WIJZIGING VAN DE LOTERIJWET Een wetsontwerp ingediend Maatregelen tegen de „Premieleeningen". Ingediend is een ■wetsontwerp tot "wij ziging en aanvulling der Loterijwet 1905. In do Memorie van Toelichting merkt de minister op, dat het "wel geen hetoog behoeft, dat op het stuk van premicleenin- gen een toestand heerscht en geheerscht heeft, welke niet mag worden bestendigd en dat het dan ook geen verwondering kan baren, dat van verschillende zijden stem men opgiugen die op een beëindiging van dien toestand aandrongen. Gebleken is wel, dat de goede verwach tingen, welke door de regeering bij de totstandkoming van de huidige Loterij- wet werden gekoesterd, ten aanzien van de uitgifte en afwikkeling van bepaalde lijk door de wet uitgezonderde premie- leeningen op ernstige wijze zijn teleurge steld. Voor een meer ingrijpende wijziging kan in het algemeen een keus worden daan uit twee stelsels, te weten: A. uitgifte van iedere premieleening zonder uitzondering'verbieden; B. de toelating van de uitgifte, aan zekere voorwaarden gebonden, blijft gehandhaafd; doch zij wordt afhankelijk gesteld van een vooraf gaande machtiging van de Regeering: der halve een preventief toezicht van de re- geering op de uitgifte van premieleenin- gcn. Volgens den Minister verdient overwe ging het tweede stelsel. Het komt den minister nuttig voor, dat naast den eisch tot verkrijgen van voorafgaande toestemming, welke alleen zal kunnen worden verkregen, als de aan legster is een naamlooze vennootschap, oen coöperatieve of andere rechtspersoonlijk heid bezittende vereeniging, of een stich ting, nog nageleefd zullen moeten wor den nadere voorschriften, die bij algemee- nen maatregel van bestuur zullen kunnen worden gesteld. Onder een nieuw nummer 2 van alinea 2 van art. 1 wordt de meest gangbare, doch ook de meest eenvoudige wijze van con stellatie eener premieleening voorgesteld en wel als volgt: „De tegen een niet hoogeren dan den pari-koers opengestelde werkelijke geld- leening die een jaarlijksche en jaarlijks ter beschikking te stellen rente geeft van ten minste drie ten honderd, terwijl aan de schuldbewijzen van die leening bji- komstig een kans op het winnen van pre- miön is verbonden." Een nieuw artikel 2 bis opent de moge lijkheid, dat door de Kroon in bijzondere gevallen vergunning kan worden verleend tot openstellen van premieleeningen, die volgens de wet worderu beschouwd als lo terijen. Het artikel geeft dezelfde omschrijving van de drie ten honderd rentende premie leening als de nieuw voorgestelde bepa ling van art. 1 lid 2 sub 2o. Ten slotte wordt nog opgemerkt, dat het niet in de bedoeling ligt het veelvuldig in het leven roepen van door privaatrech telijke lichamen uit te geven premielee ningen te bevorderen. Veeleer ligt het in het voornemen van den minister, de be vordering van een toestemming tot de uitgifte van zulk een premieleening tot meer bijzondere gevallen- te beperken. Nu de Kroon eventüeel zal hebben te beoordeelen of al dan niet- toestemming tot de uitgifte van premieleeningen zali worden verleend, komt het den minister, ten behoeve van eenige vereenvoudiging der regeering geraden voor, indien de wet het geven van vergunningen voor de een voudige loterijen, strekkende tot een lief dadig doel of ter bevordering van eenig algemeen belang, waarvan de gezamen lijke waarde van prijzen en premiën meer bedraagt dan één honderd gulden, aan den minister van Justitie opdraagt. Teneinde een goeden overgang te ver krijgen in verband met het inwerking