F Katholieke Slgeüdla EIST BE OMGEVING r Yö?sg^E?;3sti W«epberiaM volgens waarnemingen verricht in clen mor gen van 1 Sep tl 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.: 765.8 Toulouse. Laagste Barometerst.: 750.3 Stornoway. Verwachting tot den avond van 2 Sept.: Meest matige Zuid-Westelijke tot Noord- Westelijken wind, zwaar bewolkt tot be trokken, later wellicht opklarend, aan hankelijk nog regenbuien, iets koeler. ■Mj Pe Barometer zegt hei br:\ "Morgen /fe/ha meenemen,, De stand van hedenmiddag 3 na gegeven door den grooten wijzer. Het '1# - ne lijntje beduidt den stand van gister" middag 3 uur. WATER-TEMPERATUUR Hedenmorgen 7 uur 16 gr. C., 12 uur 12 uur 1634 gr. C., 3 uur 1614 gr. G. BRONWATER Hedenmorgen 7 uur 16 gr. C.. 12 uur 12 uur 16/4 gr. C., 3 uur 16/4 gr G. LICHT OP VOOR FIETSERS n. 1 Sept.: 8.41 mm.5.83 vm. LEIDEN. Dinsdag. R. K. Gymnastiekvereeniging Jeanne d'Arc" Pieterskerkhof te 8 uur De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 Sept. tot en met Zondag 7 Sept. waargenomen door de apotheken der hee- ren: A. J. Donk, Doezastraat 31. Telef. 1313 en G. F. R e ij s t-, Steenstraat 35, Telef. 136. king van de solo voor schuiftrompet, door den heer G. te Wiele. Deze solist volbracht zijn zoo moeilijke taak op een wijze, dia boven onzen lof is verheven. Zulk dilettan tenwerk verdient met eere vermeld. We zouden over deze uitvoering nog zeer veel kunnen schrijven en het zou alles vol lof zijp doch wij willen ons bepalen tot releveering van de woorden van dank, door den Voorzitter van den Bond gesproken aan het einde van het concert: „Wij zijn dankbaar en ten hoogste vereerd een avond als deze te hebben ontvangen van uwe Harmonie. Neem van ons de verzekering mee naar uwe. woonstede, dat uw werk on der ons heeft nagelaten een niet spoedig "uit to vagen indruk. Wij brengen dan ook den Directeur den hem in volle mate toe komenden lof voor de wijze waarop hij zijn keurcorps leidt en aan de Harmonie brengen wij hulde voor alles wat wij in haar leerden waardeeren. Dank voor het groote muzikale genot en tot weerziens!" Het weer was niet zeer aanlokkend, doch een 200-tal waren toch opgekomen om en kele uren muzikaal genot te smaken. Met het WilhelmuB werd geopend en met Wien Meerlands Bloed gesloten, naar aanleiding van den jaardag van H. M. de Koningin. Beide volksliederen werden spontaan mee- gezongen. Voor den Bond van Groote Gezinnen ein digde aldus een avond van aangenaam erï leerzaam verpoozen, waarin tevens de roem werd gevestigd van een uit Ieidens omtrek zich ontwikkelende Harmonie, die streeft naar de hoogste plaats onder haars gelijken. Sp. 'Gouden Jubileum. De heer P. J. J. van der Steen Herdacht gisteren den dag, waarop hij voor 50 jaar geleden als sigarenmaker in dienstbetrek king kwam bij de fa. Voorhoeve en Ra- venslein aan de Vliet alhier. De gouden jubilaris werd hedenmorgen half tien ten stadhuize ontvangen in de burgemeesterskamer, ahvaar hem door burgemeester jhr. ml*, dr. N. O. de Gijse^ laar namens H. M. de Koningin een Ko ninklijke onderscheiding: icfiè medaille In brons, verbonden aan .de Oranje-Nassarn prde werd' pverbaricligd. Te tien tiiir werd de fie'er y, tT. 'Steen ten kantore der Vennootschap ontvangen, alwaar do directie hem complimenteerde en bedankte voor de halve eeuw trouwe plichtsbetrachting in dienst der firma. Spr. uitte den wensch dat de heer v. cl, Steen nog vele jaren een goede gezondheid aioge genieten en overhandigde hein als blijk van waardeering een couvert met. inhoud. Daarna werd de jubilaris door het per- 1 soneel gecomplimenteerd, namens hetwelk hem een zilveren horloge werd overhan digd. De jubilaris mocht den verderen clag in familiekring doorbrengen. De jubilaris bedankte directie en per soneel voor hun mooie woorden en ca- deaux. Van de zijde van den R.