©SMssssgde Serichfess lliaitgBsS. K'£ïaich'r.'>rï uit be ©üsewssas RADIO IHERUIIOUL ELECTRIC MI BECHTZAKËB. Stormschade. Naar wij vernemen heeft de storm der beide laatste dagen groote schade veroor zaakt aan de fruitboomgaarden in Gelder land, de appelen, vooral de beste soorten, zijn in groot-en getale afgeslagen. Overreden. Vrijdagochtend omstreeks half twaalf wil de de 45-jarige loopknecht van de stoom boot-onderneming Concordia te Arnhem op een vrachtauto springen, doch bleef met zijn kleeren haken en viel. Een der wielen ging hem over de horst. Hij was onmiddel lijk dood. Onder een spoorwagen. Toen Donderdagmiddag te ongeveer vier uur de trein uit Berlijn te Bentheim aan kwam ontdekte de Hollandsche passencon- irole onder een der personenwagens een man, die op deze wijze in Nederland dacht te.komen. Hij had plaats genemen op een c.-.sreservoir. Versuft en totaal bestoven .vYPïd hij te voorschijn gehaald en voorloo- pig in arrest gesteld. De man had van Berlijn af meegereisd. Noodlottige val. T onderdagavond, toen het al donker vos. wilde de moeder van het weeshuis te St. Annaland iets uit de keukenkast leien, maar zij opende bij vergissing de kelderdeur, die zich daarnaast bévond,met t gevolg, dat zij in den kelder viel en r nder bij kennis te zijn gekomen, eenige uren na bet ongeval overleed. Opsporing verzocht. Namens de ouders verzoekt de commis saris van Politie te Bussum de aanhou ding van den minderjarigen Adriaan Du- pont, geboren te Soerabaja 21 October 1005, kantoorbediende, wonende te Bussum Ruysdaellaan 15. Den 30en September j.l. voorm., omstreeks 10è uur, is hij van het kantoor te Amsterdam, waar hij werkzaam was, gegaan om een boodschap te doen, doch liet nadien niets meer van zich hoo- ren. Het is ook niet onmogelijk, dat hem een ongeluk is overkomen. Hij is erg ze nuwachtig. Signalement: lengte 1.82 m., ovaal gezicht, bruine oogen, vrij groote mond. donkerblond haar, zonder baard of knevel, gekleed in blauw costuum, wit over hemd, slappen boord, ondergoed gemerkt No. 2714, droeg slappen hoed, sportkousen en lage schoenen. Een gevaarlijke combinatie. De politie te Botterdam waarschuwt het publiek voor advertenties, die in verschil lende bladen voorkomen, waarin voor een bankinstelling een generaal-vertegenwoor- diger wordt gevraagd, tegen een honora rium van f 2400 per jaar, plus 1 provi sie van den omzet. Directeuren van die bankinstelling zonden zijn P. A. C. Steu- nebrink, Schenkweg, den Haag. en J. F. v. d. Boomen, v. Limburg Stirumstraat, al daar. Deze heeren beweren opgericht te hebben de Haagsche Voorschot-, Belee- nings- en Hypotheekbank, onder directie van baron- van Lawick van Papst. De gegadigden voor de betrekking moe ten alvorens ze kunnen aangesteld worden, een bedrag van f 1000 storten. Gezien het karakter van de onderneming is de kans heel groot, dat dit geld voor de eigenaars verloren gaat. De organisatoren leven op grooten voet. rijden in auto's en trachten hun slachtoffers door grootdoenerij te in- timideeren. Men zij voor deze gevaarlijke combinatie op zijn hoede. Smokkelen van zilvergeld. Te Eede (Z.) is een landbouwer door de Belgische politie gearresteerd toen hij over de grens kwam met een zak zilveren fran ken van 80 kilo. Het geld is in beslag ger nomen. Inbrekers aangehouden. De Bussumsche recherche had er de lucht van gekregen, dat een partij gesto len tafelzilver in de hei was begraven,. Don derdagmorgen bleek dit weggehaald te zijn en denzelfdten dag