vermij deli jk, dat do aanvrager zijn liand- tcekening stelt op een formulier, dat hem later, met liet verlangde merk. als identi teitsbewijs zal worden uitgereikt, en dat liij zieli daartoe onder kantoortijd aan meldt. Werd dit formulier met het formu lier voor de aanvraag den belanghebben de op zijn verzoek ter invulling toegezon den, dan zou vrij zeker het tweede formu lier in vele gevallen op onvoldoende wijze ingevuld terug worden ontvangen. r i X De visschersstaking te IJmuiden. In verband met. het conflict bij het stoom ïisscherijbedrijf kan nog het volgende wor den meegedeeld: Tegen het einde van het vorig jaar wist 'de directie van de groote „Visseherij Ex ploitatie Maatschappij" ee.n collectief con tract voor een jaar met de vakverenigin gen te verkrijgen, hetgeen een kwart pro cent der besomming loonsverlaging betee- ikende. In Mei van dat jaar voerden ook de andere reederijen deze loonregeling in. Een contract daarover wilden de organisa ties niet sluiten en het bleek, dat de bestu- aen reeds toen in het ongunstige seizoen 6lechts met moeite de arbeiders wisten te Ibewegen, voort te we.rken. Bij het naderen yan der. goeden tijd braken daarop steeds stakingen uit, die met verschillenden uit-- slag afliepen. De vorige week was de toe stand zoo, dat naast de V. E. M. nog slechts de maatschappijen „Praxis" en Marezaten." heb verlaagde loon hand haafden. Bij de wilde acties was het ook reeds ge beurd, dat personeel van de V. E. M. daar aan meedeed. Deze directie wendde zich daarover tot de federatie van zeelieden en kreeg ten antwoord, dat om. dergelijke ge.- heurtenissen in de toekom^te voorkomen, het. het beste zou zijn, het'^besUfande con tract te annuleeren en een nierrw af te slui ten op de basis van het vroeger genoten Icon. De directies weigerden toe te geven en dus bleven de bopten liggen. R. K. Vacantie-leergang in Beroepskeuze voorlichting. Wij zijn thans in staat ook voor de on derwerpen met betrekking tot het onder wijs en de Beroepskeuze, de namen der do centen te publiceeren. ..Beroepskeuze en het Volksschoolonder- wijs" door den heer A. Brugman, Hoofd O. L. School, Amsterdam. Beroepskeuze en het Landbouwonder wijs" door den heer M. v. d. Broek, Di recteur R. K. Landbouwschool, Boxtel. „Beroepskeuze en het Ambachtsonder- wijs" door den heer Huib. Luns, Directeur Rijksteekenschool, Amsterdam. ..Beroepskeuze en he.t U. L. O,M. IJ. L. O." door den heer L. Bot, Vooïzitter !R. K. Vereeniging voor M. U. L. O., Apel doorn. „Beroepskeuze en het Kweekschoolonder- wijs", do^r Eerw. Zuster Josephine, Direc trice. Kweekschool, Moob. „Beroepskeuze en het Gymnasiaal-, Middelbaar- en Handelsonderwijs" door den heer Th. v. d. Donk, Rect/r St. Joris- Collega en St. Catharina-Lyceum, Eindho ven. „Beroepskeuze en het Buitengewoon On derwijs1* door den heer G. Christ, Hoofd der Assisië-school, Udenhout. Wij kunnen niet nalaten nogmaals krach tig aan te sporen tot deelname. De kosten bedragen f 5.Aanmeldingen gelieve men te richten tot het Secretariaat Drift 1012 "Utrecht, alwaar men ook inlichtingen ver krijgen kan omtrent logies. SPORT VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Om den „Leidsche Couranl-Beker" Tot deelname aan de wedstrijden om den Leidsche Courant-Beker" hebben zich 4 clubs opgegeven, n.l. Leiden, S. J. C., E. M. S. en Voorhout. De loting, welke gis terenavond plaats had en waarbij vertegen" woordigd waren afgevaardigden der 3 laatstgenoemde clubs, wees uit, dat op het Leiden-terrein de wedstrijd Leiden I E.M.S. I zal worden verspeeld, terwijl Voorhout op diens terrein het S J.C.