Adverienïeën TTstogtrafes!» ®»aa*baP'ie&4 ^obens waarnemingen verricht in den mor gen van 27 Sept. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Üoogste Barometerst.768.6 Valcntia. 'laagste Barometerst.: 74S.2 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 28 Sept. Zwakke tot matigen Noordoostelijken ot Noordwestelijken wind nevelig tothalf-ol' waar bewolkt weinig ol geen regen, aan- .ankelijk zeilde temperatuur. Barometerstand. LUCHT-TEMPERATUUR 13,5 gr. C. WATER-TEMPERATUUR Hedenmorgen 7 nur 14 gr. C., 12 uur *Yi gr. C. BRONWATER Hedenmorgen 7 uur 14 gr. C., 12 uur gr. C. LICHT np VOOR FIETSERS ea. Saterdag 27 Sepf.: 7.20 nm.6.10 v m paar") staan gespannen dwars over de jtraat, boven de elect-rise he draden, uit. Hard en lcorsterig brulaliseeren zij in htm voortdurende herhalingen. al'ïh char me. die deze straat kenmerkt. De flappe rende dol'e wool i jkhe:ld van oranje 4b] anje- bleu-'anpen, wordt verstoord. Het karakter van enkele zeer karakteiristieke woningen, wordt genegeerd, in plaats van dat dit een naar voren gebracht principe zou moeten i:jn. E'ke woning is een indwidueele U'Ving, hetzij een zwakke, hetzij een ster- te. zooa's ..de meoisch". En met elkaar vormen zij de ..gemeenschap" in casu de ïtraat. H'-'aaser valt n-'ets meer te redden. We nemen dit stukje op. hoewel we iaarmee nog niet willen zeggen, da.'t we er ten volt!© mee instemmen. O.j. drient eerst afgewacht te worden tot de versiering klaar is. He bewoners van de Kloksteog willen bij de bewoners van tal van andere straten niet achterblijven. De dames Weijl en Baan hebben de Kloksteeg-bewoners tot de versiering dezer straat weten to bewegen en derhalve zal eveneens de Klokcteeg een, zij het. ook bescheiden, feestelijk aanzien krijgen. Om ook den dag van 4 October feestelijk te beginnen in de buurt van de Haven zal 's morgens om 8 uur boven uit den toren van de Zijlpoort door het muziekcorps „De Voto" uit Leiderdorp, onder leiding van den directeur Ncordanus, feestmuziek ten gehoore gebracht worden. Ter gelegenheid van het bezoek van de Koninklijke familie aan onze stad zal H. M. de Koningin en Z. K. H den Pins na- mens de firma "Wisbrun en Liffmann door een der firmanten een 3 October- Hei'inneringsdoek worden overhandigd. Deze doek is dezelfde als de onlangs be schrevene. alleen de uitvoering in kleur en de afwerking zal nog fraaier zijn. Het doek is uitgevoerd op witte zijde, gedrukt in oranje. De overhandiging zal geschie den bij bet Waaggebouw. Er komen steeds meer nieuwigheden ter gelegenheid van de 3 Octoberfeesten, doch vrat de he-er K-. G. J. Wolf. Breestraat^ 88. voor de hoeren brengt, zal ongetwijfeld wel hijzonder in den smaak vallen. De 3 Octo- hertjes, een serie-merk-sigaar van prima kwaliteit, mogen bij geen feestvierenden keulenaar ontbreken. De verpakking is ook keurig en frisch. De 3 October-vereeuiging gaf toestemming om liet vereenigingsvaan- del op de verpakking te drukken. Het is een sigaar, die haar weg wel zal vinden. He firma H. M. Biesiot heeft een gedeco reerde koek geëtaleerd, ruim 25 pond we gende, in welke koek een nummer gebak ken is. ..Op de, koek staat in een toepasselijk njm vermeld dat. elke koop er, onverschil- ig voor welk bedrag wordt besteed een nummer