12420.29, terwijl er een kassaldo was van 1126.06. Nog was ingekomen een verzoek der Wijkverpleging om restitutie in de ^s~ ten, gemaakt voor de verpleging vaft Ty~ phusgevallen, groot. £545.58. Nadat den heer Verkleij daor den voorz. is ingelicht, dat deze verpleging geschiedde op hooger gezag en med:sch advies, wordt deze res titutie toegestaan. Aan do orde wordt gesteld, uit de huur houden van en aanleg van den weg achter het Park Rusthof! loopende van Rusthoff- 3aan tot aan den Menneweg, breed 12 Me- W en aanplanling van Beukenboomen Jangs dezen weg. De heer Krom vraagt of het beslist Soodzakelijk is dezen weg direct, door te trekken tot aan den Menneweg. De voorz. zegt, dat het beter is. dit in eens te doen, daar men dan niet voor meerdere kosten komt te staan. De heer Bader verschilt ook van mee- Tiang over do doortrekking dezer wég, wat betreft de perceelen langs de M. If. L. 0. school. De heer Breda is voor dit voorstel, in dien niets van den boschkant van 't Park wordt ontnomen; do voorz. antwoordt van ïeen. Do heer Van Zonneveld steunt, evenals do heer Bisschops. het voorstel van B. en W.; de heer Van Zonneveld meent dat we hier het algemeen belang moeten voor staan. De heer Krom vindt, waar het Rijk alles in het werk stelt om de kleine pach ters tegemoet te komen, de gemeente hen de grond zoo maar niet moet ontnemen; hij is ook voor het algemeen belang en voor ieder individu afzonderlijk. De heer Verkleij vroeg of er nog af scheiding gemaakt moest worden, ook voor den weg, terwijl den heer Van Bhijn gaar ne een mooi boompje zag geplant, zoodat er een boomen-discusie ontstond, wat ten slotte uitdraaide op hetgeen toch de [Voorz. had voorgesteld. De heer Verkleij vraagt of er ook nog gerioleerd moet wor den. De Voorz. zegt dat kau wel; het ligt echter nog niet in het plan. De heer Van Zonneveld is er voor, direct te rioleeren; thet lijkt hem het verstandigste. Laat B. en W. met een begrooting dezer kosten komen. De heer Breda zegt, dat als de gemeente dezen weg wil rioleeren, zij dit eerst -de Kerkelaan wol doen mag. De heer v. d. Geest vindt het zoo typeerend, dat de heeren nu daar ineens een riool willen leggen, terwijl de Kerkelaan geen rioolee- ring heeft; die menschen die daar wonen betalen toch ook belasting. De heer Bisschops is voor riooleerang, 'dan voorkomt, men tenminste, dat men geen afzonderlijke rioleeringen en een goed stuk werk verkrijgt. De heer Van Zonne veld zegt dat bewoners der Kerkelaan des tijds ook hunne rioleering zelf moesten be halen. Nu kunnen we dezo toch niet schen ken. De heer Breda vraagt of de bewoners van de Hoofdstraat ocJs aan het riool be taald hebben. De Voorz. zegt toe, omtrent 'rieze rioleering met nadere plannen te komen en vraagt of de heexen met het voorstel van B. en "W. kunnen medegaan; de aanleg is een mooi stuk werkverschaf fing voor den komenden winter. Met alge- ineene stemmen wordt tot den aanleg be sloten. Staten van achterstand bij de rekening 1923 wordt verdaagd na de besloten zit ting. De Voorz. brengt daarna het rapport uit der Comrvssie tot naz-ening der gemeente rekening. De Commissie adviseert om alle leveranties zooveel mogelijk door gemeen te naren te doen geschieden, en om, waar de gemeente nu een groote bergplaats ■heeft aan de Oosthaven, het gekeele kwan tum brandstof ineens op te doen na in schrijving bij ingezetenen. De heer van der Geest wil ook buiten de gemeente opgave laten doen, de brandstof is h;er veel te duur; het scheelt een gulden per Mud; en als men dan nog ziet hoe Br mee wordt omgesprongen. De lieer Bisschops vraagt bewijzen van 'deze bewering; het gaat niet. aan om te beweren dat er woekerwinsten gemaakt worden; mea moet dit kunnen aantoonen. De heer v. d. Geest gaat 't ook niet aan, zoo maar 'n speech af te steken. AJs hij 'i woord wil hebben, vraagt hij het eerst fat- ecen'ajk. Spr. beschuldigt hier niemand; al-een zegt hij dat er voordeel voor de ge meente in z:t in het groot opdoen en, als dit niet plaatse!jk kan, dan elders. De heer Bisschops maakt zijn excuus voor het nemen van het woord zonder toe stemming, maar bij hem staat vast, als de heer v. d. Geest zegt, dat de menschen een winst maken van f 1.dan moet U ook dit bewijzen. De hoer Badpr toont aan, dat de steen- ko'enbandelaren hier wel kunnen concur- reeren, hetgeen de heer v. Zonneveld on- d* 'schrijft. De heer Krom. a's lid der Commissie, adviseert door de ingezetenen te laten in schrijven b:j groot kwantums, waar hem is gebleken, dat de gemeente meer betaald dan de particular. Men moet maar niet donken: liet gaat van de gemeente. De heer Van Rhijn heeft al'e lof over het groote ba'tig saldo der G emeen te reken i n g, terwijl de heer Krom, met al'e respect •voor den .tegenwoojdigen functionaris ad viseert in het vervolg de Genmentereke- iiing uit naam der Comnrssïe aan een ac countantsonderzoek te onderwerpen. De voorz. zegt. dat er plannen bestaan, dat al'rs wat de gemeente betreft, door een accountant zal worden onderzocht. Nadat de heer Verkleij, desgevraagd, van den voorzitter heeft vernomen dat de afrekening met de scholen over drie jaren loopt, wordt de gemcenterekening met fi'g- st. hoofdelijk goedgekeurd. De voorz. brengt het volgende verzoek te sprake. D:* heer Warnaar heeft van de gemeente gekocht het bouwterrein /oor het park voor pl.m. f6720.— en na een on derhoud met zijn architect is het hem ge bleken dat hij, wil hij eene inrij voor zijn auto hebben, gebruik moet makoD van den Ingang van het park hetzij vanaf den Menneweg achterom of voor door den hoofdingang. De heer Van Heemstra zegt, dat hier wel degelijk de personen van de zaken onderscheiden moeten worden. Het spijt spr., dat Weth. Warnaar met ge noemd verzoek komt. Ook al wordt dit verzoek gegeven aan den tegenwoordigen bewoner, wie beweert, dat een bewoner die daarop volgt ook niet betzelfde recht beeft. Hij ds er voor dit. niet toe te staan, want nu wordt onherroepelijk de hoofdingang van het park beschikbaar gesteld voor het bereiden met een automobiel. De voorz. zegt, dat het ook kan bereikt worden vanaf den Menneweg. De heer Van Rhijn zei de al in April ge zegd te hebben, dat het stuk grond daar ter plaatse te smal is voor den bezitter van een au togarage met auto. Nu komt dit wel degelijk uit. De heer Bader stelt voor den uitgaug achter aan te brengen; liet scheelt veel hoe B. en W. de toestemming verleeuen, dat men een servituut vestigt, zooals de heer Van Heemstra zich dit in denkt, betwijfelt spr. Er wordt misschien vier maal in de