rïe!agpafiffio5s l*?scs"b ^rsabt yolgcn's waarnemingen verricht in den mor gen van 7 Aug. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.770.9 Valentin. Laagste Barometerst.: 746.2 Stensele. Verwachting tot den avond van 8 Aug.: Zwakke tot matigen Noordelijken tot Westelijken wind, meest half bewolkt, waarschijnlijk droog weer, iets warmer overdag. Barometerstand.* De stand van hedenmiddag 3 uur is aan gegeven door den grooten wijzer. Het dun ne lijntje beduidt den stand van gister' middag 3 uur. WATER-TEMPERATUUR Hedenmorgen 7 uur 18 V< gr. C., 12 uur 19 gr. C., 3 uur 19 gr. G. LUCHTTEMPERATUUR Hedenemiddag 3 uur. 14.6 gr. G. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag 7 Aug.: 9.10 nm.4.58 vm. De 14-jarige- A. M. Jansen, wonende in Voorstraat alhier, is gisteren, te Lisse, waar hij logeerde, door een auto overre den en gedood. Dit ter aanvulling van een bericht onder Lisse in ons tweede blad. Zaterdagmiddag om drie uur zal de nieuwe zweminrichting aan de Zijl officieel ■orden geopend. Morgen zullen wij in ons blad een en ander over deze nieuwe in rich-' ting, die dit mag alvast gezegd per fect in orde is, mededeelen. Wij verwijzen naar de advertentie, aan kondigende de opening van Schmidt's Ma- nufacturen-Magazijn, Haarlemmerstraat 192. Morgen vertellen wij meer van deze nieuwe zaak. UIT BE CmfiEVMHB ALKEMADE. Personalia. Het Burgerlijk Armbestuur alhier heeft in zijne op Woensdag 6 Aug. gehouden vergadering in de vacature J. Yerwey gekozen tot Voorzitter den heer C. Bontje Gzn., wonende le Nieuwe-Wetering. ALPHEN AAN DEN RIJN. Inbraak. In den nacht van Maandag op Dinsdag is er bij den landbouwer F. Kemp ingebroken. Merf heeft zich toegang verschaft door de ramen, het slot van de deur is gebroken en men is daardoor weer uit gegaan. Het is niét te doen geweest, om te stelen, want men heeft niets meer meergenomen dan een half pond bal len. En verder hebben de inbrekers goed zitten eten en drinken. De daders zijn on bekend. Ongeluk. Gisteren middag werd langs den Woubrugschen we.g nabij S. Molenaars, zekere Mej. B. door een motorrijder aan gereden. Zij kwam te vallen en liep ver- vondingen aan het hoofd en den arm op. Het ongeluk was hieraan te. wijten, dat Mej. B. door het gegeven signaal vap. den bestuurder verkeerd was uitgeweken. BOSKOOP. Goed afgeloopen. Gisteren had schip per W. O. in dc „Ham" alhier het ongeluk, dat bij het aanzetten der motor zijn klee- ren in brand geraakten. O. bedacht zich geen oogenhlik, maar sprong in de. rivier „dc Gouwe" waardoor hij nagenoeg geen brandwonden bekwam. KATWIJK AAN DEN RIJN. Dure groenten. Aan de groenteveiling Hepen de. blcemkcolprijzen gisteren tot f 47.C0 per 100 voor 1ste soort. Dat herin nert nog eens aan de beruchte oorlogsjaren, toen men bji lagere prijzen als deze ach en Fee riep en er door dat geroep als regel ■oor werd gezorgd dat een zeker percen tage voor binnenland moest worden geveild 'Als dan de prijzen niet. voldoende zakten werd dit percentage steeds vergroot. We ven nu weer vrij. Geen percentage vflor binnenland. Alles gaat ongeveer voor deze prijzen naar onze Oostelijke buren. ■Deutschland fiber alles" bij den tuinder. Kinderpret. In de zaal Voorstraat werd gisterenmiddag een kindervoorstelling ge geven in goochelen. Een heele aardigheid .voor de kleineen die in flinke getale waren opgekomen. Bloemenhandel. Voor Gladiolussen Iwordt op heden betaald van f 0.57 tot f 0.95 tér 100. Dahlia's gaan van f 1.50 tot f 2.25. oor andere