ITa(?is<53»ffii33o!« Wa®s>feea»5s!&5 -..ne^-ï-iwA v, aarnëmingen verricht in den mor- fTtT) van 30 Aug. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. fi-jocste Barometerst.763.6 Memel. Laagste Barometerst.: 747.4 Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 31 Aug.: Zwakke tot matigen Zuidelijke tot Zuid- Westelijken wind, zwaar bewolkt of be trokken. af en toe regenbuien, iets warme» Barometerstand. Koniginnefeest worden gevierd op de ge bruikelijke wijze. De regelir/gscommissie, die gisteravond vergaderde, stelde als da tum voor do feestelijkheden vast Donder dag 11 September De commissie hoopt, dat de ingezetenen haar door milde bij dragen in staat zullen, stellen, op dien dag de kinderen gul te kunnen onthalen en de volwassenen eveneens door verschil lende attracties een genoegelijken dag te bezorgen. Moge evcmals vorige jaren ware feestvreugde heerychen, die door geen wanklank verstocxrd wordt. Nadere bijzonderheden zullen per ad vertentie worde/u bekend gemaakt. WOERDEN. Personalia. Geslaagd voor het exa men Nuttige Handwerken te Rotterdam de dames J. M. L. Berg en J. J. v. d. Veer. WQUBRUGGE. Falinqvisscherij. De palingvisscherij met keernet aan de brug in ons dorp is in vollen gang. Jammer dat des nachts zoo velen malen het net moet zakken voor motorbooten, welk aantal met den dag toeneemt. Als de visscher niet bij tijds er bij is en zoo'n boot op het net vaart, zooals den vorigen nacht, dan is de schade niet gering. KATWIJK AAN ZEE. Oranje-vereeniging. Ter gelegenheid van den 44sten verjaardag der Koningin zal er vanwege de Chr-, Oranjevereeniging „Oranje getrouw" een avond worden ge organiseerd, op Maandag 1 September, te half acht, waar ds. van Kooien uit Rot terdam het woord zal voeren. Deze bijeen komst wordt gehouden in de oude kerk. Donderdag, 4- September, zal door de Oranjevereeniging een feest worden gege ven, dat den geheelen dag in beslag ne men zal, hetgeen met een schitterend vuur werk zal worden besloten. KATWIJK AAM DEN PIJN. Tuinbouw. Met het artikel bloemkool blijft het vlug gaan en de prijzen zdjn buitengewoon. Den geheelen week varieeren de prijzen van f 30f 41 10 per 100 voor 1ste soort. Bijna 3/4 gaat weg voor ex port. Ook Amsterdam kan nog aardig wat gebruiken. Voor den Haag blijkbaar te duur. Peen gaat minder ving. Ook de aardappelen blijven te laag in prijs. Al leen voor de weinige vroege die nog aan gevoerd worden, worden goede prijzen betaald. MOORDWIJK. Concert. Hedenavond zal het Harmo- niegezelschap „Crescendo" een muziek uitvoering geven in de tent op het Linden- plein. Feestviering. Op het laatste moment is door liet bestuur der Oranjevereen. be sloten alsnog voor dit jaar een oranje feest te organiseeren. Nadere plannen zullen Dinsdag ter vergadering worden beraamd. De Oranjevereen. Noord wijk a. Zee heeft op 9 September een feest georgani seerd. RIJNSBURG. Bloemen. Met bet oog op den a.s. verjaardag van H.M. de Koningin was de vraag naar bloemen in het laatst der week aanmerkelijk grooter dan anders. Ook met de aanvoer was hier merkbaar op ge rekend. Vooral van Oranjekleurige bloe men was veel aangevoerd. Deze brachten dan ook goeds prijzen op. Afrikanen en Mont Brettia's