-K. Volks bond en R.-K. Tabaksbew.bond had hij ook een schoone felicitatie in ontvangst te nomen. Van de St. Barbaravereeniging ontving hij een groote taart met het in signe er in gemaak (van deze vereeniging is de jubilaris reeds 22 jaar penningm.). Verder ontving hij verschillende bouquet- ten van vrienden en bekenden. Zilveren jubileum. Heden was het 25 jaar geleden, dat de lieer M. W. Karstens, leeraar M. O. En- gelach, benoemd werd tot leeraar in. de Engelsche taal en handelscorrespondentie aan de Midclelb. Handelsavondschool van heb Genootschap „Kennis is Macht" te Leiden, Naar aartleiding van dit heuglijke feit begaf zich hedenmorgen een deputatie, -be staand o uit het Dagelijksch Bestuur van liet Genootschap en Directeur met Onder directeur namens het Leerarencorps naar de woning van den jubilaris, om hem met zijn jubileum te complimenteeren. Na een hartelijke toespraak van den Voor zitter en van den Directeur, waarin hem dank gebracht werd voor hetgeen hij in die 25 jaren voor de school en het Genoot schap gedaan heeft en waarbij de hoop werd uitgesproken, dat hij nog vele jaren aan het Genootschap verbonden moge blij ven, werden hem namens het Bestuur van heb Genootschap een Zeiszkijker en na mens de Leeraren een paar gouden man- chetknoopen aangeboden. R.-K. Hamlelsreizigersvcr, De afd. Leiden .,St. Panc-ratius" der Ned. R.-K. Ver. van Handelsreizigers ,,St. Christoffel" hield Vrijdag j.l. een vergade ring; in Hotel „Du Commerce". De vergade ring, die geleid werd door den vice-voor- zitter. den heer P. J- Petit Jr., die in zijn openingswoord den Alg. Voorz.. die ernstig ongesteld is, herdacht en de glorierijke dagen van het Int. Euch. Congres in her innering bracht. Wegens ongeldigheid der vorige verkie zing werd wederom de voorzittersverkie zing aan de orde gesteld, welke tot resul taat had, dat de heer Chr. W. Dnessen met op 2 na algemeene stemmen tot voor zitter werd gekozen. Na eenige woorden van gelukwensch van den vice-voorzitter, werd de heer Driessen door den WelEerw. Adviseur, Kap. Simons, in welgekozen woorden, waarin spr. de werkkracht van den heer Driessen, schetste, als voorzitter geïnstalleerd. Na door al de aanwezigen te zijn- gecomplimenteerd, .aanvaardde de nieuwe voorzitter na woorden van dank zijn functie. Besloten werd, in verband met het 25-jarig bestaan van het R.-K. Organi satie wezen van Handelsreizigers in Neder land, in het komende seizoen een feest avond te organiseeren. Tot de leden der feestcommissie werden benoemd, de hee- ren Driessen^Luykx, Gras. Trel en Petit, terwijl als adviseerend lid aan de feest commissie werd toegevoegd de heer Bart Dévilé, dit laatste op voorstel van het be stuur, hetwelk de voorbereidende maat regelen reeds getroffen had. Als nieuwe leden werden na ballotage aangenomen de heeren Hendriks en v. d. Meel. Vervolgens werd een krachtige aan sporing tot de leden gericht, om deel te nemen aan de eerstvolgende retraite. Na een zeer geanimeerde rondvraag sloot de Voorzitter deze zeer belangrijke vergade ring. De Leidsche Geitenfokvereeniging hield Zatcidagavond een goed bezochte propa- 'ganda-feestavond. De voorz.. de heer H. W. van Zijp, opende deze bijeenkomst met ëen woord van dank aan allen, die, op welke wijze dan ook, hadden