Fetels, zulks tot berging ran leidingen enz., worden door den Directeur der Ge- ïneentcwerken geraamd op rond f 52.000, terwijl de kosten der keukeninstallatie, een bedrag van rond f 20.000 niet te bo ven zullen gaan. Rekent men vooralsnog op een post van f 6000 voor diverse bij komende werken (o.m. voor het maken van een 100 M. lange stoomleiding van het bestaande ketelhuis naar de keuken) en voor onvoorziene uitgaven, dan zullen de totale stichtingskosten van het keuken gebouw derhalve f 78.000 bedragen, on gerekend de uitgaven voor inventaris en meubilair, waarvan echter een groot deel afkomstig van. de bestaande keuken zal kunnen worden gebruikt. Aangezien de nieuwe keuken bij gebrek aan ruimte niet ter plaatse van de thans beslaande kan worden gebouwd en boven dien de alsdan daar vrijkomende ruimte voor uitbreiding van het waschhuis zal moeten worden gebruikt, zal zij op een ander gedeelte van het terrein moeten worden opgericht; de doelmatigste plaats daarvoor is de open ruimte, gelegen tus schen het" onlangs gebouwde zuster- en broederhuis en het Mannenpaviljoen E. Gnbewoonbaarverklaringcn. De ontruiming van de hierna te noe men, bij Raadsbesluit van 20 Febr. 1922,-12 Februari 1923, 30 Juli 1923 en van 27 Aug. 1923 onbewoonbaar verklaarde wo ningen, moet plaats hebben resp. op: 25 Sepember 1924, 18 September 1924, 8 No vember 1924, 7 September 1924, 3 Septem ber 1924, 18 September 1924, 1 October 1924, 7 October 1924, 24 October 1924, 6 November 1924 en 3 October 1924. De woningen van Dishof No. 6; Ferdi nand Wernerspoort Nis 3 en 4; Elisabeths- poort No. 4; Gekroonde Liefdepoort Nis 2, 2bov., 3c en 3bov.; Jan Potagehof. No. 1; Schagensteeg No. 18; Oosterpoort No. 3; St. Ursulasleeg Nis 7 en 7a; Gaesiliastraai No. 65; Koornhof No. 7; Gonscientieplein Nis 10 en 12; Volmolengracht No. 25 en Koolgracht No. 1 zijn ontruimd. Aangezien het den bewoners van bedoel de nog niet ontruimde woningen tot he den niet is mogen gelukken een aderen woning te verkrijgen, bostaat*er aanleiding om de termijn van ontruiming van die wo ningen met zes maanden te verlengen en te bepalen: I. dat de bij Raadsbesluit van 20 Fe bruari 1922 onbewoonbaar verklaarde wo ningen Wernershof Nos. 1, 2, 3, 4f, 6, 7, 9, 10, 11 en 13; Willem Frederikspoort nos. 1, 2, 4, 5, 6 en 7 en Paradijssteeg no. 58 moeten zijn ontruimd uiterlijk 25 Maart 1925; II. dat de bij Raadsbesluit van 12 Febr. 1923 onbewoonbaar verklaarde woningen: a. Schapen(bel)poort nos. 6, 8, 10 en 12; Molenwerfsteeg nos. 1 en 3; Kloos- of Vischpoort nos. 1 en 2; Alida Mariahof nos. 1, 2, 3. 4, 5. 6, 7 en 8: Groenepoort no. 1; Elisabet'nspoort nos. 1. 2 en 3; Ra- barberpoort nos. 2, 3, 4 en 5; Gekroonde Liefdepoort no. 1; Hagemanspoort nos. 1, 2, 3 en 4; Brandewijnspoort nos. 1, 2, 3, *4, 5, 6, 7, 8, 9 en 10; Leeuwenpoort onge nummerd; Barbarahof nos. 1, 2, 3, 4, 5, 6. 7, 8 en 9; Jan Potagepoort nos. 2 en 3; Pottc-bakkersgang nos. 5 en 7 en Breepoort - nos. 1 "en 3 moeten zijn ontruimd uiterlijk op 18 Maart 1925; b. Póttebakkersgang nos. 4 en 6 moeten zijn ontruimd uiterlijk op 8 Mei 1925; III. dat de bij Raadsbesluit van 30 Juli 1923 onbewoonbaar verklaarde woningen Bouwenlouwestecg nos. 48 en 50; Paradijs steeg nos. 1, 15 en 17; Schagensteeg no. 20; Oosterpoort nos. 1, 2. 