Tweede Blad ftoensdag 1 October 1924 "STAKSSÏ!ËÖ¥JS" UIT OE LEI DSC HE VROEDSCHAP. Het St. Elisabcihsgestieht. Een klein incident. Gemeen telijke Dienst voor ssciale za ken. Kaiwijksche jongens, ciis sieeraen gooien. Een te rechtwijzing. t)e agenda liep eerst erg vlot. Halt werd jven gehouden bij het voorstel van B. en "W. inzake verkoop van de perceelen 66 en 66a aan bet St. Elisabetlhsgestic'ht. Door nii den sociaal-democraat, mr. v. Eek, werd de principieels stelling naar voren ge bracht, dat panden, in eigendom dor ge meente, als regel nooit mogen worden ver- .-Éoc'ht. Door den vrijz.-democraat Sijtsma werd aanmerking gemaakt op den prijs, die te laag zou zijn. Deze laatste opmer- king bleek absoluut geen grond te vinden de wo.arde van dit pand, waarvoor vei ls een deskundige als de Antirev. Huur man eigenlijk nog te veel wordt betaald, Ten slotte stemden alleen 7 van de 8 so ciaal-democraten tegen (de communist (Fas nog niet aanwezig). Bij een verzoek van „Eensgezindheid" (punt 15) werd er over en weer gepraat over woningnood, krotten enz., wat er Eigenlijk heel weinig of niets mee te ma- ,cj ken had. Er ontstond een klein incident "iusschen den voorzitter en den communist dr. Knuttel, wiens wijze van debateer en «door eerstgenoemden werd gelaakt en terecht: de heer Knuttel hindert vaak door de toon van dehatfeeren, die nu juist niet doet denken aan de deugd van nederig heid, welke geg-rond is op kennis van eigen jnvolkomenheid en waardeering van an- lerer goede daden Zeer lang is er natuurlijk gesproken over het voorstel van B. en W. inzake de Instelling ran een Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken een voorstel, dat [zulks is reeds in ons blad geconstateerd),. zeer sympathiek is, in het belang zal* jsf rekken, naar onze besliste overtui ging, van de gemeenschap en speciaal ook ran de daarbij betrokken sociale diensten. Er waren nog al wat amendementen in- gediend door den sociaal-democraat vqn Stralen. Het eerste had het bijna gehaald: het ■verd met 17 tegen 16 stemmen verworpen. Eet betrof hier het benoemingsrecht van den directeur van den nieuwen dienst, c' welke een centralisatie zal zijn van ver schillende bestaande diens'ten. B. en W. ivilden het benoemingsrecht aan zich hou den; het amendement wi'lde den Raad doen benoemen na een aanbeveling van B. W. Ons scheen het betoog vaji wethou- Sanders, nog onderstreept door den Jurgemeester, niet zoo héél klemmend. Dat B. en W. het pleit toch hebben gewon nen, hebben zij te danken aanden heer v. Stralen, wiens amendement, o.i. zeker zou zijn aangenomen, indien hij had j overgenomen het sub-amendement van den heer Sijtsma, om in plaats van aanbeve ling voordracht te lezen. Bij een aan beveling toch zou de Raad een directeur kunnen benoemen geheel tegen den zin van B. en W. in; en zulks is in het onder havige geval, waar deze titularis eigenlijk do opdrachten van B. en W. zal moeten vervullen, een onhoudbaar standpunt- Vervolgens is er gepraat over een amen- deniant van hetzelfde Raadslid, dat. de be- doelug had, om de arbeidsbeurs bij sta king of uitsluiting geen bemiddeling te doen verleenen 1 welk amendement ook, mot wat kleinere minderheid, is verwor pen. In de avondvergadering is er verder ge discussieerd over amendementen op de be paling van B. en W., dat onder de steun- vcrleening ook vallen personen, die wel niet zijn aangesloten bij een werkloozen- kas, doch op een andere wijze blijken te hebben gezorgd voor een eventueelcn tijd van werkloosheid. De heer Knuttel wilde onder de steun- verleen.ing eenvoudig alle arbeiders laten vallen (wat tengevolge zou hebben, dat men