medegewerkt tot het welslagen van den avond. Een extra woord van dank bracht spreker hier aan den heer W. D. Eeltjes, inspecteur der die renbescherming en aan diens trouwe en ijverige, medewerkster Mej. van der Lelie. Spreker zeiae, dat- een fiasco, geleden bij de in Juni gehouden tentoonstelling, den secretaris, den heer van der Moolen, het plan had doen opvatten dezen avond te organiseeren. In het slot spoorde spreker den over de geit, welke lezing aanschouwe- teur der vereeniging. Na het openings woord werden door den heer Eeltjes eeni ge zeer verdienstelijk gezongen liedjes ten gehoore gebracht, op uitmuntende wijze begeleid door den pianist Nolles. Thans was het woord-aan den heer Roest uit Ove.r veen, die dezen avond een lezing zou hou den over de geit, welke le-zing werd aan- liik werd gemaakt door lichtbeelden. Spr. bracht hier in hoofdzaak naar voren het nut der geit als huisdier in de eerste plaats, maar tevens toonde spreker door cijfers aan dat het houden van geiten ook financieel voordeel oplevert. Na eenige aar dig gezongen voordrachten door de Leid sche Kluchtspelers, die met een welverdiend applaus werden begroet, ving de pauze aan, waaronder door den heer Eeltjes* een Ame rika ansche verkoop werd gehouden van eenige zeer mooie, maar tevens zeer nutti ge voorwerpen. Hoewel de stemming zeer geanimeerd was, ging het met dezen ver koop, jammer genoeg, niet- erg naar wensch. Nadat door den heer E'eltjes nog eenige liedjes gezongen waren, werd er door de L. K. een tooneelstukje opgevoerd, getiteld:] j.'Waar is Mevrouw", welk stukje de lach spieren der aanwezigen nog eens in bewe ging bracht. Een hartelijk en welverdiend applaus viel den spelers dan ook op het eind ten deel. Hierna werden door den heer Eeltjes, met een toepasselijk woord de. prijzen uitgereikt van do laatst gehouden keuring, welke prijzen bestonden uit drie geldprijzen geschonken door de Ned. Ver. van Dierenbescherming, terwijl er door den heer de la Bye eenige zakken met haver teji geschenke waren gegeven. Nadat de voorzitter een kort woord van dank had uitgesproken over de wijze waar op deze avond was geslaagd, sloot hij deze echt gezellige bijeenkomst. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot lid van dent Voogdijraad alhier de heer J. Karstens, alhier. Op zijn verzoek is aan mr. P. A. Pijn akker ^Iordijk, met ingang van 1 Nov. a.s. eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van lid van den Voogdijraad alhier, onder dankbetuiging voor do als zoodanig be wezen diensten» Bij de Leidsche Spaarbank Is fn de maand Augustus ingelegd f 271.747.16 en. terugbetaald f 207.550,26, terwijl 83 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 69 boekjes geheel werden- uitbetaald. Het tegoed der 16384_inleggere bedroeg einde Augustus f 5.219.739.23. Do welbekende melksalon „De Bierkan" met café van de Wed. A. H. Btarrenbnrg. Haarlemmerstraat 52a, is in andere han den overgegaan, zooals een advertentie vo rige week reeds mededeelde. De heer A. Landman heeft tegelijk met deze overname verschillende veranderingen en verbeteringen-doen aanbrengen, tenge volge waarvan do oppervlakte van de sa lon nog grooter is geworden. He.t buffet is verplaatst naar het achtergedeelte der zaal zoodat de bezoekers thans meer zitruimte hebben en de biljartlicfhebbers minder ge hinderd worden. Een 50-tal rieten fauteuil tjes veraangenamen liet zitten. Door het wegbreken van een schoorsteen is er bo vendien nog meer ruimte verkregen. Verder zullen er tussehen tal van bloemen electri- sche