stuurder zou vervolgens, voorgelicht door een lucifer, het reservoir hebben willen vullen, waarbij door aanraking met vuur de naast, hem staande bus benzine met een ontploffing in brand is gevlogen. De vlammen zouden den bestuurder is het gezicht geslagen zijn en zich ook hebben medegedeeld aan de overige inzittenden in de bus. De chauffeur moet toen de bran dende bus benzine van zich hebben afge gooid. de sloot in. De bestuurder, diens broer en Brouwer ontkennen dat de toedracht van het. ge beurde overeenkomt met bovenstaanden schets. Zij verklaren, dat de auto tegelijk met de explosie was gaan stilstaan. De 7 landbouwers, die met bun fietslantaarns de auto hadden belicht, verklaren even wel, dat de autobus stil stond, toen zij kwamen, en dat daarna eerst de ontplof fing plaats bad. Het parket zal later de licht en zwaar gewonde passagiers nog in verhoor ne men. Om half vier "Woensdagmiddag werd «de chauffeur, Jan Doevelaar, wiens ge zicht tot aan bet voorhoofd is omzwach teld, voor den officier van justitie geleid. Het verhoor duurde ruim een uur. Uit het verder onderzoek is volgens de ,,Msb." gebleken, dat het portier van bui ten met een steelcsleutel was gesloten, doch aan de binnenzijde was een kleine handle aangebracht, waarmee men de deur had kunnen openen. Dit was het «enigste redmiddel geweest, doch blecl door de verwarring, onwetenheid en de geestesverbijstering der wanhopig gewor den inzittenden ongebruikt. Naar van officieele zijde wordt medege deeld, was de autobus van Doevelaar uit ■Raalte nog niet gekeurd door de Provin ciale Keuringscommissie van autobussen. Een der beide zwaar gewonde slachtof fers. die in het Sophia-ziekenhuis te Zwolle ■waren opgenomen, Willem Bannink, is gis teren overleden. De toestand van het meis je Hageman is gunstig, meldt de Zw. Crt, Trambotsing. De Gooische Stoomtram uit Laren die ongeveer kwart voor zeven den Bredius- weg passeert, reed met tamelijke snelheid langs dien weg, toen om den 'hoek van den Amersfoortschen straat-weg een meu beltransportauto van G. Flink uit Hilver sum met 'bijwagen uit den Brediusweg kwam met het doel de tramrails over te steken en langs den straatweg de richting naar Naarden in te slaan. De voorste wa gen was reeds de rails "overgestoken. De tramlocomotief liep tegen den bijwagen op. De locomotief en twee tramwagens ont spoorden, de meubelauto en bijwagen wer den meegesleurd en de boel kwam tot stil stand, toen de. vol gme libel wagen beklemd raakte tegen den zwaren beukeboom op den hoek en in elkaar gedrukt werd. Voor in dezen wagen waren twee mannen geze ten. die met den schrik vrij kwamen. De locomotief werd zwaar beschadigd, v?n de tramwagens werden de. balcons in gedrukt. de koperen stangen braken de ruiten. Gelukkig waren er weinig passagiers in de tram; allen bleven ongedeerd. De meubelauto. die een inboedel uit Zwolle naar Muiderberg vervoerde was na een goed uur vrii, terwijl de tramwagens weer in de rails werden gezet. Om tien uur zaten de locomotief en de bijwagen nog onwrikbaar in elkaar. Verdronken. De schipper van'den Urker botter U. K. 164 is op de Noordzee overboord gevallen en verdronken. Te Heemstede raakte het 2-jarig kind van N. v. d. L. op een onbewaakt oogen- blik in de Zandvaart en verdronk. Droevig ongeluk. Gisternacht is de 20-jarige B. Nieuw- Iand, uit Haastrecht, op den Haasfrèeht- schendijk, toen hij op de fiets huiswaarts keerde, tegen een dorsebmachir.e opgere den, die zonder ve dichting op den weg was achtergelaten door een landbouwer uit Waddinxvcen. De jongeman bleef be wusteloos liggen; voorbijgangers hebben hem