kerknieuws rechtzaken. uit de omgeving stapssheuih Bi] Hoest en Verkoudheid ^lijnhardt's Salmiak-TabSeïSen 40 c. Thermo-Tabteften 45 c. An§a-E3onbons GO e. 7966 Bij Apothekers en Drogisten. Soop gehad. Het publiek gedroeg zich •fliterst correct. De Duitschers ivaren verre weg in de meerderheid, ze "wonnen met 3 >—0, maar als ze gewild hadden, zou het Resultaat ook 100 hebben kunnen zijn. T)e Duitschers kregen niet minder dan 4 strafschoppen, doch ze wenschten daar van geen gebruik te maken en plaatsten Sen bal zacht in handen van den doelver- dediger. Het heeft intusschen in Parijs wel ver bazing gewekt, dat een ploeg arbeiders, spelende buiten het verband van den Duit se hen Voetbalbond, voetbal speelt, dat s-ïor het beste Fransche voetbal al heel tweinig onder doet. I De Olympiade 1928 en de Haagsche f' „Horecaf." De afd. 's-Gravenhage van den Ned. SBond van Werkgevers in Hotel-, Restau rant-, Café- en aanverwante bedrijven ,,Horecaf" heeft een goed bezochte leden vergadering gehouden, waarin de „Olym piade 1928" een punt van ernstige gedach- venwis-seling uitmaakte. De af deeling be sloot een krachtige actie te gaan voeren «m: lo. te bereiken, dat de gemeenteraad als nog het terrein aan de Nieuwe Parklaan tot tentoonstellingsterrein zal willen bet el emmen; 2o. de mogelijkheid onder de oogen te «ien en te geraken tot de opriclfting van een stadion in samenwerking met de ge meente; 3o. te trachten het daarheen te leiden, dat een deel der Olympische Spelen in 1928 in Den Haag worden gehouden. Tot dit doel werd een commissie be noemd, welke bestaat uit de keeren Jos. Jansen, Hotel du Passage, voorzitter der af deeling K. Mallée, Oud-Hotelhouder en Den Hartog, directeur van het Victoria- Hotel. Deze commissie zal terstond haar werkzaamheden aanvangen. De kSeeding der priesters. Op het jongste provinciaal concilie is do kleeding van de Nederlandsche gees telijkheid als volgt vastgesteld: Gekleede jas, Tnet lange pantalon, opengesneden vest, opstaande boord, waaraan zwart zij den collaar. Als hoofddeksel is-de bolhoed gekozen, zooals thans door de Duitscbe geestelijkheid gedragen wordt, De klee ding, op den hoed na, is dezelfde als die de geestelijken in Engeland dragen. Voor Noordbrabant en Limburg blijft natuurlijk de toog als kleedingstuk voor de geestelijkheid behouden. Intusschen is het den priesters geoor loofd de (hans in gebruik zijnde kleeding af te dragen, zoodat de invoering van de nieuwe kleeding geleidelijk zal geschieden „G. Post." L@13d» CIS TuIflLsQ'iUB» Veiling te Lis se, van plantgoed per H.L., op 14 October, onder Directie van Holland's Bloembollenhuis. Artus f 16, Azalea f 160, Brillant Star f218, Clara Butt f 16, Clio f50, Couleur ■Cardinal f 180, Cour d'Or f 4, Cram. Bril jant f 50, Duc'hesse de Parma f 50, Gele Prins f 68, King of the Yellows f 60, La Reine f 24, Mon Tresor f 72, Princes Wil- hnlmina f4-8, Prins v. Oostenrijk f 100, Purpurea Grandiflora f 80, Rose Grisde- lin f 46, Scarlet Due f 70, Colville The Bride f 100, Theeroos f 90, Verm. Brillant 1125, Victoire d'Oliviera f 160, Vuurbaak f140, Witte Due Max. *f 36. Kwaliteit: Ar ms, Star, Couleur, Cour d'Or, Cram. Par ma, La Reine, Wïlhelmina, Purpurea en Grisdelin goed; de rest middelmatig. Aan voer pl.m. 500 H.L. Belangstelling en kooplust groot. I HAAGSCHE RECHTBANKc F1 DE KNOEIERIJEN BIJ DEN F RIJKSGEBOUWENDIENST. Na. de pauze verklaart get. Van Riems dijk, dat hem uit een onderzoek in de boe ken van den aannemer gebleken is, dat