jgroot en bedraagt ca. 180 en daaronder izijn almee van de beste verzamelingen, !die bekend zijn. Een tn ander *al natuurlijk heel -wat ruimte van Pulchri Studio te 's-Graven- hage, waar <Je tentoonstelling -wordt, ge houden, in beslag nemen. Het voorberei dingscomité heelt besloten ook aan den handel een plaats te geven, zij het dan ook afgescheiden van de eigenlijke tentoonstel ling, die geheel wordt samengesteld uit verzamelingen van liefhebbers. De Louis XV-zaal, gelijkvloers, wordt hiervoor be stemd Tot nu toe zijn er 18 handelaren in geschreven en meer plaats ia er niet. Het voorbereidingseooiitheeft vergun ning gekregen om tijdens do tentoonstelling een verloting te houden, mat merkwaar dige, deels kostbare zegels 'ils prijzen Ten einde den binnen- en buitenland-- «chen inzenders alle gewenschte inlichtïn- en te verstrekken zal van 1 September af, permanent een bijzonder comité, samen gebracht door en onder voorzitterschap van mevrouw Weyerman-de Villeneuve, in Pulchri Studio zitting houden. Voor dien tijd kan men zich om inlich tingen wenden tot don secretaris mr. E. Bon, te 's-Gravenhago (Corns. Speelman- etraat 7.) De sa'arissen van de rijksv/erklieden. Volgens de „Rcs.-bode" beteekent de aan vaarding door de regeering van de sala- risvoorstellen der commissie-De Wilde voor de rijkswerklieden en hun die daar mede gelijk gesteld worden, een jaarlijk- eche uitgave van 3 millioen gulden méér dan de oorspronkelijke regeeringsvoorstel- len zouden hebben gekost. Een onwaarheid. Naar aanleiding van het conflict tus- ■cben de Begeering en de Centrale Com missie voor Georganiseerd overleg voor de Ambtenaren waarbij in tegenstelling met de commissie-de Wilde voor de werk lieden de onderhandelingen met de Regee- ring zijn afgebroken, wijl geen overeen stemming mogelijk was heeft. ,.Het Volk" zich gewend tot de leiders der mo derne bonden en gevraagd naAr do oor zaak van dit negatieve resultaat dezer commissie. Volgens het bekende recept krijgen na tuurlijk weer de katholieke en christelijke organisaties de schuld. Naar we in „Het Volk" lezen, is door de vertegenwoordigers der vijf vakcentra- len de eenheid van optreden niet gehand haafd kunnen worden, omdat o.m. de con- fessioneelen hun stokpaardjes boven de eenheid der ambtenaren stelden. Vooral de Katholieken ijverden sterk voor hun verhoogden kindertoeslag. Naar wij thans^van de zijde der Katho lieke organisaties vernemen, is deze voor stelling van zaken geheel in strijd met de, waarheid. De Katholieken hebben geen enkel voor stel gedaan tot verhooging va-n den kin dertoeslag. Maar de leiders der moderne bónden kwamen met hun ond stokpaardje n.l. om den kindertoeslag geheel af te pchaffen, en tegen dii voorstel hebben de Katholieke organisaties zich natuurlijk ver zet. omdat bij aanvaarding van. dit. socia listisch voorstel de Katholieke ambtena ren. die gelukkig meerendels nog groote gezinnen hebben, zouden zijn gedupeerd. Een nieuwen eisch hebben de Katholie ken echter op dit. gebied niet gesteld, maar teen de modernen hier wel met een nieuwen eisch kwamen, hebben de Katho lieken zich daartegen verzet, Is dan ook de kwestie van den kinder toeslag een der oorzaken geweest dat het permanent instituut van de vijf vakcentra les niet kon worden uitgebouwd, dan is dit alleen te wijten aan de houding der modernen. Zij, en niet de Katholieken, hebben hier de kwestie van den kindertoe slag op het tapijt gebracht. En zij hebben dan ook, om in de ter minologie van JTefc Volk" te spreken, hun