DAHLIA- en FRUIT- TenioonsteSlsng ads rkii kxij cli T| RIJNSBURG. ben Auto-ongeluk. Ter hoogte van Oud- Wassenaar werd de heer P. Riethoven aangereden met .paard en wagen door een auto. De heer R- kwam te vallen en was C celukkig ongedeerd, behoudens eenige kneuzingen- De wagen werd erg gehavend en hel paard bekwam eenige schrammen. De heer R. werd per auto naar huis ervoerd. De schade zal door den auto- b eigenaar vergoed worden. Groentenwinkel. Mej. Voovs in de Dubbele Buurt heeft een groenienwinkei geopend, welke gezien mag worden. Het «poi .zal voor velen, vooral voor hen, die in die omgeving wonen, een groot gemak zijn. VOORHOUT. R. K. Kiasvereenigiog. Deze verga dert op Maandag 22 September e k des avonds 8 uur in 't Patronaat'sgebouw. Aam de orde is: bespreking agenda Alge- ii meene Vergadering te Leiden en verkiezing 1 ,van afgevaardigden. WOERDEN. Vee-Tentoonstelting Woensdag, dit was wel te voorzien, zou de groote dag zijn der tentoonstelling en feest week. Des morgens werd op liet. terrein van het arsenaal een groote veetentoonstelling gehouden.' Men zal zich herinneren, dat sinds eenige jaren door de Holl. Mij. van D| Landbouw jaarlijks een groote Paaschten toonstelling wordt georganiseerd. Dit jaar kon deze wegens het mond- en klauwzeer niet doorgaan, waarom men deze nu inge- dieht heeft. Ditmaal vooral is 'n een groot succes geweest. Niet enkel waren er meer dan 200 inzendingen, doch alles wat was ingezonden was van prima kwaliteit. Zeldzaam mooie exemplaren kon men hier bewonderen. Hoorde men anders nog wel eens een klacht, dat de jury te eenzijdig was saamgesteld en uit te veel plaatsge- nooten bestond, nu de jury aanmerkelijk met buitenleden was aangevuld, was een ieder vol lof over deze verbetering en kon de nieuwe regeling ieders goedkeuring wegdragen. De jury bestond dit jaar uit de heeren W. F. Brunt, Bodegraven, A. Hamoen, Veldhuizen, G Pel, Woerden; A. W. Velen turf, Bodegraven: N. Loenen, Zegveld; Ph. Hoogendoorn, Woerden; C. C. Breukefk, Voorschoten en P. Hagoort, Kamerik. De uitspraak der jury was dat de vol gende prijzen werden toegekend: Zwartbond Hojlandsch Veeslag. Klasse I. Stieren, geboren in 1922 of eerder. Ie pr. Geres Kleinzoon IV, eigen. A. J. de Hartog, Noorden; 2e prijs Prins, N.R.S. Eig: P. Peijnse van der Aa, Breu- kelen; 3e prijs Roelof II. N.R.S. Eig. H. W. Speelman, Bodegraven. Klasse II. Stieren geboren in 1923. Ie pr. Leen VII, eig. H. W. Speelman, Bode graven. 2e prijs Marrigj.es Willem, eig. A. v. d. Heuvel, Linschoten, 3e prijs Wilson, N.R S„ eig. C. Plomp Noorden; eerv. ver melding Paul, N.R.S., eig. D. Wesseling, Woerden en Anth. Kamp, Rietveld; Frits, eigen. J. S. Vroege, Rietveld. Klasse III. Stierkalveren, geboren in 1924. Ie prijs Frits Kleinzoon, eig. J. S.' van Dam, Zwammerdam, 2e pr. Grefha's Kleinzoon, eig. J. ,S. van Dam, Zwammer- rlam, 2e prijs Tjeerd III, eig. J S. van Dam, Zwammerdam, 4e prijs Willem, eig.' J. S. van Dam. Zwammerdam, eerv. ver melding: Geres Kind, eigvA.