Cardinal f 6,"70; D.T. Murillo f 3,10; D.T. Cour d'Or 5,80; D.T. Theeroos f 4,Dw. (Bartigon f 4,80: Dw. Mad. Krelage f 4,70; 'Dw. Pride of Haarlem f 2,60; Dw. Europe I 3,30; Dw. Pygmalion f 2,30; E.N. Emperor f 8.10; E.N. Ajax Princeps f 4,80; E.N. Gol den Spur f 9.Crocus Purperea Grandi- flora f 2,20. Alles eerste soort per honderd •tuks. SPORT VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Bisschops-Bekerwedstrijden De loting had tot resultaat: Voorronde, ft. R.K.A.V. n—De Meer H le ronde, b. "Winnaar aW.S.V. ic. P.V.C.B.Wilskracht. d. V.V.Z.Zwaluwen. e. LeidenDe Meer. f. R.K.A.V. vrij. ExcelsiorGraaf Willem. h. D.H.L.D.O.N.K. 2e ronde. I. Winnaar eWinnaar f. k. Winnaar bWinnaar d. 1. Winnaar c vrij. 3e ronde, n. Winnaar oWinnaar i. o. Winnaar k vrij. Halve finale p Winnaar oWinnaar n. m. Winnaar gWinnaar h. Finale. X- Winnaar pWinnaar m. PAARDEN. Draverijen te Wassenaar. Gistermiddag werden aan den Middel weg te Wassenaar draverijen op de korte baan gehouden uitgeschreven door de Ko ningin "Wilhelmina-VeTeeniging, ter op luistering van het Wassenaarsche Konin- ginnefeest. ï)e belangstelling van het publiek was vrij bevredigend te noemen. De baan was op sommige gedeelten meer dan slechtr De opkomst der paarden was zeer goed, ten gevolge waarvan eerst om bij half ze ven het laatste nummer verreden kon wor den. De burgemeester, baron van Wassenaar van Rcsande. gaf gedurende de drave rijen van zijn belangstelling blijk. Het weer was uitstekend en liet niets te wenschen. terwijl het muziekkorps Excelsior er lustig op los blies. De uitslagen zijn: Toekomstprijs: Handicap afstand max. 800 M. aange spannen voor Nederlandsche geregistreer de paarden, die niet meer dan 3 prijzen gewonnen hebben op korte of op lange baan. Te rijden in Series-Prijzen: f 150, f 50 en f 25. Ingeschreven 9, uitgekomen 8 paarden. Eerste serie: 1. Martinus S. (760) eig W. F. Smits. ber. B. Schippers; 2. Manbat tan (720) eig. en ber. Jac. van der Graaf. Tweede serie: 1! Lady 0 (780) eig. N. Olieman, ber. G. Ensing: 2. Midi Brook (785) eig. en ber. A. Vringer. Beslissing: 1. Lady O (780); 2. Marti nus S. (760) 3 lengten; 3. Midi Brook (785). Even voor de laatste bocht nam Lady O de leidine. om deze niet meer af te staan en met fiink verschil te winnen. Draverij A: Handicap-afstand max. 800 M. aange spannen voor alle in Nederland geregis- teerde paarden. Te rijden in series. Prij- zpn f 200, f 50 en f 25. Ingeschreven 24, uitgekomen 18 paarden. Eerste serie: 1. Marie V. (750), eig. Stal Toekomst, ber. Appel, Tweede serie: 1. Fleetwood R. (725), eig. J. Paardenkooper, ber. Hulsbosch. Derde serie: 1. Aura (750), eig. H. Ver- degaal, ber. N. v. Leeuwen. Vierde serie: 1 Kampioen B. (790), eig. A. J. P. van der Kroon, ber. P. de Boer. Vijfde serie: 1. Lady O. (740), eig. N. Olieman, ber. G. Ensing. Zesde serie: 1 Long Ago (775) eig. W. Kool. ber. J. van Leeuwen. Eerste halve beslissing: 1 Fleetwood R (725); 2. Marie V. (750). Tweede halve beslissing: 1. Lady O. (740): 2 Long Ago (775). Beslissing: 1 Fleetwood R (725); 2. Long Ago (775); 3. Lady O. (740). Marie V., die No. 1 binnenkwam, werd gcdisqualificeerd wegens onregelmatig draven. Hierdoor kreeg Lady