A.WAALS D o f i n a 1 e. Voor de finaio hebben zich dus geplaatst j0 Franscben Michard en Gognot, bene- fens de Holalnder Jaap Meijer. Uitslag: 1. Michard (Frankrijk), 2. jteijer (Holand), 1 lengte; 3. Cugnot (2 lengten). Tandemwedstrijd, finale van den tandemwedstrijd ging jver 2000 M. (4 baanronden). Voor deze {jnaïe hadden zich geplaatst Holland (Pee- Iers en jhr. Bosch van Drakesleijn), frankrijk (Cugnot en Choury) en Dene marken (F. en E. Hansen). Uitslag: 1. Frankrijk; 2. Denemarken (4 lengten); 3. Holalnd (434 lengte). Laatste 100 M. in 12 3/4 sec. Achtervolgingswedstrijd. De demi-finales en de finale van. den ichtervolg'ngswedstrijd ging over 4000 M. Een protest van Holland tegen het mee rijden van een land, dat, exena's Holland, reeds een nederlaag had geleden, werd niet aangenomen. Hieronder het verloop der races en de uitslagen: le demi-finale: Italië wint van België. 2e demi-finale: Polen slaat Frankrijk in 6 min. 7 3/5 sec. Voor de bezetting van de derde en vierde jlaats won België van Frankrijk. Finale: Italië wint van Polen. Tijd: 5 min., 15 sec. De Italiaansche ploeg, be slaande uit Dinale, Suchetti, Lemartini en Jfennegazzi, was overwegend sterker. Willem's zege in de 50 K.M. Elk deelnemend land mocht door twee rijders vertegenwoordigd worden. In het geheel startten 29 deelnemers. Uitslag: 1. Willems (Holland) in 1 uur 18 min., 24- sec. (Olympisch kampioen); 2. Alden (Engeland) op 2 lengten; 3. Wylde (Engeland). De diverse gemaakte tijden in deze race luiden: 10 K.M.15 min., 41 sec.: 20. K.M.: 30. M2/5; 30. K.M.: 46.211/5; 40 K.M.: 1.02.03; 50 K.M.: 1.12.24. In een uur werd afgelegd 38 550 K.M. Het algemeen klassement. Men seint uit Parijs aan de ,.Msb.":' Het algemeen klassement van het wiel- rijden bij de Olympische spelen luidt als volgti 1 Frankrijk. 52 punten; 2 Holland, 20 punten; 3 en 4 België en Italië, 15 pun ten; 5 Engeland, 9 punten; 6 Zweden, 7 punten; 7, 8 en 9 Zwitserland, Denemar ken en Polen. 5 punten. Het Hippisch Tournooï. Rij kunstig kampioenschap 1. Luitenant v. d. Voort van Zijp (Hol land), 400 p.; 2. Alvasi (Italië); 3. Bonva- ïet (België); 4. De Brabander (België); allen 400 p.; 5. Lombard (Italië), 360 p.; 6. Drommel (Polen), 340 p.; 7. Pralormo (Italië), 320 p.;'8. Doak (V. S.)5 320 p.; 9. Fonblanque (Engeland), 320 p.; 10. Padhud dê Mortanges (Holland), 320 p. De Hollandsche luitenants Colenbrander en Do Kruyff p'aatsten zich resp. 21e en 27e met 180 en 20 punten. Dressuurproeven In de dressuurproeven luidde de uilslag: 1. Dclinder (Zweden), 274 p.; 2. Sandstra (Zweden), 270 p.; 3. Lesage (Frankrijk), 265 p. Het algemeen klassement van de drie proeven, n.l. do dressuuvproef, den af- standsrit en de hinderni'sbaan, luidt: 1. Luitenant v. d Voort van Zijp (Holland), 1976 p.: 2. Luitenant Kirckenbcrg (Dene marken). 1873 p.: 3. -majoor t)oak (Ame rika), 1845 p.: 4 Luitenant Padhud de Mortanges (Holland), 1828 p.; 5. Kapitein De Koning (Zweden), 1730 p.: 6. Foublan- quo (Engeland), 1728 p 7. De Brabander (België). 1727 p.: 8. Majoor Carr (Ame- rka), 1727 p.: 9. Luitenant Sylvan (Zwe den). 