werd het zilver op gespoord bij een opkooper te Amsterdam, waar het in beslag werd genomen. De groote partij zilver was den kooper toe vertrouwd door twee jongens van 18 h 19 jaar, die des avonds laat van hun bed ge licht werden. De verdachten hebben be kend. Ook een derde dader is aangehou den. De inbraak was gepleegd in de villa hoek Metweg en Wa-ldecklaan, bewoond door mevr. Bavinck. De partij zilver be staat uit 110 stuks. k Avonturiertjes. Door de marechaussee te Roosendaal zijn in den nacht van Donderdag op Vrij dag drie knapen aangehouden, opgescho ten jongens die de ouderlijke Zoning te Den Haag ontloopen waren en op weg Waren, vermoedelijk naar België. Giste ren zijn zij onder geleide naar de residen tie teruggebracht. Pleizierige begrafenis. Te Tilburg gingen familieleden' van een overledene bij de begrafenis op het kerkhof al twisten over de nalatenschap van den gestorvene. Twee der „heeren" trokken ver volgens op straat hun mes en namen een dreigende houding aan en hooge hoeden werden bewerkt met parapluies en rolden ©ver de keien. De molen van Jacob van Ruysclael, De windkorenmolen Bijn en Lek, die Jtaat op de Bunmolenpoort te "Wijk bij Duurstede, en Jacob van Buysdael heeft Geïnspireerd tot zijn beroemde schilderij, is m openbare veiling verkocht voor f 11.900. Het ligt in de bedoeling van den nieuwen eigenaar, het molenbedrijf op denzelfden Voet voort te zetten, zoodat deze beroemde molen behouden blijft. Weerzinwekkende mentaliteit. We lezen in „De Schakel" van den „Ar menraad": Een ambtenares eener ^maatschappelijke instelling, onlangs sprekend met een vrij goed gesitueerd man, uitte tegenover hem haar verontwaardiging over het feit, dat hij zijn oude moeder van tachtig jaar zon der hulp aan haar lot wilde overlaten. ,,Och", antwoordde de man, schouderop halend, „iemand van tachtig jaar heeft haar tijd gehad. Zulke menschen moesten immers niet meer leven!" Van dezelfde opinie was blijkbaar de zoon, die, aange spoord om zijn vader te helpen, te kennen gaf, diat ,,een mensch van 65 jaar er maar tusschen uit moest knijpen." Nog radicaler van opvatting was echter wel die vrouw, w.elke, onlangs steun vragend, voor haar schoonmoeder, opmerkte, dat ze ,,van haar eigen familie gelukkig nooit zoo'n last had." In het daarop volgend gesprek bleek, dat van haar familie niemand meer in leven was. Het meest bloemrijk drukte zich iemand uit die, aan de Commissie in zake onderhoudsplicht over zijn schoon moeder schrijvend, de volgende zinsnede aan zijn pen ontglippen liet: „Nee, wel edele, dan heb ik een edele moeder ge had, die werkte dag en nacht voor haar zes kinderen, ze rust nu op 't keTkhof, dat getuigt van haar edel moederhart...." Proefneming met een reddingsvlot. Donderdag is te Hoek van Holland een proef genomen met een Carley New Austin reddingsvlot van de Lifefloat Company Ltd. van dien naam, waarvan voor Neder land en koloniën en voor België vertegen woordigers zijn Bingham en Lugt te Botter dam. De loodsboot nam het vlot mede, dat. de kleinste afmetingen had van de vlotten, welke van dit systeem in den handel wor den gebracht. Zij hebben den vorm van een rechthoek met ronde hoeken. Die recht, hoek wordt gevormd door een breede ko peren buis, bekleed met kurk en daarom heen linnen. De buis heeft waterdichte schotten, zoodat het vlot, wanneer een of meer gedeelten van de buis beschadigd worden, onzinkbaar blijft. Aan een netwerk van touw hangt aan de binnenkant der buis een houten