4, 5 en 6: Ro- zenpoort nos. 2, 4, 6 en 7 en Koenesteeg no. 28 moeten zijn ontruimd uiterlijk op 7 Maart 1925; IV. dat de bij Raadsbesluit van 27 Augustus 1923 onbewoonbaar verklaarde woningen: a. Bouwenlouwestecg nos. 36, 38 en 40; Paradijsteeg no. 39; Gortestraat no. 78; Klikstraat no. 9 en Valkenpoort no. 3 moe ten zijn ontruimd uiterlijk op 3 Maart 1925; b. Waardgracht no. 2; Vestestraat no. 43; Spilsleeg no. 5; Haverstraat nos. 1, 3 en 20; Oranjegracht no. 105; St.'Joris- stceg no. 5 en Nieuwebrugsteeg no. 3 moeten ziju ontruimd uiterlijk op 18 Maart 1925; c. Ie Looierstraat nos. 18 en 20 en We verstraat nos. 4 en 6 moeten zijn ont ruimd uiterlijk op 1 April 1925; d. Oostdwarsgracht no. 22 en Lange- •nrracht no. 147 moeten zijn ontruimd uiter lijk op 7 April 1925; e. Verversplein no. 6 moet zijn ontruimd uiterlijk op 24 April 1925; f. van Dishof nos. 1. 2, 3, 4. 5, 6, 8 en 9 moeten zijn ontruimd uiterlijk op 6 Mei 1925; g. Bouwenlouwensteeg nos. 2, 4, 25, 27, 29, 32, 34 en 44; Paradijssteeg nos. 21 en 22; Noord Rundersteeg no. 3; Dijkkenhof nos. 1, 2, 3, en 4; van der Werfstraat nos. 59, 61 en 63; Mirakelsteeg nos. 8, 39 eu 41: Korte Agnietenstraat no. 6; Sionsteeg nos. 9, 10, 11, 12 en 13; Klooster nos. '24, 38 en 40; St. Ursulasteeg no. 8; Caeciliastraat nos. 61, 71 en 73; Elisa- bethshof no. 15; Korte Scheistraat no. 2; Tweede BmnenvesteraclU no. 5; Minne broersgracht no. 21; Kijfgracht no. 11; Vestestraat nos. 37, 39, 41. 45, 47, 49, 51, 63, 63, 64, 64a en 65; Uiterstegracht no. 83; Rozenpoort nos. 8. 9 en 10: Middel- etegracht nos. 7, 9 en 63; Leege Werfsteeg no. 16; Groenepoort nos. 3, 5, 7, 11 en 13; Koornhof nos.' 1, 2, 3, 4, 5 en 6; Klimmen de Leeuwsteeg no. 3; Kaardesteeg no. 25; Gortestraat nos. 76, 86, en 88; Geerestraat nos. 15 en 19: Korevaarstraat (Voorheen Zijdgracht) nos. 2 en 4; Koolstraat no. 11; Bijleveldshof nos. 4, 5 en 6; (2onsci en lis- Straat no. 15; Gonscientieplein no. 8; le Kamperpoort nos. 1 en 2a; 2e Kamper- poort no. 1; Vliet nos. 52 en 54; Volmolen- gracht no. 27; Langegracht nos. 41, 155 en 157; Suzanna Klinker tstraat no. 15; 'Jluigstraat nos. 10 en 11; Doelengracht no. 10; Doelensteeg, hoek Doelengracht, no:, 17; Zwijnhoornsteeg nos. 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13 en 15; Groenhazengracht no. 9; Slik- gteeg nos. 3 en 20; Boerhaavestraat nos. 16 en 27; Narmstraat no. 39; Klikstraat nos. 7, 11 en 16; Haverstraat no. 68; Wielmakerssfeeg nos. 9, 20 en 22; Valken poort nos. 2 en 4; Oranjegracht nos. 87, 91, 99, 101 en 103; le Looierstraat no. 28; Weverstraat nos. 3, 13, 15, 17 en 19; Lange Vrouwenkerksteeg nos. 5 en 7; Kaltenpoort nos. 10, 11, 12, 13, 14, 16, 17, 18, 19 en 20, en Molensteeg iio. 19 moeten zijn ontruimd uiterlijk op 3 April 4925. SsKiengjds Berichten 09 Kasgsche moordzaak. De stand van het onderzoek. De moord op den rentenier v. d. S. in de Riemerstraat te 's-Gravenhage is al weer ongeveer een maand oud en nog steeds be zit de politie geen enkele pertinente aan wijzing. die in de richting van den dader kan leiden. Niet omdat de met het onder zoek belaste politieambtenaren stilzitten, inegendeel. In de afgeloopen week zijn stapels binnengekomen gegevens