„De me Courant" Tweed© Blad Donderdag4Septemberl924 I STADSNIEUWS UIT DE LEIDSCHE VROEDSCHAP Een saaie boel Een inter mezzo Een aardigheidje toe De electriciteitsprijs r—De relletjes voor de siudenten- Isociëteit De jaarlijksche benoemingen-vergado- iring was het Dinsdag. Alle aftredenden werden herkozen; de heele reeks van be noemingen verliep al buitengewoon saai. Eventjes een verrassing, toen blijkbaar de 6.D A.P. stemde op het Chr. Hist. Raads lid, den heer Rosmalen, als lid van de Liclitfabrieken-comm., vacaturen Huur plan, anti-rev. en Spendel, Katholiek. Men achtte aan die zijde, naar t ischijnt, den heer Rosmalen meer te ver trouwen, wanneer het gaat over prijsda ling. Welk vertrouwen echter al 's avonds ten deel© is beschaamd geworden, teen 'de heer Rosmalen met al zijn niet-socia- listische mede-Raadsleden stemde tegen een voorstel-Van Eek, hetwelk bedoelde een verdere electriciteits-prijsverlaging in te voeren dan B. en W. met de meerder heid der Lichtfabrieken-Commissie voor stelden. Een intermezzo, aan liet eindje der be noemingenreeks, gaf een zitting met geslo ten deuren, aangevraagd door het Katho lieke raadslid, den heer Spendel, naar aanleiding van de benoeming van een ieeraar in zang en spraakvorming aan de kweekschool voor onderwijzers en onder- Svijzeressen. Wethouder Meijnen schijnt in deze zit- £k)g, voor zoover dit althans noodlg mocht geweest zijn, de voordracht van B. in W. wel met succes te hebben verde digd, want de overgroote meerderheid van 'den Raad stemde daarna op no. 1; op merkelijk was het echter, dat. vier blanco ^temmen waren uitgebracht. De benoeming van den heer A. Wisse. ?ot leeraar in geschiedenis en aardrijks kunde aan voorgenoemde school, ge schiedde met op twee na algemaene stem men. De ac-tie voor no. 2 op de voordracht had dus blijkbaar niet veel succes ge had. Na de benoemingen kregen we een aardigheidje, door de wel wat al te ge moedelijke wijze, waarop mevr. v. Itallie- V. Embden een amendement wilde voor stellen op de verordening tot heffing van schoolgeld aan genoemde kweekschool. Voorzitter, die door dit onvoorbereid Optreden van genoemd Raadslid ietwat ontstemd werd, schorste de vergadering vijf minuten, tfënJeinde, naar hij izeide, Mevr. v. Itallie de gelegenheid te geven haar amendement op schrift te stellen. Plots werden er sigaren voor den dag ge haald, stegen er rookwolken op van alle kanten uit straf, zei de men, voor mevr. van Itallie, die, zooals bekend, een tegen standster er vaii is, dat de heeren in de Raadsvergaderingen rooken. Do Ver Knuttel heeft nog gepoogd, om den 3den October niet langer een vrijen dag te doen zijn voor de kweekschool; Öooh de communist kreeg van twee' so ciaal-democraten mede voor zijn willekeu rig voorstel: de heeren v. Eek en Verwedjt Het voorstel van B. en W. om den elcc- Iriciteitsprijs met 3 cent te verlagen lokte bestrijding uit Bestrijding van den heer Oostdam die deze verlaging niet voldoen de gemotiveerd, onnoodig en ongewenscht oordeelde 1 bestrijding vóóral van den heer v. Eek, die (met den heer Eiker bout een minderheid in de Lichtfabriek- comimissae vormende) 'n prijsverlaging van 5 cent wilde doorgevoerd zien. Buiten aller verwachting kwam de dis- ëussie over dit onderwerp 's middags niét tot. een einde, en moest ze in den avond Worden voortgezet. En huiten aller verwachting was het ook, dat de heer v. Eek ditmaal niet