O., die zoo goed als „op"' was en stapvoets binnen kwam, nog net den derden prijs. Deze beslissing was blijkbaar niet naar den zin der ..boekies", die bijna alge meen „overrijden" riepen. De jury was zoo verstandig baar eens genomen decisie ie handhaven. Draverij B. Voor alle paarden die in Draverij A ge start zijn, behalve de le prijswinner. Han dicap ongewijzigd. Te rijden in series. Prijzen: f 100, f75 en f25. Eerste serie: 1. Madam (700) eig. S. van Dam, ber. L. Ensing. Tweede serie: 1. Express M. (710) eig. P van Boekhoven, ber. v. d. Berg. Derde serie: 1. Kampioen B (790) eig. 'A. P. J. van der Kroon, ber. P. de Boer. Vierde serie: 1. Catharine Spier (790) eig. en ber. C. F. Ockborst. Beslissing: J. Express M (710); 2. Ca- ftharine Spier (790), 2 lengten; 3 Kam pioen B (790). Het duurde geruimen tijd eer het schot knalde, waarna Catharine Spier en Kam pioen de beenen er onder zetten om den achterstand spoedig in te halen. Tegen Madam gelukte dit, maar Express M draafde uitstekend en bleef aan het hoofd 'gaan, om ten slotte met 2 lengten te win den. o Amateursprijs. Afstand 800 M., open voor alle paar den, die het eigendom zijn van de leden fler Nederlandsche Heerrijdersclub, to rij den door de werkende leden dier club: le prijs f 100, 2e prijs inleggelden der inge schreven paarden in deze course, 3e prijs kunstvoorwerp. De le en 2e prijs worden aangevuld met eereprijzen, uitgeloofd door de Koningin "Wilhelmina Vereeniging. Ingeschreven 16, uitgekomen 11 paar den. Eerste serie: 1 Karla (745) eig. en ber. L. A. F. Prins. Tweede serie: 1. Fleetwood R (735) eig. en'ber. J Paardekooper. Derde serie: 1. Aura (750) eig. H. Ver- degaal, ber. L. A. F. Prins. Vierde serie: 1. Sabir (745) eig. C. de Mooy, ber. Monge. Beslissing: 1. Fleetwood R (735); 2. Kar la (745) K lengte; 3. Sabir (745). De beslissing werd tweemaal verreden. De eerste maal passeerde Sabir bet eerst den paal, gevolgd door Fleetwood, terwijl de tweede maal de laatste één was, ge volgd door Karla, SabiT en Aura. De re den hiervan was. dat door alle paarden verschillende fouten waren gemaakt; ook in de tweede beslissing werd onregelma tig gedraafd, zij het dan niet in zoo he vige mate. Fleetwood R. had van den kop af de leiding genomen, terwijl om de tweede en derde plaats hevig gestreden werd met bet resultaat als hierboven genoemd. AUTOMOBILISME. Doodclijk ongeval op de Brooklandsbaan. De op motorracebanen zeer bekende raeer Dario Resta is heden bij een onge val op de Brooklandsbaan om het leven gekomen. Hij bestuurde een Sunbeam- machine, Grand Prix model, en trachtte met dezen wagen een nieuw record te vestigen. Tijdens de tweede ronde verlooir de coureur de controle over zijn machine en vloog door een ijzeren balustrade. Resta was onmiddellijk dood. Zijn mecanicien kwam er wonder boven wonder met be trekkelijk lichte verwondingen van af. De wagen vloog in brand en werd totaal ver nield. De snelheid van den wagen op het oogenblik van bet ongeluk bedroeg onge veer 130 mijl per uur. 27 wereldrecords op één dag. Naar de Daily Telegraph mededeelt, wer den gisteren 27 wereldrecords gebroken, welke van af 1913 waren gevestigd. Dit buitengewone feit werd verricht door