leden der ISTed. Herv. Gem. te Utreclifc ge richt tot het College van Kerkvoogden, om de Jacobikerk te mogen gebruiken voor het houden van een vergadering van gemeente leden. om te protesteeren tegen de plaat sing van het Toorop-raam in de Domkerk, deze leden bericht hebben gekregen, dat dit niet. gaan zal. aangezien het gebruik der kerken voor dergelijke doeleinden niet kan worden toegestaan. Bedoelde leden zullen thans in een der zalen te Utrecht vergade ren. Eindelijk schijnen er dan toch oolc Pro testanten te zijn. die moede worden voort durend en nog wel in kerken, predikanten te hooren hitsen tegen de Katholieken. Bet ÏB te hopen, dat ook Amsterdam bet goede voorbeeld uit Utrecht navolgt en dat wij in het vervolg verschoond blijven van de beruchte samenkomsten in de Nieuwe Zijdskapel. Er zijn heusch betere dingen te doen! „Tijd". Koninklijke besluiten Burgemeesters. Op verzoek eervol ontslagen C. Lodder, als burgemeester van Zwartewaal. Benoemd tot burgemeester van Klundert mr. P. N. Höweler en van Graauw en Lan- gendam F. J. van Campen. Wijziging Arbeidswet. Een voorontwerp. Door de Begeering is, zooals wij gisteren mededeelden, een voorontwerp gepubli ceerd van een algemeenen maatregel van bestuur tot. wiiziging van het Werktijden besluit voor fabrieken of werkplaatsen. Zoo wordt voorgesteld om in het schoen- lappersbedrijf. waar het op het einde der week veel drukker is dan voor in de week des Vrijdags langer te doen arbeiden, zoo dat de Zaterdagmiddagarbeid vermeden kan" worden. Ook wordt voorgesteld, de mogelijkheid te openen dat in slagerswinkels Zaterdags morgens om 6 uur begonnen wordt. Ook stelt de Begeering voor, ten einde de. Zondagsrust, te bevorderen om aan de zuivelfabrieken een noodzakelijke werktijd verruiming toe te staan, en wel voor Za terdagsavonds en Maandagsmorgens. Tenslotte wordt de oude toestand van voor de afkondieing van het werktijdenbe sluit 1923 hersteld en wordt het verboden om arbeiders, die den gewonen fabrieksar beid verrichten, arbeid te laten verrichten die niet valt onder het Werktijdenbesluit van 1$20. zooals het schoonmaken van ge- bouwen enz. ij. t-.r^T'T De postcheque- en girodienst. pe heropening, kHicc volgt nog een bericht uit de fitert. van gisterenavond, waarvan de inhoud vrijwel overeenkomt met het vermelde in ons blad van gisteren. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt, bekend, datv in verband gen met nummers 1 tot en met 9999 1 Octo ber a.s., aanvragen om voorwaardelijke uit betaling van het tegoed dezer postrekenin gen nk 6 September a.s. niet meer in be handeling kunnen worden genomen. Op genoemde rekeningen zullen geflat teerde bedragen na 13 September a.s. niet. meer worden uitbetaald. In het belang van*een geregelden over gang van de werkzaamheden der commissie op den postcbèque- en girodienst worden de houders der genoemde rekeningen uit- genoodigd thans voor de heropening van dien dienst alleen in dringende gevallen nog aanvragen tot uitbetaling bij de com missie in te dienen. P™ Bloemendag van Sobriëtas. Op 21 September of den Zondag daaraan voorafgaand, of daarop volgend zal weder- .om de blauwe bloem van Sobriëtas worden verkocht. Een blauwe bloem, als symbool van ma tigheid en onthouding, symbool ook der actie, welke door de R. K. Drankbestrijding gevoerd wordt om door bestrijding van het alcoholisme de matigheid in eere te her stellen waar zulks noodig is. Niet in drankbestrijderskringen alleen, ook daarbuiten mochten deze