-J. den Har tog, Noorden, Knieren II, eig. H. W. Speelman. Bodegraven. Klasse IV. Melkkoeien (afgewisseld). Ie pr. Gretha II, éig. J. S van Dam. 2e prijs Marrigjé II, eig. A. v d Heuvel, Linscho ten, 3e prijs Koe, eigen. R. Hoogendoorn, Woerden, eerv. vermelding Emma, eig. .T. Rijlaarsdam Jz., Bodegraven, Koe, eig. D. Wesseling. Woerden. Klasse V. Melkkoeien (niet afgewisseld), le pr. Aaltje VII. eig. H. W. Speelman, Bodegaven, 2e pr. Drika, eig. G. v. Milten burg, Oude Rijn, 3e pr. Wiggerina IV, eig. J. S. van Dam. Zwammerdam. eerv. vorm. Marrigje 9, eig, A. v. d. Heuvel, kinschoten. Klasse VI. Melk vaarzen le pr. Benny An na, eig. Wed. N. Hnijsman, Zoelermeer, 2e pr. Bonkje Antje II, eig. wed. N Hnijs man, Zoelermeer. 3e .pr. Coba 11, eig. A. v. d. Heuvel, Linschoten, eerv. vorm. Co- ba 10, eig. A. v d Heuvel, Linschoten. Klasse VII. Pinken, geb. in i"923. le pr. Roelfje A II, eig. H. W Speelman, Bode graven. 2e pr. Wiggerina IX. eig. J. S. van Dam, Zwammerdam. 3e pr. Maria III, eig J. van Zi.itveld, Alphen aan den Rijn, eerv. vorm. Leidia XVI. eig. H. W. Speelman, Bodegraven, Marrigje XVI, eig. A. v. d. Heuvel, Linschoten, Anna, eig. D, Wesse ling. Woerden. Klasse VIII Kuiskalveren, goh. in 1924. le pr. Roosje VIII, eig. A. v. d. Heuvel, Linschoten. 2e pr. Andre XIV, eig. II. W. Speelman.,-«Bodegraven, 3e pr. Kalf, eig. H. G. v. d. Drift, Kamerik, eerv. verm. Cornelia II, eig. G. Plomp, Noorden, An- nigje VI, eig. H. Verweij, Linschoten. Zwart- en Roodblaar Groninger Veestag. Klasse IX. Stieren, geboren in 1922 of eerder, le pr. Karei iv. B., eig. D. Vroege, Rietveld, 2e pr. Piet, eig'. A. A. Smoren- burg, Woerden. Klasse X. Stieren, geboren 1923. le pr. eig. A. Hoogendoorn, Woerden, 2e pr. Rood blaar, eig. H. Barten, Woerden. Klasse XI. Kalfstieren, geboren In 1924., lo pr. eig. W. Hoogendoorn, Zwammer dam, 2epr. eig. Ph. Hoogendoorn, Woer den, 3e pr. N.N. eig. A. Lekkerkerkej, Harmeien, eerv. verm. Cornelis, R. y» J.» ®'g- A. Lekkerkevker, Harmeien. Klasse XII. Melkkoeien, afgewisseld, lö Pr- Pietje, 6597 S, eig. A. Lekkerkerker, Havmelen, 2e pr. Cor, eig. Gebrs. Van der Wind, Woerden, 3e pr. Ada, eig. D. Vroe ge, Rietveld, eerv. verm. Hilda, eig. D. Vroege, Rietveld, Mina, eig. P. Rijlaars dam, Rietveld. Klasse XIII. Melkkoeien (Schotten) Wet afgewisseld, ie pr. Klaasje, eig. D. Aroege, Rietveld, 2e pr. Ditje, eig. Vroe ge, Rietveld, 3e p-r» Ageda, eig. D. Vroege, Rietveld. Klasse XIV, Melkvaarzen, .geboren In liep 1922. le pr. eig. Gebrs. v. d. Wind, Woer den, 2e pr. Mas, eig. D. Vroege, Rietveld, eerv. verm. Kaatje, eig. C. J. de Lec-uvv, 's-GravensIoot. Klasse XV. Pinken, geboren 1923. le pr Sirona, eig. A. Lekkerkerker, Harmeien, 2e pr. Edeldame eig. Adr. de Leeuw, Woerden, 3e pr. Wilhelmina III, eig. A. Lekkerkerker, Ilarmelen Klasse XVI. Kuiskaheren, geboren 1924 le pr. Emma, eig. Abr. Hoogendoorn, Zwammerdam. 