A. WAALS Winkelweek AANBIEDING K BIcMtata 32,34 dj Grosle geruite Tlieedseksn 30,20 nu ZnRPKlBikiÉdciZ7,ZZGD EXPOSITIE van KINDERFOTO'S. Fa. M. BONGENAAR. A. WAAL Haoa- £11 inccuusncu 140 (met monogram) =«-=3 38, som (0,35 EU! Tafsüakens forofite maat) 05,02 mj Onlbijlsfeiien per r—. met gekleurde randen i ste8 en 6 vingerdoekjes HA/lflL.STRAAT 632/136 wel enkele opmerkingen te maken. Zoo wordt als een zeer kinderlijk nadeel ge voeld de bepaling, dat hij overwerkvergun- ning, de jeugdige arbeiders daarvan zijn uitgesloten. Daardoor beeft voor bet be drijf deze vergunning vrijwel geen waarde Verder heeft de bond herhaaldelijk gewe zen op de. verschillende opvattingen bij de diverse districtshoofden; daarom wordt meer uniformiteit in de toepassing wen- ecbelijk geacht. Het bestuur van den Horecaf-bond meent in de omstandigheid, dat de Ar beidswet voor zijn bedrijf (hotels, restau rants, café's) slechts ten deelo geldt, een aanwijzing te zien, dat de onoverkomelij ke moeilijkheden, welke bij algeheele in voering der wet voor zijn bedrijven zouden ontstaan, eemigermate worden erkend. Een enquête onder de leden beeft uitgemaakt, dat de arbeidstijd niet of niet noemens waardig wordt overschreden. 'De Bond van Aannemers haalt een uit spraak van den "minister zelf aan, waaruit blijkt, dat zelfs Z.Exc. de noodzakelijk heid van arbeidsverruiming inziet: „Ver laging der productiekosten, mede door werktijdverlenging, is over de geheele lijn noodzakelijk, wil bet bedrijfsleven de cri sis, waaronder bet gebukt gaat, te boven kunnen komen". Wel erkent de Bond, dat de arbeider enkele uren per dag noodjg beeft, om deze te wijden aan zijn intellec- tueele en lichamelijke ontwikkeling. Spe ciaal de normalisatie in de arbeidsbeper- king is een groot bezwaar, al moet erkend worden, dat bet niet de aannemersbedrij ven zijn, die den meesten directen overlast hebben van de bepalingen der Arbeidswet. Pe conclusie van dit rapport is toch, dat de Arbeidswet 1919 in bare werking ten zeerste 'nadeelig is voor de aannemersbe drijven. voornamelijk doordat zij een ver mindering van den productieprijs tegen houdt, hetgeen een der voornaamste rede nen is van het gebrek aan werk in de laat ste jaren. Om in bef aannemersbedrijf be tere toestanden te krijgen, is allereerst noo dig opheffing van de beperking van den arbeidstijd. In ?t Bloemisten-bedrijf, wil men ook ver ruiming van den arbeidstijd in verband met seizoen- en gelegenheidswerk, omdat in dit bedrijf regelmatige ophooping van werkzaamheden voorkomt. Ter vergadering was alsnog ingekomen een rapport over de Arbeidswet voor de bakkerijen, dat eindigt met deze woorden: „Het is te hopen, dat de regeeTing einde lijk eens hot oor zal leenen aan die men- schen van bet vak, die werkelijk bet be lang van de geheele bakkerij op het oog hebben en zich niet laten influenceeren door een enkele groep groote werkgevers van ten, hoogste 100 leden of anderzijds door de werknemersbonden". De personeelraad bij de spoorwegen Het standpunt van „St. Raphael" Haar wij vernemen beeft bet hoofdbe stuur van St. Raphaël een schrijven aan de directie der Ne-derlandsehe Spoorwe gen gericht, waarin het o. m. zegt: „Al kuunen ons de grondslagen voor de samenstelling en de bevoegdheid van, den in het leven te roepen personeelraad., niet geheel bevredigen, toch achten wij daarin wel een basis aanwezig om langzamerhand tot een meer bevredigend overleg-instituut te komen. Het zal u niet onbekend zijn, dat onze aspiraties verder gaan dan wij in uwen grondslag tot uitdrukking vinden gebracht Wij zijn echter niet blind voor de be- Swareu, welke verwezenlijking onzer denk beelden nog in den weg staat, en die ons vermanen met omzichtigheid te werk te gaan. Aannemende, dat in de toekomst de per- Boneelraad een