rTeSagrafassh ïï«ss»bapiiaM volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 25 Aug. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.771.3 Toulouse. Laagste BarometerBt.756.8 Memel. Verwachting tot den avond van 26 Aug.: Zwakke tot matigen Westelijken tot Zuid-Westelij ken wind, gedeeltelijk be wolkt, weinig of'geen regen, warmer. Barometerstand. LUCHT-TEMPERATUUR f Hedenmiddag 3 uur 16 gr. C. f WATER-TEMPERATUUR 7 uur 15 gr. C.; 12 uur 15% gr. C.; 8 uur 16 gr. G. BRONWATER 7 uur 16 gr. C.; 12 uur 16 gr. C.; 8 uur 16^ gr. G. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Maandag 25 Aug.: 8.54 n.m.5.22 v.m. STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. Vergadering van hedenmiddag. Voorz:tter, de burgemeester, Jhr. Mr. Dr N. G. de Gijselaar. Afwezig de heeren Wilmer, v. Rosmalen [Vorwey en Baart. De Voorzitter opent de vergadering, waarna goedkeuring volgt van de notulen der vorige vergadering. Ouder de ingekomen stukken is een mo tie van den heer Dubbeldeman, uitspre kende, dat het B.A. geen bureau voor loon- drukking moét zijn, die aan 't einde van deze agenda zal worden behandeld. Verder is van ce heeren Sytsma, Groe- neveld en Mevr. v. Itallie ingekomen een voorstel, om langs de Breestraat trottoirs aan te leggen. Besloten wordt dit bij de begrooting te behandelen. Voorgelezen wirdt een missive van den heer Huge van Poelgeest van den volgen den inhoudt: Aan den Raad der Gemeente Leiden. Edelachtbaar College, Naar aanleiding van de dagbladversla gen betreffende Uw zitting van Maandag 11 dezer, spreek ik mijn ernstige afkeu ring uit over het met name in debat bren gen van „Ouderzorg" door den heer van Btralen en over de wijze, waarop dat ge schiedde, zonder dat van welke zijde ook daartegen werd opgekomen. In de eerste plaats veroordeel ik natuur lijk, dat de heer van Stralen onjuistheden .ten beste gaf over de lóonen op „Ouder zorg die aanmerkelijk hooger zijn dan zijn betoog zou doen vermoeden. Ik heb in het Leidsch Dagblad op die onjuisthe den gewezen en mij bereid verklaard over loonbedragen aan belangstellende raads leden inlichtingen te verschaffen om eeu goed oordeel mogelijk te maken. Hiervan ic tot heden door twee Uwer leden ge bruik gemaakt; niet door den heer van Stralen, die liever andere bronnen blijft aanboren. Nog meer keur ik af. dat ten opzichte, van „Ouderzorg" zonder eenige reden werd uitgesproken de verdenking, dat het zou parasiteeren op de werkeloosheid en een verband met Arbeidsbeurs en Armen raad 'zou aanhouden, om het loon te druk ken en goedkoope werkkrachten te. ver krijgen. Tot voorlichting van die leden on der U. die de ingezonden stukjes in het Leidsch Dagblad niet lazen, herhaal ik hier mijn verklaring, dat wat de Arbeids beurs betreft het toch alleszins te plaat- een is, dat „Ouderzorg" in he.t voorjaar als er vele nieuwe arbeidskrachten noo- dig zijp, zich ook wel tot die instelling wendt, maar dat van onze* zijde de Ar menraad nooit is aangezocht om werk krachten te verschaffen. Het. zal Uw Col lege bekend zijn, dat de Armenraad de bij hem aanhangige gevallen steeds grondig onderzoekt. Mijn eerste contact met dezen raad kreeg ik dan ook door het verstrek ken van inlichtingen bij een onderzoek van een verdacht ges val. Bij die gelegen heid vroeg men mij of ik als er onder steunden waren, die geen