tal betalende lecïen op lieden, pl.m. 2i0ü en kinderen beneden de 16 jaar pl.m, 1500 bedraagt. Bovendien zijn er ernstige plan nen voor aansluiting van nabijÜggende gemeenten. Men moge dus gerust consta- teeren dat de uitkomst tot op heden de ■verwachtingen verre overtroffen heeft. Lsstd» en Veiling te Lis so op 14 Augustus, onder Directie van Holland's Bloembollenhuis. .Vrij goedo kooplust. E.V.T. Grisdelin f 3. idem Keizerskroon f 6, idem La Reine f 2.80, idem Fred. Moore f 3.40. idem Scarlet Due f 3.90, idem Ckrysolora f 3.70, idem Panna f 4.20, idem Verm. Brillant f 6.50. idem Oosten rijk f 4.G0, idem Proserpine f 8.50, idem Gele Prins f 3.90, idem Mon Tresor f 4.80, idem Witte Zwaan f 2.40, idem Diana f 2.40. idem Goudvink f 4.70, idem Witte Due Max. f 2.90, idem Couleur Cardinal f 6.20, idem Herman Schlegel f 3.70, idem Rose La Reine f 4, idem Pink Beauty i 8.20, idem Bonte Joost f 3.40. idem Rose Luisante f 5.20, idem Wouwerman f 3, idem Ophir d'Ór f 3.40, idem Belle Allian ce f 4.70, idem Artis f 2.40. idem Flamin go f 4.40, D.T. Muriilo f 3.40, idem Cour. d'Or f 4.60, idem Theeroos f 4.80. idem Titiaan f 5, idem Le Matendor f 3.60, idem Lucretia f 4.20, idem Tournesoll f 5, idem Rubra Maxima f 3.S0, idem Vuurbaak f- 6.10. D.W. Pr. of Haarlem f 2.60, idern Fame. Sanders f 3.80, idem Bartigon f4.90 idem Sieraad v. Flora f 3.60, idem Rau- wenhoff f 5.90, idem Ivrelage f 3.60, idem Copland f 4.80, idem Europe f 2.50. idem Psyche f 3.30, idem Nora Ware f 2.50; E.R. Queen Marie Sophie f 19, idem Gen. de Wet f 20, idem Moreno f 21.50, idem Ger trude f 22.50. idem Queen of the Pinks f 20; E.W. l'Innocence f 19; E.B. King of the Blues f 21, idem Johan f 15.25; E.N. Sir Watkin f 8.50, idem Victoria f 7, idem Emperor f 8.40, idem Empress f 7, idem Walter T. Ware f 4.90. idem Mad. Plemp f 5.90. idem White Lady f 5, idem Mad. de Graaff f 6.90, idem Golden Spur f 8.10, idem King Alfred f 27; D.N. Von Sion f 6.60, idem Oranje Phoenix f 6.20; Crocus Geel f 2.80, idem Purperea f 1.70, idem op soort f 1.10. Alles eerste soort, per 100 stuks. Eemenjjde Berichten Tragisch. De 72-jarige heer R., vroeger arts* te Rotterdam, woonde in bij zijn zuster mevr. D. te Heerenveen. Laatstgenoemde werd ongesteld en naar het ziekenhuis te Gro ningen vervoerd. Dc heer R. geleidde haar keerde terug en werd sinds dien niet meer gezien. Gisteravond vond men hem levenloos te bed. Volgons een geneeskundi ge moet de dood reeds pl.m. 10 dagen ge leden JzijiijagotroderL- - De mishandelde was intusschen stilletjes naar huis gegaan. Wie hij was weet men niet. De politie wil ook graag kennis maken met 'hem en roept hem daarom op voor haar te willen verschijnen. Brandsn. Gisteren is het atelier van gouden en zilveren kerkornamenten dei\ firma Jorna en Zonen, te 's-Hertogenbosch, geheel uit gebrand. De schade is belangrijk. Van den landbouwer D. Huurdeman, aan den Bunschoterstraatweg (gem. Nij- kerk) brandden gisteren af een schuur met twee hooibergen. Onderscheidene landbouwwerktuigen en ongeveer 60.000 pond hooi gingen verloren. Men denkt aan kwaadwilligheid. Het verbrande was ver zekerd. T-s Leerdam is