verwerkt en verschillende sporen gevolgd, maar geen van alle heeft tot heden voldoende klarheid in deze duistere zaak-gebracht. Van eenig belang kan nog worden geacht de verklaring van een bewoner van de De Riemerstraat, die op den ochtend van den mcerd 's morgens om negen uur een heer heeft zien aanbellen aan 't perceel van den rentenier v. d. S. Hoewel vaag; herinnert deze bewoners zich, dat deze geheimzinni ge bezoeker gekleed was in een getailleerd grijs costuum, dat bij een zwarten gleuf- hoed op had en naar schatting -10 a 50 jaar moet zijn geweest. Hij trok de op merkzaamheid door zijn beslist optreden en de manier, waarop hij naar de boven ramen keek. diet staat thans buiten twij fel, dat deze man den moord cp zijn gewe ten moet hebben. Tn den vingerafdruk op bet geldkistje heeft men natuurlijk een be langrijk bewijsstuk. Verschillende vingerafdrukken van ver dachte personen werden genomen, doch zonder resultaat tot heden. Het bericht, dat op het Spui op den middag van den moord iemand was gezien met een grijs pak. waarop bloedvlekken zaten, heeft verschillende, personen naar het politiebureau doen komen met aanwijzin gen Deze zijn nauwkeurig nagegaan, doch leverden niets co. Eveneens heeft men den leden van de Christelijke één-eents-veree- niging, waarmede de vermoorde een da g te voren op reis was geweest, gevraagd, of V. d. S. zich ergens over had uitgelaten. De rentenier had uitsluitend gepraat over het mooie'landschap, doch van het hem wach tende bezoek niet gerept. Aan niets was te merken dat hem onaangenaamheden wacht ten. Wel is daarvoor opgevallen aan ken nissen van V. d. S.. die hem in de bewuste week bezoeken wilden, dat hij zeïde: Woensdag meet ik naar Utrecht en Donder dagmorgen krijg ik bezoek. Kom drs Don derde cmHdr.g of op een anderen dag. Deze afsprak was dus van tevoren ge maakt en wel mondeling, want in de nage laten papieren heeft men niets van de af spraak kunnen vinden. Ook het gevonden tramkaartje brengt de politie niet veel vé-der, temeer waar bij een eventueel? arrestatie do dader dam- trein personeel thans moeilijk meer he etend zou worden. Wat het gestolen geld betreft, uil bere keningen meen: min te kunnen opmaken, dat hoogstens. een paar honderd gulden is m^een^men. ZpoaJs nii reeds eerder meldden het ge rucht. dat Van der 8. riik zou zijn, wa? onjuist. Hij kon iels* rondkomen van de hem tcebehoprende huizen, die alle onder hvpotheek stonden. Des te meer men in deze zaak gaat on derzoeken, des te duisterder wordt het. Meer en meer komt men tot de overtuiging, dat men hier voor en geheim staat, dat v. d. S. verborgen heeft en dat tusschen hem cn den geheimzinnigen bezoeker bestond. Hoe voorzichtig men mot aanwijzingen moet ziin. bewiist ook het volgende: Aan de nolitie werd gemeld, dat in een .café te Seheveninoen een persoon van den moord in de De Riemerstraat vertelde, voor dat het daar. als hii de dader niet was ge weest. bekend had kunnen zijn. Hij toonde daarbij een touw. waarmee do moord zou zijn gebeurd. Bij onderzoek bleek, dat dit Arerhaal gedaan werd een dag na den moord. De politie heeft intusschen nog verschil lende gegêvens te verwerken, maar het is zeer de vraag of deze eenig licht zullen brengen in deze duistere