werk konden vin den of dit voorgaven, deze op mijn fa briek aan het werk wilde stellen, als er plaats voor hen was. Het is te begrijpen, dat ik voor dez* enkele toevallige krach ten niet mijn tarieven en voorwaarden zou verhoogen; ze moesten dus werken voor het geldende stukloon en het zou van (hun arbeidsprestatie afhangen of ze het zelfde gingen verdienen als de andere ar beiders. Het is toch te begrijpen, dat ik er «Ie bestaande tarieven niet voor heb ver laagd en dat er dus van voordeel in dien &ia geen sprake kon zijn. Het verband Sliet den Armenraad neemt dan ook steeds in mijn gedachten e,en soortgelijke plaats in als dat met andere publieke personen of lichamen van allerlei aard (b.v. de re- classeering). die ik zoo mogelijk terwille ben om de individuen of de gemeenschap te dienen Over het algemeen een werk, dat men om het principe moet doen, maar dat (weinig voldoening geeft. En ten slotte kom ik e.r tegen op, dat in een College als de Leidsclie Raad on weersproken maar mag worden verkon digd, dat een bescheiden loon een schan- de-loon is en dat daar ee.n onderwerp als dit in zulk een sfeer wordt gebracht en gehouden, dat een verslaggever (zie. de L. Ct.), die overigens volkomen juist eerst bewijzen vraagt, behoudens deze bewij zen aan het geval verbindt de omschrij ving „diefstal van loon". Het is schande noch diefstal, als een on derneming, waar bovendien ieder toch vrij is te komen en te gaan, de loonen in over eenstemming brengt met. de mogelijkheden van het product. Integendeel, het is de eenige weg, waarmede ten slotte allen liet best gediend zijn, zeker in deze malaistf- jare.n. Deze tijd moge treurig zijn, ook in al zijn gevolgen, maar zij, die aan deze gevolgen zoo goed mogelijk het hoofd bieden, plegen schanddaad noch diefstal. Op al deze gronden e.n omdat ik mijn on derneming door het gehouden debat bena deeld acht, meen ik gerechtigd te zijn er bij Uw College ten sterkste op aan te dringen, dat in den vervolge een dergelij ke politieke propaganda, die de eer en den goeden naam van bona fide burgers of ondernemingen aantast, met kracht worde geweerd. Met verschuldigde hoogachting. Uw dw. dr. w.g. HUGO VAN POELGEEST. Voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van Mej. v. Ze:st, onder wijzeres aan de school in het Elisaheths- hof; wordt gesteld in handen van B. cn W. om praeadvies. Het voorstel-Sytsma-MevT. v. Itallie in zake bezuiniging op de exploitatie van den Reinig;ngsd:enst wordt gesteld in handen van B. en W. om prae-advies. Bij de vermeld'ng van dit voorstel maakt de Voorzitter eenige opmerkingen over het minder goed gerechtvaardigde van de veronderstellingen die deze voor stellers blijkbaar koesteren omtrent do eigenlijke kosten van den Reinigings dienst Verder merkt Spr. op, dat van bezuini gen niet veel zal terechtkomen, wanneer men eererzijds aandringt op vereenvoudi ging van den Reinigingsdienst, terwijl men anderzijds nieuwe trottoirs wil gaan aanleggen. (Gelach). De beer Sytsma zegt nu eigen!'jk reeds pr.'ie-advies te hebbf n gehad. (Ge lach.) Spr. meent in z'n voorstel betreffen de den Reinigingsdienst de meerrng van het groote pubhek te hebben weergegeven. De heer Oostdam: Wat weet nu de groot^ massa ervan! Naar aanle'ding van een modedeeling van God Staten, volgens welke de beslis sing cp het raadsbesluit tot reorganisatie van het L onderwijs ter stede is ver daagd, wordt de behandeling van punt 1 voorioopig rïteesteld. (Ontslag onderwij zeressen). 