'""SWsgpfflfiseSs W«®r>!»3Fëafe« volgens waarnemingen verricht in den mor- cen van 16 Sept. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.768.3 Biarritz. Laagste Barometerst.: 739.7 Tliorshavn. Verwachting tot den avond van 17 Sept. Matige, later wellicht toenemende Zuide lijke tot' Zuid-Westelijken wind, aanvan kelijk opklarend, later toenemende bewol_ king en regen, aanvankelijk iets koeler. 'Pe Baremter zegt het if: "Mormw Holia msanmsii„ OPENING DER STATEN-GENERAAL. DE TROONREDE. Verkrijgbaar bij: GEER. GRüNDEMANN, Vischmarkt 20. Barometerstand. De stand van hedennvdda*" 3 uur is n- »- gegpven door den groeten wijzer. Het dun ne lijntje beduidt den stand van gister" middag 3 uur. WATER-TEMPERATUUR Hedenmorgen 7 uur 15 gr. C., 12 uur lb'A gr. C., 3 uur 16 gr. C. BRONWATER Hedenmorgen 7 uur 1554 gr C., 12 uur 16 gr. C.. 3 uur 16 Vi gr. C. LUCHT-TEMPERATUUR 16.8 gr C. LICHT PP VOOR FIETSERS ea. Dinsdag 16 Sept: v. n.m. 7.496.04 vm in de receptie-kamers, waar een fruit- restaurant komt, van hebben kunnen ge nieten. De regelingscommissie heeft gemeend goed te doen de vertegenwoordigers van onze groote pers uit te noodigen vóór de opening de tentoonstelling onder deskun dig geleide tc bezichtigen, ook de leerlin gen van de hoogste klassen van enkele scholen zijn daartoe nitgenoodigd. Naar wij yerneme» beeft de Arbeiders- Reisvereeniging besloten e^n gezamenlijk bezoek aan deze tentoonstelling te brengen. 60-Jarig bestaan Leidsche H. B. S. Zaterdag, 18 October a.s., zal het 60-jarig bestaan der Leidsche H. B. S. gevierd worden. Het voorloopig verslag luidt: 2 uur n.m. feest vergadering voor genoo- digden, oud-leeiaren, leeraren, oud-leerlin gen der Ze klasse in bet schoolgebouw Burggra venlaan 1; 3.30 uur n.m. bezichtiging van de in 1915 nieuw gebouwde school; 4 uur n.m. per extra trams naar de Pie- 4erskerkgxacht, alwaar het oude schoolge bouw voor belangstellenden te bezich tigen is; 4.30 unr n.m. gezellig samenzijn (waar, tal nader worden bekend gemaakt). Dit ge zellig samenzijn zal worden opgeluisterd door een zeer modern strijkje van oud leerlingen; 6.15 uur n.m, gemeenschappelijke maaltijd (warover later meer); •S.30 uur n m. groote feestuitvoering, le geven door oud-leerlingen en leerlingen der Leidsche H. B. fi. mc-t medewerking van ..Het Nieuwe Tooneel" uit Amsterdam. \Vermoedelijk) opvoering van de Revue: ■>De Leidsche H. B. S."; ïl.30 uur n.m. groot avondfeest (1) Versieringen. Gisteravond vergaderde in café-restau- "ant „In den Vergulden Turk" eenige be woners der Maarsmanssteeg om te komen fot oprichting van een versieringscommis- v'p; Er werd tot versiering besloten, ter- 'ii een heel mooi plan word goedgekeurd, ■in de versieringscommissie werden geko zen tot voorzifter mevr. M. Parmentier Wolf, tot secretaris de heer H. M. Pierrot, tot penningmeester de heer M. van Hooff. Op de tweede vergadering, welke door de Commissie voor versiering van de Saven, de Lage Rijndijk en aangrenzende itraten, verleden Vrijdagavond was uitge schreven, bleek veel meer belangstelling Voor de plannen dan den vorigen keer". Reeds was een aanzienlijk bedrag bijeen gebracht voor versierings- en verlichtings- doeleinden, evenwel bij lange na, niet ge- ■Boeg oin alle plannen