soorten bloemen (zaaigoed) gelden#de- prijzen van begin der week. Sch'iet'vedstrijd. Het staat thans vast flat de schietwedstrijd, uitgeschreven door fle Rijnsburgsche Burgerwacht en waarvoor deze Burgerwacht een wisselbekér heeft beschikbaar gesteld, zal gehouden worden op Dinsdag 26 Augustus a.s. des namiddags en dat aan dezen wedstrijd zullen deelne men de Burgerwachten van Voorschotel», Valkenburg, Katwijk, Leiderdorp, Ocgst- geest en Rijnsburg. Geschoten wordt op schijf Bru'gerwacht, telling 1—12. Iedere schutter schiet een serie van 15 schoten. Houding vrij. ROELOFARENDSVEEN. Personalia. De lieer A. J. Schouten alhier behaalde dezer dagen het diploma voor autogenisch lasschen en snijden, uit gegeven door de firma G. L. Loos en Co. fabriek van zuurstof-autogenisclie laseh- en snijapparaten te Amsterdam. SASSENHEIM Gemeenteraad (Vervolg) Een voorstel van den heer Speelman om punt 11 der agenda eerst te behandelen, voor punt 10, vindt geen genade bij de heeren en wordt afgestemd met 3 stemmen voor. die der hoeren Speelman, van Zon neveld en van der Geest, terwijl de heer Warnaar buiten stemming blijft en de heer van Heemstra blanco wenscht te stemmen; tegen de heeren Breda, Krom, Bisschops, Verkleij, van Rhijn en Bader. B. en W. stellen voor, voor de terreinen van het park Rusfkoff, t.w. de perceelen bouwgrond aldaar, een ijzeren hek te plaatsen, welke kosten fculien bedragen f620.Van deze kosten neemt de koo- per van het perceel naast den woning se cretaris f 220.voor zijne Tekening, ter wijl door een eventueele kooper van het andore terrein f 210.— zal moeten wor den betaald en dus de kosten voor het overblijvende gedeelte, f 190.voor de gemeente zullen komen. Na bestoking over de stijl en nog wat, wordt dit voorstel aangeifomen. Het plaatsen van een h?k aan de Overplaats om den vijver, wordt uitgesteld De lieer Bisschops vindt een hek zooais de teekening aangeeft, lieelemaal nieS mooi cn erg onpractiscli, terwijl dit hek het gezicht op de vijver belemmerd en niet voorkomt het raggen der kanten aldaar. De heer Breda vraagt of dit hek door dorpssmeden gemaakt kan worden, waar op de Voorz. bevestigend antwoord. De heer van Rhijn wenschte dat de vijver ter plaatse aldaar eens schoon gemaakt werd. De heer Speelman is tegen elke afschei ding; hij haalt oorbeelden aan van de haag zonder afscheiding. Do Voorz.: Daar is een gemetselden kant, mijnheer. De heer van der Geest: Als we dit hek krijgen* krijgen we een vernielden kant en een ver nield hek. liet hek, zooals de heer Bis schop het zich indenkt, vinden B. en W. te gevaarlijk, vooral met het oog op het te water rijden, dan komt men in het prikkeldraad terecht. De heer Bisschops: Als dit het bezwaar is, had men aan de Kastanjelaan aan de sloot aldaar allang een hek moeten plaatsen, daar is het ge vaarlijk. De heer van Zonneveld stelt voor dit punt maar aan te houden. Aldus wordt besloten. Het perceel bouwterrein naast de wo ning secretaris wordt verkocht aan den heer "W. Warnaar tot een bedrag van f 6720.zijnde f 12.— per M2. Dc lieer Speelman stelt voor het raads besluit van April te vernietigen om aan de andere zijde, het perceel voor bouw terrein te verkoopen. De heer Bader is er wel voor de mach tiging tot verkoop door B. en W. in le trekken. Do heer Bisschops is van mee ning, dat een sierlijke villa net zoo goed een sieraad voor de gemeente kan zijn als een stuk natuurschoon; hij protes teert tegen dc uitdrukking van den heer Speelman, dat Sassenheim zoo leelijk is geworden de laatste jaren. De Voorz.: La ten we besluiten de machtiging van B. en W. in te trekken. De heer van Rhijn vindt het voorstel Bader het verstandigst. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Voorstel schadevergoeding voor opzeg ging huur Batenburg van bouwterrein gebr Mecuwissen. De voorzitter is van meening, dat we deze huur ten koste moeten bren gen van dc konpers. De heer Krom zou dit een groole onbillijkheid vinden; de men- schen moeten toch al rioleeren en afras teren. Temeer daar dit besloten is volgens de notulen in de vorige zitting en het nu niet opgaat deze schade te hunnen laste te brengen. Ook de heer Verkleij deelde deze meening. Dc heer Zonneveld wenscht dat voortaan met den verkoop met schade vergoeding rekening wordt gehouden. B. en W. stellen voor de schadevergoeding maar voor gemeenterekening te nemen. Aldus wordt besloten. Alvorens tot bespreking eener verorde ning op het laten losloopcn van honden over te gaan, stelt de heer van Heemstra voor als het radicaalste middel, dat iedere hond, welke losloopt, liever gezegd op de straat zwerft, wordt opgepakt door de po litie en binnen 12 uur door den eigenaar kan worden teruggehaald, tegen betaling eener boete. Met dit voorstel kunnen de heeren zich in zooverre vereenigen, dat het in dien geest wordt gewijzigd, dat iedere hond, welke rondzwerft van dé straat kan worden verwijderd en door de eigenaar binnen drie dagen moet worden teruggehaald, en, indien' deze hond schade? aan het gemeente of particulier eigendom heefj; aangebracht, deze door den eigenaar moet worden vergoed, terwijl voor iederen dag, dat deze hond in beslag blijft f 1. moet worden betaald. Dit voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen en een ontwerp-verorde- ning in dezen zin zal in de volgende ver gadering worden aangeboden De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting volgde. VOORHOUT, Personalia. Te 's-Gravenkage slaagde voor het Diploma eindesamen M. U. L. O., onze plaatsgenoot, de heer C. P. Westerho- ven. WARMOND. Gemeenteraad. Voorzitter burgemeester A. J. Scliöl- vinck. Tegenwoordig" alle leden. De Voorz. opent do vergadering met gebed, waarna de secretaris de notulen leest, die goedgekeurd worden. In behandeling komen ingekomen stuk ken: Van Leiden's keuringsdienst is ingeko men het financieel verslag, waarin mede gedeeld wordt dat de gemeente Warmond hierin heeft bij to dragen f304.71. Van de Gezondheidscommissie te Al phen a. d. Rijn is de rekening ingekomen met voor uitgaven f 1736, voor inkomsten f 2367, batig saldo f631. De begrooting 1925 dier Commissie geeft voor ontvangst en uitgave f 2350, voor aandeel dezer ge meente f 62.41, vorig jaar f 75. De rekening vee- en vleesckkeuring te Leiden sluit met een tekort van f4545, wat, als men rekent wat voor omliggende gemeente uit het slachthuis is betrokken, kan gereduceerd worden tot ruim f 800. De lieer Haverkort vraagt of men nu al beginnen zal met de keurloonen te ver- fcoogen. De Voorz. kan mededeelen dat zulks nog niet het geval is. Van de Sted. Lichtfabrieken te Leiden is het contract voor stroomlevering terug gezonden met de mededeeling, dat het op prijs gesteld zou worden, dat de bepaling er in bleef, dat de grond, waarop het transformatorhuisje gebouwd zal worden, aan Leiden wordt verkocht. De Voorz. meent daarin geen bezwaar te zien. De heer v. Stijn had liever gezien dat dit stuk eerst weer naar de Commissie was gerenvoyeerd, waartegen do Voorz. ook