één Met-soMalistisch Raadslid voor zijn prijs politiek wist te winnen (de anti-Tev. Ei kerbout was 's avonds bij do stemming af wezig). Dit is een zeker mede een gevolg van de klare betoogen, die ter bestrijding van des heeren v. Eck's voorstel zijn ge voerd o.a. door wethouder Sanders en den burgemeester. In handen gesteld van B. en W. om prae-advies is een voorstel van den lieer Spendel tot uitbreiding van de poli- tie-verordening in dien zin, dat aan de politie het recht wordt gegeven om aan de straat grenzende terreinen te doen ont ruimen, indien zich daar bevindende per sonen hinderlijk zijn voor de openbare orde. Dit voorstel is ingediend naar aan leiding van studentenrelletjes voor de so ciëteit Minerva in de Breestraat. 't Lijkt ons niet twijfelachtig, of bet prao-advies van B. en W. zal luiden, daT een dergelijke wijziging van de politie verordening overbodig is. MaarB. en W. zullen dan daarbij toch kwalijk kun nen Jjewercn, dat de bestaande voorschrif ten door de politie ten opzichte van de leden van het Leidsch Studentencorps even sterk worden gehandhaafd als ten opzichte van andere burgers. De politie is, naar onze besliste over tuiging, niet met opzet in zekeren zin: partijdig; neen, zij handelt hier uit een soort sleur, zij laat zich in deze leiden door een opvatting, die laten we maar zeggen: verouderd is. De opvatting n.l. dat het Leidsch Stu dentencorps een instelling is, die mag aan spraak maken op privileges, als zijnde een gansch bijzondere, ja, een eerwaardi ge instelling. Deze opvatting nu is ten eenenmale verouderd, zij is ook verdwe nen ën uit de massa van de burgerij èn uit de studentenkringen zelf. (Wij zouden wel ouders uit de allervoornaamste krin gen van ons vaderland kunnen noemen, die hun zoon te Leiden laten studeeren, maar er niets van willen weten, dat hij lid wordt van een corporatie, als het Leidsch Studentencorps is). Maar, deze op merkingen plaatsen wij hier slechts ter loops zij hebben met de vroedschap van Dinsdag weinig te maken. Na een korte rondvraag werd de ver gadering 's avonds reeds ruim één uur na den aanvang gesloten door den Voor zitter, die in dezen Raad weer eens, bij de electriciteitsprijs-behandeling, van zijn krachtige en alias zins deskundige leiding had doen blijken. GeeyiengsSa Berichten Een vergiftigingsgeval In Den Haag. Een kind overleden. Gisteren voormiddag hebben zich ie 's-Gravenhage in het gezin van een politie agent^ wonende aan de De Kockstraat, ernstige gevallen van verschijnselen van vergiftiging voorgedaan. Na het gebruik van voor de tweede maal gekookte oude melk, welke door toevoe ging van suiker en beschuit smakelijk was gemaakt, zijn drie kinderen uit bedoeld gezin, benevens een broer van de moeder der kinderen, ziek geworden. Een ontboden geneesheer oordeelde te doen te hebben met vergiftigingsverschijn selen en de kinderen werden naar het Ge meente Ziekenhuis vervoerd. Daar is reods een der kleinen, een kind van 3 jaren, over leden. In het ziekenhuis wordt thans het braak sel onderzocht om te kunnen nagaan, waarin de oorzaak van de vergiftiging schuilt, of de melk ondeugdelijk was of wel dat de pan, waarin de melk gekookt is, niet in goeden staat verkeerde, of dat de vergiftiging aan een andere oorzaak moet worden toegeschreven. Overreden. Gistermiddag is te 's-Graver.hr.ge ter hoogte van de Hoefkade een 7-jarig meis je, M. G., door een stoomtram