^ogriSiRoh Wearb^rlsSaS folgens waarnemingen verricht in den mor gen van 8. Sept. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De JBjldt. hoogste Barorneterst.763.4 Akureyri. •Laagste Barorneterst.: 746.1 Valentia. Verwachting tot den avond van 9;Sept.: Matige tot krachtige, later afnemende Zuidelijke tot Westelijken wind, zwaar bewolkt of betrokken met tijdelijke op klaringen, waarschijnlijk regenbuien en kans op onweer, iets koeler. Barometerstand. LUCHT-TEMPERATUUR 19.5 gr. G WATER-TEMPERATUUR Hedenmorgen 7 uur 17 gr C., 12 uur 1714 gr. C., 3 uur 18 gr. G. BRONWATER Hedenmorgen 7 uur 18 gr. G. 12 uur 2814 gr. C., 3 uur 19 gr. G. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. ^faandag 8 Sept.: van 8.04 ri.m.5.54 vm. doel genomen, doch leveren niets op. Het Bossche elftal houdt echter kranig stand en komt er meer en meer in, doch kan toch niet verhinderen, ondanks het sublie me verdedigen van backs en keeper, dat Utrecht haar score voor de rust nog op voert tot 40. Na de rust geeft Den Bosch beter partij, in welke periode aan beide zijden twee doelpunten worden gemaakt. Als scheids rechter Draayer einde aankondigt-, heeft Utrecht zich met een 62-overwinning de sterkste getoond in heb Bondentournoo1', hetwelk zeer zeker propagandistische waarde heeft gehad voor de principieele R. K. Voetbal-organisatie in Nederland. Mr. Schretlen, voorzitter der R. K. F. reikte met e.ejiige hartelijke woorden den beker aan het Utrechtsch Elftal uit, welke dezen beker op" zoo'n kranige wijze heeft weten te bemachtigen. De regeling en het verloop der wedstrij den was uitstekend verzórgd, dank zij het verdienstelijke werk der resp. commissies. Des avo.ids zes uur vereenigclen spelers en genoodigaen zich in Krasnapolsky aan den gemeenschappc]ijken maaltijd, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef, waarbij het aan speechen niet ontbrak. DIOC. HAARL. BOND. Gistermiddag zijn op het terrein van S. L. G. te Voorschoten een tweetal wedstrij den gespeeld. S. L. G. I speelde tegen V. V. W. I u't Wassenaar en verloor den wedstrijd met 32. S. L. C. II speelde tegen V. V. W. lil uit Wassenaar en verloor dezen wedstrijd met 51. Gisterenmiddag heeft E. M. S. I gespeeld tegen S. J. C. I. De -uitslag was 10 in 't voordeel van E. M. S. NED. VOETBALBOND. Om den zilveren bal. FeijcnoordH.D.V.S. 3-D D.F.G.—Excelsior 2—1 H.D.O.Sparta 10 S.V.V.—V.O.C. 2—0 Om den Arol-bcl'.er. Ajax—Blhuw-Wit 0—0 (BI.-Wit wint na loting). R.C.H.—Z.A.G. 3-0 V. S. V. I— L. F. C. I 5—2 L. F. G, dat met 2 invallers naar Vel- sen trok, resp. voor J. Arnoldus en R Neuteboom, heeft het niet tot een over winning kunnen brengen. Het vertoonde epel, uitgezonderd het le kwartier, in welke periode L. F. G. met 2—0 voorstond, had meer weg van rugby dan voetbal. Hoofdzakelijk lag de schuld bij den scheidsrechter, die hier niet tegen optrad, doch V. S. V. had moeten bedenken dat het vriendschappelijk ging, doch niet wie er het spoedigst uit gebrek aan spelers nit moest scheiden. L. F. C. is zoo wijs geweest het ruwe spel niet te beantwoor den, waardoor hun weliswaar de over winning is ontgaan, doch met 11 gave spe Iers liet a.s. seizoen kan aanvangen. Wan neer L.F.G. het spel speelt als in het eer ste kwartier dan kunnen zij met goeden moed het a s. seizoen beginnen en van een goeden plaats op de ranglijst verzekerd zijn. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toeristen-Ver. „Swift" Gisteren moesten de Swift-leden een team-rit rijden rondom de Haarlemmer meer (60 K.M.), waarvoor zij om 8.45 in ■het clublokaal in de lunchroom ,J)e Bijen korf' samenkwamen, waarna om 9 uur ge zamenlijk werd gereden naar de Span- jaardsbrug, waar de boot van den heer Eillebrand klaar lag om de renners en belangstellenden na 'n drie kwartier varen nan de Leéghwater aan wal te zetten.^ Na dat de verschillende teams waren inge deeld werd om 10 uur het eerste team ge start, bestaande uit J. C. van Goor, H. Vogelenzang en H. J. Jasperse. De volgen de teams werden om de 9 min. gestart. Heb tweede team bestond uit W. Hillebrancl, X>. Voorzaat en W. Boezelijn; het derde ^eam bestond nit N. Kop, V. V. en A. Po enen; en het vierde team uit J. Brouwer, 'i'h. de Wilde en J. Bekooy. Nadat nu alle groepen waren vertrokken moest er ge duldig gewacht worden, totdat de renners weor in 't zicht kwamen. De eerste groep die binnenkwam was J. C. v. Goor, H. Vogelezang en H. J. Jasperse, welke allen tegelijkd en eindstreep passeerden, na de zen afstand gereden te hebben in 1 uur, 55 min^ 45 3/5 sec. De tweede groep die aankwam bestond uit V. 'Kop en V- V. Po- lanen', welke A. Polanen in den steek moesten laten om hun eigen kansen niet te verspelen; de twee eerst-aankomenden van dit team reden er 2 uur 3 m. 6 sec. over Daarna kwam het dede team aan bestaan de uit J- Brouwer en Th. de Wilde; hun tijd was in deze 2 uur 3 min. 56 sec., met hen kwam tegelijk binnen A. Polanen, ter wijl hun teamgenoot J. Bekooij achter moest blijven. Het laatste team dat binnen kwam be stond uit W. Hillebrand, D. Voorzaat en W. Boezelijn. Deze waren door pech geheel uit den strijd. Hun tijd was geworden 2 uur 28 min. 71/5 sec. J. Bekooij welke het laatst binnen kwam reed er ook' ondanks pech 2 uur 43 min. 43 3/5 sec. over. Terwijl nu alle renners binnen waren werd de terugtocht aanvaard en daarna gereden naar het clublokaal waar de offi- cieele uitslag werd bekend gemaakt eu welke luidt: le prijswinnaars J. C. van Goor, H. J. Jasperse en H. Vogelezang, tijd I uur 55 min. 45 3/5 sec.; 2e prijswin naars N. Kop en N. N. tijd 2 uur 3 min. 6 sec. Proces-verbaal tegen wielrijders te Zoeterwoitde Gistermorgen omstreeks tien uur werden door den Gemeen te-Veld wachter Degenaars en drie Rijksveld wachters een aantal wielrijders (renners?) van D. 0. S. uit Den Haag aangehouden, welke volgens hun zeggen een betrouw- baarheidsril maakten van Den Haag naar Woerden. De leden van ,,Vios" die volgens een bericht in de bladen een begin maakten met 't verrijden van den „Vios"-beker als wisselprijs, welke verreden wordt in vijf maal 20 K.M. in peleton vanaf de Nieuwe Vaart over Zoeterwoude langs de Wei-* poorfsche weg en Hooge Rijndijk, werden ook tweemaal aangehouden. Uit hun houding bleek wel dat zij met deze belangstelling, waaruit wel een pro cesverbaal zal volgen, op grond van het feit, dat het geen betrouwbaarhrid^ritten zijn, welke zij houden, doch weds'dijden om p"' u, niet veel op hadden SCHIETEN. Om den Wisselbeker. Z ier lesmiddag had op de schi.'banen te Katwijk do wedstrijd plaats met scherp om den wisselbeker, welke jaarlijks ge houden wordt voor den kring van Burger wachten „Leiden en Omgeving", waartoe behooren Leiden, Warmond, Oegstgeest, Zoeterwoude en Leiderdorp, Het is een zeer - geanimeerde en span nende strijd geweest tusschen vier van de Vijf genoemde plaatsen; Warmond ont brak op het appèl. We