week gebruik van ge maakt. Wij allen kennen den heer War naar als een voorzichtig auto-rijder. Do heer van der Geest is het werkelijk met den heer Van Heemstra eens tu is er var. overtuigd, dat de raad het nooit toe moet staan. Spr. voor zdch zon hel heelemaal niet toe willen staan; dan liever een bree der stuk grond daar verkocht. Do heer Bader zegt, dat de heer War naar een liefhebber is van natuurschoon zoodat hij wel alles in acht zal nemen. Piactisch genomen: wat zal er gebruik van gemaakt worden? Do heer Busschops kan zich nog niet indenken, dat de uitrij niet naast het huis van den Secretaris kan ko men! Is dat nu zoo gevaarlijk. Er zijn wel gevaarlijker plaatsen, b.v. do Kastan- je'aan. De heer Breda is er tegen, hij zou ook liever een breeder stuk grond afstaan vooi de inrij. De heer Verkleij vindt het met overkomelijk, dait er een 'ngang komt naast den heer Van Eek. De heer Krom acht het bezwaar om toestemming te vor- leenen niet zoo groot. Wat wordt er nu gebruik gemaakt van het parit en dje en kele keer dat er een auto komt, vindt iiii niet bezwaarlijk. De voorz. stelt voor de in j.i aan den Menneweg toe te staan voor zijr particuliere auto tegen vergoeding van f 1.'s jaars. Komt in stemming en wordt aangenomen met 81, tegen den heer Breda. De voor?;, deelt daarop mede, op onder zoek te zi jn uitgegaan tot hel slirten van eene celdleening voor de gemeente, groot f 6^.000en hij is beland bij de Onder linge Lerensverzekering „Eigen Hulp" te Den Haag. Deze wil leenen tegen de koers van 97 daarna 98 en nu was door deze verzeke ring deze leening aangeboden tegen 6 pet. met eene aflossing van 25 jaren, terwijl de eersle 5 jaren geen aanmerkelijke bedra gen mogen worden afgelost. Temeer wilde zij deze leen'ng sluiten, daar hen uit de verschillende bescheiden die de voorzitter ter inzage had achtergelaten, bleek dat de gemeente er finant'eel best voorstaat (geroep ..Bravo"). Met alg. stemmen wordt, tot aangaan dezer leening beskj- ten, terwijl de heer Van Heemstra den Voorzitter hulde brengt voor dit mooie succes tot het sluiten dezer goedkoope lee ning. (Wordt vervolgd). TER-AAR. Personalia. De heer J. J. v. d. Neut, besteller aan het postkantoor aan de Aar- dam, heeft tegen 16 September als zoo dag ontslag aangevraagd. Loting. De loting voor de militie in deze gemeente zal den 6en September in het gemeentehuis te "Woubrugge plaats hebben, des voormiddag te 11.30 uur. ZOETERWOUDE Harddraverij. Wegens den slechten toestand van het feestterrein, werd de harddraverij vorige week uitgesteld. Naai wij vernemen zal het feest nu gehouden worden 24 -Sc-ptember a.s. Leiderdorpsceh brug. De nieuwe Lei- derdorpsche brug is vorige week voor het verkeer opengesteeld; voor de scheep vaart is deze brug een mooie verbetering. "Wanneer zal er nu eens wat aan de Bruggestraat gebeuren? Kermis? Deze week van Woensdag tot en met Vrijdag is het Zoeterwoudsche kermis Gemengde Berechten Groote brand te Bergen op Zoom. Een sc ha de van circa f 1 0 0.0 0 0. Zaterdagavond toen. heel Bergen op Zoom feest, vierde ter gelegenheid van den ver jaardag van de Koningin teekende zich te ongeveer halftwaalf de lucht fel rood. Het bleek spoedig dat de groote zagerij en kis tenfabriek aan den Parallelweg, langs de