geen bezwaar heeft. De heer Molliuijzen kan er voor Leiden geen nadeel inzien als het stukje gehuurd blijft. Wij hebben ter beschikking moeten stellen een per ceeltje grond, en hebben hieraan voldaan, waarom is het noodig zich nog meer te binden? Voor Leiden is het absoluut van geen belang. Het verzoek, aldus besloot men, zal naar de Commissie gaan, voor advies. Goedgekeurd werd dat het land bij het Warmonderhek weder voor één jaar tot uit. Juli zal verhuurd worden aan J. Kroon, met de bepaling, dat zoo noodig een deel of geheel ter beschikking der ge meente kan komen, mits de volledige scha de vergoed wordt. Van de Woningbouwvereon. „Warmun- da" is de balans ingekomen, met een na- deelig saldo, groot f3185.31 Goedgekeurd werd het daaraan door het Rijk bij te dragen gedeelte aan te vragen. De heer Molliuijzen vraagt hierbij naar de achter stallige huren, waaromtrent de heer v. Stijen, Is lid van het bestuur, de noodige inlichtingen geeft, waarbij blijkt dat hiervoor maatregelen getroffen worden, waardoor dit bedrag worrdt gereduceerd Van den heer Kieken is een verzoek ingekomen, om in het verlengde van de Dorpsstraat een reclamebord te plaatsen groot 1.50 X 0.70 $1. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken, daar be doeld bord zal ontsieren én de behoeften er aan niet gevoeld wordt, omdat er reeds zes stuks op eigen terrein zijn aange bracht. De heer v. Stijn vraagt naar het even verder hangende bord, waarover door den Raad ook geen beslissing is ge nomen. De Voorz. merkt op, dat dit vol gens art. 23 der bouwverordening is ver leend door B. en W. Meent men echter, zegt weth. Oudshoorn, dat do Baad in deze enkel de bevoegdheid lieeft, dan wil ik, als belanghebbende, deze vergunning als nietig beschouwen De Voorz. zegt, dat hier van: met twee maten meten, geen sprake is. De lieer Molliuijzen beschouwt een bord op dat open terrein als een ont sierende reclame, die uit een aesthetisch oogpunt niet te verdedigen is, en ook niet noodig is om de aandacht op dat bedrijf te vestigen. Daarentegen, is het bord, van ,,'t Fort", dat, geflankeerd door groen, in de hoornen hangt, eer een ver fraaiende aanvulling, waarmede lii.i zijn tegenstemmen voldoende gemotiveerd acht. Met één stem blanco, van weth. Oudshoorn, en zes tegen, werd afwijzend op hot verzoek beschikt. De bepalingen over deze zaak zullen nu nader omschreven worden in de verorde ning, wat ook zal gelden voor vlaggen en wimpels. De lieer Haverkort zou echter toch wenschen dat B. en W, dat uit maakten, desnoods met beroep bij den raad. De Voorz. zegt, dat er niet onnoo- dig belemmerend zal worden ontsiert, zóoals b.v. het Meerrustbord, dat ook noodig is, omdat die inrichting achter het hout verscholen ligt. Voorgesteld wordt, dat in den vervolge het inrichten van een opslagplaats eerst kan geschieden na ho ver zoek aan B. en W. Na eenige vragen, daarover gesteld, werd besloten, deze zaak in geheime zit ting te behandelen, waarna het voorstel werd aangenomen. Aanbieding van do gemeentereker.ing vindt hierop plaats ,met benoeming van de heeren Molliuijzen en Haverkort tot veri ficateurs. Goedgekeurd werd, de in do vorige vergadering behandelde verordening op het ligplaats-nemen van woonschepen in de Leede; de termijn dat landbonwverlof kan gegeven worden, n.l. de maand Juli; en hot verleenen van een bijdrage aan liet. Bestuur van do School met den Bijbel voor het aanstellen van een assistente. De heer Woldendorp had in deze toege licht, dat hierdoor