een 6 cyl. Lanchester-auto op de Brook landsbaan te Weybridge met drie bestuur ders n.l. Thomas, Duller, den steeple chase jockey, en Rapson. Een nieuw 12-uur record werd behaald met een afstand van 11-18 mijl 843 yards en een gemiddelde snelheid van 95.66 mijl per uur. Elk record van 5 tot 12 uur werd ge broken. Het was een wonderbaarlijke ver richting van de bestuurders, die elkaar om de 3 uur aflosten, terwijl practisch ge sproken, den geheelen tijd met een snel heid van boven de 100 mijl per uur werd gereden. Gedurende de vier eerste uren hadden ze met bandenpech te kampen en was het noodzakelijk geworden van magneet te verwisselen, zoodat na dit minder geluk kige begin de prestatie eigenlijk nog meer aan waarde won. De laatste 100 mijl wer den in 59 minuten 86 sec. afgelegd. HST BE CHIGEVBNG NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. Vergadering van Dinsdag 2 September, des nam. te 7.30 uur. Afwezig de -heer E. O os klam Jzn. Voorzitter de burgemeester. De Voorz. opent de vergadering met ge bed en stelt aan de orde bet eerste punt der agenda: Ingekomen stukken. Ingekomen is o.m. een stratenplan van bouwterrein in de Zilk, dat wordt goed gekeurd. Naar aanleiding van het verzoek van het Hoofdbestuur der Algemeene Vereeni ging voor Bloembollencultuur te Haarlem om een bijdrage van f 500 in de in bet voorjaar van 1925 te houden Internatio nale Bloemententoonstelling meenen B. en W. dat op dit verzoek in dezen vorm af wijzend behoort te worden beschikt. Ten einde echter een bewijs te geven dat ook bet Gemeentebestuur van Noord- wijkerbout sympathiseert met het doel der tentoonstelling, stellen B. en W. voor om drie gouden medailles beschikbaar te stel len en daarvoor een maximum-bedrag van f 250 uit to trekken. De medailles zullen moeten worden vervaardigd en beschik baar gestéld in overleg met het Gemeen tebestuur. De beer L. M. v. Noort meent dat een gouden medaille f 50 kost. Een crediiet van f 250 is derhalve z.i. niet noodag. De heer Th. Langeveld zou met één gou den medaille willen volstaan. De heer R. v. Dijk wil twee gouden me dailles beschikbaar stellen. De heer A. H. v. Noort vraagt of de me dailles kunnen worden beschikbaar ge steld voor inzenders uit Noorwijkerhout. De Voorz. de sprekers beantwoordende, zegt, dat bet ook hem bekend is dat als prijs voor een gouden medaille f50 staat aangegeven. De door het Gemeentebestuur van Noordwijkerhout beschikbaar gestel de medailles zullen echter speciale uitvoe ring eischen, daar het de bedoeling is, dat er op vernield wordt, dat zij van de ge meente Noordwijkerhout afkomstig zijn. Van het Tentoonstellingsbestuur te eischen dat de medailles voor inzendingen uit Noordwijkerhout worden beschikbaar gesteld, gaat te vèr. Dit «is practisch on mogelijk; het Tentoon-stellingsbestuur dient hier de vrije hand te houden. Voorts is bet hier geen kwestie van lo ven en bieden. De voorstellen van de hee- ren Langeveld en Van Dijk om één respec tievelijk twee medailles beschikbaar te stellen, hebben dan ook sprekers sympa thie niet. Men dient eenigszins van loyalen zin Ie getuigen en niet al te krenterig te zijn. De heer Geerlings merkt op, dat het voorstel van B. en W. zijn