stokpaardje,, n.1. afschaffing van den kin dertoeslag. gesteld boven de eenheid der ambtenaren. „Bes." Het KoninkfSjk bezoek aan Zeeland. De Koninklijke familie is Zaterdagoch tend om 11 uur 10 aan het Centraal Station te Utrecht aangekomen. Op het eerste1 per ron, waar de salonrijtuigen werden voor gebracht, wachtten zeer velen en bij het verlaten van het rijtuig werden do Konink lijke personen met gejuich begroet. Buiten op het Stationsplein stonden do auto's voor het bordes gereed. Hier had zich ook een groote menigte verzameld. Tot voorbij het hotel Terminus had de politie een weg voor de auto's moeten vrij houden Bij het verschijnen van de Koningin, ver gezeld van Prins Hendrik en Prinses Juliana, op het bordes, barstte een aan houdend groot gejuich uit, dat even op hield toen rij in de auto's waren gestapt om daarna weder te worden gehoord. Na enkele minuten vertrok de Koninklijke familie onder daverend gejuich der menigte naar Soestdijk. 1 De gewone audiëntie van den Minis ter van Arbeid. Handel en Nijverheid op Donderdag 14 Augustus 1924 zal niet plaats hebben. SPORT VOETBAL. ~B. K. FEDERATIE Vergadering Technische Sectïe Gistermorgen vergaderde de Technische Sectie der R. K. F. te Nijmegen onder voorzitterschap van mr. D. A. Schreden. Na de gebruikelijke opening kwam de agenda aan de orde: Een voorstel van Haarlem om de be voegdheid der technische sectie nader te omschrijven en in het huishoudelijk regle ment der federatie op te nemen, werd na uitvoerige discussies en een krachtige ver dediging door pater Victorias, aangeno men. Aan het bestuur zal worden over gelaten de bepalingen dienaangaande te ontwerpen. Evenzoo werft aangenomen het advies om te herzien het besluit van uit stel te vragen van een eenmaal vastge- stelden wedstrijd binnen 10 dagen na de openbaarmaking. Een voorstel van den heer Kruyver om het kampioenschap der R.K.F. te verspelen onder de kampioenen der eerste klas en die van de overgangsklassen, werd na een redactiewijziging vastgesteld. De heer De Vries (Wilskr.) bracht, naar aanleiding van dit voorstel, het kampioenschap van Sittard in het geding, maar moest zich met het bestuursbesluit tevreden stellen. Tijdens de discussie deelde de voorzitter mede, dat de levensverzekering St. Willi- brordus een beker beschikbaar had ge steld voor die vereeniging, die het kampi oenschap der R.K.F. behaalt. Het voorstel Zaandam tot afschaffing der overgangsklasse lokte tot uitvoerige be sprekingen uit. Do heer Bus verdedigde het voorstel dat door den heer Feddema werd bestreden. Laatgenoemde wees er op dat men gekomen was tot de overgangsklas langs den weg der lagere afdeelingen en hij achtte dezen tijd nog niet rijp voor een le klas over geheel Nederland, waarop de heer Bus do bemerking plaatste dat bet spelpeil van den N.Y.B. niet als norm be hoeft te worden aangelegd. Ook de heer Putter verdeditrde het voorstel, dat later door de vereeniging Zaandam werd terug genomen, maar op verzoek van den heer Bus opnieuw werd ingediend. De heer Putter wensehte het voorstel geëndosseerd te zien aan de technische secties der dio cesane bonden. Na breedvoerige bespre kingen werd het voorstel door den heer Bus teruggenomen. Nog werden verschillende voorstellen betreffende redactiewijzigingen behandeld, waarop de competitie-indeeling in behan deling kwam. Voor zoover Leiden en Woer den betreft hebben we dez9 reeds vorige week gepubliceerd. Algemeene vergadering R. K. F. Te 3 uur des middags werd de algemeene vergadering gehouden, waar