liet hoofd dier school meer ambulant werkzaam kan zijn. De Voorz. had zich echter eerst nog ééns ver gewist of men van de R-K. School ook nog een dergelijke aanvrage kon ver wachten, wat evenwel voorloopig nog buitengesloten is. De subsidie-aanvraag voor de Vak school van meisjes, werd aangehouden tot alle formaliteiten waren vervuld. De heer Haverkort zag gaarne eerst nog ivelk schoolgeld betaald wordt, en zou ook nog wel inlichtingen wenschen, hoe het komt, dat het Rijk reeds de 70 gesubsi dieerd had, terwijl de gemeente met de 30 c/° nog niet waA voorgegaan, waarvan toch de Rijkssubsdiio afhankelijk wordt gesteld. (Wordt vervolgd) Gemeenterekening. De in de laatste raadsvergadering aangeboden rekening 1923 geeft de volgende eio dciifers: gewone ontvangsten f 117 579=09, buitengewone ontvangsten f22.622.45, totaal f 140.201.54. Gewone uitgaven f 101.677.71, buitengewo ne uitgaven f22.783.93, totaal f 124.461.64. Voordeeldg saldo gewone dienst f 15.901.38, nadeelig saldo buitengewone dienst f 161.48, totaal saldo (voordeelig) f 15.739.90. De waterleiding. Gisteren is de eer ste spade de grond ingegaan voor het gra ven der waterleiding: men is begonnen bij het Warmonderhek de eerste buizen te leg gen. Oranjefeest. Het bestuur der Oranje- Commissie, die wel gemakkelijk do hoof den van gezinnen kan bereiken met eje in- teekenlijsten, zal op veler verzoek de gele genheid openstellen dat ook jongelieden daarop ruim kunnen teekenen. Daarvoor zal bij den heer G. M. van Stijn Jr. een lijst ter inteekening gelegd worden, waar bij de jongelui zich zeker niet onbetuigd zullen laten, wijl daarmede, de grief reeds dikwijls geuit, komt te vervallen, dat do jongelieden wel feest mee kunnen vierên, doch hun niet de gelegenheid wordt gobo- den, ook hun rechtmatig deel te offeren. SUR@EÜLIJKESTAE»D SASSSENHEIM. Geboren: Willem z. van P. Wester- beek en J. G. Klijn Johannes z. van A. J. Meeuwissen en S. Flipphi Cornells Engelbertus z. van W. Q. van der Krogt- en H. C. van der Ploeg. Gevestigd: Mej. J. Koolman, Burcht straat II, uit Leiden. Vertrokken: A, Vreeken cni gezin van Hoofdstraat 80a naar Warmond J. L. Buyn van Warmonderdam 25 naar Al phen aan den Rijn Mej. L. K. v. d. Wel van Rusthofflaan 3 naar Leiden. Laatst® ü@s*icltfegi Overreden. Een 72-jarige ingezetene van Druten, die gisterenavond per fiets huiswaarts keerde, is oo den weg van Nijmegen naar Druten door een autobus overreden. Hij was on middellijk dood. Gevaarlijks aardigheid. Men meldt ons uit Naaldwijk: Gistermorgen half twaalf is te Honse- lersdijk een houten pakloods uitgebrand. De oorzaak van den brand was een onge paste aardigheid. In de loods, waar to maten werden vcmakt voor verzending naar Engeland, hadden gisteren de jeug dige inpaksterties papieren strikken in hun haar gedaan. Een der bedriifschefs, aankomende c:i dit ziende, had daarop de aardigheid de papieren strik bij een der meisjes in brand to ':?n, waarop deze uit angst, dat ook het haar vlam zou vatten, de brandende strik in een pak houtwol wierp waarvan het "evolg was, dat in een oogwenk de loods, met zeer veel gemakkelijk hrrr-dencl materiaal, in lichten laaie stond. Do brandweer, die spoedig ter was, beeon onmiddel lijk eenige goederenwagens der W. S. M. weg te rijden en kon zich daarna bepalen tot het nathouden der nacsf'hou ten lOOflcoTI. De bedrijfschef werd door de nolitie voorloopig "earresleerd tot het instellen van een nader onderzoek. Verdronken. Gistermiddag is J. V., leerling-machi nist. bij de Nederl. Spoorwegen te Olden- zar>'. foen hij wilde gaan zw~' - - :n De Din tel te Do Lutlo in een der kolen n-e- raakt en verdronken. Zijn lijk was he- denmor^-i r,o" niet gevonden. TELEm&mmEM (VAN ONZEN DRAA0LG5ZEN DIENST). Botsing op den luchtspoorweg. NEW YORK, 6 Aug. (V.D.). Twee perso nen werden gedood en ongeveer 100 ge wond bij een botsing tusschen twee trei nen van den luchtspoorweg. De Fransche pers over het memorandum. PARIJS, 7 Aug. (V.D.).