bloemenda gen steeds steun vinden. Wie zou niet een offertje over hebben tot 6teun van de be weging gericht tegen een volkskwaal, zoo geweldig als het alcoholisme Wie zou niet graag meewerken aan het liefdewerk tot redding van drankzuchtigen? Ons Katholieke volk in al zijn geledin gen moge toonen. sympathie te hebben voor tiet ..inlandsch missiewerk"; waar de hoogste Kerkelijke Autoriteiten in woord en daad steeds blijken gaven van belang stelling in het werk der drankbestrijding, moge Katholiek Nederland dit streven daadwerkelijk steunen door met milde hand te offeren. Leden der Drankbestrijdersvereenigingen doet uw best, brengt de blauwe Sobriëtas- bloem binnen ieders bereik; zorgt door Uw propaganda, dat er met grage handen naar gegrepen wordt. Technische Hocgeschool. Gedurende de eerste 2 insehrijvingsda- gfen hebben zich 155 nieuwe studenten aan :1e Technische Hoogeschool te Delft laten inschrijven tegen 131 het vorige jaar. KERKHIEUWS Inwijding St. Josephgesticht te Bloemendaal. Woensdagmorgen had de plechtige in wijding plaats van het nieuwe St. Jo sephgesticht aan den Dennenweg te Bloe mendaal. 2- D. H. de Bisschop zelf had zich bereid Verklaard de inwijding te verrichten. In de kapel van het nieuwe gesticht droeg Monseigneur een stille H. Mis op, daarbij geassisteerd door den Zeereerw. heer J. P. J. Kok, rector van het St. Jo- séphgesticht en den Zeereerw. heer pastoor Borsboom. Na de H. Mis verrichte Z. D. H. op de gebruikelijke wijze de plechtige wijding. Monseigneur werd geassisteerd door den Zeereerw. heer pastoor Willenborg en den Weleerw. kapelaan J. van Muyen. Onder de aanwezigen bevonden zich de Hoogeerw. Heer Mgr. M. P. J. Möllmann, vicaris-generaal; de Hoogeerw. heer Mgr. H. J. M Taskin. president van het groot seminarie te Warmond; de Hoogeerw. heer Mgr. G. H. F. Stoffels, oud-deken van Haarle^i, de Hoogeerw. heer P. L. Dessens, deken te Leiden, de Hoogeerw. heer deken Wijtenburg; eenige Zeereerw. hoeren pastoors en Weleerw. heeren kape laans uit den omtrek, verder de heer van Nederhasselt, wethouder der gemeente Bloemendaal en de architect van het ge bouw, de heer Prinsenberg. Aan het ontbijt dankte de Zeereerw. heer rectör Kok Z. D. H. voor zijn hoog gewaardeerde tegenwoordigheid en dankte de andere aanwezigen voor hetgeen zij voor de nieuwe stichting en ook voor de vroegere, die gevestigd was te Haarlem, hadden gedaan. Z. D. H. Mgr. Callier sprak de beste wenschen uit voor het gebouw en zijn be woners. Daarna had in een der zalen van het gesticht een huldiging plaats door de kin deren. Een cantate werd op keurige wijze uit gevoerd, waarna Monseigneur de kinderen dankte. "TT""!'1 'Japan Een schitterend succes melden de Ma- rianisten-Schoolbroeders, die in Tokio de leiding hebben een er zeer bekende school, genaamd Morgenster", welke bij de aard beving slechts weinig beschadigd werd, Zij openden in de lente het nieuwe schooljaar met 1224 leerlingen, het hoogste aantal dat tot heden bereikt werd. OHDERWSJS Het R.-K. Lyceum te 's-Gravenhage. Pater J. v. d. Tempel O. P., kapelaan te Botterdam, is aangesteld om de lessen in de godsdienstleer aan het B.-K. Lyceum voor Meisjes, aldaar, to geven. „St. Louis" te Oudenbosch. Zondagmiddag had door den HoogEerw. Heer Mgr. Vèrdurmen, deken van Roosen daal, de plechtige inwijding plaats van den nieuwbouw dêr Eerw. .Broeders, welko bouw ter uitbreiding en moderniseering van het bekende pensionaat St. Louis nood zakelijk was geworden. LEOER ER WLO0T Salarissen beroepsonderofficieren. we-»wi«n»»eil vuOr uts uerOt?