de- se buitengewone verdiensten heeft ge maakt bij den Ziekenhuisbouw te Leiden. De gedetineerde getuige deelt mede., dat fcekl. nooit tegen hem gesproken heeft over de bezwaren, die hij had tegen de ïooncontracten van den aannemer. Op een vraag van mr. Van Houten zegt getuige dat bekl. geen bevoegdheid had contracten af te sluiten. Ook kan hij daar op geen invloed uitoefenen. Het contract was het resultaat van een concurreerende inschrijving. Getuige Jonkers heeft eens een aanbod gedaan aan den Rijksbouwmeester voor de levering van leien. De door hem gevraagde prijs werd echter te hoog geacht. De nu ge vraagde prijs, die zeker niet lager was dan die, welke getuige eerst gevraagd had, werd door dpn Rijksbouwmeester goed gevonden. Getuige Van Wijngaarden heeft even eens een aanbod gedaan voor de levering van leien. De eischen die echter gesteld werden waren onmogelijk. Toen later werd gele-.erft. word daaraan niet de hand ge houden. Ook zou getuige's firma goedkoo- per hebben bunnen leveren. Getuige ILlarus, die te zamen met den vorigen getuige een aanbod voor leien-le- vc;-jig had gedaan, bevestigt een en ander. Het. requisitoir. Mr. Rmdnin het O. M. waarnemende, zueeiit wat de feiten betreft ten aanzien van 1 het Jaffaterrein, dat deze voor dozen bekl. van eenvoudige constructie zijn. Bekl. heeft geld voorgeschoten, f 10.000 ontvangen en nagelaten den Minister op de hoogte te brengen van de transacties, die zich afge speeld hadden. Het risico, dat de bekl., die geld voorschoten, liepen, was naar sprekers meening uiterst gering, om niet te zeggen nihil. De elementen voor het tenlaste ge legde feit zijn alle aanwezig en veroordee ling zal dan ook moeten volgen. Het tweede feit toont weer aan op welk gevaarlijk terrein men zich hier bevindt; personen als deze bekl., die niet de minste verantwoordelijkheid droeg, konden zonder meer uit de schatkist putten, zooveel zij wilden, door middel van valsche declara ties. Het derde feit is al zeer typeerend voor dezen bekl. Hij nam gelden aan van den aannemer, omdat dat in stilte kon gaan. Vast staat dat. bekl. jaarlijks eenige duizen den guldens ontving. Bekl. kon zich niet vereenigen met de bezwarende Ïooncon tracten met den aannemer, doch in strijd met zijn plicht heeft hij er over gezwegen. Ook met de leien-kwestie is er geknoeid, ofschoon niet bewezen is, dat bekl. zijn plicht heeft verzaakt. Maar ook zonder dat is het derde feit volkomen bewezen. Eisch vier jaren gevangenisstraf. De verdediging. Be verdediger Mr. Van Houten geeft.'toe, dat bekl. niet zoodanig 'heeft gehandeld, als van een ambtenaar mag worden ver wacht. Daarnaast moet echter direct de omgeving gezet worden, waarin de bekl. geplaatst werd en die de schuld van alles is. PI. merkt op. da-t bekl.'s vermogen hier niet geëtaleerd is; anders had men kunnen hooren dat 'hij zich in zijn 30-jarigen dienst als ambtenaar slechts een zeer bescheiden vermogen heeft kunnen verwerven. De zwaarste straf voor bekl. is reeds geweest, dat hij gedwongen is geworden zijn ont slag te nemen. Dit was naa^ sprekers mee ning voor dezen bekl. reeds voldoende ge weest. Wat het eerste feit betreft, betwist sur. de strafbaarheid. Nadeel heeft de Staat niet geleden; in dezelfde buurt heeft het Rijk meer grond gekocht en wel van de ge meente Delft resp. voor f 5 en f 6. Waar schuwing van den Minister lag niet op den weg van dezen bekl. PI. zet. dan de risico uiteen, die de. koopers liepen en die zeer zeker niet gering was. Maar één