2e pr. Kuiskalf, eig. A. Lekkerkerker, Harmeien, 3e pr. Heiltje, eig. Abr. Hoogendoorn. Zwammerdam, eerv. verm. Prinses e-ig. Abr. Hoogendoorn Zwammerdam, Lein, eig. Abr. Hoogen doorn, Zwammerdam. Collectie Vee. Klasse XVII (Zwartbont). Zes dieren van één eigenaar, le pr. eig. A. v. d. Heu vel, Linschoten, 2e pr. eig. II. W. Speel man, Bodegraven, 3e pr. eig. A. J. de Har- log, Noorden, eerv. verm. eig. D. Wesse ling, AVoerden. Roodbont, lo pr. eig. II Barten, Woerden, 2e pr. eig. D. Vroege, Rietveld, 3e pr. eig. P. Rijlaarsdam, Riet veld, eerv. Verm. eig. A. Lekkerkerker, Harmeien. Vette Koeien. Klasse XVIII. Afgewisseld, le pr. eig. E. Isaacs, Woerden, 2e pr. eig. W. Ultee, Woerden, 3e pr. eig. W. Ultee, Woerden. Klasse XIX. Niet afgewisseld, le pr. eig W. P. Brunt, Bodegraven, 2e pr. eig. W. P. Bruut, Bodegraven, 3e pr. eig. AV. P. Brunt, Bodegraven, eerv. verm. eig. W. Ultee, Woerden. Schapen Kklasse XX. Weidelammeren, 4 stuks, le pr. eig. Abr. Hoogendoorn, Zwammer dam, 2e pr. eig. S. van Creveld, Woer den, eerv. verm. eig. H. W. Speelman, Bo degraven. Ter opluistering. Klasse XXI. le pr. eig. G Isaacs, Woer den. eerv. verm. eig. W. Ultee, Woerden, eig. W. van Doorn, "s-Gravensloot, eig. E. v. d. Paauw, AVoerden, eig. Abr. Hoogen doorn, Zwammerdam, eig. A. de Zeeuw, Woerden. Eveneens onder leiding van de Holl Mij. had op het Sportterrein een ringrijderij plaats voor gecostumcerden en niet-gecos- tumeerden: de deelname was ook hier weer bijzonder groot, le pr. vóór mooisW? Oud-Holl. costuum, H. Visser, Rietveld. 2e pr. Noordam, Woerden, 3e pr. Uiterwaal, Woerden. Mooiste costuum. le pr. Hilgers, Kamerik, v. Dam, Wilnis, Kemp, Woer den. Gecoslumeerd ringsteken, le pr. H. Vis ser, Rietveld; 2e pr. Noordam, Woerden; 3e prijs Kemp. AA7oerden; 4c prijs Hil gers, Kamerik. Ringsteken le pr. M. G. G. van Arelzen en Ekelsc-liot, Kamerik. 2e pr. M G. Vroegen en Noordam, Kamerik. 3c pr. Korver en Keirip,.AVoerden, 4e pr. Lek kerkerker en Visser, Woeden, 5e pr. Kip- persluis en Kïppersluis, Jutfaas. De prijsuitreiking had plaats in het ten toonstellinggebouw met een toepasselijk woord door den voorziler .der afd., den -lieer G. v. Eijk. De prijsuitreiking der tentoonstelling zal plaats hebben a.s. Dinsdag n.m. 8 uur in café Neuf, alhier. Na afloop der ringlijder ij was het be zoek aan de tentoonstelling zeer druk. Evenals dén dag der opening, was er nu ook een tombola. Te 8 uur gaf het symphonie-orkest- W. S. V. een concert. Dat de concerten van dit jong orkest in den smaak van het 'publiek zijn gevallen is deze week allerduidelijkst gebleken. De speldjesverkoop, ten bate van dit koor gehouden, heeft, circa f 120 op gebracht. De feestelijkheden werden beslo ten met een schitterend vuurwerk. Na af loop bleven commissie en stand -houders nog eenige uren gezellig hijeen. Verkooping Tentoonstellingsgebouw. Ten overstaan van Notaris Minkema werd AVoensdagavond publiek verkocht het ten toonstellingsgebouw met toebehooren: Perceel 1: De linkervleugel van het- ge bouw werd ingezet op f 1300 door C. Buis te Zaandam en op f50 gemijnd door denzelfden. Perceel 2: Het middengedeelte, werd ingezet op f660 door J. Brak en niet ge mijnd. Perceel 3: De rechtervleugel werd inge zet op f 1400 door C. Buis te Zaandam en niet gemijnd. Perc. 4: De loketten, afrasteringen enz. werden ingezet op f 310 door H. van Vliet qq en niet gemijnd. De combinatie der pevceelen 14. staande op f 3720, werd bij afslag op f 225 gemijnd door den heer Jac. Brunt Jr., Rietveld. W0UBRUGGE