Zeeuwsche spoorlijn in lichte laaie stond. De gebouwen en loodsen, waarin de machinerieën en een groote voorraad hout aanwezig waren, waren door het vuur aan getast. De brandspuit van de gemeente politie was het eerste ter plaatse., terwijl de brandweer spoedig volgde. Men bepaal de zich eerst tot het nathouden van de. belendende perceelen w. o. dê groote bier brouwerij van de firma Assclbergs Co. Dank zij de gunstige windrichting bleven deze belendende gebouwen dan ook ge spaard. Met talrijkg stralen werd het vuur bestreden, doch van een behoud van de houtzagerij en de kistenfabriek was geen sprake. Omstreeks twee uur was men den brand zoover meester, dat men voor uit breiding niet behoefde te vreezen. Tot ver in den omtrek werd de vuurgloed waarge nomen. De geheele houtvoorraad werd een prooi der vlammen. De nog nieuwe machi nes zijn door het vuur totaal vernield, ter wijl de gebouwen tot op den grond toe. zijn afgebrand. Op het terrein bemerkten wij burgemeester Stulemeijer, de beide wethou ders Verlinden en Asselbergs en nog an dere autoriteiten. Jj Eerst gisterenmorgen om 8 uur kon de laatste brandspuit inrukken. De schade be loopt ongeveer f 100.000 en wordt slechts gedeeltelijk door verzekering op beurspolis gedekt. De belangstelling was ontzaglijk groot, daar vele inwoners nog bij de feestelijkhe den tegenwoordig waren, toen men den brand bemerkte. Naar „de Crt." verneemt zijn ten gevol ge van dezen brand een 25-tal werklieden werkloos geworden. De moord te Culemborg. De actie tegen den commissarie van politie. Het Ned. Correspondentiebureau meldt: Naar aanleiding van beschuldigingen en verdachtmakingen, voorgekomen in Ihet soc. Geldersch dagblad „De Arbeid" en gericht, tegen den commissaris van politie te Culemborg, den heër J. Blok. bereiken ons mededeelingen, waaruit blijkt, dat het parket van den Officier van Justitie te Tiel, onder hetwelk Culemborg ressorteert, kennis genomen hebbende van de tegen den commissaris van politie te Culemborg geplaatste artikelen, de daarin vervatte mededeelingen als zinneloos en uit de lucht gegrepen beschouwt en van oordeel is. dat genoemde commissaris van politie vrij-uit gaat on hem geen enkel verwijt treft. Van andere zijde wordt nog vernomen, dat de jongste pogingen om den commissa ris Blok in opspraak te brengen, te be schouwen zijn als een hernieuwde voortzet ting van een reeds sedert eenige jaren te gen dezen politie-hoofdambtenaar gevoerde „hetze", welke haar hoofdoorsprong moet vinden in he.t feit, dat de heer Blok in het jaar 1919 een socialistischen hoofdleider in een der politie-organisaties, die hem op het politiebureau te Culemborg over een kwes tie met een politieagent kwam spreken, doch zich daarbij zeer. onbehoorlijk had ge dragen, niet langer te woord wilde staan. Doch verplicht was hem de deur te wijzen. Bij die gelegenheid moet genoemde leider zich reeds dreigend hebben uitgelaten, dat de commissaris „nog wel eéns een vuile pijp hier zou rookenA' Commissaris Blok vertrekt a.s. Maandag met een hem reeds vroeger verleend ge bruikelijk jaarlijksch verblijf, voor 1 maand naar het buitenland. Het autobus ongeluk bij Heino. Zaterdag heeft te Kaalte onder enorme belangstelling de begrafenis plaats gehad van vijf slachtoffers van de