£JB'óii{n3ruii ren, aanvankelijk voorgesteld voor de ser geanten tot ten hoogste f 1750, voor de ser geanten met de geschiktheid voor een hoo- geren rang tot f 1900, voor de sergeanten majoor op f 2200 en voor de adjudanten- onderofficieren tot f 2600, thans door den Minister van Oorlog herzien en voorgesteld op resp. (eindsalaris) f 1850, f 2050} f 2250 en f 2650. Deze gewijzigde regeling is aan de com missie van georganiseerd overleg gezonden ter adviseering. SPORT ■'"-r'IT'r VOETBAL -rrypn- Oefenwedstrijden van L. F. C.-elftallen Op uitnoodiging van de Yeleedoorder Sport-Vereeniging trekt het le elftal van L. F. C. Zondag a.s. naar Velzen om aldaar tegen V. 8. V. een oefenwedstrijd te spelen Het vorig seizoen was deze vereeniging kampioen van de 3e klasse, zoodat het zeer zeker een epannenden strijd zal worden. Door L. F. C. is een auto-tocht georgani seerd. Het vertrek is vastgesteld om elf uur vanaf de Douzasraat. Zij, die het elftal willen vergezellen kunnen zich op geven bij den heer G. A. Brokaar^ Kraaier- 'sfcraat 23, alhier. Het elftal is als volgt L. Kruit - :J 7. Arnoldus W. v. d. Plas "*jv H. Neuteboom, J. Se gaar, A. Kruit H. de Heer. L. Neuteboom, J. Carton W. Wagemaker H. de Vries Voorts spelen: Quick-Boys IL.F.C. II; L.F.C. Ill—D.L.V. I, half drie, L.F.C. terrein Leidsche Boys IL.F.O. IV. I?!., i LSI0RTVAART Luchtspoedbesteldiensl boven Europa. Even goedkoop als boven land. Volgens de Morningpost is een vliegtuig voor spoedbesteldienst in wording, dat met een lading van 4 ton en een snelheid van 80 mijl per uur, voor elk traject boven Eu ropa kan worden gebruikt. De kosten zullen niet meer bedragen da^i voor het transport over land. De vleugel van dezen reusachtigen een- dekker meet 150 voet en het toestel zal door 2 motoren worden voortbewogen. Het totaal-gewicht in geladen toestand bedraagt 10 ton, terwijl de. lading op ge makkelijke wijze kan worden ingebracht. De kop van het toestel kan worden ge opend en de zich daarin bevindende vakken met goederen worden gevuld. Een dergelijk toestel zal, 's avonds in Londen opstijgend, zonder tusschenlanding 's morgens vroeg Marseille kunnen berei ken. Dooclelijk vliegongeval Ir» Frankrijk. Kapitein-aviateur Beibei, zoon van ge neraal Beibei, is met zijn vliegtuig op het plateau van Maizeville Nancy neergestort. De ongelukkige, was onmiddellijk dood. y§T OE 'OMGEV1HG AALSMEER. Personalia. Bij beschikking van den Minister Ivan Binnenlandsche Zaken en! Landbouw is. voor het tijdvak van 1 Oct. 1924 tot 1 Oct. 1925, wederom benoemd tot leeraar aan de Rijkstuinbouwwinter- scfhool te Aalsmeer, de heer J. Schaper, te Kudeletaart. AARLANDERVEEN. Inbraak. Hedennacht werd ingebro ken door raamopenschuiving in de manu facturenzaak van M. Hoogeveen. Ont vreemd werd een kistje met geld, inhou dende ongeveer f 60 en een partij heeren- kleeding. Blijkbaar gestoord hebben de dieven een gedeelte van het ontvreemde in de poort naast het huis verloren. Men heeft geen vermoeden wie de daders zijn. ALPHEN AAN DEN RIJN. De rijwieldiefstal. De persoon, die Zondagavond uit een café in de Hoofd straat een rijwiel trachtte te ontvreemden, bleek een zekere v. d. B. te zijn, afkomstig nit Wilnis en zwerver van beroep. Hij is ter beschikking gesteld van den Officier v. Justitie te 's-Gravenhage. KATWIJK AAN DEN RIJN. Lichtstoet. Volledigheidshalve laten we hier de geheele uitslag volgen voor de prijsbepaling