raam, waarop drenkelin gen kunnen staan. Aan den buitenkant geeft touwwerk mek houten klossen aan een aantal personen gelegenheid zich vast te houden om niet in de diepte te verdwij nen. Dit kleinste vlot diende voor 6 perso nen, d. w. z. dat zes menschen op het hou ten raam binnen de buis kunnen staan. Het grootste vlot van deze constructie is voor 70 personen. Hoe zulk een vlot te water wordfc gela ten doet er niet toe, wannt het netwerk kan naar beide kanten doorzakken. Giste ren werd het overboord gezet en daarna namen er twee jonge manne.n in plaats. Drie anderen (allen hadden zwemvesten aan) sprongen, nadat hun collega's-drenke lingen op het vlot vergeefs getracht had den, in hun richting te pagaaien, in zee van de Presidentvan Heel af, zwommen naar het vlot en klommen er in. Zij deden dit laatste echter te veel aan ëén kant, met het gevolg dat het vlot kantelde en omsloeg. Eenige oogenblikken later zat het vijftal er weer in. De President van Heel pikte vlot en mannen op. Dat omslaan is natuurlijk niet een van de goede eigenschappen van dit, vlot, maar wanneer heb grootere afmetingen heeft, zal iets dergelijks wel niet spoedig voorko men. Het algemeen oordeel over het vlot was. dat het als aanvullend reddingsmiddel ze ker goede diensten kan bewijzen. Van de gelegenheid is Donderdag tevens gebruik gemaakt voor een proef niet de Everwarm suite van Youngrin, liet. water dichte, van binnen met zwemvesten voor ziene, gummipak. waarin men drijvende blijft en bovendien droog en warm. Een assistent van het Scheepvaartkundig in stituut en museum had zich in het pak ge stoken en dobberde een poosje gezellig op de baren rond. Een Russische trein in brand 200 passagiers omgekomen. ."Woensdag is op het traject Moskou— ïkanow oen personentrein in brand ge raakt, waarbij tweehonderd passagiers om het leven zouden zijn gekomen, onder wie tachtig kinderen. De brand moet zijn ontstaan in een petroleumtankwagen die aan den trein was gekoppeld. Uit Moskou is nog geen bevestiging van dit bericht ontvangen. Ratten en builenpest. De stad Honkong is gedurende het laat ste jaar geheel van de builenpest bevrijd gebleven. Dit is de eerste maal sedert 30 jaar. Gedurende langen tijd overleden aan deze ziekte meer dan duizend personen per jaar. De vooruitgang, thans geconstateerd, wordt hoofdzakelijk toegeschreven aan deii krachtigen arbeid van het departement van gezondheid vooral door het verdelgen der ratten. Gedurende het laatste jaar werden ongeveer 62 000 ratten gedood. Een boschbrand door zwaren mist gebluscht. Een opmerkelijk bericht uit Los Angeles maakt melding van een boschbrand, dio dagen lang in de nabijheid woedde en zich voortdurend uitbreidde, doch plotseling door een zwaren mist werd gebluscht, iets dat maar zeer zelden zal voorkomen. Toen de brand uitbrak, waren er geen teekenen, dat er regen zou komen en had men evenmin water om het voortschrijden van den brand te bestrijden. Op onverklaarbare wijze kwam echter plotseling een enorme, grijze wolk over het woud hangen. Spoedig verdween de prik kelend scherpe geur van den rook van brandend sparre- en cederhout en toen de mist tegen den namiddag opklaarde, zag men neg slechte enkele stammen smeulen. De verschroeide hoornen dropen van water Een lynchpartij. Volgens een bericht uit Chicago is daar een jonge neger, die van een veTgrijp tegen een blank meisje werd beschuldigd, door een groote menigte doodgeknuppeld. Later ontstond twijfel of hij wel de juiste persoon