de verschil lende jaarverslagen werden uitgebracht. De heer Stufkens bracht het finantieel verslag uit namens de finantieelo com missie. Dit verslag getuigde van de tot heden toe gevolgde lakse wijze waar op vercenigingen en bonden zich van hun verplichtingen kwijten. Breda heeft zich van de oude schuld gekweten. Het kas saldo op het eind van het vereenigings jaar bedroeg ruim f 791. Naar aanleiding van het finantieel ver slag merkte de heer Aben op dat de Zuidelijke bonden nog zeer in gebreke waren, hetgeen door den heer Jansbeken werd bestreden. De heer Potter gaf een overzicht van het ontstaan der oude schuld en baro verdeeling over de bonden. Voor lezing werd gedaan van de bedragen d.ie de vercenigingen nog schuldig zijn aan de R.K.F. Mcdedeeling werd daarna gedaan dat de vercenigingen, die op 1 Sept. niet voldaan hebben aan de finantieele plichten, niet tot de competitie van het nieuwe sei zoen worden toegelaten. Het restoerende saldo van de oude honds-schulden zal over 5 jaar worden verdeeld. De kas-commissie geelde mede, dat de kasbescheiden in orde werden bevonden. Het finantieel verslag Werd aangenomen. De begrooting voor het nieuwe seizoen werd aangenomen. De begrootingsluit mei een inkomsten- en nitgavenrekening van f9700.—. De bestuursverkiezing had tot Tesultaat dat gekozen zijn de heeren mr. Schreüen, J. Stufkens. H. Putter, H. Kruyver, R. J. de Grood, A. Kockelmans en Kuiper, ter wijl drie vacatures moeten worden aange vuld. Een woord van afscheid richtte de voor zitter tot den heer Bus, die de federatie door de moeilijke jaren heeft heengesleept. Namens het bestuur steldo mr. Schretlen. voor, den beer Bus tot eerelid te benoemen. De algemeene vergadering onderstreepte dit voorstel met een luid applaus. De heer Bus dankte in welgekozen woorden voor dezo hulde. Daarna kwamen in stemming de advie zen der technische sectie. De voorstellen van Gennep werden even eens aangenomen z.h.st. Aan het bestuur werd overgelaten de waarborgen in deze voorstellen genoemd, nader te omschrijven. In de commissie van beroep werden be noemd Pater Smit O.P. (voorz.); H. Bus, mr. H. Leesberg (Alkmaar) j Fransen (Hengelo). DIOG. HAART,. BOND. R. K. Sporfvereeniging „Lisse" Secr. J. v. d. Zwet, Julianastraat 112 Met talrijke supporters trok de R. K. Sportvereeniging „Lisse" naar bet gunstig gelegen sportterrein van E.M.S. te Noord wij kerhout, om aldaar de nederlaagwed strijden te gaan spelen. Om 1 uur speelde het lie elftal eerst tegen E.M.S. II en ge wonnen werd met 23 in het voordeel van Lisse. Het eerste elftal bracht het er min der gunstig af. Een pracht volledig elftal en buiten verwachting der supporters, werd met 10 verloren. Het spel liet wat te wenschen over, hetgeen zijn oorzaak vond in bet slechte samenspel. Het 3e elf tal wist thuis de puntjes eerlijk met de studenten te deelen. Nu nog eenig nieuws onder de aandacht van Lisse's sportliefhebbers. Sportlui, die nog idee hebben bij ons te komen of weder te gaan spelen, gelieven zich zoo spoedig mogelijk bij het bestuur op te geven. De ledenlijst gaat binnenkort naar Zaandam, daar de competitieindeeling zal plaats heb ben. Wacht dus niet langer. Steunt de Roomscho sport in 't algemeen en Uw plaatselijke vereeniging in 't bijzonder. De weg daarvoor ia welbekend. S.L.C. I—A.V.V. I 2—1 Gistermiddag speelde op het sportterrein van.S. L. C. te Voorschoten S.L.C. I tegen A.V.V. I (Leidschendam) en won dezen wedstrijd met 21. S.L.C. II—A.V.V, II 5—1 S.L.C. II speelde een wedstrijd