van de Hol- landsche Spoor overreden. Volgens oog getuigen ia het ongeval aan onvoorzichtig heid van het kind te wijten en treft -den machinist geen schuld. Met verbrijzeld rechterbeen en een ernstige verwonding aan het hoofd is het kind naar het ge meenteziekenhuis vervohrd. Haar toe*'and was zorgwekkend. Doodelijke va!. Woensdagmorgen is de bejaarde J. Broe- kema uit Sappemeer, op den weg vandaar naar Zuidbroek van do fiets gevallen. Hij was dadelijk dood. Noodlottig revolverschot. Aneta meldt uit Weltevreden: De sultan van Boeton heeft tengevolge van liet on voorzichtig omgaan met een geladen revol ver een districtshoofd doodgeschoten. Hij pleegde daarna zelfmoord. doodgebleven op het kerkhof. Op de It. K. Begraafplaas te Rotterdam zakte gisterenmorgen mej.' v. W., gewoond hebbende Veemarkt, toen ze zich met haai man en ee.n zuster bij het graf bevond, waar zeven liarer kinderen begraven liggen, plot seling ineen. Dr. G. C. Lap, die ter hulp geroepen werd, kon slechts den dood con- stateeren. Aan de gevolgen overleden. Tn het ziekenhuis te Groningen is giste ren overleden de 32-jarige gehuwde mej. Jansen uit de Van Sijsenstraat aldaar, die Zondag, gelijk gemeld, met het gastoestel in aanraking kwam ©n daarbij hevige brandwonden over het geheele !:ch«am opliep. Kranige redding Dinsdagavond viel al spelende, een vijf jarig jongetje in de Rijnkade nabij liet Jaarbeursgebouw t6 Utrecht. Het .ventje zonk in het diepe water en kwam niet meer boven. Eenige voorbijgangers waar schuwden de politie op het Vreeburg. On middellijk gingen inspecteur Weyburg, chef van do verkeerspolitie, en drie agen ten, allen leden van da reddingsbrigade, naar de kade. Zij ontdeden zich van eenige kleedingstukken en in minder dan geen tijd waren zij in het water. Na drie maal duiken had inspecteur Weyburg het geluk het knaapje, dat op den bodem lag en bewusteloos was, naar 'boven te kunnen brengen. Een dokter, geholpen door de mannen van de reddingsbrigade, slaagde er in bij liet kind het leven op te wekken, waarna het naar het ziekenhuis vervoerd werd. De toestand van het kind is thans goed. Verwaarloozing. Men schrijft uit Arnhem aato het „Vad.": Een ergerlijk geval van verwaarloozing komt voor in het onder den rook van Arn hem gelegen oude stadje Huissen. Marie M.. een 28-jarig, zwakzinnig meis je, werd in Februari van dit jaar uit haar woning gezet, waar zij na den dood van haar ouders, en het vertrek van haar broers alleen woonde, levende van aalmoezen. Het gemeentebestuur verzuimde om haar onderdak te verschaffen. Tot Mei hield zij verblijf in de open lucht, '3 nachts wel eens slapende in schuren, maar meestal in een oude kast, welke zij tegen een muur had gezet. Jonge kerels hebben het haar meermalen toen lastig gemaakt. De bewoners uit de omgeving, wien het ten slotte te bar werd, requestreerden aan den raad, de burgemeester greep in en Ma rie werd een onderdak aangewezen in de Lange Kerkstraat. Dit onderdak bestaat uit een bouwvallig, onbewoonbaar huisie, waarvan het dak is ingestort, zoodat alleen de vier muren nog staan. Binnen deze vier muren heerscht een onbeschrijfelijke ellende en vuilheid. Daar leeft de vrouw sindsdien. Waar eens een bedstede was, ligt wat rottend beddc- goed en daar sliep Marie, onder den bloo- ten hemel. Wanneer het regende gulste het water dadelijk op dit „bed". Bij noodweer heeft de vrouw haar domein moeten