tre den van de voorgestelde wijzigingen wordt in dit ontwerp een speciale bepaling daar toe voorgesteld. Deze ruime bepaling laat in de eerste plaats de werking van de overgangsbepa ling der bestaande wet ongerept, zoodat premieleeningen (loterijen) wettigljk aan gelegd vóór 1 Juli 1905 door de nieuwe regeling worden getroffen. Voor de premieleeningen, na het in werking treden van de beslaande wet uit gegeven, m.a.w. die, welke op of na 1 Juli 1905 zijn aangelegd en nog bestaan op den dag van het inwerking treden der voorge stelde wijziging, zijn evenzoo bijzondere bepalingen gemaakt. Het behoeft wel geen betoog, dat pre mieleeningen, welke reeds in strijd met de huidige loterijwet zijn aangelegd, in het geheel geen voortgang mogen hebben na de tot-stand-koming der wijziging, even min als zulks onder de werking van die wet is toegelaten. DE SALARIEERING VAN HET RIJKSPERSONEEL. In aansluiting aan het bericht, dat de regeering zich vereenigd heeft met de voorstellen der commissie van advies voor de arbeidsvoorwaarden van rijks werklieden (commissie-De Wilde) inzake do Iconen der rijks werklieden „en daar mede gelijk te stellen groepen van rijks ambtenaren", meldt het Hdbl., dat onder laatstbedoelde groepen onder meer vallen de postbestellers, de technische werklieden bij den rijkstolegraafdïenst en de werk lieden bij den Rijkswaterstaat. De beslissing der regeering zal ten ge volge hebben, zoo méldt het blad voorts, dat de voorstellen aangaande de salaris- regeling voor het mindere militaire per soneel in nadere overweging zulen worden genomen, omdat dit personeel niet zou kunnen worden achtergesteld bij ongeveer gelijkstaande groepen van burgerlijk overheidspersoneel. Vragen van Kamerleden. De Rijwielplaatjess Op de vragen van den heer "Weitkamp betreffende het niet toekennen door som- 1 mige belastingontvangers van kosteïoozë rijwielmerkeri aan kleine landbouwers heeft Minister Colijn geantwoord dat de ontvangers der accijnzen zijn aangeschre ven, bij elke aanvrage om kostelooze ver strekking van een rijwiclmerk, te onder zoeken, of de aanvrager inderdaad voor zijn beroep of bedrijf wel een rijwiel noo- dig heeft. Dit kan slechts voor elk geval op zichzelf worden beoordeeld en niet in ééns voor een geheele categorie van per sonen. Dat niettemin sommige ontvangers een geheele categorie van personen van de toepassing van alinea 4 art. 1 der Rijwiel belastingwet uitsluiten, zal daarom, naar hij vermoedt, een. misverstand zijn. De Minister heeft volgens „Het Volk" bepaald, dat arbeiders die een kosteloos rijwielplaatje hebben, hun fiets ook mo gen gebruiken, ook al gaan ze er niet op naar hun werk. Postchèque- cn Girodienst. De rentevergoeding wordt afgeschaft. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van art. 22 van de Postwet (Postche que- en Girodienst). In de Memorie van Toelichting zeggen de. Ministers van Wa terstaat en Financiën: De commissie, in gesteld met opdracht, van advies te dienen ter zake van de wedcropens telling van dén postchèque- en girodienst, spreekt in haar rapport eenstemmig als haar oordeel uit dat. het in beginsel aanbeveling verdient do rentevergoeding van de saldi bij den postchèque. en girodienst af te schaffen. De Regeering stemt met dat oordeel vol komen in. Zij acht het aangewezen oogen- blik voor doorvoering van dien maatregel het tijdstip van weder opening van den dienst. Voor de overgangsmaatregel als door de grootst mogelijke minderheid voor gesteld, te weten he.t vergoeden van l.S pet. voor sommen van f 1000, die één volle kalendermaand op rekening hebben ge.