Gebr. Brüning, DIVAN f 20.60 WOLLEN DEKENS, Prima met verstelbaren Kop. Prijs Wij ontvingen een groote partij beschadigde welke wij tegen spotprijzen opruimen, 7723 Hoogstraat 1-2. J. 0., expediteur te Leiden, heeft de bouwverordening en hinderwet overtreden, waarvoor f' 10 of 10 dagen werd geë'.seht. W. D„ slager te Leiden, die ten laste gelegd is vet ingevoerd te hebben, en bij het vervoer naar het Slachthuis, om het ter keuring aan te bieden, n:et den voor geschreven weg te hebben gevolgd. Uit de getuigenverklaringen van Neute boom, slager, en den goederenchef Musse- laar, was het bewijs niet te putten, dat^ het ten laste gelegde juist was, waarom de amb'enaar vrijspraak vroeg. P. J. A. V., bètonfabrikant te Voor schoten, heeft verzuimd op tijd de loonlijsten in te vullen en in te zenden. Nadat de Ambtenaar van den R. v. A„ Slegtenhorst en de werkman J. Chrispijn gelfoord waren, werd f 10 of 10 dagen ge- eischt. G. A. v. B schilder te Leiden, moest voor hetzelfde feit terecht staan. Deze man in zeer zenuwachtig en om de gevol gen daarvan niet verschenen. Nadat get. Slegtenhorst en de bediende La Rije ge hoord zijn, wordt f 10 of 10 dagen ge ëischt. De Kantonrechter meende, dat de ge tuigende ambtenaar van den R. v. A. bij zulke menschen een beetje rekening had te houden met hun' toestand. D. v. d. V., bloemist te Katw ij k. is ten laste gelegd een aantal kinderen bene den den leeftijd aan het boPenpellen te hebben gehad. Bekl. is bedrijf seider, en verklaarde zelf de kinderen aan het werk gezet te hebben, doch zijn patroon had wel order gegeven te zorgen dat de bollen schoon kwamen. G B. v. d. Schoot te Heemstede, beves tigde, aan zijn knecht de order gelgeven te hebben, dat als hij geen grooten kon krijgen de hollen maar door kleinere te doen pellen. De ambtenaar vraagt in deze 12 geld boeten van f5, en als bekl. wordt vrijge sproken, zal hij getuigq v. d. Schoot jlag- remang laten werken. Getuige G W. Waal bevestigt het, Z'j had met andere meis jes al de koek ingepakt, die anders niet goed geb'even zou zijn. En heb je 'daarvoor nog extra loon ont vangen. vraagt de Kantonrechter. Neen! zegt hft meisje. Dat valt rnij tegen, doch misschien geeft hij het nog wel, a,!s hij hoort dat er 2 X f 5 boete geëischt is, zegt de Kanton rechter. M. B. L.; monteur te Leiden, heeft inej. L. v. A., toen hij uit den Kuipersteeg omvergereden. De juffrouw bevi kwan t:gde, dat bekl. den verkeerden kant van den weg hield, voor f2.50 schade had be rokkend aan haar rijwiel, waarmede zij te laat kwam om de schadevergoeding toe gewezen te krijgen. -Get. Taffijn heeft het gezien van uit zijn woning, en vertelt hetzelfde. Als get. a décharge kwam het meisje van bekl., die de getuigen tegensprak. Ersch f 5 of 5 dagen. ,.Hij zou het hoo- ger op zoeken," doch de Kantonrechter deelde hem mede dat de zaak niet voor appèl vatbaar is, dus heeft hij te berusten. J. v. K., werkman te No or dw ijker hout, is in het jachtveld aangetroffen met lichtbak en geweer. Bekl. had het gedaan, omdat hij trek bad in kon;jnenbout. „Staat bekl. bekend voor een strooper?" vraagt de Kap tonrechter aan getuige Balkenende, wat deze bevestigend beant woordt. „Dan heb je zeker vaak trek in konijn nenbout? „En zijn je konijnen ook in beslag ge nomen?" „Neen! daar was al een ander mee van door." „Dus heb je later toch je deel gehad en konijnenbout