oiïtvangt. Zaterdag 4 October wr.rdfc.hefc nummer, hetwelk zich in de koek bevindt, ter plaatse bekend gemaakt. Toon der nu van hetzelfde nummer ontvangt de koek cadeau. Bovendien worden op dien datum nog 6 andere nummers vermeld waarvan, de houders als troostprijs een kleinere gedecoreerde koek ontvangen. Hoor den heer Van Stralen zijn de vol gende amendementen ingediend in de ont- jverp-verordening voor de Gemeentelijke •Dienst, voor Sociale Zaken: Artikel 2 worde gelezen als volgï: 1. Do dagelijksche leiding van den Dienst is onder toezicht van Burgemeester en Wethouders opgedragen aan een Direc teur, die door den Gemeenteraad wordt be noemd op aanbeveling van Burgemeester en Wethouders. 2. Het verder aan den dienst verbonden personeel wordt benoemd en ontslagen «oor Burgemeesters en Wethouders. Artikel 5 worde gelezen als volgt: «In geval van werkstaking of uitsluiting tel door den Dienst, geen bemiddeling wor verleend. Aanvragen van werkgevers of werkne- ers, betrokken bij een werkstaking of uitsluiting, worden niet in behandeling ge nomen". In sub c van artikel 10 worden achter 't woord „voorzien" toegevoegd de woorden „voor zoo-ver zij door den aard van hun werk geen lid kunnen zijn van een vak- vereeniging". Sub d. te doen vervallen. In sub 5 van artikel 13 het-woord „twee' te vervangen door „vijf". Het raadslid J. J. van Stralen (s.-d.) heeft aan den gemeenteraad verzocht, een inter pellatie te mogen richten tot B. en W. inzake de lage ondersteuningen, welke door het- Burgerlijk Armbestuur worden verstrekt aan de door dit lichaam gesteun de werkloozen. Naar aanleiding van de in den avrnd van 4 Juli plaats gehad hebbende vechtpartij op de Breestraat voor de Studentensocië teit Minerva, tusschen studenten en pu bliek en politie, hebben het- collegium van het Leidsch Studentencorps en de Commis sie van Orcle en Vertegenwoordiging van de Sociëteit Minerva een mededeeling het licht doen zien, waarin zij zeggen het zeer te betreuren, dat iets als de vechtpartij" op de Breestraat van 4 Juli 1.1. is voorge vallen. Zij vestigen er de aandacht op, dab, waar ook bij dat. voorval de schuld gelegen m'a-g hebben en in hoeverre de voorstelling die de buitenwereld van het geval gekre gen heeft, juist is. iets dergelijks niet na laat een zeer onaangenamen indruk naar buiten te maken en een schadelijken in vloed op veler appreciatie van het L. S. C. heeft. 't. Collegium en de Commissie verwachten dan ook. dat. de corpsleden er toe zullen medewerken dat althans van hun kant geen aanleiding tot moeilijkheden zal ge geven worden. 't Ware beier geweest, indien ridderlijk schuld erkend was, daar inderdaad de schuld voor het. voorgevallene aan de zijde van de. corpsleden is geweest. Intusschen zal echter de Justitie dit wel nader uitmaken. De zaak is toch niet- in de doofpot, gegaan?! Moge de in de laatste alinea uitgespro ken verwachting in vervulling gaan. De groentijd dit moet gezegd is tot nu toe zonder de gewone onbeschaamdheden naar buiten verloopen. Vanmorgen omstreeks kwart over tien .kwam een dam© op de Breestraat met haar rijwiel te slippen, waardoor zij niet onzacht met d° steenen in aanraking kwam Bij de fa. Bebrs. Eggink werd zij bin nengebracht en verbonden. Gehouden verkoo-ping in het Notarishuis alhier on Vrijdag, ten overstaan van den heer B. H. St.umpel, notaris alhier. Koopers zim geworden, van Leve.nclaal 96-en 96a J- W. P. Licht oq..voor f 4-100.