zich niet meer bij een werkloozenfonds zou aansluiten); de heer v. Stralen wenschle alleen die werklooze arbeiders van de steuhverleening te laten trekken, die „door de aard van hun werk' geen lid kunnen zijn van een vakvereeniging". De anderen moeten dus en masse naar het Burgerlijk Armbestuur worden opgezonden, conclu deerde de heer Knuttel tereoht. B. en W. bleven in het midden en wilden behalve de leden" van een vakvereeniging ook die ar beiders onder de steunverleening brengen, die blijk hebben gegeven zelf een spaar potje voor den tijd van werkloosheid te hebben gemaakt. En B. en W. wonnen het pleit. Bij het laatste amendement van den heer v. Stralen staakte de stemmen, zoo dat daarover nog geen beslissing is geno men. Be heer v. Stralen wilde n.l. 't aantal Raadsleden in do „Commissie van Ad vies" niet &tcilen op 2, zoals B. en W doch. op 5. B. en W. wenschten zich de sa menstelling van die commissie aldus: 5 werknemers, 5 werkgevers, 2 Raadsleden en 3 deskundigen door B. en W. aan te wijzen. Als het aantal Raadsleden van 2 op 5 wordt gebracht-, vervalt dus de mo gelijkheid om no-g 3 deskundigen te benoe men. Over beide "standpunten is uitvoerig gediscussieerd. "Wij gelooven, dat op de vol gende Raadszitting de weegschaal wel naar de zijde van B. en W. zal overslaan. Ten slotte de rondvraag. Wethouder Meijmen was wel wat erg uitvoerig bij de beantwoording tier vragen van den hoer Wifmnns over het feit, dit- vier jongens te Katwijk met steenen hadden gegooid naar Leidsche schoolkin deren. De wethouder bod een uitvoerig rapport over het voorgevallene, waarhij o a. bleek, dat de Katwijksche politie be treffende doz-e een ernstig onderzoek heeft ingesteld. De heer v. Stralen sprak weer over de te lage uitkeeringen van het Burgerlijk Arm bestuur; hij was naar eenige menschen heengegaan om daarnaar te infornieeren. Zeer ad rem merkte wethouder Sanders op. dat de heer v. Stralen nog nooit hij hem over een concreet geval had geklaagd, wat toch voor de betrokkenen (maar niet vi .or do partijmeer succes zou hebben dan in het vage er in den Raad over te praten! Deze terechtwijzing moge de heer v. Stralender harte nemer.! 6emess«s«Sa Berichten De kerkbrand te Burgh. Ha een onderzoek in de uitgebrande kerk en toren te Burgh blijkt, dat alle hout werk in den toren is verkoold of verbrand. De twee klokken zijn tot klompjes metaal versmolten. In den ijzeren kegel van' den neergestorten torentop is in een metalen koker een oorkonde gevonden, die echter onleesbaar bliikt. De marineren monumen ten zijn alle, de meeste zelfs onherstelbaar geschonden, Zoo zijn van de tafels van Da vid de Huybert en Barbara Theodora van Willigen, enkele kwartierwapens voor goed weg. Het monument van Catharina Corne lia de Huybert. wel een van de belangrijk ste uit deze ke~k, is totaal vernield. Dat van Pieter de Huybert verkeert in zeer gehavenden toestand. Van het kerkzilver ging een schotel van 1840 verloren. Door het parket uit Middelburg is een onderzoek ingesteld. Een kind verbrand. Terwijl een kindie van eenige maanden van de familie J. H. te Woensel in de wieg lag te,slapen, was daarnaast een vierjarig jongetje met een doosje lucifers aan bet spelen, waardoor het bedje van het kindje in brand geraakte. De kleine bekwam he vige brandwonden, zoodat voor het leven wordt gevïeesd. De 1e officier van het s.s. „Helder'' verdronken. De gezagvoerder van het tot de vloot van den Koninklijken Wcst-Indischen Mail dienst behoor end stoomschip „Heider", van Duinkerken op weg naar Amsterdam, heeft aan de directie van de maatschappij bei- richt, dat tijdens de groote veis die de „Hei der" heeft