gegeten?" „Zeker! Zeker!" „Ze zu'len nu toch duur worden," zegt de Kantonrechter. Eisch f 6 boete met verbeurdverklaring van geweer en lantaarn. F. G. te Katwijk, heeft wel vijf we ken lang zijn kalveren in land laten loo- pen van Kraaijenoord, wat deze ten slotte welletjes werd. Tegen den niet verschenen bekl. word f 6 boete geëischt. J. v. W„ chauffeur den Haag. ie ten laste gelegd met een auto uit Wasse naar komend een aanrijding veroorzaakt te hebben in Katwijk aan den Rijn. Bekl. ontkend ten stelligste hard gere den Ie hebben, en beweert zeer voldoende signalen gegeven te hebben. Dit bevestigt ook de gel. A. Th. 'A. Heij-i ting uit den Haag, die in de auto zat. Z.i. echter zouden de aangereden wielrijders niet voldoende hebben uitgezien. De om- etanders had hij ten minste hooren zeg gen dat bet er een gevaarlijk punt was, en dat er eerst een paar dooden moesten vallen eer men er verbetering aanbracht! Ook do getuigen van Duin, die beiden Kees tot voorraam hadden, noemden het punt gevaarlijk, doch hadden geen sig naal gehoord. Het was nogal een ernstig ongeluk geweest, waarhij een persoon zwaar gekwetst was. Het bewijs van schuld was hiermede nog niet geleverd, waarom de ambtenaar vrijspraak vroeg. J. B-, arbe;der te K a t w ij k, is 's nachts naar zijn baas gereden, toen zijn fietslan taarn uitwoei. Hij moest er om vier uur zijn om te melken. Eisch f2 of 2 dagen. Wel wat hoog dacht bekl., «voor zoo'n snippertje schuld. „Omdat je moest gaan melken, zal er nog wel wat afgaan", zegt de Kanton rechter. H. A. Kr., student te Leiden, heeft te snel gereden met een motorrijwiel, wat bekl. n;et ontkent. Eisch f 10 of 10 dagen. A. v. T., te K a t w ij k heeft dezeifde overtreding begaan. Bekl. wist niet of h:j te snel gereden had, want hij rijdt nog n'et zoo lang. „Dat kan nog" duur worden a^s je pas rijdt, zeide de Kantonrechter. Eisch f 15 boete. P. Sch„ winkelbediende den Haag. heeft in Leiden te snel gereden. Bekl. beweert zeker geen 30 K.M. gereden te hebben, zooals hem ten laste gelegd ;s, of althans meer dan 15 K.M. vult 4? Kantonrechter aan. Beklaagde hield een heel betoog, en in een zoo wehiig. snel tempo, dat het zelfs den Kantonrechter te machtig weTd. Zou zijn rijden werkelijk n'et sneller geweest zijn dan z'jri vêrtel-methode, dan zou be zwaarlijk een veroordeeb'n? kunnen vol gen. De Ambtenaar eischte echter voorloo- pig f 10 of 10 dagen. C. v. d.. V. Hzn arbeider te Noord- w ij k e r h o u t, is ten laste gelegd het baldadig opengooien van, en het schoppen teven een deur. Bekl. ontkende het als ba'dadjgheid re- daan te hebben. Het was 'n gekheid je, want h\i ging de deur in om zich te laten scheren. De Kantonrechter vond het oen vreemde LUCHTVAART Een vliegciienst ever hc! Kanaal om hei half uur! Een plan voor een luchtdienst over het Kanaal met watervliegtuigen, die om het half uur vertrekken van Folkestone naar Boulogne v.v., is volgens de bladen opge steld door Engelsche en Fransche deskun digen. De nieuwe groote vliegtuigen zullen worden gedreven door twee Napier-moto ren van in totaal 1000 Pit. Zij bieden plaats aan 12 personen en kunnen in 15 minuten over het Kanaal vliegen. Met zulk een luchtveerdienst zouden de reizi gers eiken trein naar Folkestone kunnen nemen en hoogstens 25 minuten na aan komst aldaar in Frankrijk zijn. Het ta rief voor de vlucht is op 1 pond gesteld. UBT