'er con volksvoetljaldub hooft deelgenomen, waaruit blijkt, dat ook daar het nut van atihleliek meer en meer ingezien wordt. Spr. wijs! dan op de fraaie praestatie van dezen middag, waardoor de estafette loop een succes is geworden. Het stemt spr. aangenaam, waar hij zich zoo nauw ver want gevoeld aan de Zeevaart, dat de Kweekschool op den eersten prijs, den zil veren wissel-beker,heeft beslag weten te leg gen. Deze beker moet driemaal achtereen, of vijfmaal in 't geheel gewonnen worden, om definitief eigendom te worden. Spr. overhandigde hierna den beker, waarbij tevens tien draagmedailles. Donar ontving een verguld zilveren medaille en Lugdu- iium een zilveren herinneringsmedaille. De heer Eeckelaert dankt allen voor hun medewerking en in 't bijzonder den heer Henny voor het beschikbaar stellen van het lokaal, waarmede de eerste estafette-loop tot het verleden behoorde. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Competitie, HfiG n—R.K.VZ I n.g. Cm den Bisschopsbeker. Leiden IDe Meer I 21 Vriendschappelijk. Leiden IITeylingen n.g. EMS II Leiden IH 2—2 EMS II (Adsp.)—Leiden H (Adsp.) 7—0 SJC I—SDC I 3—1 S.TC II—SDC II 1—1 i Lisse IGr. "Willem II-Comh. 12 VoorhoutOVV 32 Om den Bisschopsbeker. é- Leiden IDe Meer I 21. Bij den aanblik van de geringe belang- etelling voor dezen wedstrijd zijn we ver ontwaardigd geworden en hebben we ons onmiddellijk afgevraagd wat dc- oorzaak ■hiervan zijn kon. Het antwoord drong zich zonder eenige moeite aan ons op en kunnen we als een axioma vaststellen, dat alle bezoekers, die we thans nocde misten, belangstellenden in bet neutrale kamp waren. O. we.hebben geschreeuwd en aan de om geving gevraagd of wij dan geen recht had den op daadwerkelijke belangstelling. Of ■wij ons dan niet alle moeiten getroosten om het den bezoekers onzer wedstrijden zoo gezellig mogelijk te maken. "Wij, die binnen den kortst mogelijken tijd ons op werkten tot de federatieve hoogte om de Leidsche Kaholieke sportliefhebbers ken nis te kunnen doen maken met betere teams en beter spelpeil. Wij, die altijd maar weer aan verkocht worden voor bet klatergoud van een. N.V.B.-wedstrijd met al zijn verdorven aanhang van gegok, ge tier en meer dergelijke onmisbaar gewor den attributen, terwo'j-l de wedstrijd zelf toch ook zoo dikwijls een mislukking is. Wij missen de moderne entourage van ■tribune en bureaulist. Van tribune, waar quasie deftige burgers bun aanwezigheid uitpronken en straks, als bet er op aan komt door de massa, te worden opgemerkt, <le eerste plaats innemen in uitingen van Roomsche actie. Van bureaulist, in goud glanzend costuum die bij ons plaats maakt voor den clubman, die het genot van een wedstrijd opoffert om te helpen steunen de Roomsche organisatie. O, mochten toch de oogen van al die geloofsgenooten opengaan, dan zouden de ze regelen nuttig zijn geweest. Mogen zij, wien dit aaugaat. van den schrijver aan nemen wat Vondel schreef: „Al wat op 's harten grond leit, welt me naar de keel". De wegblijvers hebben' ongelijk gehad. Het was thans een wedstrijd, die het aan kijken ten volle waard was. Dacht vrijwel elke kenner, dat de bezoekers een gemak kelijk werkje zouden hebben, de feilen logenstraften