afgebrand een boeren woning, staande aan den Diefdijk, be woond door vier gezinnen. Een drie-jarig kind werd door de moeder 'met moeite ge- red. De vrouw bekwam brandwonden. De brand ontstond door het omvallen van een petroleumstel. Gisternacht is te Gestel, bij Eindhoven het café van de gezusters van Vlokhoven en bewoond door v. S. totaal uitgebrand. Ook de slijterij is een prooi der vlammen geworden. Van den inboedel is niets ge red. Verzekering dekt de schade. Door het krachtig optreden van de brand weer zijn -de belendende perceelen ge-* spaard gebleven. Tragisch sterfgeval. De heer Hartman, kaashandelaar >te Hoorn, reed Donderdagavond met zijn auto langs de Handelskade te Alkmaar. Plotse ling werd hij onwel, waarbij het stuurrad aan zijn handen ontglipte. Zijn naast hem zittende dochter had de tegenwoordigheid van geest den auto door krachtig remmen tot staan te brengen. Zij waarschuwde een chauffeur van de dichtstbijzijnde autogara ge, die den heer H. naar die garage ver voerde. Daar bleek hij bewusteloos en de te hulp gerocpeif geneesheer kon slechts den dood constateeren. Ongeluk. Op de dokbrug te Dordrecht, is. naar de D. C. meldt, de elfjarige J. G. Gij'bels, toen zij op het verhoogde gedeelte van de brug liep, gestruikeld en onder een juist ,pas- seerenden auto van de gemeentereiniging geraakt. Een der achterwielen ging het meisje over het hoofd; zij was dadelijk dood. Woensdag is te Jubbega de 19-jarige schilder C. Woudsma in een kelder geval- Jen. Gistermorgen is hij aan schedelbreuk overleden, Motor-ongeluk. De heer Jongstra, bloemist te Heeg, reed gisterenmiddag met zijn 20-jarigen zoon op de duo, op een motorfiets over den zee dijk nabij Kuinre, toen plotseling een koe over dien weg liep. waar de motorrijders overheen vlogen. Jongstra kwam er vrij goed. af, maar zijn zoon brak een arm en liep een ernstige hoofdwonde op. De motor Auto omgeslagen. Gisternacht is op den hoek van de Koningstraat eü de Hooftskade in Den Haag een auto omgeslagen, doordat de bestuurder tegen een lantaarnpaal aan reed. Hij verklaarde, dat hij moest uit wijken voor een anderen auto, waarvan bij geen signalen gehoord had. Volgens getuigen had die auto echter wel signalen gegeven; ook zou de chauf feur van den omgeslagen auto wel wat te hard hebben gereden. De inzittenden kwamen met dc.n schrik vrij, behalve de heer S. L., die bewusteloos naar het ziekenhuis gebracht werd. Zijn toestand is echter niet ernstig. Op 't kantje af. Teen Woensdagmiddag de zee aan het bad Kijkduin weer vol was met. baders en Bwemmers. waaronder als gewoonlijk weer eecr veel Rotterdammers, kwam mevr. de G., oud 26 jaar mede uit Rotterdam in den trek van een muur en werd toen in zee getrokken. Haar stadgenooten en an deren vormden een keten hand aan hand, maar de verste bleef nog wel-50 meter van haar af. Op het geroep om hulp schoot toen de badmeester de Roos toe., zwom met de reddingslijn naar haar toe en bracht haar op 't droge. Eerst na zeer geruimen tijd gelukte het dokter Schelte- ma, een der logeergasten van het bad hotel, de levensgeesten weer op te wekken. Aanrijding. Op den Zijlweg onder Haarlem