waren vooral de gevraagde soorten. Ook Ponpon-da lil ia's gingen vlug- van de hand. Asters tot 0.40 per 100. Afri kanen f J .10 tot f 1.20 per 100. Gladiolus vlug, van f 0.40 tot f 0.90 per 100 stuks. VOORSCHOTEN Een beker geschonken. De beer J. Hillengersberg alhier beeft aan de Bur gerwacht een Gero-Zilveren beker op voet stuk geschonken, welke onder de leden zal worden verschoten. De beker is tentoonge steld in de winkcletalage van den beer G. van den Nieuwendijk alhier. Tevens is daar te bezichtigen de groote zilveren wis- selbeker, door de Burgerwacht op den kringwedstrijd gewonnen en de medaille's welke op deze wedstrijden zijn behaald. Geslaagd. De lieer A. Vos, onderwij zer aan de Christelijke school alhier, is aan de landbouwschool to Wag'eningen ge slaagd voor acte Landbouw, „AtJoro Te" Wij vestigen er de aandacht op, dat morgenavond, Zondag, de laatste vertoo ning van de Congresfilm „Adoro Te" zal plaats hebben. (Voor bet verslag van gisteravond zie men het vierde blad). Tentoonstelling Avcndteeker.schccl van den R.-K. Volksbond. In het gebouw van den R.-K. Volksbond is gisteravond een tentoonstelling van tee- keningen, uitgevoerd door leerlingen der Avondteekenscbool van den R.-K. Volks bond geopend. Tegenwoordig waren, behalve direc teur, leeraren en leerlingen, de burge meester en de weleerw. pater A. J. van Lübeck, O.P.M. De voorzitter van bet bestuur der school, de beer J. H. Nijhuis, sprak het openingswoord, dat tegelijk een afsclieids woord was tot de leerlingen, die het di plopia hadden behaald. Do heer Nijhuis verwelkomde de genoo- digden en bracht in dankbare herinne ring zijn voorganger, den heer P. Heems kerk, die in den loop van het jaar zijn ambt had nedergelegd, aan wien het ge lukt was den cursus van een drie- tot een vier-jarige op te voeren. Spr. wenschte de heeren Kemmenade en Weerlee, leeraren der school, geluk met liet verkrijgen der actes, resp. N III en N II en hoopte, dat directeur en leeraren evenzeer hun beste krachten zouden wij den aan het onderwijs, als dit tot nu toe het geval was. Het aantal leerlingen over 19231924 bedroeg 214, waarvan 93 Katholiek en i21 Protestant. Aanvankelijk lelde de school 100 leerlingen, nu het dubbele. Een uit breiding der inrichting is dus noodig, wil de school niet kwijnen, en bet bestuur zal ter gelegener tijd bij B. en W. moeten aankloppen om steun. Spr. klaagde over gebrek aan waardee ring bij ouders en voogden en leerlingen De laatste blijven dikwijls weg of toonen weinig lust tot het werk. „Jongens, be grijp toch de waarde van uw kennis in de toekomst!" Dat ook ouders en voogden hun plicht begrijpen, en hun jongens 'aansporen tot trouw en tijdig bezoek. Geld en goed kun nen ouders en voogden dikwijls niet mee geven, maar de kennis is ook kapitaal! De leerlingen, die met het einddiploma de school gaan verlayten, wenscht spr. geluk, vertrouwend, dat zij het op school geleerde in praktijk kunnen brengen. Een goed onderlegd werkman is in onzen tijd noodig. De. diploma's werden nu door den di recteur uitgereikt, allereerst aan de vol gende personen: Vakteekenen aan metselaars en meet kunde: A. J. v. Bennekom. Vakteekenen aan loodgieters en meet kunde: M. P. M. Elsterhorst. Vakteekenen aan timmerlieden en meet kunde: J. A. Vink en J. S. v. d. W-erf. Vakteekenen aan timmerlieden: W. Oos- terlee. Vakteekenen aan verwarmingsfitters en meetkunde: W. Blankenstein. Vakteekenen aan machine-bankwerkers en meetkunde: F. H, Ditmar. Vakteekenen aan koperslagers: P. A. Dool. Vakteekenen aan machine-bankwerkers J. Maree. Vakteekenen aan ijzerconstructiewer- kers: J. W. Vreeburg. Werktuigkundig vakteekenen: P. B. Vreeburg. Daarna had de gewone „verhooging" plaats. Van de Je naar de 2e klasse wer den bevorderd 39 leerlingen, voorwaarde lijk 13, afgewezen 9; van 2e naar 3e klas se 35 leerlingen, voorwaardelijk 17, afge wezen 9: van 3e naar 4e klasse 27 leer lingen, voorwaardelijk 4, afgewezen 11 en van de 4-e klasse naar de 4e klasse voort gezet vakteekenen en voortgezet hout- en marmerschilderen 15 leerlingen, afgewe zen 7. Bij deze verhooging verwierven eervolle vermeldingen: Klasse IA Rechtlijnig teekenen: K. Beumer en J. P. Smiis. Klasse IB, Handteekenen: H. Sliggers, G. Wassenaar, H. J. v. Zonneveld en F. v. d. Velden. Klasse IB, Rechtlijnig teekenen: H. Sliggers, J. F. N. Visser, F. v. d. Velden. Klasse IC, Handteekenen: G. A. v. Dijk, J. Jonk en Pb. Verstraten. Klasse IC, Rechtlijnig teekenen: G. A. v. Dijk, J. Jong en Ph. Verstralen. Klasse IIA, Handteekenen: E. P. Ba- kels, P. Bakker, G. Lucas en G. Klinken berg. Klasse IIA, Projectie-teekenen: E. P. Bakels, S. de Lange, N. J. v. Rijk, C. Klinkenberg. Klasse IIB, Handteekenen: J. Nachte gaal, H. v. d. Berg, F. Bonnet, A. P. Dorst, A. H. Hombergen, F. H. Kok. Klasse IIB, Projectie-teekenen: F. Bon net, A. P. Dorst, A. H. Hombergen, F. H. Kok. Klasse UIA, Vakteekenen: C. J. H. Bovenlander, W. C. v. Dorp, C. Middel koop, Ph. C. v. Wieringen. Klasse. III33, Vakteekenen: W. Noppe. Klasse III C, Vakteekenen: J. W. v. d. Brink en A. E. v. d. Schaft. Klasse TV A, Vakteekenen: B. Bakels en A. Pieterse. Klasse IV C, Hout- en marmerschilde ren: A. Bogerman. Do inschrijving voor leerlingen, cursus 1 October 1924/31 Maart 1925, is geopend Dinsdag 2, Woensdag 3 en Donderdag 4 Sept., 's avonds 7.30—9 uur, in het Boncls- gebouw, Steenschuur 15. En zoo zijn weer 11 jonge mannen af gedragen aan bet praktisch leven; de ten toonstelling, waar ook hun teekeningen prijken, doen het beste van hen verhoopen 3 Oetaber-doe!< De naderende feesten kondigen zich al luider en luider aan. Borden, schilden, platen enz., worden vervaardigd ter her denking van het feit, dat het 350 jaar ge leden is, dat Leiden werd ontzet uit den greep der Spanjaarden. Het Rotterdamsch Engrosmagazijn, v.h. Wisbrun en Liffmann, heeft ook het zijne daartoe hij willen dragen door aan de Leidsche burgerij een bijzonder fraai uit gevoerd doek aan te bieden, vervaardigd door de Leidsche Katoenmaatschappij. Hiermede zet de firma, naar wij mee- nen, een oude traditie voort. Want wij herinneren ons nog zeer goed,indertijd als jongen gevochten ^te hebben om het bezit van zoo'n mooien doek, die hij den optocht uit een der wagens werd gegooid. De doek meet 62 c.M. in het vierkant en is van prachtig soepel katoen, waarop duidelijk een aanal tafreelen staan afge drukt. De doek wordt uitgevoerd in rood wit en