1678 p.; 10. Lu'ten ant Lomhardi (Italië) 1572 p.; 12. Kapïte'n Alvasi (Italië), 1523 p. Springconcours De ..Prijs der Natips", een wedstrijd met 18 hindernissen, werd gewonnen door Zwe den; 2e Zwitserland; 3. Portugal. Nederiand nam aan dezen wedstrijd geen deck Het individueel? klassement luidt: 1. Gemusas (Zwitser1 and): 2. Lequido (Ital'c) 3. Krolikiewich (Polen). Het algemeen landen- klassëmónt Het algemeen landenklassement van het 0\lnp:sch hippisch tournooi luidt als volgt* 1. Holland (Olympisch kampioen), 529714 p 2 Zweden, 474314 p.; 3. Italië, 4512 p.; 4. Zwitserland 4338 p.; 5. België 4233 p.; 6. Engeland 406414 d.: 7. Polen 8551 p. Dc leiding. In <le Echo des Sports schrijft de Fran- iche dokter Beliin du Coteau de volgende opmerkelijke bekentenis en zelfbeschuldi ging zijner landgenooten: „Wij bezitten nu eenmaal een hartstocht voor elk soort van bureaucratie en voor 'n lintje in ons knoopsgat. Het smachten naar de roode rozet of zelfs naar den band van het Legioen van Eer heeft in onze Olym pische organisatie een 'heelen troep men- «chen gebracht, die volmaakt ongeschikt zijn om iets met sport uitstaande te heb ben. Zij hebben zich gewrongen in commissies en comité's met de uitsluitende bedoeling als het kon een Legioen van Eer maar in elk geval dan toch een mindere decoratie machtig te wordeu. Tengevolge daarvan beleven we nu het bedroevend schouwspel, dat menschen, die zelf nooit in hun leven 4éne minuut aan lichamelijke opvoeding hebben besteed, den baas spelen bij samen- homsten, gewijd aan internationale athle- heh. En omdat het Legioen van Eer, niet gauw genoeg naar hun zin is gekomen, heeft ieder, die met hen te maken had, de gevol gen van liun slecht humeur, of volkomen onverschilligheid voor hun aangegane ver plichtingen moeten ondervinden. Ongeluk kigerwijze is het nog geen bewijs van flink, heid en onkreukbaarheid, dat men zich zelf als zeker gegadigde voor liet Legioen. van Eer wenscht te beschouwenDe leiding bij de Olympische Spelen heeft veel leelijke dingen aan het licht gebracht, zoo als de spelen zelve, gelukkig, ook veel LUCHTVAART Bernard De Waal. t Do bekende Hollandsche vliegenier Ber nard do Waal is gistermiddag om half twee te 's-Gravenhage in het ziekenhuis „Bronovo" in den ouderdom van dertig jaar ten gevolge van een ernstige keelont steking overleden. In hem verliest Fokker een van zijn be kendste medewerkers. Nog een vlucht om de wereld. Volgens een bericht uit Tokio zullen ook Japansche vliegers een tocht om de wereld pogen te volbrengen. Een rijk Japanner heeft reeds een bedrag van 10.000 pond voor dit doel ter beschikking gesteld. KERKNIEUWS Rector Huf te Noordwijkerhout. Op 15 Aug. a.s. viert de welbeminde Rector Huf zijn 25-jarig priesterfeest, het welk zeer luisterrijk belooft te worden. Den 14den namiddag omstreeks 5 uur wordt de Eerw. jubilaris plechtig ingehaald en in het Retraitebuis feestelijk ontvangen. Vooral de Retraitanten, die hem ge durende de jaren hebben leeren kennen, weten het best was Z.Eerw. voor hen altijd is geweest, de in alles beminnende en ijverige priester. Een huldigingscomitc heeft zich ge vormd, om Z.Eerw. een huldeblijk aan te bieden. Reeds zijn vele bijdragen binnenge komen en het comité vertrouwt, dat de namen van #lle Retraitanten, ook van ben die eventueel geen circulaire zouden ont vangen hebben, in het gedenkboek zullen vermeld kunnen worden. Tot 10 Augustus kunnen nog bijdragen opgezonden of. afge dragen worden aan den heer W. de Ruy- ter, secretaris van het comité, Zeeweg 47, Noordwijk. Verder zal 14 Augustus na het inhalen tot half 7 uur gelegenheid ge geven worden aan de inwoners en Retrai tanten van Noordwijkerhout den jubilaris geluk te wenschen, terwijl