAARLEMMERSTRAAT 54, Hulpgebouw Haarlemmerstraat 54 Heden-avond 6 uur OPENING van ons HULPGEBOUW Vrij Entrée. Alle zendingen franco door geheel Nederlam Telefoon 2409. waarin voorheen gevestigd was het VENDUHUIS „HET CENTRUM". Als vervolg op onze annonce van gisteren-avond geven wij U hierbij eenige voorbeelden van onze OPRUIMINGSPRUZEN Karpetten en Vloerzeilei DEKENS. MOLTON DEKENS. Kinderdekens vanaf 28 cent. Groote Dekens vanaf 82V2 cent. WOLLEN DEKENS» Kinderdekens vanaf 1.37Va. Groote 2-persoons gekleurde Dekens 8.95. Groote 2-persoons zuiver witte Wollen Dekens 4.35. GEWATTEERDE DEKENS, 1-persoons Cretonne 5.65t 2-persoons, extra maat, 9.60. 1-persoons, prima Satinet, 7.60. 2-persoons, extra groot, 11.00. Bedden en Matrassen. 2-persoons Kapok Bedstellen, Bed, Peluw en 2 Kussens Zwaar gevulde 1-persoons Matrassen 2-persoons Matras met schuin Peluw en 2 Kapok Kussens, compleet Staaldraad Gezondheidsmatrassen, 2-per soons, systeem Auping. Kindermatrassen 55/110 IJzeren Kinderledikanten met spiraal net Wit lak Engelsch Ledikant met Spiraal- 21.50 8.90 22.80 matras. 13.75 4.65 8.50 10.25 Ledikanten en Meubelen 2-persoons Eiken en Pitch-Pine geschil- derde Ledikanten. 6.65 Zwaar massief 2-persoons Eiken Ledi kanten 21.00 Compleete Slaapkamer: 2-persoons Ledikant, j Linnenkast met Spiegels, QA Waschtafel, yb,öü Nachtkastje, Tafel en 2 Stoelen, Linnenkasten, Mahonie gelakt. 29.50 Massief Eiken Linnenkast 49.25 Nachtkastje 5.75 Waschtafel 5.75 6,; s.< Zeer moderne gestreepte Karpetten 3X4 el Fijne dessins en kleuren Tapis-Belge Karpetten 3X4 el 3V2X4V2el lij Onze reclame, Het Karpet LUX0R, het voordeeligsto der bekende driedoeks Karpetten, 21/2X3|/2 el 123 3 X 4 el 16,S 3V2 X 4V2 el Zware Cocoslooper per el 41 cent. China Mat per el 22>/2 cent. Mooie Cocosmatten 25 cent. Prima Vloerzeil met roode rug, 183 cM. breed, 11 Wij garandeeren in ai onze Bedd@goederen vulling met ds allerbest© onvermengde Javakapok. ÉSS lllHiilinilllllllIlililllllii'iliil'l Alléén dit willen wij ervan zeggen: Schuldig tegenover dez© schande, onzer Katholieke zaak aangedaan, staan allen, in welken rang of stand ook geplaatst, of zij- al dan niet tot den Middenstand behooren, allen, die hebben nagelaten datgene te doen wat zij wel hadden gekund. Schuldig in niet mindere mate allen, die handelingen hebben verricht, waardoor de belangen der Kath. Organisatie ge schaad werden, haar reputatie geschokt. Ieder, dit lezend, zal zich derhalve van binnen de vraag stellen: Had ik iets voos deze vereeniging kunnen doen, of had ik er iets méér voor kunnen doen? En ook: had ik in haar belang iets behooren na te laten? Temeer klemt dit alles, waar vast staat, dat de Vereeniging had kunnen blijven be staan ondanks haar dure exploitatiekosten tengevolge van Gebouw en Bureau, wan neer de bestaande Leden hun Organisaties waren trouw gebleven en 2 k 300 andere Kath. Middenstanders hun plicht waren na gekomen, een cijfer van geen beteekenis, waar het slechts 1A is van het getal Kath. Middenstanders, dat tegen het verbod hun ner Kerkelijke Overheid in, buiten de Kath. Standsorganisatie blijft staan. Het contributiebedrag is bier niet de di recte oorzaak. Immers, ook in de R. K. Kiesvereeniging, waar thans toch wel alle redelijke eischen van den Middenstand zijn ingewilligd en gegarandeerd en waar de minimum contri butie slechts 50 cents bedraagt, zijn het boofdzakeliik de Kath. Middenstanders, die deze Politieke Organisatie den rug toekee- ren en voor de toekomst door deze