sympathie heeft. De Voorz. brengt het voorstel van B. en W. in stemming. Dit wordt aangenomen met 8 tegen 2 stemmen. Tegen de beeren Th. Langeveld en R. van Dijk. Bij de behandeling van bet ingekomen adres van diverse ingezetenen om den weg van Schippers'loot naar de Leidsche Vaart over te nemen en te verharden en zoo mogelijk te verbreeden, spreekt de beer Th. Langeveld er zijn bevreemding over uit, dat dit punt onder de ingekomen stukken werd gebracht. Spreker heeft zoo doende niet op behandeling gerekend en, zou deze aangelegenheid willen verdagen tot de volgende vergadering. De Voorz. merkt op, dat dit stuk toe valligerwijze onder de ingekomen stukken is verzeild. Bezwaar voor behandeling be hoeft dit echter naar spr.'s meening niet te zijn, daar alle raadsleden wel van de ingekomen bescheiden, die tweemaal ter visie hebben gelegen, hebben kennis ge nomen en voorts de heer Th. Langeveld nog persoonlijk de raadsleden heeft be zocht. "Wil de raad echter de behandeling verdagen dan staat hem dit vrijPrinci- pieeile bezwaren kan spr. daartegen niet hebben. Spr. vraagt of het voorstel Lan geveld tot uitstel van behandeling wordt ondersteund. De heer J. Guitings steunt dit voorstel; eveneens de hfcer L. M. van Noort, doch deze zou eerst nog wel een woordje over bet verzoekschrift willen spreken. De Voorz. kan dit niet toelaten, voor aleer over het voorstel-Langeveld is ge stemd. De heer L. M. van Noort eischt bet woord. De voorz. zegt dat de leiding in de vergadering bij hem berust, en dat hij den heer L. M. v. Noort op dit oogenblik het woord niet verleent. De heer Geerlings is van oordeel dat de heer L. M. v. Noort. in de gelegenheid moest worden gesteld bet woord te voe ren; de beer R. van Dijk zegt, dat men zich aan de leiding van den Voorzitter •heeft te onderwerpen. De Voorz. zegt over te zullen gaan tot het in stemming brengen van bet voorstel Langeveld. Wethouder Oostdam vindt die stem ming overbodig, Bij B. en W. is toch geen bezwaar tegen uitstel van behandeling. Bij acclamatie wordt hierop besloten dit punt in de' volgende zitting aan de orde te stellen. Van den beer J. Passchier is bericht ingekomen, dat hij bedankt als lid der echattingscommissie voor de Rijksinkom stenbelasting. De Voorz. zegt, dat thans een nieuwe benoeming moet plaats heb ben en B. en W. als zoodanig voorstellen de beer F. Reijneveld, die bij een vroe gere stemming bij ongeluk is uitgevalllen. De heer van Eeuwen vraagt of de voorzitter wel zeker weel of de beer Reij neveld een benoeming zal aanvaarden, Spr. is voorts van meening, dat de beer Reijneveld bij een vorige gelegenheid niet bij ongeluk is uitgevallen, doch dat de Raad wel degelijk van oordeel was, dat in de scbattingscommissie jong bloed moest komen en iemand meer op de hoog te der kleine inkomens daarin moest zit ting nemen. Als zoodanig beveelt spr. aan den beer Coenraad Bouwmeester. De-Voorz. zegt, dat hij den beer Reij neveld niet heeft gevraagd of hij een be noeming zal aanvaarden, doch spr. is van oordeel, dat do heer Reijneveld tegen be noeming géén bezwaar zal hebben. De Raad is intusschen ter zake vrij in zijn oordeel en kan kiezen wie hij wil. B. en W. hebben alleen een persoon