zwart-wit. Alle kleuren zijn wasch- echt. Het middentafreel stelt voor de aan komst van admiraal Boisot met de ha ringvloot, en daarom heen zijn fraai afge drukt het Stadhuis, de Academie, de La kenhal, de Burcht, het standbeeld van burgemeester v. d. Werf en de Morsch- poort, alsmede de wapens van Leiden, Holland, v. d: Werf en Boisot. Het is een doek, die ongetwijfeld velen gaarne in hun bezit zullen willen hebben. Wij verwijzen voor verdere bijzonderhe den omtrent prijs enz. naar de advertentie in ons nummer van heden. De Leidsche Winkelstand De Br eest raat wordt, we hebben er reeds meer op gewezen, zoo langzamer hand een echte winkelstraat, maar dan ook een, waarop een bijzonder cachet ligt, omdat niet de eerste zaak de beste zich daar een plaats durft veroveren. Sedert kort is we:r een vroeger heeren huis in een winkelmagazijn veranderd, nl. het pand 36, waar hedenmiddag „Het Woonhuis", 'tapijt-, bedden- en meubel- magazijn, wordt georend. Éen algelieele verbouwing was hiertoe natuurlijk noodig en zulks is door den aannemer Ph. Rosdorff op bekwame wijze geschied. Het geheel levert nu een fraaiea aanblik op. De benedenruimte beslaat thans een oppervlakte van 162 M. maar als men weet wat een ruimte men noodig heeft voor een eenigszins goede sorteerin?, kan men allicht begrijpen, dat deze opper vlakte al gauw weer ie klein is. In den benedenwinkel v'n:U men daa een groote sortecring tapijten in den meest uitgebreiden zin des woords, bedden en linoleums te kust en te keur en verder alles' wat bij hc-t aanklemden van een woonhuis te pas komt. In een kamer ach ter den winkel is een sneciale af deeling ingericht voor cocos-mrtten. De eerste etage is geheel in b^sl?gg°no- men door de meubelen en zooals niet rs verwonderen is, daar ook weer ruime keuze iir ledikanten, slaapkamer- en h.uis- kamermeuholen van de goedkoopere tot de beste soorten. De tweede verdieh'ng is eehecl inge ruimd voor magazijnen, waar nog een groote voorraad artikelen direct lever baar is. De afdeelincr woniugmr'cbfing staat on der directe leiding van clen heer G. J. Ro sier, die geen onbekende is n het vak en aan wien de leiding dus veilig is toe vertrouwd. Het geheel is netjes in de verf gezet door den schilder A. J. B!o:;s, terwijl de elektrische installatie wed aangebracht door den heer J. Frank hu-ijzen. Melkprijsverhooglng. Mat ingang van Maandag 1 September wordt de melkprijs verhoogd met 1 cent- per liter en dus gebracht op 17 cent. Op de veemarkt is een zeug ontvreemd ten na deel e van M. uit Hazerswoude. Uit. een zijsloot van den Rijn, ende-r Voor schoten, is een zeil-rneiboot weggesleept-, toebehoorend aan v. W. Gisteren zijn door diie verschillende personen bij de politie drie valsche guldens gedeponeerd. De verkeersagentpost op den hoek van Breestraat en "Steenschuur is opgeheven, daar het signaal op den hoek van Gangetje en Breestraat, in werking is gesteld. Daar moet nu op gelet worden. Met ingang van J Sept. a.s. zal het Kan tongerecht- weder des Maandags, èn des Woensdags zitting houden. Gehouden verkooping in het Notaris huis alhier op Vrijdag j 1., ten overstaan van den Notaris M. G. Bon, alhier: heeren huis, Oegstgeesterlaan 25, kooper J. J. de