autobusramp bij Heino. Nagenoeg de geheele gemeente nam deel aan deze plechtigheid. Om drie uur werd op 'het plein van de N. H. Kerk een lange lijkstoet opgesteld, bevattende het stoffe lijk overschot van Alberta Kappers. A. Brouwer, Christina en Albertina Schaas- foerg e.n Gerrit "Wissink. De stoet, werd voorafgegaan door vier diakenen der N.H. Gemeente, die kransen droegen. Op de algemeene begraafplaats werden de lijkkisten in een gemeenschappelijk graf geplaatst. Daaromheen schaarden zich familieleden en belangstellenden, onder wie de burgemeester van Raalte, de heer W. A. P. Kerssemakers, de wethouders Vurenkamp en van Westenenk. Het graf werd gedekt met kransen van het gemeen tebestuur, den kerkeraad der N. H. Gem,, cn van baron Bentinck van Scboonhe.ten. Het woord werd gevoerd door ds. Ji. Kramer, die in herinnering bracht, dat. deze ramp het gansche land in beroering beeft gebracht. Spreker memoreerde voorts de deelneming van de Koningin en zei dat II. M. zich wederom een Moeder des Va derlands had getoond, die het woord: Draagt elkanders lasten in werkelijkheid bi acht. Spreker dankte pok het gemeente bestuur voor zijn belangstelling en trachtte de familieleden der omgekomenen te troos ten. De voetbal op tafel. Hoen Zaterdagmiddag een bewoner van het villapark te Loosduinen, met zijn gezin het middagmaal gebruikte, vloog een voet bal door het openstaande raam naar bin nen, kwam op tafel terecht en wierp daar schotels en borden door elkaar. Groote ont steltenis. Terwijl allen nog sprakeloos naar de ruine staarden, welke de bal veroor zaakt had, verscheen een hoofd, toebchoo- rend aan een 13-jarigen jongen, door het raam en vroeg beleefd den bal terug. Of bij dezen zonder meer gekregen heeft, we ten wij niet, zegt he.t „Yad.". De belastir.gplaatsjes en ds Spoorwegen. In een dienstorder van de directie van de Nederlandsche Spoorwegen wordt in verband met het feit, dat van aan de spoor wegen voor vervoer toevertrouwde rijwie len veelal belastingplaatjes worden ont vreemd, aan he.t personeel medegedeeld, dat degene van het personeel, die aan deze ontvreemding blijkt schuldig te zijn, op staanden voet wdrdt ontslagen. Bailees. Berichten ERNSTIG AUTO-ONGELUK IN ENGELAND. Zeven menschen verbrand. Men meldt uit Londen: Zaterdagavond is nabij Nuneaton een motorbus, waarin ean groot aantal passa giers zat, plotseling in brand gevlogen, ten gevolge waarvan zeven menschenlevens verloren zijn gegaan. Naar de bestuurder, die er met eenige lichte verwondingen af is gekomen, nader hand meldde, merkte, hij tijdens het oprij den tegen een heuvelweg, dat zijn benzine reservoir bijna leeg was. Hij verzocht een van de bij hem zittende passagiers hem een bus benzine aan te reiken en vulde deze, onder het rijden, in het reservoir bij. Plot seling sloegen de vlammen uit het reservoir naar buiten en weldra stond de geheele bus in lichte laaie. De. chauffeur trachtte ter stond de achterdeur van den wagen te ope nen, doch dit gelukte hem aanvankelijk niet, daar de verschrikte passagiers allen naar achteren waren gedrongen om het eerst uit den brandenden wagen te komen. Een vrouw slaagde erin met haar elleboog een der vensterruiten in te drukken en wist zich daardoor naar buiten te wringen. Zij kreeg