feit doet de deur dicht. nl. dat de Rekenkamer reeds bijna een jaar voor den koop den Minister op de hoogte heeft gebracht van de cijfers van f 107.000 en f 153.000. De Regeering kon nog terugtre den en kon buitendien ook wel huren. Toch heeft het Rijk gekocht, Het eenige ver keerde is ten slotte, dat er ambtenaren in de combinatie hebben gezeten. PI. is het daarmede volkomen eens, maar heeft het niet als iets strafbaar kunnen vinden in het Wetboek. PI. bestrijdt vervolgens, dat be klaagde een gift zou hebben gekregen en kon zich niet- indenken, dat de Rechtbank ten aanzien van het eerste punt een ver oordeeling zal uitspreken. Ten opzichte van het tweede feit hangt alles af van de omstandigheid of men dezen bekl. gelooft. PI. wijst er op. dat bekl., wat alle feiten aangaat, alles er kend heeft, al kan hij zich niet alle bij zonderheden herinneren. Wanneer men bekl. nu gelooft, als hij zegt, dat hij het geld voor betalingen heeft gebruikt, dan is het tweede feit voor pl. zeer gemakke lijk. En een leugen heeft men in het heele dossier niet kunnen vinden. Is er echter oplichting gepleegd? De ge detineerde aannemer heeft zich nergens over beklaagd en toch is deze z.g. opge licht voor f 5000. Schade heeft hij echter niet geleden, want het geld heeft hij terug gekregen. Ook de verduistering acht pl. niet bewezen. Het O. M. zegt wel dat bekl. het geld in eigen zak heeft gestoken, om dat hij het niet heeft kunnen verantwoor den, maar pl. maakt hiervan, dat bekl. het geld niet heeft kunnen verantwoorden, (en genoege van den Officier. Hij heeft immers gezegd, dat hij er rekeningen mee heeft betaald! Noch het bewijs noch de overtuiging voor het tweede feit kan de rechtbank, naar pl.'s meening, onder de naar voreö gekomen omstandigheden aannemen. Met betrekking tot het derde feit wijst pl. op het spreekwoord: de winnende hand is een milde hand. Gedachtig hier aan heeft de aannemer aan bekl. geld ge geven. Do positie, die bekl. bij den zieken huisbouw had, was van dien aard, dat hij met den aannemer niets te maken had. De Ïooncontracten gingen buiten hem om; van toezicht houden was geen sprake. Iedereen was met de Ïooncontracten op de hoogte. Kon men nu van den bekl. eischen, dat bij een ondergeschikt amb tenaar - naar den Minister was gegaan? Als de bekl. iets gezegd zou hebben, zou zijn stem die eens roepende, in de woestijn geweest zijn! Ook nadat de bekl. uit dienst is gegaan, zijn nog Ïooncontracten afge sloten. Waarom zit bekl.'s opvolger hier nu ook niet? Vervolgens bespreekt pl. nog even het gebeurde met de leien. PL concludeert ten slotte, dat bekl. niets in strijd met zijn plicht heeft gedaan en dat ook voor het derde feit geen veröordeeling kan volgen. Wat, voor geval van veroordeel in g, de strafmaat betreft, wijst pl. er op, dat bekl. zijn positie kwijt is, zijn reputatie is ge knakt,tien maanden zit hij preventief en nu heeft men (en slotte nog beslag gelegd op zijn vermogen. In verband met deze omstandigheden verzoekt pl. de rechtbank ook in geval van veroordeeling, wat pl. niet gelooft, den bekl. in vrijheid, te stel len bij vonnis. Het O. M. brengt nog woorden van hul de aan het werk door den accountants dienst. in deze zaken verricht. Uitspraak 28 October. De President deelt mede. dat de recht bank 'hans de zaak tegen den Rijksbouw meester niet verder meer kan behandelen. Dit zal nu Zaterdag a.s. des voormiddags half e'f geschieden. Dan zal mr. Van Kuyk zijn pleidooi voortzetten. STADSGEHOORZAAL - LESDEN