Cler voor f 8200. PATBOMAATS-ARBEIDSBEURS. Pancratius-Patronaat - Tel. 456 - Hooigracht Aanmelding: Donderdag van 8—9 uur. Aanbieding: 1 Timmermansleerling, 1 Brood- en Koekbakkersleerling, 1 Leer ling Typograaf. ^ëieiasehapjieiajke Bes-ïeSrieti De expeditie van Rasmussen. De commissie voor de expeditie naar het- Amerikaanscha Noordpoolgebied, die Ko penhagen verlaten heeft in den zomer van 1922, heeft een telegram ontvangen van den leider der expeditie Knucl Rasmussen, van wien men onlangs gemeld heeft dat hij Kot- zibue, ten Noorden van Noma bereikt heeft Het telegram zegt, dat de expeditie groote resultaten opgeleverd heeft- en zonder twij fel de verwantschap heeft vastgesteld tus- schen de Groenlanders en de Eskimo's uit het centrum en het Westen. Er is een me nigte materiaal verzameld betreffende oude mythen en godsdienstige overleveringen, ook verschillende werktuigen en kleeding- stukken. Rasmussen zegt dat- de Groenland- sclie taal zonder moeite verstaan wordt van de Noordpool tot- de kust van Behring; over het heele gebied van 't Oosten tot het Western hebben opgravingen van oude woon plaatsen dezelfde werktuigen aan den dag gebracht. Het telegram geeft een overzicht van den weg, door Rasmussen gevolgd en zegt, dat hij voornemens is naar Siberië te varen en in November in Denemarken te rug hoopt te zijn. Hef kermiscnrcer fe Hilversum. De „Gooi en Eemlander" van 21 Aug. herinnert in een artikel „het Kermis-op- roer" er aan, dat het dien dag juist 25 jaar geleden was, dat Hilversum het too- neel was van een middeleeuwsche volks woede. De vroede vaderen hadden de kermis, die steeds op den eersten Maandag na 20 Augustus inviel, afgeschaft. Het volk uit de achterbuurten was hier over zoo verbolgen, dat het op middelen zon, om zijn woede te koelen. Reeds 's morgens vroeg bewogen zich eenige be kende typen, kenbaar aan de roode dassen die op het boezeroen werden gedragen, zingende en aan Bacchus offerende, langs de straten. Dit was echter slechts een voorspel van het drama, dat in den avond van dien dag zou aanvangen. Het begon met een op tocht van een opgewonden volksmenigte naar de woning van den burgemeester, den- heer J. C. Cülcher, in het Suzanna- park. Hier werden de ruiten ingewor pen en verschillende meubelen vernield. Hierna toog men weder naar het centrum der gemeente, waar op den Kerkbrink, in de Kerkstraat en de Heerenstraat talrijke winkelruiten het moesten ontgelden. Bij trommelslag werd de schutterij on der de wapenen geroepen. Dit bleek ech- -ter nauwelijks een halve maatregel, want toen vormde zich achter de schutterij oen lange stoet, die met het inwerpen der rui ten voortging. Den volgenden morgen werd door den burgemeester militaire hulp verzocht, die zeer spoedig ter plaatse was. 