2o. Balans en Verlies- en Winstreke ning, dienst J923, van het Grondbedrijf Goedgekeurd. 3o. Supn'eto're staat van begrooting, dienst 1923, van het Openbaar Slachthuis. Goedgel ©urd 4o. Balans cn Verlies- en Winstreke ning. dienst 1923, van het Openbaar S^chthu's. Goedgekeurd. 5o. Supplctoire staat vin bogrooiing, dienst, 1923, van de gestichten „Ende geest", ..Voorgecst" en Rh ijn geest". Goedgekeurd. 6o. Balans en Verbes- en Winstreke ning, dienst 1923, van de gestichten „En- riogeest", „Voorgeest" en „Rbijngeesl" Goedgekeurd. 7o. Suppletoir© staat van begroot'ng, d'ensf 1923, van de Stedelijke Werkin richting. Goedgekeurd. 8o. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1923, van de Stede lijke Werkinrichting. Goedgekeurd. 9o. Reken'ng. dienst 1923, van de Ste delijke Werkinricht'ng. Goedgekeurd. lOo Suppletoir© staat van beerooting, dienst 1923, van de Gemeentelijke Bank van Leening. Goedgekeurd. llo. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1923, van de Ge meentelijke Bank van Leening. Goedgekeurd. 12o. Balans en Verlies- en Winstreke ning, dienst 1923, van de Gemeentelijke Bank van Leen'ng. Goedgekeurd. 13o. Rekening, dienst 1923, van den Armenraad. Goedgekeurd. 14o. Rekening, dienst 1923, van bet Burgerlijk Armbestuur. Goedgekeurd. loo. Staat van af- en overschrijving op do begroeting, dienst 1923, van den D:stvicts-Keuringsdienst van Waren. Goedgekeurd. 16o. Balans en Verlies- en Winstreke ning, d'enst 1923. van den Districts-Kcu- r'ngsdienst van Waren. De heer Groeneveld maakt aanmer king op enkele balans-posten die z.i. veel te hoog staan aangegeven in vergelijking met de werkelijke waarde van de betref" fende voorwerpen. De Voorzitter: u is zelf lid van de comm. v. financiën De heer Groeneveld: *k heb niets van deze rekening gezien! Do Voorzitter: dat kan ik toch niet helpen. De heer Groeneveld keurt het af, dat de behandeling van dit punt zoo on volledig wordt voorbereid. De Vo o i' z i t t e r meent dat de beer G. voldoende tijd gehad heeft tusschen het bekend worden van cle agenda en deze ver gadering, om bij den voorzitter der com missie te protesteeren. De opmerking betreft bier een Ford auto, die slaat aangegeven voor f3200, volgens sommige leden 'n paar duizend gulden te hoog. Spr, kan de opmerking begrijpen, maar dit kan geen argument zijn tegen het goedkeuren van de reke ning. Bij lief opmaken van de balans moet op allerlei dingen worden gerekend, en wanneer de leden opmerk;ngen hebben doen zij het best met inlichtingen te vra gen bij den voorzitter van de betrokken commissie. De heer Groeneveld stelt voor, de behandeling uit te stellen. De heeren v. Stralen en Dubbel deman steunen het voorstel. Het wordt aangenomen met 227 stem men. De Voorzitter ontwin gt bericht, dat door Ged. Staten de reorganisatie van het Lager Onderwijs is goedgekeurd, zoodat pont 1 in behandeling komt. 10. Voorstel tot het verleenen van eer vol ontslag, wegens opheffing van hunne betrekking, aan: a. A. Wisse, als hoofd der school aan het Plantsoen A; b. P. G. Hoeks, als hoofd der school aan het Plantsoen B; c. F. L. Th. Moene, als onderwijzer aan het Plantsoen A; d. J. G. F. van Ewijk, als onderwijzer aan liet