verla ten en verscheiden nachten sliep zij inhei, porta-al van den Huissenschen bioscoop. Toen wij de vrouw zagen, was zij door en door nat. Het gemeentebestuur heeft de vrouw tus- tig in dezen toestand laten liggen. Tn een gesprek dat wij hadden met een der wet houders, verklaarde deze. dat vrijwel de geheele raad wel zou willen ingrijpen, maar dat alles afstuit op verzet van den burgemeester. Na ons bezoek aan Huissen ontvingen wij nog bericht, dat de geestelükheid thans maatregelen gaat nemen en dat getracht zal worden om Marie bij een weduwe on derdak te brengen. De commissaris van politie te Culemborg. Inzake het onderzoek naar de moord zaak te Culemborg en de politioneel© lei ding aldaar in het algemeen, had het Volk een onderhoud met den officier van justi tie te Tiel, ten einde zijn oordeel to verne men over de tob nu toe in dat blad gedane publicaties. Dit naar aanleiding van wat liet Haagsche Correspondentiebureau over de beschuldigingen in het weekblad De Arbeid als de meening van heb parket weergaf. Waar liet Volk publicaties deed, die in denzelfden geest zijn gestemd, zou deze meening zich oolc over de door het Volk gedane publicaties kunnen uitstrek ken. De lieer Hofstede Crull deelde het blad mede eerst Dinsdag jJ. van ziin vaeantie- rcis op het parket te ziin teruggekeerd en van de door het Haagsche persbureau in gewonnen informaties geen kennis te dra gen. Hij machtigde te verklaren, dat zijn oordeel over de gepubliceerde feiten nog niet afgesloten is. Mededeeliugen van een aard als het Volk deed over het politio neel beleid in Culemborg zullen aanleiding geven tot een breeder onderzoek in Cu lemborg zelf. Het blad verneemt nog, dat een der di- i recteuren van het Corr.-Bureau Vrijdag 11. te Culemborg een onderzoek heeft inrro- steldbij den commissaris van politie en bij dezen alleen. In kort geding. Zondagmorgen werd de Kloosters! at ie Oldenzaal in rep en roer gebracht door een aantal menschen, die op Russische manier hun reoht trachtten te verkrijgen. Sedert eenigen tijd woont daar het echt paar v. d. B. Dit huwelijk scheen geen he mel op aard te zijn, althans de vrouw ver liet do woning met medeneming van de twee kinderen. Have en goed, althans het gedeelte dat haar toebehoorde, moest ze achterlaten. Doch geen nood! In Enschedé woonden nog familieleden die m©fc het in bezit nemen daarvan wel een handje zou den helpen. Zondagmorgen kwam de vrouw te Olden zaal met de noodige versterking doch vond in de Kloosterstraat de deur der echtelijke woning gesloten, v. d. B. lag nog te bed, maar werd gewekt door het geluid van een breekijzer, waarmede de familie de deur openbrak. Toen hij zag wat er gebeuren zou, dreigde hij met een groot mo3, dooh deze manifestatie maakte niet veel indruk en toen de deur bezweken was, ging v. d. B. in onderklee.ren aan den haal en liep naar de maréchaussee. Toen deze op liet terrein aankwamen hadden de familiele den liet grootste gedeelte van den inboe del zelfs 's mans bed reeds weggesleept. „Msb." Jonger.s op jacht Men meldt uit Anna-Paulowna aan de „Msb.": Toen twe© veertienjarige jongens op jacht gingen, van wie een het geweer droeg, is het geladen wapen onder het loopen plotseling afgegaan. Het schot trof den voorop loopenden knaap in het zit vlak. Vreeselijk gewond werd liij naar het ziekenhuis te Helder overgebracht. Hoog water De zware regenval der laatste dagen heeft de