'Eerst een paar pelelons infanterie, later op den dag ook nog een aantal cavaleristen. Den volgenden avond, toen het spel letje opnieuw begon, trad de cavalerie krachtig on. Ferst toen uit een der hui zen geschoten werd, maakten de cavale risten gebruik van hunne karabijnen. Helaas, vielen hierbij slachtoffers. In d.e Leeuwenstraat werd een jonge man do-or een kogel gedood, terwijl e°n ander, die eveneens getroffen werd, na verpleging in een der ziekenhuizen weder herstelde. Het volk verwijderde des a/vonds riool- platen, ten einde do eavalerieoaarden te doen vallen. Herhaaldelijk worden daarom charges gemaakt, waardoor de straten als het ware werden geveegd De per spoor hiwswaa ri koerende reizigers werden on der militair geleide naar hunne wonin gen gebracht. Natuurlijk was bij een dergelijk krach tig optreden het oproer spoedig onder drukt. Toch. Lleef liet nog het ganschena jaar en dengeheelen winter, nawerken. Dit openbaarde zich hoofdzakelijk in het vernielen van straatlantaarns en het stichten van enkele branden. Een gevolg -van dit oproei* was een uit breiding van het politiecorps, waardoor do verplichte nacht'wachtdienst der bur gerij kwam te vervallen BöRSEBLiJice srmm WOU BRUGGE. G e b o r c Ti Johannes Hendrika, doch ter van T. C. Rijkelijkhuizen en M. Lange slag Johanna Anna Martina, dochter van H. S. van Ruiten en C. van Leeuwen. TELEGRAMMEN (VAK GftZ'üH DEAAQLGSZg;» DIENST). Uit den Duifschen Rijksdag. Motie van wantrouwen verworpen. BERLIJN, 30 Aug. (V.D.) - De Rijks dag heeft met 251 tegen 94 stemmen een motie van wantrouwen in de regeering verworpen, welke ingediend yvas door de Nationaal-Socaalisten. Gnfpfcffingen in een Grisksch marine-arsenaal. Talrijke dood en. BERLIJN, 29 Aug. (V.D.) Uit Athe ne wordt gemeld, dat tengevolge van ex plosies in het marine-arsenaal talrijke .personen gedood zijn. De zich in het arse naal bevindende munitie-voorraden zijn bijna geheel vernietigd. Fe Engelsche krecprins in Amerika. NEW-YORK, 29 Aug. (V.D.) De piins van Wales is aan boord van de ,,Be- rengaria" alhier aangekomen, waar hij •begroet werd door verschillende hcoge autoriteiten. Doodvonnissen En Rusland. LONDEN, 30 Aug. (V.D.) - Uit Riga wordt gemeld, dat Boris Saviskoff, demi- nister van oorlog, in het Kerenskij-kabi- net, ter dood veroordeeld is door den mi litairen krijgsraad te Moskou. Saviskof werd schuldig 'bevonden aan het organi seeren van complotten tegen do Sovjet- regeering. Ook zou hij aanslagen beraamd hebben op Tsjitsjerin, Lenin en Trotzky. Hij verzocht den raad te herinneren, dat hij vele malen getracht heeft den Czaar en diens ministers te vermoorden, vóór het uitbrekne der revolutie. z AGENDA'S NED. R. K. VOLKSBOND, Afd. leiden. Woensdag 7.30-—8.30 uur Rechtsk. Bn.eaUt Zaterdag zitting Spaarbank van 8-9, Zitting Voorschotbank van 8—9 uur. Zitting Retraitefonds van 8—9 uur. Zitting Volkstuintjes „St. Isidorus" van 2.30—8.30 uur. Zitting „Onze Reiskas" van 7.309 uur. Zitting Brandstoffencommissie van 7.30 —6.30 uur. 79 uur Bibliotheek. 89 uur Belastingsparen. De spaarders worden verzocht de rente te laten bijschrijven. ST. JOZEFGEZELLEN VEREENIGING. Zondag bijeenkomsten van 12.302.30 uur van 6.3010.15 uur; van 8.159.45 uur ver plichte bijeenkomst voor de Gezellen. 's Avonds S.30 uur prijsbiljarten. Maandag viering van den Verjaardag van onze Koningin is de zaal gesloten. Dinsdag, Donderdag en Zaterdag bijeen komst voor de Gezellen van 810.15 uur. Donderdag 8.15 uur Kegelclub „Alle ne gen." Vrijdag maandelijksche afrekening voor de zelateurs van het St. Petrus Liefdewerk 8.30 uur voor de Gezellen, 9.15 uur voor de Gehuwde Gezellen. Gezellen zijt ge al lid van het Retraite- fonds 1 ZITA-VEREENIGING, Noordeinde 44. Afd, Bescherm, van Meisjes. Zondag, vanaf 12 uur is de zaal geopend voor de Hollandsche en Duitsche dienst meisjes. 