tegen A.V.V. II en wist dezen wedstrijd te win nen met 51. NEDER LANDS OHE VOETBALBOND. L.F.C.Dclfi 0—2 De nederlaagwe'dslrijden van L.F.C. zijn gistermiddag voortgezet met een wedstrijd* tégen Delft. En, zooals bijna wel zeker te voospellen was, nu het een gelijkwaardige club gold, nu viel het spel van L.F.C. weer tegen. Er werd over het algemeen slecht gespeeld en bet, nu ja, we winnen toch wel, zal hier ook wel weer oorzaak zijn. Iedere helft van den wedstrijd leverde voor Delft een doelpunt op. LuodunumD.E.C. 02 Ook Lugdunum leed een 20 nederlaag, maar do groenwitten speelden een heel wat betere partij dan we van hen gewend zijn. Een tegenpuntje was zeker wel verdiend. Niettemin, de Zondagen brengen telkens goede oefening voor de a.s. competitie. A AmsterdamRctterdam 2—3. Op het Ajax-terrein werd Zaterdag avond de wedstrijd gespeeld tusschen de vertegenwoordigende teams van Amster dam en Rotterdam. Do elftallen waren als volgt samen gesteld: Amsterdam: Doel: De Boer; achter: Pel ser, Couton: midden: Asscherman, Liet- zen, Do Kruvff; voor: Dorenbos, Bos, Sib beles, Ferwerda, De Natris. Rotterdam: Doel: Roem; achter: Weber, Fuchs; midden: Zuidam, Bul, Van de Velde; voor: Schram, Roomburg, Bak, Formenoov, Huysmans. Na vele Rotterdamseke aanvallen en een enkelen uitval van de gasten breekt Formenoov door en na 33 minuten heeft hij de R'dam do leiding gegeven. In dc Amsterdamsche voorhoede gaat het bar slecht. Er zit geen fut in. Plotseling be werkt Pelser het leer met do handen en Formenoov, die de penalty neemt maakt geen fout (02). Dan is liet dra rusten. In de eerste vijf minuten na half time is Rotterdam aanvallend, doch de Amster dammers keeren spoedig do rollen om en tijgen wat enthousiaster dan tevoren ten aanval. En ze hebben succes. "Want na 10 minuten heeft Sibbeles op een voorzet van Do Natris den achterstand verkleind. Onmiddellijk na den aftrap gaan de gas ten er weer met het leer van door en Bos heeft voor den gelijkmaker gezorgd. Het Amsterdamsche elftal is nu veel beter dan dat der tegenstanders, die plots de kluts kwijt zijn. Aleen Formenooy werkt hard en blijft gevaarlijk voor Do Boer. En hoewel het niet in de lijn van het 'spel ligt weet Roomberg voor de derde maal het Amsterdamsche net te vinden en bezorgt zijn stad daarmede do overwin- ning. LAWNTENNIS. Het Internationaal tcurnooi te Noordwijk De uitslagen .van Zaterdag zijn: Heem-enkelspel, vierde rondo: Wstzel sl. Jannink 6—0, 6—2; Schomburgk sl. Jordaan 62, 7—5. Kwart eindstrijden. Wetzel sl. Gasten- dijk 64, 62, Scbomburgk si. Knappert 6—1, 75. Timmer sl. Bryan 62, 61. Halve eindstrijden. Timmer sl. Kreu,- ^er 64, 86, 63, Schomburgk" sl. Wetzel 61, 64, 62. Heeïen-dubbelspel, 2e ronde. Timmer Bryan sl. AlsbachWetlzel 6—2, 61. Kwart-eindstrijden. TimmerBryan sl. KnappertBehrens 61, 62; Kreuzer Kleinschroth sl. Bamaer en Marinkelle 6—2, 62; Casten dijk—Nauta sl. Jordaan Jannink 64, 68, 64. Halve eindstrijden: KreuzerKlein schroth sl. Timmer—Bryan 0—6, 63, 61, 64. Dames-dubbelspel, halve eindstrijd: mej. Rollin Couquerque en mevr. Stroink sl. mevr. Kaeber en mevr. Jacobiny 61, 16, 63. Gemengd dubbelspel: Bylevold en mevr. Byleveld sl. mevr. de BockCarp en Ra- macr 64, G4; mevr. KaeberGast sl. mej. Vriesendorp en Vriesendorp 6-, 6—1. Kwart eindstrijden, de heer en mevr. Schomburgk sl. mej. Bollin Couquerque en Nauta 61, 36, 60, de heer en mevr. Byleveld sl. mej. Redele en Gomans 63, G4, mevr. Stroink en Bryan sl. mevr. Kaeber en Gast 26, 62, 62. Dames enkelspel kwart eindstrijd: mevr Jacobiny sl. mevr. Stroink 63. 