was. Tien minuten celstraf. De politierechtbank van Tottenham heeft een vrouw, die beschuldigd werd van dief stal van lakens en dekens, tot.tien minuten celstraf veroordeeld. Zij was ge durende veertien dagen onder geneeskun dige observatie geweest en met het oog op de omstandigheden van de zaak, veroor deelde de magistraat haar om tien minuten in de cel der rechtbank te worden opge sloten, tot de klok twaalf sloeg. Een 105-jarige overleden. Moederde Eyer, het oude vrouwtje van Zello, op tie Schelde, die eenige maanden geleden haar 105den verjaardag vierde, is Woensdag overleden. Op haar laatsten verjaardag, die als een groot feest gevierd werd in den Antwerp- schen Polder, was Prins Leopold aanwezig Het oude vrouwtje is geen oogenblik ziek geweest. „Zelfs geen benauwdheid", schrijft het Handelsblad van Antwerpen. Dinsdag bad zij nog een heel gewonen dag, 's nachts rond drie uur schijnt ze even wakker geweest te zijn; 's morgens vonden de huisgenooten haar dood te bed liggen Aan Prins Leopold had ze gezegd: er mogen nog wel tien jaartjes bijkomen. Drie en half pene? metaal in de maag. De „Gazette van Detroit" verhaalt het volgende Amerikaansche verhaal: Een 15-jarig meisje van Saginaw, Mich., moest een operatie ondergaan en uit hare maag en ingewanden haalden de geneeshee- ren drie en half pond aan metalen voorwer pen, waaronder voor dollar 9.74 muntstuk ken. Yan tweejarigen ouderdom reeds had het kind de gewoonte alles in te slikken waar het aan kon komen. Vermaand zijnde. deed zij het voort wanneer men haar niet zag en die gewoonte was zuiver een passie gewor den. Zij was mager en scheen er niet door te lijden, tot in de laatste maanden toen zij gedurig klaagde over hare maag. Het meisje had in het geheel 1 135 voor werpen ingeslikt, waaronder 78 pennies, 33 nickels, 28 dimes, 16 quarters, 174 sluitspel- den, waarvan eenige aa-nelkander gesloten waren, 135 spelden, twee naalden, 54 stuk jes van naalden, 22 knoope.n, 18 stukjes glas twee gouden brochen, twee haarspelden, sleutels en ringen, rubber ban-djes, drie gouden ketentjes, oorringen, schoenlintjes, enz., en nog veel voorwerpen van dien aard te lang om te melden. Het meisje heeft goed de operatie door- - staan en is aan het- genezen. Haar ver standsvermogens zijn- abnormaal en pas was zij aan de beterhand, toen zij op een oogenbük'dat zij onbewaakt bleef, van,dat oogenblik gebruik maakte om opnieuw zes spelden, waarmede het verband vastgespeld was, in. te slikken. Een feest, dat geen feest werd. Een dezer dagen is een tot nog toe onbe kend gebleven grappenmaker" er bima in geslaagd een actrice een poets te bakken. Miss Tsllulah Bankhead is een Amerikaan sche, die op het oogenblik een hoofdrol vervult in een der Londen sche theaters. Op een avond, terwijl zij dus niet thuis was, vervoegde een heer, althans een manspersoon, zich aan haar huis en gaf aan het personeel instructies om de noodi- ge voorbereidingen te treffen voor een groot feest, dienzelfden avond. Vervolgens belde hij ongeveer 40 acteurs en actrices van. naam op. hen uitnoodigend tot een souper ten huize- van de jonge Amerikaan sche. Tusschen middernacht- en half drie, werden de gasten verwacht! De dienstboden vertrouwden de plotse lings feeststemming van hun meesteres niet erg en stelden 'haar van het gebeurde.in kennis. Zoodoende kon zij voor de „gasten" thuis zijn en het eenige doen, wat dp situa tie- nog eenigszins kon redden: zij draaide in het geheele huis de lichten uit en