gevonden en naar huis gebracht. Vannacht is hij aan de gevolgen overle den. Doodelijk ongeluk. Men meldt ons uit Sliedreclit: De dekkneebt v. d. S. uit Werkendam Varende op een der Fop Smit-booten had gistermorgen te Giezendam het ongeluk tusschen de boot en een lichter te gera ken, waardoor hij zoo ernstig aan het hoofd gewond werd, dat, bij het verschijr non van den ontboden geneesheer, het slachtoffer reeds bleek te zijn overleden. Bloedvergiftiging. Te Stampersgat is een 12-jarige jon gen aan bloedvergiftiging overleden. Griezelige vondst. Bij werken voor den aanleg van een tram baan moest een deel der voormalige wal len van Betranchement worden opgegra ven. Daarbij zijn zes menschengeraamten gevonden, die. naar men vermoedt, afkom stig zijn uit het begin der 17de eeuw, toen bij Retranchement, dat een versterking is geweest aan den mond van het voormalige Zwin, zeeslagen werden geleverd. Brand. De sloomwasscherij van J. W. Middet- ïcerk te Epe is gisteren een prooi der vlam men geworden. Alleen het afzonderlijk slaande drooggebouw bleef gespaard. De brand ontstond in de strijkkamer. De Schade is aanzienlijk. -p F 'Inbraak. 'v'rr' Door tot" hu toe onbekend gebleven per sonen is ingebroken in het kant-oor van de {Zuivelfabriek „Oud Holland" te Oudewa ter. De daders hebben zich met loopers toegang verschaft-, tot het kantoor en al- Baar op ruwe wijze, huisgehouden. Nadat feij vergeefs getracht hadden de brandkast met loopers te openen, zijn zij overgegaan tot liet maken van een gat in den zijwand. Echter zonder resultaat. Kwartjesvinders. Iemand, wonende te Schiedam is giste ren het slachtoffer geworden van kwar tjesvinders en valsche kaartspelers. Toen hij gisteren met den trein van 3.18 uur naar Den Haag reisde, werd hen* verzocht een kaartje te leggen, aan welk verzoek hij gehoor gaf. Het gevolg was dat hij eerst zijn eigen geld verspeelde en toen f 200 moest le-enen om verder te kunnen spelen. Dit geld verloor hij ook. De f 200 moest hij Zaterdag terugbren gen bij een zekere E., handelsreiziger. Sabotage. Men meldt, uit Enschede aan het „Vad." Bij de Haaksbergsche Tex'iel-Mij. heeft zich een geval van sabotage voorgedaan. Een in werking zijnde krasmachine werd ernstig beschadigd, doordat iemand er een ijzeren voorwerp in wierp, van welke kwaadwilligheid men d-r/i arbeider J. W. verdacht. Dc politie werd in deze zaak ge moeid en het gelukte een rijksveldwachter den verdachte tot bekentenis te brengen. Tegen W. werd procesverbaal opge maakt, terwijl zijn werkgever hem onmid dellijk heeft ontslagen. De schade beloopt eenige honderden guldens. De inrichting van autobussen. Alle te Rotterdam rijdende autobussen moeten voorin en achterin een uitgang hebben voor zij in diens gesteld mogen worden. Er zijn autobussen, waarvan hel achterportier door een zitplaats gebarri cadeerd is. Deze zitplaats kan zoo noo- dig opgewipt worden, waardoor net por tier wordt vrijgemaakt. De verkeerspolitie houdt vandaag een extra-controle over alle autobussen, en de bussen waarhij de inrichting van den voor- en achteruitgang niet geheel in orde is, worden huiten dienst gesteld. De Rijwielbelasfing-slachfoffers. Door ambtenaren der rijksbelasting te Amsterdam waren gisteren op verschil lende punten in de stad in samenwerking met de politie „vallen" opgesteld, waar de controle werd uitgeoefend of de rijwielen wel voorzien waren van een belasting plaatje. Naar ons ter oore kwam, is in tal van gevallen tegen fietsrijders proces-verbaal opgemaakt wegens het niet voldoen aan de bepalingen der rijwielbelastingwef. Het aantal bekeuringen in één