Het Groene Kritfs. In de vergadering \an het bestuur van „Het Groene Kruis" alhier legde de heer B. Luijt wegens te vele werkzaamheden zijn functie als secr. der afdeeling neer. De voorz. Dr. L. E. Loth sprak een woord van dank, met in stemming van alle leden, voor hetgeen de beer Luyt voor de afdeeling heeft verricht. Het bestuur benoemde in diens plaats den heer O. C. van Heinessen, die de werkzaamheden voor dit jaar op zich heeft genomen. Daar het gebouw van de afdeeling in gebruik is genomen voor het materiaal der ziekenverpleging, kwam de klacht ter tafel, dat vele leden der afdeeling het geleend materiaal niet op tijd terug bezorgden en het ongebruikt lieten liggen. Aan den secretaris wordt opgedragen deze leden schriftelijk aan Inmne verplichting te her inneren. In deze vergadering werd tevens behan deld het aanschaffen van nieuwe verple- gingsartikelen. alsmede van ligtenten. Een tweetal was te Hoogmade in gebruik en twee tenten te AVoubrugge. N1EU.WKOOP. Gemeenteraad. Do Baad 'dezer gemeente kwam op Don derdag 18 Sëpt. 1924 in openbare vergade ring bijeen. Afwezig do beer P. Tijsterman. Ka opening met gebed stelt do Voorzit- in de GEHOORZAAL Zondag den geheelen dag 0.25 ter aan de orde de vaststelling der notulen van de vorige vergadering. Naar aanleiding hiervan zegt de heer v. Leeuwen terug te nemen de blameerende woorden in de vorige vergadering door hem gebezigd jegens de feestcommissie van.het in het vorig jaar gevierd jubileum. Bij nader onderzoek is hem gebleken, dal zijn meening op onjuiste gegevens berust te en wil daarom de Commissie hij deze gelegenheid in haar eer herstellen. De Voorz. neemt gaarne nota hiervan; de blaam was groot, doch het eert den heer van Leeuwen zijn woorden ruiter lijk terug te nemen. De heer Verhaar wil tegelijk recht zet ten de bewering van weth. Augustinus, dat de commissie zulke groote verteringen heeft gemaakt. Deze bedroegen even f 100, waarvan f40 voor de muzikanten; elf vergaderingen werden gehouden, soms met 20 personen, terwijl dit aan verte ring hoogstens f 55 gekost heeft. Weth. Augustinus zegt beweerd te héb ben, dat de verteringen in haar geheel een groot bedrag» hebben beloopen. De Voorz. sluit hierover de discussie en stelt aan de orde de vaststelling der no tulen, waartoe zonder meer wordt beslo ten. Vervolgens legt de heer I. J. Koole de bij de wet voorgeschreven eeden af en neemt, na complimenteering door den Voorzitter, als raadslid zitting. De Voorzitter doet nu de navolgende mededeelingen. 1. Op Maandag 22 September, des nam. 2 uur zal in het gebouw van het Provin ciaal Bestuur te ?s-Gravenhage de bezwa- ren-zitting worden gehouden voor Gede- puteeerde Staten, betreffende het besluit tot opheffing van de openbare school te Noorden. Deze openbare vergadering kan ook door de leden van den Raad worden bijgewoond. 2. Naar aanleiing van een opmerking indertijd in den Rasd gemaakt hebben B. en W. lietverzekerd bedrag wegens kas geld tegen brand en inbraak van f 3000 verhoogd tot f5000. De premie bedraagt f 2 per mille. 