den volgenden dag aan alle Retraitanten gelegenheid wordt gegeven "edurende de receptie van 1.304 uur Z.Eerw. bun gclukvcn- hen aan te bieden. Pater Molengraaf. Naar ,.De Tijd" verneemt, vertoeft de WelEerw. Pater ir. Everardus Molengraaf, ingenieur en architect van de Paters der H.H. Harlen van Ginncken, sedert eenigen tijd in Spanje, waar hij belast is met de leiding bij den bouw van een huis in do nabijheid van Madrid, voor de Paters van Ginheken. en ISiMJst F. Busoni t Tc Berlijn is na langdurige ongesteld heid overleden de beroemde pianist, pae- dagoog en componist Ferrucio Benvenuto Busoni, geboren 1 April 1866. Zijn moeder was een Duitsche en vele jaren van zijn rijk en welbesteed loven heeft hij in Duitschland doorgebracht. Voor liet eerst vestigde hij zich in 1894 te Berlijn, waar hij met onderbreking van het jaar 1907 1908, tot 1913 bleef. Toen werd hij be noemd tot directeur van het muzieklyccum le Bologna. In 1915 vestigde hij zich te Zürich en in 1920 keerde hij naar Berlijn terug, waar hij leeraar werd. van de mees terklasse voor compositie aan de Academie van Kunsten. Tal van concertreizen heeft hij in den tussclientijd ondernomen. Als pianist oogstte hij overal een geweldig en begrijpelijk succes. Er was iets in de schit tering van de veelzijdigheid zijner talenten do voornaamheid en het internationale zijner persoonlijkheid dat aan Liszt deed denken. Als componist bleek Busoni, al is hij geen schepper geworden van een nieuwe kunst, een fijn stylist en dikwijls oorspronkeUjk instrumentator. „N. R. Crt.w UiT OE OMOEWE^G ALKEMADE. Gemeenteraad. De raad der gemeente Alkemade komt Woensdag 30 Juli, des na middags om 3 uur (zomertijd) in open- hare vergadering bijeen. Onderwerpen ter behandeling: lo. Aanbieding gemeente-rekening, dienst 1923. 2o. Benoeming van een lid van de com missie voor het nazien van de gemeente rekening, dienst 1923, en der gemeente-be- grooting, dienst 1925. 3o. Benoeming van een lid van de com missie van toezicht op het Lager Onder wijs, vacature J. Verwey. Aanbeveling van Burgemeester cn Wethouders: lo. Ds. W. W. Siddré: 2o. J. W. Bonda. 4o. Opmaking van een voordracht voor het benoemen van een- lid in het College van Zetters, wegens periodieke aftreding van den heer J. J. do Koning. Aanbeve ling van Burgemeester en Wethouders: lo. J. J. do Koning; 2o. G. Hölscher. 5o. Machtiging tot onderhandscho hu ring eener veldwachterswoning van het Bestuur der Gemeen© Armen van Rijpwe- tering voor den tijd van zes jaren. 6o. Wijziging van do begrooting, dienst 1924. Kindermatrassen 55/110 O met prima Tijk l-persoons Zeegras- Q matrassen IJzeren Kinder- C ledikanten Wit laqué Kinderledi- IC kant met dichte paneelen l-persoons Spiraal- "7 matrassen matrassen Eiken Ledikanten Haarlemmerstraat 132/136. 7o. Vaststelling raadsbesluit tot onder- handsche verhuring van een woonhuis, waarin tevens kantoor, met erf en tuin aan den heer G. Jorwerda, rijksontvanger al hier. 80. Vaststelling van een loonregeling voor 'de werklieden in dienst dezer ge meente. 9o. Reclame schoolgeld, dienst 1924. lOo. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Bekroning. Ter gelegenheid van de tentoonstelling te Hoogensand gehouden van 23—27 Juli, op het gebied van Han del, Nijverheid en Landbouw, werd de Motorenfarbiek „De Industrie" alhier met den lsten prijs bekroond met hare inzen ding scheepsmotoren. De hoeren gebrs. Boderves te Marlenshoek verwierven den 2den prijs met hunne inzending motor- hijschlieren, terwijl de Kromhout-motoren fabriek met hunne scheepsmotoren den 3en prijs ontvingen. De tentoonstelling mocht zich in een groot befcoek verheugen, ter wijl flinke zaken tot stand gekomen zijn. Personalia. Voor het Mulo-examen te Den Haag slaagden M. G. van der Berg, J. van Dam, A. van Elk, E. Samson (B.), A. van Wiersingen, J. van Wijk, J. Altona, H. J. Patterson en A. C. Peule, allen van hier. BOSKOOP. Gemeenteraad. Vrijdag 1 Augustus 1924 des namiddags om 7 uur komt de ge meenteraad in openbare vergadering bij een. HAARLEMMERMEER. Personalia."Voor het Mulo-examen te Den Haag slaagde M. G. Treur. HAZERSWOUDE. Wiihclminavereen. r-Tot nieuwe be stuursleden der Walhelminavereen. zijn gekozen de'hceren G. de Boer, J. Heeg en W. v. Vliet. Ook dit jaar zal door deze Vereen, een feest worden georganiseerd. De ontvangsten detzer verceniging heb ben bedragen f 1309.35 en de uitgaven f 1318.89, zoodat er een klein nadealig saldo aanwezig was was f 9.54. HILLEG0M. Personalia. Voor het Mulo-exair.cn ts Den Haag slaagden: W. Engel, H. J. van Waveren, N. J. van Hensbcrgen. en C. H. Kijne. allen van hier. Zilveren Ambtsjubifeum. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer P. Leeg water, ladingmeester bij de Nod. Spoor wegen (Station Hillegom) bij de Directie in dienst trad. Dat jubileum is niet onopgemerkt voor bijgegaan. De ingang en het kantoor der afd. goederenvervoer waren door het per soneel keurig met groen, en bloemen ver sierd. Te rond 10 uur werd de jubilaris met echtgenoote en kinderen in het ver sierde kantoor ontvangen, waar hij werd gelukgewenscht door den Inspecteur der Ned. Spoorwegen, die in hartelijke woor den gewag maakte van den ijver en de trouw, waarmede de feesteling steeds zijn werkzaamheden verrichtte en nog verricht. De Inspecteur overhandigde den jubilaris een enveloppe met inhoud en hoopte, dat Leegwater nog tal van jaren aan de Ned. Spoorwegen mocht verbonden blijven. Hierna verkreeg de heer N. Piket, waar nemend Stations-chef, het woord. Deze sprak namens het personeel en getuigde van Leegwaters kameraadschap en voort durende bereidvaardigheid, wien nooit iets te veel is en die als voorbeeld mag wor den gesteld. Namens het personeel bood spr. met zijn gelukwensch een prachtigen spiegel in eikenhouten lijst aan, alsmede een sur prise. De heer J. Smit sprak vervolgens na mens Cop ex, Bras en Rothcnstein en vele exporteurs, noemend de voortdurende me dewerking van den jubilaris bij het expe- ditiewerk, dat in het seizoen zoo veelom vattend is. Namens deze overhandigde spr. den heer Leegwater een couvert met in houd. Do jubilaris, ten zeerste onder den in druk van het gesprokene en zoovele sym pathiebetuigingen, dankte hartelijk, mede namens zijne familie en sprak de verze kering uit, deze (volgens hem onverdiende hulde) op hoogen prijs te stellen en voor zooverre zulks in zijn vermogen is te blij ven werken in de aangenaamste verhou ding lusschen hem, de Directie cn de ex pert i eerendie firma's. Hiermede was het officieele gedeelte van den dag geëindigd cn werd het feest in het gezin voortgezet. De jubilaris ontving nog van verschil lende zijden cadeaux, bloemstukken enz. Verder hartelijke brieven van vorige chefs, die reeds jaren van Hillegom weg zijn, te legrammen, kaartjes, enz. Het was in één woord voor L. en zijn ge