lichtjes worden aangebracht aan de voorzijde van het salon en boven het buf fet. Tenslotte zij vermeld, dat er op Woens dagen, Zaterdagen en de.s Zondags muziek gegeven wordt door liet Iola-Basquine- strijkje. Ook vandaag is er muziek. In do étalage van „The Bing Studies", Breestraat, zijn lierinneringsborden uitge stald, voorstellend het Ontzet van Leiden. De heer Eugène Auchu-Hendschuch, die reeds naam maakte als kunstzinnig en zorgvuldig nabootser van vruchten- en bustes voor mode-winkels enz., heeft deze borden vervaardigd van steen, beschil derd of gebronst. Ook zijn zuiver bronzeu borden verkrijgbaar. Het is uitsluitend handwerk, dat veel geduld en kundigheid vereiseht. Daarom kunnen de prijzen dezer borden niet duur genoemd worden als een mooie herinne ring aan het 350-jarig jubileum. De heer Heiidschuch zal ook, evenals vorig jaar, in de uitstalkast der firma Kel der, Breestraat, een koffieplantage na bootsen. ALPHEN AAN DEN RtJN Befrspt, Gisterenavond werd op hoe- terdaad een persoon betrapt, die bezig was uit een café in de Hooftsfraat een rijwiel te ontvreemden. Toen hij zich op het rijwiel wilde verwijderen, werd hij door den eigenaar bij den kraag gegre pen en door de inmiddels ontboden politie naar hef bureau gebracht om zich te ver antwoorden. u BODEGRAVEN. Wethoudersbenoemïng. Dé heer J. Be-ijen is gekozen tot wethouder dezer ge meente. LïSSE. De bollendiefstal. De dader van den hollendiefstal bij v. Z. alhier, zekere G. P. van den Leimuiderdijk, welke einds Dins dag alhier in het arrestantenlokaal zat op gesloten, is Zaterdag naar Haarlem ver voerd. Te water. Door het schrikken, geraak ten aan de, Vuursteeg Zaterdagavond een paard en wagen, waarin een man, vrouw en kind waren gezeten, tc water. Wonder genoeg kwamen allen er met den schrik en bemodderde kleederen af. OUD-ADE. Wilhelminafeesten. Als aanvulling op liet verslag der Wilhelminafeesten zij nog vermeld, dat voor de mooist versierde rij tuigen de eerste prijs werd gewonnen door den heer S. Verschie, de tweede door den heer Jac. van der Geest Jacz., de derde door den heer A. van der Poel, W0UBRUGGE. Personalia. Van betrouwbare zijde vernamen wij, dat van de kranige redding, waarvan wij de vorige weck melding maak ten, door de autoriteiten alhier daarvan onmiddellijk hij onze overheid melding is gemaakt, ongetwijfeld zal dit gevolg heb ben. Onze wethouder, de heer C. W. Lie- verse, heeft zijn benoeming tot lid der Landbouwcommissie voor deze gemeente, door den Minister van Landbouw, aange nomen. .•y£!S-~'VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Voorzitter: E Vernètle, burgemeester. 'Afwezig met kennisgeving de heer D. J. van Guilemborg. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen Stukken. Een procesverbaal van de opneming van dó kas van den ge meenteontvanger op 29 Augustus 1924. Boeken en bescheiden zijn in orde bevon den. Eenige missiven van Geel. Staten meldende goedkeuring van genomen raadsbesluiten. Een mecledeeling van Ged. Staten van verdaging van het nemen van een beslissing omtrent den aankoop van grond voor liet bouwen van een raadhuis en een O. L. school. Deze stukken worden aangenomen voor kennisgeving. Een adres van do bouwvak bonden alhier, verzoekende in do bestek ken voor het bouwen van het Raadhuis cn school op to nemen do bepalingen van het landelijk afgesloten contract en tevens zooveel mogelijk enkel georganiseerde werklieden aan het werk to stellen. Een voorslei ingediend door den lieer J. Brag- gaar om een artikel in de belascting-veror- dening