57, 61 Mej. Vriesendorp sl. mevr. Schomburgk 64, 6y4. De uitslagen van gisteren zijn:' Heeren-Enkelspel. Eindstrijd: Timmer slaat Schomburgk 61 61 64. Dames-Enkelspel. Halve eindwodstrijd:' Mevr, Kaeber slaat mevr. Jacobiny 61 3—6 6—1. Eindstrijd: Mevr. Jacobiny slaat mevr. Kaeber 62 G2. Heeren Dubbelspel. Halve eindstrijd: CastendijkNauta slaan Schomburgk Gast 6—8 9—7 0—2 3—6 0—3. Eindstrijd: KreuzerKleinschroth' slaan CastendijkNauta 57 62 62 01. Dames-Dubbelspel. Eindstrijd: Mevrouw StroinkMej. Bollin Couquerque slaan mevr. Schomburgkmevr. Von Diergardt 0—2 6—3. Gemengd Dubbelspel. Kwarteindstrijd mevr. JacobinyKnappert slaat mevr. Von DiergardtTimmer 72 03 3—1. Halve eindstrijd: Mevr. StroinkBrijan slaan Mevr. BijleveldBijleveld 60 02. Eindstrijd: do beer en mevr. Schomburgk slaan mevr. StroinkBryan 63, 61. ATHLETIEK. Oe kampioenschappen. J Nod. tecordj iOU M. verbeïerd. Bij de gisteren te Enschedé gehouden atkletiekkampioenschappen beeft Harry Broos van de Philips Sportver. te Eind hoven het 100 Meter-record van 10.8 sec. gebracht op 10.7 sec. wielrennen. Om hel wereldkampioenschap achter moteren. Gisteren werd te Parijs de strijd om het wereldkampioenschap achter motoren gehouden. De volledige uitslag luidt: 1. Victor Linart (België); Sérès (Frank rijk), li ronde; 3. Toricelli (Italië), 4 ron den; 4. Süter (Zwitserland), 11 ronden; 5 Léon Vanderstuyft (België), 12 ronden; 6 Schlebaum (Holland), 14 ronden; 7. Mar tin (Tsjecho-Slowakije, 27 ronden. De Franschman Grassin gaf op. Van de Rijswijksche baan. De uitslagen luiden: Niewelingenwedstrijd over 800 M. (2 ronden); Beslissing: 1. Arnoldus: 2. Huet; 3. Polil; 4. Kuis. Sprint wedstrijd voor profs over 800 M (2 ronden) in 3 ritten. Totaaluitslag: 1. L. Didier 3 punten; 2. P. Leene 8 p.; 3. Bontekoe 3 p.; 4. v. Duyn 10 p. Afvalwedstrijd voor de niet in de finale geplaatste nieuwelingen. Na elko ronde valt de laatste deelnemer af. 7 deelnemers 1. Erkclens; 2. Hofland; 3. Peters; 4. v. d. Meer. Voorgift wedstrijd voor pTof over 1200 M. (3 ronden): 1. L. Didier (scr.) 1. 200 M. 15 1/5 sec.; 2. W. v. Duvn (60 M.); 3. Bontekoe (40 M.); 4. v. d. Stel (100 M.); 5. Leen o (20 meter). Wedstrijd achter groote motoren tus schen v. Ruysseveldt. (Masicot) België, Le- jour (Luycken) België, Snoek (Kaeser) Holland, Storm (De Roos) Holland, en Asberg (Deggélaar) Holland, le manche voer 30 K.M. (75 ronden). Uitslag: 1. Snoek in 22 m. 31 sec. 2. v. Ruysseveldt op 5 ronden plus 330 M., 3. Lejour op 7 ronden plus 150 M., 4. Asberg op 9 ronden plus 390 M., 5. Storm op 13 ronden plus 210 M. 2e manche over 30 K.M. (75 ronden). Uitslag: 1. Lejour in 21 m. 591/5 sec.; 2. v. Ruysseveldt op 40 M., 3. Asberg op 5 ronden plus 190 M., 4. Storm op 7 ron den plus 210 M., 5. Snoek op 14 ronden plus 200 M. 3e manche over 40 K.M. (100 ronden). Uitslag: l.v. Ruysselveldt in 31 min. 52 4/5 s., 2. Lejour op 200 M., 3. Storm op 5 ronden plus 340 M., 4. Asberg op 7 ronden plus 200 Meter. Snoek opgegeven Totaal-uitslag: 1. v. Ruysseveldt 5 pun ten, 2. Lejour 6 p., 3. Asberg 11 p., 4 Storm 12 p. ZWEMMEN. Twee Ned. records verbeterd. D© Hollandsehe dames schijnen door de Olympiade wakker geroepen te zijn. Wat anderen kunnen, zouden wij dat ook niet kunnen?" zal het motief daarbij wel zijn. Maar niettemin zijn gisteren te. Breda maar weer twee Ned. records neergehaald. Mej. Baron van de O. D. Z. bleef in hel. nummer ]C0 M. vrije slag 3Yi seconde bin nen hefc Ned. record, terwijl ook mej. Vier dag van de A. Z. en P. C. daar beneden bleef. De gemaakt-o tijden waren resp. 1 min. 17 4/5 sec. en 1 min. 191/5 sec. In het nummer 100 M. rugzwemmen (kam pioenschap van Nederland) bleef mej. G. Klapwijk van de R. D. Z. 4 3/5 sec. beneden het Ned. record en maakte een tijd van 1 min. 36 2/5 sec. Belgische zwemrecerds. Bij de te Antwerpen gehouden zwem wedstrijden heeft Gerard Blitz een ge slaagde poging gedaan, het Belgische 300 M.