- staan, acht zij geen voldoenden grond aan wezig. De voordeelen voor de rekeninghou- ders zouden niet in verhouding zijn tot den- voor de berekening der rente te verrich ten arbeid. Bovendien meent zij, dat het aanbeveling verdient, ten deze dadelijk bij de heropening van den dienst een defini tieven toestand te scheppen. De verandering in de electrische lijn Rotterdam—Den Haag. Treinen van 5 wagens R ij t ij den van 2 02 2 minuten.. Zooals bekend werkt de electrische spoor lijn Den HaagRotterdam van de Z. H. E. S. M. met 10.000 volt wisselstroom. Een studiecommissie onder voorzitterschap van den heer Barnett Lyón heeft onlangs vast gesteld, dat 15.000 volt gelijkstroom beter en voordeeliger werkt. Het traject Den HaagAmsterdam wordt dan ook voor die capaciteit ingericht. De spoorwegen heb ben nu besloten ook het traject Den Haag- Rotterdam met gelijkstroom uit te rusten. Onder leiding van ir. Goedhart, zal begin volgend jaar door de firma Siemens en Schückert uit Eerlijn met de verandering begonnen worden. In September 1025 hoopt men gereed te. zijn. Ook de wagens moeten natuurlijk verbouwd worden. Tijdelijk zul len dan de groote wagens, die bestemd zijn voor het. traject Den HaagAmsterdam op de lijn naar Rotterdam dienst doen. Door de verandering zal men niet alleen voordeeliger maar ook sneller kunnen wer ken. De trein zal dan uit 5 wagens be staan (momenteel vier) en de rijtijden kun nen van 25 minuten ingekrompen worden, tot 20 a 22 minuten. Onder Schiebroek bij Rotterdam zal een nieuw onderstation gebouwd worden voor de levering van stroom. Het station aan de Loolaan bij Den Haag zal verbouwd wor den om eveneens stroom te leveren. Wijziging en aanvuli'ing van de Hooger Onderwijswet. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging en aanvulling van de Hooger Onder wijswet. Dit ontwerp geeft aan de faculteit der handelswetenschappen, aan de gemeente lijke universiteit te Amsterdam en aan de Handelshoogeschool te Rotterdam een wet telijke basis en bepaalt, welke bevoegdhe den aan het doctoraal examen, afgelegd aan die faculteit of aan die hoogeschool verbonden zullen zijn. Tevens biedt de indiening van dit ont werp van wet gelegenheid, twee andere onderwerpen te regelen. Vooreerst* stelt do Minister voor. ook da toelating tot de examens aan de Techni sche Hoogeschiol te Delft, op gelijke wijze als art. 133. zesde lid, dit ten opzichte van de universitaire examens doet, open te stellen voor personen, die den leeftijd van dertig jaar hebben bereikt en die niet in het. bezit, zijn van een getuigschrift tot toe lating tot de studie aan die. hoogeschool. In de tweede plaats stelt de Minister voor, bezitters van een getuigschrift van met goed gevolg afgelegd examen aan een Nederlandsche hoogeschool voortaan geheel of gedeeltelijk vrij te stellen van het af leggen van universitaire examens. Waarom het Georganiseerd Overleg is afgebroken. Dat de Regeering het overleg verbroken, heeft met de Commissie voor liet Geor ganiseerd Overleg, in zake ambtenaarsza ken voor wat betreft de nieuwe regeling der salarissen, vindt volgens de „Stand." zijn oorzaak niet in onwil bij de Regee ring, maar in hfet feit, dat de onderhande lingen van de zijde der commissie niet verderden en voor zoover er spTake was van vorderen het zoo langzaam ging, dat er voor de Regeering niet de minste kans bestond om zoo tijdig gereed te zijn, als door den toestand van 's lands financiën wordt gevorderd. Waar de Regeering niet kon toeslaan, dat zoo do onderhandelingen over de nieuwe salarissen op do lange baan wer den geschoven, beeft zij gemeend deze gEEssa Wenschf U j| een GOED PorSreiT Uw adres is: I Nieuwe Rijn 46. 