gemaakt, de ee.rste stuurman. Kuiken geheeten, overboord geslagen en verdronken is. Motorongeval. Zekere K. uit Utrecht vanuit Gouda op zijn motorfiets op weg naar Utrecht is nabij Kinschoten zoo hevig gevallen, dat hij bewusteloos en zwaar aan hoofd en han den verwond bleef liggen. Nadat men hem verbonden had, kwam hij bij, doch herinner de zich aanvankelijk niets. Later noemde hij zijn naam waarop men hem per auto naar zijn woonplaats heeft vervoerd. Door een auto gedood. Te Soest is in de Veenhuizerstraat een kindje van mej. H. door een auto overre den en onmiddellijk gedood. Malversaties te Hilversum. Te Hilversum hebben B. en W. aan twee ambtenaren, van wie de een bij P. VV. en don ander bij de gemeentereiniging werk zaam was. niet eervol ontslag verleend op grond van gepleegde mal versa':es. Diefstallen in een bazar, Eenigen tijd geleden werd in de Fransehe Bazar te Amsterdam, geconstateerd, dat in den loop van een jaar tijds ean belang rijke voorraad winkelgoederen ontvreemd was. Het onderzoek dat de politie van het bureau Singel instelde, bracht aan het daglicht, dat het veertig soorten artikelen betrof. Hieronder waren zoowel eetservie zen als haarkammen e.n snuisterijen. Het vermoeden viel op twee winkelbedienden en een ontslagen bediende. Het tweetal werd gearresteerd. In de woning van een hunner werd ee.n groote partij goederen aangetroffenbij den andere een kleine voorraad. Zij hebben bekend. De derde dader is voortvluchtig. De rijwiefplaatjes. De recherche te Haarlem heeft aangekon den M. van B., 28 jaar, bankwerker aldaar, verdacht van het maken van valsehe. rij wielplaatjes. In lerband hiermee zijn ver der nog aangehouden J. H. O., 31 jaar. melk venter te Haarlem, J. de W.. 23 jaar. stof feerder te Schoten, als verdacht van het koopen van valsehe plaatjes beneden de waarde. Voorts werd nog 'aangehouden F. A. M.. café-houder te Haarlem, die zün be middeling aanbood bij den ve.rkoop. M. van B. is opgesloten. Een oude truc. Dezer dagen vervoegde zich bij een auto verhuurder te Oegst geest de voor dezen onbekende arbeider C. v. d. S., wo nende te Nie u w-Vennep. met de mededeeÜtur. dat zijn zuster eerstdaags in het huwelkk zou treden met een gepensio neerd Indisch kolonel; daarom wilde hij voor den trouwdag eenige auto's bestellen. De verhuurder kwam met v. d. S. tot een aceoordv. d. S. verzocht daarop aan hem een bedrag aan geld te le.enen, omdat hij noe: eenige inkoonen moest doen en niet voldoende geld bij zich had; hii zou ge lijk bij.de afrekening voor het gebruik van de auto's het geleende geld wel terugge ven. De garagehouder, geen kwaad' vermoe dende gaf hem hef gevraagde, geld. waarop v. d. S. vertrok. Bij een.wijnhandelaar in Oegstgee.pt haalde hij denzelfden dag een soortgelijken truc uit. Hij bestelde wijn voor het huwelijk en nam een flesch op proef mede. waarna hij vroeg om wat geld te kunnen leonen om dit bij de afrekening van den wün terug, te betelen, het welk hem ook werd gegeven. Eenige dagen later schreef v. d. S. aan beide personen dat de bestellingen om verschillende redenen, als niet gedaan moesten worden beschouwd, terwijl van het geleende, geld natuurlijk niet werd gesproken. De politie heeft den man Zaterdag ge arresteerd als verdacht van oplichting en na opmaking van proces-verbaal weer op vrije voeten gesteld. Een brutaal stukje. Nabij de onderneming Soekaradja heeft dezer dagen ee.n zeldzaam brutale beroo- ving plaats gevonden, aldus de Deli Crt. van 2 September. Een Chineesche krani van de ondernemingskedeh moest een koffer met contanten en ee.nig goud. met een to tale waarde van omstreeks f 2500. naar