deze prognostic. Vooral in de eerste helft van den wedstrijd werd een keurig spel te zien gegeven door beide partijen en daar de gasten den sterken wind in den rug hadden verwachtte ieder een een grooten achterstand voor de thuis club. Deze verdedigde echter met zulk een enthousiasme en volharding, dat De Meer slechts eenmaal kon doelpunten, doordat H. Goddijn een bard schot niet klemvast had. Toch waren de Leiden-spelers dik wijls voor het Amsterdamsche heiligdom, dat keurig verdedigd werd. Vol goeden moed werd de tweede helft ingezet. Aldra zaten Goddijn c.s. voor de roodzwarte veste maar onverklaarbaar werden eenige goede kansen ongebruikt gelaten. De Meer zette de tanden op elkaar en de spanning groeide. Weer kwamen de zwartwit ten terug, onversaagd,.... een doelworsfeling, Zandvliet zet voor op twee meter van doel en Goddijn scoort den ge lijkmaker. De overwinning kwam nu in zicht. Men boopt, maar juist nu deed het uithou dingsvermogen zich gelden, want de aan val der gastbeeren verslapte en De Meer was nu weer een tijdje de meerdere. En de zwartwitten lieten zich nu aanhou dend vangen in de buitenspelvallen. Maar Meershoek en Bekkering hielden stand. De tijd verstreek. Dan toch nog maar een ge lijk spel! Lieten de Leidenaars nu die prachtkans ongebruikt? Futloos voorhoede spel. Koppers houdt vol. Uitbal links. Zandvliet zet voor. De roodzwarte back mist J. Bekkering is er bij. De keeper loopt uitte laat, want Jan kanjert onhoudbaar in 't net. 21. Even daarna fluit scheidsrechter Draayers inrukken. Van de Leidsche spelers kunnen we geen uitzonderingen maken. Allen dienen geroemd voor hun zwoegen en voor hun keurig spel voor de rust. De Meer ver scheen met twee invallers en gaf een fair, forsch spel te aanschouwen, zoodat de wedstrijd tot een der aangenaamste be hoorde. S J. C. I—S. D C I 3—1 Als laatste der nederlaagwedstrijden van SJC, heeft Zondagmiddag bovengenoem de wedstrijd plaats gehad. Deze wed strijd behoeft zeker niet tot een der min ste te worden gerekend, daar S.D.C., het welk onlangs is gecombineerd met Quick fItep, een flink elftal in het veld kan bren gen, hetwelk zeker geen slecht figuur zou maken in de le klasse D. H.V.B, wat door hem dan ook"is verzocht. Te drie uur wordt onder leiding van scheidsrechter Berkemeijer begonnen en heeft het S.JC,- team voordeel van zon en wind. Bij af trap wordt direct het gastendoel bestormd, waar gered moet worden ten koste van een corner. Enthousiast wordt door S.JC. aangepakt, doch ook de gasten lieten zich niet onbetuigd en vertoonden goed en vlug spel, hetwelk een goede verdeeling aan het spel gaf. Met mooi open spel worden door de S.J.C'ers met v d. Berg aan de spits, eenige verwoede aanvallen op het gasten doel ondernomen, echter gaan eenige kan sen, door pech verloren. Hoewel de spe lers het spel tamelijk beheerschten, waren de vlugge doorbraken der gasten zeer ge vaarlijk, vooral als hun rechtsche wenk aan liet werk werd gezet, doch ook zij on dervinden eenige malen pech. Een pracht- schot van rechtsbuiten van S.J.C. redt de keeper schitterend, doch de bal raakt cor ner en deze goed genomen gaat via Theo de netten onhoudbaar in. Eenige oogen- hlikken later zien we een zekere kans ver loren gaan. De cas en vertoonen een vlug samenspel, echter komen zij sporadisch door de achterhoede van S.J.C. Een cor ner op het gastendoel dopt v. d. Berg juist over. Danig wordt nu het gastendoel be stookt, waar de verdediging goed werk levert, uit een der aanvallen zet Theo in zijn eentje No. 2. Dit scheen een prikke- kende uitwerking te hebben, daar bij deu aftrap de gasten nu op het S.J.C.