8 £0103 gj Spec £0133 Fa. M. BONGENAAR. P. SLEGTENHORST. Specêaiifeift in Vergroeiingen. te moeten staken, ten einde zelfstandig een tijdige beslissing te kunnen nemen. Voor de schatkist! JDe Minister van Financiënmaakt be kend, dat van een te Parijs wonenden Nederlander ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen een bedrag van f 500. Deze wenscht daarmede een voor beeld te geven aan do talrijke Nederlan ders, die in den. vreemde verblijven en hun lands wegens de hooge belastingen zijn ontvlucht. Kardinaal van Rossum te Wittem Viering van z i j n g o u d en Professiefeest Men schrijft uit Wittem aan de „Msb." Dinsdagmiddag kwam jMgr. J. Bier mans, Vic. Apost. van den Boven Nijl, ge kozen Generaal van de Congregatie van Mill-Hill, in gezelschap van pater Ahaus en een Ierschen pater Z. Emin. bezoeken. Men kon zien, dat een ernstige belissing Mgr. hierheen geleidde. Later vernam men, dat Mgr. aan Z.Einin. kwam vragen of hij diens keuze tot generaal zou aanne men. De Kardinaal antwoordde onmiddel lijk bevestigend en aanstonds ook was 't offer van den Missie-bisschop, die zoovele jaren in zijn dierbare Missie had doorge bracht, en zoo gaarne verlangde daarheen terug te keeren, gebracht. Mgr. zeide la ter, dat hij dezen tocht naar Wittem, om het antwoord van den Kardinaal-Prefect der Propaganda te vernemen, nooit zou vergeten. Woensdag was eindelijk de dag geko men, waarnaar de paters Redemptoristen, vooral die van het klooster van Wittem, met zooveel verlangen hadden uitgezien. Z.E. Kard. van Rossum zou in hun mid den zijn gouden Professiefeest gedenken. Nadat bijna geheel do wereld Z.Emin. in de laatste dagen gehuldigd had, toefde hij dan eindelijk ter stille huldiging te mid den van ben, die hem toch zooveel nader zijn. 's Morgens om balf zeven droeg Z.Em. in tegenwoordigheid der kloostergemeente op het Oratorium de H. Mis op, waaronder de Eerw. Fraters Studenten uit zijn band de H. Communie ontvingen, 's Middags schaarden, zich zijn medebroeders rond Z. Êm. Onder de genoodigden zalen mede aan d'e HoogEeÈw. Pater Provinciaal yan de Duitsclie eh die van do Belgische Re demptoristen, verschillende Z.E. Paters Rectoren der kloosters in Nederland en ëenigo Paters uit Frankrijk. Do HoogEpw. Pater Provinciaal der Hollandschè provincie en de Z.Eerw. Pa ter Rector van Wittem wenschlen Z.Em. nogmaals van heeler harte geluk en brachten in herinnering alles wat Z.Em. voor de Congregatie in het algemeen en voor het. klooster in Wittem in het bijzon der verricht had. Herhaaldelijk spraken of zongen de Fraters studenten den Kardi naal toe. Een warm woord vol herinnering sprak de Oud-Provinciaal. de ZoorEerw. Pater P. J. Kronenburg, thans Tcctor te Vaals. Van hun eerste klocsterjaren af hadden zij lief en leed in do Congregatie gedeeld en dit gouden feest vond ben weer vereenigd, één nog steeds in liefde tot de Congregatie en den H. Alfonsus. Eindelijk nam Zijn Eminentie zelf bet woord. De Kardinaal ging in grcolc lijnen zijn leven na, sprak zijn liefde uit tot de Congregatie, een liefde, die ook onder het purper met de jaren steeds'was gegroeid, en toegenomen, en verzocht aller gebed, opdat de volharding zijn leven, bekronen, mocht. Bezoek van Z. Em. Kard. Sincero Men meldt uit Doesburg aan de „Msbd.": Dezer dagen mocht