Maas in Limburg sterk doen was sen. Is anders in dezen tijd van 't jaar de stand zoo laag, dat ze doorwaadbaar is op vele plaatsen, thans heeft de rivier hoog winterpeil bereikt. Zondagnacht al leen steeg ze 85 cM.Maandag spoelde, liet water te Maastricht tot 1.60 k 1.65 meter boven N. A. P. Ondanks de enorm hooge kiezelbank ter plaatse, werd de, alleen bij hoog water in den winter moge lijke vaart op de Maas, hervat. Een vlot met peilingswerktuigen van den Water staat is nagenoeg door elkaar geslagen. Ook de Geul is sterk gewassen en trad op enkele plaatsen buiten hare oevers. Gelukkig viel Dinsdag eenige val te con- stateeren. Men schrijft uit Zutphea aan de „Msb.": D© IJsel stijgt nog aanhoudend, heden weer 11 c.M. Aan de Graafachapsche zijde beginnen de uiterwaarden al onder te loo pen. Van gemeentewege wordt alles ge daan, cm een overstrooming der waarden te voorkomen. W'aterkeerende diilcen wor den opgehoogd en de pommnstallatie aan de Veluwsche zijde werkt dag en nacht. Hij had den pot liever voor zich alleen. Eenige personen te Lutjewinkel hadden een reiskas gevormd, welke men dezer da gen zou gaan verteren. Men wachtte lang, tot men eindelijk tot de ontdekking kwam. dat de penningmeester er met de ka? van door was..".. Een aanklacht is nu inge diend. Wie zoo al zwervende zijn. Te Lage Zwaluwe Is door de politie in zwervenden toestand aangehouden een ou<* gemeente-ontvanger uit een Zeeuwsche ge meente en een oud-sergeant-majoor van het O. L-leger. Bui&enl. Berichten Waterreservoir doorgebroken. Ten gevolge van de aanhoudende rcgen9 is do afsluitdata van het reservoir ter be scherming van het dal bij Olpe. dat een inhoud heeft van 22 millioen ku'b. Meter; doorgebroken, met het gevolg, dat enorme watermassa's in het dal storten. Een stoomketel gesprongen. In de haven van Spezia zijn door het springen van een stoomketel aan boord van een schip vijf zeelieden gedood. Tevens wordt nog een aantal anderen vermist. Mijnongeval. Volgens een telegram uit Machrisoh- Ostrau heeft in de Louise-mijn bij Witko- witz e.en ongeval met een lift plaats gehad; 35 mijnwerkers werden gewond, waarvan tien ernstig en 14 licht. Een i3 aan zijn wonden overleden. UIT DE RADIO-WERELD Wal er vanavond te hooren is 5.05 uur SFR (Radio-Paria) 1780 M. Concert vau het Tzigane-or-o kest. 5.20 5WA (Cardiff) 350 M. Com cert. 5.20 Brussel 2G5 M. Concert. 6.50 2ZIJ (Manchester) 375 M. Con-i eert. 8.20 2LO (Londen) 365 M. en ande re B. B. C.-stations: Opvoer ring van de „Faust" van Gounod. 8.35 Brussel 265 M. Nieuws en con cert. 8.50 Berlijn 430 en 500 M. Herden king van het eeuwfeest vau Anton Bruckner, waarna con cert. y.20 SFR (Radio-Paris) 17S0 M. Concert. 10.20 SFR Dansmuziek. Radio-tentoonstelling. Te Amsterdam is in de zalen van Belloc vue op de Leidsche Kade een radio-ten toonstelling geopend, de Irta. (Internat. Radio-Tentoonstelling Amsterdam). Vol gens berichten is het een D'orado voor ra dio-amateurs. die er geëxposeerd vinden, allerlei soorten ontvangtoestellen zoowel binnen- als buitenlandsche, accu's lam pen voor ontvangen en zenden etc. Bijzonder valt liet op, hoe het radio apparaat van knutselwerk op zolder ge*" worden is een salonmeubel. Het uiter-- lijk der toestellen wordt hoe langer hoe fraaier. Ook de luidspreker ondervindt dat streven en zoo is er o.a. een luidspre ker geëxposeerd weggestopt in een sche merlamp. Er is verder een "keur van con densatoren met en zonder ingenieus uit gedachte fijnregcl-inrichting, er zijn massa's hoog en laag frequent transfor matoren, hoogspanningsbatterijen, isola tie-materiaal, waaronder een nieuw iso- leerende stof - Tiet Meaniet in den stand van de firma Meiier on tal van an dere aantrekkelijke radiozaken, die voor den amateur de Irta tot een regelrecht Radioparadijs maken. I Een goudveld in Nieuw-Zeeland? Uit Christchurck, in Nieuw-Zeeland, wordt de ontdekking gemeld van een ver moedelijk rijk© goudbedding aan den voeb van de Tarawra. Deze ontdekking geschied de door een Maori (de Maori's zijn do in boorlingen van Nieuw-Zeeland). De mat schoot een wild zwijn, dat in een watervol stortte en in zijn val een stuk steen deed omlaag rollen. De glinstering van den bo dem van den waterval trof het oog va» den man. Hij gaf naderhand kennis van zi n' ontdekking aan de plaatselijke autoriteiten. Het departement van het Mijnwezen it zeer onder den indruk van deze belangrij ke ontdekking en zal een nauwkeurig on derzoek instellen. RECHTZAKEN. Vrijgesproken. De Rechtbank te Zutphen heeft J. Brink man, kassier te Deventer vrijgesproken van de hem ten laste gelegde oplichting. De moord op Jos. Thyssen. Hefc gerechtshof te Arnhem heeft giste? bevestigd liet vonnis der rechtbank waarbij de dader van den moord op Jos. Thyssen werd veroordeeld tot vier jaar gevangenis straf. Letteren en Kssnct Thom Denijs Professor. Naar wij vernemen, is onze beken'e ba riton Thom Denijs door de Ocatenrijksch© Staats-academie aangezocht cm de betrek king van professor voor don zang aan ie nemen. Zal Denijs ons land verlaten? Wij hopen van niet. Toch zou men het hem. niet euvel kunnen duiden. Eerst lieeft Ame rika om ziin gunst gedongen; nu komt Oostenrijk, dat herleeft. „Vad." Lassd» @3i Veiling op 2 September, onder Directie van de veilingkring L i s s e van 't H.B.G. E.V.T. Mon Trcsor f 5,80; E.V.T. Pri s van Oostenrijk f 4'60; E.V.T. Rose Grisdc- lin f 3,40; E.V.T. La Rcino Max. f 5,10; E.V.T. Brillant Star f 7,40; E.V.T. Arlrs f 2,60; E.V.T. Fred. Moore f 0.00; E.V.T. Duehesse de Parma f 4,E.V.T. Couleur FEUSLLETCM HET GEHEIM VAN DE LIFT naar L. Grou. h Eenige geautoriseerde bewerking door dr. B00NEN, Leuven. B3) I Op het oogenblik, dat hij met zijn bult (wou vertrokken, deelde men hem mede, dat mijnbeer René Lambert naar hem Vroeg. Eerst was hij van zins toch. been ite gaan, maar vreesde nadien een schan daal te verwekken, dat hem onvermijde lijk zou veroordeelen. - Daarna stapte hij in den lift met de ge- jheimo gedachte René Lambert met een Revolver neer te schieten en langs den ifcrap de vlucht te nemen. In bet toestel veranderde hij zijn plan. Een speldenprik in izijn gummibuik en .ïhij werd weet mager. Zijn heldendaden iVan vroeger, toen,1 bij nog de Fregoli der jikunstenmakerij was, hadden hem tot de Waanzinnige gymnastiek voorbereid, die bij zóü ondernemen" L Zonder de kostbare aktentasoh los te laten, gelukte bet hem door die opening te geraken, die u daarboven ziet, en waar een normaal mensch nauwelijks het hoofd kan doorsleken. Van daar uit bereikte hij het luchtververschdngsgat, sprong op de koer, die gelukkig voor hem, verlaten wasen u weet bet overige Handgeklap onthaalde deze gevolgtrek kingen. Hot hoofd der Veiligheid alleen, geërgerd, dat hij niet ontdekte wat Tor- toran gevonden had, antwoordde droog weg: Dat is alles zeer