DE OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN Wifhelmina-feesten. De jaarlijkschs feesten der Wilhelmina-Vereeniging zijn gisteren weer begonnen enhet was weer goed weer. Dat is steeds een speciaal kenmerk der Alphensche feesten en dat on danks de dagen-, ja wekenlange regen periode. De opzet der feesten is niet zoo grootscb als we gewend zijn, doch naar we verna men, vindt dit zijn oorzaak in 't feit, dat de W. "V. het volgend jaar iets bijzonders te aanschouwen wil geven en daarom beeft men dit jaar wat zuinig gewerkt. Wat de plannen voor bet komend jaar zijn willen we nu maar niet verklappen. Immers, kunnen zij om de een of andere reden niet uitgevoerd worden, dan zouden we de Alphenaars met een doode musch verblijd hebben, terwijl menigeen allicht zou gezegd hebben: hadden we vorig jaar maar meer gefeest, want.beter één vogel in de hand da#enz. De feestelijkheden zijn dit jaar dus be scheiden opgezet en vingen gistermiddag te half drie aan met het openingswoord van den voorzitter, den heer D. ten Gate Brouwer. Deze heette de aanwezigen op het feestterrein hartelijk Welkom en voer de zijn gehoor terug naar het jaar 1666, toe* admiraal De Ruyter "met zijn vloot in de Middellandsche Zee op versterking van Du Quesne wachtte. Het wa-s* triestig weer, maar toen de hulp kwam, klaarde het op en de zon scheen. Zoo ook waren de voorafgaande dagen van dit feest trigs- tig en nu schijnt het zonnetje en verspreidt alom haar stralen. Dat geeft als altijd weer vreugde en blijdschap. Met dit feest- wordt een nieuwe schakel gehecht aan den keten der Wilhelmina-feesten. Spr. noem de het begin van het feest dus goed, al mocht hij niet verzwijgen, dat er ook een schaduwzijde aan was. Spr. deelde bier hij mede, dat do burgemeester toestem ming geweigerd had voor den op heden (Donderdag) te houden rondgang door Alphen door de verschillende zang- en muziekverenigingen, om de inwoners te doen hooren de mooie oud-Hollandsehe liederen. Herinnerend aan het spreek woord: „Onbekend, maakt onbemind", zeide spr., dat oud-burgemeester Visser altijd en overal do vereeniging heeft ge steund, doch spr. meende, dat de houding van burgemeester Lovink zijn oorzaak wel zal vinden in het feit, dat hij nog zoo kort in de gemeente is. Spr. had dan ook goed vertrouwen, dat ook burgemeester Lovink eens naast do W. V. zal komen te staan, als hij zal hebben ingezien, dat de vereeniging beoogt liefde te kweeken voor het Vorstenhuis en eerbied voor het ge zag. Tenslotte zeide spr., 'dat het volk de \V. V. Avilde behouden en. wat het volk wil, blijft bestaan. De Harmonie Crescendo en de zangver- eenigingen St. Caecilia, Zanglust, Oefe ning baart Kunst en de zangvereeniging van den Protestantenbond, brachten er hierna door muziek en zang de gezellig heid in, waarvoor de Voorz. hartelijk dankte, ot nog op wijzend, dat deze lied jes nóch staats-, nóch gemeente-gevaar lijk zijn. Inmiddels waren de kinderspelen begon nen en kon de jeugd zich naar hartelust vermaken in verschillende geliefkoosde spelletjes. Aller belangstelling was hierop geconcentreerd en aan het einde daarvan ging men met nieuwe moed zich vergasten aan draai- en zweefmolen en zoovele an dere vermakelijkheden. De uitslagen der volksspelen luiden als volgt: Baldragen voor meisjes van 912 jaar: 83 deelneemsters. Ie prijs Corrie Seinen, 2o pr. Cornelia