EJIY DE OSflGEViMG HET GEHEIM MHOMG'S WMAIZENA geruimd hadden, 3 X f2; de laatste 5 maal f2. A. H. de M., bloemist te Katwijk, had bollenpellers en -pelsters aan bet werk gehad, zonder arbeidskaart enz. Be klaagde wist bet niet, doch beeft direct overal voor gezorgd. Een der pelsters was zijn dienstbode, K. Sip, die met de wed. Roevers als getuigen verschenen, i Eiscb 19 geldboeten van f 3. D. D., bloemist te K a t w ij k, had bet zelfde misdreven, en nog wel jeugdige kinderen. Hij wist bet niet, zijn zuSter bad bet gezelschap te werk gesteld. De kinderen bad bij direct weggezonden, om dat bij dacht dat bet een waarschuwing was. Eiscb 4 X f 10, wat bek. geen wel kome mededeeling was. M. A. S., fabrikant te Leiden, heeft Zondag laten werken. Door de groote drukte, lichtte de verschenen getuige Klomberg toe. Eiscb f 10 of 10 dagen. J. v. d. PI., te Noordwij ter hout niet verschenen, beeft prikkeldraad ge plaatst, tegen de verordening bandelende hierover. De agent L. de Winter wordt hierover gehoord; waarna f4 of 4 dagen wordt geëiscbt. D. 0., caféhouder to K a t w ij k, is we gens te veel in het glas kijken, door de politie bekend. De patroon G. de Jong, tapper, werd gehoord, als ook de verbali sant, waarna tegen den niet verschenen fcekl. f 5 of 5 dagen werd geëischt. D. M. chauffeur te Leiden, niet ver schenen, bad door niet uit te zien, een tram-conducteur, die de wissel verzette, over den voet gereden. Bekl. bad van dit bagatel zeker niets gemerkt, althans er geen aandacht aangescbonken. Getuigen de Kloet en Wolf ring konden het bevestigen. Eiscb f 10 of 5 dagen. W. B, motorscbipper te Leiden, Is ten laste gelegd, dat bij bet vaartuig van den tuinder A. v. Winkel in den Rijn bij do Karnemelksbrug beeft overvaren. Bekl. beeft ook volgens den later als getuige a décharge gehoorden schipper Klein, dit zelf veroorzaakt' door van de motor af te stooten. Getuige Harskamp, uit Koudekerk, be weert bet tegendeel. Bekl. heeft niet te- ruggestoomd. Eisch f 5 of 5 dagen. Met de eisch van f 75 schadevergoeding kwam de gedupeerde te laat, en de-ze was te hoog, zoodat hij naar de civiele zitting daarvoor verwezen werd. W. J. Zw., chauffeur te R ij n s b u r g. heeft te Sassenheim niet voldoende uitge haald, waardoor de als getuige versche nen A. Ruigrok uit Bennebroek gevaarlijk ter zijde van den weg heeft moeten rij den. Bekl. is niet verschenen. Eiscb f 10 of 10 dagen. In de zaak van W. N. W., banketbak ker te Leiden, aangehouden, wordt gehoord J. J. A. v. Alfen, die verklaart dat bekl. niet de aansprakelijke persoon was voor de overtreding, waarop de eisch van vrijspraak volgde. In de eveneens aangebonden zaak van A. v. P., die opgegeven, bad, dat bij om een laveerenden wielrijder te sparen, over bet trottoir gereden bad met zijn wagen, werden nu gehoord de agenteü verbalisan ten. Eisch f2 of 2 dagen. M. J. v. d. H. te L e i d e n, is door het wachten voor een hui te laat uit Rijnsburg gereden, zonder licht op zfjn rijwiel. Eisch f 2 of 2 dagen. Het vriendelijk verzoek: ,,'n beetje minder alsjeblieft" zal z'n uit werking niet nyssen. A. G. H., te Leiden, heeft op de klinkerbestrating gereden. Eisch f 1 of 1 dag. W. de H., electricien te Leiden, deed hetzelfde, doch moest 't doen om het veege lijf te redden, Eisch f 1 boete. Nog enkele Vischmarkt- en Hoogstraat berijders op Zaterdag, en een Ketelboeter steegherijder, kwamen er ten slotte met 50 cents of zonder straf-wegzending af. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De Raad der gemeente vergaderde gis- ïei middag te half vier. Voorzitter burgemeester dr. H. J. Lo- yink. i Aanwezig alle leden. Na opening met gebed worden de notu len der vorige vergadering onveranderd vastgesteld en doet de Voorz. mededeeling van de ingekomen stukken, w.o. verschil lende door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluiten. De beslissing op de raadsbesluiten, tot verhuur van een ka mer in het Raadhuis aan het Rijk en tot het instellen van een wekelijksche kaas markt is door Ged. Staten verdaagd. De secretaris doet hierna mededeeling van eenige antwoorden van B. en W. op door den heer v. Dijk gestelde vragen. Op een ingekomen verzoek van den heer P. Verkade, oud-agent van politie; om een gratificatie van f 50, wordt goedgun stig beschikt. J-Iieraa is de agenda aan de orde. 1. Voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op bet adres van den beer A. M. de Wit, aannemer te Raamsdonksveer om hem tegemoet te komen in de schade welke bij geleden heeft bij de uitvoering van de grondwerken en den aanleg van straten in de omgeving van bet station Alhier. De heer Herngreen kan met dit voor stel wel meegaan, hoewel bij er toch op wil wijzen, dalt de gemeente door niet tij dige levering van zekere materialen eenigszins in gebreke is gebleven. Zulks mocht volgens spreker toch ook niet voor komen. De heer den Ouden is in verband hier mede nog niet zoo zeker, dat de gemeente jeen schade zal lijden. De Voorz. zegt, dat de aannemer een [verklaring geteekend beeft, dat bij niets jieer van de gemeente te vorderen heeft en spr. wijst erop, dat do gemeente in ver schillende opzichten nogal toegevend is geweest. Het voorstel wordt hierna z. h. st. aan genomen. 2. Voorstellen van B. enW. tot het be- 6cbikbaarstellen van een crediet voor bet plaatsen van een nieuwe hoogspanninga- ruimte bij den Watertoren en voor kabel- uitbreiding in de omgeving van de Aar- kade. De heer Nomen betwijfelt het, of de f 5000 voor aanleg van dien kabel wel rendabel is. Hij is van meening, dat het hier uitsluitend voor het gemaal aldaar is De heer v. d. Linden antwoordt hierop, dat er ook een transformatorhuisje ge maakt wordt in verband met de stroomle- veröng voor achter de Bloemhof straat aan te leggen straten. De heer Herngreen voegt hieraan toe, dat er steeds van tevoren een kostenbere kening wordt gemaakt en daarnaar wor den voorstellen gedaan. Het voorstel wordt z. h. st. goedgekeurd 3. Voorstel van B. en W. om met het Grondbedrijf Ite verrekenen het verschil tussohen de geschatte waarde van het ter rein voor de bijzondere school voor M. TJ. L. O. en den voor dien grond toen gelden den prijs. Z. h. st. goedgekeurd. 1 1 4. Voorstel van B. en W. tot toekenning van een bijdrage aan de bijzondere scho len in deze gemeente, krachtens artikel 101, le lid der L. O. wet 1920. De heer v. d. Linden herinnert er aan, dat hij reeds in een vorige vergadering heeft voorgesteld in de school aan de Schoolstraat een helpster aan te stellen en of hieromtrent reeds een onderzoek is ingesteld. De Voorz. zegt het alsnog ter sprake te zullen brengen. Het voorstel wordt goedgekeurd. 5. Voorstel van B. en W. tot het aanstel len, voorloopig voor een jaar, van een amb tenaar 'bij den dienst der Openbare Wer ken. De heer Herngreen ishet met B. en W. in den grond van het voorstel eens. Met de manier echter, waarop B. en W. zulks voorstellen, is spr. het niet eens. Spr. meent, dat er alleen verandering en verbetering mogelijk is, indien een ander de leiding over de publieke werken krijgt. Spr. wilde hierover verder niets zeggen, maar indien B. en W. komen met een voorstel, om een directeur van ge meentewerken of hoe zoo iemand mag ge noemd worden, te benoemen, kan spr. er mee medegaan. De heer v. d. Neut wijst erop, dat, ter wijl andere gemeenten personeel vermin deren en alles doen om te bezuinigen, deze gemeente steeds doorgaat met het aanstellen van nieuwe krachten. De heer v. Dijk is het met het gespro kene vrijwel eens. Het