Wtfosnsdag 22, Donderdag 23 en Vrijdag 24 October, de buitengewoon schitterende en wereldberoemde film: Ontdekkingstocht naar de Zuid pool van kaptein SCOTT. Een filmwerk dat groote wetenschap pelijke waarde heeft. Een treffend verhaal van een ware gebeurtenis. Ten Paleize van het Leo werd deze film voor H.M. de Koningin, Prinses Juliana en Prins Hendrik vertoond. Nooit te voren is te Leiden een film vertoond van zulk een indrukwekkende schoonheid a!s „DE EEUWIGE STILTE" Deze film werd opgenomen aan de Zuidpool onder een temperatuur van soms 100 graden vorst. Aanvang 8 uur - Einde ïO>/2 uur Prijzen: Front-balcon fl.40, Ie Ranq f 1.05, 2e Rang f0.75, 3e Rang f0.45 (belasting inbegrepen). Kaartenverkoop met plaatsbespreken (a 10 cent) vanaf Maandag a.s. van 102 uur aan de zaal. In verband met den te verwachten groo- ten toeloop is plaatsbespreken gewenscht. - De Leidsche dagbladen roemen deze film als het meesterwerk der laatste jaren. Zie daarvoor de recensie in het blad van Zaterdag 11/ j.l. 7989 AARLANDERVEEN Gevallen. De alhier wonende J. v. d. W. was dezer dagen zijn peren aan het plukken. Hij haalde een tak met een haakje op zich aan, hetwelk weer terug schoot, met het gevolg, dat hij achterover viel en een groot gat in het hoofd bekwam ALPHEN AAN DEN RIJN. „AtScro Te". In de Dinsdagavond ge houden vergadering van de plaatselijke afd. der K. S. A. werd besloten, om po gingen aan te wenden de „Adoro Te"- film ook alhier te doen opvoeren. Steiger ingezakt. Gistermiddag is een stijger ineengezakt voor een in aanbouw zijnd pakhuis aan de Leerho-eve. Zekere B. V., die zich op de steiger bevond, viel en werd licht gewond. Een ander werk man kreeg de vallende stukken op het hoofd en werd eveneens licht gewond. BOSKOOP Te water. Het 4-jarig zoontje van den heer G.« alhier viel hij het spelen in de Gouwe. De schilder J., aan de overzijde werkzaam, bemerkte het ongeval en maak te door luid roepen de menschen op merkzaam, waardoor de boomkweeker B. het genoegen mocht smaken de kleine, wel ke reeds in zinkenden toestand verkeerde, te redden. Ongeval. De heer G. alhier wilde aan de Zijdeweg een draaibrug overhalen en kwam daarbij te vallen, waardoor hij zijn been brak. De heer G. is ter verpleging per auto naar Leiden vervoerd. LISSE Konijnenteelt. Gisteravond vergader de in het clublokaal van den heer Nieu- wenhoven de Konijnenteelt-vereeniging „Lisse en Omstreken". Vier nieuwe leden jverden aangenomen. Het vraagprogram ma werd vastgesteld. Dit jaar wordt de tentoonstelling gehouden van 2327 De cember in het gebouw van den R. K. Volksbond. Op de openingsdag is de toe gangsprijs 50 ct., de andere dagen 30 ct. Ook worden er kinderkaarten a 10 ct. uitgegeven. Iedere bezoeker ontvangt een gratis lot, daar er eenige prijzen worden beschikbaar gesteld. De Eere-geldprijzen werden voorgelezen, welke allen in den smaak der leden vielen. Er werd tot slot een verloting gehouden, waarvoor eenige mooie prijzen waren beschikbaar gesteld. NIEUWKOOP Landbcuwcursus. Door de heeren B. M. Donisdorf en N. J. M. Klaus zal in een der lokalen van de R. K. Jongens school alhier een landbouwcursus worden gegeven. NIEUWVEEN. Brand. M Maandagnamiddag stond bij den heer J. v. T. aan het Jaagpad de hooiberg in volle vlam. Dank zij het stille weder en het vlijtig optreden der huren en toegesnelde menschen, wist men het belendende buis en schuur gelukkig te behouden. Oorzaak vermoedelijk ontstaan door kinderen, .spelend, met vuur. Verze kering dekt de