-reeord, dat reeds op zijn naam stond, met 4 min. 15 sec. te verbeteren. Het nieuwe record bedraagt thans 4 min. 4 2/5 sec. Het record over 300 yards werd door Blitz geëgaliseerd met een tijd van 3 min. 11 2/5 sec. WATERPOLO. België—Holland 7-4. België beeft, zooals verwacht, gisteren middag te Blankenbcrgbe den polowed strijd tegen Nederland gewonnen. Een 74-bverwinning was bet resultaat, terwijl bij de rust- de Belgen reeds een 40 voor sprong hadden weten te verkrijgen. De beide ploegen stelden zich, naar „de Crb." meldt, als volgt op: Belgic: Durant, doel; M. Blitz en Pletincx, achter; G. Blitz, midden; De win, Vernietten en Cludts, voor. Holland: Struys. doel; Muller en A. van Senus, achter; Goedings, midden; Kohier, G. Bohlander en P. v. Senus, voor. Scheidsrechter was de Franschman Drigny. Dadelijk na het begin is België sterker en G. Blitz zorgt voor het eerste doelpunt., terwijl Dewin den Belgischén voorsprong tot. 40 opvoert, In de tweede helft-, nadat G. Blitz het vijfde doelpunt beeft gemaakt en Cludts den stand op 60 heeft gebracht, weet Kohier voor Holland het eerste tegenpunt coren, waarna de Belgen weer aan liet woord komen en er 71 van maken. Tegen bet einde slaagt Bohlander er in, twee doel punten te fabriceeren, terwijl van Senus, die naar voren is gekomen, nog een doel punt er aan toevoegt. Het einde brengt dus een 74-overwinniug voor de Belgen. Het schieten en samenspelen der Belgen was veel beter dan dat van de Hollanders. ZWEMMEN EN WATERPOLO. Bodegraafsche Zwemclub „De Waterrat". (Van een bijz. verslaggever). Zaterdagmiddag hield deze ongeveer twee-jarige vereeniging welgeslaagde wed strijden, waaraan, zooals reecis door ons vermeld werd, de Goudsohe en de Leid- sche Zwemclub deelnamen. Het vlot afgewerkte programma begon met verschillende nummer» voor leden van ,/De Waterrat" en voor abonné'a der Zwem inrichting. Hieruit bleek, dat er onder de leden der B. Z. C. verschillende waren, die reeds konden bogen op den na-am van „uitste kend zwemmer". Bij doorgevoerde oefening zullen zij ongetwijfeld him techniek verbe- gemeenterekening. B. en W. van Leiden brengen ter a|» meene kennis, dat de rekeningg en antwoording van de ontvangsten en uit?] ven dezer gemeente over het jaar ifl met al de daarbij behoorende bescheidt aan den Gemeenteraad is overgelegd J1 lijk voor een ieder gedurende veertien IJ gen ter Secretarie dezer gemeente Ier i!' zing is neergelegd, en in afschrift, |PJ" betaling der kosten, algemeen verkril? baar zal worden gesteld. J AUG. L. REDfERINGER, weth. loco-Burgemeeëw VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 11 Augustus 1924. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOjjp, Aan den Gemeentelijken Vischwinkei Vischmarkt 18, Telef. 1225, is DINSDAG verkrijgbaar SCHELVISCH a f o 17-! f 0.24. SCHOL a f 0.14—f0 32, KAKEL JAUW a f 0.30—f 0.35 (geh. kaÊelj. 