— Oude Vest. 147 J Verhoog qq. voor f 3700; Koefstraat 13 W. Goddijn qo voor f 3001: Hoèfstraat- 15 eïi' 15a Th. W. Barend se. voor f 4205.— De la. Beijst-raat 12 A. Crania voor f 1650.Koolgracht 12 P. J. Marks qq. voor f 535. De beide overige perceelen zijn niet gegund. PATRONAATS-ARBESDSBEURS. Pancratius-Patrcnaat Tel. 456-Hooigracht Aanmelding: Donderdag van 89 uur. Aanbieding: 1 Manufacturierbe- diende (leerling); 2 Timmermansleerlingen; 1 Brood- en Koekbakkersleerling: 1 Leer ling Typograaf; 1 Kantoorbediende. Gevraagd 1 Leerling voor architect- kantoor. ACAOE^IE-ÜIEU^S LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal- eramen geneeskunde de heer G. W. A. Prins (Vlaai-dngm). Candidaatsexamèn rechten de hoeren L. Hollander (Rotterdam) en A. J. V'las- kamp (Deventer). Kandidaatsexamen Indisch recht de heer J. Allart (Oegstgee-sO. Doctoraal-examen Indisch recht de heer mr. W. F. L. Busciikens (Den Haag) ISIT BE OHÏ&EVING KATWIJK. Arbeidsbeurs. Aan het Gemeentelijk Arbeidsbureau waren als werkloos inge schreven: visschers 5, werkvrouw 1, letter zetter 1, bakker 1 en huisknecht 1te sa men 9 personen. Inenting. Dr. Cleveringen zal op Maandag 29 September te Katwijk aan Zee en op Dinsdag 30 September te Kat wijk aan den Pijn telken-s des middags te 2 uur kosteloos inenten. Vergunning. Door B. en W. is aan Franse en Co. vergunning verleend tot het platasen van een electromotor en aan de N.V. Acelyleen tot het platasen van een benzinetank met pomp bij de autoga rage „Het Centrum." OUDEWETERING. Ongeluk. Gister viel een dekknecht van een bij d,e -scheepswerf liiggand© mo torboot te waiter. Door het aanwezige per soneel werd de drenkeling weer spoedig op het droge gebracht. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het is de laatste da gen wel iets vlugger met den handel, doch de gemaakte prijzen zijn toch allesbehal ve goed te noemen. Alleen voor beste Dah lia's als Mr. Dresselhuis worden nog eenigszins redelijke prijzen betaald, van f 2.— tot f 2,60 per 100. Pompoen-Dahlia's varieeven van f 0.75 tot f 0;S0 per 100. De Chrysant-hen van den kouden grond raken op. Het gewas hiervan was beneden mid delmatig. De prijzen zijn thans per bos 12 tot 24 cent. Asters zijn cok goedkoop. Al leen wit brengt een redelijke prijs op. ROELQFARENDSVEEN. Teruggevonden. -Het rijwiel van den heer J. van der Meer, dat Woensdag morgen vermist werd en waarvan wij reeds eerder melding maakten is Vrijdag morgen in de keuken van Gaié Wagenaar teruggevonden. Een of ander schijnt d© aardigheid gelvad l© hebben het rijwiel te verstoppen. Schoolkwestie. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben bij besluit van 15/25 September j.l. goedkeuring verleend aan het raadsbesluit der gemeente Alke made van 22 April 1924 tot opheffing van de 0. L. school te Oude-We tering, op grond dat nog 5 leerplichtige kinderen hij opheffing op de school zullen verblijven en een aanmerkelijke groei in het aantal kinderen niet is te verwachten. RIJPWETERING. Onge'uk. Vrijdagmorgen is ter haog- te van de brug bij Café van Benlen een aan de hand gcle'-d paard, toebehoorende aan den heer H; van JVjn, aangereden door een vrachtauto van den heer W. van Breen. Het ongeluk is ontstaan, doordat het paard van de auto schrok en begon te steigeren. Heit paard werd deerlijk ver wond en brak een der voorp-ooten, terwijl de auto aan die spatborden en 'lantaarns beschadigd werd. Het paard is later afge maakt. SASSENHEIM. Gemeenteraad. Gisteravond 7.30 uur kwam de Raad in spoedeischende vergadering hijeen ter be spreking van den aankoop bouwterrein door de woningbouwvereniging .Voor uitgang" aan de Zandslootkade. De kosteu dezer aankoop zullen bedragen f21478.61© Een ige» leden klaaglen, dat zij voor een voldongen feit geplaatst werden. Besloten werd met alg. stemmen tot" aankoop over te gaan. R. K. Vrouwenbond. Maandag a s. te 8 uur ledenvergadering van den R. K. Vrouwenbond. Als spreker zal optreden den zeereerw. beer pastoor van Leeuwen uit Hillegem. VOORHOUT. Voetreizigers. Gisteren passeerden de families Kooy en Mantel, uit Hoorn, onze gemeente, die een voetreis door Europa willen maken. Ze voeren hun reisVnoo- digdheden in een ton mee. Ook een jong kindje maakt de reis mee. Wanneer zullen de menschen toch eens verstandig worden? WARMOND. R. K. Volksbond. Gelijk vorige jaren is door de brand stof fenccnim' ssie uit de a-fdeeling van den -Ned, R. K. Volkbond weder prijsopgave' gevraagd voor levering aan leden. Het cijfer der spaarpenningen voor dat doel belegd bij de Volks spaarbank, nroet. na-ar men ons velzekerce. aanzienlijk hoo- ger zijn dan vorig ja-ar, toen dit.; ongeveer f 300 was en thans reeds do f 700 is over schreden. Daar de plaatselijke brandstoffenhandel tot nog toe, steeds wat kwaliteit en prijs betrof zeer na-ar genoegen leverde, zal zoo eenigszins, mogelijk ook dit jaar deze weer gekozen worden. WASSENAAR. Personalia. Tot ass'stente aan de 0. L. school aan do Waalsdorp er'aan is be noemd Mej. F. Koops te 's Gravenhage. Verkoop cokes. Mét ingang van i Oc tober a.s. zal de verkoop van cokes aan de gasfabriek weder beginnen. Zuster Fideüa. De Eerw. Zuster Fi delia, hoofd der R. K. Meisjesscholen -al hier is. naar 'wij vernemen, vrij ernstig ongesteld. Hopen we, dat zij spoedig we der geheel hersteld in de school moge we- derkeeren. WOUBRUGGE. h'et Greene Kruis. Donderdag verga derde bet bestuur der afd. ..Het Groene Kruis" in bet nieuwe gebouw der vereeni- ging, mede cm magazijn en materiaal in oogenschouw te nemen. Aller gevoelen was, dat een groote verbetering door dat gebouw was aangebracht. Tevens bleek weer opnieuw, hoe nuttig voor zieken deze vereeniging werkzaam is. Op heden waren reeds 59 artikelen voor verpleging te Hoogmade en hier uitge leend. Medegedeeld werd dat enkele (soms bemiddelde) leden bezwaar hadden ge maakt over de contributie, doch toen ver- plegingsmateriaal in hun - gezin noodig was, hun fout erkenden. ZEVENHOVEN. Aanrijding. Ds. Ubbink, predikant der Geref. gemeente alhier was dezer da gen te Driehuis nabij Walwis met zijn echtgenoot© aan het fietsen. Mevrouw TJ. week aan den verkeerden kant uit bij het passeeren van een auto. Ds. U., di© goed uitgehaald had, zag dat zijn ec-hlgenoote ietwat onzeker reed en zou om de auto het passeeren gemakkelijk te maken, den weg ovtrsteken, waarbij' hij