-doel af stormen en door een misverstand der backs wordt met een tam schot de achterstand door de gasten verkleind. Hiermede breekt rust aau. Na de thee zien we weder een zeer vlug spel en is S.J.C. nog steeds het meest in den aanval en was hun conibi- neeren zeer goed te noemen. Een half uur verloopt zonder dat er verandering plaats heeft. Theo weet echter ten slotte voor de derde maal den keeper te verschalken. Uit een vluggen doorbraak der gasten ont staan eenige gevaarlijke momenten voor het doel, welke echter weder spoedig wor den bezworen. Het einde nadert ras en als dit aanbreekt heeft S.J.C met 31 de victorie behaald. Vóór'dezen wedstrijd had S.J.C II te gen SDC II gespeeld wat eveneens een pittig partijtje was, waarin de puntjes broederlijk werden gdeeld en eindigde met 1—1. Het tweede elftal van S.J.C. heeft in de zen wedstrijd getoond wel te kunnen. La ten zij ook zoo spelen in de komende com petitie, dan zal succes niet uitblijven en zuilen zij zeker de onderste Dlaats in hun klas niet behoeven te bezeil en. R.-K. Sportvereen. „Lisse". Secr. J. v. d. Zwet, Julianastraat. lederen Zaterdagavond con trihu tie-he ta len tusschen 8—9 uur in het Bondsgebouw Voor een vrij goed aantal bezoekers werd Zonddagmiddag een interessante vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tusschen Lisse I on een comb. Graaf Willem II uit Den Haag. Om half drie wordt onder de goede leiding van C. Broekhof begon nen. Gr. Willem wint den toss en speelt tegen zon en sterken wihd. Het begin is al spoe dig voor Gr. Willem, als S. Leeüwens alles weet te passeeren en met een prachtsehot zijn club de leiding geeft. Dit wordt Lisse te har, herhaaldelijk bekogelen zij het gastendoel, maar Aarts levert prachtig werk en is niet te passeeren. Door den vrij sterken wind worden eenige corners ver oorzaakt, welke, hoewel mooi genomen, door het slechte opstellen onschadelijk wor den gemaakt. Na een half uur spelens weet A. v. Prooyen door toedoen van den linker-wing den, gelijkmaker te forceeren. Dan wordt het spel eenigszlns verdeeld en krijgen heide keepers gevaarlijke ballen te verwerken. Rust treedt in met gelijken stand 1—1. Na de thee gaat Lisse tegen den vrij sterken wind op, maar door mooi coinhi- neeren heeft er zij weinig of geen hinder van. Uit een schermutseling voor het gas- ten-doel, maakt v. Rijn „hands", waar door Lisse een penalty wordt toegekend, die sportief door A. v. Rooyen wordt ge wonnen en kalm op Aarts wordt toege speeld, welke desze goed weet te verwerken. Hetzelfde herhaalt zich op het Lisse-doel, als deze door Sprekkelenhurg onschadelijk wordt gemaakt. Dan is het Gr. Willem, die eenigo forsche doorbraken onderneemt, maar de verdediging is hecht en sterk. Door talmen van den rechterwing krijgt