-De bladen con- stateeren, dat do Duitschers bezwaren op werpen tegen alle punten, waarover door de Geallieerden overeenstemming fs bereikt- De bladen meenden, dat dit c.en kwestie van taktiek is om op deze wijze tot gemar chandeer to komen en met namo de ont ruiming van het Roergebied te verkrijgen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 Aug. Veiling. Bloemkool f 24 —42.20, Salade f 1.40—2.60, Andijvie f 0.50— I.20, Kroten f 1.101.60, Komkommers f 5 9.10, Wortelen f 2.808.GO. Roodekool f 6 II, Gelekool f 710.80, Groenekool f 1.60 3.50, Selderie f 1.202.60, Uien f 2.S03.50 alles per 100; Snijboonen f 14—27, Ifecrer.- boonen f 1636, Doppers f 1031, Tomaten A f 20.40—21.20, Tomaten B f IS—19.60, To maten C f 12.8017.Spinazie f 6—8, Pos telein f 3—9, Alles per 100 Kg. ALPHEN. 7 Aug. Kaas. Aangevoerd 64 wagens. Ie kwal. f 59—61, 2c kwal. f 56—58, Rijksmerk f 64—66, zware f 68. Handel matig'. ALPHEN AAN DEN RIJN, 6 Aug. Veiling. Per 100 Kg.: Stokheerenboonen f 23 27, Stamheerenboonen f 1618, Snijboo ren f 1826. Postelein f 1011, A^rdappe len f 6—6.10," Tomaten f 16—20; Per 100 bos Peen f 2.60—2.90, Kroten f 2.102.30, An dijvie f 3.504.10; Per 100 stuks: Komkom mers I f 6.609.Komkommers II f 34 Bloemkool f 10.1020, Savoyekool f 3.607. Roodekool f 610, Meloenen f 23SI. ROELOFARENDSVEEN, 7 Aug. Veiling Meloepcrt 1019 cent per stuk: Sn.'jl n'i f 1.35—1.20, Snijboonen II 90 cent, Snijboo-1 nen I f 2.10, Snijboonen Extra f 2.3", Stek 32—29 cent, Princessebooneai f 2—2.25, i-lcin* zonder draad f 2.55. Dubb. Stampr. f 1.35—7 I.50, Witte Pronkboonen SO cent, alles pcri- 10 Kg.; Augurken: Fijn f 12.40—13.50, Fijn' basterd f 9.60, Basterd f 5—4.SO Basjerdf 11 f 4.40, Grof f 3.25—4.40. Grof f 3.25—4.40, Grof II f 3.10, Bommen f 1.751.90. Stip- pel f 2.60—2.65, Aardappelen f 0.751.25,' alles per 25 Kg. Doorsneeprijs van 6 Aug. met aftrek van? veilingskosten: Snijboonen f 1.27, idem Stek: 35 cent, Princesseboonen f 2.16, Priocesse^l boonen zonder draad f 2.39, Fijn f 13.05—ij II.34, Fijnbastei>cl f 8.28, Basterd f 5.24,f Grof f 2.90, Bommen f 1.G5, Stippel f 2.36. GOUDA, 7 Aug. Kaas. Aangevoerd 154' partijen. Handel vlug. le kwal. f 63—65;|j 2e kwal. f 5862; zwaardere Rijksmerk f63* 66; Rijksmerk f 6062. Beter. Aanvoer redelijk, handel flauw, Weiboter f 1.031.10. Eieren. Aanvoer redelijk, handel vlug. 6.507.per 100 stuks. Vee. Ve.tte Varkens handel vlug 3537/ cent per half Kg.; Magere Varkens, aar.-) voer groot, handel matig 30—32 cent petf j half K.; Magere Biggen, aanvoer groot, har*; del stug, f 812 per stuk; Zuiglamme rent aanvoer weinig, handel stug f 3441 p'eff f stuk; Nuchtere Kalveren: aanvoer weinig,'f handel stug, f 14—24 per stuk. BOSKOOP, 7 Augustus. Veiling. Rozen: per bs: Ophelia 4050 cent, Golden Op<' lielia 4151 cent, Sunburst 25 cent. Hadley; 76 cent, Prins de Bulgary 2435 cent, Co-', lumbia 46 cent. Butterfly 56 cent, Mac. Kei ler 86 cent, Mme JJules Bouché 49 cent;'. Pernet 31—69 cent. Buitenrozen 16 cent? Diversen per bos: Dahlia's 203145 cent»- Gladiolen 37 cent, Anjers 23 cent, Mont-' bretia 2 cent. TER AAR, 6 Aug. Veiling „St. Phocas". 