's Avonds 7 uur oefening Jeugdafd. 3e Oide in de Kapel. Maandag van 810 uur bijeenkomst Duitsche meisjes. Woensdag van 810 uur bijeenkomst Hollandsche dienstmeisjes; 's avonds van 8 9 uur bibliotheek. Donderdag 7.30 uur H. Mis in de Kapel Donderdag van 810 uur bijeen komst Hollandsche dienstmeisjes. Afd. Meisjespatronaat. Vacantie. ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK. Zondag 8.45 uur H. Mis. Retraitefonds. 's avonds 6 uur Lof, onderrichting, waarna ontspanning. Zaterdag 56 uur Spaarkas en Biblio theek ST. FANCRATIUS JQNGTNS-PAYR. (Par. O. L. V. Hemclv. Mon Père.) Zondag Vacantie.'Geen congregatie. 4 456.45 Vrije Ontspanning voor afd. IV. Zondag, a.s. 7 September 6.45 uur Alg. H. Communie. ST. ANTONIUS-PATRONAAT (Hartenr.) Zondag half 5 Conferentie, waarna Ont spanning. Donderdag 89 uur Arbeidsbeurs. Zaterdag van 67 uur bibliotheek, beta ling van contributie, gelegenheid tot spa ren en Retraitefonds. fjlAUKTOEFa^CHTESI LEIDEN, 29 Aug. Veiling. Bloemkool f 18—36, Andijvie f 1.202.89, Salade f 0.70 2.20. Komkommers f 4—8, Kroten f 19 90 Roodekool f 811, Groenekool f S6, Ge- lckool f 1114, Wortelen f 48, Selderie f 0.401.60 alles per 100; Snijboonen f 14 29, Heereoboonen f 2131, Postelein f 69 Spinazie f 812, Uien f 8—10 Tomaten A 20.4022, Tomaten C f 1919.40, Toma ten B f 1415-80, alles per 1C-0 kilo. 30 Aug. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (ccntrole( f 2.35, prima boerenboter f 2.30*2.40 per Kg. Aangevoerd 6/3. 11/6, 87 8 en 19/16 vaten, wegende 2505 Kg. Handel goed. Eieren. Totale aanvoer 8766 stuks. De prijzen warenKipeieren f 8.359.Een deneieren f 8.458.80 en Kalkoeneieren f 12.per 100 stuks. Handel vlug. Turfmarkt van 25 tot en met 30 Aug. Geen aanvoer. Prijzen voor langeturf f 7—S per 1000 stuks, korte turf geen noteering. BOSKOOP, 30 Aug. Velling. Rozen per bos: Ophelia 3859 cent. Golden Ophelia 63 cent, Hadley f 0.891.24, Columbia 71 cent, Butterfly 69 cent, Mac Keiler 91 cent, Mme Jules Bouché 50 cent, Pernet 89 cent, Diversen per bosDahlia's 2844- cent, Gla diolen 25 cent, Plox 4- cent. ALPHEN AAN DEN RIJN, 29 Aug. Veiling. Per 100 Kg.: Heerenboonen f 18— 26, Snijboonen f 19—25, Spekboonen f 13— 14, Postelein f 78, Tomaten A f 1214, Augurken Fijn f 6070; Per 100 bes: Peen f 3—6.10, Kroten f 1.80—3.10. Per 100 stuks Kropsla- f 1.602.50, Komkommers f 6.50 10.80, Bloemkool f 19.30—22.30, Savoyckool f 58, Roodekool f 79, Meloenen f 16 41.—. KATWIJK AAN DEN RIJN, 29 Aug. -« Veiling. Due of York per 25 Kg. f 1.40— 1.80, Eigenheimers per 25 Kg. f 0.60—0.90^ Peen per 100 bos f 2.805.Bloemkool f 3039.50. Aanvoer: 80 maal 25 Kg. Due of York, 200 maal 25 Kg. Eigenheimers, 9000 bos Peen, 11500 Bloemkool. FiEssêiciësls Berichten Wisseinoteeriugea (Amsterdam.) Berlijn 0.61 Va Londeu 11.62i/a New-York 2.5SV« Parys 14.20 Brussel 13.127a Zürich 48.65 Rome 1 11.45 Christiania 1 35.60 Kopenhagen 4 42.60 Stockholm 68.80 Weenen. 0.0030/4 Praag 7.761/4

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5