moordzaak. Tel. Verdronken. Gisteren is te Woerden de 96-jarige op 't L. op zijn gewone ochtendwandeling bij de brug over de binnengracht te water ge raakt en verdronken. Kind door den bliksem gedood. Het onweer dat te Lippenhuizen de boe renwoning van Kuik in vlammen deed op gaan, heeft daar hélaas nog een slachtof fer geëischt. Een kind, dat in ^eze woning aan tafel zat te lezen werd r\ mede door het hemelvuur getroffen; he*-, wao onmid dellijk dood. Auto-ongeluk. Woensdagmiddag omstreeks 4 uur redd een Ford, waarmede een bejaarde dame on derweg was van Groningen naar Amster dam te Zwolle tegen een boom. De dame naast den bestuurder gezeten sloeg tegen de voorruit, waardoor zij ern stig aan het hoofd ward verwond. Dr. Tjeenk Willink verleende de eerste genees kundige hulp, waarna zij naar het R. K. Ziekenhuis werd overgebracht, Volgens verklaringen van den chauffeur, die geen letsel bekwam, is een defect aan de stuurinrichting de oorzaak. Onweer op Texel. ^7"*" Te Oosterend is de bliksem ingeslagen in de boerderij, bewoond door Looy. De geheele boerderij is met den inventaris in vlammen opgegaan. Niet minder dan 50 varkens zijn mede in d© vlammen omgekomen. Verder is de scha- penboet van Witte verbrand, waarbij da voorraad hooi en eenig materiaal verloren gingen. Verzekering dekt de schade. 1 Beroovlng te plattelande. De maréchaussée te Veenendaal heeft gearresteerd de 38-jarige E. v. d. O. en zijn 20-jarige vrouw T. de M. Laatstgenoemde had eeg. boer, met wien zij uit was ge wéést, beroofd ,yan f 165, welk bedrag bij de arrestatie in den jaszak van v. d. V. werd gevonden. De beide gearresteerden zijn ter beschikking van den "officier van Justitie te Arnhem gesteld. In het hol van den leeuw. Gisterenavond hebben inbrekers te Am sterdam zich toegang verschaft tot het be nedenhuis van perceel 2e Helmerstraat 100: dat op het cogenblik onbewoond staat. Wel licht hadden de heeren het gemunt op eea nevenstaande woning en wilden zij door den tuin van het leegstaande huis over de schutting klimmen. Nadat zii de leegstaande woning waren binnengeslopen, sloten zii de straatdeur met de grendels af om niet te worden gestoord. Zij wisten echter waarschijnlijk niet dat boven hun operatie-terrein de waarnemend hoofdcommissaris van politie, de heer C. van Asperen woonde. Deze hoorde bene den gestommel en toen hij bemerkte, dat de knippen van de deur van de ledige wo ning knarst en. begreep hij dadelijk, dat er iets niet. in den haak was. Hij liet echter niets aan de inbrekers merken, maar waar schuwde telefonisch het bureau Leidsche plein en de bereden politiebiïgade. Een groot aantal agenten te voet en te paard was spoedig ter plaatse. Posten stelden zich voor de deur en andere politiemannen begaven zich doer de woning van de buren naar den tuin. Vandaar uit werd de aan val begonnen Do inbrekers, die zagen, dat zij aan de tuinzijde werden belegerd, poog den door de voordeur 'e. ontsnappen. Zij slaagden daarin niet. maar liepen pardoes in de armen van eenige agenten, die de. hee ren, het waren er twee. overbrachten naar het. bureau van de bereden brigade en later naar het Leidseheplein. Bij fnnilleering bleken zij in het bezit van inbrekerswerk- In de Helmc-sstraaf wag er in den