meer beteekenende taak zal kunnen krijgen, zijn wij bereid aan de totstandkoming van zoo'n raad mede té werken. Wat de bevoegdheid van den Raad aan gaat, wordt nog bet volgende opgemerkt: „Waar in uw schrijven sprake is van „hoore-n" van den Personeelraad, nemen ■wij aan, dat door u bedoeld wordt overleg anet, den Raad". Ook komt bet ons wenscbelijk voor den' Raad de bevoegdheid te geven, om mede ie werken aan enquêtes bij belangrijke en- gevallen. Het moet o. i. verder ten eenen male uitgesloten zijn, dat' afzonderlijke perso nen van bet personeel zaken bij den Per-, froneelraad in behandeling kunnen geven. Waar heb overleg tussche directie en organisaties, naar wij hopen, zich meer en meer in de goede richting ontwikkelt, dur ven wij zelfs in overweging geven om te bepalen, dat wenschen en bezwaren, uit gezonderd verzoeken om verplaatsing, slechts via een der erkende vakvereeni- gingen aanbangig kunnen worde.n gemaakt Bovendien komt. Jt ons van belang vdfrr, dat u op gezette tijden of zoo dikwijls als zich daarvo'or 'n geëigende gelegenheid voordoet, den Personeelraad, betzij schrif telijk 'of mondeling inlichtingen geeft over den gang- van zaken in bet bedrijf. Wij hebben de verwachting, indien de Personeelraad ernstig zijn taak opvat, d.w.z. naar eer en geweten, zijn meening geeft over de aangelegenbeden waarover zijn meening wordt gevraagd, indien de Perso neelraad zich bij zijn werk uitsluitend laat leiden door de belangen van personeel en bedrijf en de directie met Jiefc oordeel van den Raad behoorlijk rekenihg houdt, dat dan de Raad zich natuurlijk zal ontwik kelen en zal kunnen uitdijen tot een in stituut. dat een zegen zal zijn voor perso neel en bedrijf. Wij zullen daarom gaarne naar beste krachten meewerken om de ontwikkeling van den Personeelraad te bevorderen." Een cencres van Kaihcliek Pcetpersnnee! Te 's-Hertogenboscb is gisteren bet zesde bondsraadcongres van den Ned. R. K. Bond van post-, telegraaf- en telefoonper soneel St. Pe.trns begonnen. De Voorzitter, de heer Waterborg, hield een uitvoerige beschouwing over de financieels positie der ambtenaren. Nu de prijzen van de allereerste levensbehoeften met. zevenmijlslaarzen omhoog loopen, hangt, zoo zeide hij, hun het Daanocles- zwaard van het tweemanschap Colijn Wester veld boven het hoofd en wel zoo dicht, dat op het aanrakingsvlak reedi een kale plek is ontstaan. Spr. onder schreef niet de hulde, die de heer van Freijtag Drabbe aan de katholieke Ka- i merlede.n heeft gebracht. Van hun mede werking heeft men absoluut niets bemerkt Het Kon. besluit inzake de verlaging ver scheen. maar een Kon. besluit kan gewij zigd worden. Dat heeft de regeering ge toond met art. 40. Spr. zeide verder, dat de intrekking van de 5 pet. korting per 1 October de regeering op ongeveer 1 Vi millioen zal komen te staan, welk bedrag echter ruimschoots wordt teruggevonden in het bedrag, waarmee de opbrengst van de riiwielbelasting de raming heeft' over schreden. Ook de andere middelen over treffen maandelijks de raming met milM- oenen. Een nieuwe slag voor het P. T. T. personeel is de salariskernen. Niettegenstaande de minister verklaard hee-ft. dat zijn voorstelling ver band houden met het. rapport-Nolting en dit rapport er nog niet is, doet de minister zijn voorstellen reeds. Aan den minister is op eeai audiëntie gevraagd, of aan het rapport niet reeds een begin van uitvoe ring wordt gegeven alvorens het verschi nen is. Dit werd ontkend. Aan den mi nister zijn mi schriftelijk verschillende vragen gesteld. De ambtenaren hebben geen reden om te juichen om den grooten man, die on tot een stuitend budget, te komen, niet. beters wist te doen dan als in een reken kundige reeks de salarissen van de ambte naren achtereenvolgens te verminderen met 5, 10 en 