van den lichtstoet, zooals de jury deze had vastgesteld: Sneeuwbal- let 27 punten, Elf Provincies 25 p., Sneeuwwitje en de 7 dwergen 24 p., Groep Japaneezen 23 p., Volendammers 19 p., Ne gergroep 18 p.. Indianen 18 p., Schotsche Hooglanders 18 p., Cow Girls 17 p., Oran- jegroep 16 p., Cow Boys 13 p.. De wagen der Oranjevreeeniging dong niet mee. Als een bewijs, welk een is herdacht, wilde men het toch niet ge- honderden menschen er bij het doortrek ken van den lichtstoet door het dorp, op de heen waren, blijkt hieruit, dat bij een drietal personen ruiten waren ingedrukt door het volk tijjens <?en optocht. We mo gen dan ook gerust zeggen dat een derge lijke stoet hier tot heden nog niet was samengesteld. Het was schitterend. KATWIJK AAN ZEE. Personalia. Geslaagd voor hef machi nisten-examen diploma A de heer T. v. d. Plas. LEIDSCHENDAM. Kapelaan Krots. Zooals wij onder de bisschoppelijke benoemingen hebben kun nen lezen, is onze beminde kap. Knots be noemd tot kapelaan te Scheveningen. Met leedwezen- zien wij kap. Knots vertrekken; hij immers was hier de rechte man op de stand-gebracht; wat heeft hij niet opge knapt. Mot strenge, maar toch zachte hand, wist hij alles >te leiden en fe regelen Van hoeveel vereenigingen was hij niet de raadsman en niet alleen de raadsman door woord, maar door de daad. Overat- en altijd wist hij den juislen weg te vinden en alles steeds te schikken. Zooals het moest en naar ieders genoegen. Als adviseur van R.-K. Volkshond, Hanze, Tooneelvereenlging, Voetbalclub, etc., heeft hij zooveel goed gedaan. Als di recteur van het Patronaat, wist hij de jongens orde en tucht te keren, leerde hij hen gehoorzamen; maar bij al zijn werk was dit nog niet genoeg; neen, hij wilde zijne jongens nog meer leeren. Een hout- snijcursus, een mandolineclub, een gym nastiekclub werd door hem opgericht, te veel om alles te noemen. De jongens zijn dan ook heel wak aan hem verschuldigd en niet gemakkelijk zullen zij hun kape laan vergeten. Hoeveel uitvoeringen zijn door hem in het Patronaat gegeven en met welk beleid wist hij dan orde en net heid te handhaven. Wij wenschen kap. Knots in zijn nieu we Parochie het beste en Gocls grootst en zegen toe. Moge hij vanuit zijn nieuwen werkkring het vele goede werk, dat hij hier heeft tot stand gebracht, zien groeien en bloeien én mogen zijn wijze lessen en raadgevingen steeds nageleefd worden; dat zal de grootste dank en de grootste eer zijn voor Kap. Knots. Keninginnefeesten. Dinsdagnamiddag werden de feesten alhier ingezet met een nationale gondelvaart en vuurwerk en dank zij het mooie .weer, zijn beide naar wensch geslaagd en hebben do menschen als inzet iets moois te zien gekregen. Om pl.m. 7 uur werden de deelnemers aan de gondelvaart nabij „Rozen-lust" opgesteld om vandaar langs de Vliet op te varen naar Leidsehendam, waar op het terrein van den heer de Baars en op de Leidsche Kade reeds een enorme men- schenmassa aanwezig was. Het was een aardig gezicht, toen de ver schillende versierde en verlichte booten en boötjes in zicht kwamen, waaraan de deel nems kosten noch moeiten gespaard had den. Zoo zagen wij een boot geheel veran derd in een draak; inderdaad een pracht stuk werk, waarvan de maker eere heeft. Niet ten onrechte verwierf deze dan ook den len prijs. Ook de hoot van de mando lineclub van het Patronaat, voorstellende een groote mandoline, was het bekijken waard. In één woord, allen hebben hun uiterste best gedaan. Toen dan ook de groote