is een 65-jarige wielrijder, die links van de.n weg reed en plots naar rechts overstak, door «en auto, komende uit Overveen, aange reden. De chauffeur remde krachtig, doch kon een aanrijding niet. vermijden. De man werd naar het St. Elisabeths Gasthuis ge bracht, waar een schedel- en bekkenfrac- iuur werden geconstateerd. Zijn toestand is ernstig. Nachtelijk gevecht. In den nacht van Woensdag op Donder dag, te 2 uur. zag een surveilleerende agent van politie voor het Stationsplein te Groningen, dat een heer dóór een arbeider werd mishandeld. Hij trachtte deai arbei der te arresteeren, doch deze nam na be dreiging den agent te zullen neerschieten de vlucht naar een klein scheepje, dat tegen een groote Duitsche aak in het Eemskanaal lag. In verecniging met in middels toegeschoten politieliulp trachtte de agent den man daar te vatten doch de •gehe.el e familie, die op het scheepje thuis behoorde, verzette zich daartegen. Er ont stond een gevecht, waarbij de politie ge noodzaakt was van de vuurwapens gebruik te maken. De. zuster van den vervolgde, de 18-jarige A. H. kreeg een schot in de borst. Zij werd. naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht. De gezochte trachtte idoor het kanaal over te zwemmen te ont komen, maar hij werd aan den anderen jkant aangekomen, gearresteerd. Het bleek te zijn een 23-jarige jongeman, lid van een bij de politie zeer beruchte familie, i De verkeerde geraakt. Cis teren nacht zag een surveilleerende ngent van politie voor het Statenplein te Groningen, dat Cen heer door een arbeider werd mishandeld. Hij trachtte den arbeider te arresteeren. doch deze nam, na bedrei ging den agent te zullen neerschieten de vlucht naar cen klein scheepje, dat tegen een groote Duitsche aak in het Eemskanaal lag. In verecniging met inmiddels toege schoten politiehulp trachtte de agent den man daar te vatten, doch de geheele fami lie. die op het scheepje thuis behoorde, ver zette zich daartegen. Er ontstond een ge vecht, waarbij de politie genoodzaakt was van de vuurwapens gebruik te maken. De zuster van den vervolgde, de 18-jarige A. II. kreeg een schot in de borst. Zij werd naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. De gezochte trachte door het Ka naal over te zwemmen te ontkomen, maar hij werd, aan den anderen kant aangeko men, gearresteerd. Het bleek te zijn de 33-jarige S. H. lid van een bij de politie zeer beruchte familie. De mishandelde heer was intusschen stilletjes naar huis gegaan. Wie hij was, weet men niet. Gesleurde feestvreugde. Woensdagavond, organiseerde de V. V. V een feestavond, voor de velen, die te Bor- gen-binnen en in het dorp hun vacantie doorbrengen. Er werd een uitvoering van muziek en zang gegeven, met een vuurwerk ten sluite in de duinen aan de oostzijde van het hotel Stroomer. Eenige duizenden waren daarvoor naar hier gekomen. Toen de uitvoering, die uit stekend geslaagd *was, was afgeloopen en eenige nummers van het vuurwerk waren afgestoken, ontplofte plotseling een groo te hoeveelheid kruit, voor de volgende stukken. De ontploffing was zoo hevig, dat langs de oostzijde van het hotel alle ruiten van conversatie-zaal, eetzaal en eenige logeer kamers werden ingedrukt en bovendien nog van vele huizen in de omgeving. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. De materieel schade is nogal belangrijk. Van de werklieden die hij het ontsteken hielpen, werd een tweetal gewoond aan hoofd, hals en handen. Gelukkig niet ern stig. Zij werden aanstonds verbonden door de in het hotel Stroomer vertoevende medici dr. W. Polak, van Amsterdam, en dr. B. D. de Haas, van Rotterdam. Het geval bracht groote ontsteltenis te weeg onder de talrijke logeergasten en de vele bezoekers. Burgemeester H. van Rlio- non was spoedig ter plaatse om den toe stand op te-nemen. i i. i -:v? Auto-bandieten. Donderdagnacht werd anr, de xVpeldoorn- sclie politie telefonisch kennis gegeven, dat om ongeveer 2 uur was ingebroken bij den rijwielhandelaar T. te Milhngen, en dat- bij dezen ontvreemd waren twee heeren- rijgschoenen en een bus benzine. Tr.ui bij door het ge^t^mmcl iu zijn winkel uit den slaap gewekt in zijn winkel kwam vond 'hij daar twee mannen, die bij zijn ver schijnen dc v.'uchb namen in een bij den winkel staauden tweepersoons amo, die. in de richting naar Amersfoort verdween. Op de plaats,waar de auto had gestaan vond T. nog twee boschmagneten uit zijn winkel herkomstig, Veediefstal uit een weide. Op de» veemarkt te Zu-tphen werd gister door de politie aldaar aangehouden de Duitscher M. uit Duitsburg, die een tweetal koeien ter markt 'had gebacht, welke hij in den nacht tevoren te Angerlo uit een weide had ontvreemd. De. koeien waren al verkocht voor f 700, maar nog niet betaald, zoodat de eigenaar ze onmiddellijk terug kon kriiger.. M., die den diefstal bekende, werd ter beschikking van de justitie gesteld. Gerold. De heer V. uit Sliedrecht heeft bij de Haagsche politie aangifte gedaan, dat hem zijn portefeuille, inhoudende f 1300, rente- marken en rentezegels, is ontrold, vermoe delijk terwijl hij met drie onbekende man nen in een huurrijtuig een toertje maakte door de straten der residentie. 1 De autodiefstal. In verband met den autodiefstal te, Val- kenswaard is te Roosendaal een derde verdachte aangehouden. Hij is ter beschik king van de rijkspolitie te Valkensiwaard gesteld. Een bedevaart-precessie terug gestuurd. De Betuwsche fietsprocessie naar Keve- laer, bestaande uit 150 deelnemers, waar onder verschillende heeren geestelijken is nabij Cranenburg geweigerd de Duitsche grens te overschrijden. Alle pogingen om nog doorgang te verkrijgen faalden, zoo dat de bedevaartgangers onverrichter zake weer naar huis terug moesten. Naar men aan de „Msb." mededeelt, is aan de Betuwsche fiets-processie naar Ke- velaer geweigerd na'bij Cranenburg de Duitsche grens te overschrijden, wijl ver zuimd was aan de betreffende autoriteiten het aantal fietsen op te geven, waarmee de tocht zou worden gemaakt. Potten! Te Papendreeht overleed de ruim 70- jarige P. M., die sedert eenige jaren ten laste van de diaconie der Ned. Hcrv. Gem. werd onderhouden. Bij onderzoek van zijn armoedige plunje kwam intusschen aan het licht, dat de man in het bezit was van een spaarbankboekje met f 200, en f 400 aan