laten avond greote belangstelling van het pu bliek. dat vel aandacht dg actie van de po'.ijie gade-sloeg. Fn de zoo geslaagde expeditie werd natuurli k druk besproken. De eeniaep, dip met bet succps van de po litie minder waren ingenomen, waren de inbrekers, die zich zuilen hebben te verant woorden voor poging tot inbraak in een ledige woning! Vieze melk. Te Amsterdam is de Keuringsdienst van Waren" nu hij daartoe voldoende geoutil leerd is den strijd begonnen tegen de afle vering van melk v?n uierzieke koeien. De dienst doo^ $it op de volgende wijze: Van alle melk van veehouders worden monsters genomen en die monsters worden onderzocht en de aanwezigheid van masti- tisstreotokokkpn (bacteriën die de uierziek te veroorzaken). .Worden die bacteriën ge vonden, dan worden bij den veehouder melkmonsters gïnomen van elke koe afzon derlik. Hem word*- bericht, wlke koeien uier- ziek zij" en hi' wordt verzocht, den veearts t> raadplegen. D?ethü dit en de dienst vraagt dit den betrokken ve°arts dan zijn de koeien in den regel na 10 dagen hersteld; door een herboald onderzoek wordt nagegaan of dit het gevrl is. Wei gert de veehouder den veearts te raadple gen wat toch ook in zijn eigen belang wenscheliik is en blijkt uit een volgend onderzoek, dat hij nog steeds melk van uierzieke die-ren verkoopt, dan wordt tegen hem nroces-verbaal opgemaakt. Hoe noo- div deze krasse maatregelen ziin. moge bliiken uit de omstandigheid, dat de dienst onlangs een mélkmonster in handen kreeg, dat voor pl.nli ?0 pet. uit gtter bestoud. In twee gevallen is de vorige week von nis gewezen; een veehouder werd wegens den verkoop van zulke vieze melk veroor deeld tot een boete van f 200. subsidiair 'n maand hechtenis. Een ander, die door ge tuigen kon bewijzen, dat hij die uierzieke koeien door de slachtbank had verkocht, kreeg een boete van f 10. De regenval van Dinsdag. De filiaal-inrichting te Rotterdam van het K. N. Met. Instituut, deelt aan de 5JN- R. Crt." het volgende mede: De bijzonder zware regenval, die Dins dag ons land teisterde (vele bewoners van het lage deel der stad zullen tegen dit krachtwoord geen bezwaar hebben!) werd slechts zelden geëvenaard. De totale hoeveelheid regen in het et maal na gisteren voormiddag 8 uur bedroeg 36.8 m.M., waarmede voor Rotterdam het- dagreeordcijfer van 38 m.M. op 15 Juli 1894 nog niet geheel werd bereikt. Eekter viel van deze hoeveelheid 34 m.M. tusschen 9 u. 30 voorm. en 2 u. nam., de rest in een nachtelijke bui Woensdagmor gen tusschen 2 u. en 4 u. 's Middags tusschen 12 u. en 2 u. was de intensiteit, van den neerslag wel het grootst in deze twee uren werd 27 m.M. regenval geregistreerd. Wat dit zeggen wil. blijkt het best uit een eenvoudige berekening, die leert, dat op een oppervlakte van 1 K.M.2 27000 (ze ven en twintig duizend) ton regenwater zich in twee uren ontlastte over Rotter dam. Voorwaar een heele prestatie voor de stoomgemalen om een dergelijke hoeveel heid te verwerken 1 Buitenl. Berichten Toeristen verongelukt. Op de westelijke helling van de Piz Glüschaint zijn de bevroren lijken gevon den van twee toeristen, een uit Bremen en een uit Ween en. Van den gids, die hen vergezelde, is geen spoor gevonden. t u Door zijn kinderen doodgeslagen. Naar uit Thalheim (Duitschland) wordt gemeld, is de 52-jarige daglooner Rüger in een gevecht met zijn kinderen doodge slagen. Terwijl de 28-jarige zoon, in te genwoordigheid zijner moeder, den vader op den grond vasthield, sloegen de 15-ja- rige dochter en twee zoons vaji 11 en 14 jaar met wandelstokken op hun vader in, tot hij halfdood was. Hierop bracht de dochter hem nog een steek in den hals toe, waarna de opdste zoon hem de keel afshèed. De schuldigen werden gearresteerd. 