te verwezenlijken. Ook liepen de meeningen over liet be steden der gelden nogal uiteen. Van een volledige schitterende verlich- *ng van de Zijlpoort zal moeten worden Do heer JV J. G. baron van Voorst tot Voorst, die den voorzittersstoel be kleedt, opent, nadat de leden zich in de Ridderzaal op het Binnenhof vereenigd hebben, des namiddags le half één uur dc vergadering en doet door den griffier van de Eerste Kamer voorlezen een Koninklijk Besluit van 8 September 1924, no. 22, hou dende zijn benoeming tot voorzitter van de Eerste Kamer gedurende de zitting, die heden zal aanvangen. De Voorzitter benoemt een commis sie, die Hare Majesteit de Koningin in het gebouw zal ontvangen en uitleiden. De Ministers, hoofden van Ministerieele Departementen en de leden van den Raad van Slate vereenigen zich te één uur des namiddags mede in de Ridderzaal. Hare Majesteit, vergezeld van Zijne Ko ninklijke Hoogheid den Prins der Neder landen, Hertog van Mecklenburg, kort daarna in de Ridderzaal aangekomen, wordt door de Commisise in de vergade ring binnengeleid, neemt plaats op den Troon en houdt, terwijl Z. K. H. de Prins naast haar gezeten is, de volgende rede: Het verheugt Mij, Leden der Stat en- Generaal, weder in Uw midden te ver schijnen. Schoon alle zorgen nog niet zijn wegge nomen, mag gehoopt worden, dat de eco nomische crisis thans haar diepste punt heeft bereikt. Zelfs valt voor het oogenblijk in sommi ge opzichten eenige, zij bet geringe, ople ving van handel, landbouw en nijverheid waar te nemen. Ook de verbetering in den toestand van 's Lands Financiën kan als een lichtpunt worden beschouwd. Het vooruitzicht is gewettigd, dat, in dien ook de thans bij de Staten-Generaal nog aanhangige maatregelen van finan- cieelen aard zullen zijn tot stand geko men, de gewone uitgaven en inkomsten voor het dienstjaar 1925 in evenwicht zul len zijn. Hoewel aldus het onmiddellijk dreigend gevaar voor 's Lands Financiën zal zijn gestuit, moet niettemin met onver zwakten ijver naar verdere bezuiniging worden gestreefd, ten einde mede daardoor de noodzakelijk voorwaarden te scheppen, welke voor het herstel van de volkswel vaart onmisbaar zijn. De betrekkingen, welke Wij met de an dere Mogendheden onderhouden, zijn van den meest vriendschappelijken aard. Andermaal zullen U voorstellen worden gedaan tot regeling van de sterkte en de samenstelling der zeemacht en tot verdee ling van de kosten daarvan over de Staats- begrootiug en de begrooting van Neder- landscb-Indië. Wetsontwerpen tot heffing eencr belas ting op weoide-ve:'teringen en tot verla ging van sommige te zeer drukkende di recte belastingen zijn in voorbereiding. De indiening van een wetsontwerp tot nadere regeling van de verpüchto ziekte en ongevallenverzekering van arbeiders is spoedig te wachten, terwijl verdere ont werpen van wet betreffende de herziening van de sociale verzekering in voorbereiding zijn. In den financieelen en economischen toe stand van Nederlandsch-Indië valt. voor uitgang te bespeuren. De ontwerp-begroo- ting van dat gebiedsdeel, welke U eerlang ter overweging zal worden aangeboden, rechtvaardigt de verwachting, dat het tijd perk der tekorten op den gewonen dienst afgesloten is. Bij die begrooting zullen