Kwala brengen, teneinde de leveranciers aldaar te betalen. Op klaarlichten dag, des morgens om 8 uur. werd de man- die. in ean karretje reed, door een Inlander aangebon den, die hem dwong stil te staan. De boef haalde don koffer met geld uit den wagen e,n ging er mee van door. De krani zette den kerel achterna, doch deze haalde een mes te voorschijn, zoodat de Chinees de vervolging opgaf. De roover verdween hier op met zijn buit in het 'bosch. Hij is tot dusver niet gevonden. De krani herkende den aanrander echter als een vroegeren contractant van de onderneming. Bij zijn vlucht liet hij bovendien nog een sarong achter, welke eveneens werd herkend als toebehoorende aan den ex-contractant. Stopcontacten en kinderen. In „Nieuws uit het Veiligheidsmuseum", lezen wij o.a.: Een kindje peuterde in de gaten vaneen stopcontact, waardoor het een flinken tik van dent stroom kreeg. Gelukkig was het kindje niet geaard". M.a.w. het had niet tevens een gas.- of waterleidingbuis, of een ander voorwerp, dat met de aarde is ver bonden, vast gehouden. Want dan zou hier, onder overigens dezelfde omstandigheden, zeker een doodelijk ongeval hebben plaats gehad. Doch niet alleen heeft men met ge vaarlijke stopcontacten en stekkers te. doen. ook de gewone schakelaars voor het electrische licht zijn soms zoo geconstru eerd, dat daarmede ongelukken gebeuren. ,.In sommige van die schakelaars is het veertje zoodanig aangebracht, dat het staafje.^ waarmede de schakelaar wordt nm_ gezet, juist onder stroom staat, wanneer het licht niet brandt. Dat. met zulke scha kelaars vroeg of laat ernstige ongevallen moeten gebeuren is buiten kijf. In het Veiligheidsmuseum zijn zoowel goede als slechte schakelaars te zien." Dat geval van het kindje en het stop contact verdient zeker de aandacht. De. meeste van die contacten zijn zoo hoog ge plaatst. dat een peuter van ongeveer an derhalf jaar er juist met de handjes bij kan. En kinderen van dien leeftijd hebben de gewoonte alles met de vingertjes aan te ralcen, Het is voor hen zoo verleidelijk :n de gaatjes van het stopcontact, te peute ren. En een ongeluk zit in ee-n klein hoek je. Men houde dus de kinderen van de stop contacten verwijderd, beter nog, men scha- kele den stroom uit of neme maatregelen. dat.de kleinen geen kwaad kunnen. Buitenl. Peraeh-Sesi Van een ZeppsiSn en een beklaagde. Zaterdag passeerde de B. 3 on zijn laat- sten proeftocht Potsdam Zaterdag was er een rechtbank in Potsdam, welke zitting hield. En on het oogenblib dat het lucht schip boven het gevechtsgebouw ronkte, zat in hef be klaagden-bankje een zondaar die misschien zi:n buurman had uitgeschol denBelters 7.ün ook mepscben. en dus onder mee* nieuwsgierig. En zoo stonden opeens de President-, de rechters mitsga ders de geheele aankleve van een recht bank de deurwaarders en de poli Ge-a genten incluis allep in gespannen aandacht voor de ramen, de oogen ongeveer 85 pet. boven dpp horizon gericht. De. beHaagde w°s ook een mensch. be minde zün persoon'like vrijheid, had blijk baar al meer een Zeppelin gezien en wan delde den anderen kant op naar buiten. De politie, kijkt nog. nu naar den ont vluchte. Fep omlernronclsche spoorweg in Rome. Rome zal binnenkort 'n ondergrondschen spoorweg krijgen. De hooge commissaris voor Rome heeft met de vertegenwoordi gers ven een Fransch-Ttaliaanschp maat schappij een contract afgesloten. De eerste lijn zal loopen van de Trionfalewijk. op den linkeroever vp de Tiber, onder de ri vier en de Corso door naar he! Piazza Co- 7onna onder de Via XX Sentembve en de Via Nazionale naar het hoofdstation. De lijnen zullen volstrekt buiten de zones blijven waar zich oude gebouwen bevinden en het Forum, het Kapiiool, het Vatikaan en het Quirinaal niet raken. De „Dood" in het stadsverkeer. De nieuwste helper van de verkeerspo litie te New York is een enorm transparant met een griezelig doodsgeraamte er op. voorzien van waarschuwende nnderschrif- FEUILLETGM DE NIEUWE DOKTER Naar het Fransoh van JULES PRAVIEUX. (Eenige geautoriseerde vertaling.) 