genoemd om eenige leiding te geven bij de stem ming. De heer van Eeuwen heeft thans ook nog een candidaat genoemd, zijn er soms raadsleden, die nog andere candi- daten hebben? De heer Geerlings vindt dat baantje voor den beer van Eeuwen wel geschikt. De heer van Ecuwen zegt er geen tijd voor te hebben, hij beveelt intusschen zijn candidaat Coenraad Bouwmeester bij den Raad aan. Tot stemming wordt overgegaan. Uitge bracht worden 10 stemmen, waarvan twee op den heer Coenraad Bouwmees ter, zoodat deze laatste is benoemd. De adressen van de Feestcommissie in de Zilk om een bijdrage in de aldaar te houden Kinderfeesten en van de Oranje- vereeniging om een bijdrage in de te hou den volks- en kinderfeesten worden gelijk tijdig behandeld. B. en W. stellen voor de volgende sub sidies toe te staan: f700 voor de volks feesten, f 400 voor de kinderfeesten voor alle kinderen der openbare en bijzondere scholen in het dorp en f 100 voor de kin derfeesten in de Zilk. Bij deze voordracht hebben B. en W. rekening gehouden met de opbrengst der kermisgelden, die netto pl.m. f 1500 hadragen, terwijl f 1200 aan subsidies wordt voorgesteld. De heer Geerlings vraagt, welke subsi dies verleden jaar zijn verleend. De Voorz. zegt dat toen zijn verleend, voor de volk- en kinderspelen in het dorp respectievelijk f 800 en f 500, en f 125 voor de kinderspelen in de Zilk, zoodat thans f 225 minder aan subsidies wordt voorgesteld dan verleden jaar, waartoe aanleiding is omdat verleden jaar de ju bileumfeesten werden gevierd. De heer A. H. v. Noort vraagt of vol gens de voorstellen van B. en "VV. voor de kinderen in het dorp niet meer wordt be schikbaar gesteld dan in de Zilk. De Voor zitter zegt, dat berekend per 'kind uit Noordwijkerhout de bijdrage voor de Zilk een kleine f20 per kind hooger is dan voor bet dorp. Het betrekkelijk kleine kindertal in De Zilk geeft tot die verhoo ging wel eenige aanleiding. De voorstellen van B. en W. worden daarna bij acclamatie aanvaard. Het verzoek van het Schoolbestuur van „De Voorzienigheid" om een bijdrage van f 2000 om een overdekte speelplaats ge deeltelijk te vernieuwen, wordt afgewe zen, dit in verband met een kortelings verschenen Kon. Besluit, waarbij is be paald. dat de kosten van vernieuwing voor rekening der schoolbesturen zijn, daar zij als kosten van onderhoud zijn aan te merken. Door B. en W. wordt een nieuwe ver ordening op de legesgelden ter vaststel ling aangeboden. Wij noteerden bij de voorlezing dat de •legelisatie eener handteekening f 0.20 kost, verklaringen van goed gedrag, van gegoedheid, van inwoning enz. f 0.40. De begrooting met memorie van toe lichting kost f 10. De heer Langeveld vindt dit te veel. Hij stelt voor te lezen f 5. De Voorz. merkt op, dat het practisch niet voorkomt. Tot heden kostte het maar f 2.50 en nooit heeft iemand der ingeze tenen om een begrooting gevraagd. De heer Langeveld zegt dat het dan heelemaal niet geregeld behoeft te wor den. De Voorz. betwist dit, daar het toch kan voorkomen. Het voorstel-Langeveld in stemming go bracht wordt verworpen met 4 tegen 6 steromen Vóór stemden de heeren Lan geveld, Van Parera, Geerlings en A. H. v. Noort. Voor een groote jachtakte zal