Doesburg bezoek ontvangen van Z.Em. Kardinaal L. Sin- cero, secretaris van het H. College te Rome, in gezelschap van Mgr. D. B. Eras, procurator van het Nederlandsch Episco paat te Rome. Z.Em. heeft alhier verblijf gehouden bij de familie E. G. Helmich. Met een. rijtuig, met vier paarden be spannen, werd een tocht naar de kerk ge maakt. Overal werd. Z. Em. eerbiedig be groet, door de talrijke menigte, die zich langs de straten geschaard had. Bij de kerk 'stonden honderden kinderen, met Pauselijke vlaggetjes zwaaiende. Van zeer veel buizen woei de nationale driekleur. Bij den ingang der Kerk werd Z.Em. begroet door do plaatselijke geestelijkheid en die van verscheidene omliggende ge meenten. Onder leiding van kapelaan J. W. Jan sen zong het kerkkoor eenige plechtige ge zangen. Een kort plechtig lof werd gecele breerd. Om vijf uur begaf het hooge ge zelschap zich per auto naar Baak, om al daar een bezoek te brengen bij den oud sten dienstdoenden pastoor van ons land, den zeereerw. heer Teubner, die 88 jaar, is. Aldaar werd verblijf gehouden op huize Baak bij de familie J. B. Helmich. wethouder der gemeente Steenderen. Den volgenden dag werd alhier een kort bezoek gebracht aan het St. Elisabeths- Gesticht, met welk bezoek de'eerw. zusters hoogelijk vereerd waren; daarna vertrok het hooge gezelschap voor het brengen van een bezoek aan de Heilige Landstichting te Nijmegen. Breskens per „Hydrograaf" te Vlissingen aankwam, begaf zij zich naar het station in den koninklijken trein. Ongeveer te 7 uur kwamen de rijtuigen daar voor en maakte de koninklijke fami lie een rijtoer door de stad. De koningin bad den wensch te kennen gegeven en kele gezinnen, die door den ramp, welke do Vlissingsche visschersvloot heeft ge troffen, zoo in. rouw zijn gedompeld, te bezoeken en zij legde dan ook tijdens den rijtoer bezoeken af bij onderscheidene ge zinnen wonende in de Prinsenstraat, Vrouwenstraat en Beursstraat. Aan de na gelaten betrekkingen betuigde de koningin hare innige deelneming met het zwaar verlies dat deze gezinnen hebben, te dra gen. Na dit bezoek te hebben afgelegd werd de rijtoer vervolgd en werd gereden langs de terreinen, waar onlangs de groote pe- troleumbrand heeft plaats gehad. Tegen acht uur eindigde deze rijtoer bij bet station. De koningin nam plaats in den ko ninklijken trein, die even over acht op- stoomde naar Arnemuiden. Ook daar bezocht de koninklijke -fami lie de beproefde gezinnen en te 9 uur vertrok HJVf. per koninklijken trein naar W-ouw, waar de koninklijke familie in den trein beeft overnacht. @@BiH©Ë3gggi<e! Berichten HET KONINKLIJK BEZOEK AAN ZEELAND. Als verbetering van het slot van het gisteren geplaatste verslag volge hier deze Vierde dag. Toen de Koningin gistermiddag uit Ongeluk In hst Circus Busch. Gisteravond is tijdens de voorstelling in bet circus Busch te Scheveningen een on geluk gebeurd, dat zich aanvankelijk ern stig liet aanzien, maar gelukkig nog vrij goed is afgeloopen. De trap, welke de parterre met het 4 M. hooge tooneel verbindt, stortte tijdens de panto-mine in, toen er zich verscheiden al tisten op bevonden. Meerdere artislen werden gewond, maar geen hunner ern stig. Ze kwamen er met den schrik en eenige schaafwonden af. Gelukkig bevond zich tijdens het'ongeluk n'emand onder de trap Het ongeluk verwekte, zooals te begrij pen valt, groote consternatie onder het publiek. Ontsnapt en weer gepakt. De arrestant, die van het bureau Lcid- •eheplein te Amsterdam naar Amersfoort ,vas overgebracht, en in laatstgenoemde