kunstig bedacht. Maar welke bewijzen' kunt u overleggen? Ik wachtte op uwe opwerping, ging de dagbladschrijver voort. Bij nam zijn brieventasch, haalde er papieren uit en sprak: 1 Ziehier een afdruk, die genomen werd op de kast van mej. Gardenois; bier is een ander, die voorkomt op een brief met bedreigingen, dien hetzelfde jonge meisje heeft ontvangen; hier is een derde, dien uzelf hebt ontdekt op bet register van Gardenois, dat eenige minuten vóór do verdwijning werd opgeslagen door den kassier zelf, volgens u, door zijn dubbel ganger volgens mij. Maar nu komt hier een vierde afdruk, die gevonden werd in een papiermand uit uw eigen kantoor, en welke geheel met de drie eersten overeenstemt Bij deze woorden drong en stootte Theodore Grascuit, die de bewijsvoering van Tortoran mot gretigheid had gevolgd, tegen zijn overste aan, en vluchtte zoo snel zijn beenen hem dragen konden, door don gang been. Daar men hem wou achtervolgen maak te mijnheer Legcrbier een gebaar en sprak: OnnoodigI Agenten wachten hem be neden en zullen hem wel oppikken. Men hoorde inderdaad een veelbeteeke- nend rumoer in de gang. Het ds wal overbodig u te zeggen, besloot Tortoran, boe de ware naam van den kunstenmaker Carlo is! Hij heeft zichzelf verraden, en dat is me ook lie ver Maar ik heb nog een dubbele plicht te vervullen. Dê eerste, dit voor werp, dat ik in de woning van onzen vriend Grascuit heb gevonden^ waar ik zoo vrij was vóór een paar uren binnen te dringen, aan mijnheer Legerbier te overhandigen Dit voorwerp is een phonogTaafplaat, de beruchte plaat met de onthulling. Mijn tweede plicht, ging Totoran voort, is, mejuffrouw Lucette te verwittigen, dat haar vader zich bij mij in tamelijk goede gezondheid bevindt. Oh! mijn vriend, mijn vriend! Het lieve dactylotje sprong Alfred om zijn hals en omarmde hem vóór al de aanwezigen. Was het in de woning van Grascuit, dat die arme man opgesloten was? vroeg mijnheer Legerbier. Jawel mijnbeer, op twee stappen van zijn eigen vertrekken. Hij was op gesloten in een klein met matrassen be kleed kamertje, waarin zijn geroep werd gesmoord en waarin ik hem half -nood van honger en' voor drie vierden ver smacht heb gevonden Nog een woord, mijn bes:o mijnheer Tortoran. Waarom hebt u tot midder nacht gewacht om ons dat alles te ver tellen? Alfred Tortoran raadpleegde zijn hor loge en antwoordde: Opdat de andere dagbladen dit op- hofmakend bericht niet zouden hebben, dat voor de Gazette de Paris is voorbe houden En nu, heeren, wil ik mijn artikel afmaken. Nawoord Faverolles pleegde zelfmoord toen de agenten zich ten zijnent vervoegden om hem gevangen te nemen. Max Durani, van een wreedaardigen schuldeiSchor ont last, die hem met een pennestreek kon ten gronde richten, gelukte het met behulp van René Lambc-rt, dio bij Grascuit da gestolen waarden had weergevonden, zijn vroegeren rang weer in te nemen. Alfred Tortoran huwde Lucette denzelf den dag, dat René de echtgenoot werd van Micheline. De Pradavelli's werden op de dubbele bruiloft uitgenoodigd, want Tor toran vergat niet dal liet aan bet por tret, dat ze hem hadden overhandigd, te danken was, dat hij Grascuit met Carlo kon vereenzelvigen en heel de waarheid raden. Yvlat Theodore Grascuit, Olga cn hun verdere medeplichtigen betreft, deze ein digden hun leven in een gebouw, dat den Staat toebehoort. EINDE

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3