contanten wwden in het beddegoed gevon den. Buiten!. Berichten Een „wilde" locomotief op een trein b ingereden. gewonden. Uit Lissabon- wordt gemeld, dat de loco motief van de express naar Madrid, die van zijn trein was losgeraakt en met een vaart van niet minder dan 150 K.M. per uur voortsnelde, bij Fontrocamento op den express uit Oporto is ingereden. Negen personen werden gedood en vele gewond. De jeugdige moordenaars van Chicago Het proces tegen Loeb en Leopold, de moordenaars van den knaap Franks te Chicago, neemt zijn voortgang. Na de psy chiatrische deskundigen die door de ver dediging waren in het vuur gebracht om met geleerde vertoogen aan te foonen, dat er bij de moordenaars ten hoogste van een. beperkte verantwoordelijkheid viel te spre ken, zijn thans de psychologen, gedag vaard door het O. M., aan bet woord ge komen. Dezen bleven in hun adviezen met beide beenen op den vasten grond en gaven als hun meening te kennen, dat de moor denaars volstrekt niet gek, doch wel dege lijk voor bun optreden verantwoordelijk zijn geweest. Indien de rechter er net zoo over denkt en dit schijnt reeds thans wel vast te slaan dan wordt het doodvonnis legen de daders uilgesproken. Blcedige wraakneming. Uit Golmar wordt gemeld: Teneinde één hunner kameraden te vtrre ken, die bij een twist met een Pool met een mes was gewond, drongen bij Rog- genhausen een 15-tal werklieden, gewa pend met messen, houweelen en revolvers, een. schuur binnen, waarin 35 Poolsche arbeiders te slapen lagen. Zij bielden er vreeselijk huis. Vijf Po len werden ernstig gewond, waarvan één doodelijk. Zes andere liepen minder ern stige verwondingen op. Alle gewonden werden naar liet ziekenhuis vervoerd. Vijf uur lang tusschen hemel en aarde. Drie Alpinisten uit Turijn hadden zon der gids de bestijging van den top van den Grepon ondernomen, die 3482 meter hoog is. Op den terugweg kwamen zij alle drie te vallen, doch als door een mirakel bleef het touw, waaraan zij bevestigd zaten, aan een rotspunt haken, zoodat het drietal bo ven een afgrond bleef zweven. Vijf uren lang hingen de drie Alpinis ten zoo tusschen hemel en aarde. Een hulp-expeditie kwam ben tijdens den nacht uit hun benarde positie bevrij den. De drie bergbeklimmers bekwamen vrij ernstige kwetsuren. 1.^,1. Zestien babies verdwenen. i; Een dokter en zijn vrouw, Gulou, ge- beeten en woonachtig te Agen (Frankrijk) zijn gearresteerd iu verband met de ver dwijning van een, 16-tal babies, die aan de zorg van den arts waren toevertrouwd. Verdenkingen legen het echtpaar wer den gewekt, doordat madame Gulou we gens zakkenrollen werd gearresteerd. Voorts ontdekte de politie, dat madame Gulou zich uitgaf voor de moeder van een jongen en een meisje, die als tweeling in bet geboorteregister waren ingeschreven, maar klaarblijkelijk van verschillenden leeftijd waren. Ook bleek nog, dat, terwijl de dokter vier kinderen als de zijne had doen inschrij ven, mevrouw Gulou niet de moeder dier kinderen was. De dokter werd daarop gearresteerd we gons bet doen van valscbe aangiften. Een huiszoeking bracht bewijzen aan het licht, dat hij en zijn vrouw twintig kinderen ge