plaats uit zijn cel was ontsnapt, wandelde Donderdagavond weer in de hoofdstad. Een agent van politie zag hem en rekende "hem in. Bedolven. Te Musselkanaa! is in de lcunstmestloods der firma A. Bekkering aan liet Vleddor- diep de werkman M. T. onder een groote hoeveelheid kunstmes', welke naar he neden stortte, geraakt en zwaar gewond opgenomen. T. is gehuwd. De doadeÜjke draad. Een 10-jarigen jongen uit Zwartewaa' ki'om in een paal en greep een electrischen draad, gespannen met 10 000 volt, met liet droevig gevolg, dat hij zeer verminkt»naar beneden viel. Naar liet ziekenhuis te Rot terdam vervoerdoverleed hij-10 minuten na aankomst. Boor de tram overreden. Een 3-jarig kindje van H. W. to.Well (L.) is bij het spe.'en onder de stoomtram geraakt en gedood'. Ter bevordering van het sparen. Als opwekking voor het sparen wordt vanaf den ersten Augustus als geschenk aan ieder pasgeboren kind te Berlijn, een spaarbankbon van drie mark verstrekt, welke bij bet beginnen van een spaar bankboekje wordt gecrediteerd, docli eerst op het veertiende levensjaar wordt betaal haar gesteld. ESssifeni. EeracSïïeia Noodweer in Frankrijk Een storm, die veel op een vloon "e- leek, heeft boven Nancy gewoed en groote schade aangericht. Ook de streek van het departement Gote d'Or en een gedeelte van den Elzas is door zware onweders bezocht. Ook in het Zuiden van Frankrijk beeft boos weer "ewoed. Boven Lyon, Creuzot en Tarbes hebben zware onwedèrs gewoed Het reisseizoen. Niettegenstaande het ongunstige weder en de stijging van den Belgischen frank is de toeloop van vreemde toeristen, ook dit jaar weer zeer groot, hoewel toch eenigszins minder dan in 1923. Het zijn hoofdzakelijk Nederlanders en Engelschcn die "thans hun vacantia doorbrengen te Brussel, aan de Vlaamsclie kust of in de Ardennen. Ook het Groot-Hertogdom Luxemburg wordt druk bezocht, vooral door Hollandschè en Belgische toeristen. Over het algemeen zijn de hotel- en restaurantprijzen iet.s hooger dan verleden jaar. Aan de kust bedraagt de. prijs voor bet volledig pension 25 a 30 fracs per dag, in do Ardennen en Luxemburg gemiddeld 30 francs. Vele hotelhouders maken echter van de drukte gebruik om deze prijzen! voor de Nederlanders en de Engelschcn met 5 francs te verboogen. SPORT VOETBAL. Cm den Mïss-Blanche beker De wedstrijd van Zondag tusschen Rot terdam en Hamburg, die, gelijk men weet. om den Miss Blanche-beker gespeeld zal "warden, belooft uiterst belangrijk te wor den, aangezien Hamburg heeft medege deeld dat het met het sterkste elftal zal verschijnen. O.a. zullen Harder en Eyck- hoff van de partij zijn. De wedstrijd vangt om half drie aan op hei terrein van Spar ta op Spangen. Ëenaeeataiijtee HOUDEN EN MESTEN VAN VARKÊJ B. en W. van Leiden brengen ter uj van belanghebbenden, dat op Zaterd 1 den 16en Augustus e.k., des voormidd-S te half elf uren op het Raadhuis «ele47 beid zal worden gegeven om bezwaren i tc brengen tegen het verzoek van: a B. Keijser, om vergunning totSiJ houden en mesten van varkens op een iLi rein in den Sladspolder, kad. bekend w! Leiden, sectie N. no. 204, ged.; -b. R. Boers om vergunning tot het h0J den en mesten van varkens in een houten- schuur, staande op een terrein, grenzend aan do Driftstraat; do c. F. Wervclman om vergunning tot hel houden en mesten van varkens in een hoi'1 staande op een terrein ten noorden van dé; Driftstraat, kad. bekend gem. Leiden*' sectio K no. 592 en N. No. 203, ged. Gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd, kan op de