door den auto gepakt werd. Hijzelf is er niet een lichte bezeering afgekomen, doch zijn fiets werd nog al beschadigd. Ds. U. erkende tegenover de chauffeur dat hij den schuld droeg van het ongeval, waarop de chauffeur aanbood de fiets te laten herstellen. ZGETERMEER-ZEGV/AART. Serenade, Donderdagavond bracht het Harmonie Gezelscha-p een serenade bij den burgemeester ter gelegenheid van zijn 12'-jarig jubileum. Die bracht zeer veel volk op de been. Nadat de muziek eenige nummers had uitgevoerd, sprak de heer G. do Bruvn namens de burgerij van Zoe- termeer en Zegwaart en feliciteerde den burgemeester met zijn jubileum, de hoop uitsprekend dat hij nog vele jaren in de beste gezondheid en omstandigheden, in hel bezit van vrouw en kinderen, aan het hoofd mag .-taan van beide gemeenten. Ook namens het Muziekgezelschap (hier van is de burgemeester eere-voorzilter) fe liciteerde spr. hem. D© jubilaris antwoordde luid sprekend, zoodat een ieder het verstaan kon; hij be dankte de inwoners van Zoelermeer en Zegwaart voor de betoonde belangstelling, de verzekering gevend zijn taak als burge meester steeds naar beste weien te hebben vervuld en zullen blijven vervullen, daarbij rekenend op de medewerking van de burge lij. Een hartelijk applaus volgde hierop. Nadat het gezelschap nog eenige nummers 'had gegeven werd nog een kleine wande ling met muziek door het dorp HILLEGGM. Gemeenteraad. In den gistermiddag gehouden Raadszit ting staakten over het voorstel van B. en W. tot het schenken van een bedrag van f 1000 uilt de gemeentekas aan de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur, voor de tweede maal de stemmen, waardoor dit voorstel verworpen is. Het voorstel f 500 te geven werd eveneens verworpen. Het voorstel f 300 te ""even werd aangenomen met 8 tegen 5 stemmen. De voorz. betuigt zijn spijt, dat Hillegom in dezen geen be ter voorbeeld geeft. Besloten werd een overeenkomst aan te gaan met de gemeen te Noordwijterhout over de levering van gas aan de buurtschap ..Be Zilk". Hoewel B. en W. o-p een verzoek van het R.-K. kerkbestuur St. ?"*"tinus om subsidie voor een ontwikklingscursus van het jongens- patronaat, afwijzend adviseerden, willigde de Raad met 94 stemme'n een subsidie van f 100 in. Tot een geldleenirrg van f 215916 wordt besloten, (Uitgebreid ver slag volgt-') STOMPWIJK. Gemeenteraad. Donderdag j.l. vergaderde de Raad de zer gemeente. Over de notulen werd een woordenwisseling gevoerd. De gemeente- rekening dienst 1923 werd onder dank goedgekeurd. Het verzoek van eenige be woners aan den "Westvl'etweg of hun kin deren op de school te Voorburg kunnen blijven (wat kosten meebrengt voor de gemeente), wordt ingewilligd; de grens lijn is gemaakt bij de N.V. Enkes. De be grooting van het Burg. Armbestuur, dienst 1925. grootf 3500, werd z.h.st. goedge keurd. Berichten reeds geplaatst in een groo! gedeelte onzer vortoe on'age. LEIDEN. Door S. P. "W. is bij do politie aangifte gedaan, dat hij door B. P. op dc-n Nieuwe Rijn is mishand'ld. BINNENLAND Begrafenis p.'of. mr. Visser van Yzendoorn. Men seint, ons uit 's-Grave ah a ge: Onder zeer groote belangstelling is heden op de begraafplaats Oud Eik en Duinen ter aarclc besteld het stoffelijk overschot van prof. nu*. A. C. Visser