15 pet. Bij de atge.meene beschouwingen, die hierna volgden, werden het hondsbestuur en het bondsraadbestuur van verschillende zijden gehuldigd. Nadat, de algeme.ene beschouwingen ge sloten warer, werd besloten tot het verzen den van het volgende telegram aan den Minister-President. De Nederlandsehe Roomsch-Kalholieke Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoonper soneel „St. Petrus", in bondsvergadering bijeen op 25 en 26 September te 's-Hertogenbosch. dringt, er bij Uwe Excellentie ten- sterkste op aan, gezien de prijsstijging van de allereerste levensbehoeften, waardoor de nood in de ambtenaarsgezinnen, mede als gevolg van de reeds toegepaste korting van 5 pet. en de pensioensbijdrage ad 8Vi pet., en gelet op de ruime vloeiing der rijksmiddelen, de intrekking van de salari&korting per 1 Oc tober a.s. te willen bevorderen. Na, de pauze werden gekozen' tot voor zitter de heer Waterberg, tot secretaris de heer Robijs, tot commissaris de heer Meyer. Er werdieen motie aangenomen, die aan de regeering zal worden gezonden, waarin de Bond verklaart, accoord te gaan met de motie" ten aanzien van de sailarieering, aangenomen op het Bonds- congres vari 30 en 31 Mei in Den Haag. Een' aantal besluiten werd genomen, waarin van den Bond een krachtige actie wordt gevraagd voor de vervulling van verschillende wenschen. Hef Adviseerend College. Het bestuur van den Bond van R.-K. Kiesvereenigingen in den Rijkskieskring Utrecht diende ter be3ioeming van een lid in bet adviseerend college de volgende a 1- ph'abetische voordracht in: A. J. de Goeij, Montfoort; J. Th. Nijkamp, Utrecht; me vrouw F. Steenberghe-Engeringh, Utrecht. Het bureau van de Christ.-Hist. Ka merclub voor de zitting 1924—1925 zal, naar de „Nederl." meldt, bestaan uit de heeren mr. J. Schokking, voorz.; J. H. Snoeck Henkemans, 2e voorz. en H. W. Tilanus, secretaris. LUCHTVAART 2© SepS„°4 Oei. P. SLEGTENHOftST, 9121 NIEUWE RIJN 46. De proeftocht van ds Z. R. Ilï. e Z. R. III, Jiet luchtschip, dat be stemd is voor de overvaart naar Amerika, is gisteren, naar ons uit Berlijn meld de, onder algecmeene belangstelling zijn proefvlucht over Duitschlancl begonnen. De weerstations hadden voor 'gisteren eru he den mindere krachtige wind voorspeld en op grond daarvan is het luchtschip.gister- oehtend vroeg zijn vlucht begonnen. Na eenige manoeuvres over de Bodensee om -de werking van de draadlooze telegrajphie te beproeven, verliet de Z. R. III om vijf minuten over half tien Friedrichshafen, koers zettend in de richting var- Heidelberg Men had onderweg nog met sterke wind vlagen te kampen. Het uitzicht was niet vrij. Wegens de laaghangende wolkeu moest, men dicht bij den grond blijven. Om 11.50 zweefde het luchtschip over Pforzheim, waar de fabrieken ter begroeting hun sire nen lieten hooren en een enthousiaste me nigte op straat met zakdoeken en vlaggen wuifde. Om kwart voor 12 werd het lucht- schip hoven Heidelberg gesignaleerd, van waar het den weg naar Frankfort a.- d. Main in sloeg. De verandering van kners maakte 3iu een snellere voortbeweging mo gelijk. Om half 1 reeds beschreef de Zep pelin ten aanscHouwe van duizenden toe schouwers eenige groote lussen over Frank fort. Terwijl de Zeppelin Giessen en Mar burg passeerde begon het weer wat oo te klaren. De afstand van Marburg naar Kas sei (80 K.M.) werd in 25 minuten, dus met een snelheid van 180 K.M. per uur afgelegd, waarmede, alle snelheidsrecords van lucht schepen werden geslagen. Van Kassei af volgde de Z R. III aan vankelijk den loon van de rivier de Weser. Om 2.55 zweefde het. luchtschip naar Han nover toe. Volgens draadlooze berichten van boord was daar alles wel. Men had juist een smakelijk middagmaal genoten, toebereid in de electrische keuken. Te Hannover heeft de bemanning bij