3. In de laatst gehouden 'gecombineerde vergadering van de dagelijksche besturen der vier gemeenten is tot accountant van de vier electrisclié bedrijven benoemd -de heer AV. AViggers, hoofdboekhouder aan de Fabriek voor Gas en'elee triniteit le Lei den. De boloonïng voor Nieuwkoop be draagt f 100. 4. Het verslag van den toestand der gemeente over 1923 is gereed en ligt ter visie voor ieder, dié hierin belang stelt. 5.Op 1 Januari a.s. kan de 7 próccnls geldleening ad f 602Ö0 voor het elektrici teitsbedrijf worden geconverteerd. De Maatschappij voor Genicentecrediet, die het geld verstrekte, is bereid opnieuw de leening te plaatsen togen 614 pet. en 1 procent provisie. B. en AV. meenen échter hier niet op ih te moeten gaan, van mee ning, dat men wel voördeeliger kan sla- gen. De \Toorz. verzoekt mededeeling. indien iemand een voordoeliger adres weet. Weth. Mourits zegt inlichtingen te zul len vragen aan de Raffeisenhank te Utrecht, 6. In de vergadering van J9 Juni werd besloten de geldleening. d d. 1 Mei 1921 aangegaan met de Coöperatieve Brand waarborg-Maatschappij te Noorden, thans nog groot f 1675 en rentende 7 pet. te con- verteeren zoo mogelijk in een 6 procents leening. Bedoelde Maatschappij heeft zich bereid verklaard de leening te behouden tegen de verminderde rente van 6 pet., in gaande 1 Juli 1.1. 7. Bij de brand bij G. J. Amshart hoeft de nieuwe auto-spuit te Noorden ^haar superioriteit afdoend bewezen. De Aroorz. vraagt of hiermede volstaan kan worden, dan wel dat alsnog een demonstratie wordt gehouden, zooals was afgesproken. Goed gevonden wordt dit niet le doen, doch op de mededeeling van weth. Mourits als voorzitter van de Coöp. Brandwaarborg- Mij, dat binnenkort een officieele beproe ving zal gehouden worden, besluit men ook in het dorp te demonstroeren, tot bijwoning waarvan de leden zullen worden geïnviteerd* (Wordt vervolgd). ïaaeBCT®sigjfe BepëcMeai Redding van vee bij brand. Een n i e u w e u 11 v i <n d i n g. De Nijmeearsche correspondent van „Het Volk" meldt: Door den heer J. J. van Broekhoven ïe Wijc'hen is een inrichting uilgevonden om bij het uitbreken van brand in boerderijen op uiterst snelle wijze alle koeien in een stal los te krijgen. De Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren heeft voor haar rekening een der gelijke inrichting laten aanbreDgen op een boerderij te Leur hij AVijchen. AVbensdag is daarmede bij het demonstreeren met een pseudo-brand een proeve genomen. Het gelukte in vijf seconden een' rij van acht koeien los te krijgen en builen de schuur te jagen. De aanwezige commissie uit de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren betuig de haar volle tevredenheid over de door den heer Aran Broekhoven gedane uitvin ding en zal over een en ander spoedig rapport uitbrengen. Docdelijk ongeluk. Eergistermiddag ongeveer half 5 viel bet 13-jarig meisje V. te Zwijndtrecht van een vrachtwagen. Oogenschijnlijk be kwam ze hierdoor slechts enkele scha vingen aan het been, doch weldra verer gerde de toestand. Per brancard naar het R.