van Yzendoorn, lid der Prorinciale Staten van Zuid-Holland, oud-lid. der Tweede Kamer en oud-hoog leeraar van de Rijksuniversiteit te. Leiden. Zeer groot was de belangstelling ook uit de kringen der Leidsche Universiteit. Aan de groeve deelde de zoon van den oveuedene mede, dat overeenkomstig den wensch van zijn vader slechts door één vriend het woord gevoerd zou worden. Daarna hield de burgemeester van Leiden, Jhr. mr. dr. N. C. de Gijsela-ar. tevens pre sident-curator van de Universiteit, een rede. waarin Kij getuigde van de groote verdiensten van den overledene en diens edelmoedigheid in den omgang. Moge God hem de rust schenken die hij zoozeer ver diend heeft, aldus besluit spreker. De zoon dankte vcor de eer den overle dene bewezen. TELEGRRKEMEN (VAN ONZEN DRAABLQDZEN DiEKST). Dc proefvaart van de Zeppelin. BERLIJN, 26 September (V.D.) De terugtocht van de Zeppelin van- Berlijn naar Zuid-Duitschland" is volgens de laat ste ingekomen bc-richten zonder incidenten verloopen. De ontruiming van het Roergebied. BERLIJN, 26 Sept. (V.D.) Volgens een mededeeling van de Fransehe regee ring zijn lot 19 September in het bezette gebied ingevolge de Londensche Conferen tie 1019 hangende processen vernietigd, en 330 personen die zich in voorloopige hech tenis bevonden in vrijheid gesteld. Een ttaüaansch priester tijdens de Mis doodgeschoten. Te Aeerra (Italië) is de pastoor De Mat ters, terwijl bij de Mis celebreerde, door twee geweerschoten in het hart gedood. Lansl- era Tuinbouw Bum Tigrum Simplex f5.25, Anemonen The Caen f 1.20. Plantgoed per KL. Glara Bult f 12, Cram. Brillant f48, Duchesse de Parma f38, Fra Angelico 20, Iris Im perator f 140, Dw. La Candeur f 19,La Precieuso f 64, La Reine f 16, Dw. Marco* nie f30. Madras ^29, Iris Midley f 50- Murillo f 34, Nora Ware f 22, Pomona f Rubra Maxima f 50, Scarlet Due f 60, Sik zon f20, Wiitte Due Max. f37. Kwaliteit^ Cram. Brillant goed; de rest van bencJw. middelmatig tot vrij goed. mtfii€?BER£Cf-lYE®ï LEIDEN, 26 Sept. Veiling. Bloemkool f 1426, Salade f 13.20, Wortelen f 69, Komkommers f 49, Andijvie, f 23.40. Kroten f 1.802.20, Rapen f 3.604.80, Roo- dekbol f 711, Gelekool f 813, Groene» kool f 46.50, Selderie f 1.202.20, alles per 100; Heerenboonen f 3148, Snijboone.n f 2236; Postelein f 1217, Spinazie f 12 22, Tomaten f 311.40, Uien f 57, Gr. Wortelen f 2.20—3.alles per 100 kg. 27 Sept. Eieren. Totale aanvoer 71 IS stuks. De prijzen waren: kipeieren van f 9.1510.80, en eendeneieren f 8—8.40 pei 100 stuks. Handel matig. Boter. De prijzen van boter op de he den gehouden markt waren als volgt: pri ma fabrieksboter (controle) f 2.70—2.80, prima boere.nboter f 2.80-2.80 en goede boe renboter f 2.05—2.75 per kg. Aangevoerd: 11/3, 3/6. 67'8 en 11/16 vaten, wegende 2075 Kg. Handel flauw. Turfmarkt van 22 tot en met 27 Sept, Aangevoerd 125.000 stuks langetürf prijs f 89 per 1000 stuks; korte turf geen aan voer en geen noteering. R0EL0FARENDSVEEN, 26 September. Veiling. Snijboonen f 1.15—3.15, Idem Stek f 0.151.—Princesseboonen f 2.702.95; Princesseboonen zonder draad f 1.802.55; Witte Pronkboonen 85 cent- per 10 kilo; Peulen f 1.oer 10 pond; Stippel f 2.