hapert hier aan de leiding en niet aan de hoeveelheid werk. De heer v. d. Linden zegt, dat de com missie van publieke werken deze opmer kingen wel verwacht had. Echter was het meer de bedoeling van de commissie een ingenieur aan te stellen, wat niet uit het voorstel blijkt, die een zekere onafhanke lijkheid bezit en die dus niet rechtstreeks onder den gemeente-architect staat. Hij zou daarbij ook belast kunnen worden met het toezicht op particuliere werken. De heer Den Ouden is het hiermede eens. Spr. zegt, dat op het gebied van de bouwpolitie nog zeer veel te doen is, want nu wordt er. zoo goed als niets gedaan. De gemeente-architect moge al een hard werker zijn, wij weten ook, dat hij theo retisch niet voldoende op de hoogte is. De Voorz. zegt, dat B. en W. geheel het advies der commissie van bijstand ge volgd hebben. Zij zijn, gezien de huidige toestand, ook van meening, dat men iemand moet hebben, w.aarop gesteund kan worden. D^n krijgt men een gezonde toestand en eerst dan kan er bezuinigd worden. De heer Herngreen gaat hierna de ge schiedenis van publieke werken eenigszins na. heer Lokhorst word destijds als vierde op de voordracht benoemd als ge meente-architect. Toen na enkele jaren de boel spaak liep, kwamen B. en W. met een voordracht tot benoeming van een direc teur van gemeentewerken, maar juist voor de bewuste raadsvergadering voerden B. en W. het voorstel van de agenda af. Men mag dus vanuit den raad geen voorstel verwachten. Wat men zal krijgen, indien men een onafhankelijk persoon benoemt, is niette overzien. Spr. meent, dat het telkens hoogloopende ruzie zal worden. De heer Nomen is van meening, dat men den heer Lokhorst niet voor 50 pet. de leiding kan afnemen. Dan is het beter de volle i00 pet. af te nemen. Na uitvoerige discussie stelt de heer Herngreen ten slotte voor den knoop een voudig door te hakken, door iemand aan te stellen boven den heer Lokhorst. B. en W. em de commissie zijn het, naar spr. meent, volkomen met hem eens, doch zij durven er niet voor uitkomen. Spr. stelt dan voor om een directeur van gemeente werken op een salaris van f4000 te be noemen. De Voorz. zegt hierop, dat B. en W. dit voorstel toch niet het meest gewenschte achten. Zij handhaven liever hun eigen voorstel. Mocht het bij invoering hiervan blijken, dat er geen verbetering komt, dan zullen zij met een voorstel komen als in den geest van den heer Herngreen. Het voorstel van den heer Herngreen wordt hierna verworpen met 148 stem- ifien. Vóór stemden do heeren Nomen, de Wolf en Herngreen. Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen met 116 stemlmen. Voor stem den de heeren Vlasman, v. d. Linden, Meijer, Koren, v. Leeuwen en den Ouden. B. en W. en de commissie zullen dua met een nieuw voorstel moeten komen. 6. Voorstel van B. en W. om de Laan- brug in de Aarkade in eigendom en be heer over te nemen en tot aankoop van de aangrenzende oppervlakte grond, van den Vau een lekkere saus ligt in het ge bruik van 'n zeer zuivere grondstof. Met HONIG'S MAÏZENA bereidt men de heerlijkste sausen voor ver schillendegerechten. Daarom wordt de onovertroffen Honig's Maïzena voor velerlei doeleinden gebruikt en steeds meer gevraagd. Let op de sluitzegels met Bijenkorf. heer J. Vonk. De heer Herngreen is het niet met het voorstel eens, omdat verbreeding van de brug geen zin heeft, indien de in den weg staande huizen niet opgeruimd worden. Spr. vraagt of daar uitzicht óp bestaat. De heer v. d. Neut vraagt of die sloot langs de Aarkade niet gedempt kan wor den, wijl de brug nu toch nog 36 c.M. ver laagd wordt. De Voorz. zegt, dat demping van de sloot op vele moeilijkheden stuit en kost baar is, terwijl er binnen afzienharen tijd wel mogelijkheid bestaat, om de in den weg staande huizen weg te ruimjm. Verschillende heeren dringen aan op demping van de sloot. B. en W. zullen po gingen hiertoe aanwenden. Inmiddels wordt het gedane voorstel aangenomen met slechts den heer v. d. Neut tegen. 