-K. Ziekenhuis vervoerd, overleed ze korten tijd daarna, waarschijnlijk door l\et springen van een der groote bloedva ten, aan inwendige verbloeding. Verdronken. Een knecht van het Zuidwal-vaartuig 19 is bij de bank voor Schokland overboord geslagen en verdronken. Men meldt uit Sliedreeht: Arrijdagmid- dag is een roeiboot, die werd voortgesleept door een boot van Fop Smit. die overstak van Hardinxveld naar Werkendam, omge slagen. Drie inzittenden geraakten te water. De 20-jarige G. uit Werkendam is daarbij verdronken. Hand afgereden. Donderdagmiddag om ha-lftwee is uit een trein voor militair vervoer, op weg van Den Haag naar. Tilburg, tusschen Delft en Schiedam, op grondgebied van de gemeen te Kethel, de korporaal-kok A. H. Crolia. van de le afdeeling der lichte-artillerie-bri- gade uit Den Haag, die zich in den op een na. laatsten wagen bevond, over het kap- schofc uit den trein gevallen, waarbij hem door de wielen van den laatsten wagen de rechterhand werd afgereden. Ook had hij een ernstige hoofdwond gekregen. De in den trein aanwezige militaire, dokter Nieu- wen'huys legde onmiddellijk een voorloopig verband, waarna de trein met 25 minuten vertraging het station te Schiedam be reikte. De trein had ter plaatse niet voor onvei lig signaal of anderszins behoeven te stop pen; men heeft de oorzaak van het- onge val nog niet kunnen vaststellen. De zwaarvevw onde is per brancard naar bet Ziekenhuis te Schiedam vervoerd. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Tramongeluk te Haarlem. Gistermiddag omstreeks twee uur is in het Kleverpark te Haarlem een tramon geluk gebeurd. Een groote, met goederen geladen verhuiswagen van de firma Mul der aldaar wilde het Kleverpark- inrijden, juist toen er een tram uit Bloemendaal aankwam. De verhuiswagen, die juist dwars- over de tramrails reed, werd op zij geworpen. De voorzijde van den tramwa gen werd geheel vernield. De bestuurder van .de tram en de passagiers bleven on gedeerd. Na de botsing reed de tram nog eenige tientallen meters door. De verhuis wagen werd ook beschadigd. De boom waaraan.Re paarden den wagen voorttrok ken knapte als een rietje. Twee mannen, Brama' en Sipkes vielen van den bok. De eerste bekwam kneuzingen aan arm en heup. De tweede een vrij ernstige hoofd wonde -door een trap van een der paarden Braam moest naar het St. ElisaheChgast- huis worden vervoerd. De vernielde" tram is naar de remise gesleept. Wie schuld heeft aan dit ongeval isnog niet uitge maakt. Het tramverkeer ondervond ver traging. Onder een auto. Donderdag reed té Arnhem een ForA- vrachhvagen van- den Sonsbeek.- in gel de Ga-(herijnes(raat in (oen van de Oogst- straat een sportkar, waarin twee jongens zalen, naderde. De straat was hellend en de sportkar had een flinke vaart, geen der beide jongens was hij machte de kar lot stilstand te brengen. Deze kwam dan ook onder de. vrachtauto. Een der jongens wist nog tijdig uit de wagen 1e springen, ter wijl do andere, de vijfjarige A. C. onmid dellijk werd gedood. De entreuwe curator. De heer At., wiens aanhouding was ver zocht in verhand mei -het vermoeden van verduistering van ongeveer f 100.000. die •hij als curator van den beer L. te Heu- nen onder zich had, is gisteren le 's-Gra- venhage gearresteerd. De aangehoudene is naar Nijmegen