f4.50 leges worden gevorderd. De heer Lange veld vindt dit te veel, vooral omdat tegen woordig nagenoeg geen machtigingen tot het schieten van schadelijk gedierte wor den uitgereikt, zoodat vele personen in de noodzakelijkheid verkeeren om een jacht akte te koopen. De heer Van Eeuwen denkt er ook zoo over. Men kan tegenwoordig geen buiten gewone machtiging krijgen, men kan geen sprenkels zetten, zoodat men verplicht zal zijn een jachtakte te nemen. De heer L. M. van Noort'merkt op, dat men aan een jachtakte ook niet veel heeft, want men mag 's nachts niet jagen. De Voorz. zegt, dat de nieuwe jachtwet het bewijs lever', dat van de toepassing eener wet dikwijls veel meer afhangt dan van haren inhoud. Onder de vorige jacht wet kon ieder, die te goeder naam en faam bekend stond, een buitengewone machti ging krijgen. Thans onder de nieuwe jachtwet, die speciaal in het leven werd geroepen om de belangen van den land bouw meer tegen het wild te beschermen is het verkrijgen eener buitengewone mach tiging zeer moeilijk. Dat komt omdat daar omtrent o.m. moet worden geadviseerd door do schadccommissie. En de schade- commissie verleent alleen dan hare mede werking als kan worden aangetoond, dat uitreiking van een machtiging voor de verdelging van het wild noodzakelijk is en tevens van dengene, die de buitengewone machtiging krijgt, mag worden verwacht, dat hij zich regelmatig zal bezighouden met het verdelgen van wild. Wat spren kels enz. betreft, een machtiging daartoe is zeer gemakkelijk te verkrijgen, want die kan bij den burgemeester worden aan gevraagd. De opmerking van den lieer L. M. van Noort, dat men met een jachtakte 's nachts niet mag schieten is juist, maar daarin kan zoo noodig worden voorzien, door naast een jachtakte een buitengewone machtiging aan te vragen en spreker twijfelt er niet aan of die zal aan den houder van een jachtakte ook wel gege ven worden. Aan de bezwaren van den heer Lange veld kan worden tegemoet gekomen, in dien aan B. enW. de bevoegdheid wordt verleend om in bijzondere gevallen vrij stelling van legesgeid voor jachtakte te verleenen. Het legesrecht voor bouwvergunningen bedragende f 0.40, wordt op voorstel van den heer van Parera gebracht op f 0.50, terwijl de in te vullen formulieren van gemeentewege zullen worden verkrijgbaar gesteld. Voor oprichting van landsohuur- tjes bedraagt, bet legesrecht der vergun ning f0.20. De verordening wordt daarna bij accla matie vastgesteld. De Voorz. bespreekt voo'rts den politie dienst. Spr. zegt, dat enkele personen bij hem zijn geweest om versterking der poli tie in verband met de op de tuinen aan wezige bloembollenvelden te vezoeken. Spr voelde wel iets voor de aangevoerde mo tieven en beeft dienaangaande overleg ge pleegd met de wethouders. Toen is beslo ten om A. Duivenvoorde aan te stellen als tijdelijk nachtwaker op oen salaris 'van f 50 por week, terwijl hem tevens een commissie van buitengewoon veldwachter i« verleend. Daar spoedig ingrijpen nood zakelijk was is onmiddellijk tot indienst- stelling overgegaan. De wenschelijkheid werd ingezien om van de belanghebbenden terzake ook eenige bijdrage te heffen. De ze is gesteld op f 0.50 per H.A. en per week. Tot