7. Voorstel van B. en W. om gunstig te beschikken op hefc adres van het Bestuur der Holl. Mij van Landbouw, afdeeling Alp'hen aan den Riju, om een gemeentelij ke subsidie ad f 315.ten behoeve van de te Aarlanderveen bestaanden cursus in ver stellen, knippen, enz. (afdeeling A en B) en om beschikbaarstelling van een verwarmd en verlicht schoollokaal voor dien cursus. De heer Herngreen is tegen het voor- ke subsidie ad f 315,. ten behoeve van den noodzakelijkheid van een dergelijken cur sus. De heer v. d. Neut sluit.z'icli hierbij aan, terwijl de heer Bol het voorstel ver dedigt. Eet wordt aangenomen met 143 stem men, die van de heeren v. d. Neut, Hern green en van 't Riet. 8. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van den heer H. Ouder kerk te Aarlanderveen om gratis beschik baarstelling van een schoollokaal voor de door hem te geven cursussen op land- en tuinbouwgebied. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschikken. De heer Bol is het hiermede niet eens; hij vindt het wat krentering om zulks te doen. De heer v. Dijk is van meening, dat men hij goedkeuring der aanvrage een gevaarlijk precedent schept. Immers dan krijgt men voor allerlei vakonderwijs aan vragen. B. en W. bullen het voorstel alsnog nader overwegen, weshalve het wordt aangehouden. 9. Voorstel van B. en W. om aan den concierge van het Raadhuis, den heer J. Verseput, een vergoeding te geven van f 12.50 per drie maanden voor het schoon houden van het lokaal in het Raadhuis, dat tijdelijk ingericht is tot registratiekantoor. De heer Herngreen vindt dit bedrag niet erg hoog. Hij stelt voor een bedrag te geven van f 80, zooals door den con cierge is aangevraagd. Dit voorstel wordt aangenomen met 152 stemmen, die van de beide wethou ders. 10. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan W. B. Kroon q.q alhier, gelegen aan de Zaalberg straat. Z. h. st. goedgekeurd. 11. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Bouw- en Woningverordening en tot ruil van grond bij de Koekebakkersteeg. Z. h. st. goedgekeurd. 12. Voorstel van B. en W. tot overname van gedeelten grond, gelegen aan de Rijn kade, welke gebruikt worden voor openbare straat. Z. h. st. goedgekeurd. 13. Voorstel van B. en W. inzake het adres van M. A. Hoogeveen e. a. te Aar landerveen om overname in eigendom van openbare voetstraten. De Jieer van 't Riet acht het ge- wenscht, alvorens men tot het veranderen van straten overgaat, eerst eens uit te zien, of men daar geen electiïciteit kan aanbrengen. Spr. is van meening, dat er voor het electriciteitsbedrijf wel wat te verdienen is. De Voorz. zegt onderzoek toe, waarna het voorstel van B. en W., om dit punt hij de begrooting te bespreken, z. h. at. wordt aangenomen. 14. Benoeming van een lid van het Alge meen Armbestuur. Aanbevolen worden de heeren: 1 O. Bree- veld Jr., 2. C. Schüller. Benoemd wordt de heer C. Breeveld Jr. Bij de rondvraag herinnert de heer de "Wolf eraan, dat er tijdens den zomer door verschillende zangvereenigingen repetities gehouden worden in de tent op het WÜ- helmina-terrein, bedoeld als ooncert ter bevordering van den volkszang. Door de Arbeiderszangvereeniging „De Stem dea Volks" zou zulk een concert gegeven wor den, waarop toevallig de Internationale stond. Twee uur voor het concert nu, werd vanwege den commissaris van poli tie bericht, dat dit lied niet gezongen mocht worden, izulks in overleg met den burgemeester. Spr. vraagt waarom zulks is geschied. De burgemeester zegt, dat hij de zaak zal onderzoeken. De heer v. d. Neut