over gehrac'ht. Naar «aan de „Tel." door een raadsman van den gearresteerden M. uit Nijmegen verzekerd wordt, was er geen sprake van, dat- M. voortvluchtig was. Hij had A\Toens- dag en Donderdag een tweetal conferenties in Oen Haag. De aangehoudene is naar Arnhem overgebracht. Een ccede vangst. Door den Rijksveldwachter ter Mewis te Schinveld werden, naar het „Limb. Da.cbl." meldt, Dinsdagavond vlak bij de grens een man en een jongen aangehou den die veel overeenstemming hadden niet de gesignaleerde kerkdieven. Bij fouillee ring bleek dat een hunner in het bezit was van een schroevendraaier en eenig klein geld', wat natuurlijk lot opsluiting aanleiding gaf. Bij nader onderzoek bleek dat de offerblokken in de kérk aldaar ge licht waren. Na een verhoor heeft de man een volledige bekentenis afgelegd, waarbij nog aan het licht kwam dat hij al meer dere kerkdiefstallen in de omgeving op zijn geweten had. Met f 5000 er van dcor. Bij de Heerleinsclic politie is aangifte gedaan, dat. de woning-beheerder van de soc. womngbouwvoreeniging „Gliick Auf", zekere Z., plotseling naar bet buitenland vertrokken is, verduisterende een bedrag van ruim f 5000 ten nadeele van deze wo- ni n gb ou wvereeniging. Uit 'Rotterdam schreef hij aan liet be stuur een brief, dat hij een som van f 5009 verloren had. Sinds is niets meer van hem vernomen. Door een accountant wordt thans een controle over de boeken gehou den, terwijl de politie, die met het- geval in kennis is gesteld, een onderzoek instelt, dat nog weinig positiefs heeft opgeleverd. Onveilig strand. De volgende week Maandag, Dinsdagen Woensdag zal liet. strand tot den Wa<-se- naarsche Slag onveilig zijn van 9 tot 2.30 uur, wegens het schieten met mitrailleurs. De 20.000ste! Gisteren werd te Bergen op Zoom dc 20.000! inwoner geboren. An.n den v.der werd, ingevolge het laatst genomen rachs- bcslui voor den ionggeboréoo r-r.n Staar- baukbockjc van f 100.— uitgerekt. Een Agave-American», Tn den tuip var. de villa Éssérborg t« Huren (Gr.) bevindt zich een Agave-Arne- ricana. ook wel <le IGO-jarige Aloe genoemd Dezo majestueuze sierplant heeft eeu ouderdom van ruim 80 jaar. De nog niet geheel geopende bloemknoppen, welke zich over eenige weken tot prachtige roomkleu rige bloemtrossen zullen ontplooien, wor den gedragen door een ongeveer 6 me.ter langen lioutachtigen stengel. De harde, scherpgepunte bladen hebben een le"g»e van pl.ra. 1 meter. Merkwaardig is het, dat dergelijke pla ten, die een ouderdom kunnen bereiken van 80120 jaar, als regel maar éénmaal bloeien, waarna ze meestal uitsterven. Slechts een enkelen keer gelukt het. dc planten na den bloei in broeikassen, onder zeer zorgvuldige behandeling, in het levoU te houden. Buiten). Belichten Auto-ongeluk. Uifc Stettin wordt gemeld:' In de nabijheid van Colbitzow reed een auto, waarin vier personen gezeten waren, tegen ee.n wegpaal. De inzittenden werden uit den wagen ge slingerd. Twee hunner werden gedood, een derde werd gewond, de chauffeur bleef on gedeerd. Tunnel-instorting in Luxemburg. Op den Prins Hendrik-spoorweg in Luxemburg is een tunnel van 1200 meter ingestort, juist