zin een onvergetelijke dag. Moge hij nog zeer vele jaren zijn werkzaamheden met denzelfden ijver en plichtsbetrachting ver vullen," als hij tot heden deed. KATWIJK AAN DEN RIJN. Kinderfeest. Betreffende het dit jaar door de Oranje-vereeniging te houden feest kunnen wo thans meedeélen dat dit zal bestaan uit een kinderfeest te houdeni op Dinsdag 2 September. Het feest zal aanvangen des namiddags te half twee. Hieraan zullen deelnemen ruim 400 kinde ren. Ook de kinderen der Bewaarschool zullen getracteerd worden en vap snuiste rijen wórdenl voorzien. Hiervoor zal het bestuur een bedrag uittrekken. De rege ling zal overgelaten worden aan de Be waarschoolhoudster. De kinderen uit ande re plaatsen, zooals Rijnsburg, Valkenburg, Katwijk aan Zee. die hier de scholen be zoeken zullen èvengoed aan het feest mo gen deelnemen. Mochten de ouders dezer kinderen hierin aanleiding vinden om iets te storten in de kas der Oranjevereeni- ging, dan zal het bestuur hiertegen wel geen overwegende bezwaren hebben!! Het bestuur zal het .onderwijzerspersoneel ver zoeken dien middag het bestuur behulp zaam te willen zijn. De Harmonie Katwijk zal uitgenoodigd worden de feestelijkheden op te luisteren. Op de bekende bereidwil ligheid dezer vereeniging wordt al bij voorbaat gerekend." Voor de uit te voe ren kinderspelen zullen een groot aantal prijsjes gekocht worden. In afwijking van vorige jaren zullen de prijzen na afloop uitgereikt worden door de verschillende groepsleiders aan huis. Ieder kind weet zijn eigen groepsleider. Door dezo wijze van prijsuitreiking zal dus nu niet meer zooveel tijd in beslag genomen worden als andere jaren, wanneer zulks door een of twee bestuursleden-groepsleiders geschied de. Des avonds is ej fakkeloptocht of licht stoet. Hieraan kan door alle veresnigin- gen groepsgewijze, deelgenomen worden. Daarachter natuurlijk fclles wat nog ter been zijn kan. Hierbij het zingen van volksliederen, begeleid door de Harmonie. (Dus niet „houd er de moed maar in".) Aan do -burgerij zal het verzoek gedaan worden om behalve door het uitsteken der vlaggen, het dorp een meer feestelijk aan zien te geven b.v. door gevelversiering. Misschien zullen ook hiervoor prijzen wor den beschikbaar gesteld. Het beloofd dus nog wel wat te worden. Bcllenveilen. Blijkens een advertentie in dit nummer zal de veilingvereeniging „Bloembollenteelt" voortaan inplaats van eens, tweemaal per week een bollenveoling houden en wel op Dinsdag en Zaterdag voorm. 11 uur. Deze eerste veiling op Dins dag zal zijn 5 Aug. Koopers en kweekers gelieven hiervan dus goede nota te nemen. LISSE. Voetbal. Zondag speelde de R. K. S. V. „Lisse" om 5 uur op het terrein aan de Es- senlaan een vriendschappelijke wedstrijd tegen do R. K. V. ..Zwaluwen" uit Haar lem, onder leiding van den heer Duiven voorde uit Haarlem. Na een spannenden wedstrijd gelukte het „Lisse" dc meerdere te 'blijven, door Zwaluwen te kloppen met 42. Over ons elftal het volgende. Als uit blinkers kunnen wij den doelverdediger op de eerste plaats noemen, daar hij dikwijls op prachtige wijze zijn doel wist- vrij te houden, alsmede beide backs die het zwaar te verantwoorden hadden. De half linie von den wij niet in zeer beste conditie. Waar om geen betere opkomst van he.t elftal? De voorhoede werkte uitstekend en leverde vlug samenspel. De scheidsrechter kweet zich niet van zijn taak. Ons devies is: „Be zoek trouw de