de villa van Hindenburg een groet aan den ouden generaal naar beneden geworpen. Hedenochtend verwachtte men het lucht schip boven Berlijn. Dr. Scholbz zou dan in het Vox-haus een draadlooze welkomst re de tot de luchtséhippers houden. In het luchtsehipstation Staaken hij Berlijn heeft men alles in gereedheid gebracht, voor het geval de Z. R. III onverhoopt een tusscheri landing zou moeten doen. Er zijn daar zoo genaamde luid spreker es opgesteld om de draadlooze berichten, die van boord komen, onverwijld aan de verzamelde menigte kond te kunnen doen. Vliegtuigen zullen de Z. R. Ill e.en eind weegs begeleiden. Van 6 uur af rijden er extra treinen naar Staa- ken. Het luchtschip zal in alle geval op het veld te Staaken post neerwerpen. U9Y OE OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN Arti et Reliyioni. Naar wij vernemen, zal op Zaterdag 27 September en 4 Oc tober door de leden van de Chr. Muziek- Vereeniging „Arti et Religioni" straatmu ziek gegeven worden. Eenige, jonge, dames zullen alsdan langs de huizen vlaggetjes te koop aanbieden. De opbrengst hiervan zal strekken om Arti een vaandel aan te schaffen. Dammen. De R. K. Damvcreeniging „Amicifcia" vangt, op Woensdag 8 October hare speelavonden weder aan. Wij verwij zen voor verdere bijzonderheden naar de advertentie in dit nummer. BOSKOOP. Ballonwedstrijd. Bij de feestcommis sie alhier is bericht binnengekomen uit Kent bij Londen, dat aldaar een ballon is neergekomen van den alhier gehouden bal lonwedstrijd hij gelegenheid der Wilhel- minafeesten. Genoemde ballon was opgela ten door een zoontje van den heer Graats- ma alhier. KATWIJK AAN ZEE Personalia. Voor het examen vrije- en orde-oefeningen slaagde te Amsterdam mej. S. W. Bakker, alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aanvaring. Een groote aak, komende van Katwijk aan Zee, kwam gistermiddag in aanvaring met de kanaalbrug aan den Noordwijkerweg. De botsing was vrij erg. Het vaste gedeelte der brug werd ver zet, en wel zoodanig dat aanvankelijk aan dichtdraaien der brug niet te denken viel. Het verkeer langs dien weg stond, geheel stil. Werklieden van Rijnland, kwamen en na eenigen tijd kon de brug weer dicht gedraaid worden. Echter bleek ook dat een der ijzeren pijlers waarop de brug ligt, geheel gebarsten is. Een verder onderzoek zal nog moeten uitwijzen of het .geval van dien aard is dat het veel gevaar zal opleveren na herstelling of dat een geheel nieuwe pijler zal moeten worden ge plaatst. Verzoek. Regel is dat de landerijen van Baron van Wassenaar van Catwijck in deze gemeente voor 5 jaren worden ver huurd. Dit is ook 4 jaar geleden gebeurd. Het geeft voor zeer veel tuinders een be zwaar landerijen voor een kort tijdperk in huur te hebben'. Verschillenle tuinders zul len dan ook thans per request een beroep doen op de gew-one bereidwilligheid van den baron om de huur der landerijen op dezelfde voorwaarden met 5 jaar te ver lengen. Bibliotheek. We mogen belangheb benden er wel even op attent maken dat de bibliotheek van den R. K'. Volksbond volgende week weer geopend wordt. Ge legenheid om 'boekeni te verkrijgen is er dan weer op Zaterdagavond van 78 uur aan het gewone adres Th. van Scliie. >Sinds het vorig seizoen is de collectie weer ,goed uitgebreid en verschillende boe ken in orde gebracht. Men neme hiervan dus nota. Bloembollencultuur. Gisteravond was er vergadering om te bespreken de bloem bollencultuur ten bate dér E. K. Kerk. De opkomst was als gewoon. Staande de ver gadering werd er reeds land gratis toege zegd. Ook voor de bewerking, beplanting enz. zal belangloos gezorgd worden. Spoe dige bezorging der af te stane bollen zal op prijs gesteld worden. Diegenen, die zelf geen bollen hebben, kunnen hiervoor geld geven waarna voor deze bedragen bollen