eenige lichte verwondingen, doch haar man, die eveneens in den wagen zat, kwam in de vlammen om. Ook een vijfja rig meisje is een prooi der vlammen gewor den. Zij was met haar vader, moeder en broertje met de bus van Nuneaton naar Stockingford onderweg. Toen de brand uitbrak, greep de. moeder haar zoontje en wist zich met dezen in veiligheid te bren gen. Het meisje liet zij aan den vader over, later moest zij beiden dood terugvinden. Slaapziekte In Japan. Tal r ij k e slachtoffers. Een ernstige uitbreiding van de slaap ziekte wordt uit Japan gemeld. Honderden gevallen zijn te Kobe en in de provincies Kagawa en Toyama voorgekomen, waar van de helft met doodelijlcen afloop. Hevige storm bij Nieuw-Schotland. Drie schepen vergaan. Er heeft een hevige storm gewoed langs de kust van Nieuw Schotland, erger dan in jaren is voorgekomen. Er is aanzienlijke schade, aangericht. Een driemaster, een Amerikaansch jacht en een kustvaartuig hebben schipbreuk geleden. De driemaster is met de geheele bemanning in de golven verdwenen. Van de beide, andere schepen zijn de opvarenden gered. Eert mijn ontploft. In weerwil van het herhaaldelijk uitge- vaaidigdé nadrukkelijke verbod, om onder deden van' mijnen aan te raken of mede te nemen, hebben dezer dagen manschap pen van het in Jueterbork liggende Rijks- weerbataljon een nog niet ontplofte mijn medegenomen in het kamp. me.t het gevolg, dat deze aldaar ontplofte. Negen man werden min of meer ernstig verwond. Een hunner is intusschen aan de bekomen ver wondingen bezweken. Afschuwelijke moord. Ondanks de meest ijverige nasporingen kon de Kriminal-polizei te Aken er niet in slagc-n twee- meisjes, vriendintietjes. 10 a 12 jaar oud, die samen waren gaan spelen en niet meer waren thuis gekomen, op te spo ren. Na 10 dagen is men door een toeval, tot de ontzettende ontdekking gekomen, dat. de beide meisjes vermoord zijn. De lichamen waren op afschuwelijke wijze verminkt. Bij het verrichten van werk zaamheden in een der stadstuintjes nabij de Hoogeschool. groef een man een been cp. De politie zocht den laffen moorde naar in den persoon van een bejaard man, die de kinderen heeft meegelokt. Gevaarlijk weer in de alpen. De correspondent van de „Daily Tele graph" te Genève ze.gr, dat de „bergbe- klimmersmam'c" onder de toerriten dit sei zoen bijzonder groot is geweest. In weer wil van het feit, dat het weer zoo slecht mogelijk is geweest voor het beoefenen van de bergsport, hebben tal van vrouwen en mannen hun leven gewaagd bij pogin gen om zonder gids bergtoppen en passen te bereiken, iets dat zelfs bij goed weer en met gidsen gevaarlijk mag heeten. Ook ervaren alpinisten hebben moeten onder vinden, wat het slechte weer vermag. Rr. Topali, een Grieksck onderdaan, die te. Ge nève woont en de heer Zackmann van Biel (Bienne) vertrokken 21 Augustus jl. uit de Monte Rosa-hut om de Lysjoch, een moei lijken. e.n gevaarlijken top, te beklimmen. Sindsdien hebben onafgebroken sneeuwstor men in dit gedeelte van het hooggebergte gewoed en is er niets meer van het gezel schap gehoord. De alpen zijn tegenwoordig vooral ge vaarlijk door de herhaaldelijk voorkomen de bergstortingen en grondverschuivingen. In Tirol kwam dezer'dagen een jeugdig student uit Weenen om tijdens een sneeuw