Plantsoen A e. Mevr. A. J. Koo:stra-Bink, als on derwijzeres aan bet Plantsoen A; f. Mevr. A. A. van Rijkom-Vellekoop, als onderwijzeres aan het Plantsoen A; g. Mevr. G. E. Magé-van Parreeren, als onderwijzeres aan het Plantsoen A; 11. Mevr. E. den Ouden-van Leeuwen als onderwijzeres aan het Plantsoen B; i. Mevr. H. F. J. Sens-de Vries, als onderwijzeres aan het Plantsoen B; j. Mej. M. Prins, als onderwijzeres aan het Plantsoen B; k. Mej. E. J. C. Bos, als onderwijzeres aan het Plantsoen B; 1. Mej. H Th. J. Beuser, als onderwij zeres aan het Plantsoen B; De lieer v. Hamel komt terug op het ontslag van den heer Hoeks. Zeer uitvoe rig staat Spr. stil hij het werk van dezen onderwijzer, om hem ten slotte van deze plaats dank »e brengen voor hetgeen hij in het belang van het onderwijs heeft ge daan, en hem een aameenamen rusttijd toe te wenschen. (Applaus). Het wil er bij den heer Knuttel ntet in, dat hier één persoon, die toevallig hoofd eener school geweest is, hijzonder naar voren zou moeten worden gehaald. Overigens blijft Spr. hij zijn protestee- rende houding jegens deze reorganisatie. De heer Meynen. weth., sluit zich aan bij hef woord van hulde door den heer v. Hamel gesproken. Wat hij ten opzich te van het werk van den heer Hoeks heeft gezegd, kan Spr. ook zeggen van tal van andere krachten. Hef voorstel wordt aangenomen. (Wordt vervolgd.) R.-K. Kamer-Centrale, Leiden. De Algemeene Vergadering der R.-K. Kamer-Centrale Leiden vergadert op Woensdag 24 September a.s., des namid dags 12% uur in het Bondsgebouw (Steen- schuur) alhier. Dc agenda vermeldt: 1. Opening. 2. No tulen. 3. Ingekomen Stukken en Mededee- lingen. 4. Aanpassing van bet Krinereele ment bij het Bondsreglcment; behandeling der eventueele amendementen op het door het Bestuur in concept opgestelde Regle ment. 4. Verkiezing, van 3 personen, wier namen zullen worden geplaatst op de aan liet Bondsbeshiur te zenden voordracht voor het Adviseerend College. (De candi- daten hiervoor znllen ter vergadering ge noemd worden). 6. Bespreking der inzich ten van den Kieskring ten aanzien der komende verkiezingen. 7. Rondvraag en sluiting. Studieclub „Petrus Canisius" Zaterdagmiddag om 3 unr "bezochten een 10-tal leden van de studieclub „Petrus Canisius", onderafd. van Öe St. Jozef-i Gezellenvereeniging. de Hortus. Zij werden rondgeleid door den heeir Taffijn, die de verschillende kassen liet zien (w.o. de mooie Kroonkas) en den be zoekers een zeer duidelijke uiteenzetting gaf van 't aanwezige. Ook d© verschillende vragen, door de leden gesteld, werden naar genoegen be antwoord. Het bezoek aan de kassen, dat ruim een uur duurde, werd in den tuin voort gezet. De leden van de studieclub hebben de zen middag zeker nuttig gebruikt en veel nieuws gezien en gehoord. St. Pancratius-Patfonaa! De leden van de eerste (jongste) afdeeling worden Dinsdag, 's avonds te half acht in het Patronaatsgebouw verwacht. De leden van de Tweede Afdeling (de oudsten van de benedenzaal), worden Donderdag, en do leden van de derde en vierde afdeeling worden Woensdag in het gebouw verwacht, telkens des avonds te half acht. Gezondheidscommissie. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland heeft benoemd tot lid van de Gezondheidscommissie alhier prof. mr. F. G. Scheltema, alhier. Wij ontvingen liet jaarverslag over 1923 van de Gezondheidscommissie in het ressort Leiden. Wij komen hierop nader terug. h I Het zevende leerjaar i In het Zaterdag j.l. door ons gepubli ceerd artikeltje verzoekt men ons de- daarin genoemde datums te verbeteren. Tweemaal, in liPt begin n.l. en aan het eind, wordt 1 M a a r t genoerml, terwijl zulks moet zijn 1 September. Men gelieve hiervan goede nota te nemen. Een artilleriehespanning te water Hedenmorgen is onder Oegstgeest een arlilleriebespanning, thuis hooiende te Leiden, doordat een der paarden van een auto schrok, in de vrij breede en diepe sloot aan den Oegstgeesterdijk 'terecht ge komen. Een der berijders geraakte onder zijn paard, doch wist na veel moeite er onder vandaan te komen en zich te redden De munitiewagen, die op het droge bleef, zakte diep in den modder, doch is vrij spoedig, met'vereende krachten eruit ge trokken. Na <le gehouden collecte voor den bouw mijner kerk te Onderdijk betuig ik aan de milde gevers en geefsters mijn diep- gevoelden dank in naam van den H. Ge- rardus Majella. De opbrengst der collecte bedroeg het respectabele cijfer van f 977.50. Pastoor v. d. MEER. Het gebouw in de Pasteurstraat, dat dienst deed voor Gemeentelijk Wasch- bureau is thans verdwenen. Op den Rijnsburgerweg is een fiets on beheerd blijven staan; inlichtingen bij de politie. Een zwerver, K. B., verdacht van dief stal bij den burgemeester van Ter-Aar is aangehouden, om ter beschikking van de zen burgemeester gesteld te worden. MUZIEK. „Perosi" Het was een prijzenswaardige gedachte van Perosi, een Liefdadigheids-concert te geven, ten bate van de Missie. Wat jam mer, dat de weersgesteldheid oorzaak was, dat het getal bezoekers niet zoo groot was als werd verwacht en waarop Perosi, al was het alleen reeds om het stellen van dia goede daad. recht had. Niettïfcin hebben de Perosianen bet niet aan toewijding la ten ontbreken en hebben zij met lust het mooi saamgelezen programma afgewerkt ei» den bezoekers van Zomerzorg een paar uren van aangenaam verblijven verschaft. Met „Afscheid van 't 6e", marsch van StcnZj werd kranig aangevangen. De Fan tasie „Martha" van Flotow, een niet ge makkelijk opus, was te loven, terwijl „Wein. Weib und Gesang", een wals van Strauss, gearrangeerd door den directeur Jac. Kroon, goed van bouw en kleur, luid applaus ten deel viel. „Largo" van Handel, is niet zonder ge vaar voor de blazers, daar de langzaam heid van het tempo, bijzondere eischen stelt aan de spelers. Als zij het emboyzuur in hun macht hebben, kan dit slechts strekken tot meerdere uithoudingsvermo gen, waardoor de tonen in de vereisehte* nuanceering en tijdduur kunnen worden weergegeven. Hier en ook in de andere nummers bleek de noodznklijkheid van meer individueele studie, die alleen een vereischt meesterschap op het instrument kan bevorderen. Goede ensemblestudie ontheft niet van studie elk voor zich. Dat sprong vooral in het oor bij „Voix Roumaines". Kessels, waar de boven genoemde eigenschappen zeer te stade ko men. Met de goed gespeelde Faust-Fantasie werd de avond waardig gesloten. Toch willen wij niet eindigen zonder te wijzen op de goede bezetting van de solotrekjes, die zoo hier en daar in de nummers voor kwamen en wat vooral uitkwam in de twee kwartetten voor 4 blaasinstrumenten, waarin goede muziek werd ten gehoore gebracht niet alleen, doc-h waarin viel