heden hebben zich een zes-tal personen aangemeld, die te samen 32 H.A exploit eeren. Do heer Geerlings voelt niet veel voor dergelijke maatregelen. Uit de weinige toetreding blijkt dat ook de animo bij de belnagheggenden niet groot is. Spreker zou de nachlwachtdienst in elk geval half September willen doen eindigen. De Voorz. geeft toe, dat de aanmelding niet groot is. Spr. had meer toetreding verwacht, doch vergeten mag niet wor den, dat de dienst nog niet voldoende be kend is en voorts dat zij, die zich reeds aangemeld hebben, géén propaganda voor uitbreiding maken, daar bij weinig dee-1 neming de controle des te intensiever is. De bedoeling van B. en V/. was om do dienst tot 1 October te doen voortduren. Er bestaat, ter zake geen bindende toezog- ging, zoodat de Raad bevoegd is er een eind aan te maken. Spr. zou dit evemvcl betreuren, de gebeele dienst is bedoeld als een proef en spr. vindt het niet wensche- lijk dat dit proef ontijdig eindigt. De heer Van Eeuwen juicht do door B. en W. getroffen maatregel toe. Spr. beves tigt de juistheid van de woorden van den Voorz., dat de aangeslotenen bij den dienst de uitbreiding allerminst mede werken, anders zouden 20 H.A. meer zijn opgege^, ven, voor welke opgave aan een der aan geslotenen opdracht was verstrekt. Nadat nog eenige oogenblikken over. dit onderwerp is gediscussieerd wordt be-1, sloten de door B. en W. als proef geno men maatregelen goed te keuren en den/ dienst met 1 October te doen eindigen, ter wijl in het volgende voorjaar zal worden overwogen of In het daarop volgend sei-« •zoen nog maatregelen noodzakelijk zijn. Daarna wordt overgegaan tot de rond^ vraag. De heer A. H. v. Noort vraagt verbe1- tering van den weg naar Piet Gijzenbrug. De heer Geerlings vestigt de aandaoht op den weg naar Ruigenhoek, die veed' slechter is. De heer Heemskerk heeft gehoord, da£ de lantaarns voor de Zilk niet meer in or de zijn en zou het Gemeentebestuur wil len verzoeken om tijdig maatregelen te nemen. "Wat de wegen betreft, zal de Voorz. dé noodige maatregelen nemen. Sprekende over de lantaarns in de Zilk zegt de Voor zitter, dat zeer waarschijnlijk binnenkort in de Zilk voor zooveel betreft bet gedeelte dat Loopt langs de Beeklaan, het School huis, Kerkvliet, Vlasveld, naar de grens van Bloemendaal gas zal komen, zoodafc daar gaslantaarns zullen worden geplaatst Spreker vertrouwt dat dit spoedig zal kunnen geschieden, daar tussc'hen de gas-i commissie van Hillegom en B. en "W. vaD Noordwijkerhout ter zake reeds overeen stemming bestaat. Spreker zal overigens de aangelegenheid met de lantaarns on derzoeken. Nieuwe gasoline lantaarns zijn evenwel nergens meer te krijgen. De openbare zitting wordt vervolgens gesloten en overgegaan wordt in geheim comité voor de behandeling van het punt Reclames Bedrijfsbelasting. BURGERLIJKE ST&gjgQ LEIDEN. G e b o re n Jochera Johannes, zoon van J. Kager en A. Woudstra Albertus, zoon van B. Vork en H. Fransen Johanna, dochter van C. J. van Cittert en N. T. Dek. ker Bernardus, zoon van P. van Bak- kmn en C. M. J. Balm Wilhelmina, doch ter van H. van Riet en C. Ranselaar Pe- t-ronella Johanna, dochter van P. J. Heems kerk en M. A. P. de Zwart Antonie