voorstellen aan Uw oordeel worden onder worpen, strekkende om tegemoet te komen aan de bezwaren, welke voor rechtsperso nen aan de bestaande belastingregelingen verbonden bleken te zijn. Aan d<5 voorbe reiding der instelling, op do grondslagen der bestuurshervorming, van de provin cie West-Java, zal de laatste hand worden gelegd. De aanstaande opening der Rechts- hoogeschool te Batavia is wederom een schrede op den weg der geestelijke ont wikkeling van Indië. In Suriname blijft de staat der Lands- financiën zorgelijk en maken handel en bedrijf nog steeds moeilijke tijden door. De gang van zaken in Curacao stemt daar entegen in menig opzicht tot voldoening. Moge God Zijn zegen schenken aan Uwen arbeid! Ik verklaar de gewone zitting der Sta ten-Generaal geopend. Hare Majesteit de Koningin, vergezeld van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg en voorafegaan door de Commissie, verlaat de vergaderzaal. De Commissie bestond uit de leden van de Eerste Kamer: Van Lanschot, Verkou teren, De Vlugt, Bink en de Jong, en de le den van de Tweede Kamer: Marcha-nt, Van Wijnbergen, Van der Voorst van Zijp, Rut. gers. Bomans, Dresselhuys, De Groot, Van Boetzelaer van Dubbeldam, Fruytier en Mej. Katz. De Voorzitter sluit, nadat de Com missie in de zaal'is teruggekeerd, de Ver- eenigde Vergadering. De tocht van en naar liet Koninklijk Pa leis geschiedde op de gebruikelijke wijze. H. M. reed in den schitterenden gouden afgezien wegens te hcoge kosten, doch in principe .vevd besloten toch een gedeelte van de poort te versieren, straatversiering en eerepoorten zoowel op de Haven als op de Lage Rijndijk aan te brengen en nog een verrassing voor het Havenkwartier in petto te houden. Een speciale commissie om deze plannen uit t© werken, werd benoemd. Er bestaat gegronde verwachting dat de commissie, de volgende week over nog wat meer gelden zal kunnen beschikken, waar door ondermeer de plannen voor versiering van de Lage Rijndijk en omstreken zullen kunnen worden uitgebreid. De Leidsche Winkelweek. Het officieel programma-boek van de Leidsche Winkelweek, welke gehouden wordt van 26 September tot en met 4 0c-v (ober a.s., verschijnt morgenochtend te 10 uur. Het boekje, uitgave van de Boek- en Steendrukkerij Eduard IJdo, ziet er goed verzorgd uit en bevat meer dan 60 pagi na's. Do winkelweek wordt op Vrijdag 26 Sep tember, 's middags 2 uur, in den Foyer der Stadsgehoorzaal geopend door den burgemeester van Leiden, jhr. mr. dr. N G. de Gijselaar, in tegenwoordigheid van genoodigden. Na de opening wordt een rij toer met muziek door de stad gehouden. De weg, die genomen zal worden, staat in het programma afgedrukt. Van 8 tot '10 uur 's avonds bespeling van het carillon van den Stadhuis toren. Het programma bevat verder tal van bij zonderheden. welke wij alle niet kunnen publicceren, waarom wij ten zeerste aan bevelen een boekje te koopen. Een enkele publicatie om hiertoe le geraken is echter wel noodig. Immers de beoordeeling der etalages geschiedt dit jaar door het pu bliek, hetwelk voor die medewerking be loond wordt door mededinging naar de voor beoordeelaars ter beschikking ge stelde prijzen. De eerste prijs bestaat uit een nieuwe 4-persoons Ford Touring Car of duizend gulden in