storm op de noordelijke helling van Hohen- thauern, terwijl drie arbeiders, werkzaam aan een bergweg 'ten Zuiden van Salzburg, door een lawine werden overvallen, waarbij twee hunner werden gedood. SPORT SCHIETEN. Jubilöumwedstrijden „Willem Teil". Stand der wedstrijden op 30 Augustus. Eere-corpsBurgerwacht Rijswijk 278 punten. Korpswedstrijd Buks: Nederland en Oranje Naaldwijk 477 p.; Burgerwacht Bijswijk 459 p.; Willem Teil Bergschcn hoek 390 punten. Korpswedstrijd Marga: Burgerwacht Bergschenhoek 270 p.; Nederland e.n Oran je Naaldwijk 258 p.; Burgerwacht Rozen burg 247 p.; Landstorm Noordwijk 222 p. Jubileumwedstrijd: 1 II. J. F. Sterkman 98 p.; 2 H. Dekker 98 p.; 3 A. Cf. Staaldui nen 98 p.; 4 G. Bergshoef 97 p.; 5 T. Zaai Pz. 97 p.; 6 P. Bergambacht 96 p.; 7 H. v. Westrienen 95 p.; 8 J. II. Wageveld 95 p.; 9 J. B. Lamers 95 p.; 10 P. J. "Wentink 92 punten. Personeele baan: 1 G. Bergshoef 1C0 p.; 2 W. van Vliet 98 p.; 3 P. J. de Vries 98 p.; 4 J. Reinders 98 p.; 5 E. Stuiven wold 97 p.; 6 N. Bos 97 p.; 7 A. van der Ham S7 p.; 8 J. B. Lamers 95 p.; 9 F. Looij 95 p.; 10 T. Zaal 94 p.; 11 H. van Westrienen 94 punten; 12 P. H. Walts 94 p.; 13 A. C. Hofman 94 p. Vrijebaan Buks: U. Vuurman 200 p.; 2 G. Bergshoef 200 p.; 3 J. H. Wageveld 199 p.; 4 W. van Westrienen 199 p.; 5 Ph. L. van der Drift 198 p.; 6 B. Lemkes 197 p.; 7 Th. G. Earthen 196 p.; 8 A. C. van Staaldui nen 196 p.; 9 P. J. van der Krogt 195 p.; !9 O. A. A. Servaia 195 p.; 11 C. P. Kok 195 p.; 12 A. van der Ham 195 p.; 13 P. J. do Vries 194 p.; 14 T. Zaal Pzn 194 p.; 15 W. J. F. Stekman 194 p. I Vrijebaan Buks (Dames): 1 Mevr. J. Sjouke 91 p.; 2 Mevr. H. M. van 4<jr Krogt 91 p.; 3 Mevr. Barthen 77 p.; 4 Mcj. M. a. Kok 68 p.; 5 Mej. C. Kok 31 p. Pers. Marga: X D. J. van der Helm 58p.g 2 G. Bergshoef 58 p.; 3 N. C. A. van de? Linden 68 p.; 4 N. Bos 58 p.; 6 J. Metse laar 57 p.; 6 A. C. Mijs 56 p.; 7 W. vag Vliet 56 p.; 8 Ph. -L. van der Drift 65 p.; 9 A. C. van Staalduinen 55 p.; 10 P. Berg ambacht 55 p.; 11 L. C. Jongenburger 5j p.; 12 M. J. van der Poel 53 p.; 13 B. Lent kes 53 p. Vrijebaan Marga: 1. G. Bergshoef 72 p.£ 2 A. C. Mijs 72 p.; 3 Ph. L. van der Drift' 72 p.; 4 H. Brouwer 72 p.; 5 L. C. Jongen burger 72 p.; 6 M. Hannaart 72 p.; 7 Tfel G. Barthen 72 p.; 8 C. P. Kok 71 p.; 9 Lemkes 71 p.; 10 J. van den Knaap 71 11 J. H. van Staveren 71 p.; 12 G. G. vaC der Plas 71 p.; 13 L. G. Niekerk 71 p. Dagkruis 6de dag Buks U. Vuurman. Dagkruis 6de dag Marga H. Brouwer. WIELRENNEN. Om den Bavaria-beker. Zondag werd de eerste 20 K.M. verrei- den- door de Leidsche ren- en toeristen* vereeniging „Vios" om den .,Bavaria'- beker. Als eerste kwam over de eindstreep I. Mooten; 2. J. M. Luk; 3. W, Mootenj 4 J. Marree; 5 A. Fasseur; 6 S. Laurier} 7 I. Boon. Voor dezen wedstrijd bestond veel belangstelling, wat zeker een eer voor de jonge renvereeniging genoemd mag wor den. Een dame bracht een bloemenhulde aan den eerstbinnenkomende en met eeni ge hartelijke woorden sprak zij dezen ren ner toe voor zijn prestatie. Gezamenlijk trok men vervolgens na as het clublokaal Bavaria" Breestraat 159u waar d© prijzen werden uitgereikt. De eerstbinnenkomende had nog als toeslag- prijs in ontvangst te nemen een! brons ver zilverde medaille. En de heer