2 f 0.22) per pond en NIEUWE HARING; f 0.06 per stuk. i AUG. L. REIMERINGER, wëth. loco-burgemecEler' Leiden, 11 Augustus 1924. I£atfa©3ielk@ &g@nda LEIDEN. Maandag. R. K. Volksbond, Piano en vbol. concert-, te 8 uur. Dinsdag, R. K. Volksbond, concert te gj. ven door „Perosi". Woensdag, R. K. Volksbond, concert tcgc. ven door het strijkje „Te Black Band" met medeverking van ht duo Scheepens en Soupart. Donderdag. R. K. Volksbond, zaalapecisj te 8 uur. Woensdag. R. K. Bond van Transportarts ders „St. Bonifacius", Bondsgebou? te 8 uur. De avond-, nacht- en Zondags-diens', der apotheken wordt van Maandag 11 tos en met Zondag 17 Augustus waargenomei door de Apotheek van den heer C. B, Duijster, N. Rijn 18, Telef. 523. teren en daardoor grootere snelheid leera ontwikkelen. Verblijdend was het," dat verschillends zwemmers, met goed gevolg, zoowel an borstzwemmen. als aan rugzwemmen »s pepduiken deelnamen. Alzijdige zwenup dus. Na beëindiging van bovengenoemd pp. gramma demonstreerden verschillende den der G. Z. C. cn der L. Z. C. ellerki zwemslagen. Daarna werd estafette gezwommen owr 5 maal 25 M. tusschen G. Z. C. I L. Z. C, B. Z. C. en G. Z. C. II. De cm de eersto ei tweede plaats zeer spannende race weri gewonnen door de G. Z. C. I in 1 raio, 111/5 sec. met bijna geen waarneembaar verschil voor de L. Z. C.-ploeg. Derde aankomende was G. Z. C. II, vil de ..De Waterrat". Tot slot van den middag werd in ka Rijn naast de zweminrichting een party polo gespeeld tusschen G. Z. C. I en Li C. I. De eerste had twee invallers, (o. voor haar voortreffelijken spil Jan de Boa) L. Z. C. mist? haar keeper, die door H?!- steenge onvoldoende vervangen werd. I De partij eindigde in een verdiende G, Z. C.-overwmning met 53. Zij verdiende die overwinning ten door de groote schotvaardighcid var midvoor Bokhoven, die drie doelpunt voor zijn rekening nam, ondanks het gc-edj spel van den Leidschen midachter en lei tweede door wat grootere besluitvaardif heid van hare spelers. 't Was intusschen voor de L. Z. O.'erf een uitmuntende oefening voor de kernel" de kampioens- en promotiewedstrijden. Hiermede waren de aardige wedstrijdu afgeloopen. Hopen wij maar, dat de gevoel de propaganda resultaten zal afwerp voor de bevordering van het zwemmen p de zwemsport in het algemeen en in het bij zonder voor de Bode.gr. Zwemclub, de fel ste op dat- gebied in de Rijnstreek. POSTDUIVEN. Wegens gebrek aan plaatsruimte moe ten wij de uitslagen van de wedvlucht tot morgen laten liggen. STADSHIEUWS^ HET GOUDEN PRIESTERFEEST vam DEKEN DESSENS De HoogEerwaardc Heer Deken vieit a.s. Vrijdag, zooals bekend, op het fees' van Maria Hemelvaart, den gouden gi" denkdag van Zijné H. Priesterwijding/1 Te 9 uur zal de jubilaris de Plechtig» Hoogmis opdragen. De feestelijke viering van bet Goudea Feest begint Donderdagavond te half Ilf* gen. Alsdan wordt de HoogEcrw. Jubilaris plechtig in zijn kerk ingehaald. 1 De Geloovigen zijn gisteren vanaf <w preekstoel verzocht uiterlijk kwart OW' acht in de kerk te willen aanwezig zijn- Dit in verband met het opstellen van as stoet. Als de stoet opgesteld wordt, kan niemand meer in de kerk worden toegaf1' ten tot na den intocht van den Jubüaj15- Bij den ingang der kerk worden alsdan ook de Programmaboekjes uitgereikt. Vrijdagmorgen wordt de HoogEenv- bilaris met hetzelfde ceremonieel to ~"""n uur ingehaald. Vrijdagavond neemt de plechtigheid zeven uur een aanvang. De geloovigen zijn verzocht a.s. Dondc' dag voor den intocht, alsook op den els®", .lijken feestdag, door het uitsteken der vteo gen, liefst versierd met den wit-gelen wi® pel, van hunne feestvreugde te 'n blijken.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2