Beyersbergen den hal, hij werkt zich door de half-linie, zet prachtig voor en S. Leeu wen herneemt voor Gr. Willem de leiding .1—2). Lisse, niet ontmoedigd, gaat stor- mender wijze op het gasten-doel af, maar Aarts is op zijn plaats en weet zijn doel schoon te houden. Door mooi combineeren krijgt M. v. d. Vlugt den bal toegespeeld; deze lost een keihard schot, dat door Aarts echter mooi verwerkt wordt. Hiermede komt het einde met een welverdiende over winning voor Gr. Willem II. Scheidsrech ter Broekhof voldeed uitstekend. O.V.V. te Oegstgeest heeft gisteren ge heel onvoorbereid een vriendschappelijken wedstrijd géspeeld tegen „Voorhout" te Voorhout, welko eindigde met 32 ten gunste van Voorhout Wanneer men bedemet, dat O.V.V. slechts met tien man heeft gespeeld, en dan nog met vijf invallers, mogen we daaruit ge rust concludeeren, dat O.V.V. zich kranig heeft geweerd, en komt den spelers voor zeker een woord van lof toe. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND SiodAlphen 14. De eerste competitiewedstrijd is voor 'Alpbeni ingezet met een flinke overwin ning. Om twee uur blaast scheidsrechter Grocni, beginnen. Alphen verliest den toss eni speelt tegen den vind. Direct na aftrap gaan de Rotterdammers tot den aanval over en voor er een minuut verstreken is ligt het leder reeds in de Alphen-touwen. De Alphenaren blijken door deze onver wachte wending van het spel geenszins ontmoedigd. Spoedig weten zij zich te herstellen en gaan tot den aanval over. Bij een dezer aanvallen krijgt 3e rechts binnen van Alphen het leder toegespeeld, die er geen o ogenblik aan twijfelt om den stand op gelijken voet te brengen. Het spel wordt daarna ©enigen, tijd heen en weder .verplaatst met Alphen iets in de meerder heid. Bij een aanval van Alphen ontslaat een worsteling voor het doel der Rotter dammers, die hun noodlottig wordt. De keeper vangt het leder, doch laat het uit zijn handen glippen, detoeloopende links binnen maakt hiervan gebruik om het in de touwen te jagen; met 21 voor Alphen komt de rust. Na de thee is Alphen on middellijk in den aanval. De Rotterdaui- sche keeper moet verschillende keeren han delend optreden. Een schot op korten af stand weet hij schitterend te verwerken. Als er ongeveer 15 min. vers-treken zijn, weet Alphen de score andermaal te ver- grooten. Bij een aanval plaatst de rechts buiten het leder naar het midden en Schouten benut deze kans_ora het met ©en f raaien kopbal in te zetten. Siod weet zich dan ©enigszins te herstellen en forceert enkele aanvallen. Van Leeuwen is evenwel thuis en zendt de indringers terug. Alphen plaatst het spel dan naar de overzijde, de rechtsbuiten krijgt het leder te pakken en verplaatst het naar Binnenkamp. die er als de kippen bij is om het in het Siod- doel te plaatsen. Deze stand blijft tot aan het einde ongewijzigd. Dijkman als centre- half voldeed goed. Het geheele elftal van Alphen speelde een goeden wedstrijd. Bij de Rotterdammers was inzonder de keeper de uitblinker. Scheidsrechter Groen leidde correct. Alphen ll-S. V. V. 151 3-0. Als scheidsrechter Kanis de elftallen bin nen de lijnen blaast, verschijnt Alphen met niet minder dan 5 invallers. S. V. V. verkiest met