val, welke zich bc-vond op de Prins Hendrikkade na bij de Schippersgracht, zou zelfs in de honderden loopen. Op verschillende drukken punten van 'srGravenhage waren posten uit gezet en gistermiddag was de vangst vrij groot. Naar schatting waren het een 60-tal rij wielen, die b:j de bekeuring van den be rijder of de berijdster in beslag werden genomen. Als overgangsmaatregel was nu het volgende bepaald: De "bekeurde kon zich onmiddellijk, maar natuurlijk zónder zijn karretje naar-den Rijksontvanger he geven, waar drie gulden boete moest wor den betaald tegen ontvangst van een kwi tantie. Met deze kwitantie kon men zich begeven naar de post, die het rijwiel m beslag nam. Tegen overlegging daarvan, kreeg rnen het rijwiel weder terug, doch dan kon men er geen gebruik van maken zonder opnieuw groot gevaar te loopen, bekeurd le worden. Belastingambtenaren, geposteerd op ver- verschillende punten van Rotterdam waar het verkeer met rijwielen het drukst is, hebben gisteren tal van personen aange houden, wier fietsen niet van- het ver- eischte belast ingplaat je waren voorzien. De aangehoudenen werden alsnog in de gelegenheid gesteld, op het belastingkan toor de belasting te betalen. Tegen een honderd fietsrijders of -rijd sters, die geen transactie aangegaan heb ben met den ontvanger der accijnzen, werd proces-verhaal opgemaakt. Van een twintig personen, die geen geld bij zich hadden, zich verzetten of on verschillig betoonden, is de flets in be slag genomen. Alle aangehoudenen, «.lie in overtreding waren, waren in de gelegenheid een boe te te betalen, waarvan de hoegrootheid door den ontvanger wordt vastgesteld. De tragedie van het rijwielplaatje. „Ons Noorden" schrijft: Onze st-adsredacteur heeft, de mer.schen al honderdmaal gewaarschuwd: Denkt om je rijwielplaatje. Gisteren schreef ie er nog twee aan doenlijke stukjes over. Vanmorgen moest ie in der haast ergens heen voor een berichtje. 'Hij nam de fiets, reed weg en.... werd aangehouden: geen rijwielplaatje! 't Lag al 'n maand op z'n bureau! Per gunst en gratie is de bekeurder er zich van komen overtuigen. Toch moest ie mee. •De hoofdredacteur zei: „Maar eerst z'n werk." De commies zei: „Maar eerst moet-ie mee. Hij kan 't. ook laten." En zenuwachtig ging lnj mee. Er stonden al zeer veel fietsen te wach ten. Men geloofde hem. 'Maar hij moest f 3 betalen. Er waren zooveel dubieuze gevallen. Zelfs zij die het rijwielplaatje op zak hadden, moesten betalen. De letter der wet niet waar. Rapport etc. zal misschien nog wel ko men. Maar 't berichtje.... Veel fietser». Te Dinxperlo met 3280 zielen zijn niet minder dan 1600 rijwielplaatjes ton. post kantore verkocht. Hef irderrationa?! geschilfü) Do „Grondwet" vertelt: Woensdagavond 10.17. Plaats der handeling station te Roosen daal. De Parijsche nachttrein staat op het punt te vertrekken. Het Belgische personeel loopt langs den trein portieren sluitend, stalen invullend, wagenniunmers opnemend. Nog drie wagens en de zaak is alright Plots steekt de dienstdoende onderchef het teeken van z'n macht de groen-wit geschilderde schijf, de koekepan om hoog. Belgische hoofdconducteur is nog niet met zijn werk gereed. Springt onder voel la wijt op onderchef af, duwt de arm met omhoog gestoken plank, omlaag. Hollandsch beambte verwisselt het voor werp van linker- naar rechterhand, en weer rijst het vertreksignaal omhoog. Bel gisch hoofdconducteur hangt weder aan den arm, en weer daalt de schijf. Zelfde spelletje herhaalt zich vijf-zes keer. Machinist en stoker hangen over de machine, niet wetend wat het op en neer gaande, signaal be teekent. Eindelijk, het