geven hier den uit slag in de volgorde waarin werd gescho ten, bij loting bepaald: 4-tal Oegstgeest totaal 342. p., gemiddeld per schutter 85* p.; 4-tal Zoeterwoude 299 p., gem. 74.7 p.; 6-tal Leiden 495 p., gem. 82* p.: en 3-tal Leiderdorp 255 p., gem. 85 p. De beker werd voor het jaar 1924 even als in 1923 beha'ald door de Burgerwacht van Oegstgeest: de le pr. door die van Lei derdorp, terwijl de 2e pr. door Leiden werd behaald. Een troostprijs werd toege kend aan de Burgerwacht van Zoeter woude. De commandant der Burgerwacht te Leiden, reikte als voorzitter der Regelings- commjssie voor de Bekerwedstrijden met een toepasselijk woord de prijzen uit. Spreker zeide o.a. dat het hem genoegen deed, den beker aan Oegstgeest te mogen uitreiken. Er is over het algemeen schit terend geschoten, wat de resp. cijfers be wijzen, maar nog verheugt het hem, dat hij heden heeft kunnen constateeren, dat het doel waarvoor door den sohenker de beker is beschikbaar gesteld, n.l. om het contact en de verstandhouding der Bur gerwachten onderling te bevorderen, is bereikt geworden. Hij feliciteert den com mandant van Oegstgeest met het door zijn mannen behaalde succes en overhandigt hem den beker. Deze dankt voor de woorden tot bom gericht, daarbij de verzekering gevende, dat het behaalde resultaat van heden een spoorslag zal zijn, om op den ingeslagen weg voort te gaan en zijn krachten in te spannen, om met zijn mannen ook in 1925 beslag te leggen op den beker, zoo het kan. Of het lukken zal, dat zal nog afgewacht moeten worden, maar wij zullen ons best doen, aldus spr. Spr. eindigde met een driewerf hoerah op H.M. de Koningin. De heer A. M. Steijns overhandigde de resp. commandanten de behaalde medail les, waarna hij nog een woord van dank richtte tot luitenant Sleenhauwer en ser geant Blotkamp voor hunne welwillende medewerking lot het doen slagen van de zen wedstrijd en aan sergeant Schouten voor de goede verzorging der schietbanen in het afgeloopcn seizoen. Na alle deelnemers dank gezegd te hebben voor hunne medewerking en op komst, behoorde de wedstrijd tot het ver leden, waarna hij allen een tot weerziens in 1925 toeriep. STADSNIEUWS Be 3-Ocfober-viermg. Enkele mededeelin g e n. Het meest belangrijke nummer van het programma zal ongetwijfeld het openlucht spel zijn; het minnespel „Lancelot en Ha lewijn", spelende in de 13e eeuw. Het spel, dat een gebarenspel is, wordt ver toond door de beste krachten van de Leid- sche Tooneelverocnjging .,'Liüeris Sa crum" en vindt plaats op het onbewoond eiland Arcadia. Dit eiland wordt midden in den Zoeterwoudsclien Singel aangelegd door do Maatschappij voor Tuinbouw". De inleiding bestaat uit een Compositie voor koor, n.l. een madrigaal van ,Gorne- lis Schuyt, een Leidenaar van omstreeks 1600, wiens werk mag gerekend worden als te zijn geweest een zeer belangrijke schakel in de muziek. Op kosten van de Stadsregeering maakte deze een kunstreis naar Italië en gaf daarna zijn eersten ge- drukten bundel, bestaande uit achttien ma drigalen, uit, waarvan enkele nummers in het bijzonder waren opgedragen aan Jo- han en Arnold van Duivenbode en aan mevrouw Andrea van Outshoorn. De laat ste madrigaal wordt gezongen op Italiaan- schen tekst. De verschillende stemmingen in het Minnespel zullen worden geïl lustreerd door muziek van Bizet (Suite Arlésienne). De in het Minnespel voorkomende ode, op den vrede van Rijswijk,-is van de hand van