schade. NOORDEN Teekencursus. Sedert jaren organi seert het Bestuur van den R. K. Bouwvak arbeidersbond alhier gedurende de win termaanden een cursus in bouwkundig tee'kenen. Dezer dagen is de cursus weder opnieuw geopend met niet minder dan 24 leerlin gen, waarom hij gesplitst is in twee af- deelingen, n.l. in een voor beginnelingen en een voor meer gevorderden.' RIJNSBURG Het ernstig tramongeluk. Omtrent het ongeval LI. Dinsdagmorgen den bloem- kweeker en handelaar G. den Heijer over komen, kan nog worden vermeld, dat. niet de zoon van B. Heemskerk erg gekwetst werd, doch den bloemenhandelaar B. H. zelf. Hij is direct opgenomen in het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Zijn toestand laat zich nog ernstig aanzien. De handelaar W. de Koning, die ook meereed, kon nog tijdig achter van den wagen springen en kwam er met den schrik af. De deelneming is algemeen in de gemeente De teraardebestelling zal plaats hebben ars. Vrijdag te Rijnsburg. Blcemenhandef, De aanvoer bestaat «|ans voornamelijk uit Chrysanthen van den kouden grond. -Voor het overige zijn het Dahlia's en Pompon-Dahlia's met nog kleine partijtjes Gladiolussen, Ghrystan- then van den kouden grond gaan van 14 tot 25 cent per bos, terwijl Chrysanthen uit de koude kassen van 25 tot 40 ct. per hos opbrengen. Dahlia's zijn erg gevraagd vooral de betere soorten. Deze goede soor ten gaan van f 2.50 tot f 3.25 per 100, Pompon-Dahlia's varieeren van f0.60 f 0.85. SASSENHEIM Onvoorzichtig. Dinsdagavond om- treeks negen uur, reed een auto, -komende uit de richting Lisse, waarin gezeten de heer W. W., in volle vaart, zooals we dat van dezen heer gewoon zijn, naar de Oude Post. Deze auto werd ter linkerzijde vast gehouden door een fietser, den heer C. Z. wonende alhier. Van de tegenovergestelde richting narderden vijf wielrijders, Gezien de vaart, waarmede de auto reed, was een botsing onvermijdelijk. Het rijwiel van den heer C. Z. kwam in botsing met twee tegen overgestelde berijders, wier rijwielen let terlijk werden vermorzeld, terwijl wonder boven wonder de andere drie fietsers hun toevlucht op het trottoir konden nemen. De heer G. Z. werd bij den heer v. d. Meij bmnengebracht en is naar zijn wo ning overgebracht en later vervoerd per auto naar het Diaconessenbnis te L* den, alwaar een lichte hersenschudding en een gebroken kaak werden geconstateerd, ter wijl de heer A. W. bij den heer B. werd binnen gebracht en eenige snijwonden had opgeloopen. De tegenovergestelde wiel rijders reden een matigen gang; het z:jn ingezetenen uit Lisserbroek. Deze berijders hebben een ei-seh tot schadevergoeding n- ge-steld. Alweer een bewijs hoe onvoorzichtig het is als fietsers zich aan een ander voertuig vast houden. HILLEGOM. Darnnieuws. Aan de danswedstrijden om het persoonlijk Kampioenschap van het R. K. District Haarlem en Omstreken werd deelgenomen door twee onzer plaats- genooten n.l. de heeren Th. Schouten en J. J. van de Looi J-amz. Na eerst met succes in de wedstrijden •gespeeld te hebben, kwamen beide leden van „Gezellig Samenzijn" in den eindwed- strijd Na spannenden strijd tu esc hen de heeren P. van Engelen (P. en P. te Haar lem), J. van der Zwan (St. Bavo Heem- e) kwam Van de Loo als No. 1 aan met 1 punt verschil op zijn concurrenten. Dit was een schitterende praestatie, daar de heer Van de Loo uit de 4 laatste 7 punten moest behalen, wat hem gelukt is. De heer van de Loo is dus kamp'oen. -Hij begon 3 jaar geleden zijn Dammersloop- baam in de Damclub ,.St. Joseph", welke later werd ontbonden. Da aria a werd hij lid van „Gezellig Samenzijn" en speelde in 1922 mede om het kampioenschap van Hil— legom en Omstreken, waarhij hij de 4de plaats innam. In 1923 speelde hij een match van 5 partijen tegen een van de sterkste spelers van L s.se, welke match 'n remise eind'gde De heer van de Loo behaalde in de j.l. Groepenwedstrijden van „G. S." in Groep A. den eer-sten prijs. Naar wij vernemen, is dit de eerste maal, dat de kampioenstitel uit Haarlem woi*dt medegenomen. Wij maken van deze gele genheid gaarne gebruik, om onzen kam pioen te feliciteeren. Onze andere plaats genoot, de heer Th. Schouten, behaalde 8 punten in dezen wedstrijd en kwam ge lijk aan met den fteer C. Stofvoort op de 4-de en 5de plaats. Deze speler, die tot een der beste behoort van het District, is op het einde van dezen wedstrijd afgezakt, zoodat hij zich met een middelmatige plaats moest tevreden stellen. Gezellig Sa- menz'jn kan met trots op deze spelen te rugzien. VOORHOUT. R.-K. Volksbond. De R.-K. Volks bond vergaderde op Dinsdag j.l. in het Patronaatsgebouw. De opkomst was matig Acht nieuwe leden werden, geïnstalleerd. De afgevaardigde naar den Centralen Raad bracht verslag uit. De heer G. v. Dam Jr. werd tot lfd van bet Comité van „Hulp in Nood" benoemd. Besloten werd f 50 bij te dragen in de kosten verbonden aan een eventueele op name van een tuberculeus lid in een Sana torium. Besprekingen werden gevoerd over een te organiseeren St. Nicolaasfeest voor kinderen. Ten opzichte hiervan werden veel denkbeelden naar voren gebracht. Daar men echter niet het aantal kinderen der leden weet, zal met een leeftijdsgrens stellen gewacht worden, tot dit onderzocht is. Elke huismoeder zal op Maandag 26 October de bode een opgaaf van bet aantal kinderen verstrekken. Bij dit punt droeg de beer Angevare, op zeer verdienstelij ke wijze eenige verzen van Pater v. Meurs voor. Bij de rondvraag legt de heer F. M. Angevaren, de toestand der kas van de bi bliotheek bloot. Financiële hulp is nood zakelijk. De heeren: H. Venne, P. Vlas veld en P. v. d. Berg Pz. stellen zich be schikbaar langs de huizen te collecteeren De heer v. d. Lubbe licht toe dat met ingang van 1 Jan. e.k., „Herw. Levens kracht" geen patiënten meer bij voorkeur ter verpleging opneemt. Dan wordt een aanvang gemaakt met de vrijwillige bij drage van 5 cent per week. De Voorz. merkt op, dat bij dat bedrag nog niet zoo gering vindt. Het zou niet erg zijn, als nu diegenen die 5 cent per week vrijwillig offeren, ook de zekerheid hebben, bij een tubereulose-geval in. bun gezin, de patiënt opgenomen te zien. Wat ziet men nu echter gebeuren? Iemand be taalt zijn verplichte cent per week, doch is nog donateur van H. L., koopt ieder jaar een lot, neemt bij iedere gelegenheid een bloempje, doch wordt in een noodge val achtergesteld bij een ander, die alleen bet eerste betaald. Dat is toch niet billijk Men verzekert zich tegenwoordig op elk gebied. Waarom kan ook hier geen zeker heid gesteld worden?- Wiil de heer v. d. Lubbe dit ter gelegener tij-d eens ter spra ke brengen? Deze beloofde dit. Op een vraag, in welk stadium de op- fiaSffMe-eBBieÊsjjüce GEMEENTELIJKE VISCHVER, Aan den gemeentelijken Vis, Vischmarkt 18, tel. 1225 js verkrijgbaar: SCHELVISCH k fo- SCHOL a f0.20~f0.42, SCHAïL KABELJAUW a fO.48-fO.G3 (J belj. a 1'0.44) per pond en NlEljv, RING f 0.06 per stuk. N. C. DE GIJSELA Leiden, 16 October 1924. Katholieke Agen LEIDEN. Donderdag, R. K. Bouwvakarbeide Bondsgebouw, te 8 uur. Vrijdag. Buitengewone ledenver^ R.