internationaal geschil schijnt opgelost. Langzaam komt er beweging in den ko lossus, en hijgend en zuchtend gaat de zware locomotief den donkeren nacht in. Parijs tegemoet. RzcmmKEM. Meineed. Voor cle Arrondissementsrechtbank te Utrecht stonden eergistermiddag terecht een 25-jarige meubelmaker en een 22-ja- rige typograaf, beklaagd van meineed, ge pleegd in een zaak. welke diende voor den politierechter op 20 Juni 1924. Hierin stond een man terecht terzake van het feit, dat hij een achterruit had ingesla gen Van do auto van zijn directeur, welke een clichéfabriek heeft. Gedurende enkele maanden heerschle een staking op de fa briek. De stakers maakten het den werk willigen abnormaal lastig, speciaal het vrouwelijk personeel. Op een dag, toen het te erg werd, nam de directeur in zijn auto een viertal meisjes ter bescherming mode naar zijn villa te "Woudenberg. Even voordat bij daar arriveerde, werd de auto gemolesteerd door vele stakers, die als een zwerm bijen op de auto aanvie len. Bij dezen overval werd om. het ruitje van de auto ingeslagen. Op de zitting verklaarde de meubel maker, thans bekl., dat niet de toenmalige bekl. het ruitje had ingeslagen. De andere getuige bevestigde dit. De bekl. werd tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld De beide getuigen werden in arrest ge steld, verdacht van het plegen van mein eed. Acht getuigen verklaarden eergisteren zeer positief, dat de toenmalige bekl. het ruitje had ingeslagen. Gehoord werden twaalf getuigen a decharge, die lijnrecht hiertegen verklaarden. Beklaagden hieven pertinent, hij hun ver klaring. De Officier van Justitie, mr. Fab!us, eischte tegen ieder acht maanden gevan genisstraf. Als verdedigers traden op mr. B P. Gom perls te Amsterdam cn mr. Schretlen te Zeist, die onmiddellijke invrijheidstelling en vrijspraak vroegen op grond van het feit, dat zij opzet «ener valsche verklaring niet bewezen achten. De Rechtbank deelde mede. na in raad kamer te ziin geweest, dat zi j het ten las te gelegde niet wettig en overtuigend bewe zen acht en hier geen sprake van opzet is Beklaagden werden direct ia vrijheid gesteld en vrijgesproken van het hun ten laste gelegde. Op do publieke tribune, die geheel ge vuld was met belangstellenden, klonk een luid applaus. Poging tot diefstal met geweldpleging. Dp. Rotterdamsché rechtbank heeft be handeld een zaak tegen den 22-jarigen kellner M. J. L. v. d. W. aldaar, gedeti neerd. beklaagd van poging tot diefstal met geweldpleging. Beklaagde was in dienst van de caféhoudster J. C. Jansen, thans te 's-Giaveuha/ e, vroeger zaak doen de in een café aan den Visschersdijk te Rotterdam. Toen het café op den avond van 22 April j.l. gesloten werd en mej. Jansen, in het bijzijn van beklaagde de recette van dien dag natelde, wierp v. d. W. zich plot seling op haar. gjwapend met een aardap pelmes. waarmede hij even te voren zijn nagels had staan schoonmaken. Hii stak haar tot vijfmaal toe. in rug en hals Daar na- greep hij haar bij de keel en wierp haar tegen den grond. Terwijl hij zijn knie op haar berst, zette, en nog een paar maal in haar richting stak, kwamen eenige vrou wen 07} het hulpgeroep van de. juffrouw toesnellen, waarop beklaagde, dwars door het keukenraam heen, op de vlucht .sloeg Juffrouw Jansen had slechts één ernstige wond van circa. VA e.M. breedte bekomen. Deze had haar rechterlong geraakt. Zij was evenwel niet .levensgevaarlijk gewond. Beklaagde, ontkende de bedoeling gehad te hebben het geld, dat op de toonbank lag te stelen. Terwijl hij zijn nagels schoon maakte. stootte de juffrouw tegen hem aan. Hierdoor bezeerde hij zich ernstig, hij werd kwaad en begon als een dolle, met het mes om zich heen te zwaaien. Hier door is de juffrouw, volgens hem per on geluk geraakt. Na- een uitgebreid getuigenverhoor re- quireerde he.t O. M., waargenomen door mr. Gombault, drie jaar gevangenisstraf, met de bepaling dat beklaagde deze straf in de bijzondere strafgevangenis te Schc- venmgen zal uitzitten, omdat hij phyeho- paafc is. Mr. van Bemmelen. als verdediger op tredend, pleitte clementie. Uitspraak 4 September. .