dr. W. van Wijk, een oud-Leidenaar, die sinds jaren reeds een zeer groote rol speelt bij de feesten op. 3 October, than9 leeraar in de geschiedenis te Maastricht. De muziek is van Leo Mens te Leiden, on der wiens leiding ook de koorwerken wor den uitgevoerd. De muziek zal worden ge geven door de Kon. Mil. Kapel, onder lei ding van den luitenant-directeur, den heeT Louis de Boer. Een zeer belangrijk deel van het ouenluchtspel bestaat uit het „Ballet d'Orange" in vier tafereelen, uit gevoerd door een solodanseres, zestien da mes en zestien heeren en vierentwintig Gardes Givicjues d'Orange, onder leiding van den Leidschen dansleeraar, den heer H. J. van Leeuwen Jr. Het .eerste tafereel stelt voor de emblemen van de wapens van Chalons en Oranje Het tweede tafereel het huwelijk tusschen Orange Clialon en Nassau.Het derde tafereel een vlaggen- dans Orange-Blanche-Bleu. Het vierde tafereel eindigt in het devies van Oranje: „Je Maintiendrai", en „Ce sera Moi. Nassau", in letters uitgevoerd. De costu mes worden geheel nieuw, volgens nauw keurige gegevens gemaakt. De decors wor den uitgevoerd door den kunstschilder Manceau te Warmond. Naast het openluchtspel is dc Optocht, voorstellende „de Gouden Eeuw", een zeer belangrijk nummer vanjiet programma. In den stoet zullen pl.m. 700 personen gaan. Als hoofdpersonen treden op de heer en mevrouw Verhey van Wijk, terwijl als pages zullen fungeeren de-kinderen van dit echtpaar. De verschillende groepen in den optocht worden door diverse vereeni- gingen en particulieren uitgebeeld. Zoo wordt de groep „Bouw van hef Antsfer- damsche Stadhuis", ontworpen door den heer Jan de Quack to Den Haag, verzorgd door de afd. Leiden van ^Bouwkunst", Voor de groep, „do Leidsche Dyaperie" zor gen dc Leid,$qhe fabrikanten Clos en Leem bruggen,'Gebrs. van Wijk, le Poole en Scheltéma. In den optocht gaan mee zes muziekkorpsen, waarvan één te paard ter wijl voorts de „Gouden koets", gebruikt bij de Lustrumfeesten in 19lïï, sinds dien geplaatst in ..do Lakenhal", in den op tocht zal meerijden. 's Avonds 3 October Kunstavond in de Stadszaal, met welwillende medewerking der Kon. Mannenzang-vèr. „Cecilia" uit Den Haag. Er zullen enkele nummers, alle toepas selijk op het historische feest, worden uit» gevoerd, enkele begeleid door koper. Door 'den heer Jan de Quack is een spe ciaal lied opgedragen, geworden getiteld: Aan Leiden. Muziek van mej. Menka van Aken, te 's-Hage. Voorts zullen de heer en Mevrouw Al- bert Vogel medewerking op den avond verleen en. Volop dus een avond van kunst. De zangvereeniging Ex Animo te Lei den heeft aan de Koningin ter gelegen heid van haar bezoek aan Leiden een zang hulde aangeboden. Van de Koningin -is thans bericht ontvangen, dat zij deze zang- hulde aanvaardt. Deze zal plaats hebben bij de De Gijselaarsbank, na het bezoek aan het raadhuis. Van de Koningin-Moeder is bij hel be stuur van de 3 Octobervereeniging bericht ingekomen, dat HM. wegens verblijf in het buitenland niet hij de feestelijkheden op 3 October tegenwoordig zal kunnen zijn. Wanneer H. M. de Koningin op 3 Octo ber as. aan het station alhier arriveert, zal het muziekkorps van de Leidsche Politie onze koninklijke gast met muziek ontvan gen. Gasvergiftiging. Op de Breestraat no. 10 is een choco ladewinkel. gedreven door de 42-jarige juffrouw Morree. Toen vanmorgen om 10 uur de gordijnen nog niet waren opge haald, kregen eenige overburen het ver