zullen worden aangekocht. De bol len te bezorgen aan het adres van Jan Meijer. NIEUWKOOP. Verkiezing heemraad. Het stembu reau voor de verkiezing van een heemraad in den Polder Nieuwkoop houdt Donder dag 2 October a.s. een zitting. Alsdan zal een herslemming worden gehouden tus- schen de heeren C. Hell en J. F van Die- men. OEGSTGEEST. Burgerwacht Morgen tusschen 3 en 6 uur des namiddags zal te Katwijk, op baan V de gewone jaarlijksche schietwedstrijd worden gehouden, waaraan tot deelname allo leden onzer Burgerwacht worden uit- genoodigd. Deelnemers zijn verplicht met hun eigen wapen te schieten. RIJNSBURG. Winkelverslermg. Tijdens de bazar hebben eenige winkeliers en neringdoen den him etalages in feestdos ge-zet en geven ons daarmede iets bijzonders te zien. Bazar. De bezichtiging gaat allo ver wachting te boven. Gisteren werd bijzon der voor de kinderen tusschen 4 en 6 uur de bazar geopend, daar zij vorige dagen geweerd werden wegens overvolte. SASSENHEIM Gegund. Door het bouwkundig bureau „Verhoog" alhier is het bouwen van een woonhuis aan do 3e Poellaan, gem. Lisse, gegund aan den heer Th. Re'euwijk alhier en is het maken van den onderhouw van gewapend beton op paalfundeering voor een wind-motor in den Bonte Krielpolder gem. Sassenheim opgedragen aan den heer C. J. Kiöbert alhier. Collecte. Naar we uit goede bron ver nemen heeft, de Dinsdag jl. gehouden col lecte voor de beide reddingmaatsehap- piien in deze gemeente de bruto som op gebracht van f 183. VOORSCHOTEN Personalia. In de vacature van de heeren H. A. Diephuizen en D. J. van C'uilenborg zijn tot 'bestuursleden der A. R. Kiesvereeniging gekozen de heeren J. van Santbrink en D. de Jong.. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. D. van Cuilenbörg Jubileum. Gisteren herdacht de heer W. Dijkman den dag, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad de-r Kon. Ned. Edelmëtaaï- bedrijven voorheen J. M. van Kempen en Zonen alhier'. De vlag wapperde 'van het fabrieksgebouw. De jubilaris werd des middags per rijtuig van zijne woning ge haald en naar de fabriek gereden, waar' in één der zalen directie en personeel zich hadden verzameld. Nadat Ben venulo 'de. .gebruikelijke fanfares had laten hoorei,i, werd de jubilaris namens de directie toe gesproken door den heer 'Hensing, direc teur van het bedrijf van de afdeeling Voorschoten. In sympathieke woorden gaf deze uiting van de waardeering der di rectie voor een zoo getrouw volbracht aan tal dienstjaren en wenschte den jubilaris hartelijk geluk met dit voorrecht, waarna spr. hem een couvert met inhoud overhan digde. De heer Dijkman dankte voor de hem gebrachte hulde door directie en per- soneel. Onder do vxoolijke toonen van de muziek hleef men nog eenigen tijd gezel lig bijeen, waa-rna de jubilaris per rijtuig wederom naar zijn woning werd gebracht. In den loo-p van den dag mocht de heer Dijkman nog meenig blijk van belangstel ling ondervinden. WOERDEN Statuten. St.crt. 187 bevat de Ko ninklijk goedgekeurde statuten van de N. V. Woerde.nsche Touw- en Zakken- handel, v.b. Fa. T. de Vries en Go., alhier WASSENAAR Statuten. St.crt. 187 bevat de Ko ninklijk goedgekeurde statuten van de N. V. Bloem- en Boomikweekerij „Rust Roest" alhier. ACADERÜSE-NiEiWS LEIDEN. Geslaagd voor het: Doctoraal examen Rechten, de heer B. Daameii (Haarlem) Voorbereidend Kerkelijk examen, -de heer J. H. Mulder (Den Haag). Bevorderd tot arts mej. M. S. Wara.stee- ker (Leiden); tot semi-arts de lieer M. G. Nenrdenhurg (Den Haag). Geslaagd voor het: Candidaats-examen Rechten de heeren W. G. Scheffers (Arnhem) en G. J. Ho- vingh (Den Haag); STUBSNïEtJWS GEMEENTEZAKEN. r Woningbouw. Op verzoek van B. en W. heeft de Mi nister van Arbeid, Handel en Nijverheid zich bereid verklaard, over het eerste kwartaal van dit jaar weder voorschotten to reserveeren. ten behoeve van den houw van een aantal woningen, ditmaal door de Vereeniging „Eensgezindheid", op een ter- rei)!, gelegen nabij den Zijlsingel, aan de Broeksloot.' Op dit terrein kunnen nog ge bouwd worden 3 beneden- en 3 bovenwo ningen, en 14 eengezinswoningen. 