ging. in een kamer bóven, voor het raam zitten uitkijkend naar de nachtelijke feestgangers. Die dan ook niet lang op zich lieten wach ten! Heele rijen auto's stopten voor bet huis, beroemdheden op the&tergebied aan voerend: en dat ging zoo door tot nè. 2 uur 's nachts. De bel stond niet stil, maar allen had den dezelfde ervaring: een donker huis, oogenschijnlijk zonder eenig leven. Geluk kig is niemand blijven wachten. Met dat al heeft de angstige, bewoon ster drie uur lang op den uitkijk moeten zitten, doodsbenauwd om iemand binnen te laten. Zij zag allen, die vroolijk gestemd kwamen aanrijden, mopperig en ongetroost weer aftrekken in den donkeren nacht. Men vermoedt, dat.de ..me.tteur en scène" van deze tragi-comedie de man was die in den auto zat, welke geruimen tijd op den hoek is blijven staan. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. In de "Wilhelminastraat reed Mej. v. d. P. gisteravond met haar fiets op een stilstaande auto, welke niet verlicht was. Het karretje werd zwaar be schadigd. De berijdster bekwam geen let sel en de eigenaar was bereid de schade te vergoeden. KATWIJK. Personalia. De gemeentetuinman, de heer C. van Zijst, is tevens aangesteld als buitengewoon veldwachter dezer gemeente. Arbeidsbeurs. Aan het Gemeentelijk Arbeidsbureau waren als werkzoekenden ingeschreven: 3 visschers, 1 letterzetter, 1 broodbakker, 1 metselaar, 1 werkvrouw, 4 arbeiders, 1 kuiper, 1 grondwerker en 1 timmerman; te zamen 14 personen. Arnbacblsonderwijs. Aan de Am- bachtteekenschool zijn alle lessen weder hervat.. Er is weder veel deelneming van de zijde der jongelieden, die er een uit stekende gelegenheid vinden zich in hun vak te bekwamen, wat hen in het verdere leven uitstekend diensten kan bewijzen. NIEUWKOOP. Proces contra Rijnland. Op Dinsdag 14 October a.s., des voormiddags 11.30 uur zal voor de Rechtbank te Den Haag voor komen het verzet van den Polder Nieuw koop en Noorden tegen het Hoogheemraad schap Rijnland, wegens den aanslag in het Rijnlandsch bun der geld. Daar echter op dien dag niets anders plaats heeft, dan het overhandigen van de conclusie van eisch en het door de tegenpartij vragen van een termijn van antwoord, is het onnoodig, dat daarvoor belangstellenden naar Den Haag gaan. De dag van het pleidooi zal nader wor den bekend gemaakt. RIJNSBURG. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad dezer ge meente op Vrijdag 10 October 's avonds half 8. Voorzitter: de heer J. L. Bosschieter, burgemeester. Aanwezig: alle leden, behalve de heer J. Schoneveld. De Voorzitter opent de vergade ring met gebed en leest daarna de notulen van de beide vorige vergaderingen, die ongewijzigd worden vastgesteld. Daarna doet de Voorziter mededeeling van ëenige ingekomen stukken, waaron der een verzoek van den A. N. W. B., be treffende aanleg van rijwielpaden; voorts een schrijven van Ged. Staten dat het raadsbesluit om de aftrek van de jaarwed de van den burgemeester wegens bet be wonen van een huis der gemeente te be palen op f450 niet goedgekeurd wordt, aangezien de aftrek niet hooger mag be dragen dan 15 van de aanvangsjaar- wedde, doch dat deze aftrek vanaf 1 Jan. 1924 wordt vastgesteld op f 420. De heer v. d. Gugten acht dit besluit van Ged. Staten onbillijk, aangezien de raad toch reeds het bedrag der huur van f 560, dat het moeten zijn, op f 450 had verminderd; ook is hij van meening, dat het hier geen ambtswoning, doch een gehuurde woning betreft, hoewel Ged Sta ten spreken van