adopteerd hadden. Vier daarvan verbleven in zijn buis, maar wat er met de andere gebeurd is, is niet bekend. Grafschennis op Père Lachaïse. Sinds eenigen tijd hielden detectives des nachts de wacht op de Parijsche be graafplaatsen, daar geconstateerd was, dat stelselmatig de graven werden beroofd. Op Père Lachaise werd bun waakzaam heid beloond door de arrestatie van den jeugdigen Desirée Marée, die met zijn wouw op heeterdaad betrapt werd gesto len goederen 's nachts heimelijk weg te brengen. In rouwkleeren gehuld en zich uitgevende voor familie van een overle dene, wisten zij van het personeel van de begraafplaats de sleutels te krijgen van grafkelders, waar zij dan uithaalden wat van hun gading was. Zelfs moeten zij kostbaarheden uit lijkkisten hebben weten te bemachtigen. Een huiszoeking bracht gestolen goederen ter waarde van 50.000 frs. aan het licht. Drie antiquairs zijn onder beschuldiging van medeplichtigheid ook gearresteerd. Pelgrim-ellende. In verband met de klachten over de ont beringen, welke de pelgrims naar Mekka dit jaar ondergaan hebben, verneemt de correspondent van de „Times" te Aden het volgende: Teruggekeerde pelgrims verhalen, dat de weg naar Mekka door Arabische stam men was afgezet. Een karavaan van on geveer 20.000 pelgrims werd op zes uur van Medina aangehouden en was gedwon gen naar Mekka terug te keeren, hoewol aangeboden werd om te betalen voor de permissie tot verder trekken Een volgende karavaan werd eveneens dichter bij Mek ka aangehouden en alleen zij, die Mekka onmiddellijk na het einde van Ramadan (5 Mei) verlaten hadden, waren in staat, Medina te bereiken en via den weg naar Akaba naar Mekka terug te keeren onder een sterk escorte, aangevoerd door den zoon van den koning Emir Ali. Een en ander moet het gevolg zijn van de weige ring van den koning om de 20.000 pond -te betalen, welke de stammen vroegen, hoewel hij tevoren van eiken pelgrim de somma van 18 pond had ontvangen, waar van zes pond diende voor hel. huren van een rijdier on de rest in de koninklijke schatkist ging. De pelgrims naar Mekka leden veel on der watergebrek, niet omdat er minder ~*nrn vortge Jarenwas,- "MIT- omtlat d-e prijs door de autoriteiten verhoogd was. Er stierven er vele op den weg tusschen den berg Arafat en Mekka. Angstige uren. De bestijging van de Grepon, een van de moeilijkste bestijgingen van de spitsen in de Montblancgroep, heeft Maandag aan drie Italiaansche Alpinisten bijna het le ven gekost. Zij klommen zonder gids en op den terugweg is er op een plek, die de Kaap genoemd wordt, cen ongeluk ge beurd, dat ten gevolge had. dat de drie Alpinisten, gebonden aan* het touw, bo ven den afgrond kwamen to hangen. Vijf uur lang zijn zij aldus blijven hangen, elk oogenbJik verwachtend, dat zij op den Nantillensgletscher te pletter zouden val len. Gidsen uit Ghamonix hebben hen echter gered. Een der toeristen heeft zijn heen gebroken, de beide andere zijn met schrammen overdekt en van alle drie zijn de zenuwen zwaar geschokt. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Rudolf Wilhelmus z. v. R. W. Posthuma en C. v. Dam. Johanna Maria d. v. P. D. A. v d Drift en J M. Broekhof Johannes z. v. W. de Bruin en H. v. d. Burg. Hennanus Johannes z v. A. van Es en J. W. C. Evers. Eme- rentia Jolia. Wilha. d. v. H. J. van Stadeu en W. Harting. Catharina Johanna d. v. P. Kuijper en M. v. d. Meer. Sara Alida d. v. A. Regeer en S A Kesseboom. Maria Catharina d. v. J. C. A. Schmeitz en T. W. Kramp. Adriaan Nic. Frans. z. v. J. v. Buuren en H Ouwer- kerk David z. v. J. M. van Vliet en S. M. Brokaar. Cornelis Izak z. v. 1. Bin nendijk en C. L. C. de Jeu. Frederika d. v. A. v. Rijnswou en J. C. Henschen. Jan z. v. W N v Heusden en J. B. Tierolf. Izaak z. v. J. Pels en J- I- van Leeu wen. Petrus Johannes z. v. P. J v Hoe ken en C. E. Glasbergen. Isaac z. v. I. Eikerbout en J. Verver. Gerardina Christina d. v. C. Ligthart Schenk en G. C. Lek. Catharina Johanna d. v. J. Schrijver en S. C. Haarland. Johanna Adriana d. v. J. Nijssen en A. T. M. Lam- boo Antje d. v. F. A. Sollee en W. M. Derks. Johannes z. v. K. Blansjaar en C. Boer. Eugenia Maria Theresia d. v. J. J. Jongmans en A. M. Lens. Elisabeth d. v. J. Parmentier en M. A. W. v. Iter- son. Catharina Jacoba Lena d. v. P. v. Egmond en C. Leugering. Antje d. v. H. Stoof en J. C. Arnoldns. Overleden: F. Stikkeloriun wed. de Groot 72 j. J. H. Uphoff m. 47 j. J. H. A. Schaaf m. 34 j. G. Jansen z. 14 mnd. M. DivksenLotgering wed. 55 j. M. M. v. d. Linden—Smit Hessing vr. 72 j. W. v. Iterson m. 60 j. G. Cannoo m. 60 j. C. P. Kooien m. 70 j. P. Cosijn z. 17 mnd. B. A. Wasse naar 8. 4 mnd. C. Soe.t—v. Huizen wed. 72 j. 'A. Schaafstra z. 9 j. C. Tukkep Surnkels wed. 80 j. S. Meurs d. 1 j. L. V. Doorschot wed 67 j E. L. Druk ker m. 67 j. [j ALPHEN AAN DEN RIJN. Ij Gevestigd: Hohanna Maria Nahon,j 'Hoorn 105, dienstbode, van Hazerswoude. Louisa Sophia Oumbaoh, Hoorn 17, dienstbode, van Loudenspoel (Duitschland)! Maria Hendrika Mulder, Julianastraat' 28, van Hilversum Geertje Ekkerman, echtg. van Victor Roos, v. Boetselaerstraafc 15, dienstbode, van Amsterdam. Arie Aantjes, Mauritsstraat 16, pannenbakkers-; 'knecht, van "Woerden Dina Johanna' Kooiman, Hoofdstraat 27, dienstbode, van Wou'brugge Maria Christina Mooyman, echtg. van P. J. v. Schie, Hoorn 418. van; Zoeterwoude Jacobus Jan v. d. Wijn gaard, Hooftstraat 126, winkelbediende, van Waddinxveen. Huibert Bek, Mau ritsstraat 22, pannenbakkersknecht, van Zoeterwoude Theodorus van Doorn, Julianastraat 53, slagersknecht, van Woer den. Gerardus Visser, Raadhuisstraat 10 veehoudersknecht, van Gendringen Maria Schinkel, Oudsh.weg 13, dienstbode van Zwammerdam Jan Zaal, Hoorn 22% broodbakkersknecht, Zwammerdam. Vertrokken: Olga Florence Moesch, Hoorn 65, verpleegster, Engeland Helena Adriaan van Rij. Marthastichting, naar Rotterdam, Jan Kdbelstraat 62 Mat thias Hubertus v. d. Sijs, Hoorn 67, vee- houderskneöht naar Voorschoten Cor nelia Terhorst, Hooftstraat 147, naaister, naar Hoorn, G. A. Appelhaven 11b A. G. 'Maria Grossat, Hooftstraat 45, naar Noordwijkerhout Louis Dirk van Essen, Willemstr. 