103 jaar oud en zijn recht op pensioen kwijt. Aan John Doonan, 103 jaar oud en 56 jaar lang als straatreiniger in dienst ge weest van den districtsraad van Cavan (Ulster), is dezer dagen het pensioen ont nomen, dat hij vele jaren lang heeft ge noten. Een snuggere bol ontdekte nl., dat hij indertijd „bij de week" was aangeno men, en derhalve geen recht had op een jaar-pensioen. John Doonan troostte zich reeds. Hij spaarde wat over, denkt nog slechts enkele jaren te leven, en heeft, niet veel nocdig. Hij gewaakt zelfs met dankbaarheid van het zoovele jaren „on rechtmatig'*' genoten pensioen. Acht soldaten verdrenken. Bii eèn poging om de rivier de Wart.be bij Posen zwemmend over te steken, zijn tijdens de manoeuvres acht soldaten ver dronken. Een internationale valscli&muniersbende Te Pressburg" ziju een groot aantal val sche Engelsche vijfpondbiljetten in om loop gebracht. Een jongmenscli van goe den huize werd gearresteerd op het oogen blik, dat hij biljetten ter wisseling aan bood. In zijn woning vond men een grooteh voorraad er van. Hij beweerde, dat ze uit Weenen afkomstig waren. Aldaar is in verband hienmede een Italiaan, Staffato genaamd, gearresteerd. Men gelooft een in temationale valschemuntersbende op het spoor te zijn. Duitsch plantersgezin in Venezuela vermoord. Volgens de. Duitsche bladen zijn de Duit- sche plantagebezitter Hammcrstein, zijn drie kinderen en hun leeraar in de buurt van Barcelona (Venezuela) door bandieten overvallen en vermoord. De drie moorde naars werden gearresteerd. Granaatcntploffing. Te Wvschaete (België) vond een 19-ja- rige johgeman met zijn kameraad een gra naat. Zij gingen er aan morrelen, totdat liet. oorlogstuig eensklaps met ee.n gewel digen knal uit elkaar sprong. Eén der twee jongelieden werd op slag gedood, de andere werd deerlijk aan een arm en een been gewond. Een kindje voor den sneltrein. De sneltrein .AmsterdamParijs, die van Roosendaal te ongeveer 11 uur naar .Ant- w er pen vertrekt en dit traject zonder stop pen aflegt, bleef ttisschen Esschen en Antwer pen, naar .,De Grondwet." meldt, dezer da gen plotseling met een geweldigen ruk stil staan, zoodat de reizigers door elkaar ge schud werden. De machinist had plotseling op de lijn. nog slechts op kórten afstand van zijn machine een klein kindje bemerkt dat midden tusschen de rails stond. Met buitengewone tegenwoordigheid van geest haalde hij dadelijk de remmen over en deed den trein slechts op enkele stappen af- stands van het kindje stilstaan. Dit, een klein peuterke, met blond krullekopje stond met een paar greote kijkers naar dat groo- te gevaarte voor hem te staren. De machi nist sprong van zijn machine en pakte het kindje, dat eerst nog wat bleef staan, op. Na een Hein tijdje kwam ten