v. Amsterdam; 3e pr. Annie de Hertog: 4e pr. Ali van Deu ren; 5e pr. Rika v. Engelen; Cornelia v. Geen; Bertha Britsema: Annie Tuinen- burg en Antje Kapel. Pr'jzen: aardige kin dercadeautjes. Kringloopen voor meisjes van 12 14 jaar, 55 deelneemsters. Ie pr. Anna v. Amsterdam; 2e pr. Mas Seinen; 3e pr. Jaantje Zoutman; 4e pr. Annie Bezaye; 5e pr. Theresia v. Leeuwen; 6e pr. Jaccha Brunne; 7e pr. Jansje Dongemans De prijzen' bestonden uit aardige kinder cadeautjes. Behendigheidsloop met hin dernissen voor jongens niet ouder dan 16 jaar, 40 deelnemers. Ie pr. Dirk v. Leeu wen, 2e pr. Dirk Mulder, 3e pr. Arend Tuinenburg, 4e pr. Gor Zwaan, 5e pr. Ge rard Broer. Als prijzen werden geldprij zen uitgeloofd. Hoogstó prijs f 8. Zak'loopen voor jongens niet ouder dan 14 jaar, 67 deelnemers, le pr. Jules Verkade, 2e pr. I.een Houwcling, 3e pr. Verkade, 4e pr. Dirk Noorlander, 5e pr. W. Ketel. De prijzen bestonden uit geld prijzen. Hoofdprijs f 6. .oiSr uö J'I5 -yo,vO/Y:L"-^-trocirivmCTSr'"ie"p: Hogenes, 2e pr. C. Rummerman, 3o pr G. de Vlaam, 4e pr. Cl van 't Wout, 5e pr W. Rummerman. De prijzen bestonden uit geldprijzen. Hoogste prijs f 15. Wedstrijd voor bespottelijk gec os tu rn eer den, 20 deelnemers, le pr. Cor Nagtegaal Gzn., 2e pr. Hendrik Lamfers, 3e pr. Jan de Jong, 4e pr. Jan de Graaf, 5e Dirk Kievit. De prijzen hestonden uil geldprijzen. Hoogste prijs f 15. Sleuteltrekken mét hindernissen op rijwielen, 21 deelnemers, le pr. Dirk Kievit, 2e pr. Jan de Graaf, 3e pr. A van Uxem, 4e pr. Jan de Graaf, 5e pr. Henk Paardeköoper. I)e prijzen hestonden uit geldprijzen. Hoogste prijs f 20. Des avonds was er bioscoop, wat even als de kunstig uitgedachte waterval een massa volk op hot feestterrein tezamen bracht. Ongeval. Bij het afrijden van de 's Molenaarsbrug in wijk Hoorn, had het knechtje van den hc-er G. gisteravond het ongeluk van den wagen te vallen. De jon gen kreeg een der wielen over zijn been, waardoor dit lichaamsdeel werd ge kneusd. Dr. W. verleende geneeskundige hulp. BOSKOOP. R.-K. Kiesvereeniging. Dinsdag ver gaderde de R.-K. Kiesvereeeniging in het R.-K. Vereenigingsgebouw. De voorz., de heer Th. A. Houdijk, opent do -ergade- ring met den chr. groet. Na voorlezing der notulen brengt de heer C. J. van Vliet verslag uit van de laatst gehouden kring vergadering te Gouda. De voorz. zegt, dat op de a.s. Kieskringvergadering te Lei den 2 personen gekozen moeten worden in het college voor het politiek advies. Op 15 Augustus 1.1. is er, aldus spr., een verga dering gehouden te Gouda waar 8 kies verenigingen uit de omgeving vertegen woordigd waren, en daar werden na ern stige besprekingen als candidaten geko zen Hendriks (Woerden), Prof Angenent, A. Brand pr. (Boskoop) en Donker (Gou da), waaruit de diverse kiesvereeingin- .gen er twee moeten kiezen. Door Boskoop werden gekozen de hee- ren Hendriks (Woerden) en A. Brand pr., Boskoop. ringen in het rlglement van den kieskring zien, dat deze voorloopige candidaten op de allereerste plaats door de algemeeno waren naar voren gebracht, en niet door enkele bestuursleden uit de verschillen de kiesvereenigingen, want dan heeft men geen zuivere uitspraak van de kiezers. De voorz. zegt, dat zulks inderdaad be ter was, doch aangezien voor 1 Septem ber de candidaten ingeleverd moeten zijn, was er voor het houden van alge- meene vergaderingen geen tijd meer. De heer B. Lünneman betreurt het, dat er voor dergelijke aangelegenheden niet genoegzaam tijd gegeven wordt. Verder werden nog besproken eenige verande ringen in het .reglement der kieskring Leiden. De heer1 Adr. Pannebakker bespreekt de verkeerde houding van gemeentewege hij de werkverschaffing van vorigen win ter tegenover de werkloozenuitkecring, cn i vraagt, hiervoor de aandacht van de aan wezige raadsleden. L. T. B. Morgenavond half negen algemeene vergadering der afd. L. T. B. St.