te wijzigen, ten einde eenige onbil lijkheden weg te nemen. Deze stukken worden in handen gesteld van B on W. om praeadvies. De begrooting, dienst 1925, wordt den raad aangeboden en zal in twee exempla ren circuleeren bij do leden van don Raad. Van de commissie tot nazien van de gemeenterekening en der bedrijven is eeu rapport ingekomen, meldende do rekening te hebben nagezien en in orde te hebben bevonden, woshalvo de commissie advi seert de gemeenterekening, dienst 1923, voorloopig aldus vast te stellen. De heer Mens vraagt nog enkele inlichtingen om trent een post in de uitgaven, welke de voorz. verstrekt, waarna do gemeentere kening dienst 1923 met alg. stemmen (de heide wethouders onthouden zich van stemmen) wordt vastgesteld als volgt: Bedrag der werkelijke ontvangsten: ge woon f 178104.7414, buitengew. f 111875.53 totaal f 290040.27 34. Bedrag der werke lijke uitgaven: gewoon f 153-343.58, bui tengewoon f 193102.79. totaal f340446.3714. Een batig salclo, gewoon: £24821.1614. Een nadeelig saldo, buitengewoon f81227,26 Totaal nadeelig saldo: g 56406 0914. De rekening van het gemeentelijk wa terleidingbedrijf wordt vastgesteld op: aan inkomsten f75262.20, aan* uitgaven f 75262.20. van het gasbedrijf op: aan in komsten f 121524.39, aan uitgaven f 121524.39. Van het badhuisbedrijf: aan inkomsten f 14582.2434, aan uitgaven f 14582.24/4. Uit deze rekening blijkt, dal het water* bedrijf een winst heeft afgeworpen van van f 542.24 en het badhuisbedrijf een verlies van f2019.5314. De voorzitter deelt den Raad mede dat van het college van zetters alhier aan de beurt van aftreding zijn de heeren L. H. van Wissen en J. A. Mens. B. en W. stel len den Raad voor aan den commissaris der Koningin in Zuid-Holland de vol gende voordracht aan te bieden voor de benoeming van twee leden in dit college, en wel No. 1 L. H. van Wissen, No. 2 J. A. Mens, No. 3 W. G. Duijnisveld en No. 4 J. F. de Kleermaeker. Bij de stem ming worden uitgebracht 10 stemmen, en gekozen L. H. v. Wissen met 9 stemmen, J. A. Mens met 9 st., W. G. Duynisveld met 7 st. en J. F. de Kleermaeker met 9 st., zoodat de voordracht den commissaris zal worden aangeboden als door B. cn W- voorgesteld. Tot leden der commissie van bijstand Badhuis worden gekozen de heeren C. Eggink Sr., W. A. A. J. Baron Schimmel- penninck van der Oye en J. A. Mens. Tot lid der commissie van toezicht op het M. O. wordt gekozen met' alg. st. Dr. R. Birkhoff. Aangenomen wordt, een voorstel "■'an B. en W. ora een tijdelijke kasgeldlee- ning aan te gaan, groot f 110000, rentende 6 pet. tegen een koers van 100. De Voorz. leest een missive van Ged Staten, waarin dit college den Raad me dedeelt bereid te zijn 90 pet. te betalen der .evenutcelc kosten voor de onteigening van de perceelen noodig voor de verbreeding van den straatweg RijswijkDe Vink, zoodat de gemeente slechts 10 pet zal hebben te betalen. Niemand der leden heeft natuurlijk bezwaar tegen dit voor stel, daar de raad reeds vroeger een voorstel heeft gedaan aan Ged. Staten óm beiden 50 pet. der kosten te betalen, doch het voorstel van Ged. Staten is thans voor de gemeente veel voordeeliger. B. en W. vragen tevens machtiging van den Raad thans den minister te vragen een onteigeningswet voor de verbreeding van dezen weg. De heer C. Eggink vraagt of den Raad thans nog invloed kan doen gelden om te trachten dezen weg op som mige plaatsen nog breeder te maken dan volgens de teekening wordt aangegeven, opdat de hoornen langs den weg zooveel mogelijk worden gespaard. Ook