-K. Prop.-clu'b „gy Bondsgebouw, 8 uur. Zondag. H. Mis en Algemeene H. nie voor de leden den van den R. K. Bond n kers enz., Harrtebrugskerk; Zondag. Feestvergadering R. K, Bs Bakkers enz., Bondsgebouw, Maandag. Prop.club „St. Catharina1 derafd. D. R. K. Vrouw Bondsgebouw, te 8.45 uur. Maandag. R. K. Gymnastiekvere? „Jeanne d'Arc", 8 uur. NIEUWKOOP, Donderdag. Vergadering R. K. Voll in het Patronaatsgebouw, i- De avond-, nacht- en Zondagdiet apotheken wordt van Maandag 13 met Zondag. 19 October waargenon* de apotheek van den heer H. J. H Maarsmanssteeg 17. Telefoon richting der tocmeelvereeniging zk vindt, zegt de Voorz. dat ernstige] gen aangewend worden deze in t te4 roepen. Hierna sluiting. WASSENAAR. Aanrijding. Gistermorgen hal Rijksstraatweg, ter hoogte van Ra? een ongeval plaats, dat betrekkelijk goed is afgeloopen. Mej. M. van hier reed aldaa wiel. Plotseling wilde zij den steken en werd toen gegrepen dus achter haar komend motorrijwiel, berijders kwamen in onzachte i met de straatsteenen en beliepen wonden aan armen en beenen, ten voertuigen mede niet weinig be werden. Mej. M. werd per auto ii gebracht. Boekeninzameling voor de Biblioihtt R. K. Universiteit Het Centraal Bureau voor de E in Nederland bericht, dat op het eit zer weetk door zijn zorgen kist boeken naar de in wording groote bibliotheek van de katholieb versiteit te Nijmegen zal worden gel Het Bureau neemt steeds gaan ken en groote tijdschriften van aard voor dit doel in ontvangst. 1 men der schenkers worden te Eij door middel van etiquetten in i aangebracht. Dezer dagen ontving hert; Bu kostbare verzameling 18e eeuwscbe werken voor dit doel: „Uit de d schap van Dr De betrokken familie .schreef er de hoeken anders maar renteloos borgen zouden liggen en dal i mooiere bestemming aan dit zou weten te geven Een daad van piëteit, die, naar zij te, bij katholieke families van le'1 omgeving navolging zou vinden Aan hetzelfde adres (Steenschm worden ook gaarne ingewacht voorl ticaansche bibliotheek te Rome: 'p gen van De Katholiek en Studiën, i historische werken en tijdschriften Sedert de vorige opgave moebt fe reau voor zijn „Lectuurhemiddelins ken ten geschenke ontvangen van'I Schmier, Mevr. Mr. E. Bolsiir N.N., Dames Gubbi, P C van Dr. X. 60-jarig bestaan van de H. Zooals we reeds meegedeel zal a.s. Zaterdag het 60-jarig bes» Gemeentelijke H. B. S. met 5-jarige sus op feestelijke wijze worden 1$ Des namiddags 2 uur zal een ft® dering worden gehouden, die bedoelt te zijn van oud-leerareo, oud.-leerlingen en leerlingen. Tot de oud-leerlingen dezer sc hooren o.a. Minister De Graaf en ministers Treub en Pleyte: deze 21 deel der feestelijkheden bijwonen Te half 4 zal de in 1915 nieu| 9 de inrichting worden bezichtigd- het om 4 uur per extra-tram gaat- Pieterskerkgracht, waai* het oud® gebouw zal te bezichtigen zijn. Des avonds om kwart over 6 den foyer van de Stadsgehoorzaal ineen-schappelijke maaltijd p]8^ aan ongeveer 000 oud.-leerling®® deelnemen, o.w. oud-minister Tr® raai Ophorst, generaal Stoeten, veme, lid van den Hoogen Raait scha hoogleer ar en Sluy terman, KW De Haas en prof. van Rowl) - Utrecht. Voorts zullen aanzitten de bu'P-' van Leiden, jhr. De Gijselaar, d® der en oud-webhouder van onder™ men en Van Hamel, wethouckr ger, voorzitter, en de overige le»^ commissie van toezicht op bet inspecteur van bet M. 0.. O1'3

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2