slotte de va der van het kindje opdagen die zijn klein tje gezocht had. De moeder was afwezig. Het 28ste Intern. Euch. Congres. De Brusselsche redacteur van de „Msb." seint: Z. H. de Paus heeft zijn goedkeuring ge hecht aan de te Amsterdam gedane keuze, om het volgend Internationaal Eucharis tisch Congres te Chicago te doen plaats hebben. Kardinaal Mundelein is reeds een actie begonnen om des Zondags voor het con gres een algemeene H. Communie van alle Katholieken der Vereenigde Staten te doen plaats hebben. De kardinalen Bourne van Westminster Dubois van Parijs, Schulte van Keulen, Piffl van Weenen, Reich y Casanova van- Toledo, Sincero van Rome, alsmede 100 aartsbisschoppen en. bisschoppen en tal rijke prelaten, 'hebben toezegging gedaan zich naar het congres te Chicago te zul len begeven. gPÖüST ATHLETIEK. V. en L. in Muns'.er. Een V. en L.-ploeg, bestaande uit van Rappard, Menso, de Vries, van Kempen, Löwenberg (leider), Veniet en de Cler heeft Zondag deelgenomen aan atlile- tiek-wedstrijden te Miinster. Ze hebben volgens de „Tel." de volgende resultaten behaald: 400 M.: 1 Menso 54.4 sec.; 2. Jacobi op 5 M. De Cler werd in zijn serie met eeni ge c.M. verschil 2e achter Jacobi in een tijd van 54 sec. Menso won zonder zich noemenswaardig in te spannen en had van de zware haan geen last. 100 M.: 1. De Vries (V.E.L.), 11 sec.; 2. v. Kampen (V.E.L.); 3. Dr. Reinhard De Vries won met 1 M. voor van Kampen welke dr. Reinhard met borstbreedte klopte. Veniet won zijn serie, liep de fi nale niet door een onwillige «pier. J}| Vries en Van Kampen liepen schitterèrtj Verspringen: Bührman (Amersfoort? kreeg het te kwaad mot zijn enkel en wi§f zich niet te plaatsen. 800 M.: Menso startte, gaf echter anderhalve baan op; volgens zijn zeggen/ spaarde hij zich voor de estafettes. k Zweedsthe estafette: 1. S. C. Pruisen; V. E. L. Wij verloren met eenige maters) en wel door de vermoeidheid van de loo-* pers, die allen zeer veel te doen haddem gehad. 110^ horden: Oscar van Rappard woiy op zti sloffen. Hij nam de horden in? grootschen stijl. y 400 M. estafette; Door V.E.L. gewonnen^ met Vcnlet, Van Kampen, Van Rappard, De Vries. Vooral het loopen van De Vries- viel op. i Olympische estafette: 1 V.E.L. Gewomiert: met 30 meter, Menso, De Cler, Van Kauw* pen, Van.Rappard. BECHTZAKEK. De Kassier Brinkman voor de rechtbank. De rechtbank te Zutphen vernietigde het» faillissement van den kassier Jan Brink man te Deventer. j Vervolgens stond de heer Brinkman të- recht beschuldigd van oplichting doordat hij van de weduwe S. en van zekeren H. G. A. L. tezamen pl.m. f 1500 had aange nomen voor aankoop van effecten en hun nota's daarvoor had doen toekomen terwijl die effecten in werkelijkheid niefc door hem waren gekocht. Het O. M. vroeg vrijspraak. Financiëele Berlchien De rieuwe Ned.-i.nd. leening in Amerika. Naar aanleiding van het bericht over de uitgifte te New-York van een nieuwe Ne derland sch-Ihd. leening van f 40.000.000 kan de „Msb.' thans mededeelen, dat zij van genoemd bericht ter bevoegden plaat se geen bevestiging kon krijgen, zoodaé het zeer onwaarschijnlijk is, dat er een leening geplaatst zal worden. Bovendien maakt het lage bedrag van de betreffende emissie, zooals wij reeds opmerkten, de plaatsing nog onwaarschijnlijker. T.f i t g e s p r o k en: II. Eleveld. bloemist, te Aalsmeer; cur.: mr. G. W. C. Pliester. Vernietigd: W. van Niel, te Hoofddorp. Geëindigd: C. Moesjes, te Ha ar lemmer me er NB. Bij vergissing is gisteren nog maals de Trekking van Dinsdag geplaatst 436e STAATSLOTERIJ. Trekking vau Woensdag 20 Augustus. 