welh. van Kempen vindt den weg na de verbree ding op sommige punten nog te smal. De voorz. meent dat Ged. Staten, daar hel het thans een provincialen weg is, zelt zullen doen wat de provincie noodig acht, niet meer en ook niet. minder. Men kan natuurlijk vóór de onteigening der per ceelen bezwaren indienen, welke worden onderzocht. Daarna wordt dit voorstel van B. en W. aangenomen. B. en W. stellen voor aan te leggen en door te trekken een gedeelte straat, met rioleering, waarvan de kosten geraamd worden op f 5000. (Bedoeld word het ter- terin der oude remise aan de wijngaar denlaan). Aldus aangenomen zonder dis cussie of hoofdelijke stemming. Vervol gens worden genomen eenige hesluiten comptabiliteit. Het suppl. kohier honden belasting wordt vastgeseld op f 38. Bij de rondvraag vestigt de heer J. Braggaar de aandacht van den Voorz. op de ijzeren paal, geplaatst nabij het spoor aan de "Wijngaardenlaan, welke paal spr. daar zeer gevaarlijk acht. De Voorz. zegt, dat, wanneer geen paal daar aanwezig is, hon denkarren langs dat smallen wegje aldaar zullen passeeren en de voetgangers weten dan niet waarheen zich te bergen. Spr. zal echter onderzoeken of de paal soms iets verzet kan worden, waardoor het gevaar minder wordt. De heer J. A. Mens zegt. dat het den laatsten tijd nog al eens gebeurt, dat de Raadsvergadering gehouden wordt op Za terdagmiddag. Het. uur en de dag van ver gadering acht spr. zeer ongelukkig geko zen, al kan hot in sommige gevallen nood zakelijk zijn.' Spr. meent te spreken in den geest van ineedere leden van den Raad door den wensch te uilen, dat het vergaderen op Zaterdagmiddag zooveel mogelijk wordt vermeden. De Voorz. zegt, dat het vergaderen op Zaterdagmiddag toch niet zoo druk plaats 'heeft. Spr. dacht, dat do heeren ook te genwoordig de vrije Zaterdagmiddag voor zich behielden, waardoor juist het verga deren op dezen clag voor de heeren liet meest gelegen komt. Da heer Eggink Sr. ondersteunt den uitgesproken wensch van don heer Mens en hoopt ook, dat aan dien. wensch" tegemoet wordt gekomen? daar do Zaterdag nu juist niet de moest geschikte dag is om to vergaderen, daar dl werkzaamheden er onder lijden. De voorfl belooft, dat het volstrekt geen vasten rc$ gel zal ^worden en zooveel mogelijk natf den uitgesproken wensch tegemoet zal kaf men, waarna de openbare vergadering wordt gesloten. TELEGRAMMEN j (VAK ONZEN DRAADLOOZEN DIENST)^ De leening aan Duitschland. BERLIJN^ 1 Sopt. (V. D.) in Londenf sche financieel© kringen verluidt, dat def Duitsche leening van 800 millioen goud-' mark waarschijnlijk 15 September gelee-f kond wordt. Do Engelsche financieel^ wereld zal er mot 200 millioen. aan deelt nemen. Stopzetting van don Russlschen graan-export. 1 BEVAL, 1 Sept. (V.D.). De Volkscommis saris voor Financiën, Sokoinikow, ver* klaart in do „Finansowaja Gazetta" dat int den loop vap de volgende maanden met. deij; uitvoer van Russisch graan om financicclek iedenen gestopt zal moeten worden. Deze maatregel zal tot gevolg hebben, dat liet' toestrocmen van buitenlandsch kapitaal naar Rusland ophouden, zal. De strijd in Marokko. Terugtocht der Spaansch 4 troepen. MADRID, l Sept. (V. D.) Een officieel communiqué zegt, dat het nieuwe Spasti sche offensief tegen do Riffs en andere op.' roerige stammen in Marokko geleid hooft tot ernstige gevechten en tot den terug tocht der Spaansche troepen. f Aanslag op een Russische trein. D o o d e li en gewonden. RIGA. 1 Sept. (V. D.) Een trein is ge derailleerd tengevolge van een aanslag op de lijn Odessa-Moskou. Er zijn dooden cn gewonden. j De chaos in China. De toestand-nog ernstig geacht'. PEKING, 1 Sept. (V. D.) De Britsche. Amerikaansche, Fransche en Japansche ge zanten te Peking hebben een bezoek ge» bracht aan het departement van buiten landsche zaken als protest tegen de be weging voor een burgeroorlog. Zij hebben een geruststellend antwoord ontvangen, doch een telegram uit Washington meldt, dat het Amerikaansche Staatsdepartement den toestand als ernstig beschouwt. Gevechten en plunderingen. 