onver antwoordelijke handelwijze de me.est on herstelbare verwoestingen voor den eigen stand, aanrichten." In verband met dit voorstel tot liquidatie der vereeniging is de uitgave van haar orgaan voorloopig stopgezet. R. K. Juvenaat In het Bisdom Haarlem. Te Haarlem is gisteren de vergadering van het R. K. Juvenaat in het Bisdom Haar km gehouden. Om half 11 werd in de St. Josephskerk èen plechtige H. Mis van Requiem Voor rector v. Reyssen z.g., opgedragen door den Zeereerw. Heer Lucasse, voorzitter van het R. K. Juvenaat, geassisteerd door den Zeer eerw. Heer van Adrichem, rector te Am. Bterdam en den Weleerw. Heer J. A. Voor- iham. Het altaar was in rouw gehuld. Om half 12 begonnen de sectie-vergade ringen, waarna een aJgemeene vergadering. aCADEtBIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het candidaats- examen wis- en natuurkunde LaJ, Mej. C. J. O. Locher, Leiden, Mej. J. J. Bie- ge], Gorkum, Mej. A. H O. L. Rink. Hoorn. Doctoraal-examen wis- en natuurkunde (vrije studie) Dr. J. van Alphen, Leiden. Propaedeutisch-examen theologie de heer M, J. Bons. Den Haag. STADSH8EUWS LIEFDADIGHEIDS-UITVOERING Morgenavond geeft „Onze Tooneelclub" welbekend onder ons, aks staande onder een keurige regie een liefdadigheids uitvoering in de Graanbeurs. Wij vertrouwen, dat velen daarop tegen woordig zullen zijn. Dat verdient de too neelclub, dat verdient ongetwijfeld het te geven spel. Dat verdient het liefdadig doel: Steim aan de St. Elisabeths-Vereeni- ging, steun aan hulpbehoevende zieken en kraamvrouwen. De Graanbeurs moet morgen goed bezet zijnl R. K. Huisvestings-Comité Deze weck worden weer vanwege het R. K. Huisvestings-Comité vier Leidsche Kinderen tot herstel van bun gezondheid eenigen tijd uitgezonden naar particulie ren in Noord-Brabant. Niet alleen voor BuitenlanAsche kinde ren, maar ook voor het Hollandsehe kind is het R. K. Huisvestingscomité bij voort during in de weer. Vriendenkring fereere van het H. Sacrament Op den vooravond van het te houden triduum vergaderde genoemde Vrienden kring gisteren in de St. Jozefszaal. Te circa kwart over acht opende de voorzitter de heer L. C. Schrijvers met den Ghr. Groet en 6prak vervolgens eenige woorden van welkom tot de aanwezigen, in *t bijzonder tot den eer-waarden Advi seur, Kap. Nieveen van Dijkum, en tot den eerwaarden spreker van dezen avond, Pater Healing: De notulen, door den 2den secretaris, den heer Bokern, voorgelezen werden zon der op- of aanmerking onder dank goed gekeurd. Punt 8 der agenda wees aan ingekomen stukken en mededeelingen. Ingekomen stukken waren niet ontvangen, zoodat de Voorzitter terstond kon overgaan tot het doen van een mededeeling, welke hekend maakte, dat de te volbrengen biduren voor taan niet alleen in eigen, maar ook in an dere parochies moeten gehouden worden. Daarna betrad pater Heiling het spreek gestoelte tot bet houden zijner rede Na een korte inleiding, welke het te bespreken onderwerp: „Het H. Sacrament des Altaars", alsook het doel der bespre king, de aanwezigen te stichten voor de dagen van bet triduum, aanduidde, zette spr. uiteen, om welke redenen hij de uit- noodignng om over zulk een onderwerp te spreken gaarne had aanvaard, n.L voor eerst, omdat hij als priester zoo graag spreekt over de H. Eucharistie en vervol gens, omdat hij er van overtuigd is, welk een machtige invloed er uitgaat van een innige devotie tot de H. Eucharistie. In verband met dit laatste uit spr. bet vurig verlangen, dat bij alle Katholieken moet