ülib.LLt] x Larf" 1--S Y£2»51 "2Sic:?® Een onderscheiding aan Prof. Quanjer. Een Reuter-telegram uit Londen méldt: De Raad van heb National Institute of Agricultural Botany te Cambridge, welke belast is met het toekennen der medaille ter herinnering aan de diensten van wijlen •John Snell, heeft de medaille voor de aard appelteelt voor 1923 toegekend aan pro fessor H. Quanjer te Wageningen. Snell was de pionier in zake heb onder zoek naar de wratziekte der aardappelen, welk onderzoek thans nog geregeld wordt voortgezet door het Engelsche ministerie van landbouw. Professor Quanjer heeft de medaille ontvangen als erkenning voor zijn onderzoek naar de virusziekten, waar van hij de universecle pionier wordt ge acht. De virusziekte vormt het grotoste ge vaar voor de aardappelteelt. Zaaien per vliegtuig. De Amerikaan Glenn H. Curtiss heeft het aantal practische toepassingen van het vliegtuig wederom met een vermeerderd, door per toestel groote uitgestrektheden pas ontgonnen land met gras te bezaaien. Mr. Curtiss houdt zich bezig met de ont wikkeling van vee-ranches in Florida. Hier voor wordt een bijzonder soort gras gebe zigd dat. zonder speciale en zorgvuldige voorbereiding van den grond gemakkelijk wortel schiet en groeit. De oude methode van bezaaien heeft men verlaten, waarbij na een langdurige en zorgvuldige voorbe reiding de ranche door een groot aantal arbeiders werd bezaaid. Bij het gebruik van een toestel voor de zen arbeid neemt naast den vlieger een man in het vliegtuig plaats, die voor het uitstrooien van het graszaad zorg draagt. Het zaad wordt op een hoogte van 500 voet uit de romp geworpen; de schroefwind zorgt voor de verdere verspreiding. Het graszaad is uiterst fijn en wordt door den schroefwind als in een wolk achter het vliegtuig gehouden. Het te bezaaien terrein wordt op afstanden van 100 meter over vlogen. hetgeen een voldoende verdeeling waarborgt. Elecirische pasteurisatie van melk. Naar het Ned. Weekbl. voor zuivelbe- 1 reiding en handel meldt, zal binnenkort worden overgegaan tot het publiceeren van de resultaten, in Amsterdam verkre gen met proeven betreffende olectrische pa-teurisatia van consumptiemelk. Prof. Aten heeft op de werkwijze pa tent aangevraagd. De pasteurisatie ge schiedt in glazen buizen van geringen omvang. De kosten van de eleclrisehe pasteurisatie, die natuurlijk afhankelijk zijn van den stroomprijs, bedragen voor Amsterdam ongeveer 0.2 cent per liter. Er heeft zich te Amsterdam reeds een combinatie^ gevormd, die een melkbedrijf denkt op te richten, waarin de melk vol gens deze methode bewerkt zal worden. Nccst gekende bloemkoclprijzen. Aan. de veiling van de Langendijker Groe n t c n een tra 1 e is bloemkool verkocht voor f 55 per 100 stuks. Dat zal dure bloemkool worden als zij in het bezit van de consumenten is. Een dergelijke prijs is bij ménschonhengenis niet voorgeko men. „Tel.". Veiling op 29 Augustus, onder Directie van de Vc-iüngJcring L i s s e .van net, H. B. G. Ai'-v jr-r iets minder kooplust vrij goed. E V.T. Men Tresor f 5,60; E.V.T. Gele Prins f 4,00; E.V.T. La Belle Alliance f 3,00: E.V.T. Prins van Oostenrijk f 5, E.V.T. Proserpine f 8.