48, sohildersknecht, naar Voor burg, van Heumstraat 125 Klaas Vos kuil, St. Jorisstraat 5, journalist, naar 's-Gravenhage, Irisstraat 11 Wilhelmus van Leeuwen, Willemstraat 16,_bcekdrukker naar Aalsmeer Joh. Adr. Willem Dex- ker, Hoorn 162, veehoudersknecht, naar Kampen. NIEUWKOOP. Geboren: Martien z, van J- Verburg en J. van Ekris Johannes Theodorus z. van J. H. Wendel en A. M. Mourits Cornelis August z. van J. Kruger en M-, van den Neut. Maria Jacoba d. van J. Sanders en W. van Beveren. Overleden: Elisabeth Bruijnis, 6 d. SASSENHEIM. Geboren: Tjalling Ulbo, z. v. C S Sixma baron van Heemstra en J. A. B. Gravin Schimmelpenninck. Antonius Leonardus Jozef z. van W. C. Mooij- mans en J. L. van Leeuwen. Cornel<s z. van P. C. Vonk en L. Edel. Mart ka Cornelia d. van P. Vis en C. Westerbeek. Jannetje d. van P. Nicola en C. Moo- lenaar. Overleden: Jacobus Hendrikus Up hoff, 47 j., echtgen. van M. A. van den Heuvel. ■Ondertrouwd: Johannes Zwarts 54 j. en Margaretha Steenvoorden 47 j. Gehuwd: Johannes Jacobus Geering 26 j7 en Hermina Duijn 26 j. Gevestigd: F. W. Molilmann en ge zin, Teijlingerlaan, van Hillegcm. F. de Voogd, Hoofdstraat, 258 uit Haarlemmer meer. Vertrokken: A. Warnaar van Hoofd straat 85 naar Oegstgeest. Mej. A. Ha- geman van Rijksstraatweg 9 naar Lei- Jen. Mej. M. G. du Croix, van Molen straat 15 naar Hilversum. Mej. M. van Vel zen van Floris Schoutenstraat 12 naar Warmond. Mej. C. M. van der Ploeg van* Keerweerlaan 11 naar Hillegom. P. B. Bader,van v. Heemstrastraat 34 naar Den Haag. Mej. A. Brusse van Kinkenberg 11 naar Rijnsburg. VOORSCHOTEN. Geboren: Max z. van M. van det Stoel en A. A. H. Veldhuyzen van Zan ten. Ondertrouwd: G. Paling 27 j. en P. van Leeuwen 24 j. Overleden: C. LevedagStal- linga 86j MARKTBERICHTEN LEIDEN, 15 Aug. Veemarkt. Aange voerd 430 runderen; 58 kalveren; 667 scha- pen. Aangevoerd 49 stieren f 190f 5S5; 107 kalf- en melkkoeien f 210f 450; 141 vare koeien f 160f 300; 116 vette ossen en koeien f 425f 640, f 0.95f 1.20 per K.G.; 17 graskalveren f 50f 115; 28 vette kalveren f65—160, f 0.90—f 1.70 per K.G.; 30 nuchtere kalveren f 12f 21; 244 vette schapen f 37—f 52, f 1.54—f 1.70 per K.G.; 423 weide schapen f 24f 44; 712 magere varkens f 14—f 40, f 0.46—f 0.52 per K.G.; 548 biggen f 5—f 10; 1 paard; 3 veulens; 11 bpkken of geiten f.4—f 14. Kaas, Aangevoerd 41 partijen kaas. Besteed werd voor le soort Goudsche kaas f 66f 70; 2e soort Goudsche kaas f 62 f 65; le soort. Leidsc-he kaas f 57f 60 alles per 5 K.G. Handel vlug. Aan de Stadswaarr gewogen 33 partijen 1624 stuks. 11328 K.G. UITHOORN, 15 Aug. Kaasmarkt. Op do kaasmarkt waren aangevoerd 137 partijen. Prijs Goudsche kaas 1ste Soort f 64—f 69; 2de soort f 58f G3; zwaar dere f 70—f 74; Rijksmcrk f 61—f 71. Handel vlug. ZOETERWOUDE, 14 Aug. Veiling .Zorg en Vlijt. Aangevoerd 725 kipcieren f 7.05—f 7.85; roodc kool van 12—20 ct. per stuk. vALPHEN ad. RIJN, 14 Aug. Veiling. 5100 eieren f 7.40—f 7.60; eendeneieren f 6.40—f 6.50; ealkoeneiercn f 8.alles per 100 stuks. KATWIJK 14 Aug. Veiling. Due nt York per 25 K.G. f 1.30—1.00; eigenhei mers per 25 K.G. f 0.S01,20; peen per 100 bes f 2.503.80. Aanvoer 2,00 maal 25 K.G. Due of Yovic;t 400 maal 25 K.G. eigenheimers; 2750 bo3 peen. J

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 15