-elftal cntvangt. Deze twee wedstrijden zullen plaats hebben a.s. Zondag op dg boven genoemde terreinen, 's Damiddags te half drie, terwijl de finale zal worden gespeeld op 31 Augustus op het Leiden-terrein. Deze wedstrijden zullen onder leiding ctaan van scheidsrechter H. de Beuger, A. J. van Blaricum en J. B. v. Wijk, de laat ste zal de finale leiden. De deelnemende clubs worden beleefd verzocht met hunne spelers tijdig op de respectievelijke ter reinen aanwezig te zijn. PAARDEN. Groote Harddraverijen te Sfompwfjk Gisteren hadden de door de Sfompwijk- sche Haxddraverij-vereeniging „Nooit Ge dacht" uitgeschreven draverijen plaats. Hadden de twe-e voorgaande dagen niet ten onrechte de vrees gewekt, dat zich een 'herhaling van eenige jaren geleden weer zou voordoen, boven verwachting was dit niet het geval, en, de omstandigheden in aanmerking genomen, kon het weer rede lijk genoemd worden, het bezoek bevredi gend, het verloop der harddraverijen zelf bijzonder gunstig, en was het terrein on danks de vele regens in vrij goede con ditie. Met dat alles voorop, kon men dan ook nu weer deze draverijen als uitmun tend geslaagd boeken, en de beteekenis vau de Stompwijksche draverijen er mede ge degen achten. Van. den voormiddagdraverij was de püslag de volgende: Deelname 12 paarden. Niet opgekomen „Olga" van D. do Vlieger te Nieuw Ven- nop. Ie prijs f 150 „Meermeisje", afstand 325 M., eigenaar stal Duin en Dal, Den Haag, berijder A. Commijs. 2e prijs f 50 Octoroon B., afstand 300 M., eigenaar Th. U> Lange, Katwijk, berijder J. G. de Boer. 3e prijs f 25 „Officier", afstand 300 Mi eigenaar M. I.exmond, Stompwij'k, berij der Wildenberg. Troostprijs f 10 „Xaura", afstand 300 M., eigenaar F. Verwer, Stompvrijk. berijder B. Schippers. Troost- premio f 15 ..Martinus", afstand 330 AI., eigenaar W. F. Smits, Den Haag, berijder B. Schippers. Alvorens tot de middagdraverijen over te gaaii, werd door Burgemeester Keijzer een der pikeurs naar voren geroepen en wel dè heer J. G. de Boer. Dezen werd daarna namens de Stompwijksche Hard- draverij-vereeniging een lauwerkrans over handigd, met inscriptie: „Aan J. G. d? Boer, van de Stompwijksche Harddraverij- vereen iging „Nooit Gedacht". Bij het over handigen door den Burgemeester deelde deze in zijn toespraak mede, dat deze hul diging gold het feit, dat de lieer de Boor thans 50 jaren als pikeur de hard draverijen bezoekt. Zou het al een zeldzaam geval zijn als iemand 50 jaren lang geregeld bezoeker is van draverijen, 50 jaren als pikeur op de banen is toch zeker een evenement in de" paarden-sportwereld, en daarbij komt nog, dat hij behalve een uitstekend renner, ook een gaarne geziene persoonlijkheid is, wat de Stompwijksche Harddraverij nu eens spontaan wil uiten door deze huldiging en aanbieding van dit aandenken. Met een luid hoera werd liet door den Burgemeester gesprokene door de vele aanwezigen bekrachtigd. De heer de Boer dankte liet bestuur voor deze onverwachte en aardige attentie. De uitslag van de daarop met belang stelling gevolgde middagdraverij was de volgende: Van de 15 ingeschreven paarden was niet opgekomen „Fendel" van Sascabel te Nieuwerkerk. Ie prijs f 300 „Bretkeur", afstand 340 M., eigenaar N. G. Pennings, Nieuw Vennep berijder G. Ensing. 2e prijs f 125 „Arora", afstand 330 M., eige naar en berijder H. Verdegaal Lisse. 