A. Fasseur den troostprijs n.l. een brons verzilverd© plaquet, daar hij op het -nummer binnen kwam, aangegeven in de ingesloten enve loppe. Deze wedstrijd mag derhalve goed geslaagd heeten. Van de Rijswijksche baan Gistermiddag worden de wedstrijden op de Rijswijksche baan wegens regen afge last. Deze zullen nu hedenmiddag om t uur plaats vinden. Moeskops slaat Arthur Spencer. Men heeft er te New-York geen gray over laten groeien met den revanche-wed strijd tusschen Moskops en Arthur Spen cer. De Hollander heeft een- afdoend ant woord gegeven op zijn diskwalificatie ei» het thans zelfs niet tot een derde manchs laten komen. In twee ritten toonde Moeskops zich dc meerdere van zijn Amerikaanschen tegesr stander, waarmede hij voor zoover dT nog noodig was op overtuigende wij?* bewees, dat hij op het oogenblik de snel ste sprinter ter wereld is. >,Tel." WATERPOLO. De Leidsche Zwemcfub kampioen 2e klass* Voor het 2e klasse kampioenschap waf gisteren in Amersfoort vastgesteld de wed strijd „Zwarte Water" I (kamp. 2e kl Oost)—L. Z. C. I (kamp. 2e kl. West) Het Zwarte Water" zond bericht, da.i zij niet konden opkomen, waardoor L. Z. O. I de wedstrijd reglementair won en nu kampioen der geheele tweede klasse is. Wedstrijden te Heemstede. Op de wedstrijden van de Hcemsteed- sche Zwem- en poloclub, gisteren gehou den, wonnen, op de 100 M. vr. sl. baan de L. Z. CVers J. Segaar en J. Buijs, respec tievelijk de 2e prijs in 1 min. 17 «sec., en-de 3e prijs in 1 min. en 17 2/3 sec. Eerst aankomende in dit nummer was GL Dekker (Nept. Z.) in 1 min. 14 sec. ZEILEN. De wedstrijden der Koninklijke. Do resultaten van den eersten dag lui den: De Hollands Hope met J. G. Hibma al-1 stuurman heeft haar ouden roem gehand haafd en is als eerste in 2.21.11 uit dek strijd getreden, gevolgd door de Ciss van Syndicaat Ciss (België) die de baan in 2.21.44 heeft afgelegd. 3. Willem Six met mr. Carp in 2.22.9. 12-Voetsjollen. 1. Marietje van W. do Vries Lentsch in 1.10.46; 2. Snapje van A J. H. Dokkum in 1.11.1; 3. Peggy van J. Gariet in 1,111,3; 4 Anneke van G. F. Bohré in 1.11.44. 45 M2. Kruiserklasse. 1 Kemphaan vau H. J. Pluygers Warmond in 2.23.55: 2. Walta van Bon Czn. in 2,24.4; 3 Loes van P. Molenaar Zaandam in 2.25.22. Handicapklasse B: 1. Zonnetij van J. C. v. Hoolwerf en L. Doedes in 2.3,17; 2. Ilse van M. H Rozelaar in 2.4.34. Handicapklasse C: 1 Noordster van C. Doeksen in 2.8.47; 2 Ingeborg van A. H. Verkade Zaandam in 2.17.58 Handicapklasse D: 1 G. A. v. d. Bergh in 2.18.30; 2 Sprang van A Huber m 2.23.29. Regenboogklasse: J. Brasem van O. Na than in 2 40.24: 2. Windekind van D. Op penhuizen in 2.42.20; 3. Riekje van dr. A. do Oude in 2.44.32. Vrijbuitersklasse: 1. De Kaper van I. Bosch van Drakosleijn in 1.58.32; 2 Lu- mov van W. Beekhuis in 2 0.36; 3. Jan Haring van J Munn'k Schmidt in 2.1..18. Scheldojollen: 1 Willy van W. de Vries Lentsch in 2.24.59; 2. Goetzeo van J. Lorif in 2.25.55 Rond en Plaibodemklasse: 1 Holland van C. Diederik Azn.; 2 Wulp van L. M. A. Hoffman; 3. Margarotha van D. G. v. Beuningcn. FAILLWSEESEiaTEM U i t g e.s p 1' o k e n: D. Nieuwenburg. koopman, te Leiöeu, cur.: mr. M. de Niet, te Leiden. J. C. van Kuijeren, K a I w ij k.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4