voorstaan, n.l. dat bet mocht gelukken om alle menschen^uit alle staten en standen dagelijks bet H. Misoffer te doen bijwonen, daar juist hierin zulk een krachtig middel gelegen is tot wering van allerlei slechte invloeden, terwijl het ons tevens in zoo ruime mate moed en kracht geeft in het leven. Dit toch hebben ons geleerd de tij den van groot geloof en innige zielsover- tuiging; de tijden waarin de christenver volgingen plaats hadden. Spr. schetste dan de groote mate van op offering bij de Christenen der eerste eeuwen gevonden hoe zij alvorens voor de beesten geworpen te worden om den mar teldood voor hun H. Geloof te ondergaan, afdaalden in de catacomben, om voor 't laatst het H. Misoffer bij te wonen, waarna zij onbeschroomd den strijd in gingen, getuigend dat zijn Christenen wa- ren.~Spr. legt er den nadruk op, dat die martelaren hun kracht daarvoor putten aan de bron van alle kracht én steun, het hoogheilig Sacrament des Altaars en dat die invloed ten allen tijde beeft doorge werkt op al degenen, die zich daarvoor ontvankelijk maakten. Ten bewijze hier voor herinnerde spr. aan tijden van ge- loofsverzwa.kkii.ng, waarin door velen het Katholiek Geloofsleven verwaarloosd werd, doordat het geloof in de H. Eucharistie was verzwakt en, door den duivel ver voerd, wierp men zich op aardsch genot, werd men de weelde ten prooi en gebruikte men ter voldoening aan dien zucht on christelijke middelen, waardoor een ver wildering van zeden ontstond, en liefde verkeerde in haat en vijandschap. Naast dit argument stelt spr. een tweede, waarin hij doet uitkomen, dat, waar 't geloof in de H. Eucharistie bleef leven, ook de liefde bleef en deugden voortreffelijk werden be oefend; deugden, welke niet slechts dienen tot sieraad van den individueelen mensch, doch de ganscho maatschappij ten goede komen. Treffende woorden uitte spr vervolgens over het decreet van Paus X aangaande de vervroegde kinder-communie, waar door het Eucharistisch leven en dit niet in 't minst in ons land zoozeer tot opbloei geraakt is. Ook het Eucharis tisch Congres, nog zoo pas in Amsterdam gehouden, is eenige oogenblikken het on derwerp voor een bespreking in warme, gloedvolle taal. Na vervolgens nog de aandacht te heb ben gevestigd op de kentering, welke* er in do maatschappelijke toestanden en ver houdingen te w.nslateeren valt en zijn hoop en verwachtingen voor de toekomst te hebben uitgesproken, geeft spr. als zijn wensch te kennen, dat Katholiek Neder land zich meer en meer moge gaan laven aan de stroomen van Eucharistische zege ningen, welke er van uit het Tabernakel uitgaan. Spr. prijst de aanwezigen gelukkig om dat zij lid zijn van een vriendenkring, welke Eucharstisch Apostelwerk verricht en hij spoort allen aan nog meer leden aan te werven en zelf zooveel mogelijk him plichten ten opzichte der vereeniging te vervullen. Dan, aldus spr., zult gij ware Apostelen zijn voor de H. Eucharistie en zal op u van toepassing worden het scliri ft woord: Wie door woord en voor beeld anderen bereid hebben ter zaligheid, zij zullen glanzen als sterren in de eeuwig heid. Met een hartelijk applaus zag spr. zijn rede begroet, waarna de voorz. den eerw. spr. hartelijk dank bracht. De bestuursverkiezing, welke hierop volgde, maakte den heer Bokern van twee de eerste secretaris, terwijl de hierdoor ontstane vacature in de St. Petrus-paro chie werd aangevuld door verkiezing van den heer Vreeburg. Het rapport der kasnazieners, door den heer Vorst uitgebracht, bracht alle lof aan den