3e prijs f50 „Fiui", afstand 330 M eigenaar G. H. van Baaren, Amsterdam, berijder J. ten Sijthof. Troostprijs f 75 „Cathrien Spier", afstand 345 M„ eigenaar en be rijder C. F. Ockhorst, Den Haag. Troost- premie f 25 „Madam", afstand 280 M eigenaar S. v. Dam, Stompwijk, berijder M. v. d. Berg. Na afloop, onder de laatste stralen van de ondergaande zon, en opgeluisterd door het plaatselijk muziekcorps, reikte de burgemeester de prijzen uit aan de resp. winnaar^, deze daarbij en daarmede geluk- wenscliend, en hun een weerzien toeroe pend tot een volgend jaar, waarna de be langstelling zich ging concentre-?ren op het terrein der verschillende vermakelijkheden en .attractie's, waar nog lang een gezellige feestvreugde bleef heerschen. Vandaag is het vervolg ervan, door hot houden van kinder- en volksspelen op hetzelfde terrein LUCHTVAART Zeppelin voor Amerika. De voor Amerika bestemde Zeppelin L. Z. III, die te Friedrichshafén wordt ge bouwd, zal dezer dagen haar eerste proef tochten ondernemen. Men is op het oogen- hlik bezig het luchtschip met gas te vul len, wat vier dagen in beslag neemt. Een jaar lang is aan het luchtschip gewerkt. Het werd besteld door de Amerikaansehe regeering voor reken'ng van het herstel. Men heeft bij het bouwen van het lucht schip gebruik gemaakt van de ondervin ding, opgedaan bij het bouwen van den Zeppelin, die in 1917 werd uitgezonden om munitie en wapens aan de troepen van Lettow Votbeck te brengen. Dit luchtschip werd, toen het de Afrikaansche kust reeds had bereikt, bij vergissing draadloos te ruggeroepen. Het legde in de lucht in het geheel 6000 K.M. af. Men verwacht, dat de L. Z. III in 60 uur de reis van Duitschland naar New York zal afleggen, terwijl het snelste schip nog steeds 7 dag®n voor de ze reis noodig heeft. Het luchtschip wordt voortbewogen door vier motoren, die 1600 P.K. sterk zijn. De schuitjes, die aan 30 reizigers plaats bieden, zijn zeer flink in gericht. Zij kunnen in slaapcoupé's wor den veranderd. Aan boord bevindt zich een electrische keuken. Bij een der proeftochten zal de Zeppelin over Berlijn vliegen. Begin September zal hij de groote reis ondernemen en bij deze gelegenheid voor de eerste en laatste maal onder Duitsche vlag vliegen. De Winkelweek te Alpen a/d Rijn. 1 1 I 1 Deopening. Gistermiddag te 2 uur heeft in de bo venzaal van het Huis der Gemeente de opening plaats gehad der Alphensche Winkelweek. Bij deze opening waren o m. tegenwoor dig het College van B. en W., afgevaar digden van de Jt.-K. Middenstandsvereeni ging „De Hanze" en van den Handeldrij- venden en Industrieelen Middenstand, de heeren jury-léden en tal van belangstel lenden. De Voorz. van de "Winkelweek-Commis sie, de heer D. Raaphorst Czn., heette alle aanwezigen hartelijk welkom en gaf liet woord aan den burgemeester, dr. H. J. Lovink, die zich bereid had verklaard het officieele openingswoord te spreken. De burgemeester, hierna het woord ne mend, zeide, dat het Gemeentebestuur met bijzondere belangstelling en met bijzonde re instemming de pogingen had gevolgd, die door de vereenigingen in het werk wa ren gesteld om deze Winkelweek te orga- niseeren. Aan 'de tot- hem gerichte vraag, om deze Winkelweek 19 willen openen, had hij zeer gaarne 'voldoen. Immers, wanneer wij toch de economische ontwik keling van de omstandigheden nagaan, met name in het laatst der vorige en liet begin dezer eeuw, dan hebben wij gezien oen groote en krachtige ontwikkeling van alle bedrijven gesteund door het groot kapitaal. Daardoor veranderde de geheele wereld als bij tooverslag. En als men dan zag, hoe groote warenhuizen en machtige filialen verrezen, dan zou men gedacht hebben, dat de middenstand binnen kor ten tijd zou verdwenen zijn. Daarbij voeg de zich het streven der arbeidersverceni- gingen, can zich te coöpereeren. Dat alles zou doen denken, dat liet laatste uur voor den middenstand geslagen zou zijn. - Onder die omstandigheden echter heeft men van de zijde van den Middenstand niet stil gezeten. Men stelde zich teweer tegen de concentratie van het groot-kapi taal en de coöperaties der arbeiders, om voor zich ten bcstaans-zekerheid te be houden. Hoe zulks geschied zou zijn. indien de oorlog