Secretaria kennis worden genomen van de stukken zoo die omtrent dit verzoek mochten zijn ingekomen. AUG. L. REIMERINGER, f Wcth., loco-Burgem* VAN STRIJEN Secretaris. Leiden, 9 Augustus 1924. B. en W. van Leiden brengen ter a]^ meene kennis, dat door hen, bij hun he.: sluit van 7 Augustus 1924. de onder no. 2 vastgestelde voorwaarde, verbonden aan: hun besluit van 12 November 1923, waate; bij aan E. R. Beulink en rechtverkrijgen den, vergunnig is verleend lot uitbreiding van de brood- en banketbakkerij in het perceel Lange Mare no. 6, sectie H no* 3197, is gewijzigd. B. en W. van Leiden brengen ter alge- meene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. I. P. Poeliejoe en Co., en rechtver krijgenden. tot oprichting van een boek- ea handelsdrukkerij in bet perceel Uiterste Gracht no. 125, sectie I no. 2589. b. de N. V. Emile Schulze en Zonen's Maatschappij, tot oprichting van een fa briek voor de vervaardiging van lucifers- pillen in bet percee! Utrechtsche Jaagpad no. 44, sectie M. lis. 3763 en 5857. KssShoaie&e Êgeaasla LEIDEN. Zaterdag. R. K. ollcsbond. van 711 Ten toonstelling der prijzen voor het Tuinfeest. Zondag. R. K. Volksbond, 7 uur Opening Tuinfeest; van 8—10 uur, *Aceor- déon-concert. Maandag. R. K. Volksbond. 3 uur, Kinder feest. Maandag. R. K. Volksbond, Piano cn viool concert, te 8 uir. Dinsdap/R. K. Volksbond, Piano en viool concert, te S uur. Woensdag, R. K. Volksbond, concert te ge ven door het strijkje ,.Te Black Band" met medev erking van het duo Scheepens .en Soupart. Woensdag. R. K. Bond van Transportsrbei- ders .,St. Bonifaci.us", Bonclsgeboüw te 8 uur. Donderdag. R. Iv. Volksbond. Concert to geven door „Perosi". Vau Zaterdagavond 8 u. tor. Maandagir.cr- Dr. J. Bruining, Rapenburg 59 Tel. 605. Dr. Niemer, Stationsweg, Tel. 506. Dr. Schreuder H rrn I Dr. Veldhuyzcn. Hooigracht 81. Tel, 617, De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeesi wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargeno men door dr. Varekamp. Geversstraat 32. Tclef. 191G. De avond-, nacht- en Zondagdierst der apotheken wordt van Maandag 4 Aug. tob en met Zondag 10 Aug. waargenomen door de apotheken der heeren D. J. ven Driesum, Mare 76. Tel. 406 en \V. Petle, Dc- Miss Blanche-bake? staat ter bes'ch- tinging in het sigarenmagazijn van dc fir ma Weinthal op de Korte Hoogstraat, hoek Boymansstraat. Als do Rotterdam- •sche spelers er ditmaal in s'agen den wed strijd te winnen, zal de beker voor goed in liun bezit komen. Lugdunum—D. E. C. Morgenmiddag te 5 uur speelt Lugdu num een propaganda-wedstrijd tegen D. E- C. I (2e klas N. V. B.) uit Amsterdam. Nederlaagwedstrijden L. F. C. De n-ederlaagwcdstrijden van L. F. 0. worden, morgenmiddag voortgezet met een ontmoeting tegen Delft (3e klas N. V. B.) uit Delft. De wedstrijd vangt te 2 uur aan. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerist-Vereen. Swift". Morgen zal er de controle uitgeoefend'' worden te Oegstgeest voor de A. S. C. ,.01ympia" om S.30 uur voorm. Daarna zal de start plaats hebbe.n van de SwiftledenJ voor een betrouwbaarheidsrit over 60 K.M- De samenkomst heeft, plaats om 8.20 uuf voorgi. nabij de Endegccslcr tramhalte te Oegstgeest. Lanci= era Tuinbouw Het invoerverbod van taxus en andere Hollandschè planten. De Nederlandsche Bond van Planten- handelaren van den Bund; von Deutsche*1, Baumschulenbesitzer tracht het invoerver-j bod van taxus en andere Hollandschè plan-1 te krijgen. Dc bespre-ingen

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2