wind en zon mede te spelen. Beide ploegen zijn aanvankelijk even sterk. Zoo nu en dan onderneemt Alphen een aanval, doch het weinig combinerend spel der voorhoede is oorzaak, dat doelpunten, uitblijven. Aan den anderen kant zien de Schiedammers evenmin kans te scoren, daar de doelverdediger van Alphen in prachtconditie verkeert en alles retour neert. Rust- 00. Als weer begonnen is volgt- geruimen tijd een herhaling van het spel van voor de rust. Langzamerhand verkrijgt Alphen, thans geholpen door den wind. eenig over wicht. Na een kwartier wordt den links buiten het leder toegespeeld, die zich geen oogenblik bedenkt en het mét- een goed gericht schot in de touwen jaagt. Eenige goede kansen worden dan door Alphen verknoeid. -Herry krijgt, daarna een schot- op doel te verwerken, hetgeen hem goed afgaat. Weer is Alphen in den aanval, een voorzet uit den rechterhoek plaatst het leder voor doel en de sneltoeloopende T. Borst zorgt voor de rest-. S. Y. V. is daar na even aan het woord, doch de voorhoe de ontbreekt, het aan geoefende schuttere. De resultaten blijven daardoor .nihil. Nog eenmaal komt Alphen in de gelegenheid te doelpunten, waarvan A. v. d. Laken dank baar gebruik maakt-, door met een snellen ren de verdediging te passeeren en het le der in het net te plaatsen. Einde komt met 30 voor Alphen-, hoewel de Schiedam mers wel een tegenpunt hadden verdiend. Gouflsche Voetbalbond. 2e Klasse. - Uit de Alphia-veste. Xn een goed gespeelden wedstrijd, waar in de nationalen over alle liniën domineer den) werd Ona IV met. 41 door Alphia II geklopt, voorzeker een fraai resultaat. On ze vroegere plaatsgenoot Kleijne floot naar ieders genoegen. Alphia III verloor tegen Waddinxveen II met 2—0. LAWNTENNIS. België)Holland. Zaterdag werd te Brussel de landen- wedstrijd BelgiëHolland begonnen. Do eerste helft had een spannend verloop. Van de acht enkelspelen werden er vier door elk land gewonnen en van de vier dubbelspelen elk twee. De uitslagen zijn: Enkelspel: Timmer verliest van Washer 36 36 68; Van Lennep verliest van Watson 46 16 04: Van der Feen slaat Lavelye 63 60 61: Bryan ver liest van Lemmens 57 26 26: Leem bruggen slaat Spaak 46 60 60 64: "Wetselaar verliest, van Lemaire 75 26 26 06: J. Bvan slaat Francois 63 2—6 64 3—6 6—2: Eilers s-laat Bau- doux 6—1 7—9 7—5 6—3, Dubbelspel: TimmerBryan slaan Lam mensWatson 36 60 64 61; Van der FeenLeembruggen verliezen van WasherLaloux 46 46 06; Van Len nep-Bryan slaan FrancoisBeaudoux 63 63 46 61; EilersWetselaar verlie zen van LavelyeWael 60 68 46 2—6. Gisteren was Holland minder fortuinlijk. ■Van de 8 partijen enkelspel werden or slechts drie gewonnen, terwijl de dubbel spelen alle verloren werden. De uitslagen luiden: Enkelspelen: Van Lennep verliest van Washer 2—6 6—3 6—8 3—G: Timmer ver liest van Watson 63 16 62 36 46; Van der- Feen slaat Lammens 61 63 63; Bryan slaat De Lavelye 62 36 97 62; Leembruggen verliest van Lemaire 26 63 26 16: Wetselaar verliest van Laloux 62 68 26 46; J. Bryan slaat Beaudoux 75 75 75; Eilers verliest van Francois 36 .6—0 7—9 1—6. Dubbelspel: Timmer en Bryan verliezen van Washer en Laloux 46 68 62 36; Van der Feen en Leembruggen ver liezen van Lammens en