er niet geweest ware, kunnen we niet zeggen. De distributie in den oor logstijd echter heeft aangetoond, dat ook de Slaat niet de juiste wijze van midden- standsbeheer kent. En daarom hebben de middenstanders later zelf hun taak krach tig aangepakt, om niet alleen hun inge nomen positie te behouden, maar ook om haar te versterken. Een van de middelen daartoe is het or gan iseeren van een Winkelweek en met bijzondere instemming heeft spr. deze plannen begroet, omdat er, naar zijn oor deel, zulk een volkomen algemeeno onder linge medewerking onder de middenstan ders heerscht, die het spreekwoord: „Een dracht maakt macht", duidelijk illustreert Het Gemeentebestuur hoopt, dat de middenstand zich moge blijven ontwikke len, niet alleen om zichzelf, maar in het belang van de geheele gemeente. Spr. eindigt tenslotte met den wensch, dat er nog vele^Winkelweken, mogen ge- houdt n worden en dat deze Winkelweek ten volle aan de verwachtingen moge be antwoorden en daarmode verklaarde spr. de Winkelweek voor geopend. De heer Raaphorst dankte den burge meester voor zijn woorden en uitte* den wensch, dat hij nog lange jaren aan het hoofd der gemeente moge staan. Hierna werd het woord gevoerd door den heer W. .T. v. Kregten, voorz. van den Handeldrijvenden en Industrieelen Mid denstand, die den burgemeester dankt niet alleen namens de commissie, maar namens geheel Alphen. Spr. dankt voorts de jury en den secr. der Commissie, den lieer Laros. Spr. zegt vervolgens, dat de Alohen- sche middenstand wil aantoongn, dat bij niet voor dien uit de stad behoeft onder te doen en spr. hoopt, dat hij dien goeden naam moge handhaven. De heer Pensioen, voorz. van de R.-K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", dankt voor de tot de vereeniging gerichte uitnoodiging en hoopt, dat dit eerste sa mengaan met den Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand moge besten digd worden. Dan kan het niet anders of deze loyale samenwerking zal strekken tot heil der gemeeiiie. Spr. dankt voorts den burgemeester, die zijn vollp belangstelling getoond heeft voor het werk van den Al- p'henschen Middenstand. Nldat de voorz. alle sprekers bedankt had, werd de- thee rondgediend, waarna de officieele plechtigheid was afgeloopen en de jury haar taak begon. De prijswinnaars. 't Was voor de jury lang geen benij denswaardige- taak om de verschillende étalage's naar-de juiste waarde te beoor- deelen. Te meer nog werd die taak ver zwaard, omdat het getal declnemenden aan den étalage-wedstrijd, dal van vorige winkelweken, te Alphen gehouden, thans aanzienlijk overtreft. Wij mogen evenwel aannemen, dat de jury naar best vermogen haar arbeid ten einde heeft gebracht. Reeds vroegtijdig in den middag ver drongen zich talrijke kijklustigen voor de vele etalages wier aantal vooral in den avond nog zeer aanzienlijk toenam. Vooral in do Van Mandersloostraat, Brug gestraat en Hooftstraat was de toeloop van publiek wel het belangrijkst en kostte het veel moeite zich een plaatsje te ver overen voor de verschillende étalages, waarvan velen door de schitterende en doeltreffende verlichting een fraaien aan blik boden. Het muziekcorps „Crescen do" maakt in den avond een muzikalen rondgang door de straten. Te half tien zou op de bovenzaal van het hof el „De Vergulde Wagen" de prijsuit reiking plaats vinden, 't Was echter ge- ruimen tijd over tienen, alvorens de jury, vergezeld van de Regelings-commissie, de zaal binnentrad. „Crescendo" hield er ge durende dien tijd door enkele muzieknum mers, de rechte stemming in-bij de talrij ke belangstellenden. Do voorz; der Regélings-commissie sprak een kort openingswoord en deelde mede, dat door den burgemeester de prij zen zouden worden