rij van booten, met voorop, een prachtig versierde motorboot, waarop de Harmonie eeDige lustige marschen speel de, arriveerde, ging een roep van bewon dering op. Nadat alle bij het terrein van den heer Baars gemeerd lagen, had de prijsuit reiking plaats. Do prijzen werden toege kend als volgt: le pr. f40 "YV. de Baars; 2o f 30 Mandolineclub „Psallimus Citha- ra"; 3o f20: J. Stevens van Voorburg; 4o f 10: A. v. Oosten; 5e f 5 "Willemse c.s. Na afloop der prijsuitreiking, werd het vuurwerk afgestoken, dat in werkelijkheid wel de moeite waard was en waarover al len zeer voldaan waren. Hiermede was deze eerste feestelijkheid afge-loopen, doch nog langen tijd daarna hoorden wij vroolijke groepjes het „Over al"' en „Houdt er den moed maar in"dangs de straat zingen. Moge het weer nu zoo blijven, dan zul len de Leidschendamsche feesten een goed en prettig verloop hebben. NIEUWKOOP Hinderwet. Door B. en W. is- aan J. Verlooij Czn. vergunning verleend tot het. oprichten van een smederij. Polderbestuur. Op 18 Sept. a.s. zal van des voormiddag-s 10 tot 12 uur, oude tijd, de verkiezing plaats hebben van een heemraad van den polder Nieuwkoop, va cature P. Kroon. Bouwvergunning. Door B. en "W. de zer gemeente is aan J. Schenkel te Noor den vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer Th. Mourits. NQORBWIJKERHOUT. Peroonalia. De commies der directe belastingen, de heer G. Santing, alhier, is als zoodanig overgeplaatst naar Utrecht. Tot Rijksveldwachter, met stand plaats Noordwijkerhout, is met ingang van 15 September a.s. benoemd de heer J. Pagay. Bouwvergunningen. B. en "W. hebben aan den heer N. C. van der Zalm ver gunning verleend tot het houwen eener bloembollensqhuur aan den Buurtweg; aan de wed. A. v. Dijk vergunning tot split sing van een perceel aan den Dorps ringweg in twee woonhuizen; aan den heer M. Buldt vergunning tot het. bou wen van twee schuren langs den Lange- velderweg. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De handel is traag de laatste dagen, de prijzen laag. Dahlia's kunnen niet meer opbrengen dan f 0.60 tot f 1.35 per 100. Gladiolus wordt schaar- scher en gaat van f 0.50 tot f 1.10. Asters zijn door de vele regenbuien den laatsten tijd als regel niet beef. Wat nog eenigszins goed is, kan van f 0.20 tot f 0.40 opbren gen. De andere soorten bloemen zijn naar verhouding van de genoemden, nog goed koop er. STOMPWIJK. Jubileum. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer J. C. Nobels alhier m dienst trad bij de posterijen en bijna al dien tijd onafgebroken in deze buurt schap werkzaam was, aanvankelijk als besteller, maar later als kantoorhouder. Hoewel dit feest niet met uiterlijk vertoon is herdach, wilde men het toch niet ge heel onopgemerkt laten voorbijgaan en werd den jubilaris, nu hij Stompwijk eerstdaags metterwoon zal gaan verlaten, door de buren een eikenhouten tafel aan geboden 'als bewijs van waardeering en De Zeereerw. Heer Floor bood hem hij deze gelegenheid een enveloppe met in houd aan, gave van de bewoners der buurtschap, die dezen trouwen beambte nood© zullen zien heengaan, maar hem zeer zeker een welverdiende rust toewen- schen. Nu er sprake van is het'hulpkantoor om te zetten in een poststation, zal de tijd moeten leeren, in hoever de bewoners hier door in ongunsigcr en moeilijker conditie komen. Wij vreezen echter, dat het er niet beter" op zal worden. Personalia. Door het bestuur van het Wit-Gele Kruis werd op daartoe ge daan verzoek aan mej. Körtz