vraagt, of er niets te doen is aan het op Zondag maar raak rij den van autobussen van buiten de ge meente, terwijl do ondernemers uit de ge meente dien dag geen dienst houden. De Voorz. zegt onderzoek toe. De vergadering wordt hierna gesloten. KATWIJK Gemeenteraad Gisteren vergaderde de raad dezer ge meente. Voorzitter Burgemeester J. H. de Waal Malefijt. Afwezig de heer van Leeu wen. In antwoord op door den heer Wouda op 24 Juli j.l. gehouden vergadering ge dane vragen, antwoord dè voorz. dat no. 1 der op de voordracht geplaatste perso nen uit de solicitanten voor gemeentcvoer- man, de heer D. van Duin, op proef is aangesteld. Dr. Cleveringa heeft, een attest afgegeven, waaruit bleek dat bedoelde van Duin voor dit werk geschikt is. Do voorz. deelt mede de cijfers de gcmcenterekening 1923: Ontvangsten gewone rekening f 61900.uitgaven f 586000.batig saldo f32970.Buitengewone rekening: ontvangsten f255000.-, uitgaven f263000.-, nadeclig saldo f 8000.Totaal voordeelig saldo f25586.—. Tot leden der commissie tot nazien dezer rekening worden op voorstel van den Voor zitter benoemd de heeren J. v. d. Perk, van Leeuwen en W. van Beeien Wz. Bericht van Ged. Stalen, goedkeurend het raadsbesluit betreffende aankoop grond in den Nieuwestecg (voor trottoir). Idem tot verhuur van grond langs het P. H. Kanaal. Idem tot verhuur van grónd langs het P. H. Kanaal aan den heer N. Par- levliet. Goedgekeurd is door Ged. Staten de verordening regelende den verkoop van bevroren vleesch. Ged. Staten berichten, dat Prov. Stalen hun goedkeuring gaven aan de subsidie voor verbetering van den Wassenaarschen weg. De weg moet dan krijgen een verhardingshrecdle van 5 M. Subsidie zal worden gegeven van 60 pet. der kosten tot een maximum van f 90000.onder vooi-waarden van een tol vrij onderhoud door de gemeente Katwijk. De aanbesteding moet openhaaT zijn. De subsidie wordt in gedeelten verstrekt naar gelang het werk gevorderd is. B. en W. adviseeren een dergelijke verklaring af te geven onder voorwaarde dat bij de aanbe steding moet blijken, dat het werk niet meer zal kosten dan f 165000.Dit is een voorzicht ighei clina a I regelDe raad gaat hiermede accoord. Bericht van den Inspecteur der belastingen, dat het ge raamde bedrag der belast'ng voor het dienstjaar 1924-1925 op f130.000ge raamd wordt. Van den ontvanger der Re gistratie en Domeinen dat deze bezwaar maakt tegen het verhuren van een grooter gedeelte van het strand. Hot „stille strand" heeft liet gemeentebestuur dus geen beheer over. In verhand niet een in vorige verga dering gestelde vraag door den heer H. Parlevliet over hetere verlichting van de hoofdwegen, wordt deze zaak in handen gegeven van B. en W. voor praeadvics. De rekening der gemeente-spaarbank over 1923 wordt goedgekeurd. Volgt punt 4: Vaststelling voordracht benoeming van zetters. Als no. 1 worden op de voordracht geplaatst de hoeren v. d. Bent, J. Minnee, Joh. Verloop. De voorz. zegt dat ter verga- gering aanwezig is een teekening van een ziekenhuis, waarover iu de vergadering van 24 Juni is gesproken. Dezo zaak zal in handen gegeven worden van de com missie van fabricage voor onderzoek en ter beoordeeling. Het zal gebouwd worden in de omgeving van de Tol. Voorstel tot ver koop van grond. De heer Joh. Verloop, aannemer, vraagt te kunnen koopen van de gemeente een perceel bouwgrond, hoek Duinoordstraat-Mr. G. Fockstraat. B. en W. adviseeren dezen grond aan genoemden Verloop te verkoopen tegen den prijs van 195 M3. voor f 6.en ISO M3. tegen f 5.per M3. vrij geld, onder voorwaarde dat het perceel binnen twee jaar bebouwd moet zijn. Er zulen 4 woningen op ge bouwd worden. Goedgekeurd. De reederij „Verwachting" van J. van Duivenbode vraagt een strook grond in huur te mogen hebben