6/4 frSewseSemlkattoen 36-3| i©/4 swast" Kaleem j voor Lakens 51—45 Mooie zachte Grijze StSffi34©n 38—34 Moderne gestreepte Spter-tfEaneGÊen 4540 Prima .16/4 GpEssiëBsnesu 68-60 Prima VS?5t Katoeni S5 cM. breed 27~2J Bijzondere Reclame Gemengde Wollen j" JaegerflaweS j Ksari.siraat 132/1 De kosten der bedoelde 20 won gen niet meer dan f50.000 bedi wijl voor grondaankoop, slraatai f23.700 wordt vereischt, alsme voor het maken van een tijdeli langs de Broeksloot, welke uitg rekening der gemeente moet woi men. In verband hiermede stellen voor, aan de Vereeniging heid" voor den houw van 20 woningen een terrein koop en van 1935 M2. tegen f 3.95 en tot wijziging van het bedrag leende voorschotten voor 72 wot thans aan deze Vereeniging houw van 42 eengezinswoningen neden- en 25 bovenwoningen tt van den Zijlsigel een voorschot nen voor grondaankoop van fll voor den houw deze 92 woningen schot van f 230.000. De huurprijs dezer tt^ningen' per week bedragen. Bij Raadsbesluit van 28 ij aan de Vereeniging „Ons Doel" i king; der gemeente verleend vooi standkoming van een plan* voor i van 70 woningen op een terrein Witte Laan en de Roode Laan' houw) en voor een plan voor den 50 woningen op een terrein aan Laan en de Pi.el.ru- la Go uitsla ningwetbouw). Nu de Regeeadng zich 'beraad li klaard, ten behoeve der gemeente het 2de kwartaal van dit jaar vc veer 40 woningen voorschollen te ren, stellen B. en W. voor ten het Raadsbesluit betreffende ningen een voorschot te verleen» den houw van 38 heneden- en 4i woningen en 2 winkels en met lie, dezen bouw aan „Ons Doel" te 3 7450 M2. grond, tegen f3.11 per totale stichtingskosten volgens di plan zullen f 266.195 bedragen, lijksche huurprijs zal dienen te vastgesteld op f 5.41, De schutting bij die TWorSchp B. en W. hebben na onderhal den Minister van Oorlog bereid de daar aanwezige schutiig van lendende kazernelerrein, welke tieke lijnen van de Morschpoort onttrekt en het geheele aspect van bederft te doen verwijderen, t poort vrij zou komen te staan. De Minister verhond aan zijm J: ging de voorwaarde, dat de uit de gave voortvloeiende werken, n.L plaatsen van de schutting, het van de bergplaats, Jjet. weder pla die loods op het terrein van de li en het maken van een deur in den der kazerne, voor rekening van meente zullen geschieden. Hiermede is een bedrag van 40' moeid. B. en W. stellen den Ran deze gelden daarvoor beschikbaar len. Verzoek subsidie afgewezei Op een verzoek van het Ned. voor Volkshuisvesting en Stedelx aan het Instituut een subsidie to?;n nen, of, zoo daar tegen overwes u zwaren bestaan, de gemeente als n doen toetreden, stellen B. en "W. wijzend te beschikken. Sfraafaanleg. De woningbouwvereeniging ,,Ee» n beid" verzoekt den Raad de kosj 6 straafaanleg en rioleering hij van woningbouwplannen voor van de gemeente te nemen, welke thans ten laste van het bouwpku H trokken vereenigingen worden gejj deel uitmaakten van den kostprijs ningen, zoodat de over dio kost' e schukligde rente en aflossing uit i opbrengst indien en voorzoover ir geen bijdrage in het exploitatie verleend moeten worden gevon- B. en W. stellen voor, op dit$: wijzend te beschikken. Verfoumgen. B. en W. stellen voor de bo van het perceel Nieuwsteeg- 4a r huurprijs van 400 gld. per jaar f ren aam A. v. Laarhaven. B. en W. stellen voor perc«0 straat 92, in huur hij A. B. voor 800 per jaar, te verhuren zoon, B. J. Timmerman.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2