21) Pierre Bravières mocht rustig en zonder (Spiedend oog van wien ook te duchten, den vrijen loop laten aan zijn verbeelding, '6 hem bij Frangoise bracht, den toestand overzien, de toekomst raadplegen, zich dan eens overgeven aan de hoop, dan "weer eens aan de ontmoediging gedurende zijn auto tochten wanneer hij des avonds terugkeer- 0 in zijn groot huis waar hij leefde onder toezicht van moeder Moulinot, zijn oude dienstbode, die weliswaar meer bezorgd ^as om haar potten en pannen te hantee- od. en praatjes aan te knoopen met de uurvrouwen dan de overwegingen van aar meester uit te vorschen. Gekoesterd door haar moeder bad Fran- Pse in mevrouw Chanteau een getuige a haar droefbeden, een getuige di'e eeds ongerust was. De vrouw van den 1 en dokter Meld Frangoise zonder op- li™ k0* bespiedde de uitdruk-» va71 haar gelaat, keek baar in de lasL11 f om ^aar geheimste gedachten te 'fipfin^L toezicht' uit op baar IkiJu r slaap, baar uiterlijk. Alras r 0 mevrouw Chanteau, dat baar etoflff" Vei'hleekt was; van tijd tot tdjd waiur^Gn PlotsoPhomende kleur naar baar Saa T?' r fr^shhe tint verzwonden eü&Q Aoestand y&n pbjsi^k^ kwijning was ook dokter Ghanteau niet ontgaan. Toen zijn vrouw hem haar ongerustheid had medegedeeld over den gezondheidstoe stand van Frangoise, verklaarde hij be slissend: Die. guit wil de mode volgen. Zij lijdt aan bloedarmoede, staalpillen en kina dat moet zij hebben. Een flink glas bloedwijn zal baar wel weer op streek brengen". 1 Zoudt ge denken, Karei?" vroeg me vrouw Ghanteau schuchter. Wat, of ik het geloof, stoof de dokter op, die door het minste toeken van twijfel huiten zichzelf geraakte, wanneer bet zijn medische meeningen, zijn diagnose betrof. „Ik zeg dat Frangoise aan bloedarmoede lijdt en dat zij staal moet innemen. Gij wilt mij zeker mijn ambacht leeren, hè? Gij beschouwt ruij wellicht ook als een ouden kwakzalver, die van de hedendaag- scbe wetenschap geen greintje verstand heeft. Ongetwijfeld zoudt ge een consult verlangen van den mooien Bravières, den geneesheer der dames? Als ge daar trek in hebt, kom er dan maar eens mee voor den dag". Karei maakt zichzelf maar wat wijs, dacht mevrouw Ghanteau, die zooals al tijd, het hoofd boog en geen antwoord gaf. Frangoise lijdt, dat staat vast", her baalde zij bij -zichzelf, „aan bloedarmoede misschien, maar daar schuilt nog iets ach ter. Bij haar ie het niet het lichaam dat meest zlék is. Dat duurt al van den dag, waarop zij mijnheer Bravières heeft ont moet hij mevrouw Poncst. Sedert dien is zij niet meer dezelfde. Verstrooid, droome- ri'g, druk, zij die zoo zacht is, windt zich op om een haverklap en dezen morgen ter- wUi *0 scheelde he,t maar woiMg of ze werd boos omdat ik baar vroeg eens de tong te laten zien, en toch is Frangoise bleeker dan vroeger, ik had dus wel reden bezorgd te zijn.Spreekt men in baar tegenwoordigheid den naam uit van dok ter Bravières mijn man is er niet zui nig mee en bij is erop belust hem zwart te maken dan bloost zij, verbleekt en wordt onrustig. Zou zij, mijn dochter, dien jongen man liefhebben? De liefde. Maar zoo iets kennen wij in onze familie niet. Bij ons is bet noodig dat men elkander liefheeft om te trouwen. Bij menschen van ons geslacht daar