langs het P. H. Kanaal. Goedge keurd. Dc strook zal zijn 5 M. breed en 15 M. diep. Zal kosten f 10.per jaar. Mag niet als opslagplaats gebruikt worden. Dan wordt vastgesteld de verordening op huur- leidingen voor drinkwater. De huurleiding zal niet 3 M., doch hoogstens 12 M. bin nenshuis worden aangebracht volgens deze wijziging. Punt 9. Verzoek van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur te Haarlem om subsidie voor de groote Internationale, Ten toonstelling, te houden Maart-Mei 1925 te Heemstede. B. en W. stellen voor om f 250.te geven. De heer Meerburg spreekt er zijn verwondering over uit, dat een dergelijke vereeniging nog steun noo- dig heeft. De heer Grimbergen zegt, dai dezo tentoonstelling ongeveer f200.000.— zal kosten. Al is dus de vereeniging niet onbemiddeld, tegen dergelijke uitgaven is de kas niet bestand en, waar ook een groot gedeelte van onze plaats van dit bedrijf leeft, komt het spr. zeker billijk voor dat een dergelijke subsidie wordt gegeven. De tentoonstelling is een gelegenheid om het vak op peil te helpen houden en de hollen nog meer populair te doen worden. Het voorstel wordt z. h. et. aangenomen. De heer Grimbergen spreekt namens het be stuur der afd. Katwijk zijn dank uit aan B. en W. voor diens houding in deze. Punt 10. Voorstellen Inzake rioleering en bestrating Commandeurslaan en sloo ping van het huis in huur bij C. Zwaan. Gezien het steeds drukker wordende ver keer is het wenschelijk, zegt de Voorz., dat deze gevaaxlijko hoek wordt weggenomen, de weg van rioleering voorzien door- loopende door Karnemelksbuurt naar van Egmondstraat. De weg k'an op een breedte van 15 M. gebracht worden. Een trot- toirbestratinig kan aangebracht worden.; Hiervoor ie noodig aankoop van 100 M. grond in eigendom bij IJ. de Jong e.a* Tevens moet de erfpacht afgekocht worden voor het perceel, bewoond door G. van Delft, in eigendom bij den heer Bergen to Leiden. De kosten zullen bedragen ongeveer f 7750.Tevens zal de gemeente de huur derven van het bedoelde huis ad f156.— per jaar. De heer van Tongeren zegt te sympathiseeren met het voorstel. De heer Houward acht het grootste gevaar de hoek hij het huis van mej. de Wed. van Tol. De heer van Duin spreekt zich ook uit voor het voorstel, doch zou met het werk willen wachten tot de werkloosheid komt. De heer R. Ouwehand, weth., zegt, nog niet te kunnen zeggen wanneer het werk zal aanvaugen. De heer Zwaan moet het huis nog verlaten en zal niet direct een ander huis hebben. Het is echter noodig, dat dit werk gebeurd is voor de werk zaamheden aan den Wassenaarschen weg beginnen, Februari of Maart a.s. De heer Wouda spreekt er zijn verwondering over uit, dat bij het gevaarlijkste punt, hoek van Egmondstraat-Kerkstraat, de plannen juist eindigen. Kan de Bewaarschool niet weg. Dat geetft daar voldoende ruünte. De voorz. zegt, dat de plannen al zoo groot zijn. dat dit gebouw nog even zal moeten blijven staan. Alles in eens gaat niet. Het blijft echter de aandacht van B. en W. vragen. Besloten wordt volgens voorstel van B. en W. De Leidsche Buitenschool en de Chr. M.U.L.O.-school vragen gelden voor ban ken, hek, enz. De heer Meerburg is als steeds verwonderd over dergelijke aanvra gen van den kant van het onderwijs. De Voorz. zegt dat het eigenlijk alleen een administratieve omslag betreft. De kosten komen weer op de gemeente Leiden. Volgt een lange discussie over punt 12. Ver zoek ^an het R. K. Parochiaal Kerkbestuur om het pad langs den Zeeweg tot den Callaoweg vanaf de Kerkstraat te bestem men tot voetpad. De heer van Duin ziet hierin een gevaar voor de fietsers en zou alleen op Zon- en Feestdagen, het pad willen afsluiten voor fietsen. Ook de heer van Tongeren spreekt in dien geest. De heer R. Ouwehand, weth.. zegt het niet eens te zijn met vorige sprekers. De he.»