Penningmeester, den heer Bronsgeest, voor zijn accuraat kasbeheer. Hierna werd de begrooting voorgelezen en goedgekeurd. Alvorens tot de rondvraag over te gaan, deed spr. nog eenige mededeelingen om trent bet op handen zijnd triduum en op voering in den Schouwburg van „De held der IL Eucharistie" op Zondagavond a s., ten bate van „Herwonnen Levenskracht". Volgde thans de rondvraag, welke en kele aanwezigen en het bestuur op aange name wijze van gedachten deed wisselen, waarna de voorz. na een dankwoord tot de aanwezigen voor hun opkomst en een aanmoediging om het triduum te volgen, met den Ghr. groet deze bijeenkomst sloot. Indische lezingen aan de Leidsche Universiteit In plaats van een volledige „Indische Week" zullen op 3, 4 en 5 November a.s. drie lezingen worden gehouden als volgt: Maandag 3 November te 3.15 in het Academie-gebouw Dr. G. Roy er, Zendeling- Arts: „Aesculapius en de Desa-Javaan". Dinsdag 4 November te 3.15 in het Bo tanisch Laboratorium (Nonnensteeg 3) Dr. A. L. J. Sunier, gewezen hoofd van het Laboratorum voor het Onderzoek der Zee, gewezen Voorzatter dor Koninklijke Na tuurkundige Vereeniging: „Ervaringen en indrukken, opgedaan in Insulinde" (met lichtbeelden). Woensdag 5 November te 3.15 in het Bo tanisch Laboratorium (Nonnensteeg 3) Mevr. Dr. C. J. RuttenPekelharing, „Po Europeesche vrouw in Nederl.-Indiö" (met lichtbeelden). Toegang vrij voor studenten en andere belangstellenden. De Inbraak In deir goudsmidswinkel. In verband met den Zondagavond ge- pleegden diefstal met Inbraak in den goudsmidswinkel van den heer M. R. in do Donkersteeg, vernemen wij nog bet volgende. Het uitgebreide politie-onderzoek, hier zoowel als in Den Haag, heeft ernstige vermoedens doen rijzen tegen den broer van den goudsmid R., die eenige maanden geleden bij hem is werkzaam geweest. Ver schillende huiszoekingen zijn reeds ge daan, doch de gestolen voorwerpen zijn nog niet teruggevonden. Het bedrag dat do ontvreemde artikelen vertegenwoor digt, zal ongeveer de f13.000 benaderen, Sesne&nfteSijfce Aarako;,;d GEMEENTELIJKE VSSCHVER Aan den gemeentelijken Vis Visclimarkt 18, tel. 1225. is DOUÏ verkrijgbaar: SCHELVISCH A 1*0.44, SCHOL a f 0.18—f 0.42. SC f 0.16 P0 0M a f0.13—f0.18, f 0.68, VERSCHE HARING a f( pond en NIEUWE HARING a fl stuk. N. C. DE GI.TSE! Buk Katholieke LEIDEN, Donderdag. Liefdadigheidsuitvoerii „Onze Tooneelclub", ten t St. Elisabeth ver., Graant* 8 uur. Donderdag. R. K. Graf. Studiechl gebouw, te 8 uur. Donderdag. Jongensbond, ondei Kruisverbond, St. Pane tronaat, te 7 uur afd. A, afd. B. Zondag. De Held der Eucharistie zaal, te 8 uur. 0EGSTGEEST. Zondag. Feestvei-gadering „St. F St. Willibrordusgebouw.L Z0ETERW0UDE. Woensdag. ,.Het Groene Kruis", P" te 7.30 uur. ALGEMEENS AGEN LEIDEN. Vrijdag 17 Oct. tot en met trys", Luxor Theater, 8t| te 8 uur. Vrijdag. Raoul von Koczalski, te 8 uur. Vrijdag. Veefonds Leiden, Zomer» uur. Maandag. „Sch,ool voor Vrouwen" burg, te 8 uur. Do avond-, nacht- en aoptheïcen wordt van Maandag met Zondag 26 October waargen0 de apotheken van de beeren v. Drieeum, Mare 76, telefoon 406 Pelle, Kort Rapenburg 12, teW® De Leidsche Winkelstad t Behoeft eigenlijk niet me" dat de firma Waals op de Ha" straat gaat verbouwen. De anno3 ben hieromtrent voor zoover hd® niet bekend was, een en ander deeld. De firma beeft thans tijdelm gelegd op twee reuzengebouwen. gebouw, Haarlemmerstraat 54,J ger het Venduhuis „li vestigd, wordt vanavond

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2