contanten; 2e pr. f250, 3e pr. f 100, 4e pr. f 75, 5e pr. f 50. Het programma, dat voor iemand, die aan de beoordeeling wil meedoen oumis- baar is. bevat het reglement, dat bij die beoordeeling gebruikt moet worden. De winkels zijn ingedeeld in tien groe pen, terwijl er tevens een handleiding is ingevoegd op welke wijze men het ge makkelijkst de verschillende groepen kan beoordeelen. Eenigen tijd geleden werd in deze ge meente ten behoeve van de aanbieding van- het huldeblijk aan de beide Reddings- Maatschappijen in verband met het 100- jarig bestaan, een schaalcollecte langs de huizen der ingezetenen gehouden. Verschillende factoren hebben er toe medegewerkt dat de opbrengst niet van dien aard is "eweest als het Comité Lei den had durven hopen. Deels was het slechte weer op den collectedag, deels de vacant ie tijd van die lage opbrengst de oorzaak. Het plan is daarom van liet Comité uit gegaan om de koene redders zelf uit te noodigen ,in deze .gemeente gelden te ko men inzamelen. En daarom zullen we dus a.s. "Woensdag in onze stad langs en over de straten zien varen een reddingsboot, bemand met een 20-tal in oliejassen uitge doste stoere redders, redders van wie men een speldje in den vorm van een reddings boei kan koopen of aan wie men ook vrij willig zijn penningske kan offeren. Door hoorngeschal zal de komst der redders aan de bevolking van Leiden wor den bekend gemaakt. Elke gave, groot of klein, is van harte welkom: laat daarom ieder Woensdag a.s. iets bijdragen voor het schoone doel, dat de béide Reddings-Maatschappijen beoo gen. n.l. het redden van schipbreukelingen en de zorg voor ben, die voor het redden van schipbreukelingen hun leven in de waagschaal hebben gestold. Betreffende de huldiging van twee oude ridders der Militaire Willems Orde bij hun 50-jarig jubileum, kunnen wij mededeelcn^ dat ook hier ter stede een comité ter hul diging van deze twee ridders is gevormd, welke huldiging zal plaats hebben in het Kon. Mil. Invalidenhuis op 6 Oct. a.s. Het comité bestaat uit de navolgende personen: eere-voorzitter burgemeester jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar; Louwerse, com mandant Kustwacht, voorzitter; M. A. A. Steins, secretaris; E. W. Wichers Rollan- det. penningmeester; J. v. Waveren, com mandant Kon. Inv. Huis; C. Eeltjes, direc teur N.V. de Vries en Stevens; Overste W'. de Reus, garnizoenscommandant; v. Buu- ren, terwijl daar aan toegevoegd is W. Mensen, rider M. W. O. 4e kl., Waard- straat 6. Tot custos van de universiteit alhier is met ingang van 1 October benoemd, in plaats van den heer H. J. van Katwyk\ aan wien met ingang van dien datum eer vol ontslag is verleend, de heer J. Schip pers, thans custos van het academisch ge bouw aan de Kloksteeg. Tot custos van bet collegegebouw in de Kloksteeg is benoemd de hoer J. A. Dik- kescheij, thans concierge aan 's Rijks- Prentenkabinet alhier. De agent van politie le klasse v. Splun- der alhier, is tegen 1 October a.s. benoemd tot gemeenteveldwachter te Wilnis. Ten nadeele van de gemeente "wordt een Warmoeziersschuit vermist, die ge meerd lag bij de Spanjaardsbrug. Bij de Nederlandsche Bank is weer een valsche gulden ontvangen. Gisteravond is iemand op den Maredijk toen hij aldaar