— per 25 kilo: Meloenen 220 cent- per stuk Volgende week Woensdag veiling. KATWIJK AAN DEN RIJN. 26 Sept. VeilirfT Eigenheimers per 25 kg. f 1.10 1.40; Uien per 100 Kg. f 3-50—4.85; Peer, per 100 Kg. f 3.754.50; Peen per 100 boe f 8.1011.— Bloemkool per 100 f 20.50— 28 60; Roodekool per 100 f 810: Gelekool per 100 f 89. Aanvoer: 140 maal 25 Kg. groote Aardappelen. J^QO Kg. Uien lV?OÖ bos Peen: 12700 Bloemkool. ALPHEN AAN DEN RIJN. 26 Sent. Veiling Per 100 Kg Spinazie f 1214: Heerenboonen f 2046; Snijboonen f 292e Postelein f 1014. Peen f 1.902.Uier f 56.50; Per 100 bes: Peen f 3—5.10; Kro ten f 2-3.20 .Andijvie f 2.40—2.50: Per 10C stuks: Komkommers f 510; Bloemkool f 2025; Groene Savoyekool f 3.905.60; Roodekcol f 5.706.50; Gele Savoyekool f 8—11.10. BOSKOOP, 27 September. Veilirp Bo zen per bos: Ophelia 5102 cent, Golden Ophelia 7578 cent. Hadley f 0.981. Columbia 59 cent Butterfly 6068 cent, Pernet. 60 cent, Marchal Royer 50 cent Di versen: Dahlia's* 1317 cent. per bos*;- Chry santhemum 19 eent per stuk. idem tros 24 cent. per bos. '"■"errufn (An Berlijn Londen New-York Parijs Brussel Zurich Rome Christian ia Kopenlracen Stockholm Weenen Pra; U.615/g ll.57i.-4 2.555/8 13.648/4 12.548/4 49.30 11.36 36.°ö 44.70 68.90 O.ÜU00V2 7.73 Veiling te Lis se, op 25 September, on der Directie van Holland's Bloembollen huis. Aanvoer pl.m. 1000 manden. Vrij goede kooplust. E.V.T Fred. Moore f3.50, E.V.T. La Belle Alliance f3.50, E.V.T. Rosa Grisde- lin f3.10, E.V.T. Diana f2.10, E.V.T. Pro serpine f7.90, E.V.T. Brillant Star f6.50, D.T. Schoonoord f 5.20, D.T. Murillo f 2.80 D.T. Tonrnesoll f 4.20. D.T. Salvator Rosa f4.40, Dw. Zulu, f 1.60, Dw. Pride of Haar lem f 1.70, Dw. Clara Butt f 1.60, £ieraad v. Flora 2.80, Dw. "WSm. Copland f 4.60, Dw. Bar. de la Tonnaye f2, E.W. l'lnno- cence f 18.75, E.N. Bic. Victoria f 7, E.N. Ajax Princeps f3.40, E.N. Emperor f 7, E N. Leedsi while Lady fo, Crocus Purpe- rca Grandiflora 11.20, Anemonen The Caen f 1.10. Alles eerste soort, per 100 stuks. Veiling op 26 September, onder Directie van de Coöperatieve Haarlemsche Groen ten- en Bloembollenveiling Iris Humboldt f0.45, Iris Imperator f 1.90, Lilium Tigrum Splendis f 5.50, Li- Madrid34.85 BEURS0VER2ICHT. Het waren allereerst de Rubbers, welke zich in liet middelpunt van de belangstel ling bevonden en die over de gebeele linie een flinke koerswinst behaalden Vervol gens waren het de Thee-aandee ©<n, welke een brekende markt hadden en waarvoor weer korpers kwamen opdagen, met het gevolg, dat ook deze zieh meerenderis op hooger koerspeil wisten te stellen. Tabak ken eveneens gunstig gedisponeerd en de Sumafra-soorten meerendeels boven de vorige prijzen afgedaan. Suikers niet veel eranderd, maar overigens goed prijshou dend. Scheeov. stil, doch ook aan den vas ten kant. Olie bewogen zich binnen nauwe grenzen. Prol. 4 Met. genoegen geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon KEES. W. J. M. EARNING. \V. A. EARNINGHinfelaar 26 September 1924. Oude Singel 16. 20989b Heden overleed, na meermalen versterkt te zijn met de H.II. Sacra menten der Stervenden, onze dierbare Moeder, JAC0BA HEEMSKERK, Wed. v. G. v. d. MEER, in den ouderdom van 76 jaar. 20990 N. v. d. MEER Gzn. PETRa. v. d. MEER. Roel ofarends veen 27 September 1924.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 7