-Willibrordus" in hot. R.-K. Vereeni gingsgebouw. Punten van bespreking: Palmverkoop en andere interne aangele genheden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Nieuwe school. Dinsdagavond had in het gebouw van de Chr. Jongelingsver. aan de Voorstr. de samenkomst plaats van de ouders met het bestuur en het personeel der dien middag officieel ge opende Geref. school. De voorz. Ds. Moijering opende deze gezellige samen komst, waarna hij een keurige openings rede hield. Hierna gaf bet dameskoor eenige mooie liederen ten gehoore. De heer van Veen, benoemd hoofd der school, hield toen een toespraak tot de aanwe zigen. Hij beval zich in liefde en trouw hij bestuur en ouders aan. De lieer Holtrust, hoofd der Geref. school te Katwijk aan Zee, als gast aan wezig wenschte het bestuur met de school en het nieuwe hoofd gekik, alsmede het hoofd der school met zijne benoeming. Hij twijfelde niet of de school te Kat- ijk aan den Rijn heeft een goede toe komst. Na deze toespraak kreeg het da meskoor weer de gelegenheid een paar mooie zangstukjes ten gehoore te bren gen. De heeren Jac. Wassenaar, Schoone- veld, C. van der Perk (namens de ouders) J. van der Perk (als penningm. der vereeniging voerden nog het woord. Na dat de eevewijn was rondgediend en de dames een zangstukje hadden gezongen, sprak Ds. Meijering het slotwoord. Aangezien het samenzijn een zeer in tiem en gezellig karakter droeg was het geen wonder dat er niemand aan dacht dat het middernachtelijk uur reeds zoo dicht was genaderd. Ongetwijfeld is er dien avond een band gelegd tusschen ouders, schoolbestuur en onderwijzend per soneel. Als dien band nu steeds nauwer wordt aangehaald, dan zal de school zeer zeker velen tot zegen zijn. LEIMUIDEN. Gemeenteraad. De Raad der gemeente Leimniden kwam op Maandag 25 Augustus 1924, des namiddags acht uur in openbare vergade ring hijeen. Afwezig do heer H. Hcenk, zonder ken nisgeving. Voorz. de heer J. A. Bakhuizen, burge meester. De Voorzitter opent de vergadering met gebed en doet mededeeling van ingeko men stukken en missives van Ged. Staten. O.a. is ingekomen een adres van J. Broekhuizen en 4 anderen, waarin ver zocht wordt een geschikte los- en land- plaats beschikbaar te stellen voor het af leveren van bieten. De Voorz. merkt op, dat met een beetje goedo wil best aan de bestaande los- landplaats bieten verscheept kunnen wor- in orde gemaakt cn uitgediept. De Voorz. stelt voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. Do heer Rietdijk vraagt of er nog ha vengeld geheven wordt, cn of de losplaats zoo ondiep is, dat geen schuit aan den wal kan konien. DeVoorz. verstrekt hierover eenige in lichtingen. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad het adres voor kennisneming aan te nemen. Verder is ingekomen een verzoek van J. G. Egberts, om hem alsnog schadeloos te stellen voor de bij hem in Januari 1919 in beslag genomen 2555 K.G. bruine boo- nen. De Voorz. deelt mede, dat deze kwestie heel moeilijk is om op te lossen. Deze zaak is nog uit de distributiejaren. Had Egberts in der tijd de zaak krachti ger aangepakt, dan zou hji zijn geld al licht gekregen hebben. Namens B. en W. stelt spr. voor afwij zend op het verzoek te beschikken. De hoer Bernard, het woord verzoe kende, merkt op, dat in do vergadering van B. en W. iels anders is besloten. De Voorz. verstrekt hierover eenige in lichtingen. Daarna besluit de Rand afwijzend op 't verzoek te beschikken. Is ingekomen de rekening en verant woording van' de ontvangsten en uitga ven over 1923 van de Gezondheidscom missie te Alphen aan den Rijn. Besloten wordt de rekening goed to keuren. De Voorz. deelt nog mede een schrijven te hebben van de firma Geesink uit Weesp over een motorbrandspuit. Het dag. bestuur is met den comman dant van de brandweer naar Amersfoort geweest tof bijwoning van. elen brand- weerdemonstrat*?. Aangezien de fabrikan ten niet meer ter plaatse een demonstra tie mogen geven, heeft de firma thans de leden van den Raad uitgenoodigd ora ve Weesp een demonstratie bij le wonen. Nader kan dan besproken worden Avan- neer die beproeving kan worden bijge woond. De Voorz. deelt mede, dat B. en W. het wenschelijk vinden een wegschaaf aan te koopen. Door een der Polderbesturen is ook oen wegschaaf aangekocht en hier mede zijn proeven genomen op den Hee- renweg, die zeer goed geslaagd zijn. De werkman, die anders ruim twee weken op dien weg bezig is, zou zulks gedaan kunnen hebben met een wegschaaf in VA dag. De heer Rietdijk' vraagt of zulk een schaaf aan veel slijtage onderhevig is. De heer Bernard verstrekt hierover eenige in lichtingen. De heer Visser merkt op dat voor zulk werk toch twee paarden ge huurd moeten worden. De Voorz. verstrekt nog eenige inlich tingen en de Raad besluit daarna z.b.s. een wegschaaf aan te koopen. Vastgesteld wordt een comptabel be sluit, model D, betreffende wijziging van de Gemeenlobegrooting dienst 1924 ,in ver band met de gesloten geldleening groot Gemeentelijke Aankondiging^ GEMEENTELIJKE VISCHVERKOQP. j Aan den Gemeentelijken Vischwinkel- Vischmarkt 18,' tel. 1225 is VRIJDAG verkrijgbaar SGHELVISCH a. f 0.21—f 030 SCHOL a f 0.17—f 0.42, CARBON ADE- VISCH a f 0.40, KABELJAUW a g 0.45 f 0.50 (gehecle kabeljauw a f 0.38), ZU! DERZEEBOT a f O/dvM 0.50 per pond en NIEUWE HARING a f0.06 per, stuk. i N. C. DE GI.TSELAAR, 'I J^urgemeesler. Leiden, 28 Augustus 1924. KathoSieke figenda LEIDEN. Vrijdag Opening Tentoonstelling Teeken- school, Bondsgebouw. te 8 uur. Vrijdag R.-K. Vereeniging van Handels reizigers, afd. „St.-Pancratius", le denvergadering in Hotel du Com merce, Stationsweg, des avonds half negen; belangrijke agenda. Vrijdag, Feest der Hongaarsche kinderen, gebouw St. Jozef gezellen vereeni ging, te 8 uur. Dinsdag. R. K. Gymnastiekvereniging „Jeanne d'Arc" Pieterskerkhof te De avond-, nacht- en Zondagsdienst de? apotheken wordt van Maandag 25 A u g., tot en met Zondag 31 Aug,, waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. f 25000 voor den bijbouw van twee loka len aan de bestaande R.