reed op zijn rijwiel, te gen een touw gereden, dat. van een boom naar <?en tuinhek gespannen was. Hij kwam er gelukkig nócral goed af. De da ders van deze baldadigheid, evenals die van een vorig geval, zijn bekend. Zij zul len gerechfelijk worden vervolgd. Een agent van politie hooft hedenmor gen op don M.orschweg een losloop end veu len aangetroffen, dat bij den stalhouder Dieben is gestald. Bij de heden ten Stn-dbuize door Burg. en Weth. gehouden aanbesteding van dc levering van brandstoffen ten dienste der gemeentegebouwcu gedurende het tijdvak van 1 November 1924 tot 31 October 1925 was ingeschreven als volgt: Gebrs. Huv, grove Ruhrkolen f 0,94. smeekolen £0.92. Belg. anthraciet f 1.49.per halve H.L., lange turf f 1,40, korte turf f 1,40; J. van Haasteven grove Ruhrkolen f 0.93, smeekolen f 0.95, Belg. anthraciet f 1.G2, lange turf f 1.32, korte turf f 1,10, vuurmakers f 0.40 per 100 stuks; Perquin en Zonen: grove Ruin-kolen f 0.79, smee kolen f 0.72. Belg. anthraciet f 1.50; C. Osinga Jr., grove Ruhrkolen f 1,10, Belg. anthraciet f 1,524 en f 1.423, lange turf f 1.— korte turf f 1,C. J. v. d. Haagert grove Ruhrkolen f 1,—, anthraciet f 1,52, smee kolen f 0.80; fa. W. van der Made grove Ruhrkolen f 0.85, smeekolen f 0.80, Belg. anthraciet f 1.52; fa. K. T. Caron grove Ruhrkolen f 0,85, smeekolen f 0,81, Belg. anthraciet f 1,55, f 1,50 en f 1,471, Holl. an thraciet f 1^52, f 1,45 en f 1,40; H. de Roode lange turf f 1,13, baggerturf f 1,13, stuk kolen f 0.93, Belg. anthraciet f 1.66, smee kolen f 0.93, vuurmakers f0.32; J. Geert- sema baggerturf f 1,10 en f 1,—lange turf f 1,30, grove ruhrkolen f 0,99, anthraciet f 1,65, vuurmakers fO,33; Alg. Anthraciet- Maatschappij Belg. anthraciet fl,55, f 1,70 en f 1,62a; Vereen. W. A. C. (de Wack Ruhrkolen f 1,02,anthraciet f 1,60, smee kolen f 0,91. Alle gegadigden te Leiden woonachtig. Laatste Berichten Onthulling standbeeld Willem II. Hedenmiddag 3 uur heeft op het Buiten hof te 's-Gravenhage in tegenwoordigheid van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins de onthulling plaats gehad van het nieuwe ruiterstandbeeld van Koning Wil lem II. Allereerst hield prof. Blok uit Leiden een rede, waarna H. M. het standbeeld onthul de. De heer v. d. Voort van Zijp droeg het standbeeld daarna over aa'n den burgemees ter van 's-Gravenhage, die ten slotte dankte. Werkverschaffing in de Provincie Zuid-Hoiland. Naar wij vernemen, draagt de provincie Zuid-Holland voor een niet gering deel bij tof de verruiming der werkgelegenheid. In 1924 wordt voor verschillende werk zaamheden i millioen gulden uitgegeven. Reclame op pcststukk'en. Het kortgeding voor den President van de Haagsche Rechtbank inzake de actie tegen den Staat over de reclame voor Blue Band in de poststempels zal Maandag a.s worden gehouden. RECHTZAKEB. De moord te Wychen. In de zaak tegen C. v. d. Broek, die be schuldigd wordt medeplichtig te zijn aan den moord in den nacht van 4 op 5 Mei j.l. te Wychen gepleegd, heeft het O. M. bij de rechtbank te Arnhem heden 7 jaar gevan genisstraf geëischt. UIT 0E OM&EVING ALPHEN AAN DEN RUN Te water. Gistermorgen is de équi page, bespannen mefc twee paarden, van den heer C. aan den Oudshoornschen weg. nabij de Lagewaardsche