moeden, dat er misschien een ongeluk was gebeurd. Zij waarschuwden den heer Goedbloed, die boven dezen winkel zijn assurantiekantoor heeft. Op zijn beurt waarschuwde hij een familielid van haar, van wien hij wist dat deze een sleutel van den winkeldeur had. Toen men den win kel binnendrong, ontwaarde men een ster ke gaslucht en ontdekte men in de slaap kamer gekomen, dat Juffrouvy Morree nog te bed lag en de gaskraan openstond. Aan gezien de heer Goedbloed. ontdekte, dat de juffrouw nog zwakjes ademhaalde, waar schuwde hij telefonisch den gemeentelij ken hulpdienst, die spoedig met de noodige apparaten aanwezig was en het genoegen mocht smaken, de juffrouw, die ten gevolge van het vele gas, dat zij had inge ademd, reeds geheel bewusteloos was, bij te brengen. Ware het geval een half uur later ontdekt goweest, dan ware waar schijnlijk de dood reeds ingetreden. In ernstigen toestand is zij naar het St. Elisahethsgesticht overgebracht. Zij was hedenmiddag om half 4 nog niet tot bewustzijn gekomen. Gisterenmorgen om 8 uur is in dc Lode- wijkskerk een H. Mis opgedragen voor dc leclen van den R. K. Sportvereeniging „Lei den". aangesloten bij dc# D. H. V. B., waaronder een groot aantal leden tot dc H. Tafel naderden. De inschrijving voor den avondcursus voor volwassenen heeft, plaats in de Am- machlsschool op Maandag, Dinsdag en Woensdag 15, 16 en 17 September 1924, tel kens des avonds tusschen 7 en 9 uur. Zaterdag j.l. hebben, naar ons wordt medegedeeld, een aantal meisjes behooren- de tol de hoogste klasse der Centrale School voor openbaar lager onderwijs in de Van der Werffst^aat'onder leiding van eenige onderwijzeressen een bezoek ge bracht aan Katwijk. Toen zij door het dorp trokken werden zij door de Katwijk- sche jeugd met allerhande steenen gebom bardeerd, ten gevolge waarvan een der meisjes ernstig aan het hoofd werd ver wond en in een villa moest worden ver bonden. Door het optreden der onderwij zeressen is de Katwijksche jeugd ten slotte afgedropen. Toen later de meisjes per tram naar Leiden terugkeerden, wer den zij door een andere groep Katwijk sche kinderen nagejouwd. Zaterdagmiddag is uit een gang van een perceel aan de Breestraat een rijwiel ontvreemd. Gisteravond om I reeks 9 uur reed een heer uit Den Haag met een motorfiets langs den Kanaal weg. In een zijspan zat een dame, eveneens uit Den Haag. Plot seling sprong een band van de motorfiets, waardoor de bestuurder 'het beheer over zijn stuur kwijtraakte en tegen een boom opreed. De dame werd uit de zijspan ge slingerd en bezeerde zioh niet ernstig. De bestuurder bekwam geen letsel. Gisteravond omstreeks 11 uur is hij de Wilhelrainalaan onder Voorburg een werk draad van da sfroomleiding der electri- sche tram gebroken, hetgeen een reusach tige vlam teweegbracht, wat niet te ver wonderen is, gezien dat de spanning op de lijn 1200 volt bedraagt. Gelukkig had den er geen persoonlijke ongelukken plaats. Het verkeer tusschen Voorburg en den Haag*kon echter nadien voor een deel slechts over één spoor plaats vinden, het geen groote stoornis opleverde in den diens-t. De laatste tram uit Scheveningen vertrok met 1 uur vertraging en kwam vannacht in plaats van le 1 uur eerst te 2 uur alhier aan. Door het bestuur der Winkelweek-com missie is in een uitvoerig adres aan B. en W. verzocht om dc winkels inplaacs van tot 8 uur tot 10' uur te doen open zijn op Vrijdag; Maandag, Dinsdag 26, 29 en 30 September, en Woensdag en Donderdag' 1 en 2 October. Eenige sfadsverslagen, benevens enkele sporfverslagen moeten tct enzen spijt we gens gebrek aan plaatsruimte tot mcrgpn blijven liegen. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: G. Koov, tuinder te Waddinxveen, cur. mr. R. Rensma, Gouda. Laatste Berichten Moord. Voor het Gerechtshof te Den Bosch, stond heden terecht de Wever, kantoorbediende te Den Haag, wegens moord op zijn vrouw te Schimmerst gepleegd. De eisck luidde 20 jaar gevangenisstraf. De rechtbank te Maastricht h?d fc?kl. veroordeeld tot 8 jaar. Ongeluk te Zaandam. In de nieuwe haven van Zaandam is tij dens de lossing van een deklading balken op een Duitsch stoomschip een ongeluk gebeurd. Buiten boord lag een sloep, waar in zich twen mannen bevonden. Eenige balken vielen'op den sloep, waardoor de beide mannen, door de balken getroffen, te water geraakten. Toen zij op het droge gebracht waren, bleek dat zij verschil lende kwetsuren hadden opgeloopen. Zij werden naar de kliniek te Zaandam ver voerd. De kassiersfirma A. C. F. van Loon te Bergen op Zoom, heeft surséance van betaling aangevraagd. TELEGRAMMEN (VAN ONZEN DRAADLOOZEN DIENST). MANTSJOERIJE VERKLAART DEN OORLOG. De opstandeling e n verslagen. LONDEN, 8 September. (V.D.). Uit Pe king wordt gemeld, dat de dictator van Mantsjoerije Tsjang Tso Lin aan de regee ring te Peking den oorlog heeft verklaard. BERLIJN, 8 September (V.D.). Uit Sliangha-i wordt gemeld, dat de opstande lingen 15 Engelsche mijlen van Shanghai door de regeeringstroepen verslagen zijn. SHANGHAI, 8 September (V. D.) Lu Yungihsiang, de militaire gouverneur van Chekiang, beweert de troepen uit Kiangsu verdreven te hebben. Twee compagnies en zes divisies met voltallige uitrusting zou den in zijn handen gevallen zijn. De militaire gouverneur van Kiangsu biedt 7000 pond aan ieder, die hem Yunghsiang dood of levend uitlevert. Ook biedt hij groote sommen aan hen, die naar zijn leger overloopen. De Brit- sohe, Amerikaan sche en andere oorlogs schepen zijn to Shanghai om eventueel de buitenlandsche kolonies te beschermen. Do missie inGh n a b u i t g n gevaar NEW YORK. 8 Sep'embor (Y. D.) Ds buitenlandsche missie van de Proles-* tnatsche Episcopale Kerk heef! mc-Ioge-.- deeld, dat de 250 Amerikaansche missio narissen in en nabij Shanghai zich buiten' de gevaarlijke zone bevinden en be schermd worden door de vrijwilligers» reddingsbooten en mariniers. Fransch visschersvaartuig vergaan. 2 4 p*e r s o n e n ver dronken. PARIJS, 7 September. In een storm is irl de Archipel van St. Pierre en Miquelonhet Fransche visschersvaartuig „Paymond'' vergaan. 24 Persónen verdronken, 11 werden er gered. Het bezette gebied. Terugkeer der uitgewezenen, BERLIJN. 8 September. (V.D.). Het Fransche opper-commando te Dusseldor£ bee'ft verordend, dat thans alle uit het Roef gebied uitgewezen personen terug mogen keeren, uitgezonderd eenige personen wiet- aanwezigheid uit veiligheidsoogpunt nicfc gewenscht is. Alle hangende uitwijzings processen worden ingetrokken. De 8-urendag. Een conferentie te Genève. BERLIJN, 8 September. (V.DTo Ge nève vindt heden een conferentie plaSts tusschen de FraJisohe, Engelsche en Bel gische ministers van Arbeid over hei doorvoeren van den 8-urendag. De rebellen in Honduras MANAGUA, (Nicaragua) 8 September. (V. D.) Vele dooden zijn Donderdag ge vallen aan beide zijden in een gevecht tusschen rebellen uit Honduras en regee