te constateeren een zich dieper inwerken in de, te verwerken harmonische 'en rythmi- sclië eischen, die deze nummers -stellen. Vooral houden deze vier in het oog, dat gelijkheid in maat en nuanceering een voorname factor is en juistheid van toon aanzetten onmisbaar, hun praestatie zal nog grootelijks in voornaamheid winnen. Inderdaad heeft Perosi in zich de ele menten die, goed gebruikt, gelegenheid te over bieden, om haar naam met steeds toe nemende waardeering to vestigen. Sp. Laatste Berichten Door een trein verpletterd Nalatige ov.erwegwachter Hedenmorgen is de olieventer M. v. Schijndel uit Helmond op den overweg nabij Helmoud, door een uit de richting Deurne komenden trein verpletterd. Hij was op slag dood. Ook de oliekar en de hond, die den wagen trok, werden ver morzeld. De slagboomen waren niet neer gelaten. De politie stelt een onderzoek in. De onbewa.akte. overwegen. Op den overweg nabij Beilen is heden morgen een paard en wagen door een uit Groningen komenden B-trein gegrepen en vermorzeld. De landbouwers Koers en Ko ning uit Zwiggelte werden- gedood. Het paard en een der slachtoffers werden bijna een Kilometer ver medegesleurd. Brand in een Blindeninstituut Hedenmorgen brak te Zeist brand uit in Bartimeus, het Chr. Blindeninstituut aan het Zusterplein. De brand ontstond op de bovenste verdieping, waar bij het koken de gasslang losraakte en vlam vatte. Het personeel en de kinderen waren allen wegens vacantie afwezig. Alleen de onder wijzer-huisbewaarder was aanwezig. Hij riep de hulp van de brandweer in. Politie en brandweer rukten uit, doch moesten assistentie vragen van de Bildtsche brand- weer. Met vereende krachten werd men het vuur meester. Een omvallende ladder en een straalpijp, die van het dak naar beneden kwamen, veroorzaakten gelukkig geen ongelukken. De waterschade is groot. Dak en bovenverdieping braudden uit. Ver zekering dekt de schade. Botsing tusschen tram en autobus In den afgeloopen nacht is te Eindhoven door de stoomtram een autobus aangere den. De autobus werd een eind meegeslin- gerd en kantelde. Eenige inzittenden wor den gewond. Het voertuig werd bescha digd. Den machinist van de stoomtram treft geen schuld. TELEQKAffl^EN (VAH ONZEN DRAADLG3ZEN DIENST). De aanvallen legen mr. Zimmerman. Ook Mr. van Gijn in de oppositie? WEENEN, 24 Aug. (V.D.) - De pre sident van de Nationale Bank zet den strijd tegen mr. Zimmermann hardnek kig voort. Aam persvertegenwoordigers verklaar de hij dat de minister van Financiën, de lieer Kienboeck, het geheel met hem eens is. Verder zeide de president dat de Bank- adviseur van mr. Zimmermann, mr. van Gijn, hem Terklaard heefl, dat hij het met het laatste rapport van mr. Zimmermann niet eens was. Mr. Zimmermann zou vol gens de president van de Nationale Bank reeds voor anderhalf jaar wegens aanma tiging tegen de Oostenrijksche regeering een terechtwijzing van den Volkenbond gekregen hebben. De betrekkingen tus schen de regeering en mr. Zimmermann waren reeds lang afgebroken. De buitenlandsche diplomaten en de „Neue Freie Presse" veroordeelen deze scherpe aanvallen op mr. Zimmermann, die zich voor Oostenrijk zoo verdientelijk heeft gemaakt. Het Dawes-plan Door verschillende commissies aanvaard BERLIJN, 25 Augustus (V. D.) De economische en financïeele commissie van den rijksdag heeft zich met 31 