vergaderingen en komt uit yoor uw elftal! Anders wordt het - nooit- iets!" NIEUWKOOP. Personalia. Te Den Haag behaalde het Mulo-diploma (B.) K. Schenkel. NIEUWVEEN Schadepost. Verleden week had de knecht van bakker J. H. het ongeluk met paard en kar in Blokland te water te ge raken. Oorzaak was, dat, terwijl hij een klant, bqdiende, het paard grazende in den schuinen kant geraakt was. Alles is gered, ook al liet- natte brood. In het duister. Zaterdagavond zat Nieuwveen in 't- donker wegens een defect aan de electrische leiding. Voorzeker een groot ongerief voor winkeliers en barbiers. Eerst te kwart voor elf (oude tijd) keerde het licht weder. Bazar. Donderdag 5l Juli des avonds- te acht nur (N. T.) zal in de Openbare School de bazar voor tuberculoselijders door den burgemeester worden gopend. Vervolgens is de bazar geopend op Vrijdag en Zaterdag nam. van 3-H3 en 's avonds van 710 uur (N.T.). ROELOFARENDSVEEN. Collecte. Zondag j.l. hield Pastoor Leusen uit Leiden een liefdadigheidspredi katie in de kerk van St. Petrus Banden alhier, ten. bate van zijn te stichten St. Jo- sephskerk te Leiden. Onder de drie H. Mis een werd gecollecteerd. Do collecte bracht op do mooie som van f 682. VOORBURG. Personalia. Voor het Mulo-examen te Den Haag slaagde H. G. Mogeramp. WASSENAAR. Gemeentezaken. De rekening dezer gemeente voor het dienstjaar 1923 sluit, naar wij vernemen, met een batig saldo van ruim f 420.000. Eucharistisch feest. Zondagmiddag had hier een grootsche plechtigheid plaats. Tevoren was reeds aangekondigd dat teil gelegenheid van de sluiting van het Euch. Congres alhier een procesrie buiten de kerk worden gehouden. Te dien einde was de ingang der kerk en de weg, dien de processie zou volgen, keurig me.t vlaggen bloemen versierd, terwijl zelfs eerebo- gen niet ontbraken. Achter het PatronaatB- gebouw was een rustaltaar opgesteld. Enorm was de deelname aan deze proces sie, Een paar hondcr bruidjes, een mannek en knapenkoor, muzikanten en voorts de gchccle parochie namen aan do processio dc;l. d e in dc volmaakslc orde verliep. WOERDEN. Eucharistische week. Het. slot der Eucharistische week alhie* is schitterend geweest. Donderdag cn Vrij dagavond werd een plechtig Lof gehouden: waaronder predikatie. Het keerkgbouw was gevuld met een groote schare geloovigen. 1 Zondag vooral was een schoone dag voor? Woerden's parochie, Daartoe in staat ge steld door de milde bijdragen der paro chianen wa§ ons schoon kerkgebouw schit terend versierd. Door de firma Groen en Aldenkamp was boven het Hoogaltaar een prachtige ëlee-' trische lichtkroon aangebracht, waaronder de woorden „Leve Jesus". Vanaf deze» kroon hingen schitterende lichtguirlandesf Verder was het geheele priesterkoor tot' voorbij de communiebanken met een schat van bloemen versierd. Onder .alle H. Missen werd de H. Com-1 munie uitgereikt. Treffend was de opkomst' Aan de lange rijen scheen geen einde té komen. Bij deze gelegenheid werd voor het eerst in gebruik genomen een tweetal nieuwe communiebanken, zoodat thans aan vier communiebanken de H. Communis' werd uitgereikt. - Bij een zoo groote opkomst als thans was dit vooral een groote verbetering. Den geheelen dag was het Allerheiligste ter aanbidding uitgesteld. Vele geloovigeü waren voortdurend aanwezig. 