brug in een sloot te water geraakt. De palfrenier kwam bij den val aan de overzijde op het land terecht en bezeerde zich vrij ernstig aan een zijner handen. De koetsier van R. bevond zich in een alles behalve be nijdenswaardige positie, daar hij tusschen de paarden in de moddersloot lag. Van R. wist zich evenwel te bevrijden en op den kant te komen. Het rijtuig, dat ondersteboven lag werd aanzienlijk be schadigd. De paarden liepen verwondingen op. Na- veel moeite werden paarden en équipage op het droge gebracht. Santos. - De verkoop van bloempjes ten bate van het Santos-fonds, gisteren alhier gehouden, heeft opgebracht de som van f 284.09. LISSE. Rijkstuinbouwschocl. Bij het op 12 en 13 September 1.1. gehouden toelatings examen voor de Rijksbloembollensckool alhier slaagden: Th. Admiraal, Noord wijk aan Zee; S. Th. M. Beekwilder, Haarlem; K. A. Berg man, Sassenheim; T. Boekee, Zoeter- woude; J. Durieux, O verveen; J. R. F. van Grieken. Lisse.; Jac. Koning, Sassenheim; W.' Koning, Leiderdorp; D. D. Muloek Houwer. Zierikzee; W. L. Onderwater, Lisse; B. Philippo, Sassenheim. E. Th. Schilpzand, Hillegom; P. J. Timp. Oegst- geest; A. Verdegaal, Sassenheim; W. Vis. Sassenheim. Afgewezen werden 2 candidaten. Tot de tweede klasse werden toegelaten: H. P. G. de Cler, Leiden; cn na her examen: .-J. A. E. Duyster, Noord wijk J. A. M. Goemans, Hillegom; J. Pelder, Lei den; en tot de derde klasse: L. Beelen, Lisse. WOERDEN Ongeval. De schilderskriecht P., die op een uit schuifbaren ladder werkzaam heden verrichtte aan liet stadhuis, viel, door het losraken van het bovengedeelte van den lackler, dat naar beneden schoof, op den grond. Met een gebroken been werd hij opge nomen en naar het Ziekenhuis vervoerd. TE LÉ GRAM RS E !SI (VAK ONZEN n5ïAADLöö2£rf DIENST), rcsrsssag j De opstand ip Georgië PARIJS, 16 Sojji. (V. D) -Voïgens in lichtingen ontvangen te Pni-ije, hi-pid; da a iyi i - hois j ew is t i soe beweging zich uit i>\ geheel Kaaka.iië, Ho toestand is dreig»:.d voor de Sovjets. Allo tunnels lusach-n Ba loom en TJIis zijn verwoest door do opstandelingen, teneinde het aanrukken van versterkingen voor de Russen uil Ea- toem te verhinderen. t Ernstige overstrooinrngen in Engclsch-Indië. ALLAHABAD, 16 Sept. (V. Ik). De overstroomingen in Voov-Indië duren voort. In Alwar waar de rivieren wassen, zijn de irrigatietanks gebarsten. Een aan tal autoriteiten, w.o. de boekhouder van den Makaradja verdronk tijdens oen po ging om een overstroomde brug over ile rivier Ruparel in een auto over te rijden. Dc strijd in China. TIENTSIN. 16 Sept. (V.D.). De spoor wegautoriteiten melden, dat de voorposten elkander bestrijden en dat de artillerie in actie is op de Chilili-Fougtien grens. Zes treinen met 12.000 man zijn uit Pe king vertrokken. De militaire gouverneur van de provin cie Chekiang meldt, dat de troepen van Chang Tso Lin, Chaoyangfu in Chihli ver overd. hebben. Bloedige gevechten. SHANGHAI, 16 Sept. (V.D.). De burger oorlog welke zich momenteel in China af speelt, eischt meer slachtoffers dan ooit te voren. Vier dagen geleden maakte het le ger van Kiangsu alleen reeds 1000 dooden in de Oostelijke sector. De hospitalen te Soochow en Nanking liggen overvol met gewonden. Chekiang publiceert