tegen 10 stemmen uitgesproken vóór de aanvaar ding van het Dawes-plan. Tn de commissie van den Beierschen Landdag sprak de mi nister-president Held eveneens, ten gunste van de aanneming. Een stemming heeft nog niet plaats gehad De Dawes-wetten BERLIJN, 25 Augustus (V. D.) De commissie voor buitenlandsche aangele genheden van den Rijksdag heeft Zondag de voor de uitvoering van het Dawes-plan noodige spoorwegnet in de wet inzake de industrieele obligaties aangenomen. De economische ontruiming BERLIJN, 25 Augustus (V. D.) Te Dusseldorf vinden binnenkort Fransch Belgische besprekingen plaats over de maatregelen tot doorvoering van de te Londen besloten economische ontruiming van het Roergebied. Een moordenares gearresteerd Een vrouwelijke Xandru BERLIJN. '25 Augustus (V. DDe 53-jarige weduwe Krüger uit het Bran- denburgsche dorp Hammer, werd gearres teerd onder ernstige verdenking 3 mannen, waarmede zijn gebuwd was, vermoord to hebben. Voortvluchtig bankier LONDEN, 25 Augustus. (V. D.) Uit Brussel wordt gemeld, dat de politie na sporingen verricht naar Ernest 1p Schut ter, een vooraanstaand bankier. Men ge looft, dat hij met de noorderzon is ver trokken en 1 millioen francs van de Scbul- terbank heeft medegenomen. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 25 Aug. Runderen 433 stuks, vette kalveren 231 stuks, schapen 1081 stuks, varkens 1344 stuks. Koeien 45 52%55, 6062% a 6ü, ossen 52 5561, stieren 424754, vete kalveren 72 80, 8792%, schapen 3641, lammeren f 3036, varkens 39 442. Koeien en Ossen aanv. ruim, handel re delijk, prijs onveranderd, Sieren aanvoer zeer klein, handel kalm, pr. onveranderd, vette kalveren aanvoer behoorlijk, handel tamelijk, pr. onveranderd. Schapen en lammeren aanvoer iets meer, handel lui, pr. onveranderd, varkens aanvoer vrij ruim, handel tamelijk, prijs stijver. AMSTERDAM, 25 Aug. Vee. 446 vette koeien le kw. 1.251.30; 2e kw. 1.10—1.20, 3e kw. 0.90. 20 stieren 90110, 100 melk. en kalfkoeien le kw. 1,041.10, 2e kw. 0 90 1.04, 3e kw. 0.84—0.90, 36 nuchtere kalve ren 2030, 70 schapen 4050, 180 lamme ren 3643, 568 vette varkens lc kw. 1.00 1.02, 2e kw. 0.981.00. Overzeesche en Gel- dersche 1.001.02, 27 paarden 200—375. Wisselnoteeringea (Amsterd nn- Berlijn 0.613/, Londen 11.59 Yg New-York 2.5."/» Parijs 14.05 Brussel 13.02V, Zurich 48."". Rome U 42l/2 Christian ia 3".70 Kopenhagen 41. '"5 Stockholm 68.50 Weenen 0.0036% Praag 7.75 Madrid 34.50 BEURSOVERZICHT De nieuwe week gaf weinig verandering in de situatie op de Effectenbeurs. De om zetten waren weer van bescheiden afme tingen verschilden weer niet veel. Vandaag lingen verschilden weer niet veel. Vandaag waren het Ge-cons. die voor een afwisse ling zorg droegen en onder vrij levendigen handel.kot boven 160 pet. stegen. Kon. la gen nogal onbewogen in de markt cn be wogen zich dan* ook binnen enge grenzen., Op de Scheepvaartafd. waren Kon. HolL Lloyd aan aanbod onderhevig en leden dientengevolge een verlies. Ook dc andere Scheepvaartpapieren, hoewel niet veel veranderd, war au eerder geneigd terug te loopen. Tabakken weinig handel. Op de Suikerm. haalden H. v. A.'s een weinig in. Rubberfondsen ondervonden weinig aandacht. Van de Iudustr. waren derifur- genswaarden ook thans weer aan den vasten kant. Prolongatie 2 1/4 pet. j

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5