Watson 36 36 16: Wetselaar en Ëilers verliezen van Beaudoux en Francois; J. Bryan en Van der Steur verliezen van Lavelye en de Wael 5—7 6—2 S-6 3—6. HOCKEY. Jaarvergadering Dames Hockeybond. Zaterdagmiddag heeft te 's-Gravenhage de jaarlijksche algemeene vergadering plaats gehad van den Dames Hockeyhond. In do plaats van mevr. Beukema, die zich niet herkiesbaar had gesteld, werd hij de bestuursverkiezing benoemd mej. E. de Josselin de Jong (Rood en Wit). De overi ge bestuursleden werden herkozen, zoodat het bestuur thans als volgt is samenge steld: mej. Schellema, presidente; mej. Grena cle Jongh, secr.-pennin-gm; mej. de Josselin de Jong en mevr. BootOtten, courmen mej. v. d. Hoeven, coram, spe ciaal voor het Oosten. De protestcommissie werd samengesteld uit de captains van Rood-W.it, H. 0. C. en Hilversum, terwijl als invalsters werden aangewezen de captains van Togo en Lei den. Bij de behandeling van de competitie-in deeling werd besloten ook thans weer een Noordelijke en een Zuidelijke le klas en een 2e klas te vormen. De eerste klassen werden als volgt samengesteld: Noordelijjke le klas: Rood-Wat, B. D. H C. I, Amsterdam en Hilversum. Zuidelijke le klas: Leiden, H. 0. GVic toria, Togo en II. H. C. Een voorstel van IT. 0. C. om het aantal uitgesloten speelsters op 6 te bepalen werd na ampele discussie verworpen, waarna besloten 'werd het aantal op 8 te stellen, evenals vorig jaar. Vervolgens kwam een bestuursvoorstel in behandeling om langzamerhand over te gaan tot de invoering van de internatio- ale spelregels, welk voorstel werd aange nomen met dien verstande, dat geen com petitie onder de nieuwe spelregels zal wor den gespeeld, mar den vereenigingen zal worden verzocht zich in dit seizoen te oefe nen in de internationale spelregels; het ligt dan in de bedoeling, aan het eind van het seizoen, n.l. qp 29 Maart 1925, waarschijn lijk te 's-Gravenhage, een hockeydag te houden onder de Engelsche spelregels. Voorts werden nog de volgende wed strijd-data vastgesteld: 9 November: Hockeydag op Waalsdorp bij Den Haag. a 22 Februri: Oost-West te Bilthqven. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Toeristver. „Swift". Nadat gistermorgen de „Swift'-leden in het clublokaal waren samengekomen werd er in clubtocht gereden naar de plaats waar de 300 M. en 1 K. M. gereden zou worden, wat een vlug e.n prettig verloop had. le serie: le C. J. v. Goor, 30 4/5 sec.; 2e A. Polanen. 2e serie: le. N. V. geen tiid; 2e J. Bekooy 3e serie: le J. v. d. Wilk, 25 sec.; 2c H. J. Jaspers; 4e serie: le N. Kap, 24 415 sec 2e J. Brouwer. Herkansingsrit tusschen de tweede ge plaatsten in dc series: le J. Brouwer, 25 sec.; 2e J. Bekooy; n. g. A. Polanen en H. J. Jaspers. Demi-finale: le J v. d. Wilk, 24 sec.; 2e N. Kop n. g. N. V. 2e demi-finale: t C. J v. Goor, 26 sec.; 2e J. Brouwer; n. g. J. Bekooy. Finale: le J v. d. Wilk, 23 2/5 sec.; 2e O. J. van Goor; 3e N. Kop: 4e J. Brouwer De t K.M. voorgift gaf tot uitslag: le H J. Jaspers (SO ML 2e A. Polanen (100 .M.): 3e J. v. d Wilk (van meet"): 4e C. J. van Goor (5 M); 5e N. V. (60 M.): 6e N. Koe (20 M-V: 7© J. Brouwer (40 M.); óe J. Bekooy (60 M) Hiermede legde J- v. d. Wilk beslag op den len