ringstroepen nabij Santa Barbara. De strijd eindigde in een overwinning der rebellen. Ernstige fabrieksramp. LONDEN, 7 Sept. (V.D.).Naar gem rid wordt heeft op een vuurwerkfabriek op on geveer 20 mijl van Napels een ontploffing, plaats gehad, waarbij 5 personen om het leven kwamen. De moordenaars van Erzberper. BERLIJN, 8 September. (V D.) Do Duitsche gezant te Boedapest heeft op nieuw de uitlevering van den moordenaar Van Erzberger, Schultz, geëischt. Noodweer boven New-York. LONDEN, 7 Septeriiber. (V.D.). Uit New- York wordt gemeld, dat aldaar een hevige siagreken gewoed.heeft. Een waterhoos vac. ongekende lievigheid teisterde de haven» werken en Govervors-Island werd voor den eerste* keer overstroomd. De bekende ac* teur Raymond CJra-ne werd op Long-Island door den bliksem gedood. Ernstio autobus-ongeval CHERMONTFERRAND, 8 September. (V. DEen autobus, waarin brand- weergasten zich "naar een concoursfeest begaven; is omgevallen. Drie personen werden gedood, twintig gewond. Dc voltooide wereldvlucht BOSTON, 8 September (V. D) D* Amerikaansche wereldvliegers zijn liier met sirenengeloei en klokkenspel ontvan gen. Zij zullen heden naar New York vertrekken. Luitenant Smith, de commandant van de wereldvliegers, heeft de Associated Press verzocht, zijn dank over te bren gen aan de marine voor den steun, welke den vliegeniers gegeven is op hun vlucht van Kirkwall naar Boston. MARKTBERICRTOg AMSTERDAM, 8 Sopt. Veemarkt. 438 Vette Koeien le kwal. f 1.201.34, 2e kwab f 1.051.20. 3e kwal. f 0.851 05 slachtgc- wicht; 30 Stieren f 0.75t.slachtgewicht; 125 Melk- en Kalfkoeien f 350525 per stuk; 90 Vette Kalveren le kwal. f 0.95—- 1.06. 2e kwal. 85—95 cent levend gewicht; 66 Nuchtere Kalveren f 15—25 per stuk? 210 Schapen f 4555 per stuk; 610 Vette Varkens le kwal. f 1.061.08, 2e kwal. f l.Ofc 1.06 slachtgewicht; Overz. en Geld. le. kwal. f 1.071.08; 2e kwal. f 1.061.0* slachtgewicht; 29 Paarden f 150300 per stuk. ROTTERDAM, 8 September. Veemarkt, Aanvoer: 304 Vette Runderen^ 217 Vette en Graskalveren, 964 Schapen of Lamme ren, 927 Varkens, Prijzen: Vette Koeien le kwal. f 1.151.22/4. 2e kwal. f 1.10—1.—, 3e kwal. 9585 cent; Ossen f 1-101.1714— j.00—0,95—0,90; Kalveren f 1.65—1.85— 1.45—1.25—1.10—0.90; Schapen 80—95-* *B - 6555650 cent; Lammeren f 1.05«-•- Varkens 96—98—94—90—88—8-1 cent. Handel over 't algemeen matig. Aanvoet redelijk bij rundvee. Voor prima kwalitei' ten iets boven noteering. Varkensprijzen niet veel hooger dan vorige week. v issernoteeringen (Amsrer Berlijn Londen 11.61 V2 New-York 2.611/4 Parijs 13.80 Brussel13.0ri/a Zürich49.10 Rome 11.46 Christiania 3--».85 Kopenhagen43.7° Stockholm 69.4i» Weenen ft.OOlij'/j Praag 7.8' Madrid 34.20 BEURSOVERZICHT. De beurs had een weinig opgewekt ver loop; met uitzondering van enkele fondsen ging zeer weinig om en daar het publiek zich geheel van affaire onthield, zakten d«» koersen geleidelijk in. Jurgens vrij levendi ge handel; gewone aandeden een 4-tal pet. hooger. Ook in Seheepv. ging nogal wal om: Holl. Stoomb. Mij. gevraagd. Suiker- aandeelen van H. v. A. op den hoogsten koers van Zaterdag geopend, moesten tel gen het slot ecu vijftal procenten prijsge ven. Voor petroleumwaarden bestond wei nig belangstelling. Kon. gingen tegen d3 laagste prijzen van Zaterdag. Tabakken en rubbers waren prijshoudend raet gering® affaire. Ij Prolongatie 2 lA pet. J'

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5