—; E.V.T. Rose, Gris- de'in f 2,80; E.V.T. Fred. Mooro f 3, E.V.T. Art us f 2,50; E.V.T. Keizerskroon f 6 90; E.V.T. Ohrysolor» f 4,-; E.V.T. La Rei-m 3.—; D.T. Le Matador f 4,10; D.T. Thee-ons f 5 10: Dw. Mr. Franc. Sanders f 4 20; Dw. Painted Lady f 2.-10: Dw. Mad. Krelnrre f 4.60: Dw. Cis ra Butt i 2,50: Dw. Rev. Fwb'.i.k f 3.10; E.L.T. John Ruskin f 3.90; EN. Ajax Princepa f 4,60; E.N. Mad. d© Graatf f 6.60; E N. Puëticus Ornatus f 4.- E.N. F'rpcror f 8.10; EN. Bic. Em press f 6,80; EN. oir Yveikin f 8.70; Ü.N. Von Si on f 6.20; Croc as (teel f 2,50. Alles ce.rsie soort, per 100 stuks. UI" i" 1L 1111 t11*11,!—'IBI Eteitera!. üerichten Be nieuwste vakbeweging. E«2n treurige „klassenstrijd. "Volgons den Brusselse hen correspon dent van het liberale „Vaderland" bestaat er in België sinds eenigen tijd een syn dicaat van kerkdienaars: kosters, orgel spelers, klok kei aiders, steelenze Iters en dergelijk volkje meer, dat herhaaldelijk van zich laat hooren. Het heeft een eigen blad, belegde deze maand zijn derde „con gres"; en in de Kamer kreeg het onver wachte verdedigers in een paar sociaal democraten, die er een duivelsch genoe gen in vonden het lot te behartigen van deze slachtoffers'der „hebzucht van de geestelijkheid", zooals het dan heet. De heeren pastoor, onderpastoor of deken zijn inderdaad de bazen, dus de vijand! En 't is echt komisch, zegt de correspon dent, om te zien en te hooren welke giftige pijlen naar dezen „vijand" werden afge schoten, welke heroïsche middeltjes aange wend worden om recht te verkrijgen. Gewoonlijk wordt in 't publiek bekend gemaakt, b.v. dat pastoor A. teveel bezui nigt op de kaarsen, op het stoelengeld, of dat pastoor B. een kleine vergoeding af schaft en loonsverhooging weigert, enz. Waar dit niet helpen wil, blijft slechts een middel over: de staking; en sommige durvers deinzen niet terug voor zulk een revolutionair besluit 1 Zoo gaat er een ver haal van een koster, die, ten einde raad, eiken dienst weigerde die niet strijkt tot zijn bevoegdheid behoorde: geen klokken-. luiden meer, geen dagelijks opwinden van ,de torenklok. Het dorpsleven werd er door gestoord 1 Onder den drang van de publieke opinie die den armen koster gun stig was, hield de pastoor het geen acht dagen uit. Een andere zielenherder ech- ter leeft reeds drie maanden op voet van oorlog met zijn koster die heel dien tijd. staakt wegens vertraging in de uitheta- ling van zijn salaris en ook omdat de pastoor de was zelf wil leveren, aldus een aanzienlijke bron van inkomsten van zijn kerkbewaarder stremmend. Het is wel treurig, dat men zich nïef j ontziet op deze wijze het leven te verhit-- teren der geestelijkheid, die 11a den oor- j log zelf een harden dobber heeft om rond te komen. Gestaarde visitatie-reis. Naar de Scbles. Volks Zt-g. meedeelt is de orde-generaal -der Barmhartige Broe ders tijdens een visitatie-reis door Silezië in den avond van 27 Augustus, toen hij met zijn secretaris en den provinciaal der orde een autotocht deed, dicht bij de Poolsclie grens door roevers overvallen, die de reizigers van al hun geld en kost- baai-heden beroofden. De roovers lieten na de plundering de reizigers weer vrij. i zoodat zij hun tocht naar het klooster l:on dén voortzetten. Een huis gesleten. Er is altijd baas boven baas. Het leeg halen op klaarlichten dag yan een heele étage met behulp van een verhuiswagen lijkt al een heele prestatie, maar is toch kinderspel hij wat dezer dagen mevrouw Cabert te Parijs is overkomen, wier heele buis is gestolen. Madame Ga-bert is de gescheiden vrouw van den heer Cabert, vrachtrijder van beroep. Madame Cabert besloot na de schei ding zelf te gaan bouwen en een huis te zetten op een stukje grond, dat zij nog be zat. De fundamenten werden gelegd al spoedig toog de aannemer aan het werk om een dier kleine aardige huisjes van hout en pleister op te trekken, die voor het grootste deel bestaan uit draagbare on-derdcelen en slechts een drietal kamers bevatten. Toen de woning bijna klaar was, ging mevrouw Cabert enkele dagen uit de stad.