't Avonds onder het Lof was ons grootse., kerkgebouw veel te kle-in om de vele geloot' vigen te bevatten. Velen moesten zich mee een staanplaats tevreden sjtellen.. Met volle gerustheid kan gezegd wordefi dat Roomsch Woerden op waardige wijze hulde heeft gebracht aan den Eucharis- tischen Koning. t Ongelukken. Maandag begon hier met een tweetal ongelukken. Reeds vroeg ini den morgen sprong op den Leidschenstraat- weg de band van een automobiel. De be.-' stuurder raakte hierdoor het beheer ove* den wagen kwijt, wat-tengevolge had, dat hij den groen ten wagen van den heer Van: Es omver reed en hieraan nogal blangrij-» ke schade toebracht. Ten genoege van den groentenkoopman werd door den automo- 1 bilist .de schade vergoed. Des namiddags reden een tweetal Rot-* terdamsche dames, die voornemens waren, een groote fietstocht te maken, elkaar in de wielen: Een der dames kwam hierbij te' vallen en bezeerde'zich zoodanig aan haar arm dat zij in het St. Franeiscus Zieken huis meest worden verbonden. Van den grooten fietstocht werd nu maar afgezien. FAILLISSEMENTEN 1 Uitgesproken: 3 J. Blase, handelende onder d? CrmflC Gobr. Blase, bloemist, wonende te R ij n bur-g: eur.: T. Breodvcld, cand -notaris 1 te Noordwijk. Opgeheven: M. G. A. M. var d. w*, nende te Leidei. Wetenschappelijke Berichte»» Eieeiricrteit uit de gedijden. r In Engeland is een maatschappij opge-., f richt om het systeem van Leonrad WeaJ vers te pxploiteeren bestaande uit bet pro-s 4 duceeren van electrischen stroom uit cl^ getijdenwisseling waarvan de kosten zouden. bedragen 334 penny per eenheid. Duizen- den acres land aan de Engelsche kust zijn aangekocht en de oprichting van oen sta^ tion te Mersey zal de volgende week plaats' hebben. De maatschappij heeft op zich genomen, de stad Colchester van af 1 Aug. 1925 van electriscbcn stroom te voorzien. Maansverduistering op 14 Augustus. Op 14 Augustus a.s. zal er een volledige maansverduistering zijn, die kort na den maansopgang begint en tot na middernacht;' duurt. Het merkwaardigste verschijnsel, dat bij totale maansverduisteringen kan, worden waargenomen is de omstandigheid# dat ook de totaal verduisterde maan niet^ geheel verdwijnt, doch in cèn zwak, maar duidelijk roodachtig licht blijft schijnen.' Dit verschijnsel is een gevolg van de aarde-atmosfeer. Wanneer de aarde, even-* als de maan een lichaam zonder damp-1 kring was, dan kon de in do*schaduw der. aarde staande maan geen zonlicht opvan gen en aangezien de a ar do haar dan ook de niet -verlichte zijde toekeert, zou zij totaal voor onze blikken moeten verdwij-j nen. De dampkring der aarde veroorzaakt echter, evenals een vergrootglas een straal breking en buigt do zonnenstralen binnen-^ waarts, dus naar de maan toe. Bij den langen weg door dc lucht worden de roode.. stralen van het zonlicht belangrijk minder verzwakt door de blauwe en dit is do redei\, waarom de verduisterde maan een rood.- 1 ach tig schijnsel vertoont. Eenzelfde ver a schijnsel neemt men waar. wanneer de of ondergaande zon aan den horizon stajit en dan steeds rood schijnt (het avond- of morgenrood), doordat haar stralen een. langen weg door do dampkringslucht heb*, ben af tc leggen. BURGERLIJKE STAND BOSKOOP. Geboren: Johanna Catharma, doch' van P. C. Ramp cn M. C. van der Berg Hendrik, zoon van S. Slappendel ea Houdijk. Ondertrouwd: D. C. van Dam J. M. C. van der Toorn H. Vink cn Bumiik. Overleden G. T. van Rijn 5 Cornelia van Dam echtgenoote van \Y. v Zcomeren, 77 jaar. k 1

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5