houdt men vau elkan der, zeker, men acht eikander en men ver draagt elkander. Maar vóór het huwelijk, vóór het huwelijk? Geen denken aan. Dat strookt niet met onze gewoonten. Men trouwt, men wacht totdat de liefde komt, en ze komt alijd. klaar liefde vóór het huwelijk. Waar denkt dat arme kind toch aan? Comedian tengeschiedeniss en. Dat was goed voor de wereld van die George San, waar men ten tijde mijner jeugd zooveel over sprak, die vrouw, die zich. in manskieeren stak. Maar mijn doch ter. Mijn dochter". Hoe meer mevrouw Chanteau er aan dacht, des te minder scheen zij er zich il lumes over-te kunnen maken, boe dikwijls zij ook trachtte zich wijs te maken, dat zij zich vergiste: „Daar zitten wij nu",, zei ze met luider stemme, wanneer zij alleen was. „Wat zal bet einde zijn van de histo rie? Ik voorzie ongelukken. En dat alles is mijn schuld, mijn eigen schuld.Waarom héb ik geluisterd naar mevrouw Poncet? Waarom heb ik Frangoise- naar .die lunch medegenomen1? Ik ben aan mijn duren plicht tekort geschoten en ik ben een ont aarde moeder, ik ben schuldig aan liet on geluk van mijn dochter.En toch, als ik de plank eens missloeg? Als bet slechts verbeelding was? Als bet niet dat was het geen ik voorheb? Kon ik bet toch maar weten. Frangoise uithooren? Nooit. Liever sterven dan met een dusdanig onderwerp het arme kind aanklampen.Daar be slaat maar één man, die zooiets zoa kun nen doen en die man is mijnheer pastoor" zei mevrouw Ghanteau bij zich zelf als be sluit op een van deze alleenspraken. Zij nam zich voor zich naar den eerwaarden heer Tharot te begeven teneinde bij hem baar nood te klagen en zijn 'hulp in te roe pen.. Op een namiddag in het begin der maand December verliet mevrouw Chan teau haar woning en richtte haar schreden naar de Torenstraat die om zoo te zeggen de rijke buurt van Brenay-sur-Andarge is, zooiets als de vijfde laan te New-York, de wijk Monceau te Parijs. In die straat hadden ambtenaars, renteniers, burgerfa milies, kortom de aristocratie van het stadje domicilie gekozen. Toen zij voorbij de buizen kwam, die deze dames bewoon den, de uitverkorene van de lunch en ook de andere die uitgesloten waren geweest, werden de tullen en kanten venstergor dijntjes heel eventjes opgelicht of terzij de geschoven; eenzelfde vraag rees op aller lippen: waar zou mevrouw Ghan teau toch wel beengaan op dit uur, zonder baar dochter, die geen oogdhblik van haar zijde wijkt? Geen enkel dezer dames had maar het minste besef bij bet zien van mevrouw Ghanteau, dat zij een „ont aarde" moeder onder de oogen kregen, een ontaarde moeder die door wroeging werd UIT DE RADIO-WERELD. Waf er vanavond ie hooren is 5.05 uur Newcastle 400 M. Concert 5.05 Radio-Paris 1780 M Concert o.a. werken van Eeefhovc. en Chopin. 5 20 Brussel 265 M Concert 6-óO Eiffeltoreu 2600 M. Concert. 8-20 Londen 365 M. Tijdsein Bit Ben. 8.20 Brussel 265 M. Nieuws en opo- ra-concert. 8.50 Londen 365 M. Kamermuziek, voordracht en zang. 8.50 Birmingham 475 M. Concert en zang. 8.50 Bournemouth 385 M. Concert en v-ordracht over Brilsch- Noord-Borneo. 8.50 Cardiff 350 M. Tooneel. 8 50 Manchester 375 M. Concert en zang. 8.50 Newcastle 400 M. Concert o.a. fragm. uit Faust en Tannhau- ser. 8.50 Aberdeen 405 M. Populair» muziek, zang en voordracht. 8.50 Glasgow 420 M. Voordracht, zang r concert. 8.50 Bcrih r 500 M. Beethoven- avond. 9.20 RaMo-Paris 1780 M Werken van Mend.-Issohn. 10.20 Radio-Paris. Dansmuziek. 11.25 Londen en andere B.B.C.-sta- t; f nvmuzlr'- !>-} Sa- De Burgemeester van Leiden Gelet op de artfc. 