1 BERLIJN, 1 Sept. (V. D.) In de nabij heid van Hongkong hadden ernstige ge vechten plaats tussehen opstandelingen en rege er ings troep-en* Heb aantal dooden en gewonden is nog onbekend. Te Shanghai is een Amerikaansche kruiser aangekomen De Europeesche missionarissen vertellen dat. er ernstig geplunderd wordt in het bin nenland. Kruitmagazijn in de lucht gevolgen. Vijftien dooden. BERLIJN, 1 Sept. (V. D) In de nabji- heid van Constantinopel is een kruitmaga zijn in de lucht gevlogen. Er zijn 15 dooden Gevecht met de K. K. K. NEW-YORK, 1 Sept. (V.D.). Bij een ge vecht tussehen de K. K. K. en de tegen standers van .dit genootschap, in de pro vincie Williamson (Illinois) zijn zeven per sonen gedood en zes gewond. Op de rotsen geloopen. LONDEN, 1 September. (V.D.). Tijdenr een zwaren mist is gisterenmorgen vroeg de Whitte Star-liner ,,Bardinc" op de rot sen geloopen ter hoogte van Lizzard. De reddingsboot van Lizzard werd uitgezet en bracht 80 man van de bemanning aan land, terwijl 10 man met den kapitein aan bom i bleven. Later landden deze eveneens veilig te Lizzard. Tijdens laag water keerden de hoofdofficieren en de machinisten naar boord terug om stoom op te zetten. MARKTBERICHTEN ROELOFARENDSVEEN, 29 Aug Veiling. Meloenen 2—48 cent per stuk; Sn!j- boonen f 1.15—1.95. idem Stek 30 cent, Prin. cesseboonen f 1.80, idem zonder draad f 2.752.40, Dubb. Stampr. f 1.40, Witte Pronkers 90 cent, alles per 10 Kg.; Augur ken: Fijn f 4.90—11.20, Fijnbasterd f 5.50 5.90, Basterd f 4.10—3.70, Basterd no. 2 f 2.00 Grof f 3.70—3.90, Bommen f 2.60, Stip- - l f 2.S0—3.05, Aardappelen f 0*70—1.35 alles per 25 kilo. Doorsneeprijs met aftrek van veilingsites- ten: Snijboonen f 1.07, idem No. 1 f 1.75, Princesseboonen f 1.66, idem zonder draad f 2.28, Fijn f 10.32—9.40—8.83—7 81-0.!'9— 4.672.48, Fijnbasterd f 5.25, Basterd f 3 ~9, Grof f 3.49, Bommen f 2.39, Stippel f 2."3. Deze week zal er veiling wór<teit gehouden: Dinsdag. Woensdag en Vrije! :r. AMSTERDAM, l Eept. Veemarkt 403 Vette Koeien lc kwal. f 1.251.30, 2c kv al. 1.10—1.20, 3e kwal. f 0.90—1.05; 100 Melk en Kalfkoeien f 275—500; 130 Vette be ren 2e kwal. f 1.00—1.10, 3e kwal. f 041 0.98; 34 Nuchtere Kalveren f 16-^3; -0 Schapen f 4250; 150 Lammeren f 38--13J 611 Vette Varkens Holl. Ie kwal. f 1.01— 1.06, 2c kwal. f 0.901.05, Overzeesohc en Gelder sche le kwal. f 1.04—1.0G; 7-Paarden, ge'en noteering. i* DELFT, 30 Aug. Kaas. Aangevoerd 41)1 stapels komijnn kaas. Prijs f 1.17—1.30 per, kg. 1 stapel zoet a f 1.36 per kg. BOSKOOP, 1 Sopt, Veiling. Rozen pen bos: Ophelia 50 cent, Golden Ophelia 5n— 62—69 cent, Had ley f .96—1.00—1.17. Cohm-i, bia 79 cent, Buttc.rflv 51 cent, Mac Keiler 80 cent. Mme Jules Bouehé f 1.Perr.et f l.— Marechal Roger 4-2 cent, Buitenio-, zen 15 cent: Diversen per bes: Dab!::»--. IO, 24 cent Gladiolen 25 cent, Anjers 6 cci'V Montbretia 14 cent, Liliums per tak Lenvw florum 6 cent. rnbrum 6 cent, aurntum lOi cent per kelk: Snijboonen 25 cent per Kg.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5