prijs, C. J. van Goor op de. 2e, H. J. Jaspers oo de 3e prijs, welke na af loop in het clublokaal werden uitgereikt. Leidsche Ren- en Toeristver. „Vios" Gisteren werd onder goed weer een 20 K.M. betrouwba-arbeidsrit gereden door de Leidsche Ren- en Toeristenvereen. „Vios" om den „Vios"-beker. Wegens, een vergissing van de keerpunt- controle, is er minder gereden dan aange geven was. Al stond er ee.n sterke wind. er is goed gereden. Aan den start versche pen 7 renners, die om de 3 minuten ver trokken. De belangstelling was groot, zoo wel voor het Clublocaal „Bavaria' als. aan den Haagsche Schouw. De uitslag is geworden: 1 M. J. Luk, 31 min.. 1 sec.; 2 I. Mooten 32 min., 13 se©.; 3 W. Mooten. 33 min. 11 1/5 sec; 4 J. Maree 34 min.. 34 sec.; 5 A. Fasseur. 35 min.. 7 sec.; 6 J. H. Boom, 37 min., 48 sec.; 7 S. Laurier. 38 min., 8 sec. HONDEN. Tentoonstelling te 's-Gravenhage. Op de 20 en 21 September te 's-Gra venhage gehouden tentoonstelling behaal den de volgende Leidsche inzendingen prij zen: de collie, teef, Laund Leulla eigenaar mevr. Vinkestein-Kleinveld, kampioenprijs en eerste open klasse. De reu springer Spaniel Browny, eig. A. G. Hoppeza-k eer ste prijs jeugdklasse en eerste prijs Li- miteddas'se. Het Schipperke Bap Willy eigenaar A. Kouwenberg, kampioensprijs en eerste prijs open klasse en het. teefje Rap Teddy tweede prijs open klasse. LUCHTVAART Vliegongeval in Italië. Bij een vliegongeluk te Gallarate wer den drie vliegers gedood terwijl een ernstig werd gewond, Locatelli weer naar Italië. De vlieger Locatelli heeft zich te New- York voor Italië ingescheept. Daar men gedreigd had hem te zullen lastig vallen, werd de vlieger tot aan de boot door de plaatselijke politie begeleid en hij 'heeft, omrinfd door geheime agenten, aan boord van zijn kennissen afscheid moeten ne men. RECHTZAKEN KANTONGERECHT LEIDEN Voor de openbare zitting staan 18 zaken op de rol, voor niet openbaar 11 zaken. J. J. K.. broodbakker te Wassenaar, niet verschenen, is gedagvaard voor heb overtreden van de Jachtwet. Bekl. heeft zich onder de gemeente Val kenburg met ©en jachtgeweer bevonden KajneemSeSaJke SassSssesaeijgj GEMEENTELIJKE VISCHVERKOl Aan den gemeentelijken Vischwii Vischmavkt IS, tel. 1225. is DINSDAG krijgbaar SCHELVISCH k f0.22, fr SCE-JOL a f 0.14, f 0.30 per pond en N|i WE HARING (ook voor de.n inleg) &i per stuk. Leiden, 22 September 1924. N. C. DE G IJS EL A AR Burgemeesl itatfesaïEe&e Agend LEIDEN. Dinsdag. Jaarvergadering B. K. Coi ratie „Eendracht". Bondsgebo 8 uur. Dinsdag. Repetitie ,,Ons Tooiif Bondsgebouw, 8.15 uur. Woensdag, Rechtsk. Bureau, Bondsgebo te 7.30—8.30 uur. ALGEMEENS AGENDA LEIDEN. Maandag ..De zeven sleutels van Baldpa Leidsche Schouwburg, te 8 uur Woensdag „Boefje", Leidsche Schouwb te 8 uur. Van Zaterdagavond 8 u- tot Maandag: jen 8 uur nemen de volgende huisartsen i bonst waar: Dr. Blote, Papengracht 20. Dr. Eovens Gréve. Rijn en Schiokade I i'ei. 1681. Dr. Janssens, Rapenburg 49, Tel. 97c Dr. Weebers, Hooigracht 31. Tel. 369. De avond-, nacht- en Zondagdienst apotheken wordt van Maandag 22 tot met Zondag 28 September waargenon door de apotheek van den heer C. B. Du ter. Nieuwe Rijn 18, Telefoon 523. op