1 3e Klasse 3e Lijst. Dooge prijzen: 11936 1000. 13364 22715 400, 7789 19048 200. 2617 73b7 9U41 17427 100. 64 67 124 412 803 1059 1637 1951 2346 2506 2748 30S6 3268 3974 4249 4785 5161 54S9 5681 6026 6331 6871 7291 7533 8020 8394 8624 9088 438 818 1110 1657 2022 2372 2507 2755 3104 3297 4081 4289 4880 5168 5537 5723 6028 6342 Prijzen f 45: 149 181 1304 1674 2062* 24U6 2542 2766 3110 34S7 4083 4433 4960 522S 5544 5725 6031 6427 1323 1077 2093 3522 4164 4447 5011 5270 55S7 5817 6112 6534 7(152 70S6 7092 7240 7598 8024 8409 8435 8684 8867 9157 9199 9353 9399 9437 9921 9944 7709 8125 8414 8872 9222 9620 1461 1745 2200 2418 2573 2848 3137 3584 4190 4532 5056 5349 5602 5S53 6201 653S 7185 7337 7742 8195 8465 8S96 9304 9649 2?7 754 893 1568 1833 2293 2446 2663 2907 3211 3592 4218 4629 5063 5307 5617 5953 6252 6705 7210 7385 7834 8346 8496 8924 9332 9719 287 755 952 1576 1937 2.R3 2403 2669 3083 3:59 3600 5063 5956 629S 6863 7223 'J721 yov, 9094 10108 10109 10194 10212 10278 10397 10427 10444 10471 10488 10514 10588 10731 10772 10004 10901 10984; 11022 11046 Ï105S 11199 11219 11246 11320 1388 11479 11520 11544 11545 11348 11549 ,1555 11572 11585 11504 11618 11763 11787 11804 11832 11938 11955 12021 12260 12277 12366 12393 12458 12517 12528 12566 12513 12660 12742 12790 12.S40 12845 12864 12887 12971 12976 13074 13141 13195 13215 182,6 13295 13371 13372 13387 13.398 13433 133U, 13527 13530 13700 13703 13720 13739 13,38 13S89 13957 14150 14201 14244 14246 142S7, 14322 14367 14471 14490 14529 145S9 14621 14678 14687 14775 14779 14810 14869 15057 15079 15196 15198 15232 15252 15255 1?3I2 15314 15323 15338 15349 15507 15575 15595' 15619 15697 15716 1.5750 15790 15861 15848 15896 15982 16024 16111 16167 16177 16276 16277 16296 16344 16366 16377 16426 lfr'63 16464 166S8 16694 16730 16750 16756 16572 I 16878 16991 16995 17007 17157 17195 17202 17238 17280 17304 17322 17325 17.393 17431 17444 17502 17566 17583 17654 17692 17747 17760 17801 17861 17880 17996 18006 18219 18231 18.316 18360 18367 18379 18381 1S411 18413 18452 18154 ï?506 18562 18565 18580 1S599 18816 18850 1SS63 1S876 I8SS6 18927 18930 18939 18976 18996 19122 19133 19142 19180 19181 19192 19219 19225 192-'9 192,9 19308 19313 19361 19391 19497 19525 195.,6 19554 19666 19682 19697 19713 1977.3 19889 19990 20032 20058 20254 20255 20285 20343 20362 20388 20401 20440 20472 20548 20653 20666 20659 «20706 21)722 20726 207,4 20798 •20868 20873 >881 20016 20941 20992 21013 21097 21237 21323 21357 21376 21482 21d44 21559 21562 217C4 21754 21757 21803 21821 21907 21933 21965 22015 22112 22124 2-l£. 22164 22176 22212 22251 22253 22293 22jJ2. 22340 22,161 22384 22450 22507 22=11 .-545 2=554 2=560 22589 22605 22667 22705 -2714 22745 22749 22794 22799 22815 22891 22914 22923 22981 3c Klasse 2e Lijst: 14987 m.z. 15987-: 22965.- m,Z._ 22954

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 6