5 zakken Witte Pronkers 85 cent, netto 8'J cent; 25 zakken Spekboonen f 1.75, netto f 1.64, 160 zakken Princesseboonen f 2.63, netto f 2.49; 1 zak Snijboonen Extra f 2,45, netto f 2.31; 2689 zakken Snijboonen f 1.58, netto f 1.48; idem 27 zakken II f 1.25, netto f 1.17; 222 zakken Stek 36 cent, netto 34 cent, alles per 10 kilo; Augurken: 185 man- den Fijn f 13.82, netto f 13.—; 174 manden Fijnbasterd f 10.17. netto f 9.55; 297 man den Basterd f 4.97, netto f 4.65; 468 man den Grof f 3.05; 3 manden idem II f 2,85, netto 'f 2.65; G1 manden Stek f 2.70, netto f 2.55; Komkommers f 1.80, netto f 1.70, alles per 25 Kg. Veiling ;,God zij met Ons". 8 zakken' Dubb. Stamprincéssen f 1.50; 52 zakken. Princesseboonen f 2.652.75; idem 2 zak ken met draad f 2.20; 1252 zakken Snijboo nen f 1.55—1.60; idem 18 zakken II f 1.30; idem 1 zak III 70 cent; 137 zakken Stek 33 cent; 35 zakken Witte Pronkers 80 cent; 5 zakken Spekboonen f 1.90; Augurken: 76 manden Fijn f 1414.30; 68 manden Fijn basterd f 10.5010.30; 117 manden Basterd f 4.504.G0: 227 manden Grof f 2.903. 38 manden Komkommers f 1.80; 13 manden Knorrels f 2.702.75; G% mand Grof II f 2.65; 1 'j mand Fijn III f 11.30. VOORSCHOTEN, G Aug. Veiling V.P.V. Kippeneieren per 100 stuks f 7.80—8.80; Eendeneieren per 100 stuks f 7.60—8.Kip pen per stuk f 0.501.40, Hanen per stuk 30—80 cent. Eenden per stuk 60 entf Dui ven per stuk 1525 cent. KATWIJK AAN DEN RIJN, 6 Aug. Veiling. Due of York per 25 Kg. f 1.20—1.70 Eigenheimers per 25 Kg. f 1.40—1.60. Peen per 100 bos f 4.20,—6, Bloêmkool I f 32.50 47.60, Aanvoer: 300 maal 25 Kg. Due of York, 440 maal 25 Kg. Eigenheimers; £800 bos Peen. STOMPWIJK, 6 Aug. Veiling. Op de gister gehouden eierenveiling werden aan gevoerd 4286 kippeneieren, die werden ver kocht voor f 7.05 a 8.65 per 100 stuks, bene vens 144 eendeneieren, die f 7.35 u. f 7.80 opbrachten de 100 stuks. Wisselnoteerïngen (Amsterds rr Berlijn 0.611/2 Londen .11."" New-York2.f* Parijs14.121/a Brussel .13.— Zürich4S.S7V2 Rome 11.43i/a Cbristiania 35.70 Kopenhagen 41.70 Stockholm 69. WeenenO.OOGCVa Praag7.65 Madrid 34.80 BEURSOVERZICHT Handel vrij levendig en omvangrijk. Rub berfondsen traden op den voorgrond mes herhaald koersavance. Amsterdam Rubbers vormden een grooten hoek. Suikerwaarden veel belangstelling, ruime vraag en stij ging. H. v. A. hadden de leiding. Bij Ncd. Ind. bestond nogal beweging, vooral ia Jurgonswaarden, die wat moer koopers 1 trokken. In mijnwaarden domïneerdo de 1 Redjang Lcbong. Scheepvaartpapieren op hooger kocrspeil. Petroleum kalme markt, prijshoudend, in 't bijzonder Kon. Prolongatie 2 pet. 436e STAATSLOTERIJ Trekking van Donderdag 7 Augusta 2e Klasse 4c Liist. Hoozc oriizea: 2303 5000. Prijzen van 30: 778 90S 949 1274 1312 2235 2530 3023 3tOG 3207 3941 3968 4125 4927 5115 5219 5452 56o7 6185 6219 6415 6426 6612 7e2Ü 7769 3092 8101 8204 8361 84/0 S634 868S 8SS0 9849 10o82 U3o8 12398 12504 12714 12752 12930 1.9J 4 13660 13663 13992 14076 14r.60 14nA) 15320 15546 15702 15799 15887 6039 16259 16316 16S33 16856 17/69 1-046 1S362 18690 18737 1 51 1S92S 19118 194S6'19567 19591 19619 19754 19933 20214 20379 20393 21100 21317 213/2 21487 21509 2155S 21701 21997 Z2244 22731 2e kl. 3e liist: 6325 iti.z. 6365. y--' 2307 4095! 5753 7570 8513 11781 13476 15191 16162 18039 19318 19969 21373 221 S3

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5