andermans jachtgrond en daar eend geschoten. Als ge.tuige wordt gehoord C. Plat, I diende bij bekl.. die de jacht meegemas heeft. Hij was echter eerst kort in die: zoodat hij niet op de hoogte was van w het jachtterrein was. Eisch f 10 of 10 dar J. W. M. v. d. B., aannemer te Noot wijkerhout. heeft zonder schrifteli vergunning van B. en W., aldaar een ten schuur gezet op steenen voet. Bekl. niet verschenen, doch gehoord wordt i getuige A. de Groot, voor wien het w< is verricht. Get. bevestigde hei ten la.' gelegde,, waarna f 10 of 10 dagen werd eischt. Getuige vertelt nog dat hij de dapva-s ding te laat heeft, onvangen om Woensd "vorige week nog als getuige te verschijnt doch dit komt eerst a.6. Woensdag aan< orde. B. J. Abloemenkoopmen te Leide is met twee kameraden uitgeweest, was van er een, die meer dan wenschlijk om de rechte liin te blijven, bad gebral volgens bekl. door de politie tegen di grond was gegooid. Bekl. was toen kwai geworden en liad toen in goed verstas baar Hollandsch gezegd dat die polil een ,W. C." was. Bekl. zeide, dat hij 1 ,.W C."-werk genoemd had, wat de Ka tonrechter zoo'n groot verschil niet oo deelde. Eisch f 3.boete. L. W. W., los werkman te Leide werkte onder Oegstgeest en is 's avoD bij het naar huis gaan zonder licht op i rijwiel langs den weg gereden, wat w mocht op dat late uur. Bekl. had haas doch haastigen spoed is zelden goed f kan in dit geval f 3 boete kosten. Land- en Tusrafeoan» Veiling op 19 September. onder Direct van de Veilingkling „Lisse" van 't H. I G.: E.V.T. Rose Grisdelin f3, E.V.T. Sea let Due f3.60, E.V.T. Fred. Moore f 3.3 E.V.T. Couleur Cardinal f 6, D.T. Muril f 2.70, D.T. Lucretia f 3.80, Dw. Clara Bu f 1.90, E.N. Emperor f7.30, Crocus Pure rea Grandiflora f 2, Crocus Geel f 2, Dut Galanthus f3.70. Alles eerste soort, per 1( stuks. Veiling te Lisse, op 20 September, ou der Directie van Holland's Bloembollet huis. Aanvoer pl.m. 4000 manden. Goe-I kooplust. E.V.T Cram. Brillant, f3, E.V.Ï Eleonora f2.30, E.VrT. Fred. Moore f 3.5' E.V.T. Couleur Cardinal f 6.50, E.V.T. Va der Neer f4.90, E.V.T. Scarlet Due f3.9 EVT. Mon Tresor f 5, E.V.T. Flmingo f41 EV.T. Gele Prins f4.50, E.V.T. La Beis f2.70, D.T. Murillo f3.10, D.T Tiliaa f4.50, Dw. "Wan. Copland f4.30, El Queen of the Pinks f 19. EB. Gras Maitre f 19, E.N. Sir "Walkin f 7.10, El Bic. Empres f 6.20. Alles eerste soort p< 100 stuks. HST OE OKSSEVOKS ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgerwacht. Bij de gehouden scbif wedstrijden te 's-Gravenhage behaalde Alphensche Burgerwacht met de corp wedstrijden in klasse B scherp den lsjf prijs; in klasse C den 2den en 3den prij Op de personeele baan behaalde van de 1 Alphensche schutters er 12 een, prijs. HII.LEGGM. De Hanze. De lieer B. A. Copini, sine de oprichting der afdeeling Hillegom omstreken van Do Hanze bestuurslid df zer Middenstandsorganisatie, heeft als zo« danig bedankt wegens vertrek n>1? Shoten en mocht hij zijn afscheidde waardeering ontvangen voor het vele utf hem gedurende meer dan 10 jaar voor® organisatie gedaan. In de vacature door dit vertrek onjstó is voorzien door de benoeming van

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2