Jo hannes, zoon van H. A. van Rooij en J. Meijers Rolina Helena Frouke, dochter van A. de Ru en K. Oczer Julius Willem, zoon van C. H. Hins en E. A. Scheiner Cornelia Adriana, dochter van J. Hollemari en G. M. van der Laaken Margarelha Elisabeth, doebter van A. Eradus en Landwaart Gerardus, zoon van T. W. Neede en M. Barnhorn Gideon Jan, zoon van J. Verhoog en C. Cipgaar Helena Bernardina, dochter van M. C. A. J. Pie- ters en C. de Kruiff Johanna, dochter van J. Pracht en H. de Bruijn Isaac, zoon van W. D. Regeer en N. Louwrier - Hendricus Wilhelmus The-odoru*, zoon van T. C. J. den Hollander en M. A. Zoet 1 Elias Thcmas, zoon van E. T. Vermond en C. Monfils Willem, zoon van S. J. Har- teveld en C. Jongeleen Jacob, zoon van' H. de Hom en J. Slegtenhorst Rijmpje, dochter van J. Boge.rd en D. Broer Maria dochter van J. Vlasveld en M. E. Harte- j velt Leendert, zoon van H. Tegelaar en N. C. Hoogkamer Jaccbus Nicolaas, zoon van G. C. van der Burg en C. A. van der Laan Maria, dochter van J. H. La- terveer en A. Brieër Kees, zoon van C. van Nimwegen en E. Lancel. Overleden: H. C. van Woerkom wr. «75 jaar J. Labordusden Os vr. 54 jaar H. Meerloo m. 61 jaar Levenl. kind van J. Th. Rietmeiier en H. Steenvoorde Levenl. kind van G. Re.'.jers en P. Idenburg E. J. Vilders—Van Wijk we. 89 jaar E. D. R. A. Bouricrus gesch. m. 66 jaar M. M. Koppeschaar dr. 9 maanden A. W. A. van der Meerakker dr. 11 maanden levenloos kind van N. Onderwater en H. Janssen. ALKEMADE. Gevestigd: Th. J. Keyzer geboren van der Lans uit Lisse J. P. den Hollan der uit Leimuden A. van der Mey uit Voorschoten J. J. Droogh uit Leimuiden. J. Th. Borst uit Oegstgeest J. F. van der Sluys uit Noordwijkerhout A. A. J. Vergeer uit Zwa maner cl am. Vertrokken: M. Bladtke naat Duitschland C. Kampstra naar Haar lemmermeer P. J. Volwater naar Leiden! W. Verwey naar Ooltgensplaat -- W. G. Droogh en eehtgenoote naar Leimuiden Th. C. van der Geest naar Noovdwijkerhout H. M. Zandvliet naar Woubrugge J. P. van der Zwet en gezin naar Warmond B. Bax naar Sassenheim J. A. Ouds- lioorn naar Voorhout J. F. de Ren en gezin naar Leiden N. en E. Horsman naar 's-Gravenhage O. J. G. van der Meer naar Leimuiden Th. van Hsck naar Ede A. M. Kröschel naar Lisse L. G. O. de Jong naar Ouclenbosch E. II. M. Otten naar Amsterdam G. C. Heems kerk naar Echt. BODEGRAVEN. Geboren: Johanna Jetje, dochter van J. v. d. Zv/aan en E. van Hanswiik Dirkje, dochter van H. Tuis en A. Water drinker Gretha, dochter van C. de Brum en M. M. Verweij Christina Jacoba Ma ria, dochter van H. J. van der Poll en A. M. A. Naber. Ondertrouwd: H. G. E. Klerx 24 jaar en F. M. van Wijngaarden 22 jaar Th. de Wit wedr. van L. M. Nederend 35 jaar en W. J. Zwaneburg 34 jaar. Getrouwd: J. van Drimmelen 30 jaar en L. J. Gründman wed. van J. W. Koren 22 jaar Joh. van Kampen 27 jaar en Joh. de Vlieg 25 jaar J. D. van Hof 23 jaar en T. C. IJdo 26 jaar H. Gelderblom 26 jaar en A. A. Braan 22 jaar. Overleden: Ca. van IJk wed. van J. A. Jacobi 59 jaar G. van den Oudenrijn geh. imet A. Veelenturf 54 jaar D. Ekkel 1 maand overleden te RottercPm J. H. Rietveld 32 jaar overleden te Leiden.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4