een ambtswoning De V o o r z. zou willen voorstellen dat de raad aan Ged. Staten zijn bevreemding hierover te kennen geeft. De heer S c h o n e ve 1 d, weth., vindt het onjuist, dat hier de woning van den burgemeester als een ambtswoning wordt beschouwd, alsmede dat hier gesproken wordt van 15 van de aanvangsjaar- wedde, dit had moeten zijn 15 van de tegenwoordige wedde. Toch zal spr. geen voorstel betreffende deze zaak doen, temeer daar deze zaak door het verkoopen van het huis van de baan is. De heer van Gugten stelt voor, geen genoegen te nemen met deze beslissing van Ged. Staten, doch te protesteeren bij de Kroon. 1 Dit voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. Ingekomen is voorts een schrijven van Ged. Staten om het salaris van den bur gemeester met f30 te verhoogen; dit schrij ven is een. uitvleeisel van het vorige; ten slotte een schrijven van Ged. Staten be treffende de verplaatsing van de waar schuwingsborden, waarop de maximum snelheid voor auto's staat aangeeven. De gemeenterekening, dienst 1923 is onderzocht door een commissie, bestaande uit de heeren Knijff, Erussee en Kralt. De heer Knijff brengt rapport uit na mens de commissie en wijst op een paar kleine verschillen, De Voorz. licht deze posten nader toe De heer K n ij f f adviseert namens de commissie tot goedkeuring der gemeente- rekening. De heer E ru s s e e had zijn indrukken van het onderzoek der rekening te hoek gesteld, in 't kort hierop neerkomende, dat het een moeilijke zaak is, de boeken der gemeente na te gaan, reden waarom hij adviseert een accountant aan te stellen. De heer Kralt deelt mede, dat bij het onderzoek der rekening hem de specifi catie der uitgaven zeer is meegevallen. Op een vraag van den Voorz. antwoordt de heer Brussee dat hij niets gevonden heeft, wat niet in orde is. De commissie adviseert met algemeene stemmen tot goedkeuring der rekening; deze wordt met algeru. stemmen (waarbij de wethouders zich van stemming onthou den) voorloopig vastgesteld. Aangeboden wordt de gemeentebegroo- ting, dienst 1925. Aan de orde komen de adressen over het tapverbod. Zonder discussie wordt tot stemming overgegaan. B. en W. stellen voor een tapverbod van Zaterdagavond 6 uur tot Maandag morgen 8 uur. Over dit voorstel staken de stemmen; tegen stemmen de heeren Jonkers, Kort, van Delft, Knijff en van Klaveren. Aangezien de stemmen den tweeden keer staken over dit voorstel, moet het in gevolge de gemeentewet als verworpen worden beschouwd Een adres is ingekomen van de heeren J. van Iterson Jr. en anderen, houdende verzoek van aanleg van gasverlichting aan den Buitenweg. Over dit verzoek gaat de raad op voor stel van den Voorz. te 10 over half 10 over in geheime vergadering. Te 5 over half 11 heropent de Voorz. de openbare vergadering. B. en W. stellen voor, gas en waterlei ding aan te leggen aan den Buitenweg. De kosten van aanleg van waterleiding zullen bedragen f 1325.40 en van gas f 1182.—. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen De kosten van bestrating zullen zijn f 14000 (volgens raming), waarbij nog komt de aankoop van 1600 M.2 grond van belen dende perceelen; daarom stellen B. en W. voor, deze zaak nog aan to zien. UIT DE RADIO-WERELD. Wal er vanavond te hooren is. 4.20 uur: Londen, 365 M. Concert causerie. 5.20 Brussel, 265 M. Concert. 7.20 Londen, 365 M. en andere E gelsche stations: Tijdsein B Een, nieuws. 7.50 Londen, Concert. 8.05 Aberdeen, 495 M. Opera - ziek. 8.35 Brussel. 