tegen 16 Nov. eervol ontslag verleen^ als wijkver pleegster. VOORHOUT. Herwonnen Levenskracht. In navol ging van naburige gemeenten, zal ook hier het Plaatselijk Comité van Herwonnen Levenskracht, een rondgang door de ge meente maken, met de muziekvereeniging „St. Caecilia" en wol op Zaterdag e.k. De stoet wordt des namiddags zes uur aan Café „De Bonte Koe" opgesteld. Eenige jongedames hebben voor dezen speldjes dag haar medewerking toegezegd. Weder om wordt een beroep gedaan op de hulp vaardigheid van Voorhout's ingezetenen, die ook zeer zeker niet achter zullen blij ven. Voorhouts burgerij weet te geven als het noodig is. Voor de Missie, voor de slachtoffers in Twente, kortom, Voorhout stond steeds klaar om de nooden, zoowel in buiten- als binnenland, te helpen leni- £en- Volgende week is het in Voorhout feest. Bij dergelijke gelegenheden wordt altijd iets royaler met de beurs omgesprongen als anders. Neem van die extra uitgaven iets af, dat ziet ge die dagen toch niet en koop van de dames, die met de speldjes colporteeren a.s. Zaterdag, een speldje. Misschien is het dan vroeg of laat, voor die arme stakkerds, de tuberculose-lijders, ook feest. Wanneer wij met, die geduchte geven, is de vergoeding voor de gift al binnen. Het is misschien de laatste bloe mendag, die gehouden wordt, laat het de eerste zijn in ontvangsten. "Wij zijn waar- schijnijk de laatste in de huurt die een speldjesdag organiseeren, laten wij wat de resultaten betreft, aan de spits staan. Moge het zoo zijn! VOORSCHOTEN Koninginneteelten Gistermorgen. 3 September, begonnen de Volksspelen voor de groot-eren, nadat Dinsdag de schoolkin deren een beurt Hadden gehad. Te 10 uur voorm. gaf het Harmoniegezelschap „Ben- venuto" een concert in de Voorstraat on der onze lindeboomen, terwijl de Volks spelen aldaar werden gehouden. Bij de Volksspelen werden de prijzen behaald als volgt: Ringpjderij met paard en sjees: le prijs W. Oeieman en mej. R. Boodenburg; 2e pr. W. Koot en mej. Warmerdam; 3e pr. A. Bos en mej. T. de Graaf. GemeesiteBajke AankondigingJ. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken Vischwinkel, j Vischmarkt IS, tel. 1225. is VRIJDAG ver-j krijgbaar SCHELVISCH a f0.22, f0.35; SCHOL a f0.16, f0.32; KABELJAUW ;ïf f 0.40, f 0.45, (geheele kabeljauw a f 0.32) per pond. N. C. DE GIJSELA AR j Burgemeester Leiden, 4 September 1924. v B. en W. van Leiden brengen ter alge- meene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan Gebrs. Eshuis en rechtver- krijgenden, tot oprichting van een meubel-1 fabriek in het. perceel Lange Schoolsteeg No. 9—11, sectie G no. 1309—1310. j j Katholiek® j LEIDEN. Donderdag. Oprichtingsvergadering van dol vereen. „Eigen Huis", Bondsge*! houw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag lf Sep t. tot en met Zondag 7 Sept.) waargenomen door de apotheken der hee- ren: A. J. Donk, Doezastraat 31. Telef. j 1313 en G. F. R e ij s t> Steenstraat 35t j Telef. 136. j Draadjeknippen voor meisjes van 1316 jaar: G. Kooyman le pr.; L. v. d. Hoe ven, 2e pr.; M. Knap, 3e pr.; M. Visser, 4e pr.; C. Hoogeveen, 5e pr.; R. Noord, 6e pr.; N. Krogt, 7e pr.; A. Kleij, 8e- pr. A. Hoogeveen, 9e pr.; L. Niersman, 10e pr. C.; Kleij lie pr. Fietsrijden met hindernissen voor dames en heeren boven de 16 jaar: P. J. v. d. Peet, le pr.D. v. d. Giesen, 2e pr.; S. j de Groot. 