uitgereikt. De burgemeester, hierop liet woord ne mende, zeide met bijzondere instemming deze uitnoodiging der Commissie te heb ben willen aanvaarden, 't Was spreker een voorrecht geweest te hebben kunnen const at eëren, dat er voor liet welslagen van deze Winkelweek flink gearbeid is. Spr. meent dan ook, dat deze in alle op zichten is geslaagd. Ter betere voorlich ting wil spr. nog even het woord verkenen aan den Voorz. der Jury. Deze brengt een woord van gelukwensch tot de aanwezigen met hun burgemeester, vervolgens aan de organisaties en Regé lings-commissie, bonevens aan do flinke winkeliers van Alphen a. d. Rijn. Daarna sprekende over de moeilijke taak eener jury, vertrouwt spr., dat de gedane uit spraak allen tevreden -zal stellen. Hierna werden door den burgemeester de prijzen uitgereikt, waarvan wij den uitslag naar volgorde hier laten volgen. Eere-prijs, bijdrage der gemeente: M. v. d. Hoek Sr. Groep A: le pr. W. v. Galen: étui met 12 zilv. tafellepels; 2o pr. W. de Ridder: verg. zilv. med.; 3e pr. A. Gerritzen: id. Eerv. vermeld, fa. Wijnberg en Co. Groep A. Kleinere zaken, le pr. A. v. Engelen: klok; 2e pr. R. Hoepel: verg. zilv. med.; 3e pr. F. do Vries: id. Eerv. vermelding: H. Treur en Joh. v. Mnijen. Groep B. le pr. A. J. v. d. Heijden en Zoon marmeren coupe; 2c pr. H. v. d. Boon verg. zilv. med.; 3e pr. L. W. v. Dien: id. Groep B. Kleinere zaken, le pr. C. de -Groot v. Egmond: bloemen vaas; 2e pr. fa. J. v. Vliet: verg. zilv. med.; 3e pr. Ph. Jongeneel: br. med. Groep G. le pr. Jac. v. Vliet: étui met lepels: 2e pr. Henri v. Vliet: verg. zilv. med.; 3e pr. W. de Lange: id. Groep D. le pr. R. Boere: 2 vazen; 2e pr. P. H. v. Keeken: vleeschgarnituur; 3e pr. W. v. Wijk: med. Groep E. le pr. II. J. v. Dijk: 2 vazen. Groep F. le pr. M. v. d. Hoek Jr: verg. zilv. med; 2e pr. D. J v. d. Helm: rek met lepels: 3e pr. fa. Ponsioen en Zn: med. Groep G. le pr. B v. Zwieten: gong; 2e pr. fa. v. Brammen: zilv. med. Groep_H. le pr. H. Weijers: verg. zilv. med 2e pr. A. Crefeld: schilderij; 3epr. A P. Jansen: med. Eervolle vermeldingen. Groep B.: C. Ke tel; groep D: C. de Groot en A. Touw; groep E: wed. Tuin en wed. Haan; groep H: Nabel en Meijer; Namens de Commissie bracht de bur gemeester vervolgens een woord van dank aan de deelnemers. Spr. besloot met den wensch, dat deze Winkelweek voor de Middenstandsvereeniging en voor de R.-K Middenstandsvereen. „De Hanze", welke gezamenlijk het initiatief namen, bene vens voor de winkeliers een groot succes zal zijn. Vermeldenswaard is nog, dat door de Géro-fabrieken te Zeist een fraaie prijs werd toegezonden, beslaande uit een étui met 12 zilveren vorken. STÊDSMSEai^S DE FILM ADORO TE. Overweldigend succes. Gisteravond schreef „De Maasbode" naar aanleiding van de vertooning van den congresfilm in Den Haag: „Avond aan avond is de gezellige Prin- cesseschouwburg uitverkocht, geen plaats je blijft er onbezet." Niemand, die dezen film gezien heeft, zal zich over liet schitterend succes daar van verbazen. Voor hen, die het congres medemaakten doet dit grootsche werk de meest aangrij pende oogenblikkén herleven, terwijl het hun bovendien talrijke momenten voor oogen brengt, die zij, ondanks hun aan wezigheid te Amsterdam, aldaar niet kon den aanschouwen. Wie niet in Amsterdam was tijdens de congresdagen zal zich door het aanschou wen van^dezen film een volstrekt zuiver beeld kunnen 'maken van den overweldi gende gebeurtenissen en indrukwekken de plechtigheden die zich jgedurende de congresdagen aaneenschakelden tot de ver heveriste demonstratie van geestdriftige devotie, welke in ons land ooit aanschouwd werd. Avond aan avond is dan ook de Haag- sche Princ'esseschouwburg uitverkocht en dit niettegenstaande de film er drie wé* ken achtereen vertoond wordt. In Leiden zal slechts gedurende vier avonden de gelegenheid bestaan om dit prachtwerk te gaan bewonderen. Men zal derhalve goed doen zich tijdig van plaatsen te voorzien. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. Gemeentsrekening 1923. Bij het voorstel tot o\erschrijving van gelden van liet dienstjaar 1923 op dat van 1924 merken B. en W. onder meer het volgende op. Blijkens het bovenstaande moet bij de beoordeeling van de eindcijfers der reke ning over 1923 worden in acht genomen, dat het voordeelig kassaldo der gewone middelen ten bedrage van f 1010426.96.1^ moet worden verhoogd met f 627880.65 A voor bij het sluiten van den dienst 1923 nog te ontvangen gelden, doch daarentegen met f 556200.23 lA moet worden verlaagd, in verband met onbetaald gebleven vorde ringen. Hieruit volgt, dat de gewone dienst-van 1923 een voordeelig exploitatie saldo van f 1010426.95 A -f f 627880.651/* f 556200.231/* flOS2107.38J4 heeft opgeleverd. Zooals wij echter reeds mededeelden in •ons rapport op de gemeenterekening over 1923 bij de toelichting van de hoogere ont vangst op voïgn. 22b „Schoolgelden voor bijzonder lager onderwijs", zal de over 1923 aan de bijzondere scholen verschul digde vergoeding, bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, belangrijk hoo- ger zijn, dan het ingevolge art. 103, 3e lid dier wet. op voorschot uitgekeerde be drag vau f 56870. Aangezien nu ingevolge de nieuwe be- grootings- en r e k e n i n g s v o o ra cl r i f te 11 het geen! over 1923 te weinig is betaald, zal worden opgeleid bij het over 1924 te ver strekken voor-gehot, is het bijna zeker, dat do hiervoor op de volghrs. 284- (bijzonder L. 0.) en 300 (bijzonder U.L.O.) uitgetrok ken sommen van respectievelijk f71995. en f 5800.ontoereikend zullen blijken, weshalve wij U voorstellen een bedrag van f 20000.van het batig saldo te be stemmen ter verhooging van den post voor „Onvoorziene Uitgaven", welk bedrag moet worden gereserveerd, teneinde zoö noodig te dienen tofc dekking van de be trekkelijke hoogere uitgaaf. Indien Uwe Vergadering dienovereenkomstig besluit, zal dus liet exploitatiesaldo van den dienst 1923 met f 20000.worden verminderd en worden gebracht op f 1062107.38 A. Zooals U voorts bekend is, kon de ge- meent ebegrooting voor 1924 bij hare vast stelling slechts sluitende worden gemaakt door te beschikken over een gedeelte ad f 297.708.van het te verwachten batig saldo van den dienst 1923. De opbrengst van de plaatselijke inkom sten belasting werd toen geraamd op f 2000000.Intusschen toonden wij in Gentëenielijke Aamkondigjjig GEMEENTELIJKE VISCHVERKGGP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel 1225 is VRIJDAG ver' krijgbaar SCHELVISCH a f0.20, f0 30 SCKOL a f0.20, f0.42; KABELJAUW i f 0.40. f 0.45 (geheele kabel.i uw a f030) per pond en NIEUWE HARING a f0.05 per stuk. N. C. DE GIJSELA AR Burgemeester. Leiden, 21 Augustus 1924. KatlsoSieke ffigesisla LEIDEN. Dinsdag. R. K, Bouwvakarbeidersbond, Bondsgebouw, te 8 uur. NIEUWKOOP. Zondag 24 Aug. vergadering van de R. K. Kiesvereeniging in het Patronaats- gebouw, te 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wórdt van: Maandag 18 Aug. tot en met Zondag 24 Aug. waargenomen door de apotheken der H.II. Ti. Blanken, Iloogewoerd 171, telef. 502; en P. du Croix Rapenburg 9, telef. 807. ons voorstel van 28 April 1924 (Ingek. Stukken No. 117) tot vaststelling van het vermenigvu'digingscijfer voor het belas tingjaar 1924/25 reeds aan, dat bij vast-» stelling van da'; cijfer op 1 vermoedelijk aan inkomstenbelasting f 2148478.dua f 148478.méér. zou worden ontvangen. W?j geven U daarom in overweging om van het batig saldo van d?n d'enst 1923 in plaats van f 297.708.slechts f 149230.dus f 148478.minder ten i-a'e van de begrooting voor 1924 te be stemmen. Van het exploitatie-saldo van den diens>. 