- ren overdrijven ontzettend. Het pad is eigenlijk wandelpad en is door de fietsers toegeëigend. Om de bezwaren, die er- zoo genaamd tegen zijn op de spits te drijven wil er bij spr. niet in. De heer van Duin zegt nooit gezien te hebben dat er van de Katholieken, als de Kerk uit ging, een werd aangereden. De heer Grimborgen on'neemt de heer van Duin het Teeht om aldus to spreken. De heer van Duin komt on die plaats 's morgens vroeg en 's avonds ais er geen menschen loopen. Dan kunnen ex- geen ongelukken gebeuren. Die iets met de toestand op Je hoogte is, weet dat het de gevaarlijkste nlaats is uit-de gemeente. Ook de heer v. d. Perk m°cnt als lid der commissie van fabricage te moeten zeg gen, dat, alhoewel noode afstand van een rijwielpad wordt gedaan, dU geval een offevtje gebracht moet worden, door rde wielrijders Men behoeft trouwens slechts hoogstens 200 M. lancer den straatweg te berijden. Na laime discussie volet stem ming, waarvan de uitslag is, dat de stem men staken 7--7. Teen drt h-m-«u. y. Ton geren, v. Duin, W. v. Beelen WzW. v. Bcelen Cz., H. Parlevliet, V,7.. Wouda, Houwaard. Volgende zitting opnieuw stem ming. Het voorstel tot wijziging der verorde ning op de heffing van schoolgeld voor Lager en Uitgebreid Lager Onderwijs, wordt zonder aanmerkingen goedgekeurd. Wegens enkele werkzaamheden van'hui- tengewonen aard moet de hogroötïng 1924 gewijz:gd worden. Goedgekeurd. De motorschippers hebben aan den raad hetverzoek gericht het havengeld voor inwonenden in de gemeente fe verlagen. B. en W. kunnen geen aanleiding vinden om hieraan gevolg te geven en adviseeren op dit verzoek niet in le gaan. De heer H. Parlevliet pleit voor de motorschippers eu zegt o.m., dat in meerdere plaatsen, o.a. Zaandam, inwonenden minder betalen. De voorz. zegt dat dit op een vergissing moet berusten, omdat dc grondwet geen privile ges voor belastingen toelaat. De heer Wouda spreekt ook voor verlaging, doch trekt na een toelichting door den Voorz. zijn voorstel weer in. De heer *v. d. Zwan zou de abonnementen verlaagd willen zien. De heer van Tongererf stelt voor de schio- pers te laten betalen voor abonnement f 1 per ton cn per jaar, voor andere 4 ct. pet ton. De Voorz. zegt, dat hot abonnement per ton is in Gouda f 2, in Haarlem f 1,80, Leiden f2, Ttal f1.fc6. Katwijk fl.44. De opbrengst is f 3000.Het ligt niet in de bedoeling van B. en W. om het in do toekomst te verhoogen, ook al zou een nieuwe gereed zijn. Het voorstel van den heer van Tongoren kan niet in stemming komen, omdat B en W. mcenen eerst do financieolo gevolgen te moeten overzien. Komt in volgende zitting dus aan de orde. Dan volgt een voorstel van den heer Wouda om aan politie-agcnten die huiten- gewone diensten verrichten, extra beloo ningen uit te keeren. De Vonrz. zegt dat dezo zaak thuis hoort bij den Burgemeester als hoofd der politie. De heer Wouda zegt toch over dezo aangelegenheid te willen spreken. De Voorz. zegt zulks niet te kun nen toelaten. De heer Wouda zegt des niettemin toch te zullen spreken, wat voor den voorz. aanleiding is om de vergadering te schorsen. Na 5 minuten (de heer Wouda' is intusschen vertrokken) wordt de ver gadering weer geopend en de pers weer toegelaten. - Komt in behandeling staat oninbare posten en belastin "reclames. Wordt beslo ten aks voorgesteld door B. en W. Rondvraag. De heer Houwaard spree.kt i over den slechten toestand van den Was senaarschen weg. De Voorz. zegt dat het overbodig is thans hieraan extra kosten te maken. De weg wordt afdoende verbef ^Na nog enkele onbelangrijke vragen wordt de vergadering door den voorzitten i met dankgebed gesloten.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4