3e pr.; J. Luynenburg, 4e pr.?, D. v. d. Plas, 5e pr.; H. Deurloo, 6e pr.; Mej. G. Kadé. 7e (troostprijs). Kuipje steken voor jongens van 1316 jaar: J. Bolleveld, le pr.; C. Anker, 2© pr.; A. van Santen. Se pr.; C. van Veen, 4e pr.; P. Zonneveld 5e pr.; J. Bekker, 6e pr.; K. Wolleswinkel, 7e pr.; C. Ger--. ritsen, 8e pr.J. v. d. Hoeven, 9e pr.; j G. Goeman, 10 pr.; H. Pirang 11e pr.; A. Waasdorp, 12e pr.; C. Oudshoorn. 13e pr. Uitgeloofd was 2 pond Carbonade voor dengene, -die het meeste nat was. Deze prijs is toegekend aan D. van der Meer. Te 2.30 uur nam. organiseerde men eert optocht van de deelnemers aan do hard draverij op een terrein aan de Wiingaar- denlaan. De stoet reed door het dorp," voorafgegaan door een drietal rijtuigen, waarin de commissie gezeten was en heb Harmoniegezelschap vergezelde dezen en- tocht. Tijdens de harddraverij eef dit ran-, ziekgezelsehap een concert op bet terrein. *>- —ij-.- - rlnnr: Klasse I: W. J. Biethoven, le pr.A'. J. Dijkman, 9e pr.W. Lekkerkerker 3e pr.H. R. Scbmal, 4e pr. i Klasse II: A. Dijkman, le pr.A. ven. Santen 2e pr.; C. II. van Vliet, 3e pr.P. Grundeken 4e pr.; Jac. Hooymnns. 5e pr.; Troostprijzen toegekend aan: »e. pr. P. Hoovmans Sr.; 2e pr. J. J. Dijkman; 3e pr. C. van Santen. Groot. Schietconcours. Personeel" baanj D. J. L-'mburg le pr.B. v. Mullitre.n, 2e pr.; W. A. A. J. Baron Schimmelnen- ninck v. d. Oye, 3e pr.: A. Oudshoorn. pr.; C. Bolle, 5e pr.: J. Smorenbur<T 6e pr.; G Zwaan, 7e pr.; Dr. W. D. van Wijn- 1 gaarden, 8e pr.; H. Bremkruk 9e pr.; J. Luynenburg, 10p pr.; G. G. v. <L Plas, 11© pr.Jac. v. d. Lubbe. 12e pr. Rozenbaan: G. S. Baylv, le nr.: J. van j der Ende Jr., 2e pr.; A. G. J. Elskamp 3e i pr.; W. v. -d. Eist, 4e nr.; M. de Graaf?, 5e pr.; D. S. H. F. Fortges, 6e pr.; L. I J. Los. 7e pr. Vrij baan: J. Luynenburg, le pr.; R. van Mulligen 2e pr.; J. Smorenhurcr, 3e pr.; O. van Egmond. 4e pr.; J. Forlvr^s, 5e pr.; S. de Groot, 6e pr.; D. S. H. F. Fortgens, 7e pr.; Jac. v. d. Lubbe. 8e pr. Vogelschieten: C. Eggink, le pr.: A. G. J. Elskamp. ?e pr.; G. G. v. d. Plas. 3e pr.; B v. d. Ende Sr., 4e pr.G. J. Tnerlaan 5e pr.K. Bakker, 6e pr.; G. Knijnen-, burg, 7e pr. Voor de uitreiking der prijzen sprak de burgemeester de aanwezigen toe. waarna de Voorzitter der Koningin Wilhelmina- Vereeniging, de heer D. J. van Cuilemborg.' de diverse prijzen aan de winnaars uit reikte. "j -I Avondfeest. ""'r Des avonds gaf het. Harmonieeezelsehap „Benvenuto" een concert in de Voorstraat en was de Voorstraat verlicht met- vet- glazen. |i WARMOND. T Koninginnefeesten. De feestelijk ha-*' den in den namiddag werden al door hij zonder weer begunstigd, wat zeker -van invloed was op het groote bezoek en de enorme belangstelling, waarvan ook on getwijfeld de muziek veel op haar rekening had. Er waren van de deelnemers zeer aardig versierde rijtuigen, zoodot do hier-' voor uitgeloofde prijzen wel verdiend wa-' ren. De prijzen werden na afloop op de trappen van het Raadhuis uitgereikt door den voorzitter der commissie, den heer van Delft, waarna de beide muziekkorp sen rondgang om het dorp hielden. j Do, prijzen werden gewonnen als volgti Tonnetje steken voor mannen boven 15 jaar. lo pr. Pathéfoon met 2 platen: UJ Tijssen Sr. 2e Klok: H. van Bladol: 3e Wekker: E. van Binsbergen; 4e Rookstel:, G. Meskers; 5e Tabakspot: J. van Rijn, Czn. Ringrijderij met paard en tilbury vair paren: le pr. Klok: J. Landman en AjJ Schaart: 2e Tafelkleed: B. Star en M. d. Struis; 3e Kapstok: P. de Haas en Pi Juffermans; 4e Theeservies: H. Ravens4 bergen. u ->

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2