he-t aantal zijre* ge vallenen niet doch het Roode Kruis doet zeer veel werk en de hospitalen zijn vol. Verschillende buitenlandsche instituten helpen aan beide kanten Een nieuw record van de „Mauretania". LONDEN, 16 Sept. (V. D.) Do „Majirefania" die reeds twee Transatlan tische snelheidsrecords heeft gemaakt, leg de thans y - - York naar Ply mouth af in •"*- en 27 mini» ten ,.nr - '"-"WS. CHTP.'Gn, S"-»' fy T)."1 - De we- reldvTlegers zijn hier" aangekomen Zij hebben den afstand van 294 mijl afgelegd in 2 uur en 55 minuten. HIJiiliO'BEflSei-fTEiti LEIDEN. 15 Sept. Veiling. Bloekool f 16 28, Salade f 1.203.20, Komkommers f 4 10, Wortelen f 613. Andijvie f 1.50—2 6» Groe-nekool f 47. Gelekool f 913. Roo dekool f 59. Selderie f 1,20—2.40, Prei f 1.201.60. Rapen f 35, alles per 100; Smjboonen f 2030. Heerenboonen f 25—4*2 Postelein f 1518, Spinazie f 815, Toma ten A C en B f 10.808.40, Spruiten f 21— 24, Uien f 67, alles per 100 kilo. 16 Sept. Vette Varkcrssmarkt. Aange voerd 349 stuks. 324 Vette. Varkens 9694. 25 Licht soort 8575 cent per kg. levend gewicht. Handel zeer traag. ROTTERDAM. 15 Sept. Fijne Zaden. Karwijzaad f 4850. maanzaad f 5455, koolzaad f 2425 f 0:1 °4 alles per 100 kg. ROTTERDAM, 15 Scot. Brnnertl Granen Tarwe, nieuwe, met ruim aanbod, belang rijk lager verkocht cn gedeeltelijk niet te nemen, puike f 1719, zaai daarboven, ta melijke goede f 1315 slechte f 1012, Rogge f 12.5013.50, Gerst Chevalier f 15 15.50, winter- en zomer f 14.5015. ITnver lager f 10—14.50. Erwten kleine groene f |0 22 50. kroon f 1621. schokkers f '5—19 50 ROTTERDAM, 16 Sept. Veemarkt. Aan gevoerd: 246 Paarden, 29 Veulens. 5 F.zela, 1486 Magere Runderen, 648 Vette Runderen 181 Vette Kalveren, 334 Nuchtere Kalveren, 1102 Graskalveren. 360 Schapen e" Lam meren, 26 Varkens. 632 Biggen. 5 Bokken. Per half Kg.: Koeien 4252'A55'?0— 62J4 cent; Ossen 521A56—60 cent; Stie ren 45495355; Vette Kalveren 6577 87J4 cent. Per stuk: Melkkoeien f 325— 510; Kalfkoeien f 380—485; Stieren f 100 525; Pinken f 150210; Graskalveren f 65— 135; Vaarzen f 200—275; Werkpaarden f209 340; Slachtpaarden f 100200; Veulens f 65—85; Hitten f 140—300: Biggen f 10—17 Overloopers f 2040Fokkalveren f 2010; Slachtkalveren f 2023; Biggen ppr werk f 1.50—2.—. WisselnoteenngeH (Amst* Berlijn Londen H-6C6'8 New-York 2-'-03/4 Parijs 13.85 Brussel 12.95 Ziirich 49.15 Rome t 1I40 Christiania s 3\85 Kopenhacen44.15 Stockholm 69.4°^ Weenen iVvJ'16®/4 Praag Madrid - - 34.50 BEURS OVERZICHT De handel was vergeleken met. gister in gekrompen en de algemeene tendenz was niet bijster opgewekt. Thee-aandee- len namen de leiding en gaven flinke af faire te zien, waarbij zij bij opening vast gestemd waren. De. hoogste koersen bleven evenwel niet gehandhaafd. Kort na opening ging er iets om in Kon., doch dc beweging was spoedig afgeloopen; hel koevspeil kwam beneden gisteren. In^ Suikers ging weinig om. De handel in claims H. van A. was o}k nagenoeg afgeloopen. Over alge meen ondergingen d& koersen een verlaging Scheepv. stil cn ongeac imeesd O ode A. (en lager. Tabakken zeer kalm cn weinig veranderd. Rubbers mat ge belangstelling. Jmgens prijshoudend. Prolongatie 2%—3 pet i

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 7