-Teruggekeerd, wilde zij haar nieuwe woning betrekken, maar vond tot haar groote verbazing haar paleisje ver dwenen. Op informatie uitgetogen, ver nam zij van buren en politie, dat er een man met een wagen was gekomen, die in drie dagen het huis had afgebroken en het in gedeelten mei zijn wagen had weg gebracht. Dit werkje was zoo openlijk en kalmweg verricht dat niemand er aan ge dacht had den ijverigen werkman iets te vragen. Thans is hij echter geïdentificeerd als de gescheiden echtgenoot van Madme Ca bert, die. zich gehaast heeft de just'lie in den arm te neinep.: Een goed wijnjaar Laten de wijnliefhebbers jubelen: vol gens berichten uit de wijndist rieten cm Bordeaux en in Bourgondië mag men dit jaar een zeer ruimen oogst van prima kwa liteit - verwachten. Alle meer bekende wij nen slaan er schitterend voor, alleen de „vin ordinaire" uit het Zuiden dóet het wat magertjes. De Sauternes-typen (Bordeaux) schijnen onvergelijkelijke dingen te beloven. Het zelfde is het geval met de meest geliefde Bourgognes: Montrachet en Meursault, Beaune, Pommard, Corton, Volnav, Nuits St. Georges, Romanée, Clos Veugeot en Chamber tin. De ziekten der wijnstokken heeft men dit jaar. dank zij buitengewone voorzorg, weten te voorkomen; de hagel heeft- weinig kwaad gedaan en al wat men nog wenschen kan is, dat- de eerstkomende weken een beetje meer zon brengen dan men tot dusver heeft gehad. De wijnstand in Portugal is van het jaar daarentegen beneden het gemiddelde. Berichten reeds geplaatst In een arm! gedeelts onzer vorige oplage. LEIDEN. Hei conflict lusschen burgemeester en politie. Het conflict tusschen den burgemeester en de afdeeling Leiden van den Bond van Politiepersoneel, ontstaan door een arti kel in de Politiebode, tengevolge waarvan de burgemeester verklaarde niet meer met dozen Bond in relatie te willen treden, schijnt bijgelegd. Vanmorgen althans heeft dp burgemeester den voorzitter van de afdeeling bij zich ontvangen in ver band met de verlenging van den arbeids duur voor het politiepersoneel. Het nieuwe kinderziekenhuis. Met de voltooiing van hot kinderzieken huis op het terrein van het nieuwe Acad. Ziekenhuis alhier is sedert eenige dagen een aanvang gemankt. De voltooiing zal ongeveer anderhalf jaar duren. BINNENLAND. Een rijwielmfirkvervalschar gesnapt. Een 36-jarige E. T. te Amsterdam nu en de een zaakje te kunnen maken met het vervaardigen van valsche rijwielbelasting merken. Hij kocht aan het hoofdpostkan toor eeu echt rijwielplaatje. Met een klei ne hoeveelheid soldeersel goot li ij' een ne gatief vormpje en daarop legde hij ver-» volgens minderwaardige koperen plaatjes, welke hij met eenige hamers'agen in po sitieve plaatjes omtooverde. Hot laat zich hegrijpen, dat, waar de man zich van zul ke primitieve middelen bediend do ver- valsc-hing spoedig ontdekt word. Heden werd de man gearresteerd door een re chercheur, aan wien hij mededeelde slechts drie of viov valsche plaatsjes a f J.20 verkocht te hebben. In T geheel badl lii.i er zes vervaardigd.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 13