-K. School. Ib>zo zaak moet nog administratief op de be grooting geregeld worden. Het comptabel bsluit wordt daarna zon der hoofd. st. goedgekeurd. Aangebeden wordt de gemeentereke ning over het dienstjaar 1923. Uit de re kening blijkt, dat de ontvangsten (gewone) hebben bedragen f 68404.75 en gewone uitgaven f 59130.10 J'ézoodat een voor- deelig saldo van f 9274.64/4 aanwezig is. De buitengewone ontvangsten hebben be dragen f 11112.5434 en de buitengewono uitgaven f9897.44, zoodat een voordeelig saldo aanwezig is van 1215.10/4. In ver band met een schrijven van Ged. Staten moet echter een bedrag van f 1650 voorko mende op de Gemeenterekening, dienst 1922, betreffende voorschotten aan bijzon dere scholen, krachtens artikel 103 der L. O.-wet 1920, overgebracht worden op den dienst 1923, zoowel in ontvangst en uit' gaaf. Hiermede moet dus nog rekening gehouden worden in de gemeentcrekening over het jaar 1923. B. en W. stellen voor aan het verzoek van Ged. St. te voldoen. Tot leden van de Comm. van Onderzoeü tot het naaien van de Gemeen tereken nig worden benoemd de heeren Visser, vau Aangezien niets meer aan de orde gaat de Voorzitter tot de gebruikeliike rondvraag over. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voorz. de ver gadering. LISSE. „Adoro Te". Op 13 en 14 September a.s. zal ook hier de opvoering van de film „Adoro Te" plaats hebben. De bollendfefstal. Do dader van don bollendiefstal bij de firma v. Z. waarvan wij reeds Maandag melding maakte, gearresteerd cn in verzekerde bewaring gesteld. Naar men ons meedeelt is iemand uit Oude-Wetering, die eenigen tijd geleden bij de firma heeft gewerkt. Do bollen, welke reeds waren verkocht, zijn mede in beslag genomen. RIJNSBURG. Bloemen. De aanvoer blijft matig en de prijzen niet hoog. Behoudens een en kele uitzondering, zijn de prijzen als 1.1. Vrijdag. Asters iets vlugger. Dahlia's eaan weer in grooter hoeveelheid komen. Prij zen van fl tot f2.10 per 100. Loting. De loting voor de Nat Mili tie lichting 1925 zal plaats hebben op Woensdag 3 Sept. te Katwijk aan deu Rijn. Geen feest. Zeer waarschijnlijk zal hier dit jaar geen feest zijn bij don ver jaardag van H. M. de_ Koningin. De be rooide beurs der Oranjevereeniging wel de voornaamste oorzaak. Eerst zul len de nog te betalen schulden van v jaar betaald worden. VOORSCHOTEN. Personalia. Voor het examen Nutti ge Handwerken slaagde te Botterdam Moj. W. Gèsink. Verkooping. Openbare verkooping ge houden in Hotel Deurloo ten overstaan a notaris C. J. A. Boom alhier van de volg de pereeelen: Pe.rceel 1. Drie perceclen weiland, in den Noordhoflandschen Pokier groot 6 Hectaren, 6 aren en 64 centiaren, afgemijnd door A. van der Hulst te Oud- Ade. op f 17600. Perceel 2. Een Bouw manswoning aan de Gasthnislaan met 2 Hectaren 55 Aren en 50 centiaren weiland, kooper de heer C. Oudshoorn te Voor schoten voor f 9600. Perceel 3. Ee.n.hoek-; en winkelhuis aan den Leidsohenwcg n< kooper de heer P. Koot 'te Voorschoten A'oor f 8000. WARMOND. Vresselijk ongeval. Op de houtbewor- kingsfabriek „Padox" alhier, werden door een der machines, den timmerman II. Os kam vier vingers afgesneden. Na" nood verband Averd de getroffene naar het' Acad. Ziekenhuis vervoerd voor verdere behandeling. WASSENAAR. Botsing. Tei-Avijl R. van hier met zijn meisje per fiets de Klip afreed, kAvai beide te vallen. Zij bekAvamen verse lende schaafwonden aan armen en beeJ nen. De kleederen kwamen er evenmin! zonder scheuren af, terwijl de rijvviolcü totaal onbruikbaar waren.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2