22 en 30 der Verorde ning op het Rijden; BEPAALT: in verband met de komst van H.M. c!s Koningin en Z. K. H. den Prins cicr Neder landen en met de feestelijkhe.en op 3 en 4 October a.s., dat op 3 October van des morgers 8 uur *,ob des namiddags 5.30 uur, wanneer do> Koninklijke Stoet verwacht wordt of pas seert, het rijden alsmede het stilstaan met motorrijtuigen en voertuigen verboden is in de na te noemen straten: Te omstreeks 8.15 uur v.m.: Stationsweg, Boerhaavesbraat Morschstraat, Blauw- poortsbrug, Prinsessekade. Boommarkt en Aalmarkt. Te cmsa-eeiis 9.45 uur v.m.: Aalmarkt, Ma-arsmanssteeg, P.-K. Koorsteeg of hij ongunstig weder, Aalmarkt, Visohmarkt, Koornbrugsteeg, Breestraat. Papegracht en Muskadelsteeg. Te omstreeks 11 uur v.m.: Pie<.erskerk- straat, Pielerskerkgrachi;, Langebrug, Ra penburg O.-Z., Doezastraat. Raamsteeg, Garemnarkt en Hcefstraat. Te omstreeks 12 uur 's middags: Geere- straat. Levend aal, Kraaierstraat, Hooge- woerd, Steenschuur^ Doezastraat, Wirte- sin gel, Noordeinde, Breestraat. Te omstreeks 1 uur n.m.: Breestraat, Kort Rapenburg, Prinsessekade. Blauw- poortsbrug, Steenstra-at enStationsweg. Te omstreeks 2.30 uur n.m.: Stationsweg, Steenstraa.t, Haarlemmerstraat,. Pelikaan straat, Hooigracht, Watersieeg. Hooge- woerd, Kraaierstraat, van Disseibrug. Van omstreeks fl.455.30 uur n.m.: Zoe- terwoudschesingei, Utrechtschebrug, IIoo- gewoerd, Breestraat, Burchtsteeg. Nieuw- straat, Hooglandsehe Kerkgracht. Kerk steeg, Haarlemmerstraat, Jan Vossens; e: g Oude VesQ Turfmarkt, Haarlemmerstraat, Vrouwenstegen, Breestraa' T'; -* Rapen burg, Prin-sessekade. fc r-e. straat en Sta tionsweg" Op 4 October van des namiddags i.30 uur tot omstreeks 5 uur wanneer ne H.s- toriseh Allegorische Optocht in aantocht is of passeert het rijden alsmede het s il- staan met Motorrijtuigen of Voertuigen verboden is in de na te noemen straten: Hooge Rijndijk, Hcogewoerd, Steen- schuur. Rapenburg O.-Z., brug Academie, Rapenburg W.-Z., Breestraat, Hocgewooid Waters Leeg, Hooigracht. Pelikaanstraat, Oude Singel, Nieuwe Beestenmarkt, Steen- straat Stationsweg. Stationsplein, Stations weg, Boerhaavestraat, Morschstraat, Prm- sessekade Breestraat, Steensehuur, Ga remnarkt, Raamsteeg, Doezastraat, Zoe; er woudsche Singel. Jan van Houtbrug, Kore- verteerd. In de Beekstraat die zij daavna insloeg om zich naar de pastorie te bege ven, welke zich heelemaal aan hef ei ri cl o van de straat bevond, wisselde zij een vriendschapelijken groet met mevrouw Courotte, een goede, oude, zeer corpulente dame, die, belust op nieuws, een eeuwigen wachtpost innam aan haar venster. Zoo- dra de vrouw het huis van den geneesheer voorbij was, riep mevrouw Courotte haar man: „Alfred, Alfred, mevrouw Chanteau gaat op bezoek bij den deken. Wat mag er toch wel gaande zijn? En onmiddellijk le verden de echtgenooten Courotte, met ge heel hun verbeelding zich over aan het spelletje der veronderstellingen, waarin dit „antieke paar" zijn welbehagen vond „Daar gaat niet. van af, er is iets niet in den haak"., besloot mijnheer Courotte, die gelukkg was en buitengewoon in zijn nop jes de mooiste hypothesen te hebben geop perd. Toen zij tegenover den deken was gezeten, raapte mevrouw Chanteau al haar moed bijeen en deelde dapper het onder werp van 'haar komst mede. „Zij had re den te gelooven, dat Frangoise verliefd was op dokter Bravières en daar het arme kind wist, dat haar vader zich onvermurw baar zou verzetten togen elk huwelijks plan met d6n jongen doktor, was zij in een toes-tand van ontmoedigiug gevallen en. van trdestigheid en van verkwijning, he geen aan haar moeder do verschrikkelijk» en onuitstaanbare angsten baarde". {Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3