265 M. Concert 9.20 Radio-Paris, 1780 M., (jj concert. 10.20 Londen, Dansmuziek van Savoy Hotel. Voor Zondag. 1.05 uur Radio-Paris, 1780 M. Tzigat orkest. 2.05 Radio-Paris, Symphonie- eert te geven door de co-oj tie onder leiding van den van Raalte in het Théatre Champs Elysées. 3.20 Londen, 365 M .Concert. 3.20 Birmingham. 475 M. Piai quintet. 3.20 Bournemouth 385 M. nie-concert. 3.20 Glasgow, 420 M. Symphoti concert. 5.20 Brussel, 265 M. Concert 8.00 Hilversum, 10.50 M. Concerl geven door het Utrechtsch S< tet (fluit, hobo, klarinet, faj hoorn en piano). 8.35 Londen 365 M. Godsdienstoti ning. 8.35 Brussel 265 M. Concert. 8.35 Newcastle, 400 M. Symphou concert, 9.20 Londen, 365 M. Concert. 9.20 Radio-Paris, 1780 M. Fr; ment uit „La Tosca", comique van Puccini. 10.20 Radio-Paris Dansmuziek. TOESTELLEN en woon» tS9»aa!ü?oaze leSegratfse-teEefot tegen concurreerende prijzen. Zie onze étalag 6764 v.h. ït. GEERAERT3-REETER NARE 70 - TEL. wb - LEIDfl Vervolgens komt aan de orde een van den heer J. van Iterson Jr., behelzej een verzoek tot verkoop van een grond, breed 2 i M., gelegen aan de Kei straat en Hofstraat. B. en W. stellen voor, afwijzend te schikken, doch adressant wel in de f genheicf te stellen, daar een strook gi te koopen van 30 M. diep en 50 M. br te, te-gen den prijs van f 5. Aldus w met algemeene stemmen besloten,. De Voorz. deelt mede, dat hij b°sli heeft, zijn woning te koopen, welke bes!; door den raad met applaus wórdt begic De Voorz. vraagt den raad t-oestemmi (behoudens goedkeuring van Ged. Stat; nu^reeds tot verbouwing over te gaan, De raad gaat hiermee aceoord. Bij de rondvraag vraag <1 e hl Kr ,vff of B. en W. een tapverbod Zondagssluiting in overweging willen men. De V oor z, zegt overweging toe. De heer K r a It zou beide partijen te. moet willen komen en een tapverbod v( enkel Zondags willen voorstellen. De Voorz. zegt overweging toe. De heer S. Schoneveld, weth. bt« het vraagstuk van de asehophaling sprake, dat tegen den winter weer ac wordt. De aschwa-gen is beneden om stand, zegt spr., en er moet een niei worden aangeschaft, dat is hard nood Daarom vraag spr. van den raad blneo crediet te dezen. De heer Kralt zou meer vooi' Fordje voelen, net als Oegstgeest heelt De heer Jonker zou willen dat B, W. eerst met een kostenberekening tj men. De onkosten van een Fordauto b nen reusachtig tegenvallen. Daarom spr. tegen het verleenen van een blaü crediet zijn. De Voorz. kan zich met heb voois van den heer Jonker overwegen; bi" kort zullen B. en "W. met een berekejj komen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit Voorzitter te over 11 do vergadering. WASSENAAR. Een zwervertje. Een vierjarig zoosj van (den brievenbesteller N. alhier, dat» morgens niet uit school thuisgekomen bleek naar Voorschoten te zijn gewand! Tegen den avond werd het aan de oud' teruggegeven. 1 Inenting, Op Vrijdag 31, October zal er gelegenheid zijn om kinderen kon loos te laten inenten ten huize van D' Duetz. HAAGSCHE RECHTBANK. DE KNOEIERIJEN BU DE RIJKS GEBOUWEN. Vandaag heeft de Rechtbank de deling van de zaken, betrekking hebbö op de malversaties bij den Rijksgebouw dienst, voortgezet. Thans is de tflc zaak behandeld. De samenstelling van de Rechtbau dezelfde als gisteren. Als verdediger den bekl. treedt op Mr. Rolandus ba doorn. Van de zijde van het openbaar nisterie zijn 15 getuigen, o.w. o.e Minister-President P. W. A. Cort va Linden, gedagvaard.'

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4