1928 kan dan f 1.062.107.38 H f 149230 f912 877.38 >4 ten bate van de gemeen- lebegrooting voor 1925 worden gebracht. In verband met een en ander moet volgn." 2 der begrooting voor 1924 „Gedeel te van het (vermoedelijk) batig slot van den gewonen dienst van bet di"ns'jaar 1923"' worden gebracht va j "f 297.708.— op f 149.230.en volgn. 424 „Be'ast'ng naar het inkomen" van f 2 000.000op f2.148.478.—. Ten e;nde het verachi1 ad f71680 42 (f 627880.65 A—i 556200.23^ tusschen de nog te ontvangen en de nog uit te geven gelden het d'enstjaar 1923 betreffende, na verm'ndering met de te reserveeren* som van f 20000 nog f 51680.42 bedragende, ten bato van het dienstjaar 1925 te kun nen brengen, stellen wij U voor een n'- uw vo'gnummer „Uifkeering aan den dienst 1925 van een gedeelte der na het slu'lrn van den dienst .1923 ontvangen gé'den, dat dienstjoar 'betreffende" aan de begrooljng -voor 1924 toe te voegen. De 3 Odoher-feer^en De bewoners van Mare, O.-Vest. en 0.- Singel, zoo wordt ons gemeld, kwamen g s- téravohd in het R. K. Mil. Tehuis h'jcen ter nadere bespreking van de vers'erings- plannpn bij de 3 Oct.-feesten. De heer Post. die de vergadering pre sideerde, zeide, dat de commissie, die vele plannen had ontworpen, welke echter om verschillende redenen niet voor uitvow'ng vatbaar waren, ten slotte begoten bad het ontwerp door den heer H. P. Jansen ge maakt, aan de vergadering voor te 'eggen. A'le "*aanwez:gen betuigden hun instem ming met dit plan en werd met algemee- ne stemman besloten zulks te doen u:t- voeren. Verklappen hoe genoemde stralen er 3 Oct. uit zullen zien, dyen wij nu n'ef. dat moet een verrassing b'ijven; wel kunnen wij zeggen dat het eén lust zal wezen als dan daar een kijkje te gaan nemen. Een 'vraag moest echter onbean'woo-d blijven en wel.deze: „Waarmee zu'len we onze versiering verlichten?" Voor eVclvi- citeit was geQn ge'd genoe» en toch meen de de vergadering dat zulks nood'g v.as, waarom staande.de vergadering nor een inzameling werd gehouden d;e lot resul taat had, dat in beginsel besloten word tot electrische verlichting, daar d" verga dering meende dat degenen, die deze ver gadering niet konden b'jwonon ook neg wel iets voor d't doel wilden offeren. De tijd is maar kort meer, zoodat nu spoedig besloten moet worden en daarom doen wij een beroep op alle bewoners, geef nog een kleinigheid af bij don pen ningmeester. den heer Dirksé, Oude Vest 63 en wij zijn er. Naar wij vernemen, heeft het bestuur der 3 Octobpr-Vereeniging aan den aanne mer G. Splinter en Zn., alhier, de uit voering opgedragen tol het maken der tri bunes en Kon. Loge aan den Zoolenvnnd- sche Singel, als laagste inschrijver voor dit werk. Voorts is aan don aannemer Zitman op gedragen hel maken van een brug over den Singel, het. maken van bet vlot en de esplanade, waarop het spel zal worden vertoond Met de werkzaamheden zal reeds zoor spoedig worden aangevangen. De Vereeniging lot bevordering van he? vreemdelingen vorkoor alhier zal mol do a.s. 3 Octoberfeeslen de molen De Valk aan den Riinsburgersingel van do fa. web P. van Rhijn, elee'.riscb doen verlichten. De fa. van Rhijn heeft do molen dnarloo geheel belangeloos beschikbaar gesteld. Da uitvoering van bot work is opgedragertj aan de fa. H L J TolG. eleclro-tcclinisch bureau, Rapenburg alluer. R.-K. HUISVESTINGS-COMITé Afd. Leiden en Omgeving. Het Hoofdbestuur heeft gemeend go? te doen om op 6 September een allerlaatste gelegenheid open

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2