nadat e.en trein uit Arlon was gepasseerd. De instorting wordt gewe ten aan de aanhoudende regens. Kerk afgebrand. Naar een telegram uit Breslau meldt, is in het plaatsje Fuhrbrück bij Scheidnitz in Silezië de oude en prachtig-gebouwde katholieke kerk door brand vernield. Tevoren waren er werkzaamheden aan het dak verricht. Nadat- de arbeiders het gebouw verlaten hadden, sloegen plotse ling vlammen uit het dak der kerk. Toren en dak werden een prooi der vlam men. De kerkklokken begonnen te smelten en stortten neer. Eveneens werd het rs?l en het schip der kerk vernield. Het hoogaltaar en de sacristie bleven be houden. Mislukte lynch-poging. Te Salisbury (Zuid-Rhodesia) heeft een groote menigte gepoogd, den inlander te lynchen, die. gelijk reeds gemeld, duie kinderen van den hoevebewoner, in wiens dienst, hij was, had gedood. De menigte verzamelde zich voor de ge vangenis waar de moordenaar was heen gevoerd, en deed driemalen "achtereen een poging om de deur toet eeiv langen ijzeren paalin te rammeien-. Politie joeg de menigte, uiteen. Fabrtcksontploffmg. Tn de lakfabriek der firma- Dürschmidt te Aussig had tengevolge van kortsluiting een ernstige ontploffing plaats. De. kracht der explosie was zoo groot, dat het twee verdiepingen hooge fabrieksgebouw zoo good als vernield werd en in een omtrek van ongeveer 500 meter alle vensterruiten stuk sprongen. Wembley. John Mi Hor. lid van de uitvoerende com missie der Britschc Tentoonstelling heeft medegedeeld dat er nu geen twijfel moge lijk is. dat de tentoonstelling van AVem- bley volgend jaar weer zal gehouden wor den. Australië heeft aan de andere verte genwoordigers het voorbeeld gegeven door aan de Australische regeering voor te stel len haar paviljoenen volgend jaar Hveer te openen. Men meent nu dat het hoogst waarschijnlijk is. dat dit voorbeeld door de andere zal worden gevolgd. BVRS-i syhbiö ocWOUDE Geboren: Picter Arie. zoon van Bas- tiaan van Elswijk en Adriana Wilhelmina Dekker. Overleden: Johanna Hassefras, oud 17 jaar. Ondertro u w d Jan Roos, jm oud 25 jaar te Rotterdam en Cornelia Vreugden- hil jd. 23 jaar te Hazerswoude. NIEUWKOOP. Geboren: Cornelia Slisabeth. doch'et van P. Voshart- cri M. van Vliet Gerar- dus, zoon van C. Balvert en .T. van der Voorn Adnanus, zoon van P M. Kwak- kenbos en A. "Wijfje Antonius Cornelis, zoon van G. Aartman en A. van de Loo Adriana- Petvonella, dochter van C. van Houten en J. M. Compier. Overleden Leentje Stapper echtgenoot e van Gijsbert Kranenburg. 65 j- SASSENHE5M. 'Geboren: Hedwig Antonia, dochter van J. Prins en A. H. Pieper. Gehuwd: Carolus Arerd egaal 24 ja at en Cornelia Elizabeth Petronella Br.der 24 jaar. Overleden: Adriana van der Vis 7$ jaar wede. van J. van der Aroort. Gevestigd: H. Kattenberg, Leidsehe Vaart 6 uit Nocrdwijk Mej. A. M. van Ruoijen. Hoofdstraat 51, uit Hillegom D. A. Eclderink gcb. AVientjes. Wesier- srraat. 4 uit Uithoorn AV. Hollestelle, Hoofdstraat. uit 's-Gravenhage Mej. A. JJ. A. Scheepmaker, iC'harbonlaan 18, uit Lisse. Vertrokken: Mej. D. Meijer, van Ruuhofflaan 16 naar Utrecht.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 13